Close

Strona 11 z 15 PierwszyPierwszy ... 910111213 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 101 do 110 z 149

Wątek: Filmy z D90

  1. #101

    Domyślnie

    Tu macie filmik z D90. Tylko zmontowany i wrzucony na youtube przy czym stracil mocno na kompresji.
    Warunki oswietleniowe: cien w lesie, poza tym ostre światło przebijające się przez gałęzie. Obiekty ruchome i bardzo szybkie.
    http://www.youtube.com/watch?v=0bZc9C-ZhYM&hd=1

    Uwazam ze mozliwosc krecenia filmow w D90 to raczej bajer niz uzyteczna funkcja.
    Nikon D90 + Nikkor AF-S DX 18-105 mm f/3.5-5.6G ED VR + Sigma 70-300 mm f/4-5.6 APO DG Macro + SB-900

  2. #102

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez HoRsHiN Zobacz posta
    Uwazam ze mozliwosc krecenia filmow w D90 to raczej bajer niz uzyteczna funkcja.
    Bawiłem się trochę D90 i miałem możliwość porównania go do 5D. No i niestety muszę się z Tobą zgodzić Bardzo słabo wypadło to porównanie na niekorzyść Nikona

    Nikon jest sporo za Canonem w kwestii wideo a paradoksalnie gdyby postawił na rozwój tej działki mógłby zagarnąć zupełnie nowy, nieistniejący jeszcze rynek dla siebie. W jaki sposób? Już wyjaśniam.

    Nie wiem czy śledzicie jak wielki trwa obecnie szał na Canona 5D, 7D i ich możliwości filmowania. Mimo wielu niedogodności związanych z użytkowaniem aparatu jako kamery coraz więcej profesjonalnych filmowców porzuca swoje kamery na rzecz lustrzanki! Canon zupełnie przez przypadek stworzył profesjonalną kamerę, z wymienną optyką i piękną głębią ostrości dla mas! Kamerę, którą znajduje zastosowanie w praktycznie każdym rodzaju filmu.

    Aż prosi się, aby takiego Canona 5D włożyć do obudowy kamery, dołożyć parę drobiazgów, dopracować soft i wypuścić na rynek jako nowy produkt - kamerę DSLR. Profesjonalna jakość wideo dostępna dla wszystkich.

    Prędzej czy później któryś producent stworzy taki produkt. Ciekawi mnie jednak, czy pierwszy będzie Canon, który ma bardziej rozwiniętą technologię, ale równocześnie produkuje już kamery i może skanibalizować własne produkty.

    Czy może Nikon, który nie produkuje kamer, ale jest w kwestii jakości wideo daleko za Canonem.

    Tak czy siak robi się ciekawie a nadchodzący rok najprawdopodobniej przyniesie małą rewolucję w świecie wideo

  3. #103

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bev Zobacz posta
    Bawiłem się trochę D90 i miałem możliwość porównania go do 5D. No i niestety muszę się z Tobą zgodzić Bardzo słabo wypadło to porównanie na niekorzyść Nikona
    Szczególnie jeśli chodzi o cenę tych dwóch aparatów... świetne porównanie.
    Pozdrawiam! Marcin fotoblog fotografia
    F100,D700,D80 | N 35/2D 50/1.4D 105/2.8D 24-85G 35-70/2.8D 75-150/3.5AiS | Σ 12-24 70-300 | Sonnar 300/4 | Soligor 135/2.8 | SW 150/750 | SB-800/400 | LS-2000 | HEQ5

  4. #104

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mpwt Zobacz posta
    Szczególnie jeśli chodzi o cenę tych dwóch aparatów... świetne porównanie.
    Oprócz 5D mam też 500D i jeśli chodzi o wideo to w porównaniu z D90 również nikon wypada słabo. Ale nie chcę tutaj bawić się w wojenki jak z piaskownicy. Sam byłem przez długi czas użytkownikiem Nikona i miło wspominam a system zmieniłem właśnie z uwagi na możliwości wideo. Bo o ile jakość zdjęć jest porównywalna, to możliwości filmowe Canonów są o wiele lepsze (jeszcze).

  5. #105

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bev Zobacz posta
    Oprócz 5D mam też 500D i jeśli chodzi o wideo to w porównaniu z D90 również nikon wypada słabo.
    Wiesz, ja tam wojenek nie chcę. Ale musisz też być obiektywny. Kiedy wyszedł D90? 2008-08-27. Kiedy wyszedł 500D? 2009-03-25. Ile miesięcy dzieli te aparaty? A ten czas w świecie elektroniki to cała "dekada". Musisz też pamiętać, że Nikon D90 był pierwszą lustrzanką która rejestrowała wideo (oficjalnie). Canon dopiero zaprezentował wideo w 5Dmark2. A więc w sprzęcie klasę (czy dwie) wyżej. Dwa różne światy.

    Ale to tak na marginesie aby zrozumieć ten mały, nic przecież nieznaczący (bo Canon jest lepszy jeśli chodzi o wideo) niuans.
    Pozdrawiam! Marcin fotoblog fotografia
    F100,D700,D80 | N 35/2D 50/1.4D 105/2.8D 24-85G 35-70/2.8D 75-150/3.5AiS | Σ 12-24 70-300 | Sonnar 300/4 | Soligor 135/2.8 | SW 150/750 | SB-800/400 | LS-2000 | HEQ5

  6. #106

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mpwt Zobacz posta
    Canon dopiero zaprezentował wideo w 5Dmark2.
    I skopał autofocus ...
    Nie wiem czy to naprawili ale jak sie bawilem tym aparatem niewiele po premierze to byla jakas pomylka. Losowo ustawial ostrosc albo i nie. Przy unikalnych ujeciach i ciezkich do powtorzenia to bylo dosyc frustrujace.
    Ale fakt faktem ze wlasnie kolega kupil ten aparat nie dla aparatu ale wlasnie dla mozliwosci filmowania. Roznica w tym wzgledzie w stosunku do D90 byla kolosalna ale tez jak slusznie zauwazyl mpwt - to inna polka cenowa.
    Nikon D90 + Nikkor AF-S DX 18-105 mm f/3.5-5.6G ED VR + Sigma 70-300 mm f/4-5.6 APO DG Macro + SB-900

  7. #107

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez HoRsHiN Zobacz posta
    I skopał autofocus ...
    Nie wiem czy to naprawili ale jak sie bawilem tym aparatem niewiele po premierze to byla jakas pomylka.
    Ale nikt kto profesjonalnie zajmuje się filmowaniem nie korzysta z autofocusa W profesjonalnych kamerach jak RedOne w ogóle nie ma czegoś takiego nie wspominając już o tych filmowych z hollywood

  8. #108

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bev Zobacz posta
    Ale nikt kto profesjonalnie zajmuje się filmowaniem nie korzysta z autofocusa
    Tylko po pierwsze ile jest na tym forum osób, które zajmuje się profesjonalnie filmowaniem? I wyobraź sobie, że zapewne dla 99% użytkowników tego forum liczy się najpierw fotografia a potem wideo. Nie odwrotnie.
    Pozdrawiam! Marcin fotoblog fotografia
    F100,D700,D80 | N 35/2D 50/1.4D 105/2.8D 24-85G 35-70/2.8D 75-150/3.5AiS | Σ 12-24 70-300 | Sonnar 300/4 | Soligor 135/2.8 | SW 150/750 | SB-800/400 | LS-2000 | HEQ5

  9. #109

    Domyślnie

    bev Ty sam się gubisz, zdecyduj się czy piszesz o aparatach czy kamerach! Bo porównywanie jednych do drugich to skrajna głupota, poza tym jak kręcisz filmy to trzeba było kupić kamerę.
    N. D810, D5100, N. 18-70 f3.5-4.5G, 24-70 f2.8, 50 f1.8G, 105 Micro
    SB-800, SB-900. Sy. 500mm f6.3,

  10. #110

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jatin Zobacz posta
    bev Ty sam się gubisz, zdecyduj się czy piszesz o aparatach czy kamerach! Bo porównywanie jednych do drugich to skrajna głupota, poza tym jak kręcisz filmy to trzeba było kupić kamerę.
    No właśnie nie kumasz o co tu chodzi. Porównywanie aparatu do kamery jak najbardziej ma sens. Bo za Canona 5D zapłacisz 9 tysięcy a kamera dająca obraz podobnej jakości kosztuje minimum 60 tysi. Dlatego kupiłem właśnie aparat i dlatego ludzie na całym świecie jarają się możliwościami filmowymi lustrzanek.

    Z drugiej w Polsce (nie wiem jak w innych krajach) większość ludzi nie jest świadoma możliwości wideo jaki dają aparaty DSLR. Polecam pierwszą część tego wpisu - pozwoli ci zrozumieć o co tutaj kaman.

Strona 11 z 15 PierwszyPierwszy ... 910111213 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •