Dzięki 2pompony za informację. Podaj jeszcze z jakiego modelu Pathfindera korzystasz. Jeśli znajdziesz swój poradnik to proszę o udostępnienie go.
Pozdrawiam Wist.
Szukaj
Dzięki 2pompony za informację. Podaj jeszcze z jakiego modelu Pathfindera korzystasz. Jeśli znajdziesz swój poradnik to proszę o udostępnienie go.
Pozdrawiam Wist.
Już podaję; to stary model, sprzed dwóch, a może i więcej lat, ale zasada działania jest identyczna:
1. zapisuję loga w urządzeniu
2. opcjonalnie w terenie kopiuję go do komórki, jak wiem, że brakuje pamięci, a ja będę jeszcze tydzień na pustyni
3. po powrocie odpalam GeoTaggera i mu pokazuję folder ze zdjęciami i plik trasy
4. Jak wrócę z wanny, to wszystko jest gotowe.
Używam Pathfindera P3106.
Myślę, że jeśli tylko ten nowy model też zapisuje trasy (a przecież to jest główne zadanie loggera GPS), to zasada działania pozostanie ta sama... Najwyżej na obudowie będą inne guziczki, znając życie.
Dzisiaj już nie, ale jutro późnym wieczorem być może wrzucę ten poradnik, choć prawdę mówiąc jest w nim to samo co w punktach jakie napisałem wyżej, tylko jest więcej szczegółów...
EDIT-
Ważne, przypomniało mi się! Nie używam ani jednego programu z tych, co dostarczone były na płytce od producenta, bo wszystkie okazały się albo mułowate, albo niewystarczające, albo się notorycznie wieszały. Na komórkę wgrałem soft javowy, który nie tylko zgrywa mi na komórkę trasy uwalniając dostępną pamięć urządzenia, ale też pozwala konfigurować pathfindera w terenie - choćprawdęmowiąc po jednokrotnej konfiguracji już niczego nie zmieniałem, bo nie było takiej potrzeby. Soft jest darmowy i open sourceowy.
DO samego geotagowania też używam darmowego i świetnego GeoTaggera.
Ostatnio edytowane przez 2pompony ; 06-06-2011 o 21:08
pozdrawiam bombelkowo
Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.
http://www.bt747.org/mobile
Konfiguruje Pathfindera po Bluetoothu, zgrywa logi na kartę telefonu (też po BT), kasuje logi w pathfinderze uwalniając miejsce na nowe. Bardzo przydatny soft, i nie dam na niego złego słowa powiedzieć. Podczas miesięcznego intensywnego używania w terenie ani razu nie zrobił zmyły, nie zgubił nawet bita w powietrzu między loggerem a komorką, nie wieszał się i nie mulił. Z tym, że ładny w oprawie, to on nie jest...
Dodatkowo przerabia plik loga z jednego formatu na inny, ale jeśli mi to jest potrzebne, to unikam robienia tego telefonem, bo strasznie długo mu to idzie. Jak chcę zmienić format pliku, to na lapku są do tego programy, które robią to błyskiem.
Ostatnio edytowane przez 2pompony ; 07-06-2011 o 14:03
pozdrawiam bombelkowo
Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.
Dzięki, przetestowałem. Przy zgrywaniu loga zrywał mi połączenie, ale jeszcze będę testował (muszę naładować loger).
Zgrywa mi do *.bin. Czy muszę go przekonwertować przy pomocy "GPSbabel" czy też innego softu?
Odnośnie tagowania, to ja używam GeoSettera (rewelacyjny darmowy soft). Przy pomocy tracka *.gpx, taguje Rawy i przy eksporcie do *.jpg z pliku *.xml sapisuje je do *.jpg.
Poza tym potrafi otagować stare (nawet zeskanowane fotki) poprzez wskazanie w oknie Google maps.
Tfu, ale plama!!! Ja też cały czas miałem na myśli GeoSettera (a nie Taggera, jak pisałem)... Przepraszam wszystkich. Pomyłka wzięła się stąd, że sam sobie podpisałem ikonkę Geotagger i się przyzwyczaiłem...
A odpowiadając - tak, ja wolę przekonwertować taki plik *.bin nie w telefonie (bo to trwa wieki na moim antycznym telefonie), tylko wczytuję plik do programu (teraz już sprawdzę nazwę dwa razy) BT474, notabene tego samego autora, który napisał ten soft na komórkę. W About programu jest strona www, więc od razu podaję: http://www.bt747.org/
pozdrawiam bombelkowo
Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.
Pozwolę sobie powrócić do tematu rejestracji miejsc zrobionych zdjęć.
Zamiast PathFindera na alledrogo znalazłem zamienniki Systemu Nikona GPS MC-35 a mianowicie:
1 . Yongnuo N-918N1 - http://allegro.pl/yongnuo-n-918-n1-g...669240645.html
2. PHOTIX GEO ONE GPS - http://allegro.pl/photti-x-geo-one-g...665567569.html
Czy Ktoś z Was miał już okazje pracować z tymi zamiennikami i jak one spisują się w praktyce.
Poza wadą ceny mają jedną widoczną zaletę - mianowicie zapis pozycji GPS wykonanego zdjęcia jest zapisywany w EXIF-e od razu.
Druga sprawa - jak takie urządzenie mocno obciąża akumulator aparatu i jak się zachowuje aparat z podpiętym urządzeniem. W/g podanych informacji komplet taki zawiera również wyzwalacz, co jest w tym przypadku na +.
Pozdrawiam Wist.
Ostatnio edytowane przez wist ; 16-06-2011 o 21:37
MZ szkoda zabawy, za trzykrotność Pentagrama masz sprzęt, który pozwala tylko na zapis współrzędnych zdjęcia. Ścieżki już tym nie zapiszesz, a baterię zeżre. Jedyny plus to to, że odpada zabawa z softem i od razu taguje RAWy.
Odkopie troche temat
Z tego co widze to pentagramy sa juz niedostepne,
ale moze cos nowego pojawilo sie od 2009?
Szukam takiego urzadzenia ktore:
sporo wytrzymuje na baterii,
najlepiej zeby to byly baterie lub aku standardowe (aa lub aaa),
bede mial mozliwosc zapisania calej trasy (i pozniej jej obejrzenie np. na googlemap),
najlepiej jakby mialy mozliwosc zapisu lokalizacji do .dng po dacie i godzinie (moze jest to jako opcja w nowym LR4, bo cos czytalem o mapach, ale bede jesczze szukal),
zeby dzialal z softem na macu
i zeby byl dostepny raczej nowy sprzet w sklepie.
Jakby ktos sie podzielil swoimi doswiadczeniami i przemysleniami to bede wdzieczny
EDIT Program juz znalazlemmoze komus sie przyda
http://www.mytracks4mac.com/c/index.php?lang=en
teraz tylko musze poszukac loggera,
wiec czekam na posty![]()
Ostatnio edytowane przez marszull ; 06-03-2012 o 17:17
Wracam do tematu, który tu kiedyś poruszyłem. Było sporo dobrych opinii o Pentagramie P3106 ale zniknął z rynku ofert. Znalazłem o podobnej konstrukcji HOLUX M-1000C. Jest na alledrogo trochę ofert. Czy ktoś z Was miał okazję pracować z tym Holux-em, jak on spisuje się w terenie jako rejestrator, oraz jaki jest jego rzeczywisty czas pracy.
Zbliża się lato, więcej wyjazdów, więc dobrze by było mieć możliwość rejestracji miejsc gdzie się robiło foty.
A może ktoś ma sprawdzone skuteczne inne rozwiązanie
Skontaktuj się z nami