Close

Strona 23 z 24 PierwszyPierwszy ... 1321222324 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 221 do 230 z 235

Wątek: statyw

  1. #221

    Domyślnie

    Damn, u're rite. Ale ja czegos nie rozumiem tego slik sprinta
    Cytat Zamieszczone przez jakis sklep
    Parametry techniczne
    Wys. maks. z głowicą
    1650 mm

    Wys. maks. bez głowicy
    1350 mm

    Wys. min. z głowicą
    175 mm

    Maks. wysun. kolumny
    300 mm
    To znaczy ze wysokosc max to 1650 +300?
    Chyba nie. Wiec to 1650 starcza spokojnie?
    A ja raczej..wysoki jestem
    Ostatnio edytowane przez Turtles ; 02-03-2009 o 20:21

  2. #222

    Domyślnie

    Bardzo możliwe że ta max wysokość to jest po rozsunięciu nóg i postawieniu statywu bez rozkładania (coś jak monopod) jest to bardzo często stosowana praktyka na alledrogo
    Nikon d700+Mb-d10/D800 + MB-d12|Zenitar 16 2.8|N16-35 4 vr|Sigma 70-200 F2.8 II EX DG MACRO HSM|2xSB-800|YN 560|Samyang 85 1.4 AE UMC|Naneu Urban Gear u120

  3. #223

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Turtles Zobacz posta
    Damn, u're rite. Ale ja czegos nie rozumiem tego slik sprinta

    To znaczy ze wysokosc max to 1650 +300?
    Chyba nie. Wiec to 1650 starcza spokojnie?
    A ja raczej..wysoki jestem
    Wysokość max to jest ta z całkowicie wysuniętą kolumną, czyli 1350 + 300 = 1650 mm.

  4. #224
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    01 2009
    Miasto
    Pomorskie
    Posty
    161

    Domyślnie

    Co myślicie o tym statywie http://www.allegro.pl/item572217989_...pokrowiec.html ? dac sobie spokoj i dolozyc 150 do benro a500ex + bh2 ? lub cos innego do 440zł
    Nikon

  5. #225

    Domyślnie

    Zdecydowanie odradziłbym ci kupowanie tego z linka.
    W ogóle nie pchałbym się w takie no-name'y.

    Już lepiej poczekaj, pozbieraj na Benro, a jak koniecznie nie chcesz tyle wydawać, to może jeszcze Goldphoto (niby to też taki trochę no-name, ale ma dość pozytywną opinię) .

  6. #226
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    01 2009
    Miasto
    Pomorskie
    Posty
    161

    Domyślnie

    GP tez bralem pod uwage ale opinie jednak sa zroznicowane 50/50 takze juz mam metlik;/ czy pojsc po kosztach i Gp z kulą za 260zl z allegro czy wydac wiecej i miec a257n6 bh1/2? nie zalezy mi na malej wadze statywu, duza bedzie roznica miedzy gp a benro?
    Nikon

  7. #227

    Domyślnie

    Doradźcie jaki statyw oraz głowicę najlepiej 3d , cena za sam statyw max 650 zł a za głowicę max 420 zł .
    Myślałem nad tymi statywami , który jest najlepszy :
    manfrotto 055 x wnb
    manfrotto 055 x pro b
    manfrotto 055 x b
    Dopuszczam też inne marki statywu , głowicy choć najlepiej manfrotto , ważne aby statyw miał maximum 15 cm wysokości minimalnej , musi co najmniej utrzymać ciężar 7 kg razem z głowicą . Waga statywu nie jest aż tak ważna max 2,7 kg bez głowicy .
    Proszę o szybką radę .
    nikon d700 ,nikkor 35mm f/2 , nikkor 50mm f/1.8 , sigma 150mm f/2.8 , sb-900 , grip , lowepro slingshot 300 aw , manfrotto 055xprob + 808rc4 , kilka filtrów

  8. #228

    Domyślnie

    Podbijam pytanie , ponieważ potrzebny mi jest statyw jak najszybciej .
    nikon d700 ,nikkor 35mm f/2 , nikkor 50mm f/1.8 , sigma 150mm f/2.8 , sb-900 , grip , lowepro slingshot 300 aw , manfrotto 055xprob + 808rc4 , kilka filtrów

  9. #229

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mango Zobacz posta
    Podbijam pytanie , ponieważ potrzebny mi jest statyw jak najszybciej .
    polecam 055 xprob. porównywałem np. z benro 600ex i mimo, że na pierwszy rzut oka to bliźniacze produkty, to jest imho spora różnica w jakości wykonania (miałem oba w ręku w jednej chwili). z benro patrzyłem tylko na serię EX, bo pozostałe mają system blokowania sekcji nóg, który nie przypadł mi do gustu (podobnie jak giottos). o goldphoto różne czytałem opinie, zatem osobiście nie brałem pod uwagę. Gitzo jest sporo droższy.

    Natomiast jeśli chodzi o głowicę Benro serii B, to mogę tylko wyrażać się w samych superlatywach. porównywałem z głowicami MF i wybrałem Benro
    Mamiya + Sony

  10. #230

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez havk Zobacz posta
    Co myślicie o tym statywie http://www.allegro.pl/item572217989_...pokrowiec.html ? dac sobie spokoj i dolozyc 150 do benro a500ex + bh2 ? lub cos innego do 440zł

    Cytat Zamieszczone przez mini21 Zobacz posta
    Zdecydowanie odradziłbym ci kupowanie tego z linka.
    W ogóle nie pchałbym się w takie no-name'y.
    Ciekawa porada. Miałeś może ten statyw i używałeś go, czy tylko tak oglądając z obrazka wyrobiłeś już sobie opinię i nie polecasz?

    Pozwolę sobie nie zgodzić się powyższą opinią. Prezentowany w linku statyw to FT-666. Parametry podane na tej stronie są trochę mylące, gdyż w rzeczywistości wygląda to tak:

    Masa całego zestawu wynosi 4500g razem z pokrowcem.
    Statyw - 2900g
    Głowica – 920g
    Dwie szybkozłączki – 80g
    Pasek – 150g
    Gumowe nakładki na stopki – 100g
    Kluczyk – 20g
    Pokrowiec – 330g

    Statyw ma maksymalną wysokość roboczą 130cm. Kolumnę (35cm) można wysunąć dodatkowo o 27cm, a głowica z zestawu daje nam następne 13cm. Zapięcie aparatu (8cm) powoduje, że z tak rozłożonego statywu mogą korzystać w pozycji wyprostowanej osoby o wzroście 200cm.

    Cały statyw wykonany jest ze stopu aluminium i praktycznie nie posiada części plastikowych. Zastosowano okrągłe profile o przekrojach 30mm, 26mm, 21mm, a na kolumnę 28mm. Zaciski również są aluminiowe ze stalowymi śrubami.

    Wraz ze statywem otrzymujemy głowicę 3D i jest to odpowiednik Manfrotto 141RC z wbudowaną dodatkowo poziomnicą. Jest to najsłabszy element zestawu i jego ograniczenia są podobne jak oryginalnej głowicy 141RC.
    Nośność statywu ogranicza tylko zastosowana głowica, gdyż nawet pod obciążeniem ponad 80kg zaciski trzymają i statyw nie zapada się. Można z ufnością podpiąć każdy sprzęt, a czynnikiem destabilizującym będą jedynie elementy łączące sprzęt ze statywem.

    Uważam ten statyw za lepiej wykonany i solidniejszy, niż proponowane powszechnie Goldphoto.

    Pozdrawiam.

Strona 23 z 24 PierwszyPierwszy ... 1321222324 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •