Close

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 44

Wątek: Porada D60-D90

  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nathaniel Zobacz posta
    akurat dla amatorów, tych średnio jak i bardziej zaawansowanych oferty pentaxa, olympusa i sony gniotą swoją ofertą Nikona i Canona, cenowo i jakościowo.
    Daaawno sie tak nie usmialem. Prosze Cie, nie zaczynaj wojny systemowej bo zle sie to skonczy...
    Najzieleńszy z zielonych
    Niezbyt poważny, czasem odważny, nie-co-dziennik sporadyczny.

  2. #22

    Domyślnie

    Moim zdaniem najlepszym wyjściem byłoby kupno D80 (tylko obecnie trzeba będzie się chyba rozejrzeć za używką), do tego jakiś w miarę uniwersalny nie zły kit 18-70/105. I zostaje sporo pieniążków na obiektyw makro z prawdziwego zdarzenia - Tamrona 90 , czy jeszcze coś innego. W każdym razie w 5 tyś. zmieścisz się spokojnie.
    D80

  3. #23

    Domyślnie

    Uch.

    Primo: Jestem uparta, a jak się uparłam na Nikona, to zdania nie zmienię (to tak, żeby uciąć dyskusje systemowe
    Secundo: Body + 3 obiektywy (kit + makro + tele)? Myślałam o czymś bardziej uniwersalnym, bo często podczas wycieczek focę jednocześnie krajobraz, robaczki i kołujące samoloty, więc nie bardzo mi się uśmiecha zmieniać co rusz obiektywy (no i taczkę bym musiała dokupić (albo zatrudnić kolegę Mariusza
    Tertio: Myślałam o D80, ale raz, że nowy ciężko kupić, z czasem będzie coraz ciężej (a ja nie zamierzam dokonać zakupu jutro czy za tydzień). A poza tym, gdzieś wyczytałam, że lepiej puszkę nową a szkła można używane (bo trwalsze?). No i jak już kupować sprzęt na lata, to najnowszy, żeby się pięknie starzał
    Quatro: Bida-makro odpada Więc może D90+N50/1.8 + jakaś soczewka makro? A tele dokupię kiedyś tam...

    Daleko mi do napalania, chcę racjonalnie wydać pieniądze, no i rozmyślam już od Wielkanocy nad aparatem, ale ciągle się pojawia jakiś nowy pomysł, wstrzymujący mnie przed zakupem A teraz to już konkretnie mi namieszaliście :P
    Kosiarka samojezdna + trąbka.

  4. #24

    Domyślnie

    te soczewki do makro to sredni pomysl tez sie na poczatku napalalem ale pozniej stwierdzilem ze lepiej poczekac i kupic obiektyw(ew. Raynox 250 dawal ciekawe efekty ale to ciagle nie prawdziwy obiektyw o jego zalety). Ja mialem 18-105 bardzo dobry wybor na poczatek i to taki spacerowy typowo obiektywik. Pozniej chcialem cos dluzszego wiec kupilem 70-300 vr a teraz mysle o jasnej stalce. Takze powiem Ci jako poczatkujacy ze po czasie sama dojdziesz czego Ci naprawde potrzeba i wtedy bedziesz zbierac bo to jedna wielka skarbonka. Jednak smialo polecam d90 jako puszke bo bardzo przyjemnie sie ja uzytkuje daje naprawde kupe frajdy a o to chyba tak naprawde nam chodzi pozdr
    Zbędny

  5. #25

    Domyślnie

    Odradzam wszelkie soczewki makro czy inne gowniane Raynoxy. To sa tylko polsrodki. Przeszedlem wszystkie takie cuda i rzucilem wszystko w kat. Szkoda tylko pieniedzy na takie rzeczy.
    Pozdrawiam: Artur | www.foto-karbulot.com | www.borg.website.pl
    Nikon D90 | MB-D80 | N 16-85 | N 70-300 | N 35 | T 90 | SB-700 | 055XPROB

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez manica Zobacz posta
    Uch.
    Secundo: Body + 3 obiektywy (kit + makro + tele)? Myślałam o czymś bardziej uniwersalnym, bo często podczas wycieczek focę jednocześnie krajobraz, robaczki i kołujące samoloty, więc nie bardzo mi się uśmiecha zmieniać co rusz obiektywy (no i taczkę bym musiała dokupić (albo zatrudnić kolegę Mariusza
    Jest taka ogólna zasada. Jak coś jest do wszystkiego, to jest do niczego. Nie ma uniwersalnego obiektywu. Obiektywy o dużym zakresie ogniskowych często okupione są utratą parametrów. Nie ma co się prężyć. Na początek polecam zestaw D90 + 18-105 VR. Naprawdę bardo dobry zestaw.

    Cytat Zamieszczone przez manica Zobacz posta
    Quatro: Bida-makro odpada Więc może D90+N50/1.8 + jakaś soczewka makro? A tele dokupię kiedyś tam...
    Ja do makro na razie używam soczewek, bo są tanie, łatwe w montażu i nie "zabierają" automatyki. Nosze się jednak zakupem pierścieni pośrednich, bo soczewki, szczególnie te duże wprowadzają zniekształcenia obrazu. 50-tka z soczewką +1 lub +2 jestszcze jest ok.

    Cytat Zamieszczone przez manica Zobacz posta
    Daleko mi do napalania, chcę racjonalnie wydać pieniądze, no i rozmyślam już od Wielkanocy nad aparatem, ale ciągle się pojawia jakiś nowy pomysł, wstrzymujący mnie przed zakupem A teraz to już konkretnie mi namieszaliście :P
    J.w. D90 + 18-105VR, a sukcesywnie dokupywać specjalizowany sprzęt. Body to nie telefon komórkowy, starcza na więcej niż 2 lata.
    MKL (Fotoblog)
    – Co jest?!
    – Nic, panie kierowniku! Oczko mu się odlepiło. Temu misiu.

  7. #27

    Domyślnie

    Nie no jakiekolwiek soczewki to jest psucie niemiłosierne jeszcze Raynox jakoś działa ale zwykłe nakręcane mielą obraz nieźle (w centrum znośnie ale to co się dzieje na obrzeżach to już jest hadrcore)

    Jak już coś do 50/1.8 to tylko pierścienie pośrednie (miałem Kenko i były bardzo fajne) - nie pogarszają obrazu bo nie ma w nich żadnych soczewek i przenoszą wszystko - tyle że przy obecnych cenach (nagminnie po 600-700zł) impreza robi się drogawa... a przy pierścieniach to właściwie tylko statyw - jest to dobre rozwiązanie ale tylko jako półśrodek, niestety dedykowane szkło macro "to jest to" a w tym przypadku jakiś N60 /S70 /T90 nie wychodzi tak strasznie dużo drożej

    Czy kupować nowe czy używane to już kwestia preferencji i portfela... używane najczęściej jest tańsze, a i bardzo często można kupić w świetnym stanie
    btw posyłam Pw
    Dawniej system N - obecnie L(M) + F

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Karbulot Zobacz posta
    Odradzam wszelkie soczewki makro czy inne gowniane Raynoxy. To sa tylko polsrodki. Przeszedlem wszystkie takie cuda i rzucilem wszystko w kat. Szkoda tylko pieniedzy na takie rzeczy.


    Popieram przedmówcę. Jak już kupować to raz a dobrze. Polecałbym D90 + Nikkor18-55 + używany Tamron 90. Nie wiem, po ile chodzą używane Tamrony, chyba do 1500. D90 można kupić nawet za 3200, i to nie na super promocji, ale trzeba dobrze poszukać. Uzywany 18-55 II to około 200-250 zł. Suma 3200+1500+250 = 4950 A masz: 18-55 do ogólnego zastosowania + krajobraz, 90 do makro i ogolnie przyrodniczych zdjęć i jest GIT Odpuść sobie półśrodki - prędzej czy później i tak kupisz porządne makro szkło, bo stwierdzisz, że soczewki i inne pierdółki to nie to
    FX+ FX + 20-35/2 + 50/1.4 + 85/1.8 + 70-200/2.8 VR

  9. #29

    Domyślnie

    Jest w tym sporo prawdy. Nakupujesz tych półśrodków, wydasz kasy, a w końcu stwierdzisz że i tak nie masz nic porządnego, co by dawało pożądane efekty i spełniało Twoje oczekiwania. I zostaniesz tak z tą rupieciarnią.
    D80

  10. #30
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    01 2009
    Miasto
    Wągrowiec
    Posty
    202

    Domyślnie

    manica zaskoczę Cię i zaproponuję aparat Olympus E-P1.

    Zanim odrzucisz propozycję poczytaj na jego temat.

    Będziesz mogła go ze sobą zabrać wszędzie, bo jest mały i lekki.

    O jakości zdjęć przeczytasz w testach. Wejdź na stronę optyczne.pl, fotopolis.pl. Jest także na niniejszym forum w dziale inne systemy - TU

    Chyba, nie chcesz dźwigać 2-3 kilogramów lub więcej?
    Ostatnio edytowane przez MirM ; 08-07-2009 o 00:05

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •