Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12
  1. #1

    Domyślnie Problem z PS CS2

    Mam problem z PS Cs2 a mianowicie nie moge wstawić zdjęć jpg do jednej z agencji istockowej.
    Wyskakuje komunikat że plik nie jest w formacie RGB (a w/g danych jest to jpg--4 pozostałe agencje przyjmuja je bez problemu)
    Dodatkowo przy próbie załadowania zdjęć do "Dyskutowalni" na fotografia-przyrodnicza.art.pl pokazuje komunikat
    "Plik ze zdjęciem nie jest w formacie jpg"????
    Zupełnie juz "zgłupiałem" i nie wiem co mam zrobić.
    Fotografuje w NEF-ach i w Nikon Capture po wstepnej obróbce zapisuje zdjecia jako tiff(16 bit).
    Dalsza obróbkę prowadzę w PS CS2 i tam tez zapisuję zdjecia w opcji "dla weba" jako jpg 700x600(72 dpi).
    Próbowałem juz ładowac zdjęcia które już kiedys tam "wsadzałem" i teraz nic z tego??
    Może ktoś z Was jest mi w stanie coś poradzić.
    Mam ten problem od niedawna i poprzednio wszystko było OK na tym samym oprogramowaniu.
    Bardzo prosze o pomoc!!
    Pozdrawiam Tomek
    P.S.
    ew.prosze na private.
    ( [email protected])

  2. #2

    Domyślnie

    Q! Jak ktos ma Ci pomoc, skoro nie wystawisz tego JPGa do zbadania??
    D3s, D3, D800 | 14-24, 24-70, 70-200 VR2, S 35/1.4, N 50/1.4D, S 85/1.4, T 90Di, PC28 | SB910, SU800, PIXEL KING | Man 055 ProB + 410 | LowePro 650, Tamrac exp 8x
    www.SALDAT.pl

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez stig Zobacz posta
    Q! Jak ktos ma Ci pomoc, skoro nie wystawisz tego JPGa do zbadania??




    To jest ta fotka.
    Czy może ktoś Z Was wie o co chodzi.Będę wdzięczny za pomoc

  4. #4

    Domyślnie

    Hmmm... jestes pewny, ze JPGa, ktorego podlinkowales, zapisywales z PhotoShopa przez "Save for Web"? Bo naglowki plikow -- Twojego i takiego zapisanego przez SfW zdecydowanie sie roznia. W Twoim widac informacje o profilu i dodatkowo jakies wpisy zwiazane z Hewlett-Packard'em. Moze wlasnie problem lezy w zalaczonym profilu -- niby nie powinno sie miec to znaczenia, ale SfW na pewno nie powinien profilu zaszywac w zapisywanym pliku.
    D3s, D3, D800 | 14-24, 24-70, 70-200 VR2, S 35/1.4, N 50/1.4D, S 85/1.4, T 90Di, PC28 | SB910, SU800, PIXEL KING | Man 055 ProB + 410 | LowePro 650, Tamrac exp 8x
    www.SALDAT.pl

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tomek61 Zobacz posta
    Mam problem z PS Cs2 a mianowicie nie moge wstawić zdjęć jpg do jednej z agencji istockowej.
    Wyskakuje komunikat że plik nie jest w formacie RGB (a w/g danych jest to jpg--4 pozostałe agencje przyjmuja je bez problemu)
    Dodatkowo przy próbie załadowania zdjęć do "Dyskutowalni" na fotografia-przyrodnicza.art.pl pokazuje komunikat
    "Plik ze zdjęciem nie jest w formacie jpg"????
    Zupełnie juz "zgłupiałem" i nie wiem co mam zrobić.
    Fotografuje w NEF-ach i w Nikon Capture po wstepnej obróbce zapisuje zdjecia jako tiff(16 bit).
    Dalsza obróbkę prowadzę w PS CS2 i tam tez zapisuję zdjecia w opcji "dla weba" jako jpg 700x600(72 dpi).
    Próbowałem juz ładowac zdjęcia które już kiedys tam "wsadzałem" i teraz nic z tego??
    Może ktoś z Was jest mi w stanie coś poradzić.
    Mam ten problem od niedawna i poprzednio wszystko było OK na tym samym oprogramowaniu.
    Bardzo prosze o pomoc!!
    Pozdrawiam Tomek
    P.S.
    ew.prosze na private.
    ( [email protected])

    przy zapisie sprobuj zaznaczyc/odznaczyc ICC profile, wczesniej jednak przekonwertuj do sRGB
    Ostatnio edytowane przez Grey ; 01-04-2007 o 10:29

  6. #6

    Domyślnie



    To jest kolejna fotka z którą jest ten sam problem
    Obrobiona w pS i zapisana przez sfw.
    Czy to znaczy ze cos jest nie tak z ustawieniami PS?

  7. #7
    Zbanowany
    Dołączył
    07 2005
    Miasto
    jerergeg
    Posty
    1 755

    Domyślnie

    Sprawdź zapisując normalnie poprzez Save As zamiast 4 Web...

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Grey Zobacz posta
    przy zapisie sprobuj zaznaczyc/odznaczyc ICC profile, wczesniej jednak przekonwertuj do sRGB
    Gray... A po co mialby konwertowac do sRGB, a pozniej odznaczyc zapis z profilem? Widzisz w tym jakis sens?
    D3s, D3, D800 | 14-24, 24-70, 70-200 VR2, S 35/1.4, N 50/1.4D, S 85/1.4, T 90Di, PC28 | SB910, SU800, PIXEL KING | Man 055 ProB + 410 | LowePro 650, Tamrac exp 8x
    www.SALDAT.pl

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez stig Zobacz posta
    Gray... A po co mialby konwertowac do sRGB, a pozniej odznaczyc zapis z profilem? Widzisz w tym jakis sens?
    jezeli zapisuje zdjecie z profilem to dobrze zeby bylo srgb a nie argb np... zaproponowalem zeby zapisac zdjciecie save for web z profilem albo bez... ja tu widze sens

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Grey Zobacz posta
    jezeli zapisuje zdjecie z profilem to dobrze zeby bylo srgb a nie argb np... zaproponowalem zeby zapisac zdjciecie save for web z profilem albo bez... ja tu widze sens
    Napisales, zeby skonwertowal do sRGB, a pozniej (jedna z mozliwosci) -- zapisac bez profilu. Zapewniam Cie, ze to nie ma sensu.
    Poza tym trzeba bylo spojrzec na te fotke -- ona jest zapisana z profilem sRGB.
    D3s, D3, D800 | 14-24, 24-70, 70-200 VR2, S 35/1.4, N 50/1.4D, S 85/1.4, T 90Di, PC28 | SB910, SU800, PIXEL KING | Man 055 ProB + 410 | LowePro 650, Tamrac exp 8x
    www.SALDAT.pl

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •