Close

Strona 92 z 104 PierwszyPierwszy ... 42829091929394102 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 911 do 920 z 1040

Wątek: D5100

  1. #911

    Domyślnie

    Wer - dzięki za odpowiedź.
    D7000 + N AF-S 35 + AF-S 18-105 + N AF-S 70-300 + N 50 AF 1.4 + N 180 AF 2.8 + N 105 AF 2.8 + tokina 11-16 2.8 + SB800 + tripod, monopod, plecak i inne duperele.

  2. #912

    Domyślnie

    Z kolei pytanie, nie wiem czy na pewno jeszcze do tego wątku, o obróbkę nef z d5100. Dołączony viefnx jest ubogi, capture trochę drogi, jedyne co wymyśliłem to konwersja nefów do tiff i obróbka innym programem (mam jakieś canonowskie i samsungowskie do obróbki rawów), ale jest może lepszy/tani sposób??

  3. #913

    Domyślnie

    Photoshop Elements
    "Optymalna ekspozycja jest kwestią gustu"

  4. #914

    Domyślnie

    a coś darmowego?

  5. #915

    Domyślnie

    Gimp, RawTherapee, Darktable
    "Optymalna ekspozycja jest kwestią gustu"

  6. #916

    Domyślnie

    Co do kalibracji, nie wiem, czy przedwcześnie ich nie pochwaliłem, wydaj się że zamiast porządnego back focusa teraz ma lekki FF, widać to na teście z linijką z 30-40 cm, przestawia ostrość o 1 cm do przodu, mój stary d40x ma to samo, zauważyłem, tak, że nie wiem, czy się nie poddam

  7. #917

    Domyślnie

    Teraz to wychodzi przy domorosłych testach , ale zdjęcia (kota np.) na 1.8 wychodzą ok. Chyba wpadam w manię

  8. #918
    Z5 + N24-200 + FTZ II + T17-35/2,8-4+ N70-300 (AF-P)
    D7200 + S18-35/1,8 + S10/2,8 + S17-70/2,8 + N10-20, N18-55 (AF-P) + N70-300 DX (AF-P)

  9. #919

    Domyślnie

    Wszystkie dostepne do d5100 gripy posiadają ten kabelek, pozwalający na użycie dodatkowego spustu migawki. Czy wg waszej wiedzy wynika to z tego, że body nie posiada wewnetrznych styków pozwalających na uniknięcie tego rozwiązania? Czy może wynika to z tego że nie jest to produkt NIkona? Korzystałem z Canona 400d który z oryginalnym gripem nie wymagał żadnych kabelków i miał 3 użyteczne przyciski, trochę się zmartwiłem bo kupiłem Nikona d5100, a grip jest dla mnie istotny.

    Sądziłem że to co najtańsza lustrzanka Canona miała dobre pare lat temu powinno być już standardem, ale wszystko wskazuje na to że d5100 jest bardziej "amatorski" niż się spodziewałem.

    Zaznaczę że jakość zdjęć jest świetna i właściwie gdyby nie ergonomia i trochę za słaby wizjer byłoby idealnie.
    Nikon d5100; 18-55mm, Leica Summicron-R 1:2 50mm + adapter

  10. #920

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mikek Zobacz posta
    Wszystkie dostepne do d5100 gripy posiadają ten kabelek, pozwalający na użycie dodatkowego spustu migawki. Czy wg waszej wiedzy wynika to z tego, że body nie posiada wewnetrznych styków pozwalających na uniknięcie tego rozwiązania?
    Tak. Zresztą widać to na zdjęciu. Jedyne styki to ta część wystająca co udaje akumulator...
    Cytat Zamieszczone przez mikek Zobacz posta
    wszystko wskazuje na to że d5100 jest bardziej "amatorski" niż się spodziewałem.
    Prawdę mówiąc przy tak małym korpusie to grip jest trochę dziwnym rozwiązaniem. Tak myślę... A Nikon? No cóż...
    Tylko profesjonalne puszki Nikona mają gripy zabudowane, albo dołączane.
    Z tej grupy wyłamał się co prawda D7000, ale jako wyjątek może służyć za potwierdzenie w/w reguły
    "Optymalna ekspozycja jest kwestią gustu"

Strona 92 z 104 PierwszyPierwszy ... 42829091929394102 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •