Close

Strona 4 z 7 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 69
  1. #31

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez PiotrekW Zobacz posta
    Czyli jednak nie Sony?

    A teraz pytanie laika, jaka będzie różnica pomiędzy szkami N50 i N35 ?
    jakies 15mm

  2. #32

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez PiotrekW Zobacz posta
    A teraz pytanie laika, jaka będzie różnica pomiędzy szkami N50 i N35 ?
    15 mm ogniskowej

    A powaznie:
    - 50/1.8 bedzie wezsze - bardziej w strone portretu, 35/1.8 - szersze, uniwersalniejsze - zalezy do czego Ci to szklo
    - 50 bedzie 1/3 tansza
    - 35 bedzie cichsza, nie wiem czy szybsza
    - 35 bedzie AF z nowymi puszkami entry-level
    - 35 podejrzewam, ze nieco delikatniejsze
    - 35 ponoc optycznie lepsze

  3. #33

    Domyślnie

    15 mm różnicy mówicie... a podobno wielkość nie ma znaczenia...

    Skoro 50 będzie tańsze więc raczej skłonię się w tę stronę. Tak jak napisał Death666, jak będę szalał to mi na puszkę zabraknie

  4. #34

    Domyślnie

    ale tu chodzi nie o wielkość ale o szerokość :P
    Nikon D70s | N18-70 f/3.5-4.5 | N50 f/1.8 | T55-200 f/4-5.6 | Filtry Hoya |Pilot | Statyw

  5. #35

    Domyślnie

    no tak, szerokość znaczenie ma, a jak

  6. #36

    Domyślnie

    A Ja Ci odpowiem tak:
    1. Nikon D70 (800zł)
    2. Nikkor 18-70 (kit) 600 zł
    I na początek masz fajny zestaw i jeszcze zostanie Ci 600 zł za to można kupić Lampę np Metz 44 (dedykowaną do Nikona) (400 zł) i zostanie na grip. Ewentualnie kupić 55-200 i masz jeszcze zoom-a.
    Pozdrawiam Dawid
    https://www.dawidszczech.pl/
    D500, D750, N 24-70 2.8, N 50 1.8, N 85 1.8 T 17-55 2.8

  7. #37

    Domyślnie

    na poczatek zamiast isc w stalki kup sobie spacer zoom np wlasnie 18-105 vr ja sie trzymam tego. Na stalki przyjdzie czas i pieniadze. Z nim zrobisz wiecej rzeczy niz z sama 35 i 50. A cena-jakosc mysle ze sa ok. I nie sluchaj glupot o plastikowym bagnecie. Mam obiektyw rok czesto go zmieniam i nic sie nie dzieje. Ale wybor oczywisce pozostawiam Tobie, ja jedynie doradzam gdyz niedawno sam stalem przed wyborem i wiem ze nie bylo to latwe
    Zbędny

  8. #38

    Domyślnie

    zupełnie serio nie skreślał bym sonacza a tym bardziej olimpusa ceny są konkurencyjne a sprzęt świeży i jakością kładzie wiele nikorów.

  9. #39

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez błajan Zobacz posta
    zupełnie serio nie skreślał bym sonacza a tym bardziej olimpusa ceny są konkurencyjne a sprzęt świeży i jakością kładzie wiele nikorów.
    mialem jakiegos amatorskiego olka w reku i zarowno jakosc jak i ergonomia mnie nie powalila na kolana

    a sony z kolei brzydkie sa

  10. #40

    Domyślnie

    nie o urodę tu chodzi a o możliwości.
    ale moim zdaniem warto brać pod uwagę te systemy bo amatorowi maja do zaoferowania dużo więcej niż nikon w tym przedziale cenowym.

Strona 4 z 7 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •