Mam D90 + między innymi 18-55 bez VR i spisuje się całkiem ok. Jakość zdjęć i tak o ho-ho lepsza niż ten sam obiektyw na D40.
Choć trzeba też przyznać, że po zamontowaniu 50/1,8 jakość się zdecydowaniew poprawia, to inna bajka.
Szukaj
Mam D90 + między innymi 18-55 bez VR i spisuje się całkiem ok. Jakość zdjęć i tak o ho-ho lepsza niż ten sam obiektyw na D40.
Choć trzeba też przyznać, że po zamontowaniu 50/1,8 jakość się zdecydowaniew poprawia, to inna bajka.
Kurcze ta akcja w Saturnie z D90 + 18-105VR za 3980 zł to rewelacja... Szkoda, że u nas na śląsku Saturn promuje Olympusa 520...... :/
We`re not gonna wait another 4 years, shall we ???
żadna rewelacja, ja kupiłem d5000 + 18-105 w saturnie za 3100zł.
No popatrz... Szkoda, że mówimy o D90. Pytanie też KIEDY kupiłeś swoje D5000. Zresztą nieważne...
3980 za puszke + 18-105 w ratach 0% to najlepsze co widziałem a przekopałem troche stron.
We`re not gonna wait another 4 years, shall we ???
Faktycznie, jeśli ktoś się nosi z zamiarem zakupu takiego zestawu, to cena jest super.
Inna rzecz, że puszke można kupić za 3150, więc zostanie jeszcze 850zł, które niekoniecznie trzeba przeznaczyć na ten obiektyw. Choćby Tamrona 18-200; pewnie jakość gorsza i brak stabilizacji, ale jeśli ktośpotrzebuje aparatu na przykład na wakacje nad morzem, to pewnie o 95mm dłuższa ogniskowa przyda się bardziej niż stabilizacja.
Właśnie wróciłem z MediaMarkt. D90+18-105VR - 4999zł...
We`re not gonna wait another 4 years, shall we ???
w mm zawsze bylo drogo... ale 5 tys za ten zestaw to wiecej niz drogow tej cenie mozna miec d300
![]()
| korpus, optyka i pstryka |
Trahit sua quemque voluptas
Tydzień temu za D90 dałem 3300. Do tego dokupić używany 18-70 / 18-105 / 18-135, 50/1.8 i lampę, nie koniecznie SB-600 (jej pełnowartościowym odpowiednikiem jest choćby Metz 48 AF-1)
i wychodzi: nowy D90 (3300) + używany 18-70 lub 18-135 (600) + nowy Metz 48 AF-1 (880) = 4780 Zestaw nieporównanie bogatszy od tego z MM, a do tego tańszy
FX+ FX + 20-35/2 + 50/1.4 + 85/1.8 + 70-200/2.8 VR
jeśli chodzi o body to wolę nówki nieśmigane że tak powiem![]()
obiektywy już mogę mieć używane
a 18-105 jest dużo lepszy od proponowanych 18-70 i 18-135 i nie tylko moim zdaniem
jeśli chodzi o lampę to na początek do zastosowań domowych wystarczy sb 400 za 250 zł
zestaw d90 + 18-105 wydaje mi się optymalnie dobrany (ten obiektyw zaprojektowano właśnie do tego body)
weź w rączki 18-105, zrób nim zdjęcia i wtedy oceń
np robienie nieporuszonych, ostrych zdjęć z ręki, przy czasach 1/10 s jest w pełni realne
potem zobaczysz czy chcesz stałeczki, czy też wolisz wygodę z 18-200, czy też macro
ja swoje 18-105 zostawiam i jestem z niego bardzo zadowolony
Ostatnio edytowane przez cheyenne ; 19-07-2009 o 14:55
Skontaktuj się z nami