Close

Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy ... 345
Pokaż wyniki od 41 do 44 z 44

Wątek: Porada D60-D90

  1. #41

    Domyślnie

    Hej. Też jestem dziewczyną i miałam identyczne problemy. Chciałam żeby sprzęt był mały, lekki i robił cudowne fotki. Ponieważ najczęściej fotografuję w plenerze w towarzystwie psa zależało mi na jego odporności (sprzętu, nie psa. Pies jest jak czołg ). Z tego powodu napalałam się na Olympusa. Po małej weryfikacji jego możliwości stanęło na Nikonie D80. Biadoliłam, że ciężki, wielki i niewygodny, ale wzięłam. Po niespełna pół roku dokupiłam D90, wygodny plecak i radzę sobie nie najgorzej. Ręka się z czasem przyzwyczaja do cięższej puszki a plecak z możliwością wyciągania sprzętu z boku pozwala na nieobciążanie karku, który cierpi najbardziej przy ciężkich puszkach.
    Ergo. Ciężar ciężarem, ale dla jakości fotek człowiek jest w stanie iść na ustępstwa

  2. #42
    Oszczędny w słowach Awatar pukas
    Dołączył
    09 2008
    Miasto
    Małopolska
    Posty
    233

    Domyślnie

    z tanich alternatyw z silnikiem to chyba D50 był ? ale nowego już nie kupisz tylko z drugiej reki. Jeśli bierzesz pod uwagę możliwość zakupu używanego aparatu to może jeszcze D80 - nowy jest tańszy o ok 1000PLN od D90 ( zastrzegam ze nie sledze cen wiec dane mogę mieć nieaktualne) a używany to powinno ci sie udać kupić za polowe ceny D90
    nie trzeba wzywać doktora

  3. #43
    Oszczędny w słowach Awatar pukas
    Dołączył
    09 2008
    Miasto
    Małopolska
    Posty
    233

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pindziol Zobacz posta
    Moim zdaniem najlepszym wyjściem byłoby kupno D80 (tylko obecnie trzeba będzie się chyba rozejrzeć za używką), do tego jakiś w miarę uniwersalny nie zły kit 18-70/105. I zostaje sporo pieniążków na obiektyw makro z prawdziwego zdarzenia - Tamrona 90 , czy jeszcze coś innego. W każdym razie w 5 tyś. zmieścisz się spokojnie.
    właściwie jak byś miała możliwość sprowadzenia z za oceanu to tam można by jeszcze wyrwać D80 nowe ze sklepu
    nie trzeba wzywać doktora

  4. #44
    Oszczędny w słowach Awatar pukas
    Dołączył
    09 2008
    Miasto
    Małopolska
    Posty
    233

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez manica Zobacz posta
    Uch.

    Primo: Jestem uparta, a jak się uparłam na Nikona, to zdania nie zmienię (to tak, żeby uciąć dyskusje systemowe
    Secundo: Body + 3 obiektywy (kit + makro + tele)? Myślałam o czymś bardziej uniwersalnym, bo często podczas wycieczek focę jednocześnie krajobraz, robaczki i kołujące samoloty, więc nie bardzo mi się uśmiecha zmieniać co rusz obiektywy (no i taczkę bym musiała dokupić (albo zatrudnić kolegę Mariusza
    Tertio: Myślałam o D80, ale raz, że nowy ciężko kupić, z czasem będzie coraz ciężej (a ja nie zamierzam dokonać zakupu jutro czy za tydzień). A poza tym, gdzieś wyczytałam, że lepiej puszkę nową a szkła można używane (bo trwalsze?). No i jak już kupować sprzęt na lata, to najnowszy, żeby się pięknie starzał
    Quatro: Bida-makro odpada Więc może D90+N50/1.8 + jakaś soczewka makro? A tele dokupię kiedyś tam...

    Daleko mi do napalania, chcę racjonalnie wydać pieniądze, no i rozmyślam już od Wielkanocy nad aparatem, ale ciągle się pojawia jakiś nowy pomysł, wstrzymujący mnie przed zakupem A teraz to już konkretnie mi namieszaliście :P
    no skoro jesteś uparta to proponuje rzeczona wcześniej N 50mm f1.8 + pierścionki makro - będzie bez AF i bez pomiaru światła, w efekcie będziesz musiała sie nauczyć czytać histogram ( na forum jest bardzo przystępnie napisany tutorial) ale zdjęcia będą o wieeele lepsze niż z soczewkami - niestety samolotów nie popstrykasz tą 50-ką no chyba że z odległości 10-20m
    nie trzeba wzywać doktora

Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy ... 345

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •