Do dk-19 dodają ci instrukcję założenia jej w 6 krokach .
Szukaj
Do dk-19 dodają ci instrukcję założenia jej w 6 krokach .
nikon d700 ,nikkor 35mm f/2 , nikkor 50mm f/1.8 , sigma 150mm f/2.8 , sb-900 , grip , lowepro slingshot 300 aw , manfrotto 055xprob + 808rc4 , kilka filtrów
Namówiliście mnie i właśnie sobie zamówiłem i muszlę i okular. Jak przyleci sprzęt to się wypowiem![]()
- Żadnych kontaktów seksualnych
- To znaczy, że mamy o tym nie rozmawiać? - upewnił się kierownik studiów nieokreślonych.
- Nie, to byłby seks oralny - poprawił go Rincewind.
1- zamykasz wizjer tą dźwigienką i odkręcasz fabryczną muszlę oczną .
2- kiedy zdejmiesz tą fabryczną gumę masz metalowy pierścień z wkrętem .
3- z dk-19 zdejmujesz dodany pierścień do zestawu dk-19 .
4- następnie nakładasz fabryczny metalowy pierścień z wkrętem z punktu 2 na muszlę dk-19 .
5- jeśli złożyłeś wszystko z punktu 4 nakładasz pierścień dodany do dk-19 z punktu 3 .
6- nakręcasz złożoną muszlę dk-19 na aparat przy zamkniętym wizjerze .
Otwierasz wizjer .
I wszystko zamontowane zostaje tylko na koniec gumowe kółko od fabrycznego wizjera .
nikon d700 ,nikkor 35mm f/2 , nikkor 50mm f/1.8 , sigma 150mm f/2.8 , sb-900 , grip , lowepro slingshot 300 aw , manfrotto 055xprob + 808rc4 , kilka filtrów
okej, przyjechała i muszla i okular. No i się zaczęła zabawa. Najpierw DK-17M. Dziwnie. Nie wiem czy to przez okulary, które miałem na nosie, czy moje rysy twarzy, ale strasznie musiałem się rozglądać po kadrze. Niewygodnie było. Więc nadszedł następny punkt testu, czyli DK-17M z DK-19. Trochę lepiej, tzn. o brzegach kadru mogę zapomnieć, ale całkiem nieźle było i tak.
No i ostatnia opcja, czyli sama DK-19. Założyłem i tak zostało, widzę cały kadr (nawet w okularach), światło z boku mnie nie razi, a telewizorek nie paruje w związku z bliskością twarzy z nim. Czyli wnioski takie, że DK-17M trzeba przymyśleć, a najlepiej przetestować, bo nie każdemu podejdzie.
- Żadnych kontaktów seksualnych
- To znaczy, że mamy o tym nie rozmawiać? - upewnił się kierownik studiów nieokreślonych.
- Nie, to byłby seks oralny - poprawił go Rincewind.
Ni już pisałem w sąsiednim wątku, że DK-17M + DK-19 dla osoby z okularami jest problematyczne niestety. U mnie zostało DK-17M + DK-19 ale jak mam problem to odginam muszlę. Natomiast będę jeszcze eksperymentował z DK-17C i bez okularów...
http://forum.nikon.org.pl/showpost.p...07&postcount=9
Ostatnio edytowane przez mpwt ; 29-01-2009 o 11:35
Pozdrawiam! Marcin fotoblog fotografia
F100,D700,D80 | N 35/2D 50/1.4D 105/2.8D 24-85G 35-70/2.8D 75-150/3.5AiS | Σ 12-24 70-300 | Sonnar 300/4 | Soligor 135/2.8 | SW 150/750 | SB-800/400 | LS-2000 | HEQ5
Skontaktuj się z nami