Close

Strona 3 z 12 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 112

Wątek: Sony FF

  1. #21
    Zbanowany
    Dołączył
    03 2006
    Miasto
    Pogranicze
    Posty
    1 402

    Domyślnie

    Nie ma co wyjaśniać. Sony już ma matrycę 1.1, i ta sama matryca znajdzie się w Nikonie D3.

    Pozdrawiam

  2. #22

    Domyślnie

    jak sony wejdzie w rynek lustrzanek na powaznie, a wejdzie, oplacac sie bedzie sony sprzedawanie matryc nikonowi? lepiej miec cos z kazdej puszki sprzedanej przez konkurencje czy ją uwalić?
    pytanie pomocnicze: czemu nie sprzedawal ich canon?

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez matka997 Zobacz posta
    jak sony wejdzie w rynek lustrzanek na powaznie, a wejdzie, oplacac sie bedzie sony sprzedawanie matryc nikonowi? lepiej miec cos z kazdej puszki sprzedanej przez konkurencje czy ją uwalić?
    pytanie pomocnicze: czemu nie sprzedawal ich canon?
    Tak, tak, stara śpiewka - "Sony na stadiony", Nikonowi matryc nie sprzedadzą (no straszne, takie śśświetne matryce - co to będzie!!!), Zniszczą najpierw Nikona, potem Canona, a Pentaxa nie będą musieli nawet niszczyć, bo zbankrutuje sam. Już nawet niemal podbili rynek swoją jakże szeroką, prześwietną i różnorodną ofertą!

  4. #24

    Domyślnie

    Napisałem w początkowym poście: (podobno) Nikon doszedł do ugody z Sony, że przez rok będzie miał wyłączność na używanie tej matrycy. Co dalej nie wiadomo. Może być faktycznie zgnieciony przez olbrzyma, jakim jest Sony w stosunku do Nikona. Być może za kilka lat na rynku profi będą liczyły się tylko dwie firmy: Canon i Sony, a reszta będzie dogorywała próbując istnieć z amatorskimi lustrzankami i kompaktami w ofercie. A może Nikon zostanie połknięty jak Minolta?

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez markB Zobacz posta
    Napisałem w początkowym poście: (podobno) Nikon doszedł do ugody z Sony, że przez rok będzie miał wyłączność na używanie tej matrycy. Co dalej nie wiadomo. Może być faktycznie zgnieciony przez olbrzyma, jakim jest Sony w stosunku do Nikona. Być może za kilka lat na rynku profi będą liczyły się tylko dwie firmy: Canon i Sony, a reszta będzie dogorywała próbując istnieć z amatorskimi lustrzankami i kompaktami w ofercie. A może Nikon zostanie połknięty jak Minolta?
    Na razie rozkład sił wygląda trochę inaczej i jakoś dziwnie jestem o Nikona spokojny.

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez markB Zobacz posta
    Napisałem w początkowym poście: (podobno) Nikon doszedł do ugody z Sony, że przez rok będzie miał wyłączność na używanie tej matrycy. Co dalej nie wiadomo. Może być faktycznie zgnieciony przez olbrzyma, jakim jest Sony w stosunku do Nikona. Być może za kilka lat na rynku profi będą liczyły się tylko dwie firmy: Canon i Sony, a reszta będzie dogorywała próbując istnieć z amatorskimi lustrzankami i kompaktami w ofercie. A może Nikon zostanie połknięty jak Minolta?
    a potem w to wszystko wlaczy sie general electrics niesmialo zaczynajacy na PMA od paru kompaktow i jednym pierdem zmiecie cale to towarzystwo z rynku foto, laskawie pozwalajac egzystowac mu w swoich mikrosopowo-drukarkowo-boomboxowych niszach

  7. #27
    Kaleid
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez matka997 Zobacz posta
    jak sony wejdzie w rynek lustrzanek na powaznie, a wejdzie, oplacac sie bedzie sony sprzedawanie matryc nikonowi? lepiej miec cos z kazdej puszki sprzedanej przez konkurencje czy ją uwalić?
    pytanie pomocnicze: czemu nie sprzedawal ich canon?
    Tak samo, jak oplaca sie SONY sprzedawac matryce Canonowi, ktory kopie sony tylek w sprzedazy kompaktow.

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kaleid Zobacz posta
    Tak samo, jak oplaca sie SONY sprzedawac matryce Canonowi, ktory kopie sony tylek w sprzedazy kompaktow.
    No bo jakby im nie sprzedawali matryc to by musieli butelki po śmietnikach zbierać żeby zamiast optyki zakładać . Prawie cała optyka w Sony to Canon nawet ta z napisem Zeiss .
    Pozdrawiam
    Marcin

  9. #29
    Kaleid
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez markB Zobacz posta
    Napisałem w początkowym poście: (podobno) Nikon doszedł do ugody z Sony, że przez rok będzie miał wyłączność na używanie tej matrycy. Co dalej nie wiadomo. Może być faktycznie zgnieciony przez olbrzyma, jakim jest Sony w stosunku do Nikona.
    Niesadze. Matryca D2xa powstala przy kooperacji z SONY Semiconductors, i nie pojawila sie w zadnym innym aparacie. Pamietam ze przy okazji premiery D2x, przedstawiciele firmy mowili ze uzyta nie zostanie bez zgody Nikona. Najprawdopodobniej, najnowsza matryca powstala rowniez w kooperacji z SONY Semiconductors..a ze SONY Cameras planujac wyprodukowanie zabawki profi ma na tą matryce chrapke, to nie dziwotka. Widac umowa pomiedzy firmami jest taka, ze SONY bedzie moglo tej matrycy uzyc w swoim sprzecie dopiero po roku. (jak juz Nikon sobie sprzeda odpowiednia ilosc aparatow). Z tego co widac, kooperacja Nikona i SONY na poziomie projektowania matryc wydaje sie byc blizsza niz sie nam wydaje. (i nie wyglada raczej ze Nikon jest zdany na łaskę i nie łaskę SONY )

  10. #30

    Domyślnie

    A ja mam wrażenie, że Nikon opracował tą matrycę, a Sony jest tylko wykonawcą OEM i tyle . To tak jak np. z aparatami Premiera - produkował w swoich fabrykach dla Praktiki, dla Jenoptixa i wielu, wielu innych firm... a potem miał prawo wypuścić część produkcji z własnym logo. Pewnie podobnie będzie tutaj - Sony produkuje kawałeczki krzemu z dodatkami (zwane matrycami ) pod dyktando ludzików z R&D Nikona, a potem sobie jakąś część produkcji wykorzysta zgodnie z umowami do własnych celów.
    szkoda, że to już nie to samo forum...

Strona 3 z 12 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •