Close

Strona 3 z 7 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 69
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez PiotrekW Zobacz posta
    Jak już zdecydowałem się na sprzęt nikona to mi szanowni użytkownicy nikonów sony polecają... no ja się zastrzelę
    d70s 18-55 i 50 mm 1.8 brzmi dumnie, ale wątpię, żebym zmieścił się w 2000 pln. A może się mylę?
    ba mając tak okrojony budżet alfa to najlepsze wyjście masz nowszy aparat z mnóstwem bajerów z mniejsza kasę.
    Sporo osób jest zdania że nikon to kiepski system dla amatora.
    ale jak masz sentyment do marki to bierz.;P

  2. #22

    Domyślnie

    Nikkor 35/1.8 to nie jest wg mnie dobry wybór na zupełny początek. Kolega nie wie jaka fotografia da mu najwięcej radości i dlatego powinien jak najmniej ograniczać się zakresem ogniskowych (w ramach rozsądku ). 35 mm na DX to ok 50 mm więc z typowym krajobrazem będzie trudno.

    Trzeba też oddać że 35mm uczy myśleć
    D300 \ D70s \ Zenit 11 \ MB-D10 \ N17-55 f2,8 \ N50 f1.8 \ Takumar 50 f1.4 \ SB-800 \

  3. #23

    Domyślnie

    Jak do 2000zł to wyżej wszyscy polecają D70s i to MZ dobry wybór. Do tego jakieś jasne szkło (Tamron albo Sigma ze światłem 2, i będzie gites. Ewentualnie D80 z Nikkorem 50/1,8 i w zasadzie też będziesz zadowolony (większy wyświetlacz niż w D70s, lepsze jpg, inna matryca) ale zabraknie Ci zooma. Chyba, że jakoś uda Ci się kupić jeszcze po taniości Nikkora 18-55VR i jakiś podstawowy zestaw by był.

    Czyli ja widzę to tak:

    1. D70s (700-900zł) + Tamron 17-50/2,8 (ok 1000zł?) i może Nikkor 50/1,8 (300-400zł)
    albo
    2. D80 KLIK (1300-1800zł) +do wyboru 18-55 (VR) albo N50/1,8

    Ceny podałem baaaardzo orientacyjnie i może być ciężko, ale chyba da się w takich cenach dostać powyższy sprzęt.
    Ostatnio edytowane przez Badyl81 ; 07-10-2009 o 12:03
    Dziwnym nie jest

  4. #24

    Domyślnie

    Wielkie wam Dzięki za wszystkie odpowiedzi. Jestem pewien że nie tylko mi pomogą w wyborze sprzętu.

    Wychodzi na to, że większość z Was poleca mi D70 więc na to się zdecyduję. Pytanie brzmi, czy zauważę różnicę pomiędzy D70 a D70s? Z tego co czytałem różnice są minimalne. Natenczas wężyk spustowy nie będzie mi potrzebny...

    Do wyboru pozostaje jeszcze kwestia szkieł, bo tak:
    albo Nikkor 50/1,8 albo Nikkor 35/1.8 i do tego
    albo N18-105 VR albo 70-300 VR

    Wiem, że ciężko będzie się zmieścić ze wszystkim w cenie do 2000 pln ale najważniejsze to wybrać sobie sprzęt, a najwyżej z zakupem zaczekam chwilę dłużej i będę czaił się na jakieś okazje.

    Jeszcze raz wielkie wam wszystkim za odpowiedzi i podpowiedzi.
    Pozdrawiam

  5. #25

    Domyślnie

    To ja proponuję tak: 18-105 + 35 i jest cacy komplecik Coś dłuższego kupisz sobie z czasem.
    D300 \ D70s \ Zenit 11 \ MB-D10 \ N17-55 f2,8 \ N50 f1.8 \ Takumar 50 f1.4 \ SB-800 \

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Sowulus12 Zobacz posta
    To ja proponuję tak: 18-105 + 35 i jest cacy komplecik Coś dłuższego kupisz sobie z czasem.
    Ta opcja też niczego sobie. Będzie i stałka i zoom. Tylko zabraknie na puszkę
    Dziwnym nie jest

  7. #27

    Domyślnie

    zdecydowanie 18-105 + 35 jezeli oczywiscie wystarczy srodkow. Pozniej uzbierasz na 70-300 vr(kosztuje tyle co poprzednie szkla razem) takze dla mnie wybor jest oczywisty.
    Zbędny

  8. #28

    Domyślnie

    wężyk większy ekran 1,8 na 2 .baterie en3e jeśli dobrze pamiętam kompatybilne z nowszymi aparatami czyli np d80

  9. #29

    Domyślnie

    Czyli jednak nie Sony?

    A teraz pytanie laika, jaka będzie różnica pomiędzy szkami N50 i N35 ?

  10. #30

    Domyślnie

    Wydaje mi się że D70s jest nowszym aparatem no i trochę ulepszonym w stosunku do poprzedniej wersji... Jest kilka rzeczy nowych, no i ma trochę większy ekran LCD Ja bym skupił się na D70s...
    Nikon D70s | N18-70 f/3.5-4.5 | N50 f/1.8 | T55-200 f/4-5.6 | Filtry Hoya |Pilot | Statyw

Strona 3 z 7 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •