Close

Strona 42 z 104 PierwszyPierwszy ... 3240414243445292 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 411 do 420 z 1040

Wątek: D5100

  1. #411

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez micz87 Zobacz posta
    hdr czy d-lightning?
    Wysoki zakres dynamiki. HDR
    Strona 76 instrukcji. W menu puszki. Menu fotografowania.
    Ostatnio edytowane przez Polikon ; 03-06-2011 o 07:57
    D5100 (Okrojony do swojej ceny (nie wartości)) +Grip + N18-105 +N35/1.8G

  2. #412
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    06 2011
    Miasto
    Góra Kalwaria
    Posty
    1

    Domyślnie

    Pytanie do któregoś posiadacza D5100, czy Nikon zrobił w nim złącze do współpracy z gripem czy będzie konieczność stosowania kabelka do spustu jak to jest w d3100?

  3. #413

    Domyślnie

    Nie ma złącza do gripa, pozostaje ewentualnie kabelek.

    A wogóle to moj pierwszy post na tym forum, więc witam Wszystkich.

  4. #414
    Oszczędny w słowach Awatar bamicz
    Dołączył
    06 2010
    Miasto
    Dąbrowa Górnicza
    Posty
    101

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Presley Zobacz posta
    Nie ma złącza do gripa, pozostaje ewentualnie kabelek.

    A wogóle to moj pierwszy post na tym forum, więc witam Wszystkich.
    To już standard, ze Nikon nie robi gripów do serii Dxxxx - dla amatorów. A tutaj naprawdę by się przydały ze względu na rozmiar puszki - a tu taka niemiła niespodzianka i "kastracja" . Pozostaje legendarny kabelek.
    D90, S 17-50/2.8 EX DC HSM OS, N18-105VR, Nissin Di622N, Benro A-350EX+HD-18, szpej

  5. #415

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bamicz Zobacz posta
    To już standard, ze Nikon nie robi gripów do serii Dxxxx - dla amatorów. A tutaj naprawdę by się przydały ze względu na rozmiar puszki - a tu taka niemiła niespodzianka i "kastracja" . Pozostaje legendarny kabelek.
    Widać konstruktorzy Nikona jeszcze ni dorośli do tego, aby zaprojektować styki np. w stopce lampy do mikrofonu. I trzeba się posiłkować kabelkami.
    D5100 (Okrojony do swojej ceny (nie wartości)) +Grip + N18-105 +N35/1.8G

  6. #416
    Oszczędny w słowach Awatar eBarciu
    Dołączył
    03 2011
    Miasto
    Galway / Wrocław
    Posty
    166

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Polikon Zobacz posta
    Ktoś wie jak włączyć funkcję HDR w D5.1k Próbowałem różnych ustawień i cały czas wyświetla mi się komunikat. Ta opcja jest nie dostępna przy bieżących ustawieniach lub w bieżącym stanie aparatu.
    a nie próbujesz czasem włączać hdr w trybie automatycznym bądź jakimś wybranym tematycznym? z tego co pamiętam tylko w trybach P,A,S,M można włączyć HDR. niech mnie ktoś poprawi jeśli się mylę. nie mam akurat swojej puszki więc nie mogę sprawdzić
    zawsze jest czas żeby zacząć marnować swoje życie
    D5100 + N18-105. N35 f/1,8. N50 f/1.8G

  7. #417

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Polikon Zobacz posta
    Ktoś wie jak włączyć funkcję HDR w D5.1k Próbowałem różnych ustawień i cały czas wyświetla mi się komunikat. Ta opcja jest nie dostępna przy bieżących ustawieniach lub w bieżącym stanie aparatu.
    Jeszcze jest także możliwość, że próbujesz włączyć HDR z wybraną rejestracją RAW, a z wybranym RAW-em HDR nie będzie działać.

  8. #418

    Domyślnie

    Po wielu próbach udało się włączyć HDR. Obowiązkowo JPG, pojedyncza fotka, i jeszcze coś. Wszystkich warunków nie rozeznałem, bo olałem tą funkcję. Jak mam się męczyć podczas uruchamiania tego cuda, a Nikon olewa dokładne opisanie jej to wolę o HDR zapomnieć. Dzisiaj pierwszy raz wylazłem z tym badziewiem na, zewnątrz gdy świeciło ładnie słoneczko, i co? Ano żadnej fotki bez przepału. Nawet ustawienie kompensacji ekspozycji na -5 nic nie dało. Na żadnym programie nie zrobił fotki bez przepału. A na „zielonym” automacie, budynki w ładnym słoneczku, a ten lampę błyskową otwiera. Normalnie Szok.
    D5100 (Okrojony do swojej ceny (nie wartości)) +Grip + N18-105 +N35/1.8G

  9. #419

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Polikon Zobacz posta
    Po wielu próbach udało się włączyć HDR. Obowiązkowo JPG, pojedyncza fotka, i jeszcze coś. Wszystkich warunków nie rozeznałem, bo olałem tą funkcję. Jak mam się męczyć podczas uruchamiania tego cuda, a Nikon olewa dokładne opisanie jej to wolę o HDR zapomnieć. Dzisiaj pierwszy raz wylazłem z tym badziewiem na, zewnątrz gdy świeciło ładnie słoneczko, i co? Ano żadnej fotki bez przepału. Nawet ustawienie kompensacji ekspozycji na -5 nic nie dało. Na żadnym programie nie zrobił fotki bez przepału. A na „zielonym” automacie, budynki w ładnym słoneczku, a ten lampę błyskową otwiera. Normalnie Szok.
    Instrukcji nikt za Ciebie nie przeczyta.

    A co do "przepałów": wrzuć jakiś przykład - koniecznie z EXIFem.

  10. #420

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Polikon Zobacz posta
    Po wielu próbach udało się włączyć HDR. Obowiązkowo JPG, pojedyncza fotka, i jeszcze coś. Wszystkich warunków nie rozeznałem, bo olałem tą funkcję. Jak mam się męczyć podczas uruchamiania tego cuda, a Nikon olewa dokładne opisanie jej to wolę o HDR zapomnieć. Dzisiaj pierwszy raz wylazłem z tym badziewiem na, zewnątrz gdy świeciło ładnie słoneczko, i co? Ano żadnej fotki bez przepału. Nawet ustawienie kompensacji ekspozycji na -5 nic nie dało. Na żadnym programie nie zrobił fotki bez przepału. A na „zielonym” automacie, budynki w ładnym słoneczku, a ten lampę błyskową otwiera. Normalnie Szok.
    Mam 1sza w życiu lustrzankę od tygodnia. Ja bym polecił wyłączyć wszystkie "dopalacze".
    POstaraj się olać tryb Auto, włącz sobie np tryb P, ustaw ISO na 100 (zakładam że jesteś na zewnątrz) ustaw AF-S i POJEDYNCZY punkt AF. Pomiar ekspozycji to już sprawa drugorzędna na początek atakuj na Matrix metering. Zaręczam ci,że da radę fajne fotki zrobić, problemem dla mnie są tylko portrety pod/na tle zachodzącego mocnego słońca - ale po kilku próbach (z lampą aby doświetlić twarz) byłem blisko ideału jaki sobie zaplanowałem...
    W trybie Auto początkujący taki jak ja czy ty od razu się pogubi bo NIE WIE co było powodem dobrania takiej a nie innej ekspozycji, punktu AF.
    Ostatnio edytowane przez ekonet ; 12-06-2011 o 22:38 Powód: orto! ("ustaf")
    D5100 + 18-105 VR + N50 1.8G

Strona 42 z 104 PierwszyPierwszy ... 3240414243445292 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •