PDA

Zobacz pełną wersję : p'soniczna bawialnia obrazkowo-werbalna



Strony : [1] 2 3 4 5

Owain
09-09-2016, 18:13
WITAMY W NASZYM BANDYCKIM ŻŁOBKU!
Szanowni Państwo! Panie, Panowie! Za chwilę obejrzycie zdjęcia jedyne w swoim rodzaju, prezentowane do tej pory jedynie w dalekiej Argentynie! Ostrzegam! Osoby o słabych nerwach proszone są o zasłonięcie oczu!

P’soniczna (post-soniczna) bawialnia obrazkowo-werbalna powstała z potrzeby serca i ducha, głównie z powodów pewnego misunderstanding zaistniałego w wątku „sony NEX”, a to by wszystkim uczynić „dobrze” :)

To jest wątek, w którym można pisać słowa: „ahab” i „sanczo”.

To jest wątek, przy którym można pić kawę, a nawet, o zgrozo, alkohole niskoprocentowe!

To jest wątek, w którym należy wklejać obrazki. Ze szczególnym uwzględnieniem tych nieostrych, soczyście przepalonych i lecących w prawo. Z bezluster. Z luster też, tych w ramie gdańskiej i tych z trucka. Nawet z – parekselans – analogów! Byle z przepisem na Szuwaks. Mogą to być również zdjęcia wiewiórek.

To jest wątek, w którym należy odnosić się do wklejonych zdjęć. Werbalnie. Odniesienia mogą tonąć w oparach absurdu. Nawet powinny. Krytyka zdjęć jest niewskazana, może spotkać się z krytyką krytykanta. I nie zapominajmy o Szuwaksie.

Oczywiście nie mam żadnych plenipotencji, by formułować jakiekolwiek zasady, więc ich łamanie jest jak najbardziej dozwolone:)

To jest watek, w którym nie zobaczycie kilku zdjęć Isabelle Adjani.

***

A ponieważ kota dawno nie było, dam bo mam. Kota z Kotoru.


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/09/iqxvs4-1.jpg
źródło (http://i68.tinypic.com/iqxvs4.jpg)

GePe
09-09-2016, 19:05
Jeśli laicy mogą zabiearać głos to: Kot jest fajny :-)

amirez
09-09-2016, 19:23
Mimo wszystko fotka o niebo przerasta wstęp. I to jest na jej plus ;)

Owain
09-09-2016, 21:02
GePe, jak Tyś laik, to ja kot :)

amirez, mimo wszystko - dzięki;)

Kot Kotoru 2


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/09/s485tg-1.jpg
źródło (http://i63.tinypic.com/s485tg.jpg)

d90
09-09-2016, 21:14
Znalazłem dzis w swoich klamotach, jakiegos 44-2.
Nowy. Znaczy dziewiczy :) od dziewiczego zenita :)
No to badyle dam. Bo mam :)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/09/16lffar-1.jpg
źródło (http://i66.tinypic.com/16lffar.jpg)
i tym samym zamelduje sie tutaj

Ps.
Proponuje jednak - jedyną zasadę (?)
Podpisujmy fotki, czyli jakim słoikiem były robione.
Wątek bedzie "ciekawszy"...
:)

Owain
09-09-2016, 21:17
Właściwy człowiek na właściwym miejscu :)

tomfoot
09-09-2016, 22:01
Owain właśnie. Czym zrobiony Kot Kotoru 2? Chodzi mi raczej o sprzęt foto i zdjęcie niż o sposób zrobienia samego kota.

Owain
09-09-2016, 23:20
Owain właśnie. Czym zrobiony Kot Kotoru 2? Chodzi mi raczej o sprzęt foto i zdjęcie niż o sposób zrobienia samego kota.

Sposób zrobienia kota niech pozostanie tajemnicą uliczek Kotoru;) Samyang 12/2 i a6000. Chyba przedawkowałem czosnek. Hik!

Ligo
09-09-2016, 23:24
Dzień dobry.

Nazywam się Ligo i wiem, jak to wszystko się skończy.


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/09/OB2MS6e-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/OB2MS6e.jpg)
DP2Q

Owain
09-09-2016, 23:32
Razor!

Cześć, Ligo:)

GePe
10-09-2016, 01:13
Gęsiego proszę, gęsiego panowie.


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/09/CFGdO7Y61CoO6lA5bokCMcuP0q4uhZZS08pOvhiW-1.jpg
źródło (https://lh3.googleusercontent.com/CFGdO7Y61CoO6lA5bokCMcuP0q4uhZZS08pOvhi-W6pKs-lYnvgg8F29KCLgfFnflEYZgARwrc8SPqBEYDf1ArQav9HLEzuW tCoBZDEOOxdA1NQWGlNoMjOnY0jBtssuN5FVv-ngrfVXWTeeIjVDkGtCvY8oIo7eRsnZ7-ULVxCPm64D_-26NSI4YhdHNCMPRi-clwqqBX_hWk8vYkA7y_iHV2FQ-7LWLdqBI4OIiCQ8RTeScmkyhqLU13Maa1uLRTZC90i_5WKu0K5 QNEm575F-jtkch7Lb9HzHYEvPE7QroUea-nCfskdr3_PuYQtzx6163OPXwiTU8-7wX7t9RcxaDOHSTyyPyrYR-yP17EIBDI8p0NciauYQEuAZIW57w_oJ46wXIxZxYH0GBam3BDx nAMPyIZxnnAEl1-DFNIAs8QVroXb37W0qLsAKHFqAYmpCmhchos8FUYVBnvIPoVP9--rfreqKWvbFwpNyI10vIcWJGbUNmgUeV2Qf4aR2S0Ue8zyxcC4b fveTM_RQu9t1Q_LY2BKKPfpsd4FYHX-xBLWtDFeQOLLECmvM2eAyS0jtfrtNGNKrJhq13F1rItjdmF4K0 bH_wvwsj4aV_xFxH4In=w1280-h853-no)

Czarny Nex 7 z czarnym kitem 18-55, 55mm/f6,3

matys
10-09-2016, 01:33
Oooo i podoba mnie się ten wątek... Dodaję do ulubionych.

Pozdrawiam

Ligo
10-09-2016, 01:47
Nie wiem, czy czytałeś regulamin wątku, bo jeśli nie, musisz wiedzieć, że dodanie go do ulubionych jest równoznaczne do zobowiązania się do uczestnictwa w nim.

Cokolwiek by się nie działo.

GePe
10-09-2016, 01:55
No tak zapomniałem o obowiązkowym kocie :-)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/09/SOGHz29Mo6We4Av7pd05i8NgUPGo7qsN_3SVLOvC-1.jpg
źródło (https://lh3.googleusercontent.com/SOGHz29Mo6We4Av7pd05i8NgUPGo-7qsN_3SVLOvCUw8pQO_FTN269xrtUayVPH4e1hEin12V4ZMa3I 6Qeffi-D_ocZLskxlPXZTmv51kwWC1HlMZM0V22RcehQZN4zdldSFClus qOUlURwOCRahn043hU8EGJAgSBeaUC492TNkH8uO7-kal4Ncg7lpPfjDs-8EJ3BYgdEiaphENQ06BPjp5iv9ROFym8PULb7Bw7P6k0IhwNaj irrQCmypwsTbD8r38Sw6CL74y_RpKiZz5O1Y95SioUmt5KSehZ hsQ8xKr5eUIAyIcJXptMFRfePtsXFGMezVjDYUEOFfFAu4uUPM qvVGoxY3CpWrw_B_Lm1JweSVIIOrMoy9ASBPmLBVb211PkF6KI 1AnEih9lM--yzAgaoTirWRnHzThWJ70oCPkp4ch-pZ8LR5m8I615cI56JBWgQhRAtXZ9Ntc5SdC2JkYNEze5vH9-46flYtP5QDtzxT6V2Kh3jwAKWS-UuCiD8fPWbmMbWLrj60IZvg9Li1nMSxUsekLxiQv1onAsfxQva s55d2H8LRitGGBR4fq-6vPwiduo1pN3J5qJZUcSdEgETv7kT9vZ_AwS3wSC53MuEq=w12 80-h853-no)

ILCE-6000, ELA 2, SAL500F80.

Ligo
10-09-2016, 05:21
Kot jest obowiązkowy, ale żywy kot, a nie martwy kot.

Poza tym Ojciec Założyciel pozwoli, że dokonam ablucji, zanim wejdę tu całkiem.


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/09/1vhHmap-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/1vhHmap.jpg)
DP2Q, krop ok.100%

matys
10-09-2016, 09:28
Nie wiem, czy czytałeś regulamin wątku, bo jeśli nie, musisz wiedzieć, że dodanie go do ulubionych jest równoznaczne do zobowiązania się do uczestnictwa w nim.

Cokolwiek by się nie działo.
O cholera... trudno. Najwyżej mnie zbanują...

Chyba że zacznę foty z telefonu wrzucać, bo ostatnio foty tylko telefonem robię. 5n nawet na wakacjach się nudził, bo nie było dla niego miejsca na spacerze. Idzie na szczęście jesień, będzie więcej czasu... Oby

Jak żyć?

Owain
10-09-2016, 10:49
Chyba że zacznę foty z telefonu wrzucać, bo ostatnio foty tylko telefonem robię.

Można i telefonem. Telefon przydatna rzecz, zwłaszcza na wakacjach :D

Japan Style 1

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/09/sls382-1.jpg
źródło (http://i65.tinypic.com/sls382.jpg)

Japan Style 2

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/09/adhtar-1.jpg
źródło (http://i63.tinypic.com/adhtar.jpg)

samek
10-09-2016, 15:58
South Italian style.


http://www.swierkot.com/img/duze/00191.jpg
źródło (http://www.swierkot.com/img/duze/00191.jpg)

Owain
10-09-2016, 16:31
Greek gaming ;)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/09/11aab1j-1.jpg
źródło (http://i68.tinypic.com/11aab1j.jpg)

Niestety pezet i to jeszcze przez szybę auta:) Wszystkie poprzednie S12/2

Generalnie to zdjęcia które przywiozłem są beznadziejne:) Nie wiem czy to wynik mojej żenująco niskiej wiedzy o technikach fotografowania czy wypadkowa tego, że jednak - jak to na wakacjach - próbowałem odpocząć (pomiędzy leczeniem oparzeń słonecznych, sraczki, szukaniem hotelu w burzy itepe). Pomimo, że Samyang fajny obiektyw to ręczne ostrzenie na wakacjach tak średnio, sporo z pezeta czysto pamiątkowych (główny obiekt: żona).

Ligo
10-09-2016, 17:48
Chihuahua style.


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/09/M5da5fi-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/M5da5fi.jpg)
Nex6


A najbardziej podobają mi się Japonki, bo mogą w sandałach i skarpetach.

matys
10-09-2016, 18:13
wreszcie fajna fota :)
To, że fajna, to rozumiem, ale ze wreszcie to za cholerę... Toż to dopiero 23h wątku ;-)

Owain
10-09-2016, 19:23
To, że fajna, to rozumiem, ale ze wreszcie to za cholerę... Toż to dopiero 23h wątku ;-)

Spoko...:D Kolega Fafniak celowo dodał "wreszcie", aby podkreślić, jak bardzo pozostałe foty są do dupy:) Zapuścił się tu, na rubieże galaktyki, aby komuś dosrać. Pewnie po mieście chadza wytykając niektórym kobietom: "Ale jesteś brzydka, lepiej nie wychodź z domu!" a kierowcom skody fabii zajeżdża drogę i pokazuje faka. Ten typ tak ma:)

zgodnie z obietnicą dam fotkę nieostrą. Ta sama fontanna w Egerze, co to ją zdyboo obfocał:)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/09/2i95w7b-1.jpg
źródło (http://i66.tinypic.com/2i95w7b.jpg)

tomek_jj
10-09-2016, 19:35
A z tą Fabią to o co chodzi? Ja nigdy nie zajeżdżałem - a może się powinno?

fafniak
10-09-2016, 20:33
ja taka menda jestem

Owain
10-09-2016, 21:40
ja taka menda jestem

Spoko, już otrzymałem upomnienie od kolegi rycerza, moderatora:) widać wybiórcza moralność modów pozwala na połajanki dokonywane przez arrtystów. Zejśc Wam z drogi, usunąć się w kąt a i tak musicie dosrywać. Co teraz? Ban na tydzień?:)

RobertMiernik
10-09-2016, 22:30
I może twierdzisz, że niesłusznie?

Żeby z komplementu zrobić obrazę majestatu, to chyba trzeba mieć mocno gorszy dzień.

Cafe, nieCafe kultura obowiązuje, parę wdechów i będzie ok.

tomfoot
10-09-2016, 22:38
ja tam mimo wszystko pax proponuję, bo szkoda by wątek zszedł nim na dobre się narodził
a wojny i tak wygrać nigdy nie sposób
może zdjęcie jakieś? Owain, żonę pokaż :-)

Owain
10-09-2016, 22:38
I może twierdzisz, że niesłusznie?

Żeby z komplementu zrobić obrazę majestatu, to chyba trzeba mieć mocno gorszy dzień.

Cafe, nieCafe kultura obowiązuje, parę wdechów i będzie ok.

Twierdzę, że niesłusznie. Trzeba mieć wyjątkowo gorszy dzień, by nie widzieć, że ów komplement był a contrario stwierdzeniem, że poprzednie zdjęcia są do bani. Owszem, każdemu wolno komentować, acz zostało zaznaczone, że to wątek dla ludzi,którzy są może nieco mniej utalentowani jak Wy, albo dla tych, co podchodzą do foto nieco mniej serio. Zaglądanie tutaj osób, powiedzmy z wyżyn talentu fotograficznego, po to by wskazać, że zdjęcia są do d... dla mnie ma oczywisty kontekst.

A skoro, Szanowni "ręka rękę myje" Modzi, usunęliście post GePe, może od razu lepiej usunąć wątek?:) Jakąś teorię zawsze się dorobi:)

RobertMiernik
10-09-2016, 22:43
post dotyczył wypowiedzi, którą wywaliłem, nie dramatyzuj bo dużym już chłopcem jesteś i nie ma co się obrażać.

Gość pisze, że dobre zdjęcie a Ty już, że w takim razie pozostałe słabe, po czym sam piszesz, że to wątek dla 'mniej utalentowanych' i 'każdemu wolno komentować'.
To doceń ten komentarz, przyglądnij się zdjęciu i będziesz wiedział dlaczego jest lepsze od pozostałych.

Zakończmy ten temat proszę, dostałeś komentarz, niepodołałeś, fafniak poprosił o skasowanie tego komentarza co też zrobiłem. Możesz spokojnie kontynuować bez oglądania się na artystów, bo komentarza pewnie więcej nie dostaniesz. Czy to będzie z pożytkiem dla fotografowania zostawiam już Tobie.

tomek_jj
10-09-2016, 23:12
Na przykład ja jestem za kulturą - zawsze . Ale ja nie o tym. Zastanawia mnie to, że na sporym forum, z pierdyliardem wpisów jeden wpis został natychmiast spacyfikowany. Mimo, że to jakieś tam cafe czy coś. No to ja podziwiam moderację za czujność. Owain w Fafniaka Fabią , a mod natychmiast w Owaina. Jestem pod wrażeniem.

RobertMiernik
10-09-2016, 23:21
W owaina?
To fafniaka post zostal skasowany.

Serio zamiast sie bawic na forum wolicie kwasić?

fafniak
10-09-2016, 23:25
Chciałbym bardzo wszystkich przeprosić. Naprawdę niepotrzebnie sie odezwałem. W tym wątku był to pierwszy i ostatni raz.
Niewiele ostatnio zdjęč widziałem które w jakiś fajny sposób pokazywały zdarzenie,chwilę. Mój post mógł faktycznie być zinterpretowany w sposób taki jak opisano. Przepraszam.

Owain
10-09-2016, 23:36
Chciałbym bardzo wszystkich przeprosić. Naprawdę niepotrzebnie sie odezwałem. W tym wątku był to pierwszy i ostatni raz.
Niewiele ostatnio zdjęč widziałem które w jakiś fajny sposób pokazywały zdarzenie,chwilę. Mój post mógł faktycznie być zinterpretowany w sposób taki jak opisano. Przepraszam.

A ja się wkurzyłem i może trochę za bardzo pojechałem z tymi przykładami, co mogło nosić znamiona obrażania. Również przepraszam Cię, Fafniak.

matys
11-09-2016, 01:19
Chciałbym bardzo wszystkich przeprosić. Naprawdę niepotrzebnie sie odezwałem. W tym wątku był to pierwszy i ostatni raz.
Niewiele ostatnio zdjęč widziałem które w jakiś fajny sposób pokazywały zdarzenie,chwilę. Mój post mógł faktycznie być zinterpretowany w sposób taki jak opisano. Przepraszam.
Jejku słodki... Nie miałem pojęcia co to się dzieje... Ja też przepraszam, wcale się nie czepiałem, przeca mrugane oko było w moim poście...

Tylko tak swoją drogą, coś jest chyba nie tak z tą sobotą, bo u mnie w domu każdy by dzisiaj każdego pozabijał za nic.

Ligo
11-09-2016, 01:24
Ja też przepraszam i czuję się przeproszony.;-)

Gdyby nie to, że tu nie używa się słowa "wreszcie", powiedziałbym że wreszcie jakiś truck.


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/09/Yxa5Yom-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/Yxa5Yom.jpg)

d90
11-09-2016, 08:54
Szkoda ze obalamy ponownie to, czego jeszcze nie zbudowano.

Strach przed "innym" to (chyba, bom nie fachowiec) rodzaj fobii jakiejś ?
To sie daje leczyć. Chcieć tylko trzeba.

Tyle usłyszałem, jak SaNczo z rana, do kawy interneta polskiego włączył.

A od siebie dodam: idźmy do kościółka, niedziele wszak mamy.
Jest szansa, że słoneczko zaświeci a trawa znowu zielona będzie !!!

Pozniej na spacer rodzinkę zabrac trzeba. Klamoty w kieszeń wsadzić.
Kucnąć se w trawie, poszukać promyków i relaksu tym samym zarzyć troszke.
Efekty spaceru pokazać tutaj, majac w życi komenty niepochlebne...

:)
Dałbym fotkę, no bo (oszywiście) mam.
Ale nie wiem którą. Więc teges ... majonez ... :)

Ps.
Mnie sie tu podoba.

Owain
11-09-2016, 10:06
No cóż, dajmy sobie wszyscy szansę...

Monasterio yoga ;)

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/09/m74946-1.jpg
źródło (http://i65.tinypic.com/m74946.jpg)
(a6000 i 35/1.8 )

To nie żona, jakaś przypadkowa pani chyba z Ukrainy.

D90, nie zapomnij wkleić przy niedzieli jakiś artystycznych badyli.

samek
11-09-2016, 10:10
O. Awanturka widzę była.

Edyta z paroma badylami. Niekoniecznie artystycznymi.


http://www.swierkot.com/img/duze/00081.jpg
źródło (http://www.swierkot.com/img/duze/00081.jpg)

d90
11-09-2016, 10:13
Artystycznych to nie mam.
Nigdy nie miałem.
Mam zwykłe takie, z za stodoły tylko.

Przeżywam z resztą doła ostatnio - bo - co bym nie zapiął, to ma sie nijak do heliosa.
W dodatku odkryłem, ze bez jupka ósmego też żyć nie potrafie.
Sam juz nie wiem...może sanczo coś zapoda.

Zapytam sie czy ma cokolwiek :)

Owain
11-09-2016, 16:03
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/09/a5jd5w-1.jpg
źródło (http://i63.tinypic.com/a5jd5w.jpg)

Senne zejście z Egerskiego zamku, a6000 S12/2

GePe
11-09-2016, 16:38
No cóż ciekawe, widzę, że niektórzy dbają o mnie i usilnie zabiegają abym nie stracił przydomku „oszczędny w słowach”. Co prawda dbałość o przestrzeganie zasad i nie informowanie użytkownika o usunięciu postu mają się nijak.
To tyle, temat uważam za zamknięty.
Za radą D90 zabrałem rodzinkę na przedobiedni spacer, zrobiłem kilka fotek. Mają się ni jak do sztuki foto, bo to wczesne popołudnie, więc światło nijakie itd., Ale co mi tam.
Sielski cumbryjski widoczek.

Owain
11-09-2016, 17:07
Gepe, mnie najbardziej podobają się te zielone wzgórza za drzewami:) Tuszę, że tam dostrzegam murki? Murki podobne widziałem ostatnio w Durmitorze:) Ponoć ich wykonawcy na Wyspach każą sobie bardzo słono płacić na wykonanie (taki program kiedyś w tv oglądałem).

Przy niedzieli, choć jam agnostyk dam Passiflorę - za wikipedią: nazwa łacińska pochodzi od słowa passio oznaczającego cierpienie i flos – kwiat. Nazwę tę nadali roślinie w początkach XVIII w. misjonarze w Ameryce Południowej. 5 pylników symbolizowało ich zdaniem nich pięć ran Chrystusa, trójdzielne znamię słupka trzy gwoździe, którymi przybito go do krzyża, a szyja słupka ramię krzyża. 5 płatków i 5 działek kielicha to 10 apostołów (bez Judasza i Piotra), zaś postrzępiony przykoronek to korona cierniowa. A ja idiota, jeszcze do niedawna myślałem, że to nazwa burdelu z Sapkowskiego;)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/09/e0lbx4-1.jpg
źródło (http://i63.tinypic.com/e0lbx4.jpg)

Ligo
11-09-2016, 17:20
oszczędny w słowach
I chyba tak zostanie, bo to miejsce to taka galaktyczna latryna, gdzie posty nie przyrastają. W ogóle nic nie przyrasta. A poza tym tak schowana, że jej nie widać i pies z kulawą nogą nie trafi.

GePe
11-09-2016, 19:16
Owain, murki te są nieodłączną częścią krajobrazu w Cumbrii.
Głównie są to ogrodzenia mające na celu stworzenie kwater do wypasu owiec.
Z tego, co udało mi się dowiedzieć początki ich budowy sięgają czasów rzymskich. Ponoć budowę ich rozpoczęli legioniści, zagoniono ich do budowy, aby się nie nudzili i głupoty im się w głowie nie lęgły a i pomagało to w utrzymaniu kondycji fizycznej armii. Często są zbudowane w tak niedostępnych miejscach, że naprawdę była to bardzo ciężka praca.
Budowane były jak i wszelkie inne budowle w tej okolicy z miejscowego budulca, jakim są miejscowe skały. Domy od fundamentów po dachówkę, budynki gospodarcze, ogrodzenia wszystko jest z miejscowej skały. Niestety murki coraz częściej nie są naprawiane, choć widziałem miejscowych farmerów przy ich odbudowie, zastępowane są ogrodzeniami z drutu. Psuje to niestety klimat i urok krajobrazu. Budynki stawiane są zgodnie z obecną technologią budowy. Obowiązuje jednak wymóg dostosowania ich do krajobrazu ze względu na turystyczny charakter regionu a więc po wybudowaniu są obkładane cienką warstwą skały dająca im wygląd budowanych w dawnej technologii.
Cen usług niestety nie znam, ale dość często organizowane są pokazy i kursy budowania owych murków/ogrodzeń kamiennych. Dodam, iż są one budowane/murowane bez użycia spoiwa, czyli chyba właściwe byłoby słowo układane.

d90
11-09-2016, 19:16
A ja powiem, ze to nikoniarze.
Ludzie z natury juz ograniczeni.
Sprzetowo.
Widac, że na reszte (ciała) sie przenosi i emocje siadają :)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/09/v8o84k-1.jpg
źródło (http://i64.tinypic.com/v8o84k.jpg)
słoneczko prosto w słoiczek
i jak nie lubić takiego szkielka ?

Ligo
12-09-2016, 00:05
GePe - Twoje zdjęcia znikają, nie wiadomo dlaczego. Że posty znikają, to jeszcze można jakoś nazwać przyczynę, ale zdjęcia? ;-)


Widoczek mam. Wbrew pozorom niezbyt grzebany, po prostu światełko dopisało, a matryca dała radę.


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/09/RDlYIGl-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/RDlYIGl.jpg)
SD14,18-50


d90 - nie bardzo wiem, o co chodzi z tymi "ograniczonymi nikoniarzami".;-)
Czyżby znowu jakiś post wcięło?

d90
12-09-2016, 07:40
Juz mi sie nie chce.
Rycerz - wygrałeś.
Cokolwiek to było, dostałeś odemnie.
Wystarczy upomnień. Dziecinada.


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/09/4mdjr-1.jpg
źródło (http://i68.tinypic.com/4mdjr.jpg)
i urlop

puch24
12-09-2016, 08:29
Ładne to.

kiemlo
12-09-2016, 10:01
Wracając do kotów:



https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.ez.pl/~keplicz/nikon/DSC06256_v1.JPG)

GePe
12-09-2016, 10:14
GePe - Twoje zdjęcia znikają, nie wiadomo dlaczego. Że posty znikają, to jeszcze można jakoś nazwać przyczynę, ale zdjęcia? ;-)




Kurza twarz. Ja je widzę. Poszperam co to może być. Google ostatnio namieszało w zdjęciach i być może tu jest pies pogrzebany :-(

tomfoot
12-09-2016, 10:25
Podejrzanym o pogrzebanie psa automatycznie staje sie kot. Może to Google ma problem z kodem. Albo peace.

tomek_jj
12-09-2016, 10:58
Google i być może tu jest pies pogrzebany :-(

użyj http://imgur.com/ zawsze działa

d90
12-09-2016, 12:55
Sanczo mowi, ze lubi niebieski ...

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/09/6nv6oj-1.jpg
źródło (http://i63.tinypic.com/6nv6oj.jpg)
rusek oczywiscie
:)

jo44
12-09-2016, 16:13
Nie tylko Sanczo lubi niebieski... :)

Owain
12-09-2016, 18:13
Nie tylko Sanczo lubi niebieski... :)

Albańczycy też :)

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/09/aopaj5-1.jpg
źródło (http://i64.tinypic.com/aopaj5.jpg)

a6000 35/1.8

Ligo
12-09-2016, 18:20
Oni tak o suchej wodzie?

Owain
12-09-2016, 18:26
Oni tak o suchej wodzie?

To muzułmanie, jakby nie było :) Choć niby takie ISIS pierwej by ich zaszlachtowało, bo dla nich to straszni odszczepieńcy i niewierni (ten albański rodzaj islamu chyba się gdzieś w średniowieczu wydzielił) a ich islam jest mocno spacyfikowany przez lata ciężkiego ateizmu za Envera Hodży. Myślę zatem, że to jednak taki południowy styl, że o tej porze (21sza) to woda, espresso i mocne cigarety. Przez cały wyjazd widziałem jedną ewidentnie pijaną, lekko zataczającą się osobę. W Himare. To był Polak.

d90
12-09-2016, 20:29
O Albańczykach kawały jakies były...
...nie pamietam. Z filmu chyba ?

A mnie na kolory wzięło

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/09/2j0h3kn-1.jpg
źródło (http://i64.tinypic.com/2j0h3kn.jpg)

Ps.
ciekawy jestem doznań po jakimś czasie
tego reducera co to go masz
bo fotek z niego chyba nima ?

Owain
12-09-2016, 20:37
Ps.
ciekawy jestem doznań po jakimś czasie
tego reducera co to go masz
bo fotek z niego chyba nima ?

Ale z kim rozmawiam? To Ty, Sanczo? Bo d90 dawałem linka do wielu fot porównujących obrazki z primoplana z i bez LT, dawałem też kilka w wątku sony nex, z primoplana i heliosa 44-2. Może zapytaj d90 ;)

d90
12-09-2016, 20:42
No tak...
:)

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/09/15mo7z7-1.jpg
źródło (http://i65.tinypic.com/15mo7z7.jpg)
tez rusek
kolejny

Owain
12-09-2016, 21:31
Podobno słowo „Durmitor” pochodzi z języka celtyckiego i oznacza „woda-płynąca-z-gór”. Mnie się jednak zdaje, że „Durmitor” to po celtycku „Makowiec”.


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/09/mv3u5f-1.jpg
źródło (http://i65.tinypic.com/mv3u5f.jpg)

Do Żabliaka, „stolicy” Durmitoru wjechaliśmy późnym popołudniem, jadąc prosto z Kotoru, gdzie w skalnej „wannie” panował upał około trzydziestotrzystopniowy. Żabljak, małe, górskie miasteczko (4 tys. mieszkańców), podobno w średniowieczu był nawet przez chwilę stolicą Czarnogóry, która broniła się przed Imperium Osmańskim. Żabljak jest najwyżej położonym miastem Czarnogóry (ok. 1450 m.n.p.m.), która i tak cała jest „w górach” – temperatura w Żabljaku miała ok. 16 stopni. Jednak prawdziwy spadek temperatury odczuliśmy rano, kiedy udaliśmy się widokową drogą prowadzącą przez środek Durmitoru na przełęcz Sedlo (1907 m.n.p.m.).


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/09/jkgmqb-1.jpg
źródło (http://i65.tinypic.com/jkgmqb.jpg)

Porywisty wiatr przykleił mnie do auta a odczuwalna temperatura wynosiła ze 5 st. C. Naciągając szybko polar i wiatrówkę, próbowałem uśmiechać się do wąsatego strażnika parku, który wyrósł jak spod ziemi, pragnąc zainkasować po 3 euro od łeba za wstęp do parku narodowego. A ponieważ planem było szybkie, bezbolesne i łatwe osiągnięcie Sedlenej gredy (2227 m.n.p.m.) zagadnąłem wąsacza prostym angielskim, wskazując w stronę domniemanego początku szlaku. Ten uśmiechnął się jeszcze szerzej i ochoczo pokiwał głową: „Da! Da! Sedlena greda! Marki!” – co jak zrozumiałem oznaczało, by trzymać się znakowania szlaku.
W Durmitorze wiele szlaków jest nieznakowanych a te które są, znakuje się jednakową dla wszystkich dróg czerwoną kropką. Ale czasem też kreską. Często niewidoczną i stawianą bardzo rzadko.
Niestety, tam gdzie wydawało się, że zaczyna się krótki i łatwy szlak na szczyt Sedlenej Gredy (1,5 h wg przewodnika Rewasz), majaczyła ledwo widoczna ścieżka, czy raczej zarys jakby bardziej przylegających do ziemi źdźbeł trawy. Ale raźno ruszyliśmy czymś, co wydawało się ścieżką, ostro pod górę.


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/09/o552ed-1.jpg
źródło (http://i64.tinypic.com/o552ed.jpg)

Niestety, po kilkudziesięciu metrach żadne źdźbła nie chciały już przylegać bardziej a my szliśmy po prostu tam, gdzie ścieżka być powinna, gdyby była:) To, że gdzieś tu powinien być szlak, wnioskowaliśmy z obecności dwóch czerwonych kropek pośrodku skalnego rumowiska, w miejscu gdzie na pewno nie było żadnej ścieżki.
W pewnym momencie zrobiło się naprawdę stromo i trzeba było trzymać się rękami kęp trawy, by pośpiesznie nie zameldować się kilkadziesiąt metrów niżej. W końcu, około 100m powyżej Sedla, żona powiedziała pas i po zjedzeniu po batonie energetycznym rozpoczęliśmy wstydliwy odwrót :D


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/09/24y1fcw-1.jpg
źródło (http://i67.tinypic.com/24y1fcw.jpg)

Odwrót wcale nie był zresztą taki komfortowy, bo wiatr ciągle duł mocno, chcąc nas odkleić od zbocza, a dla nóg nie dawało się znaleźć oparcia. Przyjęliśmy więc pozycję dupno-zjazdową, trzymając się jedynie rękami kęp trawy. Założę się, że cholerny wąsacz obserwował nas ze swojego auta i umierał ze śmiechu :D
Po dotarciu na Sedlo z minami udającymi, że właśnie o to nam chodziło, czym prędzej oddaliliśmy się by sprawdzić jak zaczyna się szlak na najwyższy szczyt Durmitoru, Bobotov Kuk, prowadzący najłatwiejszą (he, he) i najszybszą (he, he) drogą z doliny Dobri Do przez doliny Urdeni Do i Mlijecni Do (właściwie to piszę mało maślane, bo „do” to w czarnogórskim dialekcie języka serbskiego oznacza właśnie dolinę;p).
Szlak na Bobotova (nie wiem czemu na poniższym drogowskazie nazwanego Bobatovem) zapraszał iście po czarnogórsku: dwie czerwone kropki w przypadkowych miejscach i zero ścieżki :D


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/09/1zdrngx-1.jpg
źródło (http://i66.tinypic.com/1zdrngx.jpg)

Miałem wrzucić kilka zdjęć z krótkim komentarzem a wychodzi z tego przynudzająca opowiastka, nie wiem zatem czy kontynuować, bo może znów kogoś zirytuję… :)

GePe
12-09-2016, 21:58
Kontynuować, kontynuować i wklejać fotki (bardzo fajne zresztą :-) )

tomfoot
12-09-2016, 22:15
Kontynuuj zdecydowanie. W końcu cos ciekawego :-) (uwaga: proszę się nie obrażać, ze coś wcześniejszego było dennie nieciekawe).
Swoją drogą dlaczego nie w dziale Turystyka Fotograficzna?

Owain
12-09-2016, 22:23
Kontynuuj zdecydowanie. W końcu cos ciekawego :-) (uwaga: proszę się nie obrażać, ze coś wcześniejszego było dennie nieciekawe).
Swoją drogą dlaczego nie w dziale Turystyka Fotograficzna?

Oczywiście myślałem o tym, ale po pierwsze primo, zdjęcia tam dają o niebo lepsze i z ciekawszych miejsc. po drugie primo;), zaraz by ktoś się przyczepił, że za dużo didaskaliów. A choć foty me średnie, Durmitor ładnym jest, więc chcę uzupełnić opisem to, czego nie udało mi się obfocić. Może się komuś przyda, ktoś się zachęci by pojechać w te ładne góry:) Zatem jutro kilka nowych z Durmitoru, bo na razie żona woła do dormitorium ;)

cz4rnuch
12-09-2016, 23:01
Podobno słowo „Durmitor” pocho... Kolego Owainie. Przyjacielu. W wątku turystycznym byś się bardzo przydał bo usycha i świeżej krwi potrzebuje. A pióro masz lekkie i zdjęcia nie najgorsze.

PS Wontunio się ciekawe zapowiada (mimo kilku zgrzytów) więc zapodam kotka, który mi humor poprawił i pieska przez którego śniadaniowej kanapki przełknąć nie potrafiłem.


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/09/elMdm4E-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/elMdm4E.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/09/kGkOA6j-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/kGkOA6j.jpg)

d90
13-09-2016, 12:42
Dla równowagi, po tej padlinie...
...kFiatka dam.


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/09/vilgjn-1.jpg
źródło (http://i63.tinypic.com/vilgjn.jpg)
Z ruska malowane.
:)

mikemek
13-09-2016, 12:55
Ten pies wygląda jak lis...

chory
13-09-2016, 13:07
Ten pies wygląda jak lis...

Przecież lis to pies, tak jak lew to kot.

Cza4nuch, gdzieś już pokazywałeś tego kota?

cz4rnuch
13-09-2016, 14:06
Jo, przy okazji wizyty w kocim raju (tyle, że bezogoniastym).

Ligo
13-09-2016, 17:44
Po tych zdechlakach, żywy miś.
Miś na miarę moich możliwości.


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/09/WW5BxGH-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/WW5BxGH.jpg)

Owain
13-09-2016, 18:26
Kolego Cz4rnuchu. Przyjacielu. Bardzo Ci dziękuję:) Ten wontunio odpowiada żywotnym potrzebom całego społeczeństwa. My tym wontuniem otwieramy oczy niedowiarkom. Patrzcie - mówimy - to nasze, przez nas wykonane i to nie jest nasze ostatnie słowo! (to tak w nawiązaniu do Ligo;) )

***

Szlak na Bobotov, z Dobri do jednak jawił się znacznie wyraźniejszy niż na Sedleną gredę, ale postanowiliśmy nie wywoływać wilka z lasu i zaatakować Bobotova w dzień następny. Poniżej widok na dolinę Urdeni do, w tle Bobotov Kuk.


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/09/29c2b21-1.jpg
źródło (http://i67.tinypic.com/29c2b21.jpg)

Aby jednak dzień bieżący nie był straconym, przełknąwszy gorzką pigułkę porażki, udaliśmy się w kierunku Motickiego Gaju. Postanowiliśmy bowiem, jak przystało na wytrawnych górołazów, wjechać sobie na szczyt Savin Kuka (2313 m.n.p.m.) kolejką krzesełkową! :)
Dolna stacja kolejki krzesełkowej na Savin Kuk, witała iście po czarnogórsku. Brakiem żywego ducha i skrzypiącymi na wietrze, uczepionymi liny krzesełkami. Ewidentnie nieczynnymi.
Dopiero szybka penetracja okolicznych chałup pozwoliła znaleźć mi obsługę kolejki na Savin Kuk. Zarośnięta i kaprawa obsługa kolejki na Savin Kuk spojrzała na mnie spode łba i burknęła: „No power. Tomorrow. Maybe.” Jak się miało okazać w dzień następny, obsługa łgała jakby się nie powstydził leżący u jej stóp, czarnogórski pies pasterski.

Nie poddając się jednak, ruszyliśmy w stronę Crnego jeziora, gdzie postanowiliśmy spędzić czas w sposób iście emerycki. Nad Cernym jeziorem dużo zdjęć nie robiłem, bo mi się nie podobało a i ludzi było trochę, choć pewnie ze 100 raz mniej niż nad Mokiem.


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/09/1111h00-1.jpg
źródło (http://i65.tinypic.com/1111h00.jpg)

Po złożeniu ofiary z polskiego kabanosa przywódcy żebraczej, acz lekko spasionej grupy czworonogów, dalej ratowaliśmy dzień. Udaliśmy się bowiem 15 km w kierunku granicy serbskiej, by korzystając z pogody zobaczyć słynny most Đurđevića (czyt: Dziurdziewicza) na rzece Tara.


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/09/33osdtx-1.jpg
źródło (http://i63.tinypic.com/33osdtx.jpg)

Druty. Wszędzie druty. Te elektryczne, ale również te od popularnej „tyrolki”, którą można przejechać się z jednego brzegu na drugi, majtając dupskiem nad 170-metrową przepaścią. Mniejsza, po lewej stronie mostu – 10 euro, większa, po prawej – 20 euro.
Most solidny, nie wygląda na taki, co by go Han Solo mógł zniszczyć: https://www.youtube.com/watch?v=Cs7TlivUFGk#t=825
Nota bene w czasie wojny most wysadzono, ale nie cały, a jeden łuk (by łatwo było odbudować) i nie na przeszkodę Niemcom, a Włochom.

Z przejażdżki tyrolką nie skorzystaliśmy, bo mnie śpieszyło się już, jak to wytrawnemu górołazowi, do kufla zimnego Nikšićko. Ów spożyłem w Żabljaku, zagryzając durmitorskim specjałem, czyli duszoną jagnięciną. Jagnięcina niestety okazała się po primo zimna (zażądałem ciepłej), po secundo niedobra. I choć była nieco lepsza niż jagnięcina zamówiona w Albanii (spalone kości z tłuszczem), postanowiła mi uprzykrzyć zdobywanie Bobotov Kuka w dniu następnym.

Ranek przywitał nas pogodą jeszcze bardziej idealną, więc na parkingu u początku szlaku zameldowaliśmy się, jak przystało na prawdziwych górołazów, bladym świtem, tj. o 9.00 :D
Teraz na chwilę przestanę błaznować i napiszę zupełnie serio dwie rzeczy.
Po pierwsze, w Durmitorze nie ma szans by na szlaku spotkać Panią Basię w klapkach czy nawet adidididasach. Już bowiem po kilkunastu metrach szlaku, trzeba było bardzo uważnie stawiać nogi i manewrować przy pokonywaniu pierwszego skalnego progu prowadzącego do doliny Urdeni.
Po drugie, takich chwil jak podczas wędrówki dolinami Urdeni i Mlijecni, nie przeżyłem nigdy w górach. Jak wspomniałem, pogoda była lepsza, prawie zero chmur, a i wiatru, inaczej niż dzień wcześniej, nie było. Tylko głęboka dolina, jak z cholernego Tolkiena, zero ludzi, zero dźwięków, nic. Spokój ekstremalny. Na dodatek fakt, iż Durmitor odwiedzają (prawie wyłącznie) wytrawni górołazi, przez kilka godzin wędrówki zobaczyliśmy może jeden mały papierek. Zero śmieci, zero kapsli, petów itp. Cholerny raj:)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/09/34fgzms-1.jpg
źródło (http://i66.tinypic.com/34fgzms.jpg)

A tak dolinka Urdeni wygląda po jej pokonaniu (szlak obchodzi ją lewą stroną, patrząc na zdjęcie. Nie widzicie? No bo to czarnogórski szlak;) )


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/09/2cmktpu-1.jpg
źródło (http://i66.tinypic.com/2cmktpu.jpg)

Po pokonaniu doliny Urdeni weszliśmy do nie mniej urokliwej doliny Mlijecni. Jednak spacer przez nią jest już nieco upierdliwy, bo składa się ona z kilkunastu progów, których przejście polega na starannym znajdywaniu szlaku wśród rumowisk. Pokonując kolejne, warto patrzeć pod nogi, ale masyw Bobotova robi się już co raz większy.


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/09/5btzl3-1.jpg
źródło (http://i65.tinypic.com/5btzl3.jpg)

Piszę masyw, bo właściwy szczyt Bobotova jest ukryty z tyłu, za tym widocznym (Devojka) i jest o ok. 80 m wyższy.
Po pokonaniu kolejnego i kolejnego progu skalnego wreszcie dotarliśmy do skrzyżowania szlaków i jeziorka Zeleni Vir. No, jeziorka, to może zbyt szumnie napisane.


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/09/34zk3r9-1.jpg
źródło (http://i68.tinypic.com/34zk3r9.jpg)

Tu przerwę. Choć róg trzymam. Bo mi się zdawało, że za długie pisanie modów wku...ało…

puch24
13-09-2016, 19:45
Pisz dalej.

Owain
13-09-2016, 20:35
Na kamieniu u początku szlaku napisane było, że do jeziorka Zeleni Vir dojście zajmuje 1.40h. Nam zeszło 2.40h. Co prawda jestem wytrawnym górołazem, który do piweczka lubi zapalić papieroska, no i miałem ze sobą żonę, wytrawnego górołaza, która nienawidzi chodzenia po górach, ale w takich Bieszczadach szlaki raczej robimy zgodnie z czasami. A tu dupa. Czarnogórskie określanie czasów przejścia zrozumiałem, jak przy Jeziorku dogoniła nas para czarnogórskich górołazów zapieprzających jak cholerny Korzeniowski (Robert, nie Conrad).
I w tym momencie cały misterny plan zdobycia Bobotova poszedł w p..zdu. Żona bowiem zobaczyła przed sobą ścianę.


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/09/2m4efk6-1.jpg
źródło (http://i64.tinypic.com/2m4efk6.jpg)

A za chwilę na ścianę zaczęła włazić parka Korzeniowskich, a szło im niesporo, używali wszystkich kończyn i chwilę zastanawiali się jak znaleźć drogę w bardzo stromym kominie.
Żona powiedziała pas. Chciałem zaprotestować, ale wówczas jagnię z dnia wczorajszego po raz pierwszy zabeczało w mym brzuchu. Zaparłem się, ale wówczas jagnię zabeczało po raz drugi. Ewidentnie nie było jeszcze martwe.

Żona, nie bacząc na fakt, iż tęsknym wzrokiem odprowadzam Korzeniowskich z trudem pnących się w górę, zzuła buty i masowała stopy (buty i skarpety górskie, ale stopy jakby miejskie).
Poszedłbym za Korzeniowskimi, żonę odsyłając na dół, ale miałem wrażenie, że jagnię będzie chciało uciec na zewnątrz gdzieś w połowie (niemal) pionowej ściany. Wówczas ktoś na forum nikoniarze.me miałby zdjęcie tygodnia ;)

Z tych sielskich rozmyślań wyrwał mnie okrzyk żony: „Koliber! Koliber!”. Wiedziony wrodzonym, niemal wiedźmińskim instynktem fotograficznym (he, he) rzuciłem się w trawsko i począłem bez opamiętania focić tam, gdzie furczało. Faktycznie, coś wielkości ze 4 cm zawisało na ułamek sekundy nad kwiatem i wkładało do kielicha coś na kształt tutki (sam tak czasem robię, nad ranem na weselach). Jak się okazało dopiero wieczorem, oczywiście ostrości nie złapałem, a koliber okazał się zwykłym fruczakiem gołąbkiem.


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/09/2edqemw-1.jpg
źródło (http://i66.tinypic.com/2edqemw.jpg)

Tyle w temacie najszybszego AF ever :)

Żona, wyraźnie z ulgą rozpoczęła schodzenie ku makowcom.


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/09/144a9mf-1.jpg
źródło (http://i67.tinypic.com/144a9mf.jpg)

Po drodze spotkaliśmy jeszcze pasikonika, a ponieważ był mniej ruchliwy niż furczak gołąbek, udało się zrobić zdjęcie.


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/09/2ugje3d-1.jpg
źródło (http://i66.tinypic.com/2ugje3d.jpg)

Schodziłem wiedziony nadzieją, że choć krzesełkowym na Savin Kuk uda mi się dojechać, a w Motickim Gaju będzie „power”. Niestety, okazało się, że gadka z dnia poprzedniego była kitem, a wyciąg nie jeździł, bo z braku chętnych nie opłacało się zużywać „power”.
Tym samym, mając w planie zaliczenie trzech szczytów, nie zaliczyłem ani jednego.
Zachowałem się jednak jak wytrawny górołaz - wycofałem się, nim doszło do tragedii :D W przypadku Sedlenej Gredy, nim stok nie stał się całkiem wertykalny, w przypadku Bobotov Kuka, nim zostałem bez żony i bez jagnięcia, w przypadku Savin Kuka, nim dałem w mordę kaprawemu łże-obsługaczowi kolejki.

Ale Durmitor fajne góry i każdego zachęcam. I tak miałem szczęście, bo często pogoda tam taka, że koniec własnego nosa trudno zobaczyć.

I przepraszam, że się rozpisałem, miało być ze 6 zdjęć z opisem, a wyszło jak wyszło i umęczyłem się tą śpiewogrą srodze.

No to na koniec jeszcze Durmitor i żona ;)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/09/20rtnc2-1.jpg
źródło (http://i63.tinypic.com/20rtnc2.jpg)

samek
13-09-2016, 20:59
...Ten wontunio odpowiada żywotnym potrzebom całego społeczeństwa. My tym wontuniem otwieramy oczy niedowiarkom. Patrzcie - mówimy - to nasze, przez nas wykonane i to nie jest nasze ostatnie słowo!...

Otóż to :)


...Szlak na Bobotov, z Dobri...

Szlak na Averau z Falzarego Pass.


http://www.swierkot.com/img/duze/00045.jpg
źródło (http://www.swierkot.com/img/duze/00045.jpg)

tomfoot
13-09-2016, 21:33
I co? Już koniec? Skreśliłeś kilka zdań i wrzucileś parę fotek uważając, ze to dobra robota? Gdzie dalsza część opowieści? Gdzie kolejne zdjęcia?

Owain
13-09-2016, 22:43
I co? Już koniec? Skreśliłeś kilka zdań i wrzucileś parę fotek uważając, ze to dobra robota? Gdzie dalsza część opowieści? Gdzie kolejne zdjęcia?
:) wrzuciłem 17 zdjęć w 3 postach. Powinienem dostać 4 i pół bana ;)

tomfoot
13-09-2016, 22:48
Ty się jakimiś bananami nie zasłaniaj, tylko pisz. Może w końcu sprowokuje to do powstania innych wątków niż sluby i jaki bezlusterkowiec za 300 zl kupić.

Archibald6803
13-09-2016, 22:56
:) wrzuciłem 17 zdjęć w 3 postach. Powinienem dostać 4 i pół bana ;)

A to co? jakaś trauma z młodości (forumowej)?
Nie kwękaj kolego "co pięć minut" jak stara baba, tylko rób swoje.......; przyzwoite zdjęcia z porządnymi opisami zawsze były, są i będą w cenie.

Ligo
14-09-2016, 01:42
Dałbym coś, ale na razie nie będę dawał, bo jeszcze mandaciora zarobię.



Szlak na Averau z Falzarego Pass.
Ładne kolory. Z jakiego to sprzęta?

Owain
14-09-2016, 08:06
Dałbym coś, ale na razie nie będę dawał, bo jeszcze mandaciora zarobię.

Kolego Ligo, proszę nie siać defetyzmu, tylko zdjęcia wstawiać, jak Pan Moderator ładnie prosi! Na mnie słowa Kierownictwa podziałały, jak zimny (albański) prysznic! ;)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/09/2mzlgsi-1.jpg
źródło (http://i67.tinypic.com/2mzlgsi.jpg)

cz4rnuch
14-09-2016, 08:17
To przy okazji zapytam jak to jest z tymi albańskimi Mesiami? Prawda to, że to jedyna słuszna marka w tym pięknym kraju czy to może kolejna z urban legends?

Owain
14-09-2016, 08:42
To przy okazji zapytam jak to jest z tymi albańskimi Mesiami? Prawda to, że to jedyna słuszna marka w tym pięknym kraju czy to może kolejna z urban legends?

Som. Sporo. Ale nie więcej niż 1/5. Niby obiecałem wpkx'owi, że będę focił turpistycznie malownicze mercedesy, ale bardziej malowniczego, niż ten nad Wigołąbką, nie widziałem :D

Byłem w typowo wypoczynkowej miejscowości na samym południu Albanii i mercedesów sporo było... ale takich chyba ze 2-3 letnich, wypasionych. Do tego jakieś SUVy Porsche, wypasione GMC, wypasione Audi itp. Tylu drogich aut się nie naoglądałem dawno w jednym miejscu. Wszystko to Albańczycy... na blachach szwajcarskich, włoskich, niemieckich itp. Diaspora albańska jest spora :D a na wakacje przyjeżdżają do Starego Kraju. Jak widać, w krajach 'nowych' powodzi im się nieźle. Później przejechałem całą Albanię 'interiorem', nie wybrzeżem, i też mercedesy nie przeważały, acz faktycznie mają sentyment do marek niemieckich (francuzów mało, japońców prawie wcale). Widać też, że Albańczycy mają jakiś taki "kult benzyny". Wrażenie ma się takie, że fura jest dla nich najważniejszą wizytówką statusu społecznego. Dodatkowo nad morzem pełno motorówek, skuterów wodnych, wszystkiego, czym można się ścigać i smrodzić. Nawet po fajki do sklepu 200 m jadą autem. No i liczba myjni samochodowych znacznie przewyższa liczbę osławionych bunkrów, których może widziałem ze 15. A myjni że 300 :D

samek
14-09-2016, 09:11
...Ładne kolory. Z jakiego to sprzęta?

To akurat z C 5D II, ale nie przeceniałbym tego faktu. Ingeruję w PSie w fotki.
W tym przypadku, to w ogóle pano złożone z iluś tam pionów.
Aczkolwiek mam takie jakieś wrażenie, po tym dość krotkim canonowym epizodzie, że przyjazne były to pliki w obróbce.

tomfoot
14-09-2016, 09:48
@samek ja wiem, ze tu nikoniarze, ale naprawdę nie musisz się tak tłumaczyć z tego, ze Canon zrobił dobre zdjęcie :-)

Ligo
14-09-2016, 16:31
Na mnie słowa Kierownictwa podziałały, jak zimny (albański) prysznic!
Nie dziwię się, bo mnie też zmroziło. Zabrzmiało to, jak rozkaz wydany podwładnemu.:roll:



To akurat z C 5D II, ale nie przeceniałbym tego faktu. Ingeruję w PSie w fotki.
Zapomniałem, że nie wszyscy robią w jpegach. ;-)

Rycerz
14-09-2016, 16:46
Owain byłoby bardzo fajnie i miło gdybys przekopiował opis i zdjecia do działu turystyka fotograficzna. Tutaj mało osób czyta a tamten dział ma swoich czytelników.
Byłbys chetny ?

Owain
14-09-2016, 17:14
Owain byłoby bardzo fajnie i miło gdybys przekopiował opis i zdjecia do działu turystyka fotograficzna. Tutaj mało osób czyta a tamten dział ma swoich czytelników.
Byłbys chetny ?

Tośmi Pan bobu zadał! Gdybym był moją teściową, podejrzewałbym spisek :D Odmówić Władzy i popaść w jeszcze większe tarapaty, czy uczynić zadość i wyjść na kolaboranta i mientkiego rewolucjonistę? Pochylić kark, dla dobra wątku i podzielić się mą sraczką z turystami, czy trwać dumnie w opozycji protestując przeciw manipulacji? ;) Czuję się zagoniony w pułapkę! Proszę mi dać czas do jutra !:D A ponieważ napięcie rośnie...

...dam dyptyk elektryczny :D


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/09/rupfkp-1.jpg
źródło (http://i67.tinypic.com/rupfkp.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/09/2vv9w7r-1.jpg
źródło (http://i63.tinypic.com/2vv9w7r.jpg)

d90
14-09-2016, 17:30
Wazelina jedzie...
...
Bedzie śmieszniej niz w neksowym chyba...

:)

Ps.
A ja nic nie dam.
Poczekam do tego jutra hehe

Ligo
14-09-2016, 17:52
Też poczekam...;-)

Ja tam się nie znam, ale dlaczego wątek ma iść do ludzi, a nie ludzie do wątku?

tomfoot
14-09-2016, 18:01
Bum. I jutro banan za dublowanie wątków :-)

GePe
14-09-2016, 18:02
Owain masz zagwozdkę :-)
Przeniesiesz relację, ogołacając w ten sposób założony w tym celu wątek?
Będziesz ciągnął równolegle dwa wątki?
Pozostawisz tak jak jest?
Oto są pytania. Przed Tobą nieprzespana noc :-)

Przejrzałem tak na szybko „Turystykę fotograficznąâ€ no i co?
Ano w tym roku założono 23 wątki, z czego 19 to pytania gdzie pojechać, co zabrać itp. Natomiast 4 (słownie: cztery) to relacje z podróży.
Proszę o łaskę, jeśli zdarzył mi się błąd statystyczny.

tomfoot
14-09-2016, 18:08
A sieroty zostaną i wątek pusty i samotny... Czy matka może swe dziecko pozostawić na łasce guwernantek, a sama robić karierę w Hollywood?

cz4rnuch
14-09-2016, 20:16
...Przejrzałem tak na szybko „Turystykę fotograficznąâ€ no i co?
Ano w tym roku założono 23 wątki, z czego 19 to pytania gdzie pojechać, co zabrać itp. Natomiast 4 (słownie: cztery) to relacje z podróży... Dlatego już wcześniej proponowałem Owainowi podzielenie się wątkiem z turystami, bo bardzo mało jest tam fajnych relacji. I nie na zasadzie przenosin. Wystarczy skopiować całość w częściach(gdy już temat się wyczerpie) do nowego wątku i jakość czytelnie go opisać. Nikt na tym nie straci a niektórzy zyskają. Zyska Owain bo więcej ludzi obejrzy jego pracę (a uważam, że warto), zyskają też Ci którzy są sobie pooglądać zdjęcia, poczytać lub wynieść coś konkretnego pod swoją wyprawkę. Łatwiej też będzie w przyszłości odnaleźć te treści, bo raczej nikt ich nie będzie szukał w dziale Cafe. Moim zdaniem warto to zrobić, nawet jeśli było to po prośbie rycerza, z którym jak mi się wydaje nie masz po drodze.

puch24
14-09-2016, 20:59
Popieram. Ja co prawda przeczytałem i obejrzałem tu, ale zapewne inni chętnie to zobaczą tam. I więcej osób to zobaczy.

Rycerz
14-09-2016, 21:33
powiem tak: nikt nikogo do niczego nie przymusza. Nie trzeba robić focha. Moderatorzy nie są od karania, nie jestesmy potworami. Jak widzimy wartosciowe rzeczy to je chwalimy.
Z całą pewnoscia Owain ma lekkie pióro i wiele osob mogłoby zobaczyć, ze ciekawy z niego gość. I ze widział ciekawe rzeczy.

Natomiast jakies achaby i bawialnie dla większości osób są niezrozumiałe, a co jest niejasne często drażni. To chyba nic niezwykłego.Ten watek wielebosob nie zobaczy, nawet nie z3chce zobaczyc.
Watek w turystyce przetrwa długo. Twoj wybor Owain. Nie sluchaj d90 ktory ciebie negatywnie nastawia do nas i nakręca nieprzyjazną atmosferę. Trolla nalezy lekcewazyć. A ciebie nikt nie szykanuje. Wiele osob po słabym wstępie świetnie sie czuje na forum i jest lubiana i poważana.

samek
14-09-2016, 22:28
@samek ja wiem, ze tu nikoniarze, ale naprawdę nie musisz się tak tłumaczyć z tego, ze Canon zrobił dobre zdjęcie :-)

Ale, że o co się rozchodzi?


...Zapomniałem, że nie wszyscy robią w jpegach. ;-)

No raczej unikam :)

cz4rnuch
14-09-2016, 22:31
A propos lekkiego pióra to może ktoś z was pamięta jegomościa, który swego czasu dał się poznać na tym forum jako mistrz krótkiego formatu i zapodał nam w częściach szaloną mini nowelkę? Nie pamiętam ksywki ani nawet tego o czym traktował utwór (wiele wątków, chyba coś o pilocie było) ale pamiętam, że wszyscy czekali na każdy odcinek jak na Grę o Tron a zachwytom i cmokaniom nad kunsztem kolegi nie było końca. Podobno ludzie zlatywali się nawet z innych forów. Niestety kolega chyba także podpadł moderacji bo tak samo szybko jak się pojawił i ujawnił ze swoim talentem, zniknął i ślad po nim zaginął. Czy gdzieś jeszcze można podejrzeć sobie ten epicki utwór?

chory
14-09-2016, 23:25
Ja bym się nie dał przeflancować, jak kartofel jakiś...

Owain
14-09-2016, 23:26
przepraszam, ale właśnie spożywam alkohol, gości mam (z Francji;) ) więc poprosiłem o delay... HIK! Jutro !

birkoff
14-09-2016, 23:57
Owain, fajnie się czytało, a przede wszystkim oglądało. Byłoby super, jakbyś jeszcze podpisał zdjęcia - jakim obiektywem robione ;)

tomfoot
15-09-2016, 00:16
Ale, że o co się rozchodzi
Cyt.
"To akurat z C 5D II, ale nie przeceniałbym tego faktu."

Tak sobie luźno zażartowałem.

fafniak
15-09-2016, 07:57
Też jestem za tym aby opisy i zdjęcia przekopiować do wątku o turystyce.

Owain
15-09-2016, 08:37
Olaboga. O co ten cały zgiełk? O co ten cały szum?

Przypominam. To TYLKO forum fotograficzne, dział luźny, wątek jajeczny.

Jako gest dobrej woli (jaja sobie wcześniej robiłem, bo darcie łacha z moderatorów kusi;) ) przekopiowałem część wątku o Durmitorze do turystyki. Skoro ma być miło i komuś się tam przysłużyć. Niestety nie cały, bo mam komunikat, że post jest ograniczony do 25 zdjęć :) Tym samym sprawę w tej części uważam za zamkniętą.

Szanowni moderatorzy. Postaramy się nie przeklinać i nikogo nie obrażać. A Wy jak nie musicie, to nie zachodźcie tu. Chyba, że chcecie wkleić zdjęcie i napisać coś miłego albo śmiesznego.

Śmiech ma swoją wartość. Bo śmiać się trzeba, póki można. Bo życie krótkie jest. Wypiłem wczoraj kilka piw bo kolega mi umarł. Nagle, młodo, gdy żona na zakupach była. Nie warto się kłócić.

tym samym proszę wszystkich o zaniechanie i poniechanie.

Zdjęcie dam, bo mam ;) Niestety żona sobie nie wcelowała, choć szybę jej otworzyłem i zwolniłem do 10 km/h


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/09/qqnwaf-2.jpg
źródło (http://i67.tinypic.com/qqnwaf.jpg)

SerU
15-09-2016, 08:46
Przeczyściłem wątek w zyzwisk, wulgaryzmów i niepotrzebnej dyskusji. Proszę Panowie trzymać się w ryzach ;)
Miłego dnia ;)

jurkarol
15-09-2016, 08:48
o wylecialo moje 3 grosze o tym, ze to nie korpo i niech każdy pisze dla przyjemności ile chcemm, a nie dla wspólnego dobra, zachęcony do aktywności

mikemek
15-09-2016, 09:16
Aż chciałoby się rzec: róbmy miłość, nie wojnę. Jak pszczółki. Pszczółki robią miłość i miodek, a wszyscy wiedzą, że miodek dobry jest. I rozmnażają się. Przez bączkowanie. A przynajmniej ja tak twierdzę ;)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/09/29065827264_7a91e3571e_z-2.jpg
źródło (https://c1.staticflickr.com/9/8072/29065827264_7a91e3571e_z.jpg)

tomek_jj
15-09-2016, 09:47
o wylecialo moje 3 grosze o tym, ze i
moje trzy grosze też wyleciało

d90
15-09-2016, 10:09
Moje tez wyleciało, ale za to dostałem punkta
i tera prowadzę w punktacji :)

Tym samym zostałem durnym męczennikiem ?
No prosze...

Watku szkoda, ale cusz.

Ps.
Nadal twierdze, ze rycerz to fomag (właściciel).
Inaczej, dawno juz odszedłby w niebyt.
Jak i ja powoli odchodzę :)

Owain
15-09-2016, 10:18
Jak i ja powoli odchodzę :)

Nie desperuj, tylko wklejaj ;) Kfiatka ! Abo badyla :D

d90
15-09-2016, 11:02
Owain
Lubie to, czym sie bawie.

Ale lubie tez czuć swobodę. Tym bardziej, kiedy ta "swoboda" nie ingeruje w nic innego.
Kazdy moze ją bowiem zignorować.
Całe szczescie, ignorować - potrafimy wszyscy.

Zazdrość ( bo nic innego na myśl mi nie przychodzi ) powoduje zamieszanie.
Jak z resztą widac tu czy w neksowym.
Co innego, powoduje napady bólu u ludzi ?

To proste - brak mozliwosci.

Brakuje na tym forum luzu.
Bałagan juz jest. Wlasnie z tego powodu.
Zmienia sie focenie. Zmienia sie wszystko.
Szkła, body, marki sprzętu. Jedna sprawa pozostaje niezmienna - tolerancja i przyswajanie.
I tego mz brak.

Gdzie watki, w strone których idzie minimum połowa zabaw z aparatami ?
Gdzie watki, o luźnym foceniu, zabawie ?
Gdzie watki, o adaptacji szkieł ?

Tego nie ma i nie bedzie.
Bo nikon na to nie pozwala.
I tu rodzi sie to, co sie rodzi.

Zoba ile tego dziadostwa jest na forum. Kopiowanie pomyslow.
Robienie "na sile" cudów wianków.

I nie mysle o pytaniach początkujących w cyfrowych formatach - to zwykle rozterki ktore miną,
wraz z czasem.

Wiesz czym podpadłeś mz ?
Zapięciem szkieł, ktore do N zapiac sie nie da.
Wszystkie "problemy" maja poczatek tam, gdzie poczatek ma brak systemu N.



Takie to przemyślenia moje w dziale cafe.

Ps.
Nie uda Ci sie.
Albo zostaniesz jako N i ciekawostka społeczna, albo...

cz4rnuch
15-09-2016, 11:37
A moim zdaniem ten wątek się uda, trzeba do tego tylko odrobinę dobrej woli i poluzowania porciąt. Sam na podobny czekałem bo wcześniejsze moje próby stworzenia czegoś podobnego były nieprzemyślane i się nie udało. Wrzucajmy focie i bawmy się a jeśli komuś obecność moda przeszkadza to może (chyba) go sobie dodać do ignorowanych i po sprawie. Umiejscowienie wątku też uważam za idealne. Niektórzy traktują to jako zesłanie ale dla mnie to idealna sytuacja. To cafe więc moderacja nie ma tu prawie żadnej władzy bo można tu paplać i wklejać co się chce. Pozostają jeszcze uwagi ad personam i wulgaryzmy, ale chyba da się bez tego żyć. To wszystko z mojej strony. Od tej chwili jeśli już się będę tu udzielał to jednak raczej zdjęciowo. Pozdrawiam wszystkich, nawet zielonych.

Rycerz
15-09-2016, 13:42
Dlatego już wcześniej proponowałem Owainowi podzielenie się wątkiem z turystami, bo bardzo mało jest tam fajnych relacji. I nie na zasadzie przenosin. Wystarczy skopiować całość w częściach(gdy już temat się wyczerpie) do nowego wątku i jakość czytelnie go opisać. Nikt na tym nie straci a niektórzy zyskają. Zyska Owain bo więcej ludzi obejrzy jego pracę (a uważam, że warto), zyskają też Ci którzy są sobie pooglądać zdjęcia, poczytać lub wynieść coś konkretnego pod swoją wyprawkę. Łatwiej też będzie w przyszłości odnaleźć te treści, bo raczej nikt ich nie będzie szukał w dziale Cafe. Moim zdaniem warto to zrobić, nawet jeśli było to po prośbie rycerza, z którym jak mi się wydaje nie masz po drodze.

Ale skąd ta cała awantura? Bo grzecznie poprosiłem Owaina o umieszczenie kilku fajnych zdjęć i opisu w dziale turystyka ? Jaka to ingerencja w waszą wolność?
Jakby napisał że nie chce to co by się stało?
nic.
A gdyby napisał, ze chce to co?
też nic.
A wy walczycie o to by zawładnąć każdą wypowiedzią Owaina? On nie może się nigdzie wypowiadać? jak pisze o achabach to jest smieszne i tylko wasze. Jak już pisze o czymś strawnym dla wszystkich to się oburzacie na moderatora. Litości!

Owain
15-09-2016, 14:21
Moi Drodzy:)
Zaszedłem na to forum, bo chciałem się czegoś dowiedzieć o aparacie planowanym jako wycieczkowy zastępca lustrzanki. Jako wakacyjno-ciocioimieninowy pstrykacz, w zasadzie po powzięciu wiedzy mi niezbędnej, winienem zniknąć i ciocio-focić w skrytości prywatności. Jednakowoż na sony-nexach poczęła się wesoła gadka, a to o większej ostrości obiektywów pomalowanych na czarno, a to o ahabach, sanczach i innych niupach to to gęgały w wozipu ;) Byłem w mylnym błędzie;) że prócz lepszych i gorszych zdjęć, właśnie ten klimacik nadaje wątkowi czar. Potem pojawiły się sygnały, po których znów byłem w mylnym błędzie, że modzi chcą ukrócić zabawę z pobudek niskich i niegodnych. Okazało się jednak, jak to na świecie bywa, że części, w tym założycielowi wątku, nasilające się didaskalia przeszkadzają. I tak to już jest, że część woli piwo a część zieloną herbatę, nic w tym złego nie ma. Ale jakoś tak w niedobrej atmosferze się toto skończyło, część osób znikła, a i zaczęły się przytyki, nawiązania. Zatem celem oddania cesarzowi co cesarskie zaryzykowałem założeniem wątku, który pozwoliłby każdej grupie egzystować osobno i w pokoju:)
Niestety chyba przereagowałem przy wpisie Fafniaka, pewnie bez specjalnie złych intencji stwierdził, że dana fota mu się wreszcie podoba. Również chyba moja wina po prośbie Rycerza, bo może mój wpis, w zamyśle żartobliwy, stał się zarzewiem kolejnych niesnasek. Padły słowa różne i różniste, kilka postów wypadło.
Ale.
Tak sobie myślę i myślę, od dłuższego już czasu, nie tylko oczywiście w nawiązaniu do forum. Poczynając od naszej „wspaniałej” polityki, poprzez stosunki służbowe, sąsiedzkie, na małżeńskich kończąc, ten kraj a i nie tylko on pełen jest konfliktów, odmiennych zdań i oczekiwań. Jest tak i tak będzie. Witz polega na tym, aby starać się te konflikty rozwiązywać. Jednym podstawowych ku temu przeszkód jest pewne „okopywanie się” na swoich pozycjach, łączenie się pod pewnymi banderami, polaryzowanie poglądów. Partia Y nie powie, że partia X faktycznie ten konkrety pomysł ma ok, bo przecież nienawidzimy partii X. Kowalska nie przyzna, że Nowakowa ma fajną kieckę, bo Kowalscy nienawidzą Nowaków od czasów imć Eustachego Kowalskiego. Nie powiem żonie, że faktycznie wrzasnąłem za głośno, bo miałem prawo wrzeszczeć jak upuściła na ziemię obiektyw za 3 tysaki.
W tym kontekście bardzo zaimponowało mi przeproszenie Fafniaka, co również czym prędzej uczyniłem. W tym kontekście, gdybym stwierdził, że nie przekopiuję opowiastki górskiej do turystyki, bo to mój wątek i wara, albo daję się wodzić za nos modom - zachowałbym się szczeniacko. W tym kontekście jakiekolwiek dalsze wywodzenie, kto miał rację jakie miał intencje i kto co chciał powiedzieć – nie ma żadnego sensu. Za każdym stoją jakieś racje, nawet za tymi, co się wysadzają w powietrze. Prośbę mam, co byśmy się – zamiast okopywać na „mojej racji”, popatrzyli przychylniej na drugiego. Rozpisałem się, wolałbym wklejać i żartować, ale wolałbym tego nie robić wśród wzajemnych wojen, do których może sam przyłożyłem rękę.

Tedy dość pitolenia, czas zacząć pitolenie :D

Dam absurdalny „Krajobraz z Gaciami i Tajemniczą Rurą”


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/09/ab4bae-2.jpg
źródło (http://i63.tinypic.com/ab4bae.jpg)

A żeby stosunków międzyludzkich dramatyzm i komplikację podkreślić, wrzucę piosenkę…

https://www.youtube.com/watch?v=zuuObGsB0No

i wkleję - ku przestrodze - popełnione przeze mnie niegdyś jej tłumaczenie na język czeski:

Láska žrazu nás rožpláska

Káko ne chtít se níč a zvyklošt nás chlá
Jěbíe v šrodok a níč ňe bimbá w nás
Měnamy čalkom še
Před námu česty dvě
Láska, láska žrazu nás rožpláska
Že oj...
Láska, láska žrazu nás rožpláska
Že oj...
Láska, láska žrazu nás rožpláska
Že oj...
Láska, láska žrazu nás rožpláska
Že oj...

Ně kumám proč zmáržla ložnína
A ty dupcěm še ku mňe vypináš ?
A to já prýknolem ne právo
Abo še ňe lubimy táko žvavo ?
Ještě nám kráska z licá válí
Co my jěm všeh život choválí
Láska, láska žrazu nás rožpláska
Že oj...
Láska, láska žrazu nás rožpláska
Že oj...
Láska, láska žrazu nás rožpláska
Že oj...
Láska, láska žrazu nás rožpláska
Že oj...

Proč vyjcáš v špánku těm
A vytkáš fělery mě ?
Našlo mně pelno w paščí
Kako chorlirka mě taščí
Proč káko jě co značne
Ňe poruha jěno pačne?
Láska, láska žrazu nás rožpláska
Že oj...
Láska, láska žrazu nás rožpláska
Že oj...
Láska, láska žrazu nás rožpláska
Že oj...
Láska, láska žrazu nás rožpláska
Že oj...

Jacek_Z
15-09-2016, 15:02
Moi Drodzy:)
Zaszedłem na to forum, bo chciałem się czegoś dowiedzieć o aparacie planowanym jako wycieczkowy zastępca lustrzanki. Jako wakacyjno-ciocioimieninowy pstrykacz, w zasadzie po powzięciu wiedzy mi niezbędnej, winienem zniknąć i ciocio-focić w skrytości prywatności. Jednakowoż na sony-nexach poczęła się wesoła gadka, a to o większej ostrości obiektywów pomalowanych na czarno, a to o ahabach, sanczach i innych niupach to to gęgały w wozipu ;) Byłem w mylnym błędzie;) że prócz lepszych i gorszych zdjęć, właśnie ten klimacik nadaje wątkowi czar. Potem pojawiły się sygnały, po których znów byłem w mylnym błędzie, że modzi chcą ukrócić zabawę z pobudek niskich i niegodnych. Okazało się jednak, jak to na świecie bywa, że części, w tym założycielowi wątku, nasilające się didaskalia przeszkadzają. I tak to już jest, że część woli piwo a część zieloną herbatę, nic w tym złego nie ma. Ale jakoś tak w niedobrej atmosferze się toto skończyło, część osób znikła, a i zaczęły się przytyki, nawiązania. Zatem celem oddania cesarzowi co cesarskie zaryzykowałem założeniem wątku, który pozwoliłby każdej grupie egzystować osobno i w pokoju:)
Niestety chyba przereagowałem przy wpisie Fafniaka, pewnie bez specjalnie złych intencji stwierdził, że dana fota mu się wreszcie podoba. Również chyba moja wina po prośbie Rycerza, bo może mój wpis, w zamyśle żartobliwy, stał się zarzewiem kolejnych niesnasek. Padły słowa różne i różniste, kilka postów wypadło.
Ale.
Tak sobie myślę i myślę, od dłuższego już czasu, nie tylko oczywiście w nawiązaniu do forum. Poczynając od naszej „wspaniałej” polityki, poprzez stosunki służbowe, sąsiedzkie, na małżeńskich kończąc, ten kraj a i nie tylko on pełen jest konfliktów, odmiennych zdań i oczekiwań. Jest tak i tak będzie. Witz polega na tym, aby starać się te konflikty rozwiązywać. Jednym podstawowych ku temu przeszkód jest pewne „okopywanie się” na swoich pozycjach, łączenie się pod pewnymi banderami, polaryzowanie poglądów. Partia Y nie powie, że partia X faktycznie ten konkrety pomysł ma ok, bo przecież nienawidzimy partii X....

W tym kontekście bardzo zaimponowało mi przeproszenie Fafniaka, co również czym prędzej uczyniłem. W tym kontekście, gdybym stwierdził, że nie przekopiuję opowiastki górskiej do turystyki, bo to mój wątek i wara, albo daję się wodzić za nos modom - zachowałbym się szczeniacko. W tym kontekście jakiekolwiek dalsze wywodzenie, kto miał rację jakie miał intencje i kto co chciał powiedzieć – nie ma żadnego sensu. Za każdym stoją jakieś racje, nawet za tymi, co się wysadzają w powietrze. Prośbę mam, co byśmy się – zamiast okopywać na „mojej racji”, popatrzyli przychylniej na drugiego. Rozpisałem się, wolałbym wklejać i żartować, ale wolałbym tego nie robić wśród wzajemnych wojen, do których może sam przyłożyłem rękę.

Bardzo mądry wpis. Najchętniej bym wyciął te poczatkową sprzeczkę, by w temacie nie było zgrzytów wcale.
Poczynię z paroma osobami ustalenia na PW, napiszę potem na czym stanęło.
kilka rzeczy wydaje mi sie ewidentnych, dlatego napiszę to już teraz.
I sorry, że wyjątkowo napiszę o tym, że to nie podlega dyskusji, skorzystam z przyznanej mi władzy, także nad moderatorami.
1. Wątek przeniosę od działu IS (Inne Systemy). to Cafe, tu się nie rozmawia o zdjęciach. Są tu (albo i zaraz będą) zdjęcia z wielu róznych aparatów róznych systemów, stąd IS.
Ewentualnie drugim działem, w którym watek sie może znaleźć jest Fotografia - tematy ogólne. Owain - gdzie chcesz wylądować ? ;) Ja sugeruję IS.
2. Tak powinno być o początku. Wątek o NEXach powinien dotyczyć NEXów, a nie zdjęc i to zrobionych czasami Sony A, czasami bezlusterkowcami Fuji, a zdaje się że i bywały Samsungami i komórkami tez.
Zmieńmy więc może Owain tytuł watku. Niech absolutnie nie wskazuje na jakieś aparaty, ale na to co może się tu znajdować, bo foty rózne wrzucać tu mają inni userzy. Musi więc tytuł być "uniwersalny". I najlepiej jak będzie wskazywał na luźne pitolenie ;). Zaproponuj, zmienię. Może "Wielosystemowa bawialnia obrazkowo-werbalna" ;) (od razu widać, że brak mi polotu)
3. Z Rycerzem i z d90 powymieniam PW, wieczorem.
4. Sporo osób uważało, że luźna gadka w wątku o NEXach im przeszkadza. Były raporty popierające Rycerza i raporty na zbyt wielkie (ich zdaniem) bajdurzenie kilku użytkwników. I były w drugą stronę - ganiące Rycerza i chwalące luźne gadki.
te tematy (i użytkowników) trzeba więc rozdzielić. Watek o NExach niech traktuje o NEXach, niech go ma załozyciel - <| MICHAŁ |>, a luźne rozmowy niech prowadzi Owain z wpkx czy d90 i innymi. W tym temacie. Pewni ludzie (a własciwie pewne grupy) nie nadają na tych samych falach. Niech więc każdy ma swoje inne miejsca. I da spokój drugiej grupie. Dotyczy to tak userów jak i moderatorów. Będę tego pilnował osobiście. Jak ktoś tego nie będzie przestrzegał - prosze o raporty i zadziałam.
Nie chce by to sie ciągneło wiele stron, więc mogę zadziałac w sposób bolesny, uprzedzam. Sądzę, że nie będzie to konieczne, sa tu inteligentne osoby i chyba wiedzą co napisałem, nawet jeśli nie napisałem tego wprost.

cz4rnuch
15-09-2016, 15:15
Inne systemy - czyli zdjęcia z najkona odpadają?

Owain
15-09-2016, 15:16
Powiało trochę grozą :)

Mnie tam wszystko jedno, gdzie wątek będzie przeniesiony, ważne aby jego styl, który może się jeszcze ukształtuje, nim wątek zdechnie, nie stał w sprzeczności z jakimiś tam zasadami. Aby można było wkleić zdjęcie, zmyślny cytacik, żarcik, znów zdjęcie, itepe :D

Co to tematu, to upraszałbym o niezmienianie. "p'soniczna" mi się podoba, bo kojarzy mi się nie tylko z sony ale ze słowem "psoniczny" czyli pewnego rodzaju zdolnościami para-lala z SF oraz z psotami ;P Ryzyko, że ktoś nie wklei, bo będzie się bał, że tylko z sony, uważam za niewielkie.

Kurde. A myślałem, że tu, w cafe, tego wątku moderatorzy nawet nie zauważą :D

edit. Smutne to co piszesz, Panie Jacku. To już dorosłe, stare chłopy nie mogły na nexach napisać, że"słuchajcie, kurczę, dajmy trochę spokój z ahabami i cytatami, skupmy się na technice NEX" tylko musiano zastosować raporty, czy po prostu donosicielstwo.

Rycerz
15-09-2016, 15:29
Chcialem być miły. Zobaczyc coś wiecej niz wygłupy w tym watku. Nie wiem dlaczego niektorzy się tak napinają. No cóż. Stało się jak stało.
Owaina polubiłem ;-)
d90 troluje nadal z zapałem :-P

Jacek_Z
15-09-2016, 15:34
Inne systemy - czyli zdjęcia z najkona odpadają?Oczywiście, że nie. Zdjęcia to zdjęcia, obojętnie czym robione. W watku wielosystemowym.


Aby można było wkleić zdjęcie, zmyślny cytacik, żarcik, znów zdjęcie, itepe :D
Oczywiście. Można. A nawet trzeba.

Co to tematu, to upraszałbym o niezmienianie. "p'soniczna" mi się podoba, bo kojarzy mi się nie tylko z sony ale ze słowem "psoniczny" czyli pewnego rodzaju zdolnościami para-lala z SF oraz z psotami ;P Ryzyko, że ktoś nie wklei, bo będzie się bał, że tylko z sony, uważam za niewielkie. Jakieś tam jednak "ryzyko" jest, a ze względu na moje IQ jednak nie skojarzyłem tego z SF i psotami i obawiam się, że wiele osób tez nie załapie co ma oznaczać to słowo. Dla mnie, ogromnego miłośnika Pink Floyd to raczej kojarzy się ze słowem psychodeliczna. Ale .. to też własciwie bliskie temu co tam ma być, jak sądzę ;)


Kurde. A myślałem, że tu, w cafe, tego wątku moderatorzy nawet nie zauważą :D Serio. Nawet jak nie zauważą to użytkownicy raportują to co im się nie podoba. Najgorzej jak właśnie raportują przeciwstawnie, jak kiedyś w wątku Sony NEX.
Widzimy wszystko ;) Wielki brat czuwa ;)

jo44
15-09-2016, 16:17
d90 troluje nadal z zapałem :-P
Może zauważyłeś, że także wstawia zdjęcia -mnie się podobają.

d90
15-09-2016, 16:19
Chcialem być miły. Zobaczyc coś wiecej niz wygłupy w tym watku. Nie wiem dlaczego niektorzy się tak napinają. No cóż. Stało się jak stało.
Owaina polubiłem ;-)
d90 troluje nadal z zapałem :-P

Ja nie jestem od "lubienia" całe szczescie.
Ja jestem urzytkownik.
Co do Twojej osoby - wiele razy ostatnio były pretensje.
Personalnie do Ciebie.

Dlaczego Jacek potrafi inaczej ?
Nie wiem.
Moze po prostu "nadaje sie" do takiej roboty ?
i dlatego nikt go jakoś "nie tyka" ?
Bo reagując ma pewnie zawsze powody ?

Nie wiem - ale proponuje wywalić z watku wszystko, co nie istotne.

I proponuje aby Jacek to zrobił.
I niech zagłada, pilnując, czy wystarczajaco pleciemy bzdury :)

Rycerzowi na koniec powiem : nie wiem co widzisz i co byś chciał widziec.
Ale wcale nie musze tego wiedzieć. Twoje "zadowolenie" nie ma nic do sprawy
masz pilnować regulaminu...a nikt go ani tu, ani w neksowym nie złamał.
:)

Owain
15-09-2016, 16:45
I niech zagłada, pilnując.....

O i masz, jeden za wcześnie wciśnięty ALT i przepowiednia gotowa ;) :D

d90
15-09-2016, 16:54
To telefon wie pewnie lepiej, co ja pisze :)
A Ty dawaj relacje dalej.

Ja sie wstrzymam z fotkami, jako ze podobno popelinę sieje.
Nie wiem co prawda, co kogo obchodzi jak sie zwracamy do siebie, czy od ahabow
czy innych jakis, co se focimy itd... ale
... ja sie nie znam i juz nawet na PW mody mi przytyki robią...wiec teges...

Dawaj.
Zacząłeś - to Waść ciągnij :)

jurkarol
15-09-2016, 17:52
malo się udzielam, ale nie chciałbym, żeby różnorakie sezonowe kramy i warzywniaki wbrew handlujacym zostały 'dla ich dobra' wciśnięcie pod dach w zuniformizowany nowoczesny bezosobowy moloch handlowy, gdzie wszystko jest takie samo.

a zatem niech rozbrzmiewa gwar jarmarczny wśród kramow z fotkami i różnorodność towaru oko niech wabi i wszystkich bawi

mikemek
15-09-2016, 18:36
O kurczaki, ja taki nieobyty i focię zrobioną nikonem w wątek wrzuciłem, za co wszystkich wszem i wobec przepraszam :( 'P'soniczna' zaś mnie się skojarzyła z 'post soniczna', cokolwiek miałoby to znaczyć ...

Owain
15-09-2016, 20:29
Feleség


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/09/2lcj8p-1.jpg
źródło (http://i66.tinypic.com/2lcj8p.jpg)

Ligo
16-09-2016, 00:02
Zagotowałem się ostatnio i nagrzeszyłem. Ale będę już kurtu.., kultul.., noo... grzeczny będę. Obiecuję.

W ramach autopokuty udaję się na bezludną wyspę na cały dzień. Tę po lewej, bo po prawej jest dom niecałkiem prywatny.
Zabieram tylko leżak, krzynkę piwa i zupełnie już nic więcej.


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/09/WVFdxk9-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/WVFdxk9.jpg)
G7,14-140, SF Bay

Owain
16-09-2016, 08:30
Zagotowałem się ostatnio i nagrzeszyłem.

Skoro masz poczucie, że nagrzeszyłeś, mam dla Ciebie dwie wyspy, jedną z klasztorem, drugą z kościołem ;) Wklejam tylko "w nawiązaniu", bo światło fatalne, niewiele dało się z tego wycisnąć suwaczkami :]


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/09/16anmus-1.jpg
źródło (http://i68.tinypic.com/16anmus.jpg)

Ale i historia wysp ciekawa. Podam za wikipedią, ale przewodnik Rewasza potwierdza. Ta po lewej to naturalna Wyspa św. Jerzego (Sveti Đorđe) Na wyspie znajduje się zabytkowy klasztor benedyktyński św. Jerzego i stary cmentarz dla szlachty z Perastu. Klasztor wzmiankowany jest w źródłach z XII wieku, analiza rozplanowania pozostałości pierwotnej zabudowy wyspy wskazuje na istnienie opactwa już w wieku IX. W 1751 spalone przez tureckiego pirata Karadoza. Do roku 1634 było ono pod kontrolą Kotoru, później władał nim senat Rzeczypospolitej Weneckiej. Kolejny raz zniszczone przez trzęsienie ziemi w roku 1667. Z wyspą wiąże się legenda, wedle której gdy w 1813 r. mieszkańcy Perastu odbili fort św. Krzyża, zajmujący go dotychczas Francuzi uciekli na wyspę św. Jerzego. Stąd rozpoczęli ostrzał miasta. Pechowo, jeden z pocisków trafił w dom, w którym mieszkała ukochana francuskiego oficera – Katica. Jej ciało pochowano na wyspie tuż przy klasztorze, zaś zrozpaczony kochanek zdecydował się pozostać w klasztorze po odejściu wojsk francuskich. Pozostał tam do swej śmierci, codziennie bijąc w dzwon klasztorny.

Ta po prawej jest sztuczna, ale zupełnie nie tak, jak to nam się ze sztucznymi wyspami kojarzy. Gospa od Škrpjela (Wyspa Matki Boskiej na Skale), bo o niej mowa, powstała sztucznie w miejscu, gdzie niegdyś wystawała jedynie niewielka, szpiczasta skała. Zgodnie z legendą, podczas nocnego połowu ryb 22 lipca 1452 r., dwaj rybacy – bracia Mortešić – znaleźli na niej obraz Matki Boskiej. Trzykrotnie ustawiano go w kościele św. Mikołaja w Peraście, ale za każdym razem w tajemniczych okolicznościach obraz wracał na skałę. Wydarzenie to było bodźcem do budowy w tym miejscu świątyni, a wpierw wysepki, którą nazwano Gospa od Škrpjela (škrpio w lokalnym dialekcie oznacza bowiem skałę). Mieszkańcy Perastu zaczęli wysypywać głazy i zatapiać zdobyte tureckie okręty, stopniowo powiększając wysepkę. Tylko do 1603 r. zatopiono w tym celu ponad 100 żaglowców wypełnionych kamieniami. Podczas trzęsienia ziemi, które nawiedziło Zatokę Kotorską w 1979 roku kościół i zespół zabudowań na wyspie nie uległy najmniejszym uszkodzeniom - sztucznie utworzone podłoże z niespojonych kamieni zamortyzowało ruchy dna. Co roku, 22 lipca, na pamiątkę znalezienia cudownego obrazu Matki Boskiej, mieszkańcy Perastu, ubrani w tradycyjne stroje, podpływają łodziami wypełnionymi kamieniami i wrzucają je tuż obok wysepki na dno morza

Tutaj, na równie beznadziejnym do odratowania zdjęciu, obie wysepki w perspektywie boki kotorskiej:


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/09/29uoxnd-1.jpg
źródło (http://i65.tinypic.com/29uoxnd.jpg)

tomfoot
16-09-2016, 08:53
Owain, proszę podawaj parametry zdjęcia...

Owain
16-09-2016, 09:16
Owain, proszę podawaj parametry zdjęcia...

Ale jakie... wszystkie? :) a6000 i nieostry pezet. Oba przez okno auta na awaryjnych:D Węgierska żona a6000 i ciamciang 12/2.

d90
16-09-2016, 09:47
Zrób se stopke.
Kazdy bedzie wiedział ze albo pezet albo 12mm.
Dawaj dalej.
Kawe pije. Popatrze :)

Owain
16-09-2016, 10:22
Zrób se stopke.


No chyba właśnie nie umiem :D

A Edyta mówi, że umiem! :D

d90
16-09-2016, 10:27
Sie udało.
Nie beda pytali chyba teraz, choc faktycznie - fajowo jak fotka podpisana jest
jakim szkłem robiona.
:)
A ja do stolycy sie wybieram.
Olka spakowałem z 17/2.8 (czyli ekwiwalent 35mm).

Ale póki co, kawe druga zrobiłem.
Nie lubie tam jeździć. Ludzi za duzo. Tłumy. Korki.

Starość chyba juz przyszła...ale jechac mus.
:)

GePe
16-09-2016, 10:28
Owain, ciekawa relacja ilustrowana fajnymi zdjęciami.
Proszę ciągnij ją dalej :-)

Pozwolę sobie jeszcze na małą dygresję, (za co jak wszyscy bardzo przepraszam):
Ponieważ "to Cafe, tu się nie rozmawia o zdjęciach" od dziś poranną kawę piję zanim usiądę do przeglądania Twojej relacji. A było tak miło, poranna kawka, ciasteczko……..

Owain
16-09-2016, 10:32
Ponieważ "to Cafe, tu się nie rozmawia o zdjęciach" od dziś poranną kawę piję zanim usiądę do przeglądania Twojej relacji. A było tak miło, poranna kawka, ciasteczko……..

Ja tu sprzeczności nie widzę. Rozmawiamy o Dupie Maryni, a zdjęcia są przy okazji. Zresztą, jakie to zdjęcia, nie obrażajmy Zdjęć ;)

tomfoot
16-09-2016, 10:35
Nie no, stopka jest passe :-) W sumie to zawsze interesuje mnie jakim szkłem zostało zdjęcie wykonane i zawsze jestem dźwięczny za takie informacje.

d90
16-09-2016, 10:39
Rety !!!
Coś Ty w te stopke wpisał ?

Matko i Córko...
:)

Ps.
Relacja fajna.
Pisz Waść dalej. Cudzym szczęściem żyć też podobno można :)
Ja np wyprawę za stodołe bym mogł tylko opisać, a temat to nieciekawy.
Bo za stodołe, to wiadomo ...

Tym bardziej czekam :)

Owain
16-09-2016, 10:39
Nie no, stopka jest passe :-) W sumie to zawsze interesuje mnie jakim szkłem zostało zdjęcie wykonane i zawsze jestem dźwięczny za takie informacje.

Stopka jest strasznie passe, ale uważam, że moja jest ql :D

tomfoot
16-09-2016, 10:48
No kul kul.
Fresh 5w1 Cosmopolitan to jakiś perfum czy szampon?? :-)

Owain
16-09-2016, 10:52
Fresh 5w1 Cosmopolitan to jakiś perfum czy szampon?? :-)

No co Ty, to taki ficzer z wężykiem spustowym. Ze trzy razy tylko nie zadziałał i migawka nie teges... Ale napiszę, że dziś dopiero się dowiedziałem (opracowując stopkę), że to Cosmopolitan. Jakość czynności od razu wzrosła :D

d90
16-09-2016, 10:55
Panowie

Dawać foty jakies,
bo nudno :)

mikemek
16-09-2016, 12:03
Podobno w sieci nic nie ginie. Ofiary tego jegomościa mogłyby zapewne na ten temat wyrazić zgoła odmienną opinię. To niedoszłe niemal prawie dzieło sztuki zrobione zostało telefonem marki sony, w przepięknych, choć mocno doświetlonych letnim, południowym słońcem okolicznościach przyrody.


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/09/29423677750_2ff44944ef_z-1.jpg
źródło (https://c7.staticflickr.com/9/8449/29423677750_2ff44944ef_z.jpg)

Ligo
16-09-2016, 13:20
Ale tu chociaż jedzenie przychodzi świeże, nie to co w innych sieciówkach.


Owain, to Ty prawdziwym poliglotą jesteś, nawet nie wiedziałem. Piosenka po czesku, żona po węgiersku, tylko szef pewnie po austriacku? ;-)
Też dam piosenkę:


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/09/iprgjMw-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/iprgjMw.jpg)
G7,14-140

Ligo
16-09-2016, 18:55
Nikt nic nie pisze, to dam post pod postem. W końcu nie można mi zarzucić, że próbuję nabijać sobie tutaj posty.;-)

Pierwsze zdjęcia wyczekiwanego cyfrowego średniaka od Fuji. Na razie chyba w kamuflażu. Jednak solidne uchwyty sugerują znaczną masę.


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/09/Pn7CUAW-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/Pn7CUAW.jpg)

Owain
16-09-2016, 19:24
Zacytuję moją żonę, która klepiąc mnie czasem z nagła w tyłek (powodując chwilowy stres) krzyczy: "That's My Boy!" ;) :D

O take zdyencia tu chadza! To zdjęcie ma w sobie piękno (ukryte), Tajemnicę, absurd oraz humor. Niniejszym Kolega Ligo otrzymuje ode mnie 5 punktów w skali jeszcze nie istniejącej, nie uznawanej przez nikogo i niewymienialnych na cokolwiek :D

tomfoot
16-09-2016, 19:27
Ten aparat ma duszę! I zapewne też może prasować. Chyba, ze to jakiś instax, który suszy odbitki.

Ligo
16-09-2016, 19:40
i niewymienialnych na cokolwiek :D
Ale jak to?

No dobrze... Musimy sobie coś wyjaśnić:


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/09/vBHf6Qd-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/vBHf6Qd.jpg)

Tłum:
Ojojoj, ojojoj
To nie może tak być,
Tak się przecież nie da

Owain
16-09-2016, 19:47
I kto tu jest poliglotą? Mój czeski przynajmniej nie był prawdziwym czeskim, ale zwykle mało kto się wczytuje;P Za powyższe zdjęcie otrzymujesz jedynie 4 pkt. Pół odjęte za próbę werbalno-obrazkowego ataku na Ojca Założyciela, a pół za ewidentnie obciętą dalszą treść ;) :D

Ligo
16-09-2016, 20:03
Pół odjęte za próbę werbalno-obrazkowego ataku na Ojca Założyciela
Też nie lubię, jak ktoś mnie budzi...;-)

d90
16-09-2016, 20:50
Qurde
Wróciłem ze stolycy. W koncu.
Ale dzień. Ale juz z bani. ŁYKend sie zaczyna !!!


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/09/8vzqs8-1.jpg
źródło (http://i63.tinypic.com/8vzqs8.jpg)
cała reszta lata mi koło pióra :)

Pić !!!
:)

Ps.
Sruska
:)

Owain
16-09-2016, 20:52
Też nie lubię, jak ktoś mnie budzi...;-)


https://www.youtube.com/watch?v=tDUj_FSarGI

Żona wzywa do alkowy, celem oglądania filmu, tedy znikam po australijsku :D

Kuzynka Edyta:
d90 - Wielki Wódz Mały Niepokój ;) Dobre!

Nikt nie pisze, żona przytula się z morfeuszem... To dam post pod postem.. :)

Meteory. Zaiste piękne miejsce, nie tak znów przepełnione turystami o ósmej rano... Klasztory, chmury, spokój...

γυναίκα :


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/09/2ql4ysl-1.jpg
źródło (http://i67.tinypic.com/2ql4ysl.jpg)

Bardzo pięknie w tych Meteorach, klimat powagi, nienachalnej drogi wytyczonej dla pielgrzymów, dyskretne kosze na śmieci, ascetycznie, czysto...

Jeden tylko mały zgrzyt:


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/09/2n67zfm-1.jpg
źródło (http://i63.tinypic.com/2n67zfm.jpg)

Ach, jeszcze taka mała kuzynka Edyta. Z tym brakiem krytyki w wątku, to nie ortodoksyjnie... jeśli ktoś potrafi krytykować miło a przede wszystkim konstruktywnie. Tego brakowało mi w sony-nex - gentlemani do bólu (no może prócz tych 'raportów'), ale zawsze warto coś się nauczyć. Na ten przykład, przy "Cracovii" brak poziomicy a może wiatr spowodował, że kadr był krzywy, a prostowanie zbliża się aż nadto do ucięcia litery "c" i psuje wszystko :(

Ligo
17-09-2016, 00:18
Jeden tylko mały zgrzyt
To nie zgrzyt, tylko newralgiczne miejsce i widomy znak, że nasi są na posterunku.

Poza tym pozazdrościłem Ci tych zagranicznych wojaży w uroczym towarzystwie i dałem ogłoszenie do gazety.


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/09/bqOJqZX-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/bqOJqZX.jpg)

d90
17-09-2016, 08:02
Nie dasz rady z dwoma.
Szkoda człowieka...
Hehe

Jedna (czesto) bywa za duzo. Wędkę se kup.
Tanio, przyszłościowo, spokoj gwarantowany :)

Sobota Panowie i Panie.

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/09/2uruzxx-1.jpg
źródło (http://i67.tinypic.com/2uruzxx.jpg)

A ja sie wacham, czy do lasu isc z rana, czy dzien od prania zacząć i sprzątania.
Kawe wypije i zobaczę co bedzie chyba :)

Ps.
17/2.8mm na olku

d90
18-09-2016, 08:57
Sobota, imieniny kota...
I niedziela :) lubię :)
Odpocznie sie ciutke. Słoneczko świeci, ale juz wieje zimnym, jesiennym wiaterkiem.
Ale usiąść mozna, połazić. Kolorów poszukać w liściach. Portreta strzelić.
Za oknem ciszę, przerwały tylko dzwony kościelne.
Słoneczko. Cisza. Miód i orzeszki.
:)

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/09/oeale-1.jpg
źródło (http://i63.tinypic.com/oeale.jpg)
17/2.8 na olku
karta czarno biała, jpg

d90
18-09-2016, 15:50
Podbije trzeci raz, a co mi tam :)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/09/o7k8ps-1.jpg
źródło (http://i64.tinypic.com/o7k8ps.jpg)

heliosik 44
m39
nr 01xxxx...
:)

cz4rnuch
18-09-2016, 16:59
90tko, wrzuć coś zza tej stodoły. Miastowe lubią takie klimaty.


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/09/KAQ7OAa-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/KAQ7OAa.jpg)

Owain
18-09-2016, 17:01
Ja mam kryzys tfu-rczy. Stwierdzam, że moje zdjęcia to wyjątkowe pasztety, których nie chce mi się wstawiać nawet celem poddierżenia rozgawora :|

Sanczo, tak trzymaj :)

puch24
18-09-2016, 17:21
Dlaczego pasztety? Dają się oglądać, a czytać tym bardziej. Dawaj...

tomfoot
18-09-2016, 17:33
Owain wpadł w depresję, bo nie dostał komciów w dziale Turystyka. To było podstępne działanie wiadomych sił obliczone na osłabienie morale!

d90
18-09-2016, 17:41
Srał pies to morale.
Morale nigdy nie było i bedzie bo tu zsyp tFurczości jest !!!
:)

Owain - to jesień a nie depresje żadne foto.
Recepta jest jedyna: pleśniak, spacer.
Inaczej sie nie da.

Lekcje kończymy i wieczor z plesniakiem jakimś tez spędzić zamierzam.
Na mirka brukselskiego chyba wypadnie :)

Tymczasem z 17/2.8 i olka:

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/09/24ox8i9-1.jpg
źródło (http://i65.tinypic.com/24ox8i9.jpg)

(jakby co, to piątkowe godziny szczytu. Aż dziwne że tłumy takie...)

Ligo
18-09-2016, 20:57
Morale nigdy nie było i bedzie bo tu zsyp tFurczości jest !!!
Tak jest!
To w ramach zsypu wioskowe z Fujiana:


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/09/v00iqqV-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/v00iqqV.jpg)

A Sanczo dalej gania z gnatem? Może już coś ustrzelił?

d90
19-09-2016, 09:45
Gania
:)
Ale szkoła sie zaczęła a lato kończy, wiec okazji mniej jakoś.
Musze sie zebrac i zapisać w koncu na jakies normalne forum dla sanczów,
co to wynalazki takie zapinają.
Jest tego troche, czytam se wolnymi chwilami...ale podzielić sie trzeba bedzie
doświadczeniami w koncu. Kasa niestety blokuje zabawy, ale...jakos mozna z tym szyć :)

Obrazek Twoj natomiast, to nie zsyp.
To spełnienie marzen pewnie niejednej osoby.
Cisza. Przestrzeń. Mozna chciec cos wiecej ?
:)
Ja blisko juz byłem takiego stanu, ale decyzje podjęto za mnie.
A szkoda, bo miec spokoj i pustkę - to wspaniała sprawa.
W betony i ulice samochodzikiem mozna przeciez w pare minut dojechac,
a oazy spokoju znalezc na zawołanie sie nie da.
Jesli do tego doliczyć mozliwosci posiadania zwierzaków, to niebo na ziemi ! :)

Sie rozpisałem... hehe
a robota czeka :)


Na teraz to mam zagwozdke - jupek 11, heliosik 40, czy ... zostawić jak jest, i sie uczyć patrzeć ?
Tym bardziej ze oba te szkła, na wyciagnięcie ręki mam. W sumie pod nosem.
Ale czy kupowanie cos zmieni ? Schandlowalem N85/1.8G za paskudny obrazek :)
Straszne to, ale ja dziwny jestem. Wiec kolejne 85 kupować ? A 135/2.8 m42 tez mam fajne.
Na dx mi nie pasi zupełnie jakos...

Pewnie nikt nie ma takich "problemow"
wiec raczej porady sie nie spodziewam.
Ale jakby co - chętnie poczytam i pod uwage wezmę !!!
:)

samek
19-09-2016, 10:00
...Pewnie nikt nie ma takich "problemow"

Myślę, że większość forumowiczów ma takie problemy. 'Mieszanie' sprzętem wciąga.

A Ty sobie wieczorem siądź i odpowiedz sobie sam, jak najbardziej szczerze, po co się bawisz w fotografię.
Gdy uczciwie to załatwisz, to będziesz wiedział jaki sprzęt Ci jest potrzebny.

GePe
19-09-2016, 11:02
Samek, po to się bawię żeby się bawić. W zabawie, czym więcej zabawek tym lepiej :-)

D90, to nie jest potrzeba, to jest chomik. Trzeba go opanować. Ja sam cały czas się zastanawiam nad zakupem 85-ki, bo nigdy takiej ogniskowej nie miałem, którą kupić, jaką wersję itd. A z drugiej strony od jakiegoś czasu sprzedaję wszystkie manuale, ( ale jeszcze nie zacząłem, bo chomik mi nie pozwala). Trochę ich nazbierałem, niektóre po kilka egzemplarzy, bo niby ta wersja jest lepsza od tej itd. A tak naprawdę coraz mniej ich używam, niektórymi chyba nawet nie zrobiłem, choć jednego zdjęcia.

puch24
19-09-2016, 11:13
Jeśli chcesz "starego", bardziej magicznego obrazu, to spróbuj Jupitera 9, 2/85, i Jupitera 11, 4/135. To stare konstrukcje jeszcze z lat 30/40/50-tych.

samek
19-09-2016, 11:18
Dostrzegam pewien konfikt pomiędzy tym:


Samek, po to się bawię żeby się bawić. W zabawie, czym więcej zabawek tym lepiej :-) ...

A tym:


...D90, to nie jest potrzeba, to jest chomik. Trzeba go opanować. Ja sam cały czas się zastanawiam nad zakupem 85-ki, bo nigdy takiej ogniskowej nie miałem, którą kupić, jaką wersję itd. A z drugiej strony od jakiegoś czasu sprzedaję wszystkie manuale, ( ale jeszcze nie zacząłem, bo chomik mi nie pozwala). Trochę ich nazbierałem, niektóre po kilka egzemplarzy, bo niby ta wersja jest lepsza od tej itd. A tak naprawdę coraz mniej ich używam, niektórymi chyba nawet nie zrobiłem, choć jednego zdjęcia.

:mrgreen:

cz4rnuch
19-09-2016, 12:00
Żółte forum więc w ramach integracji lustrzankowo-bezlustrzanej wrzucę swój mały kanarkowy tryptyk.


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/09/7Obv5os-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/7Obv5os.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/09/0QcjYAj-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/0QcjYAj.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/09/qcDSXUK-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/qcDSXUK.jpg)

Owain
19-09-2016, 12:06
Żółte forum więc w ramach integracji lustrzankowo-bezlustrzanej wrzucę swój mały kanarkowy tryptyk.

Co ma cz4rnuch żółtego? :D

Fajne. Czem robione?

d90
19-09-2016, 12:23
Toście pomogli hehe
Sam wiem, ze potrzebne nic mi juz nie jest. Pomyslow pełna głowa i klamoty w torbie. Nic wiecej nie trzeba przeca.
Ale - wlasnie ta "zabawa"...
hehe

Ps.
A jupek dziewiąty cały czas, od dawna, przyciąga moją uwagę. Szczególnie, ze ósmy mz cuda potrafi.

Znaczy sie, nie jestem osamotniony w troskach ? hehe
W sumie, to helios 44 mi styka (mam dwa, no trzy rozne obrazki dające) i soligor 28/2.8.

Ale - zawsze jest to "coś"...
:)

Najgorsze ze obciąłem sie z foceniem ostatnie lata. Chyba te poszukiwania, zastąpić mają to, co robić powinienem.
Czyli focić.
Ale co mi tam. Wazne ze to nie tylko moje zmartwienie :) to budujące bardzo :)

Ps.
Film wsadziłem do zenita3. Jakis czas temu. Drugi od dawna siedzi w f301.
Jak za starych czasów, gdy sięgam po cyfrówkę - pytam sam siebie - czy analoga też byś wziął w rece wlasnie w tej chwili ?
No i dekielek ponownie wędruje na słoik...

GePe
19-09-2016, 12:34
Samek, zgadzam się z Tobą. Gdyby nie było tych konfliktów nie było by również dylematów: kupić nie kupić? :-)

samek
19-09-2016, 12:41
...Gdyby nie było tych konfliktów nie było by również dylematów: kupić nie kupić? :-)

A jak bossssko jest gdy te konflikty już pójdą w czorty :)


Żółte forum więc w ramach integracji lustrzankowo-bezlustrzanej wrzucę swój mały kanarkowy tryptyk.[/IMG]

Kanarkowy tryptyk jest mega.

cz4rnuch
19-09-2016, 13:14
...Czem robione? No niestety czem prędzej robione bo zbyt strachliwym na prawdziwego, mięsistego streeta. Co się zaś tyczy technikaliów to taki ze mnie czarnuch, że wszystko mam żółte. Focie ustrzelone D7100 w tandemie ze Sigmom 17-50.

PS Dziękuję kolegom za dobre słowo.

Owain
19-09-2016, 20:27
Ponieważ niemoc tfu-rcza oraz zwątpienie w sens robienia przeze mnie zdjęć trwa, natchniony przez Kolegów z działów niekloacznych, dam jeno jako ciekawostkę..

Tito's ghost'a :)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/09/25u0j5x-1.jpg
źródło (http://i67.tinypic.com/25u0j5x.jpg)

puch24
19-09-2016, 20:36
Film wsadziłem do zenita3. Jakis czas temu. Drugi od dawna siedzi w f301.
Jak za starych czasów, gdy sięgam po cyfrówkę - pytam sam siebie - czy analoga też byś wziął w rece wlasnie w tej chwili ?
No i dekielek ponownie wędruje na słoik...

Mam trzy filmy w trzech aparatach. Już chyba od 3-5 lat... :-(

Jupiter 9 z mocowaniem M42 do Zenita osiąga na Allegro dość wysokie ceny. Czasem można go kupić z mocowaniem M39 do Zorki, zwykle sporo taniej. Jest też wersja do dalmierzowego Kijewa, tylko trudno z adapterami (chyba pasuje do mocowania starego dalmierzowego Contaxa; widziałem na ebay takie adaptery do bezlusterkowców, trzeba by sprawdzić), i jest też wersja Avtomat do lustrzanek Kijew 10 i 15 - zupełnie inne mocowanie, obecnie kompletnie nieużyteczne. Bywał też z mocowaniem M39 do Zenita.
Jupiter 11 występował z tymi samymi mocowaniami, ale jego produkcję wstrzymano w latach 70-tych, więc nie ma nowych egzemplarzy.

Owain
19-09-2016, 21:10
To jeszcze z cyklu: Cuda architektury albańskiej:


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/09/or0xes-1.jpg
źródło (http://i68.tinypic.com/or0xes.jpg)

Drutów nie stemplowałem... :]

cz4rnuch
19-09-2016, 21:11
Zapodam jeszcze koronę z afrodyzjaka ostatecznie przełamując granicę między bezlustrzanymi pariasami i oświeconymi braminami z zakonu Najkona. Amen.


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/09/pSRrqBW-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/pSRrqBW.jpg)

Owain
19-09-2016, 21:55
Zapodam jeszcze koronę z afrodyzjaka ostatecznie przełamując granicę między bezlustrzanymi pariasami i oświeconymi braminami z zakonu Najkona. Amen.


Mieszane mam uczucia. Zdjęcie budzi moją odrazę i całkowicie mnie nie bawi. Z drugiej strony, poniekąd słusznie, mógłbyś zapytać, czy nie bawi mnie również stek, którego czasem zjadam. Zastanawiać może cel autora, czy zdjęcie ma coś mówić, śmieszyć a może jest wyrazem turpistycznej duszy owegoż. Anyway, niech czem prędzej stanie się następna strona, więc z cyklu: Cuda zagospodarowania przestrzennego Albanii:


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/09/2nti98z-1.jpg
źródło (http://i67.tinypic.com/2nti98z.jpg)

cz4rnuch
19-09-2016, 22:04
Zdjęcie w zasadzie na początku było bez podtekstu, ale zapodałem je już gdzieś kiedyś i reakcja była podobna do twojej. Odpowiem może tak, tam gdzie zostało ono zrobione nikogo to nie dziwi, bawi ani nie zmusza do głębszej refleksji. Może jedynie świadczyć o tym, że mięso jest świeże bo nie capi, czyli reklama. A gdy się zapytałem po co ta kępka na łbie odpowiedziano mi, że to "gud wajbrejszons".

Ligo
19-09-2016, 22:05
Ja tam wolę takie, jak przejechane koty ;-). A co do "Zemsty Tito", przypomniało mi się Yugo w Stanach. Z pompą weszło na rynek i szybko z hukiem wyleciało.
Tu poczciwy DS. Ale Citroen w Stanach to również kompletny absurd. :-D


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/09/09eha4V-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/09eha4V.jpg)

d90
19-09-2016, 22:31
Może i absurd :)
Ale jak dotniesz do linii czarnej, tak aby wody widac nie było/albo zostawisz wody tyle co czarnego - bedzie cudo !

Ja bym z reszta i te białe chmury wywalił...bo wzrok rozpraszają i odwracają uwage.

Ps.
Podoba sie

cz4rnuch
19-09-2016, 22:32
Enyłej, osioł jestem, że nie pomyślałem o tym, że widok krowiego czerepu może w kimś wzbudzić ambiwalentne odczucia (choć to nie do końca prawda). Może to przez moją miłość do antrykotów i t-bonów. Tak czy inaczej postaram się jak najszybciej przewrócić stronę. Mea culpa.


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/09/iFap0JR-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/iFap0JR.jpg)

Ligo
19-09-2016, 22:36
Może i absurd :)
Ale jak dotniesz do linii czarnej, tak aby wody widac nie było/albo zostawisz wody tyle co czarnego - bedzie cudo !

Ps.
Podoba sie
Paaanie, to się nie da. :-( Bo to z Canona G3 jest, a tam tylko 4 Mpix. I tak cięte było.

No i umawialiśmy się na absurdy, nie arcydzieła. :-D

cz4rnuch
19-09-2016, 22:53
Wystemplować tego citroena i wyjdzie z tego arcydzieło (te od Gursky'ego).

Owain
19-09-2016, 22:56
Wystemplować tego citroena i wyjdzie z tego arcydzieło (te od Gursky'ego).

Tesz mi się skojarzyło... to ten od tego Renu, co to jakąś straszną kasę kosztował, ten Ren?:) A z krową to ja liberalny jestem, swoje odczucia przedstawiłem ale ani krytykuję, ani się nie oburzam, do modów też nie raportuję ;) Tu pace and love panuje :D

Ligo
19-09-2016, 22:59
Wystemplować tego citroena i wyjdzie z tego arcydzieło (te od Gursky'ego).
Nie można, bo to Jedyny_Citroen_w_Ameryce.



Tu pace and love panuje :D
Chyba, że coś pójdzie nie tak...;-)

cz4rnuch
19-09-2016, 23:08
Nie można, bo to Jedyny_Citroen_w_Ameryce... To akurat nieprawda bo mam kuzyna w Syracuse a ten (chyba) ma jeszcze w garażu xm'a :)

Ligo
19-09-2016, 23:11
Coż, to możliwe, że są aż dwa. Ale mało prawdopodobne.;-)

puch24
19-09-2016, 23:37
Ktoś tam jeszcze miał SMa, i 2CV też
Więc są przynajmniej 4. :-P

Ligo
19-09-2016, 23:57
Urban legends...;-)
Ale oddając odrobinę honoru francuskiej myśli technicznej, muszę powiedzieć, że i Peugeota raz widziałem. I był to model 504.

- - - - kolejny post - - - - - -

Orientuje się ktoś, kiedy ta dobra zmiana i czy dalej będzie można pitolić i ewentualnie kołek wstawić?


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/09/zIWOjWM-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/zIWOjWM.jpg)
Laowa15

cz4rnuch
20-09-2016, 00:09
...i ewentualnie kołek wstawić? ...albo owainową kobietę z pieńkiem?

Owain
20-09-2016, 07:43
Zboczeńcy :D Ale przynajmniej widać, żeśmy tu bez kołka w d... ;)

tomek_jj
20-09-2016, 08:43
Urban legends...;-)
Ale oddając odrobinę honoru francuskiej myśli technicznej, muszę powiedzieć, że i Peugeota raz widziałem. I był to model 504.

Porucznik Columbo poruszał się Peugotem 403 Cabrio

d90
20-09-2016, 10:30
Zboczeńcy :D Ale przynajmniej widać, żeśmy tu bez kołka w d... ;)

A ja se ten kołek sam załatwiłem i stwierdzam, że nic nowego nie kupuje.
Ba, po wczorajszym dniu i wyjęciu pudełek z klamotami - stwierdzam, ze bede sie pozbywał tego i owego.

Żadnego patrzenia "systemowego" a jedynie "użytkowe". Czyli to, co lubie i uzywam zostanie. Czyli niemal samo m42 zostaje, czyli heliosiki moje. Ale nie wszystkie. Pomimo tego, że wybrane, polecą.

Reszta - no cóż :) jakoś to będzie :)

Trzeba tylko sie zebrać i zdjęcia z opisem zrobić. Tu jednak ciężko będzie... :) jak zwykle.

W dodatku potrzebuje zumów na m42, ze sporą średnicą filtra. I działającą przysłoną. Najlepiej wiecej niz mniej listków.
Za to szkła moze nie byc :) bo i tak wydłubie. Obsadzić musze szkła, co to je mam do zabawy, w sposob "cywilizowany".

Zostanie: dwa mirki (m39 i m42), trzy heliosy (dwa m39 i jeden m42) 135/2.8 i 200/4 oba m42.
Do tego soligor 28/2.8 i jakiś taki vivitar 24/2.8 (też w sumie fajny) na pentaxowym bagnecie.

Zostanie tez zenit 3m i ET. Bo ten drugi jest zupełnie nowy. Zupełnie - oznacza - dziewiczy.

Nawet N180/2.8 ED jest na wylocie.
Bo w sumie (pomimo że cudowny jest) to za długi jednak dla mnie. A kasa zblokowana.

Mam tego dziadostwa różnego tyle, łącznie z rozwalonymi zenitami, ze miejsca mi szkoda. Tylko kto zechce taki klamot ? A ma śmietnik - szkoda jakoś... Do tego stare lampy. Tego też jest sporo. Pudełko całe...
I co z tym zrobić ?

:)

Owain
20-09-2016, 17:57
Ponieważ mam dziś wyjątkowo zły dzień, który chętnie spożytkowałbym na spożyciu, ale dziś... wtorek? Mać.... Wrzucę celem odreagowania:

Każdy głupek strzela w słupek:


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/09/29prc79-1.jpg
źródło (http://i64.tinypic.com/29prc79.jpg)

oraz "Suwaaaakiiii !!!"


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/09/260ehig-1.jpg
źródło (http://i66.tinypic.com/260ehig.jpg)

To ostatnie to tak... się tymi suwakami bawiłem i wychodzi, że mi się najbardziej podoba, choć chyba do (...) niepodobne :D Chyba niezdrów jestem. Ale co mi tam...

Tak sobie myślę, jak w wieku 16 lat wyszedłem z ciemni, tak 20 lat zdjęć nie robiłem. Uważałem, że bez sensu, że chwila-moment, terefere. Zaczynam się zastanawiać czy robienie zdjęć ma w ogóle jakikolwiek sens? A co to są zdjęcia? Chyba niezdrów jestem.

Terfere...

d90? Sprzedajesz te swoje bombelki? Może kupiłbym na ścianę, te bardziej psychotyczne? :)

Ligo
20-09-2016, 19:00
Porucznik Columbo poruszał się Peugotem 403 Cabrio
To był czas, kiedy jeszcze sprowadzano Peugeoty. Kupił porucznik Columbo i jeszcze ktoś.
Pewnie jego żona.;-)



d90? Sprzedajesz te swoje bombelki? Może kupiłbym na ścianę, te bardziej psychotyczne? :)
Też bym chętnie widział je na ścianie. Może zorganizujemy jakieś zakupy hurtowe?
O ile cena będzie niższa, jak wspomniany Ren Gursky'ego.;-)


A z tym kołkiem, to ja całkiem poważnie... No dobra, to teraz oficjalne zapytanie do Sz. P. Administracji: Kiedy ta dobra zmiana? Byłoby bardzo fajnie, gdyby wątek trafił jednak do Innych Systemów i był widoczny dla wszystkich bez konieczności logowania. Sprawa świeżej krwi.

Pytam tutaj, bo jakieś raportowanie kojarzy mi się z kablowaniem i jestem ponad tym.;-)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/09/p0jg5x9-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/p0jg5x9.jpg)

Owain
20-09-2016, 19:34
A z tym kołkiem, to ja całkiem poważnie... No dobra, to teraz oficjalne zapytanie do Sz. P. Administracji: Kiedy ta dobra zmiana? Byłoby bardzo fajnie, gdyby wątek trafił jednak do Innych Systemów i był widoczny dla wszystkich bez konieczności logowania. Sprawa świeżej krwi.

Czy ja wiem? Są tacy, co uważają, że tu dla tego dobre miejsce, bo bezpieczne. Są też tacy, co 'cafe' uważają na niewarte wypowiedzi, i też szacun :) Ja tam nie wiem czy jeszcze nie poczekać, czy wątek zamieni się w kulturalno-oświatową wymianę wysokich lotów psionicznych nawiązań do kultury i sztuki czy w rynsztokowe, pożałowania godne pole do wklejania niechcianych przez nikogo wypocin i nie mniej pożałowania godnych żali ;)

puch24
20-09-2016, 20:14
Kurczę, Owain, też miałem taki dzień, że chciałbym spożyć, ale biorę "groszki" i nie powinienem. :-(
Jestem za a nawet przeciw przeniesieniu wątku do Innych Systemów... Nie wiem, co będzie lepsze. Pewnie zwiększy się czytelnictwo, ale... szersze grono czytelników będzie miało swoje zady i walety. Ja w każdym razie kibicuję intensywnie.

Owain
20-09-2016, 21:37
Dzięki Puch za kibicowanie, choć sam nie wiem co ten bajzel wart :D tymczasem natchło mnie na damdamdam-dam-dadam!


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/09/2i23a6t-1.jpg
źródło (http://i67.tinypic.com/2i23a6t.jpg)

samek
20-09-2016, 22:59
...oraz "Suwaaaakiiii !!!"...

Suwaki mogą zadziwiająco dużo. A potem dylemata - podpisać photography czy też może digigraphy?


http://www.swierkot.com/img/duze/00025.jpg
źródło (http://www.swierkot.com/img/duze/00025.jpg)

tomfoot
20-09-2016, 23:00
Chyba damdadamdamdadam

d90
21-09-2016, 08:43
A mi sie takie "zadupie" podoba.
Ale ja lubie tanie ubrania, słomę z butów i szczere relacje - więc teges majonez :)
Gdzie by nie było, do czasu jak pisac będziecie i fotki dawać (!) bede czytał do kawy :)

A jaj se ze mnie róbcie.
Choć w sumie moze lepiej że ze mnie, bo ja to z uśmiechem odbierać potrafie. Ktoś inny może miałby spinkę ?
:)

Ps.
W związku z tym, dam se na wstrzymanie z fotkami :)

GePe
21-09-2016, 09:47
D90, mnie się fotki w twoim stylu podobają. Nie przejmuj się i rób swoje :-) w końcu przede wszystkim te zdjęcia mają cieszyć Ciebie :-)
Lubię również fotki kolegi ADestroyer z forum macro, lubię prace Magdy Wasiaczek, choć jak dla mnie u niej jest zbyt duża ingerencja programów graficznych, nie wiem czy to jest jeszcze fotografia czy już grafika komputerowa.

Owain
21-09-2016, 10:28
D90, nie fikej, nie desperuj, ja poważnie pisałem. Takie jak to:

http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=198470&page=2088&p=3715605&viewfull=1#post3715605

czy to:

http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=198470&page=2081&p=3713692&viewfull=1#post3713692

chętnie powiesiłbym sobie w domu w dużym formacie (było jeszcze takie niebieskie z grzybkiem, ale znaleźć nie mogłem).

No ale wiem, że nie byłoby mnie stać, więc poczekam, może się nauczę i sam se zrobie

d90
21-09-2016, 11:36
No dobra.
Przesadziłem z bazgrołami.
Zostawię reszte dla siebie.
Spoko :)

tomek_jj
21-09-2016, 11:36
Dzięki Puch za kibicowanie, choć sam nie wiem co ten bajzel wart :D tymczasem natchło mnie na damdamdam-dam-dadam!


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/09/2i23a6t-1.jpg
źródło (http://i67.tinypic.com/2i23a6t.jpg)

Luk ajm jor fader

salas
21-09-2016, 11:45
A co tu można wrzucać? Bo widzę różności :D
I czy w ogóle można? Z canona coś?%)

Pierwszy post czytałem, ale tak upewnić bym się chciał :D

d90
21-09-2016, 11:49
To taki "zsyp" jest chyba.
Mz...

Więc sam se odpowiedz, czy chcesz brać w tym udział :)
i działaj :)

Owain
21-09-2016, 12:01
I czy w ogóle można? Z canona coś?%)

Można. Ale błaznować trzeba. Za brak błaznowania - BANAN


To taki "zsyp" jest chyba.

Cytując klasyka: sam jesteś zsyp ;P

salas
21-09-2016, 12:24
Obrazek max 1200 na dłuższym?:p

d90
21-09-2016, 13:20
Można. Ale błaznować trzeba. Za brak błaznowania - BANAN


Cytując klasyka: sam jesteś zsyp ;P

Dobra.
Już nic nie zsypuje.
:)

Ligo
21-09-2016, 19:30
A jaj se ze mnie róbcie.
Sto razy pisałem, że gnatowe ekstraklasa i że w ogóle, a Ty dalej spode łba. Ehhh...
Weź no coś na rozchmurzenie i zapodaj fotę w końcu.;-)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/09/SdhUS17-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/SdhUS17.jpg)

Owain
21-09-2016, 21:01
To co wrzuciłeś, Ligo, to raczej na zachmurzenie... się ;)

Zabrałem dziś primoplana na okrągłą kładkę, zwaną Zemstą Tadeusza F. :D


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/09/23i6ouq-1.jpg
źródło (http://i68.tinypic.com/23i6ouq.jpg)

Ligo
21-09-2016, 21:14
Dlaczego chcesz się zachmurzać, zamiast się rozchmurzać?
Pytanie nr 2: kto to jest Tadeusz F. i dlaczego kładka chce się na nim mścić?

Owain
21-09-2016, 21:37
Dlaczego chcesz się zachmurzać, zamiast się rozchmurzać?
Pytanie nr 2: kto to jest Tadeusz F. i dlaczego kładka chce się na nim mścić?

Chciałbym się rozchmurzyć zachmurzeniem, Y.K.W.I.M ;) Niestety nie mogę, bo brzuch boli potem z przejedzenia :)

Tadeusz F, to nasz miejski włodarz, który to popełnił dyskusyjną konstrukcję, którą ujrzeć może wpisując "okrągła kładka Rzeszów". Stała się ona doskonałym miejscem do tzw. 'selfie', ponieważ komunikuje dworzec PKS z galerią handlową :)

Dziś za to stała się areną do wieczornej prezentacji dzieła naszej rodzimej, w sensie podkarpackiej firmy, Game Over Cycles (tych samych od Behemoth Bike). Niestety motor (Hard Rock Bike) ustawiono - z nieznanych mi powodów - ciekawszą stroną do barierki powodując, iż trzech nikoniarzy z wielkimi 'pistoletami' wierciło się jak owsiki próbując ofocić coś pod zachodzące słońce. Dla mnie pomysłem akurat było zrobienie 'od dupy strony', bo choć fota do obrzygania przeładowana, to uchwyciłem Cień Wielkiej C**y (dla Ligo - rzeszowski pomnik czynu rewolucyjnego zwany przez rzeszowian całkowicie inaczej). Tym samym pokazujemy że to nasze, podkarpackie, i że nie powiedzieliśmy jeszcze ostatniego słowa! ;) A ponieważ przechodziłem jedynie przypadkiem, towarzysząc małżonce w wyprawie po maści do upiększania i tak już boskiego ciała, słynnym już nurem wiedźmińskim na szybciora zrobiłem nura pod lufami nikoniarzy i cyknąłem jeszcze jedno zdjęcie:


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/09/107q7m0-1.jpg
źródło (http://i64.tinypic.com/107q7m0.jpg)

puch24
21-09-2016, 22:21
No właśnie. To zdjęcie to kolejny powód, byś dalej fotografował.
A teraz rozkminiaj moją myśl do woli: "Tak dobre, że prosimy o jeszcze", czy też "Tak kiepskie, że ucz się dalej"... :-P

Ligo
21-09-2016, 22:46
Ja tam nie chcę nic mówić, ale miało być też z Samsunga, a tu nic... :-(

Ogryzek
21-09-2016, 22:54
no dobrze, to aby o suchym pysku spać nie iść może coś zaproponuję...




Jakby co to dobranoc, po samogonie z sokiem jagodowym jakoś szybko odpływam

puch24
21-09-2016, 22:57
Qrdę, wszystkie moje aparaty przestały fotografować. Nawet w archiwum nie chce mi się grzebać. Ale może kiedyś... Mam do przestrzelenia Jupki 3, 8, 9 i 11 oraz Prakticara 1,8/50.

- - - - kolejny post - - - - - -

Po soku jagodowym szybko się ściemnia? :-P

Ligo
21-09-2016, 23:01
O, kolega Ogyzek konkretnie. Kolega to chyba motocyklista? :-)

Ogryzek
21-09-2016, 23:07
Kolega to chyba motocyklista? :-)

Ech kiedyś to owszem, teraz lekarz zabronił. Psychiatra znaczy się...

Ligo
21-09-2016, 23:11
Może za duży był pierwszy? ;-)

Ogryzek
21-09-2016, 23:18
Nieee, kości nie zrastają się już tak dobrze jak 20 lat temu.
Kazał zmienić nałóg, odstawić bo wszelkie próby ograniczania nie pomogły.





good night Angels... :-)

Ligo
22-09-2016, 00:42
Hells Angels na wątku!! Będzie się działo... :mrgreen:

GePe
22-09-2016, 01:52
Trochę pachnące starością, jeszcze z czasów Nex 5N i przerobionego Heliosa, na "pełnej dziurze" delikatnie mówiąc jest lekko nieostry:

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/09/DSC08290JPG-2.jpg
źródło (https://lh6.googleusercontent.com/-ND04y_94e9Y/U9FUeW1fikI/AAAAAAAABn0/RxZa18ODOvM/s800/DSC08290.JPG)


ale już po przymknięciu do f=2.8 jest już całkiem nieźle:

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/09/DSC08289JPG-1.jpg
źródło (https://lh5.googleusercontent.com/-ukHpewoe1Vs/U9FUdBM7vOI/AAAAAAAABnk/TzJv71JbY1Y/s800/DSC08289.JPG)

a po przymknięciu do f=5.6 jest dobrze:

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/09/DSC08287JPG-2.jpg
źródło (https://lh5.googleusercontent.com/-ef2KeBrNW4g/U9FUdJkTQPI/AAAAAAAABnw/_I9gdG-IZoY/s800/DSC08287.JPG)

Da się również zrobić nim jakiś mały portrecik:

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/09/DSC08241JPG-1.jpg
źródło (https://lh5.googleusercontent.com/-CPpRdov7Fsc/U9FT2Dv_oeI/AAAAAAAABhE/LiUZ2Gs6_d8/s800/DSC08241.JPG)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/09/DSC08243JPG-2.jpg
źródło (https://lh3.googleusercontent.com/-5FcFZ2bgqDM/U9FT48xGUII/AAAAAAAABhU/ctvJBV1DosU/s800/DSC08243.JPG)

Owain
22-09-2016, 07:49
O! Człowiek spać idzie, a tu tyle się dzieje...

To ja jeszcze dam kwaśnego bokemona ;)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/09/2m84ht5-2.jpg
źródło (http://i63.tinypic.com/2m84ht5.jpg)

Ogryzek
22-09-2016, 08:18
Mój bokemon nie kwaśny. On na grzybach...

d90
22-09-2016, 08:48
To i ja bokeh dam maślano-bąbelkowy :)

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/09/42wbs-2.jpg
źródło (http://i65.tinypic.com/42wbs.jpg)
karta stara i zapisuje tylko bw
więc teges

Ogryzek
22-09-2016, 09:25
Och przepraszam, nie było powitania.

Dzień dobry, cześć i czołem! Pytacie skąd się wziąłem!
Jestem wesoły Romek...

Nie wiem czy warto zaczynać dzień od bąbelków ale Brzoskwinia kusi...

d90
22-09-2016, 09:38
Kiedyś brzoskwinek nie było. Była za to wisienka :)
- Wisienke z gołą babą na okładce poproszę.
Rety !!! Kiedy to było ? Dawno.
Ale ten czas leci :) a my sie zmieniamy.
Całe szczescie (patrząc na tego "dziadka", bo pewnie ma coś około 40 lat) nie wszyscy !
:)

Ps.
Nie dałem pstryka.
To dam.

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/09/2ewnr08-2.jpg
źródło (http://i66.tinypic.com/2ewnr08.jpg)
sanchognatt

Ogryzek
22-09-2016, 09:55
Rety !!! Kiedy to było ? Dawno.
Ale ten czas leci :) a my sie zmieniamy.


Może Wy się zmieniacie.
My jesteśmy wciąż piękni i młodzi.

d90
22-09-2016, 10:29
No o "Was" nie pisałem.
Świat zawsze dzieliły dwie (minimum) grupy.
Jedna - która rozwój traktuje jako pewnego rodzaju zmiany. Druga - niezdolna dać krok do przodu.
Ani to złe, ani niewłaściwe. Mamy bowiem swobodny wybór.

Zawsze fajnie jest zobaczyc, co jest za zakrętem. Moze sie spodoba. A moze nie. Tyle ze, np. siedzący u mnie pod sklepem, za zakręt - tylko siku biegają.
:)
ale co komu, to nie moja sprawa

Owain
22-09-2016, 14:14
No właśnie. To zdjęcie to kolejny powód, byś dalej fotografował.
A teraz rozkminiaj moją myśl do woli: "Tak dobre, że prosimy o jeszcze", czy też "Tak kiepskie, że ucz się dalej"... :-P

O! Nie zauważyłem tej podPUCHy ;)
Rozkminiać nie będę, bo zdjęcia są jak kot Schrödingera - jednocześnie tak dobre i tak kiepskie. Dobre, bo staram się tu wrzucać w miarę najlepsze swoje foty, albo choć ciekawe lub śmieszne... Kiepskie, bo po tak krótkim praktykowaniu z fotografią (kilku lat z analogiem w latach 80tych nie liczę) nie można robić dobrych zdjęć,chyba że fuksem (słyszałem, że fuksem to i małpa zrobiła ostatnio).

To czy będę dalej robił zdjęcia zależy niestety od mojego wewnętrznego wroga we łbie, który nagle może powiedzieć: basta! Tak to już ze mną jest, jedni powiedzą, że jestem człowiekiem renesansu, inni że leniem ze słomianym zapałem. Nigdy nie miałem jednego, konkretnego hobby, oczarowywałem się to tym to owym, w niczym nie będąc dobrym. Ech, chciałbym żyć 850 lat! Jak zauważam, do tego hobby potrzebne są rzeczy, z którymi u mnie krucho: cierpliwość, żmudna nie raz praca nad efektem, umiejętność wielokrotnego próbowania mimo oglądania horroru na wyświetlaczu. No i nieco lepszego zdrowia, bo tak się wczoraj wygłem, że dziś boli :D Znaczy chciałbym focić, focić fajnie, ale nic na siłę, nie będę z siebie robił Boskiej Florence ;)

Całe szczęście, wątek jest po to, by dawać ludziom radość swoim śpiewem, choć to czasem fałsz i błazenada:D

Ogryzek
22-09-2016, 16:55
Przypomniałeś mi. Stockholm 1989 i Chess na czarnym krążku.
Ach i kompletne zaskoczenie - białe noce.


https://www.youtube.com/watch?v=xhrmyOuYTPk


Muszę zadzwonić do kuzyna czy ma jeszcze te płyty, kolekcja Dire Straits, ZZTop, Chess i wiele innych...
Brothers in Arms i Wish You Were Here to dwie płyty, których w flaczku mogę słuchać nonstop.

puch24
22-09-2016, 17:20
O! Nie zauważyłem tej podPUCHy ;)
To czy będę dalej robił zdjęcia zależy niestety od mojego wewnętrznego wroga we łbie, który nagle może powiedzieć: basta! Tak to już ze mną jest, jedni powiedzą, że jestem człowiekiem renesansu, inni że leniem ze słomianym zapałem. Nigdy nie miałem jednego, konkretnego hobby, oczarowywałem się to tym to owym, w niczym nie będąc dobrym. Ech, chciałbym żyć 850 lat! Jak zauważam, do tego hobby potrzebne są rzeczy, z którymi u mnie krucho: cierpliwość, żmudna nie raz praca nad efektem, umiejętność wielokrotnego próbowania mimo oglądania horroru na wyświetlaczu. No i nieco lepszego zdrowia, bo tak się wczoraj wygłem, że dziś boli :D Znaczy chciałbym focić, focić fajnie, ale nic na siłę, nie będę z siebie robił Boskiej Florence ;)

Całe szczęście, wątek jest po to, by dawać ludziom radość swoim śpiewem, choć to czasem fałsz i błazenada:D

Mogę się pod tym podpisać wszystkimi czterema ręcami i nogoma. Jestem rozdarty pomiędzy humanistyką a ścisłością, trochę tego, trochę tamtego, a w sumie nic z tego... :-(
Szarpię się zawodowo i szarpię się hobbystycznie, rozdrabniam pomiędzy wieloma zainteresowaniami.
I jeśli chodzi o fotografię, to, niestety, lepiej znam się na sprzęcie niż na robieniu zdjęć. Parę osób mówiło, że podobają im się moje zdjęcia. Mnie się nie podobają (raczej), a gdy porównuję je z tym, co znajduje się w tzw. necie (także w tym wątku), to wszystko mi mięknie i opada. Także zapał do fotografowania, bo czymżeż ja jestem, PUCH marny, przy mistrzach. :-(
M. in. dlatego prawie nie wrzucam zdjęć, bo "szczym do gości?".

jurkarol
22-09-2016, 17:24
niedopieczony inżynier z głową humanisty
to ja

___________________________________
pisane palcem bez użycia komputera

Owain
22-09-2016, 17:33
M. in. dlatego prawie nie wrzucam zdjęć, bo "szczym do gości?".

Derdol ! Derdol !!! ;) :D Albo inna maść...

A w temacie maści, wreszcie żona pomyślała i o mnie!!! Tylko nie wiem czy jeść czy palić czy wcierać...


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/09/35idf7s-2.jpg
źródło (http://i66.tinypic.com/35idf7s.jpg)

Ucieszyłem się jeszcze bardziej, bo źle sobie przeczytałem trzecią linijkę od dołu, ale okazało się, że nie teges majones, cytując klasyka :D
To mi przypomniało, jak onegdaj, na studiach, rozchmurzyliśmy się z kolegami zanadto i z głodu naszło nas na robienie gofrów. Dom, w którym koledzy wynajmowali, to był stary dom po zmarłej babci jednego z majętniejszych kolegów. W piwnicach znaleźliśmy zatem fantasmagoryczną maszynę do gofrów oraz dżemy. Gdy już zaspokoiliśmy swój wilczy apetyt, wzrok jednego z kolegów padł na napis na przylepcu, na jednym ze słojów. Napis wykonany bez wątpienia drżącą ręką staruszki oznajmiał: "Trucizna". Wśród ogólnych jęków i szlochania, niektórzy z nas, zaczęli się już żegnać z życiem, inni postulowali niezwłoczne płukanie żołądka. Całe szczęście, któryś baran wczytał się dokładniej w babciną przedwojenną kursywę i okazało się, że na słoju stało napisane: "Truskawkowy".

puch24
22-09-2016, 17:42
Trzecia linijka od dołu faktycznie budzi wątpliwości: "moisturuzing"....

Nie chcę Cię martwić, ale jeśli wydarzyło się to onegdaj, to objawy zatrucia mogą się jeszcze pojawić...
Chyba, że było to ongiś...
:-P

Owain
22-09-2016, 17:45
Nie chcę Cię martwić, ale jeśli wydarzyło się to onegdaj, to objawy zatrucia mogą się jeszcze pojawić...
Chyba, że było to ongiś...
:-P

Czyli nie Dżemik, a Miodek :)

Ligo
22-09-2016, 17:57
bo czymżeż ja jestem, PUCH marny
Nie taki znowu marny. Bo czymże jest trywialna czynność wciśnięcia spustu migawki w porównaniu do umiejętności zarecytowania "Jabberwocky" z pamięci? :-)

d90
22-09-2016, 17:58
Wątek sie zrobił wyznaniowy, a nie fotopstrykający.
Fakt stwierdzam tylko :) hehe

Ogryzek
22-09-2016, 18:31
Kryzys wieku średniego?

puch24
22-09-2016, 19:11
No coś w tym guście.

Ogryzek
22-09-2016, 19:39
Znajomi powiadają, że na kryzys wieku średniego pomaga zakup sportowego samochodu.
Jakby ktoś nie był zdecydowany na całość to podrzucę jakiś pomysł od czego zacząć.
Taki drobny gadget to już początek większej całości.



- - - - kolejny post - - - - - -

Ktoś wspominał o lampie do motocykla.
Jest i lampa!

Ligo
22-09-2016, 19:46
Znajomi powiadają, że na kryzys wieku średniego pomaga zakup sportowego samochodu.
Zgadza się, ale osiem jest lepiej, jak sześć.


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/09/hsDe0VH-2.jpg
źródło (http://i.imgur.com/hsDe0VH.jpg)

Aha - i czem focone? Bo moje Sony A3000.

jurkarol
22-09-2016, 19:56
krótsza ogniskowa - dłuższe życie

Ogryzek
22-09-2016, 20:24
Zgadza się, ale osiem jest lepiej, jak sześć.



Rozumiem...
to PROWOKACJA!
u nas w Polszie toże big blocki rabotajet

puch24
22-09-2016, 20:29
I co ma na to powiedzieć ktoś, kto zamiast silnika ma pod maską karton soku? ;-)

Owain
22-09-2016, 20:34
I co ma na to powiedzieć ktoś, kto zamiast silnika ma pod maską karton soku? ;-)

Co ma powiedzieć ktoś, kto ma sam karton? ;)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/09/8x1r2e-2.jpg
źródło (http://i64.tinypic.com/8x1r2e.jpg)

Ogryzek
22-09-2016, 20:42
Trampolo! Cudny!

samek
22-09-2016, 20:43
...szczym do gości?...

Nie godo sie szczym ino sikamy.

puch24
22-09-2016, 20:49
Kota dawno nie było:


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/07/26296737254_b956039010_b-1.jpg
źródło (https://flic.kr/p/G4KDPC)
2016-05-08_12-41-57_M7K_0463_NIKON D7000 (https://flic.kr/p/G4KDPC) by Maciej (https://www.flickr.com/photos/99229681@N04/), on Flickr

- - - - kolejny post - - - - - -

No, dobra, wrzucę samojebkę...


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/09/23324722040_787581547d_b-2.jpg
źródło (https://flic.kr/p/Bx8if1)
2015-12-08_10-08-58_SAM_1404_WB350F (https://flic.kr/p/Bx8if1) by Maciej (https://www.flickr.com/photos/99229681@N04/), on Flickr