Close

Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 69
  1. #11

    Domyślnie

    Jak już zdecydowałem się na sprzęt nikona to mi szanowni użytkownicy nikonów sony polecają... no ja się zastrzelę
    d70s 18-55 i 50 mm 1.8 brzmi dumnie, ale wątpię, żebym zmieścił się w 2000 pln. A może się mylę?

  2. #12

    Domyślnie

    a ja zamiast 18-55 spróbował bym uderzyć w 18-105 vr bardzo dobry obiektyw na początek (sprawdza się w większości sytuacji) 18-55 może być za krótko. A na stałeczki myślę, że przyjdzie czas. Ja zakupiłem właśnie najpierw 18-105 później zauważyłem, że brakuje mi ogniskowej dokupiłem 70-300vr a ostatnio zaczęło brakować światełka dlatego w plecaku wylądowało 35 1.8 (no i to jest piękne ) myślę, że kup właśnie 18-105 a później ustrzel sobie jakieś body w forumowej giełdzie i nie będziesz załował. Pozdrawiam
    Zbędny

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez PiotrekW Zobacz posta
    Jak już zdecydowałem się na sprzęt nikona to mi szanowni użytkownicy nikonów sony polecają... no ja się zastrzelę
    d70s 18-55 i 50 mm 1.8 brzmi dumnie, ale wątpię, żebym zmieścił się w 2000 pln. A może się mylę?
    stalke bym sobie odpuscil na poczatek

    natomiast mysle ze warto miec jakies niedrogie tele

  4. #14

    Domyślnie

    A może zamiast D70 kupić tańszy D40 a do niego dwa szkiełka + np lampka SB-400? Czy lampa w zestawie nie jest warta zamiany D70 na D40?

  5. #15

    Domyślnie

    D70s + T17-50 f/2.8 - jeżeli ważne światło, a jak nie to faktycznie N18-105 VR - ostatnio się nim bawiłem, to niesamowicie ostre narzędzie.
    D300 \ D70s \ Zenit 11 \ MB-D10 \ N17-55 f2,8 \ N50 f1.8 \ Takumar 50 f1.4 \ SB-800 \

  6. #16

    Domyślnie

    wiec tak ...

    Miałam d60 z 18-55 .... to nie było to do d60 dokupiłam wtedy 18-105 ... to było to ... podpięłam do aparatu 35/1,8 masaaaaakra .... musiałam sobie kupić to szkło.
    zakupiłam ... wymieniłam puszkę .... i jak z 18-105 mogłabym zrezygnować ... tak 35/1,8 nie pozbędę się za żadne skarby ...

    na początek ze strony laickiej czyli mojej powiem ci tak d70 + jakiś spacerzoom .... jak pobawisz się trochę sam będziesz wiedział czego ci trzeba ... czy światła czy większego zooma ... zresztą taka prawda co nie kupisz to i tak będziesz zadowolony a zabawianie sie metoda dokładania po 200-300 zl do tego czy do tego bo to będzie lepsze a to można by dołożyć 300 zl będzie jeszcze lepsze doprowadzi cie do d700

    Kup aparat .... pobaw się poobcuj z nim ... sam później będziesz w stanie odpowiedzieć sobie na pytanie : CO MI JEST POTRZEBNE ?


    PS: zobacz to .... 1850 zl o sigmie się nie wypowiem bo się nie znam zakres ogniskowych podobny do 18-105 do tego stalka 50/1,8

    http://allegro.pl/item760786320_niko...ex_zobacz.html

    niech ktoś się wypowie na temat tego szkła Sigmy.
    Ostatnio edytowane przez onia ; 07-10-2009 o 09:42
    NIKON + SZPARGAŁY + CHĘCI + CHĘCI + CHĘCI ...

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jackrabbit Zobacz posta
    stalke bym sobie odpuscil na poczatek
    natomiast mysle ze warto miec jakies niedrogie tele
    Nie prawda - 50/1.8 nie jest zlym szklem i dlugo pozostanie w torbie.
    Tanie tele bedzie chcial szybko wymienic - przeszedlem przez kilka tele
    i to co warto zatrzymac na dluzej w torbie to 70-300 VR, ktore az tak
    tanie nie jest.
    Poza tym ja tele wyciagam tylko w dwoch przypadkach - koncert i
    modelka w plenerze, a 50/1.8 jest lekkie i poreczne w sytuacji awaryjnej
    braku swiatla - chociaz sam przymierzam sie do zmiany na 35/1.8

  8. #18

    Domyślnie

    Zacząłbym od 35/1.8, do niego dokupiłbym D ..... (w zależności od wielkości posiadanych środków) i radość będzie duża.

    Pozdrawiam

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez onia Zobacz posta


    o sigmie się nie wypowiem bo się nie znam zakres ogniskowych podobny do 18-105 do tego stalka 50/1,8

    http://allegro.pl/item760786320_niko...ex_zobacz.html

    niech ktoś się wypowie na temat tego szkła Sigmy.
    bardzo przeciętna, za 18-105 VR zostaje baaardzo daleko w tyle
    D80, S17-70 f2,8-4,5; N 75-300; Panagor PMC 135 f2,8; Vivitar 300 f5,6 (Tokina)

  10. #20

    Domyślnie

    wiec skoro tak to zestaw w sumie nie za bardzo po co kupować coś na co się będzie później narzekać ...

    może faktycznie 35/1,8 i do tego dobrać sama puszkę ?

    np tak : http://allegro.pl/item758504466_niko...ecam_d70s.html

    i do tego nikkora 35/1,8 ?
    Ostatnio edytowane przez onia ; 07-10-2009 o 10:45
    NIKON + SZPARGAŁY + CHĘCI + CHĘCI + CHĘCI ...

Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •