Close

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 35
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez J@sió Zobacz posta
    Na dysku komputera dane też są tylko do czasu formatu i jakoś nikomu to nie przeszkadza
    Tylko dysku w komputerze zdaje się nie formatujesz codziennie.
    D700 + parę zatyczek do korpusu.


  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rychu_lhotse Zobacz posta
    Tylko dysku w komputerze zdaje się nie formatujesz codziennie.
    Nie wiem, jak Ty, ale ja kartę pamięci w aparacie formatowałem tylko raz - zaraz po zakupie. Było to ok. 2 lata temu

  3. #23
    Gaduła Awatar manfred
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Góralem jestem i nikt kto ma okowite nie jest mi obcy
    Posty
    5 037

    Domyślnie

    No to dowale do pieca. Albo mi się coś pomyliło lepiej usuwać zdjęcia z karty czy ją formatować?

  4. #24

    Domyślnie

    Dobra to teraz pytanie gdzie te profile fizycznie na dysku siedzą bo chciał bym je w DNG edytorze otworzyć
    N. D810, D5100, N. 18-70 f3.5-4.5G, 24-70 f2.8, 50 f1.8G, 105 Micro
    SB-800, SB-900. Sy. 500mm f6.3,

  5. #25

    Domyślnie

    Ok już wszystko rozpracowałem z edytorem
    N. D810, D5100, N. 18-70 f3.5-4.5G, 24-70 f2.8, 50 f1.8G, 105 Micro
    SB-800, SB-900. Sy. 500mm f6.3,

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez manfred Zobacz posta
    No to dowale do pieca. Albo mi się coś pomyliło lepiej usuwać zdjęcia z karty czy ją formatować?
    Prowokujesz?

    Karta CF w aparacie to zwykły nośnik danych, wychodzę z założenia, że obowiązują te same zasady, co w świecie komputerowym - kopiujesz zdjęcia na dysk i usuwasz oryginały z karty, w codziennej pracy formatowanie nie jest potrzebne.

    Chyba, że w D300 rządzą jakieś odmienne zasady, co w sumie wcale by mnie nie zdziwiło, znając jego różne równe dziwne humory (np. CHR error).
    nokin 003D # normat 71-05/8.2 # amgis 03/4.1 # rokkin 05/8.1 # rokkin 07-003/5,4-6,5 RV # BS-009

  7. #27

    Domyślnie

    kasowac czy formatowac jeden pies, nie ma co gadac, a o error w 300 malo kiedy slyszalem, ja z lenistwa formata robie z poziomu aparatu i tyle peace
    de czysta i szkua

  8. #28

    Domyślnie

    ...J@sió opisał prosty sposób wgrywania profili w D300...Można to także wyszukać ale po dokładnym przeczytaniu instrukcji...Próbowałem ten "przepis" w D300 i aktualnie w D700..Z takim samy skutkiem....Bo wszystko gra ale tylko pozornie...
    Po zapisaniu-skopiowaniu dowolnego profilu np. D2XMODE1 jako D2XMODE-v2 a następnie skasowaniu oryginału nie ma możliwości skorzystania z tego profilu ( który fizycznie istnieje w pamięci aparatu ale można go tylko co najwyżej usunąć )...

    Pytanie..Czy ja robię jakiś prosty błąd czy poprostu tak właśnie jest o czym przekonuję się czytającto forum gdzie prawie wszystkim udaje się skorzystać tylko z czterech dodatkowych profili stworzonych przez Nikona...( Inne profile można wczytywać bez problemów)

    Moim zdaniem tworzony profil ( kopia ) jest dostępny tylko gdy istnieje oryginał na podstawie którego go utworzono

    W każdym razie zapowiedz że można wgrać nawet 12 dodatkowych profili jest prawdziwa ale....nie dotyczy pięciu dodatkowych profili utworzonych przez Nikona ...
    D850, F70, N 20-35/2.8, N 105/2.8, N 85/1.8, N 50/1.4, N 35/2, N 28-70/2.8, N 80-200/2.8, N 24-120/4, SB900, SB600, Manfrotto 055CB + 141RC

  9. #29

    Domyślnie

    Dzięki. Zadziałało
    Nikon D300 Nikkor 18-105, 50/f1,8, SB-700

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ovation Zobacz posta
    Chyba, że w D300 rządzą jakieś odmienne zasady, co w sumie wcale by mnie nie zdziwiło, znając jego różne równe dziwne humory (np. CHR error).
    Error w D300? Humory...?
    Pierwsze słyszę (czytam znaczy się)...

    ps. ja bardzo często formatuję karty w puszce (praktycznie przed każdą nową robotą)
    D700, D300 + MB-D10, N 14-24/2.8, N 35/2, N 50/1.4g, N 70-200/2.8 vrI N SB-900, S EF-500 DG SUPER, Mf 055xprob + 804rc2, Lowepro SR D550 AW

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •