Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 27
  1. #1

    Domyślnie PENTAGRAM PathFinder Logger P 3106

    Witam,

    ponieważ na Forum pojawiło się kilka wątków związanych z geotagowaniem zdjęć pozwoliłem sobie na opis odbiornika PENTAGRAM PathFinder Logger P 3106. Opis powstał na bazie opisu kolegi Władcy Pikseli (http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=88730). Mam nadzieję że autor się nie obrazi ale chciałem umożliwić Wam proste porównanie tych dwóch urządzeń.


    Wielkość: 72,2 mm x 46,5 mm x 20 mm (dł. x sz. x wys.)
    Waga: 67 g (z akumulatorem)
    Zasilanie: akumulator litowy 1000 mAh (typ Nokia)
    Czas pracy: brak danych
    Kompatybilne z Exif 2.1 lub nowszym
    Pamięć: 32 MB (do 150000 punktów nawigacyjnych)
    Zapis pozycji: ustawiany przez użytkownika: logowanie na podstawie czasu, odległości, prędkości
    Komunikacja z komputerem: USB, Bluetooth
    Zimny start: średnio 36 s
    Ciepły start: średnio 33 s
    Gorący start: średnio 1 s

    Do odbiornika dołączona jest płytka z oprogramowaniem GPS Photo Tagger.
    Poniżej kilka zrzutów ekranów tego softu:

    1. Odczyt loga z odbiornika

    2. Po wskazaniu folderu ze zdjęciami (lub pojedynczego zdjęcia) fotki natychmiast zostają zlokalizowane na mapie.

    3. Proces dopisania współrzędnych geograficznych jest błyskawiczny.

    4. Możliwość odczytu innych informacji o trasie - wysokość

    5. Możliwość odczytania informacji o trasie - prędkość

    6. Konfiguracja parametrów zapisu loga


    Zalety:
    • możliwość komunikacji z komputerem zarówno przez USB jak i Bluetooth,
    • możliwość wykorzystania odbiornika do tradycyjnej nawigacji (bez problemu używam go z telefonem Nokia E51),
    • możliwość śledzenia nie tylko pozycji zdjęć, ale także całej trasy wycieczki,
    • możliwość współpracy z większością aparatów cyfrowych jak i kamer video.
    Wady (identyczne jak w urządzeniu Sony):
    • trzeba dobrze zsynchronizować czas w aparacie (istnieje możliwość korekty w oprogramowaniu),
    • GPS nie jest zapisywany do RAW (NEF) tylko do jpg
    Koszt tego odbiornika to ~200 zł (brutto).
    Pozdrawiam
    Robert Błaszczak
    http://www.blaszczak.pl

  2. #2

    Domyślnie

    Czy proces dopisywania współrzędnych można zrealizować w "batch'u" czy tylko pojedynczo ?

    Proponuję przenieść do działu "Testy".
    X-T10, XF35, XF18-55, MK320

  3. #3

    Domyślnie

    rb-zg - a mozesz powiedziec kto produkuje soft jaki masz otwarty? bo pod hasłem gps photo tagger odnajduje milion aplikacji, a ta twoja wydaje się być bardzo ciekawa

    a i możesz sprawdzić ile wytrzyma ci odbiornik na jednym ładowaniu? to jest też stosunkowo ważne
    trochę złomu w dużym plecaczku.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wacki4 Zobacz posta
    a i możesz sprawdzić ile wytrzyma ci odbiornik na jednym ładowaniu? to jest też stosunkowo ważne
    Ciężko odpowiedzieć na to pytanie, ja jako że nie używam teraz swojego, to żeby bateria trochę popracowała (bo jak wiadomo akumulatory Li-ion najlepiej się czuja jak są w ciągłej eksploatacji) postanowiłem go rozładować.
    I w ten o to sposób leży w szufladzie włączony od kilku dni i jeszcze się nie rozładował
    Z tym że włączony jest w trybie samej nawigacji bez zapisu ścieżki, a bluetooth po krótkim czasie jak nie nawiązuje połączenia sam się wyłącza.
    Ja swojego urządzenia używam do rejestrowania wypraw rowerowych, więc mogę się postarać o rzeczywiste zmierzenie działania akumulatora w trybie Loggera.
    Aha dodam jeszcze że o akumulatory na zmianę do tego urządzenia nie jest trudno, bo są to BL-5C rodem z bardzo wieli Nokii - więc sporo jest dostępnych wysokiej jakości oryginałów, jak i lepszyc lub gorszych zamienników.
    Dostarczony przez producenta akumulator to zamiennik firmy Helix.
    Łukasz // Nikon D300 + T12-24/f4 + N50/f1.8 + N70-300VR + SB900 // Fujifilm X-T20 + 18-55/f2.8-4

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez marekm Zobacz posta
    Czy proces dopisywania współrzędnych można zrealizować w "batch'u" czy tylko pojedynczo ?

    Proponuję przenieść do działu "Testy".
    Można zrealizować z automatu. Wskazujemy folder ze zdjęciami i automatycznie dodaje nam koordynaty.

    Cytat Zamieszczone przez wacki4 Zobacz posta
    rb-zg - a mozesz powiedziec kto produkuje soft jaki masz otwarty? bo pod hasłem gps photo tagger odnajduje milion aplikacji, a ta twoja wydaje się być bardzo ciekawa

    a i możesz sprawdzić ile wytrzyma ci odbiornik na jednym ładowaniu? to jest też stosunkowo ważne
    Producentem softu według Pomoc >> O... jest PENTAGRAM.
    Aktualna wersja tej aplikacji: http://download.pentagram.pl/pl/ster..._photo_tagger/
    Niestety do niektórych funkcji potrzebny jest klucz produktu dostępny z zakupionym odbiornikiem GPS.

    Co do czasu pracy na baterii, to ja jestem dopiero po pierwszym ładowaniu zaraz po zakupie. Narazie mam wrażenie że działa dłużej niż Nokia LD-3W. Ja używam loggera także do nawigacji samochodowej przez BT.
    Pozdrawiam
    Robert Błaszczak
    http://www.blaszczak.pl

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rb_zg Zobacz posta
    Koszt tego odbiornika to ~200 zł (brutto).
    gdzie można kupić? proszę o info na pm, bo szukam i nigdzie nie ma

  7. #7

    Domyślnie

    Wygląda na to, że produkt został wycofany.

    Może ktoś ma inne propozycje.
    X-T10, XF35, XF18-55, MK320

  8. #8

    Domyślnie

    Na allegro jest coś takiego http://allegro.pl/item1052485800_zes...c_z_trasy.html

    Jeżeli to obsługuje tylko JPG to rozumiem, że wpierw trzeba sobie RAW'y powywoływać a potem dopiero do tego wrzucać. Zastanawiam się nad czymś takim na wyjazd w bieszczady we wrześniu. Trasy i tak rejestrowałem zawsze telefonem co mi się bardzo podoba, ale fajnie by było zdjęcia na nie nałożyć

  9. #9
    Rozmowny
    Dołączył
    04 2005
    Miasto
    Częstochowa
    Posty
    382

    Domyślnie

    Witam.
    Pozwalam sobie odświeżyć wątek n/t PathFinder Logger Pentagrama. Mamy tu opis P3106, jednakże na Allegro są dostępne teraz tylko z serii P3101. Czy ktoś z Was miał do czynienia z tym modelem i jak w praktyce przy synchronizacji zdjęć i zapisu do JPG-a ten PathFinder Logger się spisuje.
    Jestem przed koniecznością zakupu takiego "rejestratora" więc każda informacja jest cenna. Pozdrawiam Wist.

  10. #10

    Domyślnie

    Używam Pathfindera jako loggera, to znaczy urządzenia do zapisu trasy. Do synchronizaacji zdjęc z trasą (czyli geotagowania) uzywam osobnego, prostego i intuicyjnego softu.

    Prosty i darmowy GeoTagger zapisuje metadane do plików xml - czyli jak dla mnie geotaguje RAWy. Lr poprawnei odczytuje takie tagi, pokazując je w zakładce metatagów. Kliknięcie w strzałkę w LRze otwiera okno przegladarki z otwartą mapą googla i zaznaczonymi dwoma róznymi miejscami: punktem na mapie gdzie wykonano zdjęcie oraz drugim znaczkiem - to jest najbliższym adresem jaki da się ustalić (przykładowo zdjęcie z pustyni opisał adresem pobliskiej szosy).

    Kiedyś napisałem o tym jeden poradnik, jak odnajdę i będą chętni, mogę poszukać.
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •