Szukaj
A niby dlaczego nie. Profile sa jak najbardziej dostepne dla Photoshopa/Lightrooma i wszystko ladnie dziala.
http://labs.adobe.com/wiki/index.php...d_Installation
Bardzo duzo. Tu sa dokladnie te same profile co w Capture NX lacznie z tymi od D2X. Zainstaluj, sprawdz...
Dzisiaj mam chyba dobry dzień, więc podzielę się wiedzą tajemną
Otóż do D300 (i zapewne do innych modeli z obsługą profili) można wgrać aż 12 profili (słownie: dwanaście). Trzeba tylko użyć sprytu / pomyślunku / inteligencji / fortelu *
Oto jak tego dokonać:
1. wgrać do aparatu 3 pierwsze, dowolne profile (zakładam, że wiadomo, jak to zrobić)
2. wejść do Menu i przejść do "Shooting menu" (ikona z aparatem)
3. wybrać 11-stą od góry pcję, czyli "Manage Picture Control"
4. następnie wybrać opcję "Save/edit"
5. potem wybrać jeden z wgranych wcześniej profili, np. D2XMODE1
6. nie zmieniając absolutnie żadnych ustawień wcisnąć przycisk "OK" po lewej stronie LCD
7. nadać "nowostworzonemu" profilowi własną nazwę, np. D2XMODE1-v2 (inna nazwa przyda się później)
8. zatwierdzić przyciskiem "OK"
9. ponownie wybrać opcję "Manage Picture Control"
10. wejść w podmenu "Delete"
11. skasować z aparatu oryginalny profil, na podstawie które stworzyliśmy swój, czyli w przykładzie D2XMODE1 (tylko się nie pomylić ze stworzonym wcześniej D2XMODE1-v2)
12. powtarzać punkty 1-11 do znudzenia, czyli do liczby posiadanych profili od Nikona, czyli na tą chwilę 5 sztuk
Na koniec jedna, najważniejsza uwaga, o której prawie każdy zapomina. Wszelkie zmiany ustawienia kolorów w aparacie, w tym zmiana profilu, działa tylko na zapisywane przez aparat pliki jpg (i tiff). Nie zobaczycie absolutnie żadnego działania w przypadku zapisu do RAW. Ja osobiście nie widzę sensu zapisywania czegokolwiek w innej postaci niż RAW odkąd jest Camera RAW 4.0, a po ujrzeniu Camera RAW 5.0 trzeba być szaleńcem, żeby chcieć używać jpg w celach innych niż zaniesienie zdjęć do labu lub wyświetlenia na monitorze. Polecam też lekturę książki "Real Life Camera RAW", po której każdy zrozumie, że mam rację
* - niepotrzebne skreślić
Ostatnio edytowane przez J@sió ; 21-10-2008 o 18:08
twoja świetna metoda działa do pierwszego sformatowania karty, na której zapisałeś swoje profile![]()
dwie puszki, kilka słoików, świeczka i... scyzoryk
Na dysku komputera dane też są tylko do czasu formatu i jakoś nikomu to nie przeszkadza![]()
A skąd wziąść profile D2X do Camera Raw ?
Nikon D300 Nikkor 18-105, 50/f1,8, SB-700
http://wyslijto.pl/download/b54nesn0fq
Ściągnij,zainstaluj,restart kompa i powinno działać.W ACR powinny się pokazać dodatkowe profile.
Skontaktuj się z nami