Witajcie czy to możliwe że już na jesień bedziemy mieli w sklepach d 700 z matrycę o rozdzielczości 24 megapikseli? http://fotoblogia.pl/ wszyscy czekają raczej na D 300 x
Szukaj
Witajcie czy to możliwe że już na jesień bedziemy mieli w sklepach d 700 z matrycę o rozdzielczości 24 megapikseli? http://fotoblogia.pl/ wszyscy czekają raczej na D 300 x
Użytkuje X t2 TTArtisan 35 1.4 Fujinon 23 F2
Było FEED 5, Kodak P850, Nikon D90, D300 D7100 D600 SB-900 Grip Md-10 50 F2 Canon 6D
Szkiełka 18-105, 35 1.8G, T70-300 VC, T90 Macro , N70-210 F4, N35 1,8G FX, N80-200D ED 2,8, N85 1,8G S 24-35 F2 ART N28-105 N50 1.8G T24-70VC
Wypadałoby żeby wsadzili matrycę o większej rozdzielczości, bo jak na FX-a (i jak na tą kasę) to 700-ka tych pixeli za wiele nie ma.
D80+18-105 VR | Nissin Di 622 | Velbon 600R | Akcesoria (Hoya, Hama, Lowepro)
www.fotoryzacja.pl
TOTAL BEGINNER
A skąd my to mamy wiedzieć?
Dajmy sobie może spokój z kolejnym spekulacyjnym wątkiem...
Chociaż może taki do pary do istniejącego już jakiś czas o d300x, albo nawet d400 według niektórych...?
To, że następca siedemsetki otrzyma matrycę z d3x jest przypuszczam pewne. Wyjdzie z tego taka puszka dla landszafciarzy![]()
24355050508080135105200...
www.jswierad.pl
I dzięki temu ma taki zakres używalnych i nieszumiących ISO jaki ma.
I dzięki temu ma taką szybkostrzelność jaką ma.
I dzięki temu nie jest _aż tak_ wymagająca od szkieł.
A rozdzielczość CMOSa z D700 czy D3 jest wystarczająca w 99% przypadków, jak to zresztą ktoś mądrzejszy odemnie tu na forum udowadniał.
Czy to korpus, czy matryca z D3X pokazuje pazur w naprawdę konkretnych, specyficznych sytuacjach.
Co zresztą poparte jest już niejednym testem, również tu, na naszym forum.
24355050508080135105200...
www.jswierad.pl
messer - może masz rację.... Nawet nie "może". Tylko marketingowo to źle brzmi: "12 MPIX ?, he aparat który dostałem na komunie ma 10 MPIX"
To jak sie ma sprawa z Canonami, co mają ok. 20 i więcej MPIX - trzeba to uznać za ich wadę czy zaletę ? Rozumiem, że wtedy trzeba droższe szkła o większej rozdziałce, szybszy procesor,....
D80+18-105 VR | Nissin Di 622 | Velbon 600R | Akcesoria (Hoya, Hama, Lowepro)
www.fotoryzacja.pl
TOTAL BEGINNER
[QUOTE=DarekD80;1349138]messer - może masz rację.... Nawet nie "może". Tylko marketingowo to źle brzmi: "12 MPIX ?, he aparat który dostałem na komunie ma 10 MPIX"
dokładnie marketing głupio przecież jak taki telefon ma juz 8 mpix to lustrzanka musi mieć minimum 20mpix
Użytkuje X t2 TTArtisan 35 1.4 Fujinon 23 F2
Było FEED 5, Kodak P850, Nikon D90, D300 D7100 D600 SB-900 Grip Md-10 50 F2 Canon 6D
Szkiełka 18-105, 35 1.8G, T70-300 VC, T90 Macro , N70-210 F4, N35 1,8G FX, N80-200D ED 2,8, N85 1,8G S 24-35 F2 ART N28-105 N50 1.8G T24-70VC
Ale czy nas tu interesuje kwestia marketingowa? Czy raczej rzeczywiste właściwości/parametry danego sprzętu?
Tak na dobrą sprawę - niech pierwszy rzuci kamieniem, kto z pełną świadomością i premedytacją może powiedzieć, że 12MPix z CMOSa D700/D3 to zbyt mało dla niego.
Na pewno, znajdą się tacy, którzy potrzebuję rozdzielczości jakie oferuje D3X -- inaczej taki aparat pewnie nie powstał. Przy czym oni posiadają już szkłą, które jest sens pod tą matrycę przypinać. I wiedzą, że matryca o rozdzielczości 24MPix jest im niezbędna.
I już ją kupili.
Już widzę biadolenia, że nagle obiektywy stały się mydlane, kiedy matryca d3x'a pojawi się w następcy siedemsetki w cenie bardziej przystępnej dla "zwykłego Kowalskiego".
Generalnie nikon po zaprezentowaniu nowych CMOSów będzie miał nie lada orzech do zgryzienia co w nich poprawić
(i nie mam tu na myśli poprawiania np. profili kolorów generujących obraz do JPG, mówię o samej tylko matrycy)\
Cóż. Pożyjemy, zobaczymy. Jak dla mnie szybko by się następcy następców mogli pojawić, to może udało by się w końcu zdobyć D3.
I cieszyć się tym szczęściem do końca dni -- swoich, lub jego.
24355050508080135105200...
www.jswierad.pl
Sądzisz, że D700x będzie w cenie D700 ? No to się grubo mylisz. Będzie kosztował .... naście tys.
marketingowo to powinni wsadzić w D700x ... filmy, a nie megapiksele
Zobacz jak się ludzie "cieszą" z 5dmk2. Można zaobserować raczej narzekanie na brak poprawy AF niż zadowolenie ze zwiększenia MPx (w stosunku do mk1).
Moje systemy: Nikon F, D i Z, Hasselblad 503CX, Leica, Canon, Pentax, Olympus, Minolta, Rolleiflex TLR FKD, Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze itd itd, blisko 100 szkiełek.
moga wsadzac i 25 mpix ale jak wsadza dwa sloty na karty to mnie wkurza.
Jacek_Z - pewnie ze sie ludzie ciesza z wiekszych mpixli w 5dmk2 - szczegolnie sprzedawcy komputerow![]()
Ostatnio edytowane przez Siupes ; 28-06-2009 o 23:01
Andrzej
Racja. Ale na Zachodzie, gdzie zarobki są wyższe nieraz kilka razy (a sprzęt czasem trochę tańszy) inaczej się podchodzi do zakupów...Ale czy nas tu interesuje kwestia marketingowa? Czy raczej rzeczywiste właściwości/parametry danego sprzętu?
Przeglądałem z ciekawości strony typu "submit photos" na microstockach i na większości chcą minimum 8 lub 10 MPIX. "dycha" to w zasadzie minimum dziśTak na dobrą sprawę - niech pierwszy rzuci kamieniem, kto z pełną świadomością i premedytacją może powiedzieć, że 12MPix z CMOSa D700/D3 to zbyt mało dla niego.( Oczywiście nie każdy foci na microstocki !
, ale podałem to jako przykład ).
D80+18-105 VR | Nissin Di 622 | Velbon 600R | Akcesoria (Hoya, Hama, Lowepro)
www.fotoryzacja.pl
TOTAL BEGINNER
Skontaktuj się z nami