Close

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 48

Wątek: D 700x

  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Siupes Zobacz posta
    wkurza mnie bo mam d700 i nie planuje zadnych x dodawac do niego
    No tak, jak napisalem posta to o tym pomyslalem

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Krycha Zobacz posta
    Hehe zawsze są takie reakcje na coś nowszego, 2 lata temu napisalibyście to o 6MP, po co 12MP skoro 6 wystarczy, po co 14bit matryca skoro, 12 bit wystarczy, jednak jak pokazało się 12MP i 14 bit każdy chciał to mieć, C5dmk2 ma dużą matryce a jednak nie szumiącą - dało się?? może wolniej strzela, ale nie każdy chce mieć karabin!!! a z tych testów jednak wynika, że przy porównaniach na większej matrycy więcej szczegółów widać, ten obraz jest jakiś taki lepsiejszy... ale skoro Nikon narazie nie ma nic w tej klasie (opróccz d3x) to najlepiej sobie wmówić, że komputer, że nie widać, że szkło, że to czy tamto, ciekawe co będziecie mieli za 2-3 lata?? i czy nie zmienicie zdania i 24MP
    To nie jest tak. Po prostu pewne technologie dojrzewają i osiągają swoje apogeum w którymś momencie. To co aktualnie mamy jest tego dość bliskie (pod względem ilości szczegółów), zatem nie ma zbyt wielkiego sensu pchać się dalej. Jeślibyśmy zwiększyli dwukrotnie rozdzielczość pionową i poziomą to z 12 MPix, zrobiłoby się nie 24, ale 48MPix. I wtedy może dałoby się zauważyć rzeczywiste różnice Ale nie w druku do A2 lub pomniejszone do rozdzielczości ekranowej! Co innego dynamika - tu się zgodzę, że pełnoklatkowa matryca z 12MPix oraz dużą dynamiką przede wszystkim świateł (jak w Fuji) i doskonale oprogramowanym oddaniem koloru zainteresowałyby kilka osób.
    Mnie 12 MPix pasuje ze względu na idealny stosunek wielkości plików do ilości szczegółów.

  3. #23

    Domyślnie

    W niemieckim Chip Foto Video Digital 05/2009 piszą o nowych trzech DSLR-ach Nikona na 2009 rok. Wymienili:

    - D300X z 15 MPIX
    - coś pomiędzy D60 a D80- czyli D5000, które już jest
    - następca modeli D40, D40x, czyli jakieś D3000 czy D4000

    O D700x nie ma mowy, piszą że go raczej nie będzie (w tym roku).
    D80+18-105 VR | Nissin Di 622 | Velbon 600R | Akcesoria (Hoya, Hama, Lowepro)
    www.fotoryzacja.pl
    TOTAL BEGINNER

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez DarekD80 Zobacz posta
    O D700x nie ma mowy, piszą że go raczej nie będzie (w tym roku).
    Jest bryndza, producenci dali sobie na wstrzymanie. D700x się za prędko nie pojawi.

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Krycha Zobacz posta
    Hehe zawsze są takie reakcje na coś nowszego, 2 lata temu napisalibyście to o 6MP, po co 12MP skoro 6 wystarczy, po co 14bit matryca skoro, 12 bit wystarczy, jednak jak pokazało się 12MP i 14 bit każdy chciał to mieć, C5dmk2 ma dużą matryce a jednak nie szumiącą - dało się?? może wolniej strzela, ale nie każdy chce mieć karabin!!! a z tych testów jednak wynika, że przy porównaniach na większej matrycy więcej szczegółów widać, ten obraz jest jakiś taki lepsiejszy... ale skoro Nikon narazie nie ma nic w tej klasie (opróccz d3x) to najlepiej sobie wmówić, że komputer, że nie widać, że szkło, że to czy tamto, ciekawe co będziecie mieli za 2-3 lata?? i czy nie zmienicie zdania i 24MP

    Wiesz chyba jednak nie do końca tak jest. Cześć z nas drukuje zdjęcia 30x45 a nawet ciut większe. Tyle tylko, że zdjęcia w rozmiarze 30x45 to największy rozmiar jaki da się oglądać z ręki - większe ogląda się z większej odległości, więc i rozdzielczości tyle nie potrzeba. Wydrukowanie 30x45 w rozdzielczości 240 dpi to właśnie dokładnie 12 MPix. Więc do 12 MPix, pogoń za rozdzielczością nawet dla większości z zaawansowanych amatorów miała sens.

    Ja powiem szczerze, że dla mnie obecnie punkt max to jest właśnie 12 MPix - nie chcę ani jednego więcej. Jak finanse pozwolą to zanabędę sobie D3 ale pod D3xa w ogóle nie podchodzę, jednocześnie rozumiem tych, którzy tych dodatkowych pixli potrzebują.

    Trochę jak z samochodami. Jeśli masz auto, które osiąga 100 km/h to jeśli w podobnej cenie możesz mieć takie, które osiąga 200 km/h to pewnie się zdecydujesz - dla komfortu, bezpieczeństwa (mówię tu nie o jeździe jak wariat ale o tym, że można szybciej wyprzedzić) i frajdy z jazdy - zaakceptujesz pomimo większego spalania i pomimo tego, że max prędkość będzie bardzo sporadycznie osiągana. Czy zdecydujesz się na auto, które osiąga 300 km/h???? Pali 2 razy więcej (tak jak i nefy ważą 2 razy więcej) i raczej wiesz, że max prędkości nigdy nie osiągniesz, nawet jeśli będzie w podobnej cenie.

    Tyle rozważań

    Grzegorz

    PS. wracam na forum po dłuższej bierności - przynajmniej w wątkach sprzętowych
    ---------------------
    Co Cię nie zabije to Cię wzmocni...

  6. #26

    Domyślnie

    gmoszkow - dobrze to ujął. Czyli górna granica to te 12 MPIX-eli wg. Was ? Skoro tak, to po co są te kamery 15, 20, 25 MPIX ( a i większe sa ponoć) ??! Widzę, że na niektórych stockach są zdjęcia które mają po 30, 40 a nawet 50 MB - zastanawiam sie z jakiej maszyny one wychodzą ? (tak z ciekawości, nie żebym chciał kupić od razu )... Poza tym - Czy 240 dpi to nie za mało trochę, wydawało mi się, że magazyny kolorowe wykorzystują 300 dpi ?
    D80+18-105 VR | Nissin Di 622 | Velbon 600R | Akcesoria (Hoya, Hama, Lowepro)
    www.fotoryzacja.pl
    TOTAL BEGINNER

  7. #27

    Domyślnie

    Wiecie... to jest trochę tak, jak z tymi 640kB o których wspomniał kiedyś niejaki Gates

    A na poważnie..
    Mi także nie jest potrzebne więcej niż 12 mpx w moim D700... powiem więcej - "styka" mi 10mpx z D80...
    Tyle tylko, że producenci jeśli będzie taka potrzeba wmówią nam, że potrzebujemy ich 20, 30 etc.. I niestety w którymś momencie ulegniemy, bo nie będzie po prostu wyjścia, gdy chcemy kupić nowy aparat - mający inne cechy lepsze niż obecne.

  8. #28
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    01 2009
    Miasto
    Wągrowiec
    Posty
    202

    Smile

    Cytat Zamieszczone przez DarekD80 Zobacz posta
    ........Widzę, że na niektórych stockach są zdjęcia które mają po 30, 40 a nawet 50 MB - zastanawiam sie z jakiej maszyny one wychodzą ? (tak z ciekawości, nie żebym chciał kupić od razu )
    Jak interesują Cię aparaty, które mają matryce powyżej 30 MPIX to poczytaj na temat aparatów SINAR, Hasselblad. Tylko siedź mocno, gdy zobaczysz ceny.

  9. #29

    Domyślnie

    SINAR, Hasselblad = to jedyne firmy ? O Hassel-ach słyszałem, chyba szwedzkie ? A Leica ? Są jakieś inne, niszowe, high-endowe photo firmy ?
    D80+18-105 VR | Nissin Di 622 | Velbon 600R | Akcesoria (Hoya, Hama, Lowepro)
    www.fotoryzacja.pl
    TOTAL BEGINNER

  10. #30

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •