Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 26
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kichu1979 Zobacz posta
    Czy samo DK-17M bez muszli mocno odstaje w stosunku do normalnego wizjera (z naciskiem na D700), moze
    ktos cyknalby pogladowa fotke ?
    Fotki teraz tu nie mam (instrukcja w domu) - ale tam jest przecież ten pierścień dystansowy ok. 1cm - więc musi troszkę odsunąć wizjer.

    Pzdr.
    D700 + N24-70 + N80-200D ED + N70-300VR, SB-900

  2. #12

    Domyślnie

    Odstaje z 0,5cm. Muszla jest świetna, w plenerze chroni wizjer od bocznego światła, w studiu chroni oczko przed błyskiem lamp studyjnych.

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez glenio Zobacz posta
    Używam DK-17M na F100 w połączeniu z muszlą DK-2 (starsza okrągła - odpowiednik DK-19). F100 ma trochę większy wizjer od D700, a mimo to widoczny jest cały obraz.
    a drabinkę widać? ( w F100)
    "Nie można w życiu zakosztować wszelkiego dobra. Treba wybrać rzecz upragnioną, którą łatwiej przyjdzie zapumnieć."

  4. #14
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    12 2005
    Miasto
    Piotrków Trybunalski
    Posty
    231

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Czornyj Zobacz posta
    Odstaje z 0,5cm. Muszla jest świetna, w plenerze chroni wizjer od bocznego światła, w studiu chroni oczko przed błyskiem lamp studyjnych.


    Czy ta muszla zwiększy odległość oka od szkła ale nie pogorszy widoczności w wizjerze w D700, a jesli tak to czy można ja zalozyc bespośrednio na wizjer ? Bo niestety w oryginalnym wizjerze jak sie dobrze przytule okiem to niestety zostaja ślady na szkiełku

  5. #15

    Domyślnie

    Mam dk-19 i muszę przyznać ze spisuje się świetnie , nie wpada do wizjera boczne światło a ponadto zawsze miałem tłusty ekranik od przylegającego policzka do wyświetlacza podczas patrzenia przez wizjer i to mnie trochę denerwowało ale od kiedy mam dk-19 problem minął bo odstęp jest większy .
    nikon d700 ,nikkor 35mm f/2 , nikkor 50mm f/1.8 , sigma 150mm f/2.8 , sb-900 , grip , lowepro slingshot 300 aw , manfrotto 055xprob + 808rc4 , kilka filtrów

  6. #16
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    12 2005
    Miasto
    Piotrków Trybunalski
    Posty
    231

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mango Zobacz posta
    Mam dk-19 i muszę przyznać ze spisuje się świetnie , nie wpada do wizjera boczne światło a ponadto zawsze miałem tłusty ekranik od przylegającego policzka do wyświetlacza podczas patrzenia przez wizjer i to mnie trochę denerwowało ale od kiedy mam dk-19 problem minął bo odstęp jest większy .
    Mozna dk-19 założyć na ten oryginalny wizjer w D700 czy ona jest tylko i wyłącznie w polaczeniu dk-17m?

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kichu1979 Zobacz posta
    Interesuja mnie opinie osob, ktore uzywaja, mialy do czynienia z zewstawem jak w temacie. Glownie chodzi mi o kwestie, czy powiekszenie (17-tka) i nieznaczne oddalenie oka (19tka) od wizjera wplywa jakos negatywnie na postrzeganie obrazu, np. trzeba mocno sie skupic, albo lekko poprzesuwac korpusem zeby obejrzec dokladnie robi kadru itp itd. Jednym slowem czsy w kombinacji jak powyzej dobrze i bez przeszkod widac caly kadr w wizjerze, czy tez zestaw j/w powoduje jakies mniejsze lub wieksze ograniczenia.

    Wszelkie uwagi mile widziane.
    Od kiedy założyłem ten zestaw na D3 nic innego nie chcę. Później oczywiście takie coś założyłem na D700 i D2x. Na wszystkich tych puszkach sprawdza się rewelacyjnie.

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bialy260 Zobacz posta
    Mozna dk-19 założyć na ten oryginalny wizjer w D700 (...)
    Można.
    Pozdrawiam! Marcin fotoblog fotografia
    F100,D700,D80 | N 35/2D 50/1.4D 105/2.8D 24-85G 35-70/2.8D 75-150/3.5AiS | Σ 12-24 70-300 | Sonnar 300/4 | Soligor 135/2.8 | SW 150/750 | SB-800/400 | LS-2000 | HEQ5

  9. #19

    Domyślnie

    Można tyle tylko że zostaje ci takie małe gumowe kółko od oryginalnego wizjera .
    nikon d700 ,nikkor 35mm f/2 , nikkor 50mm f/1.8 , sigma 150mm f/2.8 , sb-900 , grip , lowepro slingshot 300 aw , manfrotto 055xprob + 808rc4 , kilka filtrów

  10. #20
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    12 2005
    Miasto
    Piotrków Trybunalski
    Posty
    231

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mango Zobacz posta
    Można tyle tylko że zostaje ci takie małe gumowe kółko od oryginalnego wizjera .
    Czyli zdejmuje gumke z oryginalnego i zakladam dk 19 i po sprawie

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •