Close

Strona 5 z 8 PierwszyPierwszy ... 34567 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 73

Wątek: D80, d90, d5000

  1. #41

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez havk Zobacz posta
    d80 do krajobrazow jak najbardziej, obiektyw hmm jak do krajobrazow to moze 18-55 po kosztach i zbieraj na sigme 10-20 i jakis dobry statyw
    dokladnie, sigma 10-20 jest rewelacyjna szczegolnie przy 10mm, niestety swoja musze sprzedac bo do canona mi nie pasuja , chociaz jak mawiaja ludzie w nikonie znacznie lepiej sie sprawdza

  2. #42

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ejsi Zobacz posta
    z jednak co do jakosci fotek to pamietaj ze najwazniejsze i tak sa szkla,
    Jak tylko tak na moment tu wpadnę i napiszę, że kolega mocne bzdury pisze, bo matryca jest praktycznie tak samo ważna jak dobre szkło.

    To tylko taka mała poprawka ode mnie i znikam

  3. #43

    Domyślnie

    panowie ja jestem zadowolony z d5000 dokupiłem obiektyw 18-105 i rybę fakt faktem że ostatnio szukałem aparatu bo nie wiedziałem gdzie go schowałem poprostu robię zdjęcia sporadycznie głównie wakacje i imprezy rodzinne..ale może sie to zmieni poprostu miałem brak czasu ostatnio...moje zdanie jak nie rozstajesz się z aparatem to d90 i szkło bo jak się przesiądziesz to napewno na nowszy model , a ja z d5000 moze się przesiąde na d90..
    canon s1--olympus podwodniak----przyszła pora na NIKON-a padło na D5000 + 18-105+ryba-sigmy...narazie zobaczymy co dalej------chyba lepsze to niż soniak 350..

  4. #44

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Szuwar Zobacz posta
    Jak tylko tak na moment tu wpadnę i napiszę, że kolega mocne bzdury pisze, bo matryca jest praktycznie tak samo ważna jak dobre szkło.

    To tylko taka mała poprawka ode mnie i znikam
    nie zgadzam się↔ w 100% - oczywiście matryca D80 nie dorówna tej z przykładowo D5000/D90
    z drugiej strony, mając swego czasu D60, kiedy kupiłem porządne szkło bez oglądanie się na oszczędności nie jeden się zdziwił szkło jest zarąbiście istotnym elementem i nie należy na nim oszczędzać pzdr
    D850 | D700 | Z6 III | Z5 II | Zfc | N20/1,8G ED | N35/1,8G ED | N28-300VR | N70-200/2,8E FL VR | N200-500/5,6E VR | N400/2,8E FL VR | N600/4E FL VR | TC x1,4 III | TCx2,0 III | Z12-28 PZ VR | Z16-50 VR | Z17-28 | Z24/1,7 | Z28/2,8 | Z40/2 | Z24-200VR | Z105/2,8VR | Z180-600VR | FTZ II | SB-300 | SB-700 | SB-910 | 4 nogi Manfrotto + 498RC4

  5. #45

    Domyślnie

    Witam. Mam dziwne zachowanie się mojego aparatu (D80) po zaktualizowaniu firmware (pobrałem go ze strony nikona) z wersji 1.1o do 1.11 czasem nie możliwe jest zmienienie sposobu pomiaru światła. naciskam guzik i kręcę rolką i nic. wyłączę i włączę aparat i już można to zrobić po czym po kilku minutach znów nie można nie wiem od czego to zależy czy ktoś miał podobną sytuację?
    Nikon D80 18-70 helios 44 -2 tamron 55-200

  6. #46

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Szuwar Zobacz posta
    Jak tylko tak na moment tu wpadnę i napiszę, że kolega mocne bzdury pisze, bo matryca jest praktycznie tak samo ważna jak dobre szkło.
    Nie twierdze ze matryca nie ma znaczenia, jednak jesli pokazal bys kilka fotek amatorom to wiekszosc osob nie zobaczy roznicy niezalenie od tego jakiego uzyto body z tu wymienionych, a jesli masz szlo ze swiatlem 3,5-5,6 a jakas stalke z 1,8 to wychwycisz to natychmiast.

    Jasne szklo daje znacznie wieksze mozliwosci zrobienia dobrych zdjec, niz super marketingowo wypromowana matryca.

    ps. http://www.kenrockwell.com/tech/7p.htm polecam wszystkim tym (ostatni pkt na tej stronie), u ktorych tak duze emocje wzbudza jedno ziarenko wiecej lub mniej na wysokim ISO

  7. #47
    Oszczędny w słowach Awatar Francis
    Dołączył
    09 2009
    Miasto
    Chełm Śląski
    Posty
    26

    Domyślnie

    Od dzisiaj jestem szczęśliwym posiadaczem nikona d90 plus obiektywu nikona 18-105.
    Nikon D90 | Nikon AF-S DX Nikkor 18-105 mm | Sigma 70-300 mm APO DG Macro | Pilot

  8. #48

    Domyślnie

    zacna puszeczka gratuluję zakupu,, no ale teraz czas zaprzyjaźnić się z instrukcją

  9. #49
    Oszczędny w słowach Awatar Francis
    Dołączył
    09 2009
    Miasto
    Chełm Śląski
    Posty
    26

    Domyślnie

    Mam go od wczoraj. Ale dobre kilkanaście stron instrukcji już przyswoiłem.
    Nikon D90 | Nikon AF-S DX Nikkor 18-105 mm | Sigma 70-300 mm APO DG Macro | Pilot

  10. #50

    Domyślnie

    A ja zakupiłam D5000 i na ten czas przy nim zostanę, ale... podpowiedzcie mi, bo juą widzę, ze standardowy obiektyw jest...niewystarczający. Gdzieś wyżej przeczytałam, ze w D5000 brak śrubokretu... Mili moi, podpowiedzcie, co dokupić do d5000, zeby móc ściagać krajobrazy, a i makro też by się raz na czas przydało. No i następne pytanie;Czy kompletując szkła do d5K później jak przyszedł by mi taki pomysł do głowy to można tylko dokupić body D90 i wszystko będzie grało?

Strona 5 z 8 PierwszyPierwszy ... 34567 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •