Close

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 48

Wątek: D 700x

  1. #1

    Domyślnie D 700x

    Witajcie czy to możliwe że już na jesień bedziemy mieli w sklepach d 700 z matrycę o rozdzielczości 24 megapikseli? http://fotoblogia.pl/ wszyscy czekają raczej na D 300 x
    Użytkuje X t2 TTArtisan 35 1.4 Fujinon 23 F2
    Było FEED 5, Kodak P850, Nikon D90, D300 D7100 D600 SB-900 Grip Md-10 50 F2 Canon 6D
    Szkiełka 18-105, 35 1.8G, T70-300 VC, T90 Macro , N70-210 F4, N35 1,8G FX, N80-200D ED 2,8, N85 1,8G S 24-35 F2 ART N28-105 N50 1.8G T24-70VC

  2. #2

    Domyślnie

    Wypadałoby żeby wsadzili matrycę o większej rozdzielczości, bo jak na FX-a (i jak na tą kasę) to 700-ka tych pixeli za wiele nie ma.
    D80+18-105 VR | Nissin Di 622 | Velbon 600R | Akcesoria (Hoya, Hama, Lowepro)
    www.fotoryzacja.pl
    TOTAL BEGINNER

  3. #3

    Domyślnie

    A skąd my to mamy wiedzieć?
    Dajmy sobie może spokój z kolejnym spekulacyjnym wątkiem...

    Chociaż może taki do pary do istniejącego już jakiś czas o d300x, albo nawet d400 według niektórych...?

    To, że następca siedemsetki otrzyma matrycę z d3x jest przypuszczam pewne. Wyjdzie z tego taka puszka dla landszafciarzy
    24355050508080135105200...
    www.jswierad.pl

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez DarekD80 Zobacz posta
    Wypadałoby żeby wsadzili matrycę o większej rozdzielczości, bo jak na FX-a (i jak na tą kasę) to 700-ka tych pixeli za wiele nie ma.
    I dzięki temu ma taki zakres używalnych i nieszumiących ISO jaki ma.
    I dzięki temu ma taką szybkostrzelność jaką ma.
    I dzięki temu nie jest _aż tak_ wymagająca od szkieł.

    A rozdzielczość CMOSa z D700 czy D3 jest wystarczająca w 99% przypadków, jak to zresztą ktoś mądrzejszy odemnie tu na forum udowadniał.
    Czy to korpus, czy matryca z D3X pokazuje pazur w naprawdę konkretnych, specyficznych sytuacjach.
    Co zresztą poparte jest już niejednym testem, również tu, na naszym forum.
    24355050508080135105200...
    www.jswierad.pl

  5. #5

    Domyślnie

    messer - może masz rację.... Nawet nie "może". Tylko marketingowo to źle brzmi: "12 MPIX ?, he aparat który dostałem na komunie ma 10 MPIX"

    To jak sie ma sprawa z Canonami, co mają ok. 20 i więcej MPIX - trzeba to uznać za ich wadę czy zaletę ? Rozumiem, że wtedy trzeba droższe szkła o większej rozdziałce, szybszy procesor,....
    D80+18-105 VR | Nissin Di 622 | Velbon 600R | Akcesoria (Hoya, Hama, Lowepro)
    www.fotoryzacja.pl
    TOTAL BEGINNER

  6. #6

    Domyślnie

    [QUOTE=DarekD80;1349138]messer - może masz rację.... Nawet nie "może". Tylko marketingowo to źle brzmi: "12 MPIX ?, he aparat który dostałem na komunie ma 10 MPIX"

    dokładnie marketing głupio przecież jak taki telefon ma juz 8 mpix to lustrzanka musi mieć minimum 20mpix
    Użytkuje X t2 TTArtisan 35 1.4 Fujinon 23 F2
    Było FEED 5, Kodak P850, Nikon D90, D300 D7100 D600 SB-900 Grip Md-10 50 F2 Canon 6D
    Szkiełka 18-105, 35 1.8G, T70-300 VC, T90 Macro , N70-210 F4, N35 1,8G FX, N80-200D ED 2,8, N85 1,8G S 24-35 F2 ART N28-105 N50 1.8G T24-70VC

  7. #7

    Domyślnie

    Ale czy nas tu interesuje kwestia marketingowa? Czy raczej rzeczywiste właściwości/parametry danego sprzętu?
    Tak na dobrą sprawę - niech pierwszy rzuci kamieniem, kto z pełną świadomością i premedytacją może powiedzieć, że 12MPix z CMOSa D700/D3 to zbyt mało dla niego.
    Na pewno, znajdą się tacy, którzy potrzebuję rozdzielczości jakie oferuje D3X -- inaczej taki aparat pewnie nie powstał. Przy czym oni posiadają już szkłą, które jest sens pod tą matrycę przypinać. I wiedzą, że matryca o rozdzielczości 24MPix jest im niezbędna.
    I już ją kupili.

    Już widzę biadolenia, że nagle obiektywy stały się mydlane, kiedy matryca d3x'a pojawi się w następcy siedemsetki w cenie bardziej przystępnej dla "zwykłego Kowalskiego".

    Generalnie nikon po zaprezentowaniu nowych CMOSów będzie miał nie lada orzech do zgryzienia co w nich poprawić
    (i nie mam tu na myśli poprawiania np. profili kolorów generujących obraz do JPG, mówię o samej tylko matrycy)\

    Cóż. Pożyjemy, zobaczymy. Jak dla mnie szybko by się następcy następców mogli pojawić, to może udało by się w końcu zdobyć D3.
    I cieszyć się tym szczęściem do końca dni -- swoich, lub jego.
    24355050508080135105200...
    www.jswierad.pl

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez DarekD80 Zobacz posta
    Wypadałoby żeby wsadzili matrycę o większej rozdzielczości, bo jak na FX-a (i jak na tą kasę) to 700-ka tych pixeli za wiele nie ma.
    Sądzisz, że D700x będzie w cenie D700 ? No to się grubo mylisz. Będzie kosztował .... naście tys.

    Cytat Zamieszczone przez DarekD80 Zobacz posta
    messer - może masz rację.... Nawet nie "może". Tylko marketingowo to źle brzmi: "12 MPIX ?, he aparat który dostałem na komunie ma 10 MPIX" .
    marketingowo to powinni wsadzić w D700x ... filmy, a nie megapiksele

    Cytat Zamieszczone przez DarekD80 Zobacz posta
    To jak sie ma sprawa z Canonami, co mają ok. 20 i więcej MPIX - trzeba to uznać za ich wadę czy zaletę ? ..
    Zobacz jak się ludzie "cieszą" z 5dmk2. Można zaobserować raczej narzekanie na brak poprawy AF niż zadowolenie ze zwiększenia MPx (w stosunku do mk1).
    Moje systemy: Nikon F, D i Z, Hasselblad 503CX, Leica, Canon, Pentax, Olympus, Minolta, Rolleiflex TLR FKD, Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze itd itd, blisko 100 szkiełek.

  9. #9

    Domyślnie

    moga wsadzac i 25 mpix ale jak wsadza dwa sloty na karty to mnie wkurza.
    Jacek_Z - pewnie ze sie ludzie ciesza z wiekszych mpixli w 5dmk2 - szczegolnie sprzedawcy komputerow
    Ostatnio edytowane przez Siupes ; 28-06-2009 o 23:01
    Andrzej

  10. #10

    Domyślnie

    Ale czy nas tu interesuje kwestia marketingowa? Czy raczej rzeczywiste właściwości/parametry danego sprzętu?
    Racja. Ale na Zachodzie, gdzie zarobki są wyższe nieraz kilka razy (a sprzęt czasem trochę tańszy) inaczej się podchodzi do zakupów...

    Tak na dobrą sprawę - niech pierwszy rzuci kamieniem, kto z pełną świadomością i premedytacją może powiedzieć, że 12MPix z CMOSa D700/D3 to zbyt mało dla niego.
    Przeglądałem z ciekawości strony typu "submit photos" na microstockach i na większości chcą minimum 8 lub 10 MPIX. "dycha" to w zasadzie minimum dziś ( Oczywiście nie każdy foci na microstocki ! , ale podałem to jako przykład ).
    D80+18-105 VR | Nissin Di 622 | Velbon 600R | Akcesoria (Hoya, Hama, Lowepro)
    www.fotoryzacja.pl
    TOTAL BEGINNER

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •