a to ciekawe..
w studiu analogicznie do pleneru masz duzo światła. a lampki nie zejdą poniżej tego co mogą zejśćCo do zdjęć studyjnych , to chyba używanie LOW ISO nie ma najmniejszego sensu , gdzie oświetlenie regulujemy lampami i wtedy przy sztucznych ISO automatyka aparatu zwyczajnie głupieje![]()
ja robię fotki studyjne na 4 m2 i jak chcę mieć mocno otwartą przesłonę to jest problem...
skoro nie ma sensu, to zapytaj Jacka_Z dlaczego uzywa/ł D200 a nie D300
m.in. ze względu na to że D200 ma iso 100.
a ja nadal nie wiem jak to działa.
czornyj ostatnio gdzieś pisał, że nic ale to absolutnie nic nie ma wplywu na RAW poza ustawieniami ekspozycji.
więc czegoś tu nie rozumiem. skoro LO1 jest kalibrowane przez soft, a on nie powienien mieć wpływu na RAW, to jak powstaje to LO1 w rawach?
czy jest tak jak ktoś napisał, że to właściwie RAW z ISO 200 ale z różnicą 1,5 EV... ?
może mi ktoś bez złośliwości i łopatologicznie jak chłopowi na miedzy to wyjaśnić... bo nie kumam...
Szukaj




Odpowiedz z cytatem
Skontaktuj się z nami