Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 27

Wątek: problem z D300

  1. #11

    Domyślnie

    wychodzi na to, że aparat nie widzi, że ma obiektyw z CPU. Może któryś ze styków?
    Spróbuj jeszcze jedną rzecz. Ustaw obiektyw manualny, przysłonę dowolną, inną od 1. Sprawdź, czy ustawienia się zmieniły po podpięciu obiektywu z CPU.

  2. #12

    Domyślnie

    Tak ma być i nie będzie inaczej.
    jendry

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez A.R Zobacz posta
    Tak ma być i nie będzie inaczej.
    ale to w związku z czym?

  4. #14

    Domyślnie

    Na bagnecie masz taki popychacz do informowania aparatu o położeniu przysłony w obiektywach z pierścieniem, przesuń ten popychacz przy założonym szkle i zobacz czy wartość się zmieni
    pozwoli to ocenić czy aparat w ogóle reaguje na informacje o przysłonie. Następnie sprawdź (jeśli wartości się zmieniają) czy jak przytrzymasz pierścień w pozycji np. f5.6 i wciśniesz podgląd głębi aparat domknie przysłonę. Następna rzecz, jak ustawisz w danych szkła bez CPU wartość wyższą niż 1 np. 3.5 to nadal aparat pokazuje 1? Bo jeśli tak to nie jest wina styku, puszka nawet bez szkła powinna pokazać wartość wpisaną w tym menu (przynajmniej mój 300s tak ma) więc IMHO jeśli po wpisaniu tam innej wartości nadal aparat pokazuje 1 to jest wina oprogramowania albo coś w elektronice padło.
    N. D810, D5100, N. 18-70 f3.5-4.5G, 24-70 f2.8, 50 f1.8G, 105 Micro
    SB-800, SB-900. Sy. 500mm f6.3,

  5. #15
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    08 2005
    Miasto
    Piotrków Trybunalski
    Posty
    34

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jatin Zobacz posta
    Na bagnecie masz taki popychacz do informowania aparatu o położeniu przysłony w obiektywach z pierścieniem, przesuń ten popychacz przy założonym szkle i zobacz czy wartość się zmieni
    pozwoli to ocenić czy aparat w ogóle reaguje na informacje o przysłonie. Następnie sprawdź (jeśli wartości się zmieniają) czy jak przytrzymasz pierścień w pozycji np. f5.6 i wciśniesz podgląd głębi aparat domknie przysłonę. Następna rzecz, jak ustawisz w danych szkła bez CPU wartość wyższą niż 1 np. 3.5 to nadal aparat pokazuje 1? Bo jeśli tak to nie jest wina styku, puszka nawet bez szkła powinna pokazać wartość wpisaną w tym menu (przynajmniej mój 300s tak ma) więc IMHO jeśli po wpisaniu tam innej wartości nadal aparat pokazuje 1 to jest wina oprogramowania albo coś w elektronice padło.
    kurcze mam problemy z tym znalezieniem styku, tzn jest taki dzyndzel miedzy bagnetem a obiektywem tylko jego przesuwania nic nie dają.
    co do przysłony to podgląd głębi działa normalnie, aparat też dobiera odpowiednie wartości w wyniku pomiarów światłomierza tylko na zdjęciach cały czas pokazuje 1.0 .
    popatrzę jeszcze na te styki
    ###

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez chomicz Zobacz posta
    co do przysłony to podgląd głębi działa normalnie, aparat też dobiera odpowiednie wartości w wyniku pomiarów światłomierza tylko na zdjęciach cały czas pokazuje 1.0 .
    popatrzę jeszcze na te styki
    ale to jest normalne. Przy obiektywach bez CPU (a tak obecnie zachowuje się body) aparat ustawia się w tryb A. Do odczytanej/wpisanej przysłony dobiera czas tak, żeby zdjęcie wyszło dobrze naświetlone.
    A co pokazuje EXIF?

  7. #17

    Domyślnie

    Skoro aparat nie reaguje na cięgno przysłony na bagnecie to nie jest w trybie pracy ze szkłem manualnym, gdyby było, przesuwanie cięgna zmieniało by wyświetlaną wartość przysłony.
    Sprawdź jeszcze w exifie czy aparat prawidłowo wykrywa obiektyw czyli czy w exifie widnieje ten który jest fizycznie podpięty. Skoro puszka prawidłowo dobiera ekspozycję i ustawia przysłonę a wyświetla cały czas 1.0 to IMHO bug softu i zaczął bym od wgrania go jeszcze raz.
    N. D810, D5100, N. 18-70 f3.5-4.5G, 24-70 f2.8, 50 f1.8G, 105 Micro
    SB-800, SB-900. Sy. 500mm f6.3,

  8. #18

    Domyślnie

    D50,D80,D300 tak pokazywało przy obiektywach bez CPU. Nie wnikałem dlaczego ale to chyba norma.
    jendry

  9. #19

    Domyślnie

    D50 i 80 przy obiektywie bez CPU może Ci co najwyżej pokazać F-- natomiast Dxxx i Dx pokazują wartość przysłony poczynając od wartości ustawionej w menu dla danego obiektywu.
    U kolegi natomiast problem występuje z obiektywem posiadającym CPU.
    N. D810, D5100, N. 18-70 f3.5-4.5G, 24-70 f2.8, 50 f1.8G, 105 Micro
    SB-800, SB-900. Sy. 500mm f6.3,

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jatin Zobacz posta
    D50 i 80 przy obiektywie bez CPU może Ci co najwyżej pokazać F-- natomiast Dxxx i Dx pokazują wartość przysłony poczynając od wartości ustawionej w menu dla danego obiektywu.
    U kolegi natomiast problem występuje z obiektywem posiadającym CPU.
    Dokładnie. Ale w exifie powina być już podana wartość 'robocza'. Ile obiektywów podpinałeś?

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •