Close

Strona 4 z 11 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 104

Wątek: D90 vs. D3200

  1. #31

    Domyślnie

    su-4 to su-4, a cls to cls ..
    "Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - S. Lem

  2. #32

    Domyślnie

    od siebie powiem że miałem przyjemność focić jedną impreze co prawda D3100 ale to prawie to samo i mimo małych rozmiarów muszę przyznać że zaskoczyła mnie na plus ta puszka. Fajna współpraca z obiektywami, lampą, niezle sobie radzi na wysokim iso.
    No i efekt końcowy RAWy też nienajgorsze. W D90 masz napewno starszy procek ale za to jest śrubowkręt a to daje znacznie większe pole manewru jeśli chodzi o szkiełka.. najlepiej podejdz do FJ weż jeden cyknij pare fot i drugi a sam zdecydujesz.
    2x D500 N10,5/2.8fisheye, S18-35/1.8art, S50-100/1.8art, 2xN622mkII, YN460II, RF602, fastpack250 & camrock..

  3. #33

    Domyślnie

    Kupno dodatkowej lampy lub SU-800 to nie mały koszt. Ta kwotę można dołożyć i kupić D7000.
    Mam D90 niedawno bawiłem się trochę D3200 kuzyna. Nawet dobrze leży w dłoni i jakościowo sprawia dobre wrażenie, jakość zdjęć lepsza. Ale wizjer bardzo mały i ciemny, brakował drugiego pokrętła i wielu przycisków. Jak podłączyłem 85 f1.4 i Sb900 to nadgarstek cierpiał bardzo. Kuzyn korzystał głównie z trybu Giude, mniej więcej wiedział co jak osiągnąć. Ale pytał się mnie co to jest: ISO, to F i jeszcze o parę podstawowych kwestii.

  4. #34

    Domyślnie

    Ta jakos zdjec jest o duzo lepsza? Bo chodzi mi po glowie zeby zamienic d90, na d3200, - ale nie mam pojecia czy to dobry pomysl.. nie uzywam szkiel ktore potrzebuja silnika, bo wszystkie mam z af-s, wiec mi srubokret nie potrzebny, zastanawiam sie tylko nad jakoscia obrazka, czy duza jest przepasc.. poza ergonomia oczywiscie!
    Moja fotografia to moja rzeczywistosc.. powiew powietrza, ktory mnie inspiruje, nakarmia mnie, ekscytuje, uspokaja mnie i dlatego najlepszy dzien, nie jest tym, gdzie wszystko poszlo dobrze, tylko taki, ktory zostawil piekne wspomnienie w twoim zyciu.

  5. #35

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Mekano Zobacz posta
    Ta jakos zdjec jest o duzo lepsza? Bo chodzi mi po glowie zeby zamienic d90, na d3200, - ale nie mam pojecia czy to dobry pomysl.. nie uzywam szkiel ktore potrzebuja silnika, bo wszystkie mam z af-s, wiec mi srubokret nie potrzebny, zastanawiam sie tylko nad jakoscia obrazka, czy duza jest przepasc.. poza ergonomia oczywiscie!
    Dobre pytanie... Ja mam porownanie D3100 do D90. Roznice widac przy wiekszym Iso! Przy ISO 1600 sypie juz niezle kasza! Ciekawe na ile tutaj wypadnie D3200 lepiej?

    Nie biorac pod uwage ergonomi tylko cmos sensor. Czy w przypadku D3200 jest on lepszy od d7000 ??? Ciekawe jak tu z szumami przy wyzszym ISO ?
    Nikon D3100 + S10-20 4-5.6 + S30mm 1.4 DC HSM ART + N35mm 1.8G + S17-50 2.8 HSM OS + T70-300 VC USD 4-5.6 + Metz 50 AF-1

  6. #36

    Domyślnie

    U mnie D90 przegrał obrazkiem z D3200 bez dwóch zdań. O ergonomii nie wspominam, bo od tego mam D800.
    DR zauważalnie wyższy, AF testowałem nawet na ślubniakach i nieźle sobie radzi w AF-S 3D. Expeed3 pozwala z niego
    wyciągnąć fajne slow-motion. Ogólnie miło mnie zaskoczył i zostaje na dłużej (D90 już spakowany). Kupiłem tylko dlatego, by nie wszędzie targać D800, a teraz z 28/1,8G stanowi świetną parkę.
    ...i jeszcze drobna uwaga, D3100 a D3200 to troszkę większa różnica w obrazku niż ktoś tam wspomniał.
    Pisałem z telefonu, stąd lekki chaos.. za co przepraszam.
    Ostatnio edytowane przez Yuras ; 19-10-2012 o 02:00
    d800|d600|n28g|s50|n14-24|n24-70|t70-200|sb910|sb900|reporter dual rs

  7. #37

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Yuras Zobacz posta
    U mnie D90 przegrał obrazkiem z D3200 bez dwóch zdań. O ergonomii nie wspominam, bo od tego mam D800.
    DR zauważalnie wyższy, AF testowałem nawet na ślubniakach i nieźle sobie radzi w AF-S 3D. Expeed3 pozwala z niego
    wyciągnąć fajne slow-motion. Ogólnie miło mnie zaskoczył i zostaje na dłużej (D90 już spakowany). Kupiłem tylko dlatego, by nie wszędzie targać D800, a teraz z 28/1,8G stanowi świetną parkę.
    ...i jeszcze drobna uwaga, D3100 a D3200 to troszkę większa różnica w obrazku niż ktoś tam wspomniał.
    Pisałem z telefonu, stąd lekki chaos.. za co przepraszam.
    Ja sie motam z ta mysla od dobrych paru tygodni, czy tez aby nie "spakowac d90" ;D
    (a ze mam inny aparat jeszcze, to z decyzja mi sie nie spieszy)
    To mowisz, ze warto zamienic d90 na d3200?
    w sumie od poczatku bylam ZA, chociaz obrazek z poczatku wydawal mi sie mydlany..
    wiec po nowym roku, chyba pojdzie na sprzedaz.. a fajnie bo prawie nic nie strace, w koncu d3200 jest w cenie d90, troche mi szkoda tego d90, no ale zostawac z dziadkiem, to tez nie ma sensu, a ma lezec na polce.. lepiej zrobic cos pozytecznego..
    Moja fotografia to moja rzeczywistosc.. powiew powietrza, ktory mnie inspiruje, nakarmia mnie, ekscytuje, uspokaja mnie i dlatego najlepszy dzien, nie jest tym, gdzie wszystko poszlo dobrze, tylko taki, ktory zostawil piekne wspomnienie w twoim zyciu.

  8. #38

    Domyślnie

    Nikt z Was nie bierze pod uwagę D5100? to jednak ciut wyższa półka niż 3xxx... a jakością obrazka, używalnym ISO i DR nie odbiega zbytnio od 3200 (jeśli go nie przewyższa). Różnica w cenie niewielka - ok. 200zł droższy. Nie wiem jak Wy, ale mi już przy 16Mpix RAWach z D5100 LR4 potrafi nieźle przycinać, wolę nie myśleć co by było z 24MPix RAWami z D3200...
    Nie chcę wywoływać wojny, tylko taka mała dygresja
    D5100, SB-910, N35 1.8G, N18-105, A500ex+BH2

  9. #39
    Oszczędny w słowach Awatar marcus777
    Dołączył
    06 2010
    Miasto
    Ziemia Obiecana
    Posty
    209

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sunnyluk Zobacz posta
    Nie wiem jak Wy, ale mi już przy 16Mpix RAWach z D5100 LR4 potrafi nieźle przycinać, wolę nie myśleć co by było z 24MPix RAWami z D3200...
    uuu myślałem, że ten d3200 to 16 Mpix to kicha, szkoda. Stawia wyższe wymagania, trzeba do tej puchy dokupić b. porządne optycznie szkła a nie padaki. To samo jak w nex 7. Po co oni ładują 24 mpix. Głupota. To w takiej sytuacji jednak d5100 zostaje na placu boju.

  10. #40

    Domyślnie

    Najlepiej zapodac sample z sieci i samemu obczaic, jak ta przewaga d3200 wyglada. Jesli zalezy na wyzszym iso to moim zdaniem d90 nie ustepuje d3200 i jest raczej lepszy, bo 24Mpix to bardzo duzo. D3100 ma lepsza matryce niz d90. D5100 rowniez generuje lepszy obrazek. Nad tym z d3200 napewno nie pialbym z zachwytu.
    Po drugie - drukujecie plakaty 2x3m?
    Po trzecie - nie chce mi sie zmieniac kompa.

Strona 4 z 11 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •