Szukaj
ta.bo a co Ci przeszkadza w kicie . Zakładam że masz 18-105VR.
D5100//// 18-105VR
ejjj 18-105 to bardzo dobre szkło właśnie się o nim wywnętrzałem. ta.bo ja sobie tak owy dokupiłem do D300s jako spacerówkę za małą kasę i bardzo jestem zadowolony a mam go raptem dzień baw się na razie tym, pstrykaj fajne foty potem pomyślisz o czymś więcej
jest takie fajne tele do makro ale cena cóż przewyższa aparat![]()
Ostatnio edytowane przez Jatin ; 02-11-2009 o 22:12
N. D810, D5100, N. 18-70 f3.5-4.5G, 24-70 f2.8, 50 f1.8G, 105 Micro
SB-800, SB-900. Sy. 500mm f6.3,
witam serdecznie,
chcialem sie z Wami podzielic moja refleksja a mianowice interesuje sie fotografią amatorsko od jakiegos czasu i latem z żalem pozbyłem się mojego d40,nadażyla się okazja aby sprzedać,ceny spadaly i przestraszylem sie za jakis czas dostane za niego "grosze" i sprzedalem.I tak mialem zamiar zmienic body bo d40 troszke juz mnie ograniczal zwlaszcza po kilkudniowej zabawie d90
No i zostalem z kaska w reku i zarwanymi nocami na forum i roznego rodzaju stronach internetowych i byly myśli moze d80 albo myslalem o d5k i tak mijaly miesiace teraz mamy listopad a Ja dalej na internecie a pieniadze poszly w .........!!!!
I wracajac do mojej refleksjii jak ja Wam wszystkim zazdoszcze ze mozecie wyskoczyc gdzies w plener przed dom i wogole byle gdzie i pstrykac i pstrykac i kadrowac i dalej pstrykac,te kolory na zewnatrz!!!normalnie szok!!!teraz dopiero widze jak to jest nie miec mojego NIKONA przy sobie
ale powiedzialem sobie dosc i wracajac do tematu zastanawialem sie nad d80 albo nad d5k,i tu jest problem bo jak juz wspominalem kasa poszla..... i myslalem o zakupach na raty,wiem ze d80 nowych juz nie ma takze zakupy na raty odpadaja a d5k no wlasnie z przesiadki z d40,dalej brak srubokreta,malo dodatkowych przysiskow,brak gornego wyswietlacza czyli dalej to czego w d40 mi brakowalo!!
myslalem juz nawet w akcie desperacjii o zmianie systemu na canona moze sony ale szybko kolega u ktorego mialem okazje pozyczc szkla i "pomacac" d90 szybko mi uswiadomil przy czym powinienem zostac-juz nie dla mnie uczenie sie systemu od nowa!!!-za co mu bardzo dziekuje!!!
zatem bede rozkminial dalej wybor i moze ktos cos doradzi!!
Jakbym ja chciał mieć szkło do wszystkich swoich zastosowań to musiałoby to być N 12-200 / 2.0 VR z funkcją macro i przłącznikiem normal/fisheye na szerokim końcu :P
Nie ma raczej takiego obiektywu, żeby obsłużył i makro i krajobraz i jakąs spacerówkę na raz. są obiektywy do poszczególnych rzeczy przeznaczone, ale sama musis zzdecydować, czego Ci tak na prawdę potrzeba.
FX+ FX + 20-35/2 + 50/1.4 + 85/1.8 + 70-200/2.8 VR
Tak jak kolega coroner napisał, mi jeszcze 2 brakuje do szczęścia ale jak tak policzyłem będę musiał w sklepie zostawić jakieś 11k i to jest jedyna wada te ceny
Takie szkło jak napisałeś musiało by kosztować ze 30k![]()
N. D810, D5100, N. 18-70 f3.5-4.5G, 24-70 f2.8, 50 f1.8G, 105 Micro
SB-800, SB-900. Sy. 500mm f6.3,
Ja powiem tak między D5000 body cena 2099pln a D90 body cena 2769pln jest 670 pln różnicy w przypadku zestawu z 18-105 różnica jest podobna więc myślę że przy zakupie na raty te 670pln nie będzie aż tak bolesne a masz dobrą puszkę która Ci posłuży przez lata.
N. D810, D5100, N. 18-70 f3.5-4.5G, 24-70 f2.8, 50 f1.8G, 105 Micro
SB-800, SB-900. Sy. 500mm f6.3,
o ile nie pojawią się schody :P![]()
Ale ogólnie potwierdzam
D5100//// 18-105VR
Niestety mam standerd 18-55, no ale ok, nie bede psioczyć na wyrost, po prostu popstrykam i sie okaże, co mi trza jeszczea do szcześcia. Mateusz płacze, ze kasa poszła, no kasa tak maAle nie płacz tylko szukaj na ebayu, ja tak kupiłam, D5k z tym standardem wyszła mnie 1600zł w przeliczeniu łącznie z przesyłką ze stanów, tylko noc zarwałam
No, nie marudzic! Tylko szperać, po necie, wszak to potęga
A i szkło też tam wyszykam...W KR to same centusie
![]()
Skontaktuj się z nami