Close

Strona 12 z 15 PierwszyPierwszy ... 21011121314 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 111 do 120 z 149

Wątek: Filmy z D90

  1. #111

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bev Zobacz posta
    Ale nikt kto profesjonalnie zajmuje się filmowaniem nie korzysta z autofocusa W profesjonalnych kamerach jak RedOne w ogóle nie ma czegoś takiego nie wspominając już o tych filmowych z hollywood
    Wiem. Akurat tu mowilem o funkcji aparatu. Tten model canona chyba lepiej sprawdza sie wlasnie jako kamera niz aparat
    Nikon D90 + Nikkor AF-S DX 18-105 mm f/3.5-5.6G ED VR + Sigma 70-300 mm f/4-5.6 APO DG Macro + SB-900

  2. #112

    Domyślnie

    Mnie się wydaje, że to nie jest tak cacy z tym filmowaniem, nawet Canonem 5D. Podobno rolling shutter też w nim występuje, a warto nadmienić, że zwykle, kamery na taśmy, dają lepszą jakość niż AVCHD, które są wciąż nie dość, że w powijakach, to jeszcze wymagają koszmarnych mocy obliczeniowych.

  3. #113

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Annihitek Zobacz posta
    a warto nadmienić, że zwykle, kamery na taśmy, dają lepszą jakość niż AVCHD, które są wciąż nie dość, że w powijakach
    możesz sprecyzować o jakie kamery chodzi ? tzn. co dla Ciebie oznacza "zwykłe" ? najlepiej w złotówkach.......

    to jeszcze wymagają koszmarnych mocy obliczeniowych.
    mój komp, wcale nie jakiś "orzeł" daje sobie radę z filmami zarejestrowanymi za pomocą 7D bez problemu -to samo jeśli chodzi o ich obróbkę (dosyć podstawową -w Sony Vegas).
    Zapraszam na mojego bloga: http://rafalglebowski.pl/blog/

  4. #114

    Domyślnie

    Cały problem w tym ,że -Canon 500d robi lepsze filmy- sprowadza sie do formatu w którym film jest zapisywany.
    i to jest najbardziej wkurzające ,że sprzętowo jest wszystko ok. Kupując D90 dostajesz tak samo dobry sprzęt do filmowania jak Canon 5d.
    D90 ma pardzo podobne możliwości (filmowania) ale podczas zapisu wszystko zostaje zniszczone.
    a najbardziej flustrującą rzeczą jest fakt ,że to ograniczenia softu a nie sprzętu i jedno uaktualnienie wszystko mogłoby zmienić... nawet płatne np. 300zł.!!! - kto chce zapłaci reszta nie a Nikon i tak zarobiłby kupę kasy,
    ale nic takiego sie nie zdaży...
    Podpis zgodny z regulaminem forum

  5. #115

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jatin Zobacz posta
    jak kręcisz filmy to trzeba było kupić kamerę.
    A czemuż to?
    Pozdrawiam
    Marcin

  6. #116

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Fatman Zobacz posta
    możesz sprecyzować o jakie kamery chodzi ? tzn. co dla Ciebie oznacza "zwykłe" ? najlepiej w złotówkach.......



    mój komp, wcale nie jakiś "orzeł" daje sobie radę z filmami zarejestrowanymi za pomocą 7D bez problemu -to samo jeśli chodzi o ich obróbkę (dosyć podstawową -w Sony Vegas).
    Jaką obróbkę? 7D zapisuje jakim kodekiem? AVCHD czy czymś gorszym?


    Cytat Zamieszczone przez bev
    No właśnie nie kumasz o co tu chodzi. Porównywanie aparatu do kamery jak najbardziej ma sens. Bo za Canona 5D zapłacisz 9 tysięcy a kamera dająca obraz podobnej jakości kosztuje minimum 60 tysi. Dlatego kupiłem właśnie aparat i dlatego ludzie na całym świecie jarają się możliwościami filmowymi lustrzanek.
    60k? Chyba Cie fantazja poniosła i to ostro.

    Jeśli chodzi o ,,zwykłe'' kamery - Canon HV20/HV30 chociażby - na camcorderinfo.com wszystkie lustra, które testowali, czyli m.in. Nikon D90, a także ten słynny Canon 5D Mark II okazały się w ostatecznym rozrachunku gorsze. Nie widać na planszy testowej, jakieś specjalnej przewagi przy słabym oświetleniu 5D nad HV20/30 z CMOSem, które mają przecież mniejsze te matryce. Są rzeczy, w których 5D jest lepszy (kolory przy słabym oświetleniu), a są rzeczy, przy których jest gorszy - np. ostrość obrazu.

    Poza tym, rolling shutter i inne tego typu sprawy - większość tych super hiper filmów z 5D robili dobrzy spece od tej roboty, bo to widać, a to głównie przy statycznych scenach lub bez specjalnego panoramowania (np. aparat przypięty do roweru)

    Mój brat kupił swego czasu HV30 za 1900 zł (gdy dolar słabo stał). Canon 5D MKII kosztuje coś pod 9000 zł. Na jego korzyść przemawia to, że jest aparatem, ma wymienną optykę i sporą matrycę - nic więcej. Ale po sprzęcie za 2000 zł nie pojedzie tak łatwo, tym bardziej, że 9k to on bez optyki kosztuje.

    Poza tym, HV20/30 to są takie camcordery dla zabawy, a gdzie tam jakieś pro kamery 3CMOS czy inne takie za 13000 zł, też z wymiennymi obiektywami... już widzę te tabuny kamerzystów sprzedających choćby coś w stylu XH A1 na 5D, bo to DSLR z filmami... no śmiech na sali.

    Aparat służy do robienia zdjęć. Kamera do nagrywania filmów.
    Ostatnio edytowane przez Annihitek ; 15-12-2009 o 23:37

  7. #117

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Annihitek Zobacz posta
    Jaką obróbkę? 7D zapisuje jakim kodekiem? AVCHD czy czymś gorszym?
    H.264
    AVCHD - to nie kodek tylko sposób zapisu plików.

    Cytat Zamieszczone przez Annihitek Zobacz posta
    60k? Chyba Cie fantazja poniosła i to ostro.

    Jeśli chodzi o ,,zwykłe'' kamery - Canon HV20/HV30 chociażby - na camcorderinfo.com wszystkie lustra, które testowali, czyli m.in. Nikon D90, a także ten słynny Canon 5D Mark II okazały się w ostatecznym rozrachunku gorsze. Nie widać na planszy testowej, jakieś specjalnej przewagi przy słabym oświetleniu 5D nad HV20/30 z CMOSem, które mają przecież mniejsze te matryce. Są rzeczy, w których 5D jest lepszy (kolory przy słabym oświetleniu), a są rzeczy, przy których jest gorszy - np. ostrość obrazu.
    Oczywiście nie piszesz tego poważnie .

    Cytat Zamieszczone przez Annihitek Zobacz posta
    Poza tym, rolling shutter i inne tego typu sprawy - większość tych super hiper filmów z 5D robili dobrzy spece od tej roboty, bo to widać, a to głównie przy statycznych scenach lub bez specjalnego panoramowania (np. aparat przypięty do roweru)
    Generalnie żeby zrobić coś w filmie trzeba się na tym znać niezależnie od użytego sprzętu.

    Cytat Zamieszczone przez Annihitek Zobacz posta

    Poza tym, HV20/30 to są takie camcordery dla zabawy, a gdzie tam jakieś pro kamery 3CMOS czy inne takie za 13000 zł, też z wymiennymi obiektywami... już widzę te tabuny kamerzystów sprzedających choćby coś w stylu XH A1 na 5D, bo to DSLR z filmami... no śmiech na sali.
    To pokaż mi te kamery za 13 tyś z wymiennymi obiektywami, z możliwością odcinania tła jak w filmie, które zachowując detal nie szumią przy słabym świetle przy rozdzielczości HD - z przyjemnością biorę od razu dwie .

    Cytat Zamieszczone przez Annihitek Zobacz posta
    Aparat służy do robienia zdjęć. Kamera do nagrywania filmów.
    Tak "robotnicy do łopat", "studenci do piór" - krzycz dalej . Jedno widać niezbicie - nie masz pojęcia o tym temacie .
    Pozdrawiam
    Marcin

  8. #118
    Oszczędny w słowach Awatar wodstock
    Dołączył
    02 2007
    Miasto
    Świętochłowice
    Posty
    135

    Domyślnie

    Możecie powiedzieć jakim programem konwertować filmy z D90 do formatu, który odczyta telewizor LCD. Chodzi o zgranie filmu na np. pendrive USB i odczyt bezpośrednio w telewizorze.
    Najlepiej jakiś darmowy programik i jakie ustawienia dać, żeby nie tracić jakości.
    D9070s

  9. #119

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wodstock Zobacz posta
    Możecie powiedzieć jakim programem konwertować filmy z D90 do formatu, który odczyta telewizor LCD. Chodzi o zgranie filmu na np. pendrive USB i odczyt bezpośrednio w telewizorze.
    Najlepiej jakiś darmowy programik i jakie ustawienia dać, żeby nie tracić jakości.

    Jak dotąd nie słyszałem o telewizorze który z USB odczytuje filmy. Podaj może nazwę modelu telewizora który to robi, zobaczymy jakie ma kodeki i postaramy się znaleźć odpowiedni program.

  10. #120

    Domyślnie

    a nie lepiej po prostu puscic to przez kabel hdmi?

Strona 12 z 15 PierwszyPierwszy ... 21011121314 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •