Szukaj
panowie ja jestem zadowolony z d5000 dokupiłem obiektyw 18-105 i rybę fakt faktem że ostatnio szukałem aparatu bo nie wiedziałem gdzie go schowałem poprostu robię zdjęcia sporadycznie głównie wakacje i imprezy rodzinne..ale może sie to zmieni poprostu miałem brak czasu ostatnio...moje zdanie jak nie rozstajesz się z aparatem to d90 i szkło bo jak się przesiądziesz to napewno na nowszy model , a ja z d5000 moze się przesiąde na d90..
canon s1--olympus podwodniak----przyszła pora na NIKON-a padło na D5000 + 18-105+ryba-sigmy...narazie zobaczymy co dalej------chyba lepsze to niż soniak 350..
nie zgadzam się↔ w 100% - oczywiście matryca D80 nie dorówna tej z przykładowo D5000/D90
z drugiej strony, mając swego czasu D60, kiedy kupiłem porządne szkło bez oglądanie się na oszczędności nie jeden się zdziwiłszkło jest zarąbiście istotnym elementem i nie należy na nim oszczędzać
pzdr
D850 | D700 | Z6 III | Z5 II | Zfc | N20/1,8G ED | N35/1,8G ED | N28-300VR | N70-200/2,8E FL VR | N200-500/5,6E VR | N400/2,8E FL VR | N600/4E FL VR | TC x1,4 III | TCx2,0 III | Z12-28 PZ VR | Z16-50 VR | Z17-28 | Z24/1,7 | Z28/2,8 | Z40/2 | Z24-200VR | Z105/2,8VR | Z180-600VR | FTZ II | SB-300 | SB-700 | SB-910 | 4 nogi Manfrotto + 498RC4
Witam. Mam dziwne zachowanie się mojego aparatu (D80) po zaktualizowaniu firmware (pobrałem go ze strony nikona) z wersji 1.1o do 1.11 czasem nie możliwe jest zmienienie sposobu pomiaru światła. naciskam guzik i kręcę rolką i nic. wyłączę i włączę aparat i już można to zrobić po czym po kilku minutach znów nie można nie wiem od czego to zależy czy ktoś miał podobną sytuację?
Nikon D80 18-70 helios 44 -2 tamron 55-200
Nie twierdze ze matryca nie ma znaczenia, jednak jesli pokazal bys kilka fotek amatorom to wiekszosc osob nie zobaczy roznicy niezalenie od tego jakiego uzyto body z tu wymienionych, a jesli masz szlo ze swiatlem 3,5-5,6 a jakas stalke z 1,8 to wychwycisz to natychmiast.
Jasne szklo daje znacznie wieksze mozliwosci zrobienia dobrych zdjec, niz super marketingowo wypromowana matryca.
ps. http://www.kenrockwell.com/tech/7p.htm polecam wszystkim tym (ostatni pkt na tej stronie), u ktorych tak duze emocje wzbudza jedno ziarenko wiecej lub mniej na wysokim ISO![]()
Od dzisiaj jestem szczęśliwym posiadaczem nikona d90 plus obiektywu nikona 18-105.![]()
Nikon D90 | Nikon AF-S DX Nikkor 18-105 mm | Sigma 70-300 mm APO DG Macro | Pilot
zacna puszeczkagratuluję zakupu
,, no ale teraz czas zaprzyjaźnić się z instrukcją
![]()
Mam go od wczoraj. Ale dobre kilkanaście stron instrukcji już przyswoiłem.
Nikon D90 | Nikon AF-S DX Nikkor 18-105 mm | Sigma 70-300 mm APO DG Macro | Pilot
A ja zakupiłam D5000 i na ten czas przy nim zostanę, ale... podpowiedzcie mi, bo juą widzę, ze standardowy obiektyw jest...niewystarczający. Gdzieś wyżej przeczytałam, ze w D5000 brak śrubokretu...Mili moi, podpowiedzcie, co dokupić do d5000, zeby móc ściagać krajobrazy, a i makro też by się raz na czas przydało. No i następne pytanie;Czy kompletując szkła do d5K później jak przyszedł by mi taki pomysł do głowy to można tylko dokupić body D90 i wszystko będzie grało?
Skontaktuj się z nami