Witam,
ponieważ na Forum pojawiło się kilka wątków związanych z geotagowaniem zdjęć pozwoliłem sobie na opis odbiornika PENTAGRAM PathFinder Logger P 3106. Opis powstał na bazie opisu kolegi Władcy Pikseli (http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=88730). Mam nadzieję że autor się nie obrazi ale chciałem umożliwić Wam proste porównanie tych dwóch urządzeń.
Wielkość: 72,2 mm x 46,5 mm x 20 mm (dł. x sz. x wys.)
Waga: 67 g (z akumulatorem)
Zasilanie: akumulator litowy 1000 mAh (typ Nokia)
Czas pracy: brak danych
Kompatybilne z Exif 2.1 lub nowszym
Pamięć: 32 MB (do 150000 punktów nawigacyjnych)
Zapis pozycji: ustawiany przez użytkownika: logowanie na podstawie czasu, odległości, prędkości
Komunikacja z komputerem: USB, Bluetooth
Zimny start: średnio 36 s
Ciepły start: średnio 33 s
Gorący start: średnio 1 s
Do odbiornika dołączona jest płytka z oprogramowaniem GPS Photo Tagger.
Poniżej kilka zrzutów ekranów tego softu:
1. Odczyt loga z odbiornika
2. Po wskazaniu folderu ze zdjęciami (lub pojedynczego zdjęcia) fotki natychmiast zostają zlokalizowane na mapie.
3. Proces dopisania współrzędnych geograficznych jest błyskawiczny.
4. Możliwość odczytu innych informacji o trasie - wysokość
5. Możliwość odczytania informacji o trasie - prędkość
6. Konfiguracja parametrów zapisu loga
Zalety:
Wady (identyczne jak w urządzeniu Sony):
- możliwość komunikacji z komputerem zarówno przez USB jak i Bluetooth,
- możliwość wykorzystania odbiornika do tradycyjnej nawigacji (bez problemu używam go z telefonem Nokia E51),
- możliwość śledzenia nie tylko pozycji zdjęć, ale także całej trasy wycieczki,
- możliwość współpracy z większością aparatów cyfrowych jak i kamer video.
Koszt tego odbiornika to ~200 zł (brutto).
- trzeba dobrze zsynchronizować czas w aparacie (istnieje możliwość korekty w oprogramowaniu),
- GPS nie jest zapisywany do RAW (NEF) tylko do jpg
Szukaj




Odpowiedz z cytatem

Skontaktuj się z nami