Close

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 27 z 27

Wątek: D80

  1. #21

    Domyślnie

    szukaj: nikkor 18-200
    szukaj: wyostrzanie algotrytmy kompakty lustrzanki
    szukaj: balans bieli WB tempertura barwowa

    jest tego cała masa na forum. Polecam, dobra lektura!
    Dużo sprzętu, mało czasu

  2. #22

    Domyślnie

    snakes a gdzie kupiles tego d 80 w uk interesuje mnie to bo mam zamiar kupic na swieta d80. Strasnie jestem napalony na ten aparat ale czekam bo moze stanieje w uk na swieta jest duzo obnizek ja mieszkam w londynie
    Pozdrawiam

  3. #23

    Domyślnie

    sprobuje przy najblizszej okazji, co tak czy inaczej nie poprawia mi nastroju, bo na ten obiektyw wydalem 3000... z drugiej strony nie trafiajacy Autobalans bieli to juz body.
    Sprobuje jeszcze podkrecic wyostrzanie programowe...
    Wreszcie z trzeciej strony, to trzeba przyznac, ze system redukcji drgan w tym obiektywie powala bez problemu robie w miare ostre zdjecia przy ok. 50mm na czasie 1/5 sekundy! bez stabilizacji obraz pływa.

  4. #24

    Domyślnie

    Wracając do tego fioletowego zafarbu to nie był to problem jednostkowy D50. Posłuże się dwoma zdjęciami od Stevego z Canona 350D i Nikona D80

    D80
    http://www.steves-digicams.com/2006_...s/dsc_0916.jpg

    350D
    http://www.steves-digicams.com/2005_...644_iso100.jpg

    Zobaczcie na małpę na po prawej stronie i gałąź na której siedzi.

    Dziwne to trochę i wiem ze marudze.Ostatecznie uwazam Nikona za dobry sprzęt ale coś z tym odwzorowaniem kolorów powinni zrobić.

    Pozdrawiam użytkowników Nikona
    Ostatnio edytowane przez rychu_lhotse ; 14-11-2006 o 11:16
    D700 + parę zatyczek do korpusu.


  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rychu_lhotse Zobacz posta
    Wracając do tego fioletowego zafarbu to nie był to problem jednostkowy D50. Posłuże się dwoma zdjęciami od Stevego z Canona 350D i Nikona D80

    D80
    http://www.steves-digicams.com/2006_...s/dsc_0916.jpg

    350D
    http://www.steves-digicams.com/2005_...644_iso100.jpg

    Zobaczcie na małpę na po prawej stronie i gałąź na której siedzi.

    Dziwne to trochę i wiem ze marudze.Ostatecznie uwazam Nikona za dobry sprzęt ale coś z tym odwzorowaniem kolorów powinni zrobić.

    Pozdrawiam użytkowników Nikona
    Fakt biorac pod uwage kolory malpy i galezi na ktorej siedzi to mozna ponarzekac! natomiast jesli chodzi o kolor nieba na tym zdjecia na wprost, kolor figurki M&M'sa czy nawet tarczy zegarka to bardziej realne wydaja mi sie z D80! a na canonowskim zdjeciu calosc jest jakos tak przymglona i takie stlumione sa te kolory!

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Bejo Zobacz posta
    Fakt biorac pod uwage kolory malpy i galezi na ktorej siedzi to mozna ponarzekac! natomiast jesli chodzi o kolor nieba na tym zdjecia na wprost, kolor figurki M&M'sa czy nawet tarczy zegarka to bardziej realne wydaja mi sie z D80! a na canonowskim zdjeciu calosc jest jakos tak przymglona i takie stlumione sa te kolory!
    Zdjęcie Canona jest stłumione przez badziewny obiektyw KITowy.Po założeniu obiektywu (np Tamron 17-50) tej klasy co Nikorr 18-70 (chodzi o kontrast i ostrość) zdjęcia wyglądały by dużo lepiej jeśli chodzi o te aspekty.Mówiąc o kolorach to Canon miał włączone ustwienia zerowe (naturalne),przestawione z defoult-owych, które dają podbicie na +1 wszystkich parametrów. W Nikonie kolory wydają się być mocno podsycone przez co IMO są nienaturalne. Wyjściem jest zmniejszenie poziomu saturacji w menu aczkolwiek nie wiem czy bedzie to skutkowac zniwelowaniem tego wkurzającego fioletowego zafabu.
    D700 + parę zatyczek do korpusu.


  7. #27
    Oszczędny w słowach Awatar snakes
    Dołączył
    06 2006
    Miasto
    Cardiff, Wales
    Posty
    15

    Domyślnie

    Maniek B,
    jeśli masz cierpliwość i chce Ci się poczekać, poczekaj do przełomu styczeń/luty
    Wtedy będą najlepsze ceny i największe wyprzedaże - zaczną się już w styczniu.
    Jeśli chodzi o miejsce zakupu - trudno powiedzieć, Curry's, Dixons. Sam korpus to około 599 GBP, można go kupić za 550 mniej więcej. Sądzę że w styczniu poniżej 500 i to może nawet sporo.
    Mnie nie chciało się czekać - aparat już robi zdjęcia, więc spoko już sporo zdjęć zrobiłem

    Kupiłem w niedużym sklepie foto w Sheffield - trochę drożej, ale przynajmniej miałem okazję się pobawić D80 i D200 dla porównania, z kilkoma szkłami rodzaju 17-55 2.8 czy 80-200 2.8 VR.


    Pozdrawiam
    Łukasz

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •