Jak już zdecydowałem się na sprzęt nikona to mi szanowni użytkownicy nikonów sony polecają... no ja się zastrzelę![]()
d70s 18-55 i 50 mm 1.8 brzmi dumnie, ale wątpię, żebym zmieścił się w 2000 pln. A może się mylę?
Szukaj
Jak już zdecydowałem się na sprzęt nikona to mi szanowni użytkownicy nikonów sony polecają... no ja się zastrzelę![]()
d70s 18-55 i 50 mm 1.8 brzmi dumnie, ale wątpię, żebym zmieścił się w 2000 pln. A może się mylę?
a ja zamiast 18-55 spróbował bym uderzyć w 18-105 vr bardzo dobry obiektyw na początek (sprawdza się w większości sytuacji) 18-55 może być za krótko. A na stałeczki myślę, że przyjdzie czas. Ja zakupiłem właśnie najpierw 18-105 później zauważyłem, że brakuje mi ogniskowej dokupiłem 70-300vr a ostatnio zaczęło brakować światełka dlatego w plecaku wylądowało 35 1.8 (no i to jest piękne) myślę, że kup właśnie 18-105 a później ustrzel sobie jakieś body w forumowej giełdzie i nie będziesz załował. Pozdrawiam
Zbędny
A może zamiast D70 kupić tańszy D40 a do niego dwa szkiełka + np lampka SB-400? Czy lampa w zestawie nie jest warta zamiany D70 na D40?
D70s + T17-50 f/2.8 - jeżeli ważne światło, a jak nie to faktycznie N18-105 VR - ostatnio się nim bawiłem, to niesamowicie ostre narzędzie.
D300 \ D70s \ Zenit 11 \ MB-D10 \ N17-55 f2,8 \ N50 f1.8 \ Takumar 50 f1.4 \ SB-800 \
wiec tak ...
Miałam d60 z 18-55 .... to nie było to do d60 dokupiłam wtedy 18-105 ... to było to ... podpięłam do aparatu 35/1,8 masaaaaakra .... musiałam sobie kupić to szkło.
zakupiłam ... wymieniłam puszkę .... i jak z 18-105 mogłabym zrezygnować ... tak 35/1,8 nie pozbędę się za żadne skarby ...
na początek ze strony laickiej czyli mojej powiem ci tak d70 + jakiś spacerzoom .... jak pobawisz się trochę sam będziesz wiedział czego ci trzeba ... czy światła czy większego zooma ... zresztą taka prawda co nie kupisz to i tak będziesz zadowolony a zabawianie sie metoda dokładania po 200-300 zl do tego czy do tego bo to będzie lepsze a to można by dołożyć 300 zl będzie jeszcze lepsze doprowadzi cie do d700![]()
Kup aparat .... pobaw się poobcuj z nim ... sam później będziesz w stanie odpowiedzieć sobie na pytanie : CO MI JEST POTRZEBNE ?
PS: zobacz to .... 1850 zl o sigmie się nie wypowiem bo się nie znam zakres ogniskowych podobny do 18-105 do tego stalka 50/1,8
http://allegro.pl/item760786320_niko...ex_zobacz.html
niech ktoś się wypowie na temat tego szkła Sigmy.
Ostatnio edytowane przez onia ; 07-10-2009 o 09:42
NIKON + SZPARGAŁY + CHĘCI + CHĘCI + CHĘCI ...
Nie prawda - 50/1.8 nie jest zlym szklem i dlugo pozostanie w torbie.
Tanie tele bedzie chcial szybko wymienic - przeszedlem przez kilka tele
i to co warto zatrzymac na dluzej w torbie to 70-300 VR, ktore az tak
tanie nie jest.
Poza tym ja tele wyciagam tylko w dwoch przypadkach - koncert i
modelka w plenerze, a 50/1.8 jest lekkie i poreczne w sytuacji awaryjnej
braku swiatla - chociaz sam przymierzam sie do zmiany na 35/1.8
Zacząłbym od 35/1.8, do niego dokupiłbym D ..... (w zależności od wielkości posiadanych środków) i radość będzie duża.
Pozdrawiam
wiec skoro tak to zestaw w sumie nie za bardzopo co kupować coś na co się będzie później narzekać ...
może faktycznie 35/1,8 i do tego dobrać sama puszkę ?
np tak : http://allegro.pl/item758504466_niko...ecam_d70s.html
i do tego nikkora 35/1,8 ?
Ostatnio edytowane przez onia ; 07-10-2009 o 10:45
NIKON + SZPARGAŁY + CHĘCI + CHĘCI + CHĘCI ...
Skontaktuj się z nami