Close

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 33

Wątek: Co do Canona ?

  1. #1

    Domyślnie Co do Canona ?

    Witam serdecznie, lada dzien bede posiadaczem Canona 450d ...i szukam do tego szkła.

    Co byście polecili teoretycznie szerszego wystarczy ok 18mm do zdjec widoczki na wakacjach itp. ?

    (T17-50 i S 18-50 - jesli nie to to co ? -- w dobrej cenie)


    No i jeszcze główne pytanie w Nkonie Kochałem N35 1,8 czy w systemie C jest jakis odpowiednik ?

  2. #2
    Gaduła Awatar manfred
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Góralem jestem i nikt kto ma okowite nie jest mi obcy
    Posty
    5 037

    Domyślnie

    Wszyscy zdrajcy proszeni są o pisanie na Canon Board a tak na serio nie ma w Canonie endemita w postaci 35 1.8 Najlepszy wybór to Tokina 11-16. Miałem bardzo fajne szkło.

  3. #3

    Domyślnie

    Skoro do widoczków to popatrz w kierunku czegoś szerokiego. Tokina, za radą manfreda, sigma 10-20, canon 10-22. Skoro do widoczków to znacznie ważniejsze chyba te 7mm szerzej niż 30mm dłużej?
    ... na nic sprzętu kupa gdy fotograf (_._) ...

  4. #4

    Domyślnie

    Nie chce ultra szerokiego bo sa zniekształcenia ...a co myslicie o 28-70 / 3,5-4,5 ?

    A na stałe o 35 2.0 ?

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kuuubu Zobacz posta
    Nie chce ultra szerokiego bo sa zniekształcenia ...a co myslicie o 28-70 / 3,5-4,5 ?

    A na stałe o 35 2.0 ?
    35 f2 Canona to stara brzęcząca konstrukcja, nie najgorsza optycznie, co do 28-70 to nie znam więc nie podpowiem.
    Jak uniwersalny spacerzoom to może po prostu Canon 15-85mm?
    Jako stałe Sigma 30 1.4 ale trzeba by wybierać bo af może być loteryjny.
    Pozdr
    Ostatnio edytowane przez tomek s ; 15-11-2011 o 13:22
    było żółto i czerwono
    był też FUJI, ale wykończyła go czerwona zaraza
    fotografie Stankiewicz Tomasz

  6. #6

    Domyślnie

    Zniekształcenia w widoczkach na wakacjach? I to w czasach, gdy każdy program wyprostuje Ci fotkę niemal idealnie?
    chcesz szeroko a pytasz o 28-70? po kropie masz ponad 40mm.
    ja chyba nie pomogę przy takich wymogach choć bardziej poleciłbym 15-85
    ... na nic sprzętu kupa gdy fotograf (_._) ...

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kuuubu Zobacz posta
    Nie chce ultra szerokiego bo sa zniekształcenia ..
    Masz na mysli dystorsje? Przy krajobrazach to nieistotne, tego nie widać, bardziej przy architekturze, choć są programy co to pięknie prostują. Np ACR 6.5 ma już dość długą listę szkieł.
    A jeśli chodzi ci o przerysowania - to wina zbyt małej odległości do obiektu, a nie ogniskowej
    Jeśli nie masz blisko pierwszego planu to spokojnie można fotografować. Albo z pierwszym planem twórczo wykorzystywać.
    Ja do krajobrazu i podróży to bym szukał bardzo szeroko. Sigma 10-20. Jak ja kiedyś w Jerozolimie się wściekałem, że miałem tylko 18-200.
    Moje systemy: Nikon F, D i Z, Hasselblad 503CX, Leica, Canon, Pentax, Olympus, Minolta, Rolleiflex TLR FKD, Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze itd itd, blisko 100 szkiełek.

  8. #8
    Zbanowany
    Dołączył
    05 2011
    Miasto
    Poznań
    Posty
    798

    Domyślnie

    kup tamrona 18-270 pzd

  9. #9

    Domyślnie

    Miałem 15-85, świetne szkło spacerowe. Szkoda że sporo droższe niż nikkorowski odpowiednik. Możesz na jego temat i ogólnie szkieł spacerowych znaleźć trochę moich i nie tylko moich dywagacji na CB http://www.canon-board.info/showthread.php?t=58508.

    Nie ma w systemie Canona szkła, które można postawić przy 35/1.8. Dwa razy droższy 28/1.8 to wg mnie nieporozumienie - trudno mi nazwać to szkło inaczej niż żałosnym. Prędzej 35/2 - ale tu nic nie powiem ponad to co sam możesz wyczytać w necie.

    Dlatego może to nieco zmienić Twoją perspektywę co do zooma standardowego w Canonie i zwiększyć ciążenie na jaśniejsze szkło. I tu chyba Ameryki nie odkryję - coś droższego niż Tamron 17-50 to przerost formy nad treścią.

    posiadam plecaczek a w nim kliszaczek, tudzież teczkę a w niej cyfróweczkę | moje 500px

  10. #10

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •