Close

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 27 z 27

Wątek: LOW ISO w D300

  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez parman Zobacz posta
    ...zdjęcia technicznie były doskonałe (...) i w końcu fotki skasowałem...
    a to ciekawe..

    Co do zdjęć studyjnych , to chyba używanie LOW ISO nie ma najmniejszego sensu , gdzie oświetlenie regulujemy lampami i wtedy przy sztucznych ISO automatyka aparatu zwyczajnie głupieje
    w studiu analogicznie do pleneru masz duzo światła. a lampki nie zejdą poniżej tego co mogą zejść
    ja robię fotki studyjne na 4 m2 i jak chcę mieć mocno otwartą przesłonę to jest problem...

    skoro nie ma sensu, to zapytaj Jacka_Z dlaczego uzywa/ł D200 a nie D300
    m.in. ze względu na to że D200 ma iso 100.

    a ja nadal nie wiem jak to działa.
    czornyj ostatnio gdzieś pisał, że nic ale to absolutnie nic nie ma wplywu na RAW poza ustawieniami ekspozycji.
    więc czegoś tu nie rozumiem. skoro LO1 jest kalibrowane przez soft, a on nie powienien mieć wpływu na RAW, to jak powstaje to LO1 w rawach?
    czy jest tak jak ktoś napisał, że to właściwie RAW z ISO 200 ale z różnicą 1,5 EV... ?

    może mi ktoś bez złośliwości i łopatologicznie jak chłopowi na miedzy to wyjaśnić... bo nie kumam...
    Ostatnio edytowane przez nonnatus ; 06-08-2009 o 00:46
    zwierciadlanki: D800 D750 D3 D300 F65
    nikkory: 14-24/2.8 20/2.8 28/2.8 50/1.8 70-200/2.8 VR
    manual: zenitar 16/2.8 fish, helios 44/2
    SB900 frotto cokin lowepro epson L800

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nonnatus Zobacz posta
    czornyj ostatnio gdzieś pisał, że nic ale to absolutnie nic nie ma wplywu na RAW poza ustawieniami ekspozycji.
    Poza ustawieniami ekspozycji _oraz_ ustawieniem wartości ISO
    Wartość iso jak wiadomo żyje w ścisłym związku z wybranym czasem i wartością przysłony.
    24355050508080135105200...
    www.jswierad.pl

  3. #23

    Domyślnie

    ISO 100 to nawet mój "jeszcze" D80 posiada. Szkoda tego trybu, jeśli przekładał się (a tak było) na parametry emulsji światłoczułej o 100 ISO - ziarno, nasycenie, ostrość - to naprawdę smutne, że aparat w cenie 5K tego nie posiada tylko jakąś emulację.

  4. #24

    Domyślnie

    Nie dramatyzujmy. Oczywiście, że wartość ISO100 jest często przyjemna i przydatna. Tak samo, jak 50 i nawet 25.
    Jednak ISO200 przy znacznej większości sytuacji jest wystarczające, a w przypadku, kiedy cierpimy na nadmiar światła -- zawsze pozostają szare filtry. Co zresztą przy ISO100 również było czasami jedynym sensownym rozwiązaniem.
    24355050508080135105200...
    www.jswierad.pl

  5. #25

    Domyślnie

    Noooo właśnie, 50... Pamiętam negatyw Agfa Ultra 50 nie wspominająć o Velvii.... Szkoda, że tego samego nie da się uzyskać teraz od razu z aparatu tylko trzeba siedzieć w cyfrowej ciemni i bziukać suwaczkami. Ale coś za coś Velvia kosztująca 40zł za rolkę i 40 zł jej wywołanie... to już wolę D300 i ISO 200 gdzie koszt zdjęcia to 3 grosze (5500/150000 kłapnięć)...

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez korsarz Zobacz posta
    .. to naprawdę smutne, że aparat w cenie 5K tego nie posiada tylko jakąś emulację.
    ISO 200 to jest czułość natywna D300 - to oznacza, że ma na takim ISO nasycenie, ziarno (szum), detal (ostrość) takie (a nawet lepsze) jak D80 ma swoim natywnym ISO 100.
    Brak ISO 100 nie ma negatywnego skutku w jakości obrazu, ale bywa problemem z uzyskaniem pożądanej ekspozycji (dłuższego o 1 EV czasu lub przysłony)
    Moje systemy: Nikon F, D i Z, Hasselblad 503CX, Leica, Canon, Pentax, Olympus, Minolta, Rolleiflex TLR FKD, Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze itd itd, blisko 100 szkiełek.

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez messer Zobacz posta
    Poza ustawieniami ekspozycji _oraz_ ustawieniem wartości ISO
    Wartość iso jak wiadomo żyje w ścisłym związku z wybranym czasem i wartością przysłony.
    tak. oczwywiście racja. ekspozycja + ISO. w domysle było. w tekście uciekło było...
    dzieki za sprostowanie.

    ...a ja dalej nie wiem jak powstaje RAW LO1
    zwierciadlanki: D800 D750 D3 D300 F65
    nikkory: 14-24/2.8 20/2.8 28/2.8 50/1.8 70-200/2.8 VR
    manual: zenitar 16/2.8 fish, helios 44/2
    SB900 frotto cokin lowepro epson L800

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •