Close

Strona 6 z 6 PierwszyPierwszy ... 456
Pokaż wyniki od 51 do 59 z 59
  1. #51

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ebstein Zobacz posta
    Sądzisz, że w USA służba zdrowia działa jak pokazano w tym serialu?
    Ona tam tak działa. Różnica jest taka, że na koniec leczenia dostajesz rachunek I to pewnie niemały, bo ja swego czasu za prześwietlenie żeber i ocenę lekarza zapłaciłem 450USD. A co dopiero jak trzeba zrobić MRI.

    Pan chcesz być zdrowy, pan płać. A jak nie, to weźmiemy dom, samochód i rodzinę w zastaw. Niestety.
    Ostatnio edytowane przez velaskez ; 12-02-2011 o 01:23
    "Am Anfang schaute ich mich um, konnte aber den Wagen, von dem ich träumte, nicht finden. Also beschloss ich, ihn mir selber zu bauen." F.Porsche

  2. #52

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez velaskez Zobacz posta
    Ona tam tak działa. Różnica jest taka, że na koniec leczenia dostajesz rachunek I to pewnie niemały, bo ja swego czasu za prześwietlenie żeber i ocenę lekarza zapłaciłem 450USD. A co dopiero jak trzeba zrobić MRI.

    Pan chcesz być zdrowy, pan płać. A jak nie, to weźmiemy dom, samochód i rodzinę w zastaw. Niestety.
    To ja dam Ci przykład.
    Jedno dziecko urodzone w Polsce. Na łapówki poszło klika miesięcznych pensji. Żona pół nocy nie mogła się doprosić lekarki. Dopiero nad ranem znajoma lekarka się nią zajęła. O warunkach porodu nie chcę nawet wspominać.
    Drugie dziecko urodzone w Stanach. Warunki nie do porównania.
    O jakości usług, aparatury medycznej, lekach, podejściu lekarzy czy personelu medycznego nie da się pisać, bo to nie ma całkowicie porównania z tym co było w Polsce
    Całkowity mój końcowy koszt to połowa tygodniowej pensji.
    Amatorzy – martwią się o sprzet. Profesjonaliści – martwią się o pieniądze. Mistrzowie – martwią się o światło.

  3. #53

    Domyślnie

    to ja zapraszam w takim razie do UK
    pewnie znajda sie tacy co beda narzekali ze 90% chorob lekarze chca wyleczyc paracetamolem, ale ja na szczescie nie powiem pod ich adresem zlego slowa. Nie wiem moze mialem szczescie i dobrze trafilem.
    Przyklad: traf chcial ze cierpialem na bol plecow, a ze trwalo to juz dluzszy czas i doszlo do tego ze w nocy sie budzilem i spac nie szlo, postanowilem pojsc do lekaza. I co? Moj GP wyslal na X-Ray, pozniej do fizjoterapeutki, a nastepnie zeby jeszcze sie upewnic na MRI (rezonans magnetyczny). Ile mnie to kosztowalo? Doslownie £0 (zero). Nie wspominajac o opiece nad ciezarna kobieta, przed jak i w trakcie porodu oraz juz po urodzeniu malucha. I tez nie mowie o sytuacjach wyjatkowych ale o rzeczy normalnej jak przychodzenie dzien w dzien pielegniarki do domu by wazyc, mierzyc i sprawdzac czy noworodek sie dobrze rozwija. Do tego matka w ciazy, jak i rok po urodzeniu ma darmowe wszelkie leki wydawane na recepte.

    Mialem stycznosc ze sluzba zdrowia w Polsce, wlacznie z tym iz odmowiono pomocy ze wzgledu na inne miejsce zamieszkania itp. takze takiej opieki medycznej z jaka przyszlo mi sie spotkac tutaj w UK zycze kazdemu. Chyba, ze moj przypadek to tylko wyjatek

    koncze ten przydlugi OT
    "...nie ma ludzi normalnych, sa tylko nieprzebadani..."

  4. #54

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez velaskez Zobacz posta

    Pan chcesz być zdrowy, pan płać. A jak nie, to weźmiemy dom, samochód i rodzinę w zastaw. Niestety.
    No przepraszam, a dlaczego ma być tanio i za darmo. Zdrowie jest przecież "najcenniejsze".
    Na przyjemności i pierdoły to każdy chętnie wydaje i nie wnika, że np. przepłaca, a nawet jest w stanie zadłużyć w banku, żeby je zdobyć. Ale jak trzeba zapłacić za leczenie, to jest lament.

  5. #55

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez freefly Zobacz posta
    No przepraszam, a dlaczego ma być tanio i za darmo. (...)
    W życiu nie ma nic za darmo. Tylko co się dzieje z moją składką na ubezpieczenie zdrowotne, bo jakimś dziwnym trafem zawsze ląduję u lekarza który z moim ubezpieczeniem nie ma nic wspólnego?

    A nie, sorry, raz mnie przyjęto w szpitalu po wypadku, podobno zapłacił za to NFZ. Tylko, że na naprawę tego co schrzanili chirurdzy w szpitalnej izbie przyjęć musiałem wydać majątek u "prywatnych" lekarzy i być kilka miechów na L4. Ale w sumie nie żałuję tej kasy, bo gryzł bym glebę, a w najlepszym przypadku chodził o kuli. A tak nawet jest nieźle.

    EOT
    To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.

  6. #56

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rsz Zobacz posta
    W życiu nie ma nic za darmo. Tylko co się dzieje z moją składką na ubezpieczenie zdrowotne, bo jakimś dziwnym trafem zawsze ląduję u lekarza który z moim ubezpieczeniem nie ma nic wspólnego?

    A nie, sorry, raz mnie przyjęto w szpitalu po wypadku, podobno zapłacił za to NFZ. Tylko, że na naprawę tego co schrzanili chirurdzy w szpitalnej izbie przyjęć musiałem wydać majątek u "prywatnych" lekarzy i być kilka miechów na L4. Ale w sumie nie żałuję tej kasy, bo gryzł bym glebę, a w najlepszym przypadku chodził o kuli. A tak nawet jest nieźle.

    EOT


    Nie chodzi tylko o "za darmo", ale o "tanio". Dlaczego ma być tanio. Bo to, że za darmo nic nie ma to jest oczywiste.
    A ja nawet nie wiem, kto jest moim lekarzem rodzinnym.

  7. #57

    Domyślnie

    Chyba zwrotnice wam ktoś przestawił
    pozdrawiam Krzysiaczek
    _________________
    lasciate ogni speranza, voi ch'entrate

  8. #58

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez szymony Zobacz posta
    Chyba zwrotnice wam ktoś przestawił
    Troszeczkę.
    To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.

  9. #59

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez freefly Zobacz posta
    A po co mają rozumieć?
    Żeby potem w rozmowie towarzyskiej zabłysnąć wiedzą? By się pochwalić, że wiedzą o co kaman Hałsowi? Nie wiem, oglądałem tylko kawałek jednego, nawet nie wiem którego, sezonu. Tiwi oglądam albo wcześnie rano, albo późno w nocy, a jeśli już to nie serial.

Strona 6 z 6 PierwszyPierwszy ... 456

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •