Close

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 35
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez qooba Zobacz posta
    zdecydowana większość użytkowników Nikonów
    Więc ta zdecydowanie większa ilość może wykorzystywać ostatnio dodane przez adobe profile do ACR i też będzie szczęśliwa jak im te profile potrzebne.

  2. #12

  3. #13

    Domyślnie

    A niby dlaczego nie. Profile sa jak najbardziej dostepne dla Photoshopa/Lightrooma i wszystko ladnie dziala.

    http://labs.adobe.com/wiki/index.php...d_Installation

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kichu1979 Zobacz posta
    A niby dlaczego nie. Profile sa jak najbardziej dostepne dla Photoshopa/Lightrooma i wszystko ladnie dziala.

    http://labs.adobe.com/wiki/index.php...d_Installation
    A co to ma wspólnego z profilami D2X ?....

  5. #15

    Domyślnie

    Bardzo duzo. Tu sa dokladnie te same profile co w Capture NX lacznie z tymi od D2X. Zainstaluj, sprawdz...

  6. #16

    Domyślnie

    Dzisiaj mam chyba dobry dzień, więc podzielę się wiedzą tajemną
    Otóż do D300 (i zapewne do innych modeli z obsługą profili) można wgrać aż 12 profili (słownie: dwanaście). Trzeba tylko użyć sprytu / pomyślunku / inteligencji / fortelu *
    Oto jak tego dokonać:
    1. wgrać do aparatu 3 pierwsze, dowolne profile (zakładam, że wiadomo, jak to zrobić)
    2. wejść do Menu i przejść do "Shooting menu" (ikona z aparatem)
    3. wybrać 11-stą od góry pcję, czyli "Manage Picture Control"
    4. następnie wybrać opcję "Save/edit"
    5. potem wybrać jeden z wgranych wcześniej profili, np. D2XMODE1
    6. nie zmieniając absolutnie żadnych ustawień wcisnąć przycisk "OK" po lewej stronie LCD
    7. nadać "nowostworzonemu" profilowi własną nazwę, np. D2XMODE1-v2 (inna nazwa przyda się później)
    8. zatwierdzić przyciskiem "OK"
    9. ponownie wybrać opcję "Manage Picture Control"
    10. wejść w podmenu "Delete"
    11. skasować z aparatu oryginalny profil, na podstawie które stworzyliśmy swój, czyli w przykładzie D2XMODE1 (tylko się nie pomylić ze stworzonym wcześniej D2XMODE1-v2)
    12. powtarzać punkty 1-11 do znudzenia, czyli do liczby posiadanych profili od Nikona, czyli na tą chwilę 5 sztuk

    Na koniec jedna, najważniejsza uwaga, o której prawie każdy zapomina. Wszelkie zmiany ustawienia kolorów w aparacie, w tym zmiana profilu, działa tylko na zapisywane przez aparat pliki jpg (i tiff). Nie zobaczycie absolutnie żadnego działania w przypadku zapisu do RAW. Ja osobiście nie widzę sensu zapisywania czegokolwiek w innej postaci niż RAW odkąd jest Camera RAW 4.0, a po ujrzeniu Camera RAW 5.0 trzeba być szaleńcem, żeby chcieć używać jpg w celach innych niż zaniesienie zdjęć do labu lub wyświetlenia na monitorze. Polecam też lekturę książki "Real Life Camera RAW", po której każdy zrozumie, że mam rację

    * - niepotrzebne skreślić
    Ostatnio edytowane przez J@sió ; 21-10-2008 o 18:08

  7. #17

    Domyślnie

    twoja świetna metoda działa do pierwszego sformatowania karty, na której zapisałeś swoje profile
    dwie puszki, kilka słoików, świeczka i... scyzoryk

  8. #18

    Domyślnie

    Na dysku komputera dane też są tylko do czasu formatu i jakoś nikomu to nie przeszkadza

  9. #19

    Domyślnie

    A skąd wziąść profile D2X do Camera Raw ?
    Nikon D300 Nikkor 18-105, 50/f1,8, SB-700

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jendrek.gd Zobacz posta
    A skąd wziąść profile D2X do Camera Raw ?

    http://wyslijto.pl/download/b54nesn0fq

    Ściągnij,zainstaluj,restart kompa i powinno działać.W ACR powinny się pokazać dodatkowe profile.
    D700 + parę zatyczek do korpusu.


Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •