Close

Strona 5 z 6 PierwszyPierwszy ... 3456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 59

Mieszany widok

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1

    Domyślnie

    Ojtam ojtam. Housa nie będą puszczać, żeby się w Polsce pacjenci nie rozmarzyli za bardzo o podobnie działajacej służbie zdrowia, o tych rezonansach na każde zawołanie prowadzącego, o badaniu pod kątem wszelkich możliwych chorów, o tych jednoosobowych salach z elektrycznie regulowanymi wyrkami...

    Ale pewnie nie będzie już "polskich (mniej lub bardziej" romantychych komedii", tudzież pseudogangsterskich filmideł, w których bohaterowie bez względu na miejsce na drabinie społecznej jeździli jedna marką samochodów, wszyscy mieli ten sam dzownej w telefonach, pili jeden rodzaj piwa, mieszkami w jednym mieście, w tym samym apartamentowcu i żaden z nich nie przekroczył trzydziestki...
    Ostatnio edytowane przez hubik ; 11-02-2011 o 12:26 Powód: literówka

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez hubik Zobacz posta
    Ojtam ojtam. Housa nie będą puszczać, żeby się w Polsce pacjenci nie rozmarzyli za bardzo o podobnie działajacej służbie zdrowia, o tych rezonansach na każde zawołanie prowadzącego, o badaniu pod kątem wszelkich możliwych chorów, o tych jednoosobowych salach z elektrycznie regulowanymi wyrkami...
    Sądzisz, że w USA służba zdrowia działa jak pokazano w tym serialu?

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ebstein Zobacz posta
    Sądzisz, że w USA służba zdrowia działa jak pokazano w tym serialu?
    Nie wiem - nigdy nie miałem okazji skorzystać (i oby taki stan się utrzymał na wieki). Ale ten serial jest dość popularny w naszym kraju, najpewniej przez charakter głównego bohatera, bo jak czytałem w jakimś opisie badań widzów i oglądalności Housa - niewielu widzów rozumie terminy medyczne, jakie się w fabule przewijają.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez hubik Zobacz posta
    ....., bo jak czytałem w jakimś opisie badań widzów i oglądalności Housa - niewielu widzów rozumie terminy medyczne, jakie się w fabule przewijają.
    A po co mają rozumieć?

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez freefly Zobacz posta
    A po co mają rozumieć?
    Żeby potem w rozmowie towarzyskiej zabłysnąć wiedzą? By się pochwalić, że wiedzą o co kaman Hałsowi? Nie wiem, oglądałem tylko kawałek jednego, nawet nie wiem którego, sezonu. Tiwi oglądam albo wcześnie rano, albo późno w nocy, a jeśli już to nie serial.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ebstein Zobacz posta
    Sądzisz, że w USA służba zdrowia działa jak pokazano w tym serialu?
    Ona tam tak działa. Różnica jest taka, że na koniec leczenia dostajesz rachunek I to pewnie niemały, bo ja swego czasu za prześwietlenie żeber i ocenę lekarza zapłaciłem 450USD. A co dopiero jak trzeba zrobić MRI.

    Pan chcesz być zdrowy, pan płać. A jak nie, to weźmiemy dom, samochód i rodzinę w zastaw. Niestety.
    Ostatnio edytowane przez velaskez ; 12-02-2011 o 01:23
    "Am Anfang schaute ich mich um, konnte aber den Wagen, von dem ich träumte, nicht finden. Also beschloss ich, ihn mir selber zu bauen." F.Porsche

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez velaskez Zobacz posta
    Ona tam tak działa. Różnica jest taka, że na koniec leczenia dostajesz rachunek I to pewnie niemały, bo ja swego czasu za prześwietlenie żeber i ocenę lekarza zapłaciłem 450USD. A co dopiero jak trzeba zrobić MRI.

    Pan chcesz być zdrowy, pan płać. A jak nie, to weźmiemy dom, samochód i rodzinę w zastaw. Niestety.
    To ja dam Ci przykład.
    Jedno dziecko urodzone w Polsce. Na łapówki poszło klika miesięcznych pensji. Żona pół nocy nie mogła się doprosić lekarki. Dopiero nad ranem znajoma lekarka się nią zajęła. O warunkach porodu nie chcę nawet wspominać.
    Drugie dziecko urodzone w Stanach. Warunki nie do porównania.
    O jakości usług, aparatury medycznej, lekach, podejściu lekarzy czy personelu medycznego nie da się pisać, bo to nie ma całkowicie porównania z tym co było w Polsce
    Całkowity mój końcowy koszt to połowa tygodniowej pensji.
    Amatorzy – martwią się o sprzet. Profesjonaliści – martwią się o pieniądze. Mistrzowie – martwią się o światło.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez velaskez Zobacz posta

    Pan chcesz być zdrowy, pan płać. A jak nie, to weźmiemy dom, samochód i rodzinę w zastaw. Niestety.
    No przepraszam, a dlaczego ma być tanio i za darmo. Zdrowie jest przecież "najcenniejsze".
    Na przyjemności i pierdoły to każdy chętnie wydaje i nie wnika, że np. przepłaca, a nawet jest w stanie zadłużyć w banku, żeby je zdobyć. Ale jak trzeba zapłacić za leczenie, to jest lament.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez freefly Zobacz posta
    No przepraszam, a dlaczego ma być tanio i za darmo. (...)
    W życiu nie ma nic za darmo. Tylko co się dzieje z moją składką na ubezpieczenie zdrowotne, bo jakimś dziwnym trafem zawsze ląduję u lekarza który z moim ubezpieczeniem nie ma nic wspólnego?

    A nie, sorry, raz mnie przyjęto w szpitalu po wypadku, podobno zapłacił za to NFZ. Tylko, że na naprawę tego co schrzanili chirurdzy w szpitalnej izbie przyjęć musiałem wydać majątek u "prywatnych" lekarzy i być kilka miechów na L4. Ale w sumie nie żałuję tej kasy, bo gryzł bym glebę, a w najlepszym przypadku chodził o kuli. A tak nawet jest nieźle.

    EOT
    To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.

  10. #10

    Domyślnie

    Jak ktos ma budzet taki, jak ten serial, to na pewno
    D300 | S 10-20 | N 18-200 VR | N50/1.4 AI | T 17-50/2.8 | S 105macro | N 70-300VR | SB600

Strona 5 z 6 PierwszyPierwszy ... 3456 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •