PDA

Zobacz pełną wersję : p'soniczna bawialnia obrazkowo-werbalna



Strony : 1 2 [3] 4 5

Ogryzek
02-10-2016, 13:19
To dobry temat wiodący na najbliższy tydzień "moje zdjęcie życia" :-)
I oby wszystkie były równie dobre jak Twoje.

samek
02-10-2016, 13:25
Hmm... zadumałem się nad moim zdjęciem życia.
Na szczęście już po 13.

Edyta kazała się spytać czy zdjęcie życia może być jedno? A może 10, 100 czy 1000?

d90
02-10-2016, 13:53
Jak "z życia"
to ja mam takie
:)

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/10/2nlhh87-2.jpg
źródło (http://i65.tinypic.com/2nlhh87.jpg)

Ogryzek
02-10-2016, 14:29
Przypomniało mi się jak w filmie "Wyjście przez sklep z pamiątkami" Banksy mówi o Thierry'm Guetta: "oglądając jego film składający się z pociętych, przypadkowych fragmentów raz pierwszy doszło do mnie, że może to nie jest artysta wizjoner o odmiennym widzeniu świata ale niezrównoważony psychicznie człowiek z kamerą".

Owain
02-10-2016, 14:42
Ale... bo ja nie wiem.. chodzi o 'Zdjęcie życia" czy może 'Zdjęcie rzyci'? A może 'Zdjęcie z rzyci'?

puch24
02-10-2016, 15:17
Ja ostatnio nie robię nawet zdjęć z rzyci... :-(
Prawie wszystko to, co wrzuciłem, to starocie sprzed paru lat.
Macie rację, 40 lat minęęęło... już jakiś czas temu. Andropauza. :-(

d90
02-10-2016, 15:41
Nomalnie sraszne co piszecie...
:)
czarne chmury...

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/10/2s1nji1-2.jpg
źródło (http://i63.tinypic.com/2s1nji1.jpg)
:)

Ogryzek
02-10-2016, 15:54
https://www.youtube.com/watch?v=TsVjDI6nKDI

- - - - kolejny post - - - - - -

Chcę komuś sprezentować obiektyw.
Vivitar Series 1 (8 listków przesłony) 135f2.8.
Czy aby bokeh nie jest zbyt pretensjonalny?


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://s17.postimg.org/6ghev9c4v/DSC1276.jpg)

135@działka pomiędzy 2.8 a 4

d90
02-10-2016, 16:08
A co znaczy - pretensjonalny bokeh ?

Ps.
badyle - jak zwykle :)

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/10/e1dv1v-1.jpg
źródło (http://i65.tinypic.com/e1dv1v.jpg)
:)

Ogryzek
02-10-2016, 16:42
Przypomniało mi się jak w filmie "Wyjście przez sklep z pamiątkami" Banksy mówi o Thierry'm Guetta: "oglądając jego film składający się z pociętych, przypadkowych fragmentów po raz pierwszy doszło do mnie, że może to nie jest artysta wizjoner o odmiennym widzeniu świata ale niezrównoważony psychicznie człowiek z kamerą".

Ligo
02-10-2016, 17:53
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/10/Hjyz3gF-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/Hjyz3gF.jpg)

Owain
02-10-2016, 18:14
Przypomniało mi się jak w filmie "Wyjście przez sklep z pamiątkami" Banksy mówi o Thierry'm Guetta: "oglądając jego film składający się z pociętych, przypadkowych fragmentów po raz pierwszy doszło do mnie, że może to nie jest artysta wizjoner o odmiennym widzeniu świata ale niezrównoważony psychicznie człowiek z kamerą".

Ligo
02-10-2016, 18:19
Mnie też się to przypomniało.

Ogryzek
02-10-2016, 18:37
pomidor.

Owain
02-10-2016, 18:38
Halo? Czy można stąd zadzwonić na miasto? Chyba forum się psuje... przebitki jakieś...

Ligo
02-10-2016, 19:29
To chwilowe. Zaraz polecimy dalej.


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/10/UIPe1iA-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/UIPe1iA.jpg)

Owain
02-10-2016, 19:37
Ja sobie tak myślę, że powinieneś wydać album "Jueseje okiem Ligego";) Masz Pan oko do ciekawostek z tego, ciągle dla mnie nieznanego, kraju :) Mogę Ci napisać intro ;P

d90
02-10-2016, 19:52
On zamiast fajery, puszkę w reku trzyma. I tak se jedzie.
Strrrrach !!! :)

dam badyla z tej okazji

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/10/2004ugo-1.jpg
źródło (http://i66.tinypic.com/2004ugo.jpg)
:)

puch24
02-10-2016, 20:52
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/10/9607920983_f34bd34905_b-1.jpg
źródło (https://flic.kr/p/fD27b4)
2013-07-28_13-39-33_MLK_6752_NIKON D200 (https://flic.kr/p/fD27b4) by Maciej (https://www.flickr.com/photos/99229681@N04/), on Flickr


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/10/15577935052_feb95471aa_b-1.jpg
źródło (https://flic.kr/p/pJyZn7)
2014-10-12_16-13-18_10120030_NX300 (https://flic.kr/p/pJyZn7) by Maciej (https://www.flickr.com/photos/99229681@N04/), on Flickr

- - - - kolejny post - - - - - -


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/10/15390409339_53593ee191_b-1.jpg
źródło (https://flic.kr/p/prZSva)
2014-10-12_15-49-00_10120016_NX300 (https://flic.kr/p/prZSva) by Maciej (https://www.flickr.com/photos/99229681@N04/), on Flickr


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/10/15390440509_1a6f3cf8d6_b-1.jpg
źródło (https://flic.kr/p/ps12Lz)
2014-10-12_15-53-55_10120027ab_NX300 (https://flic.kr/p/ps12Lz) by Maciej (https://www.flickr.com/photos/99229681@N04/), on Flickr

- - - - kolejny post - - - - - -

puch24
02-10-2016, 21:31
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/10/14490629948_c508361b86_b-1.jpg
źródło (https://flic.kr/p/o5ugro)
2014-05-04_13-12-41_05040039_NX2000 (https://flic.kr/p/o5ugro) by Maciej (https://www.flickr.com/photos/99229681@N04/), on Flickr

Ligo
02-10-2016, 21:41
Puch - tak mi się skojarzyło z tą jamą na pierwszym:


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/10/aSd8o87-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/aSd8o87.jpg)

d90
02-10-2016, 22:00
Nie wiem co to i gdzie to,
ale bilet prosze :)

puch24
02-10-2016, 22:03
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/08/28842148711_5f2180a657_b-1.jpg
źródło (https://flic.kr/p/KWFxY4)
SAM_2775 (https://flic.kr/p/KWFxY4) by Maciej (https://www.flickr.com/photos/99229681@N04/), on Flickr


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/08/28300111104_51df1b753a_b-1.jpg
źródło (https://flic.kr/p/K7Mt55)
SAM_2774 (https://flic.kr/p/K7Mt55) by Maciej (https://www.flickr.com/photos/99229681@N04/), on Flickr

Owain
02-10-2016, 22:56
A zatem zakończmy dzień rurą....


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/10/2hf6fdi-1.jpg
źródło (http://i68.tinypic.com/2hf6fdi.jpg)

Helios 44-2

d90
03-10-2016, 08:09
Rury nie mam. Niestety. Nie znalazłem żadnej...
Ale mam cuś innego. Chyba równie pierdzielniętego ?

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/10/352oexl-1.jpg
źródło (http://i66.tinypic.com/352oexl.jpg)

GePe
03-10-2016, 10:57
Siła przetrwania:

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/10/30084870455_c52d0ee5e5_b-1.jpg
źródło (http://farm6.staticflickr.com/5517/30084870455_c52d0ee5e5_b.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/10/30001488201_502ce5d1cb_b-1.jpg
źródło (http://farm9.staticflickr.com/8809/30001488201_502ce5d1cb_b.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/10/30050655326_20b6cce1fe_b-1.jpg
źródło (http://farm6.staticflickr.com/5638/30050655326_20b6cce1fe_b.jpg)

samek
03-10-2016, 12:00
Ło jakie dziwne drzewa. Mam trochę mniej zniekształcone.


http://swierkot.com/img/duze/00307.jpg
źródło (http://swierkot.com/img/duze/00307.jpg)

d90
03-10-2016, 19:36
Qurka, w stolycy dziś byłem.
Musiałem, niestety.
epl5 + 17/2.8

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/10/8xljy1-1.jpg
źródło (http://i66.tinypic.com/8xljy1.jpg)
a tu cisza taka
:)

Ogryzek
03-10-2016, 20:01
Qurka, w stolycy dziś byłem.
Musiałem, niestety.
epl5 + 17/2.8
a tu cisza taka
:)

Inauguracja roku akademickiego?

d90
03-10-2016, 20:16
Inauguracja roku akademickiego?

Na warunki pl ja juz za stary.
Z resztą - za drogo jest w pl. Za duze opłaty. A ja ze wsi jestem hehe :)

Chętnie bym jednak wrócił do nauki, to fakt. Tym bardziej ze przerwałem ponad trzy lata temu, w ciekawym dla mnie momencie. Ale jeszcze kiedyś dokończę. Mam nadzieje :)
Dzieciaki podrosną, razem bedziemy sie uczyć. Kazdy swojego :)

Tymczasem - czas sobie mija...a ja w miejscu stoję.
:)

Ligo
03-10-2016, 21:18
Tymczasem - czas sobie mija...a ja w miejscu stoję.
No to czas na pierwszy krok. Lepiej dobrze iść, jak źle jechać. Podobno. ;-)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/10/TGgfsde-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/TGgfsde.jpg)
G3

Owain
03-10-2016, 21:42
Dżewo dam :)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/10/2wc4jlk-1.jpg
źródło (http://i65.tinypic.com/2wc4jlk.jpg)

Po co się robi czarno białe zdjęcia? Że niby bardziej artystycznie wyglądają? Że niby +2 do artyzmu na starcie? Czy może +2 do artretyzmu... A może odpocząć od kolorów wszechobecnych, cukierkowych? Ja tam się na kolorach nie znam, ale miałem kolegę z takim stopniem daltonizmu, że gdy szliśmy na maturę, kupował w kiosku długopis, pani mu rozpisywała na spróbę na gazecie, a ten się oburzył, że nie chce czerwonego. Długopis był oczywiście niebieski. Sepia fajna, taka cool, od razu widać, że nimb tajemnicy i prababcinych zwietrzeń. Od razu +2 do kultury, widać że twórca to nie cham. A wściekle niebiesko niebieskich albo czerwono czerwonych nie można?! Pfff...

Ligo
03-10-2016, 21:48
Po co się robi czarno białe zdjęcia?
Po to, żeby nie pokazywać koloru tam, gdzie go nie ma.
A jak jest, to się daje w kolorze.


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/10/J1rnVpW-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/J1rnVpW.jpg)
SD14

d90
03-10-2016, 22:01
Pytanie o bw fajne i zasadne mz.

Owain
ten tydzien każde zdjątko ktore cykniesz, oglądaj do góry nogami. Rob tylko w bw.
Na fotkę patrz tak, jakby Ci af ostrości nie złapał. Nie patrz na szczegóły, ale na punkty, linie, plamy. I tego szukaj obok siebie.

Bw to środek wyrazu, czesto nadużywany niestety. Nie zawsze kolor "pomaga". Czasami po prostu - odwraca uwage.
Kolor jak wszystko inne, jest dobry. Ale...

No tak mz.
:)

Ogryzek
03-10-2016, 22:06
Kolor to informacja.


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://s13.postimg.org/6cztby2jr/DSC_9104.jpg)

tomek_jj
03-10-2016, 22:10
Po co się robi czarno białe zdjęcia? Że niby bardziej artystycznie wyglądają? Że niby +2 do artyzmu na starcie? Czy może +2 do artretyzmu... A może odpocząć od kolorów wszechobecnych, cukierkowych? J

Zdjęcia czarno -białe robi się po ty by były inne niż te kolorowe. Brak koloru powoduje, że bardziej istotny staje się kształt, faktura. Dobrze sprawdzają się proste mocne kompozycje, z wyraźnie zarysowanymi kształtami, zdecydowanymi przejściami tonalnymi. W zdjęciach czarno-białych jest więcej czegoś w rodzaju abstrakcji, surowości, . Nie każde zdjęcie kolorowe będzie "lepsze" i bardziej "artystyczne" po konwersji do BW.

Ligo
03-10-2016, 22:11
Kolor to informacja.
Tak jest. Dlatego cz-b jest dobre tam, gdzie brak koloru (wieczór, noc, cień), ale są za to fajne kształty. Jeśli jest kolor, trzeba go wykorzystać.

Ogryzek
03-10-2016, 22:14
Jeśli ta informacja zawiera się w samym kontekście zdjęcia to kolor jest zbędny.


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://s3.postimg.org/6ytnjcxoz/DSC_9331.jpg)


Choć nie do końca efekt jest ten sam...



https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://s14.postimg.org/afh6u3mbl/DSC_9331c.jpg)

Ligo
03-10-2016, 22:20
Czasem czarno-białe wygląda też nieźle w kolorze. ;-)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/10/xfThddE-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/xfThddE.jpg)
X-E1

Owain
03-10-2016, 22:33
Robaczki! Tyle wiedzy! W pigułce :) Zobowiązanym:)

d90
03-10-2016, 22:36
ja lubie i bw i kolor

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/10/jue7g8-1.jpg
źródło (http://i68.tinypic.com/jue7g8.jpg)
ale ja, to
dziwny jestem przecież :)
hehe

Ogryzek
03-10-2016, 22:42
Robaczki! Tyle wiedzy! W pigułce :) Zobowiązanym:)

Żeby jeszcze to było tak, że wiedza = mądrość

d90
03-10-2016, 22:47
Żeby jeszcze to było tak, że wiedza = mądrość

Mądrość jest przereklamowana :)

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/10/jrtkj5-1.jpg
źródło (http://i68.tinypic.com/jrtkj5.jpg)
podobno
:)

Ligo
03-10-2016, 22:48
ale ja, to
dziwny jestem przecież :)
hehe
Fakt... Kto by tyle na mokrej trawie wytrzymał? ;-)

Poza tym dawno rury nie było...


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/10/r2iKCyo-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/r2iKCyo.jpg)

tomek_jj
03-10-2016, 22:50
Kolor to informacja.



W fotografii to raczej jeden ze środków wyrazu. Nadużywany .

samek
03-10-2016, 23:03
Mądrość jest przereklamowana...

B&W jest przereklamowane.


http://www.swierkot.com/img/duze/00081.jpg
źródło (http://www.swierkot.com/img/duze/00081.jpg)

Ogryzek
03-10-2016, 23:38
B&W jest przereklamowane.



+1


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://s22.postimg.org/qsxqi8t2p/Ci_cie_Wpopszek.jpg)

d90
04-10-2016, 00:24
Qurde
nie wiem czy do wiosny
badyli z lata mi wystarczy ?

Faktycznie rury trza poszukać :)

(bo dawno nie było)

Ligo
04-10-2016, 01:08
Szukaj rur, bo i mnie się kończą.


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/10/LeIDygR-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/LeIDygR.jpg)
SD14, Millenium Park

Ligo
04-10-2016, 02:39
Zobowiązanym:)
Heinekenem.:-)

d90
04-10-2016, 07:49
Juesejowe fajne jak zawsze :)

Ps.
Ruły nie mam.
Ale mam kota.

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/10/qss093-1.jpg
źródło (http://i63.tinypic.com/qss093.jpg)

samek
04-10-2016, 09:11
...

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/10/LeIDygR-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/LeIDygR.jpg)
SD14, Millenium Park

Coś mi ten w tle przypomina.


http://swierkot.com/img/duze/00290.jpg
źródło (http://swierkot.com/img/duze/00290.jpg)

puch24
04-10-2016, 09:26
Ten kot bardzo mi się podoba...

Ogryzek
04-10-2016, 09:39
Przyczajony Tygrys, ukryty Kot


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://s14.postimg.org/q3c3mjmpd/P8160526.jpg)

d90
04-10-2016, 09:54
Wy tu "wielki świat" zapodajecie, a ja tylko kota mam i badyle.
Fajny ten świat... :)
Zazdraszczam.

Ale chyba bym sie nie zamienił...bo lubie wiochę :)

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/10/jkyogp-1.jpg
źródło (http://i67.tinypic.com/jkyogp.jpg)
badyle znowu dam
z 44 m39

GePe
04-10-2016, 09:58
A ja mam rułe :-)

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/10/30071827226_bdce2802bd_b-1.jpg
źródło (http://farm9.staticflickr.com/8398/30071827226_bdce2802bd_b.jpg)

samek
04-10-2016, 09:59
......bo lubie wiochę :)...

Nie tylko Ty lubisz swoją wiochę.


http://swierkot.com/img/duze/00309.jpg
źródło (http://swierkot.com/img/duze/00309.jpg)

d90
04-10-2016, 10:09
A co to za stacja ?

samek
04-10-2016, 10:15
A co to za stacja ?

To jest stacja w mojej wiosce. I nie jest to żaden żart.
Leży pomiędzy Katowicami, a Krakowem i zatrzymuje się tam każdy osobowy pociąg z Katowic do Krakowa/Wieliczki lub z Oświęcimia do Krakowa/Wieliczki. I odwrotnie.
Mam 1 km do tej stacji. Jeśli jest potrzeba pociągu pospiesznego, to 5 km do Krzeszowic na stację należy podążyć.

Edyta mi pomogła znaleźć powyginane rury.


http://swierkot.com/img/duze/00063.jpg
źródło (http://swierkot.com/img/duze/00063.jpg)

cz4rnuch
04-10-2016, 10:22
Wy tu "wielki świat" zapodajecie, a ja tylko kota mam i badyle...
Ale za to te badyle świecące w nocy na biało wyszły miodnie.

d90
04-10-2016, 10:45
Ale za to te badyle świecące w nocy na biało wyszły miodnie.

A to nie moje chyba. Nie pamietam takich badyli...ale dzieki, jakby co.
:)

Ale zeby nie było, to czasami i ja torbę pakuje. Taksówkę biore i sru... :)

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/10/2vumyyc-1.jpg
źródło (http://i68.tinypic.com/2vumyyc.jpg)
... opuszczam wiochę czasami, choć z upływem czasu, coraz trudniej mi sie zdecydować.
Berlin na przykład, czeka w kolejce od dawna. I jeszcze poczeka :)

A stacja fajna. Zabytkowa bardzo.
U mnie też jest taka. Ale juz w sumie jej nie ma...bo...nic sie nie zatrzymuje od dawna. A pociągi osobowe też od święta zobaczyc można. Tabliczkę jedną zdjęli. Druga ledwo czytelna...

Cuż. Wszystko mija. A ja tak bardzo zmian nie lubie...
:)

GePe
04-10-2016, 12:09
d90 - takie kwiatki lubię. Brakuje mi teraz ogrodu i sadu. mogłem wyjść za dom, położyć się w trawce i pstrykać ile dusza zapragnie :-)

Wygięte rury to tylko z czarnego kita:

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/10/29813084650_86f86a67d6_b-1.jpg
źródło (http://farm8.staticflickr.com/7545/29813084650_86f86a67d6_b.jpg)

cz4rnuch
04-10-2016, 14:17
A to nie moje chyba. Nie pamietam takich badyli...ale dzieki, jakby co...Twoje i bardzo dobre. Kilka dni temu wrzuciłeś, ale wcześniej nie miałem okazji rzucić okiem.

...Berlin na przykład, czeka w kolejce od dawna. I jeszcze poczeka :)...Istnieje pewnie niebezpieczeństwo, że jeśli jeszcze trochę poczekasz to zamiast do Berlina pojedziesz do (proszę wybaczyć mój arabski) برلين

Tiszerta dam:

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/10/Yr5nTAC-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/Yr5nTAC.jpg)

Ogryzek
04-10-2016, 14:51
Vietnam powiadasz...
To znaczy, że jest jeszcze jakiś wolny kraj.
Jednak mnie bliżej do Królewca a i o paszport chyba też będzie łatwiej.

Katedra Matki Bożej i św. Wojciecha w Królewcu (1988 )


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://s13.postimg.org/8a5hykx0n/Scan_150421_0029.jpg)

d90
04-10-2016, 16:57
Berlin sie zmienia. To pewne.
I masz zupełną racje.
Arabów się nie lękam. Znam paru. Jednemu nawet kiedyś kotleta zrobiłem, choć mnie cieżko przekonać do tego rzemiosła.
Ale zadziałali znajomi...i...zrobiłem.
Ale to stare dzieje.
Ostatnio Indianie z Indii sie postanowili pobrać. Znajomi. Tym razem nie dałem ciała. Wzieli kotleciarza za całe pięć tysiaków. Bez kamerzysty liczone oczywiście...

Arab zły nie jest. Wypije. Zapali. Zje. Normalnie jak Europejczyk. Oczywiscie - jeśli to "normalny" arab a nie świr jakiś.

Za dobre słowo dziękuję. Zdarzyło się. Wypadek :) bo jakbym wszystko co mi do łba przychodzi focił, to by schiza była.

No i badyla dam
bo mam :)

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/10/122oj7c-1.jpg
źródło (http://i67.tinypic.com/122oj7c.jpg)
44 oczywiście :)

Owain
04-10-2016, 17:54
Takie mam reminescencyje, jeśli wolnoć w tym wątku.;)
Się trochę wpkx naśmiewał, ale faktycznie miałem za pan brat dawno temu z bractwami rycerskimi. Piszę z bractwami, bo powstało ze trzy, jedno po upadku drugiego, co spowodowane było oczywiście skupieniem się nie na realizacji hobby, ale na wtykaniu kołka w du.. (bynajmniej nie chodzi o inscenizację z Azją Tuhajbejowiczem) i wzajemnym ustalaniu kto komu ma służyć. Ówcześni „moderatorzy” bractwa byli już ludźmi po 30tce, jednak ich najważniejszym działaniem (zamiast kręcenia kółek na kolczugę i szycia nogawic) było pisanie regulaminyjów wszelakich. A później ci potyrani przejęli władzę i wyrzucili tych starszych i nazwali się na nowo. Ale jak pałeczkę sztafetową przejęli również ów kołek. Użycie w czasie biesiady słowa na k… (przypadkiem) było piętnowane (nie, nie żywym ogniem). ale już donosicielstwo, wyśmiewanie „niehistorycznego” szwu na gaciach i poniżanie innych ze względu na uboższe wyposażenie – tak:) Z tego wyleciałem za niegodne zachowanie w czasie odczytu przez Brata Naczelnego „Eseju o cebuli”. No to założyliśmy sobie trzecie Bractwo. A że brzydziliśmy się przejęcia już wyraźnie sfatygowanego kołka, atmosfera była fajna i luźna. Niestety, kołek ów uwierający Brata od Cebuli tak go srodze męczył, że zachodził czasem na nasze spotkania, a to czaił się pod drzwiami i purpurzał ze złości na śmiechy i swawole, a to wpadał z pretensją i buczał, że zachowanie niegodne uprawiamy, że to bordel krasnoludzki, a nie bractwo rycerskie. Nie buczał długo, bo go raz zamknęliśmy na trochę w schowku na miotły, za to jął nas obsmarowywać na tak zwanym "mieście".
No i morał z tego Moi Mili taki, że czasy się zmieniają, hobby się zmieniają, a ludzie nijak :D

Ogryzek
04-10-2016, 18:28
Gdyż albowiem ponieważ. Człowiek tak jak i ten świat składa się z próżni.
I to nie jest żart/przenośnia. Świadomość w naszych głowach jest konsekwencją fuzji dwóch linii czasu. Czasu zewnętrznego i czasu wewnętrznego. Jeden transportuje zdarzenia ze świata zewnętrznego do środka a drugi transportuje czas ze końca świata wewnętrznego do środka nas. Pierwszy transportuje zdarzenia z przyszłości, a drugi jak strumień płynie pod prąd tego pierwszego aby transportować zdarzenia z przeszłości.
Dwie linie czasu, dwóch przeciwnie spolaryzowanych światów spotykają się w czarnej dziurze w naszych głowach. Teologia w tym przypadku znajduje swoje uzasadnienie w fizyce a fizyka znajduje swoje uzasadnienie w teologii.
Konsekwencją kierunku przepływu czasu (do wewnątrz) jest pożądliwość ciała/materii/chwały, w której jesteśmy całe życie (to nie jest prawdziwe życie tylko kolejna iluzja = sen liniowy) zanurzeni aby wybudzić się po śmierci w kolejnym śnie na innym poziomie. Jesteśmy hologramami, projekcją świadomości Stwórcy.

Jak już w tytule jest psionicznie to niech już będzie :-)

d90
04-10-2016, 18:40
Matko i Córko !!!
Zawsze myślałem, że to ja jestem porąbany. Ale jak czytam forum, to sie mi zdaje, że normalnie nudny jestem !!!
hehe

grzyba dam
bo mam

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/10/24evnlz-1.jpg
źródło (http://i67.tinypic.com/24evnlz.jpg)
44 zdźiś

puch24
04-10-2016, 18:59
Niestety, Sebo drogi, mogę się pod tym podpisać ręcami i nogoma. Co prawda nie należałem nigdy do żadnego bractwa, ale zauważyłem, że niektórych ludzi po prostu uwiera to, że ktoś inny dobrze się bawi, i to w inny sposób. Są to chyba w dużej mierze ludzie pozbawieni wyobraźni, empatii, i poczucia humoru. Sami nie potrafią się dobrze bawić, i próbują nie pozwalać innym.

d90
04-10-2016, 19:19
Panowie - wszystko można olać :)
Są bowiem ludzie i są kaloryfery...

Ps.
Byłbym zapomniał - badyl !!!
:)

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/10/ws086g-1.jpg
źródło (http://i63.tinypic.com/ws086g.jpg)
Vivitar 70-210
(już go nie mam, znaczy mam w częściach. Mocowanie i przysłona mi była potrzebna, więc se kiedyś tam wyjąłem).

Ogryzek
04-10-2016, 19:29
Nie wiem czy Ty zdajesz sobie sprawę d90 z tego, że popełniłeś niezwykłe, niewybaczalne faux pas.
Przy zdjęciach badyli i bigosu nigdy ale to przenigdy nie przymykamy przesłony to wartości takiej aby bokeh, nasz ukochany bokeh ukazał się jako trelinka na drodze wiejskiej w Kozichdubkach.
To jest coś, coś jak nałożyć sobie tatara na bułkę uprzednio nie posmarowawszy jej masłem.
Jak picie piwa z kieliszka do szampana.
To zdjęcie byłoby doskonałe, gdyby jak Mały Głód nie czaił się tam ten 6-kątny kafel.

koberek
04-10-2016, 20:26
To ja tu tyle lat zaglądam, a tu takie perełki ukryte w jakiejś damskiej Cafe,
nigdy bym tu nie zajrzał, gdyby nie d90.
Grzyba mam to dam i ja.
Tylko nie wiem czy SLT się tu też łapie, wprawdzie to też Sony


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/10/29190782816_188224cc00_z_d-1.jpg
źródło (https://farm9.staticflickr.com/8031/29190782816_188224cc00_z_d.jpg)

minolta 50/1.8

puch24
04-10-2016, 20:31
Tu się łapie wszystko, co nie jest poprawnym technicznie i całkowicie bezdusznym pstrykiem. ;-)
Ale na wszelki wypadek zapytaj Ojca Założyciela, Owaina.

Ligo
04-10-2016, 20:36
Ja bardzo przepraszam, że nie w temacie, ale... hologram w nocy miałem:


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/10/pel7Msg-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/pel7Msg.jpg)

koberek
04-10-2016, 20:39
Baba zrobi masaż, to się nie będzie czepiał :)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/10/15675870090_715e10b81b_z_d-1.jpg
źródło (https://farm8.staticflickr.com/7572/15675870090_715e10b81b_z_d.jpg)

Ogryzek
04-10-2016, 20:46
Ja bardzo przepraszam, że nie w temacie, ale... hologram w nocy miałem:



Prześliczny...
Jedyne czym było mi dane jeździć w podobnych gabarytach w PL to MAN TGA 480 XXL.

d90
04-10-2016, 20:51
Fura fajna, bo duża. Kazdy chyba miał marzenia, żeby powozić takim cudem. Choc dni pare...

@
Koberek
To miejsce zsyłki. Dawaj co tam masz i co na sercu leży :)
hehe

Dam badyla, ale już pamiętając - otwarte na maksa !

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/10/a0h105-1.jpg
źródło (http://i67.tinypic.com/a0h105.jpg)
44 :) otwarty :)

samek
04-10-2016, 20:54
Gdyż albowiem ponieważ. Człowiek tak jak i ten świat składa się z próżni.
I to nie jest żart/przenośnia. Świadomość w naszych głowach jest konsekwencją fuzji dwóch linii czasu. Czasu zewnętrznego i czasu wewnętrznego. Jeden transportuje zdarzenia ze świata zewnętrznego do środka a drugi transportuje czas ze końca świata wewnętrznego do środka nas. Pierwszy transportuje zdarzenia z przyszłości, a drugi jak strumień płynie pod prąd tego pierwszego aby transportować zdarzenia z przeszłości.
Dwie linie czasu, dwóch przeciwnie spolaryzowanych światów spotykają się w czarnej dziurze w naszych głowach. Teologia w tym przypadku znajduje swoje uzasadnienie w fizyce a fizyka znajduje swoje uzasadnienie w teologii.
Konsekwencją kierunku przepływu czasu (do wewnątrz) jest pożądliwość ciała/materii/chwały, w której jesteśmy całe życie (to nie jest prawdziwe życie tylko kolejna iluzja = sen liniowy) zanurzeni aby wybudzić się po śmierci w kolejnym śnie na innym poziomie. Jesteśmy hologramami, projekcją świadomości Stwórcy...


http://www.swierkot.com/img/duze/00099.jpg
źródło (http://www.swierkot.com/img/duze/00099.jpg)

Ligo
04-10-2016, 20:55
Ten po prawej to nie TGA, ale mniej więcej można porównać gabaryty.


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/10/XaUGsQX-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/XaUGsQX.jpg)

samek
04-10-2016, 20:56
...
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/10/pel7Msg-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/pel7Msg.jpg)

Ligo - tu ktoś kogoś prześladuje. Wczikago i na hajłeju.


http://www.swierkot.com/img/duze/00010.jpg
źródło (http://www.swierkot.com/img/duze/00010.jpg)

Ligo
04-10-2016, 20:58
Ciekawe kto kogo? ;-)

samek
04-10-2016, 21:06
Ciekawe kto kogo? ;-)


http://www.swierkot.com/img/duze/00195.jpg
źródło (http://www.swierkot.com/img/duze/00195.jpg)

Ligo
04-10-2016, 21:15
To zdjęcie nie daje jednoznacznej odpowiedzi.

Ogryzek
04-10-2016, 21:27
To zdjęcie nie daje jednoznacznej odpowiedzi.

+1







8znaków - keszitsen kepet onmagarol

samek
04-10-2016, 21:30
To zdjęcie nie daje jednoznacznej odpowiedzi.

A jednoznaczna musi być? :)

Ogryzek
04-10-2016, 21:35
To zdjęcie daje więcej niż dwa rozwiązania.

jo44
04-10-2016, 21:39
A jednoznaczna musi być? :)
Bo my proste chopy! U nas kawa na ławę! :)

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/u/96160202/reklama%20%282%29.jpg)
(źródło: internety)

samek
04-10-2016, 21:40
To zdjęcie daje więcej niż dwa rozwiązania.


A jednoznaczna musi być? :)

Że się tak powtórzę.

koberek
04-10-2016, 21:58
O czym Wy kuźwa kaman ?


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/10/14770227242_b8bd30edb0_z_d-1.jpg
źródło (https://farm4.staticflickr.com/3920/14770227242_b8bd30edb0_z_d.jpg)

samek
04-10-2016, 22:14
O czym Wy kuźwa kaman ?...

No przyznam szczerze, że nie bardzo wiem.
Chyba to sprowokowałem dostrzegając w zdjęciach Ligo coś, co też widziałem, jakoś tam uchwyciłem i najwyraźniej głupio tu umieściłem coś do tego papląc.
To się może wymiksuję po cichutku pisząc, że nie miałem złych zamiarów.
Ukłony.

Owain
04-10-2016, 22:14
Hmmm.. wyczuwam... wyczuwam... szhhh... szhhhh.....


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/10/2z86u7k-1.jpg
źródło (http://i68.tinypic.com/2z86u7k.jpg)

Ligo
04-10-2016, 22:18
Ke? :shock:

A ja cały czas myślę: zamienili się oni na te trampki, czy nie?

Owain
04-10-2016, 22:27
Wyczuwam.....! Wyczuwam.....


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/10/2djdpas-1.jpg
źródło (http://i68.tinypic.com/2djdpas.jpg)

d90
04-10-2016, 22:39
nomanie śmigło


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/10/wwl0mc-1.jpg
źródło (http://i67.tinypic.com/wwl0mc.jpg)
:)
44

Ogryzek
04-10-2016, 22:43
szhhh... szhhhh..... szzzhhhhh... szzzhhhh..... szzzhhh... szzzhhhh.....



https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://s11.postimg.org/kj10a4ln7/DSC_1736a.jpg)

Owain
04-10-2016, 22:45
Wyczuwam.... Śmigło?!


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/10/34qv24g-1.jpg
źródło (http://i65.tinypic.com/34qv24g.jpg)

Niiieeee... to.... IMPERATOR !!!!!!!!!!!!!!!

Ogryzek
04-10-2016, 23:24
Jego eminencja...Imperator :D

Ligo
05-10-2016, 04:49
Chyba to sprowokowałem dostrzegając w zdjęciach Ligo coś, co też widziałem, jakoś tam uchwyciłem i najwyraźniej głupio tu umieściłem coś do tego papląc.
Eee tam... marudzisz. To jest wątek od paplania i wrzucania głupich zdjęć. Niegłupich też.;-)

Masz takie? Przypuszczam, że masz jednak lepsze. :-)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/10/5cCaOUp-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/5cCaOUp.jpg)



https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/10/f3frpKO-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/f3frpKO.jpg)
5D2


Owain - sorry, bo nie zajarzyłem kontekstu z tym pierwszym "szhhh...";-)
Twoje zdjęcia mi się nie wyświetlają od jakiegoś czasu na mojej starej przeglądarce.

cz4rnuch
05-10-2016, 09:03
Ja owainowego post Anakina widzę tylko w domciu i w tapatolku a w pracy słyszę tylko dźwięk pracującego automatu nurkowego, o ile mnie słuch nie myli, marki Dacor.
Dam innego czarnucha, oczywiście tylko dlatego, że mam.


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/10/WOTgNc7-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/WOTgNc7.jpg)

Owain
05-10-2016, 09:14
Owain - sorry, bo nie zajarzyłem kontekstu z tym pierwszym "szhhh...";-)
Twoje zdjęcia mi się nie wyświetlają od jakiegoś czasu na mojej starej przeglądarce.


Ja owainowego post Anakina widzę tylko w domciu i w tapatolku a w pracy słyszę tylko dźwięk pracującego automatu nurkowego, o ile mnie słuch nie myli, marki Dacor.

Kurde, być może to wpływ nowego filtra artystycznego zastosowanego przez administrację forum...;) Hmm... dziwne, mnie wszystko widać i nie zmieniałem nic, zdjęcia na tinypica wrzucane od zawsze, 1000 px szerokości...

d90
05-10-2016, 09:21
To ja kota...

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/10/33elqgx-1.jpg
źródło (http://i67.tinypic.com/33elqgx.jpg)
:)

Owain
05-10-2016, 09:28
Kot bardzo fajny. Strasznie ciekawym, jak ta fota wyglądała na wyjściu z aparata :)

puch24
05-10-2016, 09:37
No właśnie, d90, bardzo ciekaw jestem jakimi sposobami Ty "masakrujesz" :-P Twoje foty tak, że są takie fajne! Chciałbym kiedyś zobaczyć zestaw Przed - W trakcie 1 - W trakcie 2 - W trakcie 3 - Po.
Kot fajny!

cz4rnuch
05-10-2016, 10:07
Przeca D90 pisał już wiele razy o snapseedowaniu swoich fotek.

waldek
05-10-2016, 10:40
Przeca D90 pisał już wiele razy o snapseedowaniu swoich fotek.
Czy ktoś się orientuje jak można ten program kupić na PC?
Szukam w googlach i za cholerę nie mogę znaleźć.
Pobrałem tylko wersję 15 dniową.

puch24
05-10-2016, 10:49
Pisał to dawno. Poza tym, Snapseed chyba nie ma jednego ogólnego przycisku "General mayhem", tylko jednak jakieś opcje do wyboru? :-P

d90
05-10-2016, 10:54
Ja mam wersje na fona. Polecam tez ps Express (czasami fajny) oraz pixlr do zmniejszania.
Fotkę robie, wiedzac od razu jak bedzie wygladała juz po. Zawsze tak jest.
I to co tu widzicie, zawsze jpg z puszki, wysyłka na fona, koniec.

Czasem fotka jest prześwietlona, czasem niedoswietlone. A bardzo czesto - zmieniona temp barw.
To tez duzo daje, bo szczegóły potrafią same wyłazić przy innym balansie.
Cała tajemnica :)
moze poza tym, że ja to lubie (takie zabawy) bardzo...

Fajnie ze sie czasem podoba, ale ja i tak se swoje zrobie. WONtek jest przyjazny dla pobebrańców jak ja, więc teges :)

Poza tym, nie uważam, zeby to co ja se pstrykam było jakos specjalnie skomplikowane.

kFiatka dam
bo mam :)

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/10/2cyqp29-1.jpg
źródło (http://i65.tinypic.com/2cyqp29.jpg)

Zabawy takie - wykluczają - oglądanie w powiększeniu. I dobrze. Nie cierpię oglądania w powiększeniu. Fotka jest fotka. Detale sa istotne, jesli uda sie je "zgrać" z całością. Powiększanie to zuo :)

Przykład:

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/10/2q2p9ci-1.jpg
źródło (http://i65.tinypic.com/2q2p9ci.jpg)
Powiększając trafimy na tragiczną jakość, i dobrze. Bo tak miało być.
Fotkę oglada sie w całości. W kazdym razie - jak tak robię :)

Jeszcze jedno -
nie lubie zbędnych i pustych elementów na fotce. Moze dlatego wlasnie, lubie ogniskowe w granicach 50mm. Choc na ff uwielbiam 35mm, ale to już do człowieków - a tych - ostatnio nie pstrykam. Pewnie dlatego, że człowieków na wsi mało, a na widok nawet małego aparaciku, wszyscy uciekają :)
Z reszta i tak wiedzą, że jesli jestem w polu widzenia, to i aparat też jest. Jakikolwiek, ale jest ze mną :)

Na koniec motylek.
No bo lubie motylki ;)

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/10/inep2c-1.jpg
źródło (http://i66.tinypic.com/inep2c.jpg)

Ps.
Nie lubie pisac, bo to słabo mi idzie.
WOlę czytać to, co Wy piszecie.
:)

puch24
05-10-2016, 11:10
Dziękujemy za trud włożony i przymuszenie się! :-)

d90
05-10-2016, 11:16
Dziękujemy za trud włożony i przymuszenie się! :-)

Daaaawno temu pisałem duzo. Moze sie "wypisałem" po prostu hehe ?
:)
no ale fakt, że gadać lubie bardziej. Szczegolnie jesli o foto idzie...albo o moje dzieciaki.
:)

Właaaaaaśnie.
:)

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/10/25ji1zn-1.jpg
źródło (http://i68.tinypic.com/25ji1zn.jpg)
:)

puch24
05-10-2016, 11:25
Zaynstalowałem Snapseed na głaskofonie i wygląda to przyjemnie na pierwszy rzut oka. Nie wyeksplorowałem jego wszystkich możliwości.

d90
05-10-2016, 11:27
Pobaw sie. Soft jak kazdy inny. Moze sie spodoba, a moze sie nie spodoba.
Tak czy siak - jest za darmo :)

cz4rnuch
05-10-2016, 11:33
Czy ktoś się orientuje jak można ten program kupić na PC?
Szukam w googlach i za cholerę nie mogę znaleźć.
Pobrałem tylko wersję 15 dniową. A to snap nie jest darmowy? Nie wiem czy jest na PC, ale ten program mocno degraduje obrazek. Jak dla mnie stworzony jest do mądrychtelefonów choć oczywiście czasami da się uzyskać bardzo ciekawe efekty a wtedy jakość zupełnie nie przeszkadza. Ewentualnie można zaopatrzyć się w jakiś emulator na PC.


Pisał to dawno. Poza tym, Snapseed chyba nie ma jednego ogólnego przycisku "General mayhem", tylko jednak jakieś opcje do wyboru? :-P Kluczem do tych fotek i tak jest D90 więc ja nawet nie podchodzę do SSa bo mnie ten program tylko frustruje :( Sam fotki psuję w efexach od gugla bo nie rypią tak mózgu.

Arab democracy (wiem, ostatnie moje teksty zalatują trochę Houellebecq'iem)

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/10/EFPVCJQ-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/EFPVCJQ.jpg)

Ogryzek
05-10-2016, 12:01
Ciekawy festiwal. Przyznam, że zdjęcia zrobiły na mnie wrażenie.
https://www.gazeta.ru/lifestyle/photo/krovavoe_bogosluzhenie_na_phukete.shtml#

waldek
05-10-2016, 12:05
A to snap nie jest darmowy? Nie wiem czy jest na PC... Ewentualnie można zaopatrzyć się w jakiś emulator na PC.
Darmowy jest na androida i inne komórki.
Na windows jest tutaj http://snapseed.softonic.pl/ ale... tylko 15 dniowy.
Dlatego pytam jak go kupić.
Nie bardzo sobie wyobrażam obróbkę na 5,5 calowym smarphonie ale na monitorze można się pobawić.

d90
05-10-2016, 12:09
Darmowy jest na androida i inne komórki.
Na windows jest tutaj http://snapseed.softonic.pl/ ale... tylko 15 dniowy.
Dlatego pytam jak go kupić.
Nie bardzo sobie wyobrażam obróbkę na 5,5 calowym smarphonie ale na monitorze można się pobawić.
Ja mam na iPhona.
Działa.
Na szczegółach sie nie znam, niestety. Nie pomogę.
Moze na tablet zainstaluj ?

cz4rnuch
05-10-2016, 12:36
Darmowy jest na androida i inne komórki.
Na windows jest tutaj http://snapseed.softonic.pl/ ale... tylko 15 dniowy... Z tego co widzę to plik z linka to już trochę prehistoria i zamiast zakupów możesz jedynie posilić się jakimś crackiem. Na guglach piszą, że to wersja z 2012 i pewnie niewiele ma wspólnego z tym co mamy obecnie. Od tamtego czasu wiele się zmieniło i NIKa wchłonęli guglaści a sam program jest już chyba o dawna dostępny tylko na komórki i tablety. Idź za radą D90 i zainstaluj wersję na tableta albo skorzystaj z droidowego emulatora na PC (np Droid4X).

d90
05-10-2016, 13:03
Ten snapseed to takie badziewie...że na kompa nawet nie ma ?
No cóż. Mi pasuje i tak :)
Wystaw nie planuje hehe, a wydruków z zabaw tego typu - nie robię.

Dam badziestwo kolejne:

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/10/117veyo-1.jpg
źródło (http://i66.tinypic.com/117veyo.jpg)
44
:)

Ogryzek
05-10-2016, 14:30
Mam wam zrobić presety do RT w taki sposób masakrujące obrazek?
Program pracuje także na jpg nie tylko na raw więc co to za problem remapować kolory, dodać rozmycie
d90 podeślij mi na priv link to tego zdjęcia powyżej @1920x1280 to zaraz zobaczę co trzeba ustawić aby zrobić do tego automat.

d90
05-10-2016, 16:26
Ogryzek
Ludzie po prostu chca spróbować snapseed-a. Nie o to idzie, zeby było jak u mnie - bo jak sam piszesz, masakrować tak jak ja, chyba kazdy sam potrafi.

A ze mnie żarty se robią po prostu. Ja natomiast luźny jestem i zadowolony. Bo lepiej żartować niż chorować - jak mawiają ludzie na wsi :)

Swoją drogą ... nie da rady zrobić "gotowca" na moje zabawy. Kazda inaczej leci :)

Ps.
Dałbym fotkę, ale chyba przesadzam z ilością. Bo co wpis, to pstryk leci. Więc "wolne" wezmę :) .

- - - - kolejny post - - - - - -

Swoją drogą, to ciekawe co zyskał nexowy wątek, wywalając nas tutaj.
Nadal pstryki mozna tam zobaczyc oraz zachwyty nad zumami. Nuda straszna. Wiem, bo luknalem :)

puch24
05-10-2016, 17:32
Ale fajne fioletowe grzybki-halucypki!
(nie brałem!) ;-)

Owain
05-10-2016, 19:01
To ja na czasie - Węgierska Instalacja Antyaborcyjna


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/10/2ex0efr-1.jpg
źródło (http://i64.tinypic.com/2ex0efr.jpg)

d90, ja to serio uważam, że jesteś artysta. Jest chyba jest taka dziedzina jak połączenie foto z grafiką. O Rybczyńskim pisali, że to 'artysta obrazu elektronicznego'. Tylko abyś nie skończył jak Beksiński.
A co do nexów, cóż, bardziej mnie styl ubódł i raportowanie, niż fakt, że niektórzy wolą spokojniejszy, wolniejszy, stricte sprzętowy wątek.
Za dwa dni miesięcznica naszego wątunia. Szykujcie foty i prelekcje ;)

Ligo
05-10-2016, 19:23
Wy to chyba według kalendarza ahabskiego, bo mnie pokazuje cztery dni.
Ale nic to, kolega Ogryzek wygrzebie zapasy jagodzianki, ja podrzucę szikagowską podsuszaną i styknie.

Nawet fotę mam na inaugarację miesięcznicy, tylko ścieżkę dźwiękową trzeba dorobić.


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/10/WtudqaK-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/WtudqaK.jpg)
G7

d90
06-10-2016, 09:03
Owain
No dobra. Już nie będę.
Za duży już jestem, żeby prowokować robienie żartów na własny temat.
Obiecuje (jesli) fotki tylko z kita i tylko surowy jpg z puszki :) a zabawy zostawię dla siebie.
:)

Owain
06-10-2016, 10:51
Owain
No dobra. Już nie będę.
Za duży już jestem, żeby prowokować robienie żartów na własny temat.
Obiecuje (jesli) fotki tylko z kita i tylko surowy jpg z puszki :) a zabawy zostawię dla siebie.
:)

Mam nadzieję, że sobie jaja robisz, bo ja pisałem serio:) Najzupełniej. Napisałbym Ci, co powinieneś zażyć, ale tu nagany dają za to;) Tedy badyle dawaj, im bardziej pojechane, tym lepiej!

Ligo, ja liczę miesiąc, wg kalendarzyka żony ;) Tako mi wychodzi w piąteczek. Ale może też być triduum :D A, no i kot fajny, szkoda że niewolny :]

Marta Baranowska
06-10-2016, 13:38
ale o co chodzi? :P

Owain
06-10-2016, 14:22
ale o co chodzi? :P

O nadanie efemeryczno-klaustrofobicznej formy dla nadaktywnej idei „luźnego bokehu” w perspektywie aborygeńskich mitów o projekcji tzw. Wielkiego Grzyba, zjedzonego onegdaj przez pomyłkę przez Wodza Hulu-Kulu, w aspekcie jego asferycznej transprojekcji na grupę polskich fotografików.

Mniej więcej.

Ligo
06-10-2016, 15:28
Coś dziwnego się dzieje. Nie potrafię zdefiniować. Za dużo absurdu w absurdzie? Może o ten kołek...?
Daję na wstrzymanie.
Kiełbasę wyślę pocztą.

Owain
06-10-2016, 15:50
Oj. To ja przepraszam, jak kogoś uraziłem. Chciałem być zabawny, a wyszło jak zwykle. Szast-Prast.

d90
06-10-2016, 17:26
Mnie ostatnim wpisem nie wzruszyłeś.
Natomiast ten wózek...to owszem. Ruszył mnie.

Wałkowanie bowiem, szeroko usprawiedliwionego mordowania ludzi, rusza mnie jak licho.
A próby jakiejkolwiek polemiki w tym temacie mz są bez sensu. Albo zabijamy jak pierwotni, albo żyjemy jak ludzie, nie jak muzułmanie z bronią w ręku.

No ale - to tylko zdjecie.
Bardzo trafne - dla chwil ostatnich w pl...ale na pewno nie było zapodane jako próba nawiązania polemiki. Wiec nic nie mówie ...

Ps.
Fotki nie dam, bo choc w lesie wlasnie byłem - to kita nie zabrałem. Zapomniałem :)

Ligo
Jaki kołek ?

Owain
06-10-2016, 20:45
Mnie ostatnim wpisem nie wzruszyłeś.
Natomiast ten wózek...to owszem. Ruszył mnie.

Wałkowanie bowiem, szeroko usprawiedliwionego mordowania ludzi, rusza mnie jak licho.
A próby jakiejkolwiek polemiki w tym temacie mz są bez sensu. Albo zabijamy jak pierwotni, albo żyjemy jak ludzie, nie jak muzułmanie z bronią w ręku.

No ale - to tylko zdjecie.
Bardzo trafne - dla chwil ostatnich w pl...ale na pewno nie było zapodane jako próba nawiązania polemiki. Wiec nic nie mówie ...

Ps.
Fotki nie dam, bo choc w lesie wlasnie byłem - to kita nie zabrałem. Zapomniałem :)

Ligo
Jaki kołek ?

Wiesz, d90, po pierwsze modzi już ostrzą zęby, aby dać im powód do ingerencji, po drugie temat jak każdy inny (znaczy z tych ciężkich i imponderabilnych). Zdjęcie nieciekawe technicznie, bo aby ogarnąć wózek i to co w wózku, ciężko było jakąś perspektywę ogarnąć. Raczej szło mi o interesujące oddanie przez autorów instalacji tematu (problemu) jeden powie, że nieco infantylny, inny, że przez prostotę trafili w sedno problemu.
Co do samej aborcji, wstyd powiedzieć, ale laaaata temu jak kasy nie miałem, pisałem na zlecenie prace magisterskie (za kasę), więc aby się przyłożyć przeczytałem kilka książek na ten temat. I mimo, że niejaką wiedzę miałem, nigdy się na ten temat nie wypowiadam, czy tam nie daję oczywistych prawd, truizmów. Bo temat z tych najbardziej delikatnych, intymnych, ideowych, imponderabilnych, jak wspomniałem. Nie mnie, szczurowi, na ten temat prawdy objawione głosić. Dodam, że praca dotyczyła aspektów prawnokarnych a nie medycznych czy etycznych.

Anyway, jeśli kogokolwiek uraziłem tym zdjęciem jeszcze raz podkreślam, że nie było ideowo naznaczone a jedynie miało prezentować fakt.

A z trzeciej strony, Ty się naprawdę tak krygujesz, że myślisz, że Ci słodzę bo szydzę? Przecież wiesz, że dla jednych to jakiś przekoloryzowany bohomaz, ale i dla Ciebie i dla mnie, to autentycznie artystycznie prace, bo rzeczywistość, czyli coś co wypluwa aparat podkręcasz w sposób autorski, kolory, te sprawy, przy tym samo ujęcie prostych tematów, czasem pół badyla, czasem niewiadomo co, plama, powoduje wyjątkowość Twoich prac a na dodatek do mojego poczucia estetyki trafia to bardzo. Sorry, jak coś.

Edyta prosi, abyśmy jednak dyskusji na tematy aborcyjne nie podejmowali, każdy ma jakieś swoje racje i podkreślam, bardzo wrażliwe i delikatne. A Ligo się chyba wkurzył, że może za luźno być zaczeło czy coś, w sumie nie kumam, czy wózek, czy żart, pewnie każdy oczekuje czegoś innego po tym wątku, ja nie chcę robić za Matkę Teresę, ale po prostu chciałem aby ludzie mogli sobie wrzucać fajne zdjęcia z miłymi didaskaliami bez oburzenia tych zainteresowanych tylko technikaliami, ku szczęściu i radości powszechnej. Ale jak przepadnie, włosów z głowy rwał nie będę, bo potrzeba matką wynalazku, a jak potrzeby brak to i wynalazek zbędny:)

Siostra Edyty, również Edyta jeszcze wspomina, że odpowiedź do Pani Marty wynikała zarówno z podtrzymania ogryzkowego żartu słownego typu "zakręcone" w nawiązaniu do psioniczności i nijak odnosiło się do wózka albo grzybów d90., ot, flow. Żenuje mnie trochę, że się tłumaczę, ale wiem jak net potrafi wykrzywiać odbiór i intencje.

Owain
06-10-2016, 21:25
No i się porobiło, więc trwając do końca podtrzymam i wrzucę mój ulubiony B&W teledysk...


https://www.youtube.com/watch?v=1EdUjlawLJM

oraz zdjęcie żony, bo mi się podoba w B&W, bo mi się podobają zamknięte oczy, bo dla mnie ładne :)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/10/3145vzr-1.jpg
źródło (http://i63.tinypic.com/3145vzr.jpg)

GePe
06-10-2016, 22:21
To ja dam autobus, bo mam:

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/10/30073315221_a72835ac47_b-1.jpg
źródło (http://farm6.staticflickr.com/5118/30073315221_a72835ac47_b.jpg)
Nex7 & SEL50

Siedzę tak sobie, piję kawkę i myślę jak by tu kupić A7 a może A7II. Jak to nazwał jeden z kolegów „finansowanie wsteczne” nie wchodzi w rachubę. Po ostatnich sprzętu przybyło a nic nie ubyło, między innymi A6000 która mi nie leży w dłoni. W porównaniu z Nexem 7 jest jakaś taka plastikowa, ciepła i lekka no i nie ma poziomnicy, leży w torbie i czeka na lepsze czasy. Co prawda autofokus ma dużo lepszy, nawet makrówka pięknie ostrzy z małej odległości, ale to nie to. Tak, więc wymyśliłem sprzedać A6000, obiektywy systemowe, Ele i MAF-y i zamienić to na A7 a jak kasy wystarczy to na A7II. Pewnie zaraz usłyszę, że nie warto, ale ja myślę, że warto dla stabilizacji i właściwie umieszczonego wyłącznika i spustu migawki :-)

Gdama
07-10-2016, 01:29
Też czasem zastanawiam się nad A7 i to nawet bez kawki ;) Ale potem przychodzi otrzeźwienie. Nikona jeszcze się nie pozbyłam...
Tak sobie myślę, że strasznieśmy przewrażliwieni wszyscy - czyżby jaki zespół stresu pourazowego? (mam na myśli przejścia starowONtkowe) :)
A przecież tutaj miło, bezpiecznie (relatywnie), to i pluralizm miałby szansę zaistnieć

A że w lesie kiedyś byłam, to dam

Porst, tradycyjnie

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/10/Bn7tKWS-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/Bn7tKWS.jpg)

puch24
07-10-2016, 03:37
Owain, chcę taką żonę! :-)

d90
07-10-2016, 07:38
Po pierwsze to sorki, bo myślałem ze Gdama to chłop.
Nietakt z mojej strony :) za co sorki :)

Po drugie - zamieniaj na a7. Mz warto, chyba ze kita miał tylko bedziesz. No to nie warto. Znaczy sie warto (chyba) ale...w sumie plesniaki tanie som. To se kupisz jakis. Zabawa bedzie !
:)

Po trzecie - zona ta chyba z Albanii, wiec teges :) no i zoba na owiana...sie człowiek ledwo pionu trzyma. Tez tak chcesz ? Hehe :)
Jedyna zaleta to te dwa koty, co to o nich pisał. Kot sie przyda. Albo pies. Ale żeby zaraz żona ? No co Ty !!! ?
:)

Ps.
Piątek !!!

puch24
07-10-2016, 08:36
Jak mogłeś taki fopas popełnić! Przecież wcześniej rozszyfrowałem ten nick Gdama jako Gdańska/Gdyńska Dama... :-P
Żona podobno z Węgier, jak głosi plotka... A tylko tymczasowo W Albanii, a nie Z Albanii. Poza tym, nie wymawiał tego kraju przy mnie, bo kojarzy mi się z Popkiem. :-( Czyli z całkowitym upadkiem wszystkiego co ładne i dobre.
Natomiast opisy i widoki danej Żony są co najmniej zachęcające... Więc wyraziłem mój podziw dla Niej.

d90
07-10-2016, 08:58
Moja wina... :) moja wina... :)

Najgorsze, ze przy bezpośrednim spotkaniu, szok by był hehe :)
Z kobietami doswiadczenia mam małe i raczej unikam...nawet w sytuacjach zupełnie luźnych i koleżeńskich :)
Po prostu doswiadczenia życiowe z płcią piękną mnie nie zachęcają
:). Preferuje badyle, jako przyjazne, szczere i kolorowe :)

Natomiast zachwyt nad urodą żony Owaina rozumiem. Kobieta piękna i naturalna. To fakt.
Mało takich. Większość z "dziubkiem" sie pstryka samodzielnie i puszcza obrazek w świat.
Tym bardziej (o zonie wspomnianej pisze) piękno tej kobiety pobudza do...
;) marzeń jak Twoje :)

Ale żeby od razu chcieć ?
Po co Ci "obca baba" w domu ?
Hehe

Ja sobie psa kupie, jak czasu miał bede wiecej. Kiedyś miałem. I to najlepszy towarzysz. Tani w utrzymaniu i zupełnie bezinteresowny. Ale to dopiero, jak juz karierę (zapowiadaną przez Owaina zrobie).
Hehe
Bez obrazy dla fajnych lasek, oczywiscie...bo takie też są (gdzieś tam) na pewno.
:)

Ps.
Fotki (zgodnie z obietnicą) nie dam. Bo nie mam nic z kita.
Tzn mam cudaki jakieś, ale stare już, bo z lata.

Gdama - dawaj badyle - trzeba podtrzymać schizę.
:)

cz4rnuch
07-10-2016, 09:10
Popek faktycznie wygląda trochę niewyjściowo. Do tego podobno skory do bójki i kobiet nie szanuje. Fuj. Jako alternatywę mogę zaproponować Popczika i chłopczika.


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/10/hgp1LXW-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/hgp1LXW.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/10/zwI4FAh-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/zwI4FAh.jpg)

d90
07-10-2016, 13:06
Drugie fajne.

A kto to ten Popek ?

puch24
07-10-2016, 13:36
Wyguglaj sobie Popek albo Gang Albanii. Taki pocięty na ry... tzn. twarzy ban...ta, który myśli, że jest piosenkarzem.

d90
07-10-2016, 14:56
Jesli to kolejny gupek, to szkoda czasu na guglanie.

Powiem Wam, ze patrząc na ceny nowości - cieszę sie bardzo :)

Nie z cen, bo te zabijają, ale ... z tego, że mam pare analogów. Bo za jakis czas, to taniej bedzie na filmie jak kiedys pstrykać, niz se body jakies kupić.

puch24
07-10-2016, 15:15
Nooo. A6500 wygląda na papierze fajnie, ale cena 1700 euronów d..ę urywa.

Coś mi się wydaje, że idzie to w kierunku drastycznej polaryzacji: gów...e pstrykadła w głaskofonach dla motłochu, i dobre, ale nieosiągalne cenowo "prawdziwe" aparaty dla nielicznych wybranych. Bo ceny naprawdę zaczynają być zaporowe, a produkty niezłe, ale w przystępnych cenach - znikają.
Dawno już nie kupiłem żadnego fabrycznie nowego większego sprzętu foto (aparat, obiektyw, lampa), a wyłącznie używki. Na nowe mnie po prostu nie stać. Nowe kupuję co najwyżej duperelki - akumulatory, jakieś pierścienie i inne drobne akcesoria.

P.S. Głupek. Może i szkoda czasu. Choć warto wiedzieć, że tacy też są. Człowiek się wtedy dowartościowuje. :-P

d90
07-10-2016, 15:33
Jesli faktycznie gupek, to zdecydowanie czasu szkoda. Dowartościować sie moge na codzień...wystarczy że na swoje dzieciaki popatrze :)

Znalazłem cuś z kita, to dam.

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/10/ne9n2p-1.jpg
źródło (http://i65.tinypic.com/ne9n2p.jpg)
:)

Gdama
07-10-2016, 15:53
d90, nie lękaj się - jam przede wszystkim człowiek, dopiero potem baba :) (do tego zdecydowanie bezdzióbkowa).
Badyle dam jednak bardzo kobiece ;)
Z Parku Oliwskiego.

Porst (nie chce mi się go odklejać)

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/10/3XdkziX-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/3XdkziX.jpg)

cz4rnuch
07-10-2016, 16:03
Popek, ram pam pam, skaryfikacje i dzikie węże. Szkoda mózg nękać takimi dewiacjami. Zamiast tego dam Teenage Mutant Ninja Camel'a:


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/10/yMoUTey-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/yMoUTey.jpg)

puch24
07-10-2016, 17:20
d90,
Oczywiście marnie by było, gdyby człowiek musiał się dowartościowywać porównaniem z Popkiem. Żartowałem.
Dla mnie popek jest ciekawym, niepojętym zjawiskiem do obserwacji, w zoo, trochę jak UFO... :-P
Gdama,
Ładne te badyle.

d90
07-10-2016, 17:54
d90, nie lękaj się - jam przede wszystkim człowiek, dopiero potem baba :) (do tego zdecydowanie bezdzióbkowa).
Badyle dam jednak bardzo kobiece ;)
Z Parku Oliwskiego.

Porst (nie chce mi się go odklejać)

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/10/3XdkziX-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/3XdkziX.jpg)

Porst fajny. Badyle tysz :)
Ale dlaczego "kobiece", to nie wiem...
?
Jesien sie kończy u mnie. Wiatr zdmuchnie niebawem ostatnie listki i bedzie szaro...
:)

Ps.
A jak bezdziubkowa, to fajnie hehe bo to teraz towar deficytowy wielce (albo ja po prostu, grono znajomych powinienem poszerzyć. Tylko leniwy chyba za bardzo jestem i za mało (wcale?) imprezowy.
:)

Gdama
07-10-2016, 18:27
"Kobiece", bo takie słit-kolorowe, ale przeca mrużę oko ;)
Nad morzem też ponuro i zimno, nie wiem, gdzie i kiedy Czarnuch tego kamela upolował, ale raczej nie w tym tygodniu w Trójmieście.
Wrzucę zatem z zapasów zeszłomiesięcznych - dereń upadły:

Porst

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/10/0DrfqZb-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/0DrfqZb.jpg)

d90
07-10-2016, 19:32
Ponuro czy nie, nad morzem wieje i cisza jest po sezonie.
Bardzo tak lubie.
Rusz tyłek na klify, statyw weź i poka co tam slychac - wśród fal i wiatru... :)

Ps.
Poszukam i ja. Może znajde jakieś morskie w szufladzie ?
:)

GePe
07-10-2016, 20:05
Po drugie - zamieniaj na a7. Mz warto, chyba ze kita miał tylko bedziesz. No to nie warto. Znaczy sie warto (chyba) ale...w sumie plesniaki tanie som. To se kupisz jakis. Zabawa bedzie !
:)


No właśnie w tym rzeczy sedno. Rozpasłem się na tych automatach i moje manuale kurzem porastają, a mam całkiem niezłą kolekcję Rokkorów :-)
A7 jeśli kupie to na pewno samo body i znów zacznę się trochę bawić manualami.
Mam ochotę popróbować pełnej klatki i chyba już do tego dojrzałem.
Po niedzieli zaczynam wystawiać sprzęt na sprzedaż, co prawda okres nie najlepszy zważywszy spadek funta i podwyżki cen sprzętu foto. Patrząc jednak po sklepach A7 powoli zanika, samo body ciężko znaleźć.

Kwiatka dam bo mam, a co i to z pleśniaka:

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/10/30140020396_1ced15c287_b-1.jpg
źródło (http://farm6.staticflickr.com/5137/30140020396_1ced15c287_b.jpg)

Owain
07-10-2016, 20:08
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/10/2hq3x5d-1.jpg
źródło (http://i64.tinypic.com/2hq3x5d.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/10/34ecf9t-1.jpg
źródło (http://i63.tinypic.com/34ecf9t.jpg)

d90
07-10-2016, 21:36
Szukałem ale z wodą nie znalazłem. To znaczy znalazłem, ale z nad morza mam tylko gole baby...więc teges.
No nie dam :)

Za to spacerowe mam:

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/10/jp98op-1.jpg
źródło (http://i67.tinypic.com/jp98op.jpg)

GePe
07-10-2016, 21:57
A6500 już w przedsprzedaży: http://www.jessops.com/online.store/categories/products/sony/a6500-mirrorless-camera-body-105962/show.html#descriptionTab

d90
07-10-2016, 22:59
Powariowali.
Samochód w uk za taką kase mozna fajny kupić. Zatankować. Ze starym body, do Paryża fotki pstryknąć pojechać...na przykład.

Nigdy tyle za zwykle body dx bym nie dał. To cena za puche pro być powinna.

Ale - jeśli ktoś - to ja do portfela zaglądał innym nie będę (ale to szaleństwo).

Ps.
Trzeba stare zenity, zorki etc wyczyść z kurzu. Jeszcze sie przydadzą :)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/10/sg1xlu-1.jpg
źródło (http://i65.tinypic.com/sg1xlu.jpg)
44 i 8 listków

puch24
07-10-2016, 23:15
Aparat pewnie fajny, ale cena zupełnie zaporowa, przynajmniej dla mnie. Czy w dolarach, czy w funtach, wychodzi ok. 7 tys. zł.
Fajne obiektywy do niego też zaporowe. A trochę szkoda do takiego aparatu podłączać byle jakie obiektywy systemowe.
A z kolei niesystemowe "arcydzieła dawnej sztuki optycznej" - no cóż, przy dużych rozdzielczościach mogą już się nie sprawdzać, a poza tym, czy po to kupuje się aparat z wymyślnym układem AF, automatycznym sterowaniem przysłoną, itd., by z tego nie korzystać i ustawiać przysłonę jak w Zenicie E?

cz4rnuch
08-10-2016, 08:28
... nie wiem, gdzie i kiedy Czarnuch tego kamela upolował, ale raczej nie w tym tygodniu w Trójmieście... Na Oliwie coś by się dało znaleźć ;)



https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/10/34ecf9t-1.jpg
źródło (http://i63.tinypic.com/34ecf9t.jpg)

Mam nadzieję, że swoją wrzutką nie popełnię jakiegoś monstrualnego faux pas, bo w sumie nie wiem co jest na twoim zdjęciu, ale przypuszczam, że po takim starym pancurze jak Ty spłynie to jak po kaczce.


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/10/0mVdbnG-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/0mVdbnG.jpg)

d90
08-10-2016, 09:17
Puch
Do nowego a6500 to plesniaki nie teges. One lepiej do a6000 pasują, ze względu na cene body. Wiec sie zupełnie zgadzam. Af zbędny zupełnie, a ten co jest w a6k to do systemowych szkieł chyba i tak śmiga.
A zenit E - nie teges. Ja o trójce myślałem raczej, ze względu na szkielka :)
(Ale jakby co, to i E da rade)

Z resztą, po kiego grzyba ciagle zmiany i zmiany ?

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/10/1z3ryxh-1.jpg
źródło (http://i68.tinypic.com/1z3ryxh.jpg)

Ps.
Te dłonie to coś oznaczają ?
No znowu nic nie wiem. Pewnie jako jedyny...
:)

puch24
08-10-2016, 09:23
Enfin:


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/10/29550564314_708bebe96a_b-1.jpg
źródło (https://flic.kr/p/M2hnfb)
2016-10-07_22-42-32_10070008_NX300 (https://flic.kr/p/M2hnfb) by Maciej (https://www.flickr.com/photos/99229681@N04/), on Flickr

Poziomki z własnej uprawy. NX300 z Prakticarem 1,8/50, podłączonym przez dwa adaptery PB-EOS i EOS-NX. SEF-42A odbita od sufitu. Diafragma rozwarta.

d90
08-10-2016, 09:27
Towarzystwo wstało, kawe pije - jak widać :)
Dzień Fobry - zatem :)
Dzień taki sobie. Jak słonko nie wyjdzie, pstrykania nie będzie, bo ciemno i ponuro...
Coż. Pranie zrobiłem wczoraj, zeby dzis czas miec. I co ? W domu bede siedział chyba...
:)

Puch
Daj kolejną poziomke do kawy !!! ale czerwoną i pyszną tym razem :)

puch24
08-10-2016, 09:39
Wojtek wupekaiks nie lubi określenia "pleśniaki", dlatego napisałem o "arcydziełach dawnej sztuki optycznej", bo ktoś użył podobnego zwrotu wobec protestu Wojtka. ;-)

Zenita E nie cierpię ze względu właśnie na brak automatycznej przysłony i konieczność jej ręcznego przymykania przed każdym zdjęciem, po ustawieniu ostrości. Fotografowałem kiedyś pożyczonym, i do szału mnie to doprowadzało, bo spowalniało fotografowanie, albo zapominałem ją domknąć i zdjęcia wychodziły prześwietlone. :-( Mam na tym tle uraz i dlatego też odczuwam jakiś dziwny dysonans, fotografując nowoczesnym, wszystkomającym aparatem, i domykając ręcznie przysłonę przed każdym zdjęciem... Chyba muszę sobie kupić cyfrową Leikę M, bez AF i wszystkich innych nowoczesnych cudów.

- - - - kolejny post - - - - - -

Poziomki fotografowane wczoraj (co widać po dacie). Niestety, nie chcą już dojrzewać... :-( Ostatnie "zbiory" (2 sztuki ;-) ) były kilka dni temu. :-(

- - - - kolejny post - - - - - -

Zupełnie inne to samo:


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/10/30179736415_b87b5a0721_b-1.jpg
źródło (https://flic.kr/p/MYT3c2)
2016-10-07_22-41-59_10070006_NX300 (https://flic.kr/p/MYT3c2) by Maciej (https://www.flickr.com/photos/99229681@N04/), on Flickr

- - - - kolejny post - - - - - -


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/10/29550684323_82949ac9c7_b-1.jpg
źródło (https://flic.kr/p/M2hYVi)
2016-10-07_22-40-32_10070001_NX300 (https://flic.kr/p/M2hYVi) by Maciej (https://www.flickr.com/photos/99229681@N04/), on Flickr

Prakticar 1,8/50 w wersji starszej ma MFD 33 cm, co pozwala uzyskać niezłe powiększenie bez dodatków.

d90
08-10-2016, 09:40
Dokup szkło. Obrazek bedzie i tak fajny.
:)

Mi bardziej potrafi matówka "przeszkadzać" w niektórych puszkach. Zenit3 jest fajny, ale wlasnie ta matówka...

Ale chyba start SLR ma najlepiej - bo ma kominek. I efekt 3d fajnie widac. W dodatku kominek mozna zalozyc i jest normalny wizjer !!! :)

Szkoda jednak sprzedać - no bo szkło...ale mam takie samo drugie na m39. Durny ja i chciwy :). Moze ktos sie kiedys trafi, kto nie zmarnuje szkielka i bede mogł oddac aparat w dobre ręce. A tak, to niech se jednak leży...

puch24
08-10-2016, 09:47
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/10/30179640105_c2bcb4fff6_b-1.jpg
źródło (https://flic.kr/p/MYSxyv)
2016-10-07_22-44-33_10070012_NX300 (https://flic.kr/p/MYSxyv) by Maciej (https://www.flickr.com/photos/99229681@N04/), on Flickr

- - - - kolejny post - - - - - -

Mam różne pierścienie i szkiełka skupiające, ale nie chciało mi się niczego doczepiać.

Miałem kiedyś Prakticę VLC3 z pryzmatem wymiennym na kominek lub lupę, i pełen zestaw wymiennych matówek. Pomagało to w ustawieniu ostrości w różnych sytuacjach. Do niektórych aparatów było nawet ponad 20 wymiennych matówek do różnych zastosowań, dopasowanych do różnych jasności i ogniskowych obiektywów. Potem uwierzono, że AF wszystko załatwi.
Matówki w starych Zenitach to było nieporozumienie. Ciemny obraz, no i sama wielkość matówki: 20x28 mm, przy kadrze 24x36. Matówka pokrywała nieco ponad 60% pola widzenia. Do d... z takim wizjerem.

d90
08-10-2016, 09:57
Af jest przereklamowany :)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/10/2prwvvp-1.jpg
źródło (http://i64.tinypic.com/2prwvvp.jpg)

puch24
08-10-2016, 10:18
Może dla Ciebie, bo masz dobry wzrok.

d90
08-10-2016, 10:42
Może dla Ciebie, bo masz dobry wzrok.

Sam zobacz na moje pstryki.
Czy nadal uważasz, ze ja mam "dobry wzrok" ?
Hehe

To z af zrobione. I wszystko widać :)

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/10/254ylfs-1.jpg
źródło (http://i63.tinypic.com/254ylfs.jpg)

puch24
08-10-2016, 11:13
Masz dobry wzrok, bo widzisz, jak jeszcze nie zrobione zdjęcie będzie wyglądało potem. :-P
Ja nie mam takiego wzroku. :-o

d90
08-10-2016, 11:57
ehh
(nie ważne, najwyraźniej świr jestem i "odstaje")

ale tak mam

Ps.
pstryk taki

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/10/2w708d1-1.jpg
źródło (http://i65.tinypic.com/2w708d1.jpg)

puch24
08-10-2016, 17:36
Tak mi się znalazło i skojarzyło z niczym: ;-)

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/10/29896228770_f819e4c8e9_b-1.jpg
źródło (https://flic.kr/p/MxPZfb)
2016-01-15_10-54-26_SAM_1805_WB350F (https://flic.kr/p/MxPZfb) by Maciej (https://www.flickr.com/photos/99229681@N04/), on Flickr

d90
08-10-2016, 21:01
hmmm

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/10/2elvb0k-1.jpg
źródło (http://i68.tinypic.com/2elvb0k.jpg)
:)

Owain
08-10-2016, 21:45
Nie podoba mi się:D Jakieś takie mazowieckie ;P Oczywiście technicznie super. Mi tam kiedyś nie szło d90 o Twój workflow w tym snapseedzie ale o to co robisz... Mnie się zdaje, że chyba bardzo wyczułeś podbijanie określonych kolorów. Nie znam tego programu, ale np. C1 ma znacznie więcej opcji niż LR, co z tego, kiedy jednak z LR foty wychodzą lepsze.

- - - - kolejny post - - - - - -

PS. Byłem dziś w kinie na filmie z żoną. Chciałbym Wam o tym napisać, może nawet jakiś mały eseik. Ale się znów poobrażacie.... ;P

puch24
09-10-2016, 00:53
Byłem dziś w kinie na filmie z żoną.

To w kinach pokazują film z Twoją żoną?

d90
09-10-2016, 09:09
Jako że nudno, ciężarówek ni ma, literki wymarły śmiercią naturalną, jako że jesień, ze mialobyc esej i ni ma... itd

z liścia dam :) !!!

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/10/2mhsxhv-1.jpg
źródło (http://i64.tinypic.com/2mhsxhv.jpg)
44s-13

GePe
09-10-2016, 09:16
Dzień dobry :-)
Miłego dnia życzę :-)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/10/30121179581_75f7c2ebf6_b-1.jpg
źródło (http://farm9.staticflickr.com/8559/30121179581_75f7c2ebf6_b.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/10/30121179641_b1acb2910c_b-1.jpg
źródło (http://farm9.staticflickr.com/8420/30121179641_b1acb2910c_b.jpg)

A6000 & SEL50

d90
09-10-2016, 09:21
Dzień dobry :-)
Miłego dnia życzę :-)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/10/30121179581_75f7c2ebf6_b-1.jpg
źródło (http://farm9.staticflickr.com/8559/30121179581_75f7c2ebf6_b.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/10/30121179641_b1acb2910c_b-1.jpg
źródło (http://farm9.staticflickr.com/8420/30121179641_b1acb2910c_b.jpg)

A6000 & SEL50

Szczęść Boże Kumie !!! :)

Widać kto wstał rano, a kto wczoraj balował :)
hehe

Ps.
Pozwoliłem se zacytować, bo obrazki fajne :)
i też mam, tylko że zachód (miniaturkę taką znalazłem na fonie)...

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/10/23hopjc-1.jpg
źródło (http://i65.tinypic.com/23hopjc.jpg)
stare czasy... :) nie chce mi sie już, tak łazikować.

Gdama
09-10-2016, 13:57
Dzień dobry. W zasadzie nie do końca, ale co tam!
Zachodzik też dam. Nad Martwą Wisłą, w Sobieszewie tak ładnie.

Porst

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/10/wZMqPOe-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/wZMqPOe.jpg)

Fajne wasze zdjęcia, szczególnie te jesienne. Czekam na odrobinę słońca (i lepszego samopoczucia), żeby pójść do lasu na dłużej, może też znajdę jakieś ładne kolory.

Owain, jaki film? Dawaj esej.
Chyba, że to Smarzowski, to rzeczywiście może być różnie i lepiej odpuścić temat. Na jakieś 350 lat najlepiej ;)

d90
09-10-2016, 14:31
Owain ma focha :)
Przejdzie mu...hehe...

A kolorów to najlepiej szukac chyba tam, gdzie sie ich nie spodziewamy. Kolorowo mamy w nas !!! hehe

Gdama
Wpadaj do mnie, i mnie kolorów jak mrówków !!!
A Sobieszewo znam. Bywałem. Kiedyś.
Ładne miejsce. A fotka wspomnienia budzi :)

Owain
09-10-2016, 16:33
Owain ma focha :)
Przejdzie mu...hehe...


Hmm.. focha może nie, ale mam taki ambiwalentny stosunek do tego wątku... niby chciałem dobrze, ale czy ten wątek jest potrzeby? Czy ma szanse stać się wartościowy? Sam nazwałeś go kiedyś zsypem... W założeniu chciałem aby odzyskać nieco kulturalnego, intelektualnego humoru z 'sony nex', chciałem aby móc wrzucać zdjęcia, ale też różne przemyślenia czy czasem nawet linki do kojarzących się ze zdjęciami (lub nie) clipów czy innych zakamarków netu, co razem tworzyłoby jakiś taki miły, ciepły, wesoły kominek, przy którym zbieralibyśmy się wieczorami, by a to wrzucić zdjęcie, a to wymienić się myślą o świecie, filmie, książce czy wspomnieniem o grze w sztole... Ale z drugiej strony modzi bacznie patrzą i mam taką obawę, bo przecież niby cafe, ale jednak zasady forum obowiązują, dodatkowo taki fomag może się wkurzyć, że gadają o d... maryni, a zdjęcia bez ładu i składu miejsce na serwerze zabiera... Dodatkowo, jak widać, mało trzeba, aby się stały bywalec zniechęcił z powodu,którego nie znam... Cafe to też miejsce, których nieco mierzi i sam fakt, że wątunio jest w tym miejscu (bezpiecznym) uwłacza jego jestestwu;) :D Myślałem, że może się jakoś samo tu ustali co i jak, po co i dlaczego ale... no nie wiem... Nie wiem....
Myślę, że jest sporo osób, która myśli sobie o nas per "żałośni idioci i jeszcze beztalencia" :D

A w kinie byłem na "Ostatniej rodzinie", który to film był dla mnie ważny, bo Beksińscy są generalnie ważnymi osobami dla dużej części rzeszowian. Jako młodzi bardzo się fascynowaliśmy obrazami Zdzisława, potem przez lata słuchaliśmy audycji Tomka. Rzeszów ma bardzo dużą tradycję zimnofalową, sporo ludzi jeździło stąd na Castle Party a w knajpach nie było trudno usłyszeć Joy Division, Sisters of Mercy, Nicka Cave'a, Bauhaus, The Cure itp... W końcu Beksińscy byli stąd, od nas, z Sanoka. Osobiście Tomasza nie znałem, ale znam osoby, które jego znały... Pisząc te słowa patrzę przez okno na budynek politechniki, gdzie Tomasz uprawiał swą dj-kę. Film wywarł na mnie wrażenie, choć nie do końca dlatego, że taki dobry. Raczej to taki powrót do korzeni:) Film, mam wrażenie, ma jedną wadę. Chyba scenariusz został napisany na film trzygodzinny, nakręcono mam wrażenie znacznie więcej, a potem montaż spowodował, że leci za szybko, że właśnie brakuje tej godziny. Są zresztą sceny w zajawkach, których w filmie nie ma. Z 'hitów' ze ścieżki dźwiękowej nie usłyszałem ani Joy Division Love will tear us apart ani This Corrosion Sistersów (ale było From her to Eternity) Cave'a. No cóż, na film na pewno warto iść, ale będę śledził, czy nie wyjdzie jakaś wersja reżyserska. W kinie byłem a bywam rzadko, bo 8 lat temu kupiłem projektor i kino mam w domu, czego przyczyną jest bydlęce zachowanie ludzi w kinie. Raz, dwa razy w roku jestem, niestety ludzie nie mówią już szeptem, ale rozmawiają w głos, szeleszczenie, czipsy, wrzaski dzieci, ech... Całę szczęście wczoraj byłem w Zorzy (chyba ostatnie niemultipleksowe stare kino w Rzeszy) w salce studyjnej na 44 osoby, które dobrze wiedziały, po co i gdzie przyszły.

GePe
09-10-2016, 16:41
Ładne fotki wklejacie :-)

Ja mam swoje bohomazy z południowego spaceru. Niby nie powinienem wklejać, bo to robione w samo południe a światło wtedy do d…. Ale co mi tam.
U mnie z jednej strony już jesień, wrzosy przekwitły a z drugiej drzewa dopiero zaczynają żółknąć.


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/10/29917187220_9cdb0b7820_b-1.jpg
źródło (http://farm6.staticflickr.com/5035/29917187220_9cdb0b7820_b.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/10/30128055031_9793f0608f_b-1.jpg
źródło (http://farm8.staticflickr.com/7461/30128055031_9793f0608f_b.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/10/29917187600_551070b34a_b-1.jpg
źródło (http://farm6.staticflickr.com/5234/29917187600_551070b34a_b.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/10/29583709333_65575480dd_b-1.jpg
źródło (http://farm9.staticflickr.com/8416/29583709333_65575480dd_b.jpg)

Nex siódmy we współpracy z ELą i MAFem sto trzydziestym piątym.

d90
09-10-2016, 16:55
Owain
Nie chce mi sie pisac, bo nie lubie pisac.
Ale Ci powiem, ze ten stały bywalec to daleko mieszka. I licho wie, czy w danej chwili jest w zasięgu jakiejkolwiek sieci, zeby neta miec.

Ps.
Jesien wywołuje doły. To widać.
Jesli sadzileś ze ktos Cie ozłoci, za założenie watku -no coz - ...
Jesli chcesz "być popularny" to pozostaje jedyna słuszna droga - włazić wszystkim w cztery litery, i czekać na efekty.
Ja intencje Twoje, odebrałem chyba niewłaściwie gdy zakładałeś wątek. Zsyp - to dla mnie, z mojego punktu widzenia - fajne miejsce. Ale ja anarchista jestem. W dodatku wiejski. Wiec sie nie znam...w d byłem, i G widziałem - jak to sie mowi...

puch24
09-10-2016, 16:59
Myślę, że jest sporo osób, która myśli sobie o nas per "żałośni idioci i jeszcze beztalencia" :D

I przejmujesz się tym? Bo ja nie. Oglądam i czytam z przyjemnością, i jest to jedyny wątek do którego teraz śmiem coś wrzucić, poza jeszcze NX300...
Może właśnie dlatego, że jestem beztalenciem foto, i tu nie boję się, że mi to wytkną. Poza tym, jak sam napisałeś, mam "puch 20 i 4", i to jedyny wątek, gdzie mogę wrzucać z czegokolwiek. :-P

Owain
09-10-2016, 17:27
No widzisz, d90, a ja pisać lubię. W sumie to pisanie jest moim medium, jak Waszym fotografia. I zawodowo i prywatnie. Po prawdzie to się tu podpiąłem, aby nauczyć się foto, ale głównie popisać z ludźmi kulturalnymi, inteligentnymi :D Facebuka nie mam, bloga zakładać to chyba nastolatki mogą, a ja lubię fora o białej czcionce i czarnym tle :D Chęć poklasku jest mi bardzo obca, zarówno w przestrzeni zdjęć, jak i w przestrzeni pisania. Aczkolwiek ciszy mnie, jak swym pisaniem daję ludziom radość, a bywało tak, że dawałem. Bo prócz pisania rzeczy "na poważnie" ogromną przyjemność sprawia mi pisanie "dla śmiechu", bo to dobre:) Chęć poklasku nie jest mi potrzebna bo realizuję się w całkowicie innej dziedzinie i nie mam parcia na kartkę;) Po prostu sprawia mi to niesamowitą przyjemność. Ktoś z Was zna nieodżałowanego Terry'ego Pratchett'a? Dla wielu, to autor idiotycznych opowiastek prymitywnego fantasy, choć sam twierdził, i ja twierdzę, że wcale nie był pisarzem fantasy. Po prostu Świat Dysku był pewną płaszczyzną, pewną hipotezą, by inteligentnie i zabawnie powytykać, pośmiać się z naszych współczesnych cech, wad, przywar. No i dawać ludziom radochę, choć niejeden napisze, że Terry to był taki popkulturowy papkodawca. Warto się śmiać, nie warto się napinać. Życie jest krótkie i gówniane, wokół wszyscy umierają, a idioci czy to w polityce czy w pracy czy w hobby chcą poczuć przyjemność z wpchania sobie kołka w dupę.
Ty d90 też jesteś takim Terrym Pratchettem fotografii, bo robisz się na głupka ze wsi, choć wcale nim nie jesteś. Ale za to robienie się i sanczowe rozdwojenie jaźni Cię pokochałem :D

Puchu, cieszę się że jesteś z nami, a najbardziej cieszę się jak wrzucasz zdjęcia :)

Ps. No a co do wątku, to fajnie aby ktoś się mógł podzielić foto ot tak, bez potrzeby albo achów ochów albo kopa w jądra. Od tego są wątki, do któych prawie nie zaglądam, bo mnie na wonity zbiera, jak czytam komentarze Ahabów typu "po co to wrzucasz, jak dla mnie do skasowania z poziomu aparatu". Dlatego wkurzyło mnie niegdyś to fafniakowe "wreszcie dobre zdjęcie". Wolę jak mi taki wpkx napisze, że niebo na mej focie woła o pomstę do samego siebie:D Teraz za bardzo przyciemniam niebo i zaczyna mnie to już wkurzać. A winietę lubię dodawać, bo mnie się podoba. Może mi się kiedyś znudzi :D

Ps. 2 - Cholera, o cztery posty za dużo napisałem w normalnych wątkach!! Kurde !! ;)

tomfoot
09-10-2016, 18:17
Ja tylko na chwilę się wtrącę. Nie piszę i nie wrzucam. Nie mam ochoty i siły. Ale to ostatni prawie watek na tym forum, który czytam. Z przyjemnością. I oglądam. Także piszcie i wrzucajcie, bo warto Was słuchać i widzieć.

Owain
09-10-2016, 18:27
To dam brudne lustro i odwrotną winietę :D


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/10/2m7uasn-1.jpg
źródło (http://i65.tinypic.com/2m7uasn.jpg)

Powodem tej foty jest chęć obserwacji brody, którą żona wyłudziła wreszcie na mnie po wielu latach. Mieszane uczucia mam, głównie dlatego, że kłuje, ale nabyłem szampon do brody, szczotkę specjalną a i jakieś olejki zmiękczające żona każe wcierać, krzycząc na mnie, że ich potem nie zakręcam. Broda. Dziwne coś. Ale warto być otwartym na nowe.

d90
09-10-2016, 19:08
Nie ma wyjscia.
Dam kFiatka. Bo mam.
Znaczy sanczo miał. Ale mu podpierdzieliłem :)
hehe

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/10/2em349f-1.jpg
źródło (http://i65.tinypic.com/2em349f.jpg)
Specjalnie taki dłuuuugi.
Bo pisać mi sie nie chce, ale chciałbym długiego posta.
:)

tomek_jj
09-10-2016, 19:18
T
, że kłuje, ale nabyłem szampon do brody, szczotkę specjalną a i jakieś olejki zmiękczające żona każe wcierać,.

To po co broda jak ma nie kłuć. Twardym trza być nie miętkim

d90
09-10-2016, 19:25
To po co broda jak ma nie kłuć. Twardym trza być nie miętkim

Ogolnie, to jakby chciec sie pokusić o orginalność, to ja bym wąsy polecał.
W dzisiejszych czasach, to juz jak relikt minionej epoki...wiec mogą być cool :) jak aparat analogowy !!! :)

tomek_jj
09-10-2016, 19:31
Ogolnie, to jakby chciec sie pokusić o orginalność, to ja bym wąsy polecał.
W dzisiejszych czasach, to juz jak relikt minionej epoki...wiec mogą być cool :) jak aparat analogowy !!! :)

Owain jak widać wąsy tez ma - może rzeczywiście celuje w analog

Owain
09-10-2016, 19:32
Ogolnie, to jakby chciec sie pokusić o orginalność, to ja bym wąsy polecał.
W dzisiejszych czasach, to juz jak relikt minionej epoki...wiec mogą być cool :) jak aparat analogowy !!! :)

Jak wąsy, to jak Paul Teutul Sr. Ale jak broda, to jak Warren Ellis :D

tomek_jj
09-10-2016, 19:34
Jak wąsy, to jak Paul Teutul Sr.

Jemu się kiedyś te wonsy w motór wkręcą

Ogryzek
09-10-2016, 20:09
Pratchett...
Niestety nigdy nie dane mi było sięgnąć po tego autora. Nawet w czasie dłuuugiej prenumeraty Fantastyki.
A moja przygoda z Fantastyką zaczęła się na samym początku w latach 80'.
Czy życie jest krótkie i gówniane?
Osobiście uważam, że to co tutaj nazywasz życiem tym życiem nie jest.
Jest to jakiegoś rodzaju doświadczenie ale stawiam 10zł, że tak jak rano budzisz się i mówisz żonie "a wiesz śniło mi się to i to i to..." tak samo obumarcie ciała tutaj powoduje, że budzisz się i mówisz "o kurde to też był sen" tylko akurat nie podzielony na sekwencje zdarzeń ale cały zawarty w jednym liniowym odcinku czasu. Jak w matrioszce transcendentny świat okaże się być immanentny wobec Ciebie, który okażesz się być kolejną większą ciągłością.
O tak sobie dumam.
Znaczy się wiem to ale wytłumaczenie tego dokładne z uzasadnieniem wykracza dalece poza skromne ramy Twojej/naszej/waszej tutaj zabawy.
Poza tym wolę iść do lasu z pilarzem i ciąć drewno na zimę. Czynić to co praktyczne gdyż artyzm i finezja już mnie nie uwiodą ale ból mięśni traktuję jako coś realnego pomimo absurdu całości tego świata.
Nie lubię piwa ale w przerwie na tankowanie piły i ostrzenie łańcucha smakuje najbardziej. Coś jak ten zapach napalmu o świcie.

Owain materiał konstrukcyjny użyty do zbudowania tego świata jest wyjątkowo marny więc pozostaje Ci wydać zgodę na kompromis.


to ja dam "Windows theme beyond a long grass cutter"


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://s17.postimg.org/4a6apvsgd/DSC_7412.jpg)

d90
09-10-2016, 20:10
Miałem kiedys wąsy, czapkę z daszkiem i dżinsową bluzę z bazaru.
Niestety - znajomi napierali tak długo że ... wąsy zgoliłem. Bluza sie zestarzała, a czapkę szlag trafił.
I nigdy już, nie byłem sobą.

Tyle z moich wspomnień.

Gdama
09-10-2016, 20:19
Owain, broda bardzo się chwali - pozdrów żonę!
Co do wątunia - warto. Jak widać sporo jest osób zadowolonych. Pewnie dla każdej co innego to oznacza, z czego innego wynika, ale to dobrze przecież. Jedni, focą, jedni piszą, wrzucają didaskalia wszelkiego rodzaju, inni tylko czytają. Dobrze, że mogą. Ja się cieszę i proszę o więcej.

GePe, piękne góry. Tęsknię za górami, bo dawno nie byłam.

kota dawno nie było ;)
D7100+CZ Sonnar

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/10/Tc4kjtN-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/Tc4kjtN.jpg)

puch24
09-10-2016, 20:21
3,5/135?

d90
09-10-2016, 20:28
http://forum.mflenses.com/biotar-helios-primoplan-compared-t31051.html

Warto se luknąć.
Bedzie wiadomo, za co sie płaci i czy nie przepłaca...
:)

Owain
09-10-2016, 20:33
kota dawno nie było ;)


Ano, prawda:)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/10/wjjb76-1.jpg
źródło (http://i65.tinypic.com/wjjb76.jpg)

GePe
09-10-2016, 20:34
Kota dawno nie było, więc myszy grasują :-)

Dzięki :-)
Mieszkam w tych górach od ośmiu lat i chyba już tak pozostanie.
Góry, rzeki, strumyki wodospady i jeziora, piękna kraina dla człowieka wychowanego na pustyni centralnej polski i kochającego wodę. A mówią, że starych drzew się nie przesadza.

Broda dobra rzecz, nie trzeba się golić a jak się przyzwyczaisz to będzie jak z włosami na głowie są, ale jak by ich nie było.
Mam w tym temacie wieloletnie doświadczenie.
Myślę, że mogę używać tytułu NadAhaba Brodatego :-)

Gdama
09-10-2016, 20:35
2,8/200
Za ciężki był dla mnie :(

Edyta twierdzi, że jednak lepiej wysiadywać kiwi zamiast kamieni :D

Ogryzek
09-10-2016, 20:40
nie wiem czy zdjęcie zrobione "kundlem" czyli zwykłym Nikkorem 50f1.8AF MK1 jest wystarczająco koszerne jak na ten wątek

cz4rnuch
09-10-2016, 20:42
Miałem kiedys wąsy, czapkę z daszkiem i dżinsową bluzę z bazaru...
D90, zaczynasz mi się materializować.


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/10/0462170-1.jpg
źródło (https://i.wpimg.pl/450x318/i.wp.pl/a/f/film/033/70/21/0462170.jpg)

Gdama
09-10-2016, 20:51
Nie tylko Kopernik była kobietą? :)

puch24
09-10-2016, 21:00
No, i nawet Kuria Skłodowska też była kobietą... :-P
Chyba każdy obiektyw jest tu koszerny... Choć trzeba zapytać Ojca Założyciela.

Ligo
09-10-2016, 21:56
Odpocząłem chwilę. To dobrze robi, zapytajcie zielonych.

Tymczasem tu pełne estetyki zdjęcia Gdamy, w dodatku jakieś wyznania miłosne, bo d90 okazała się kobietą, no i całkiem poważne zagadnienia egzystencjonalne poruszone przez Ogryzka.

Też coś mi się wydaje, że "Matrix" to nie był zwykły film. Że niektórzy autorzy chcą przekazać coś więcej tym, którzy chcą słuchać. I jeszcze Pratchett... I Joy Division... :-D


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/10/XoO3zSo-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/XoO3zSo.jpg)

Owain
09-10-2016, 22:22
Wrócił! :D Żyje! :D Jak coś uchybiłem, to sorry ;)

Cz4rnuch + 7 padłem ze śmiechu:D

znaczy jedziemy z koksem.

Dam na dobranoc :)


https://www.youtube.com/watch?v=_WHPBf-pk_s


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/10/1zyfo60-1.jpg
źródło (http://i65.tinypic.com/1zyfo60.jpg)

cz4rnuch
09-10-2016, 22:49
Staropramenem nie pogardzę. Podobnie jak Krusovicami albo Prazdrojem. Tylko, że ja nie mam podniebienia do piwka i nawet szczochy z Mekongu wytrąbię.


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/10/hFjXRXW-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/hFjXRXW.jpg)

rwpb
09-10-2016, 22:51
W końcu teraz się dowiedziałem kto grał w Zmiennikach :D
Cześć i czołem Wszystkim. Dlapoczemu ukryliście taki fajny wątek tak głęboko? Prawie godzina mojego życia poszła na to, aby go przeczytać... Ale w sumie nie żałuję...

I obowiązek:


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/10/kot_2688-1.jpg
źródło (http://wielgowo.pl/nikoniarze/kot_2688.jpg)

Owain
09-10-2016, 22:57
Nawet w czasie dłuuugiej prenumeraty Fantastyki.
A moja przygoda z Fantastyką zaczęła się na samym początku w latach 80'.


Heh, gdzieś nie zauważyłem posta, bo wątek zapierdziela jak szalony ekspres ;)

Leżą tomiska zakiśnięte, leży Oramus, Zajdel, leży Funky Koval i ta Fantastyka z Conanem, co jej okładki B&W foto na strzelnicy można było ustrzelić... :D Se nevrati :D

editta do rwpb - kot wygląda jak moderator patrzący na ten wątek ;)

puch24
09-10-2016, 22:59
Dlapotemu, że w wątku pierwotnym, gdzie Ojciec Założyciel przytulił się najpierw, orzeczono, że nie wolno ględzić. ;-)

Gdama
09-10-2016, 23:12
Witaj, rwpb :)

Ogryzek, też nie zauważyłam wpisu. Gdybyś ewentualnie chciał rzucić okiem na Pratchett'a, to mogę "pożyczyć" ebooka ;)

cz4rnuch
09-10-2016, 23:13
Ględzić, wierszować, filozofować i puszczać za głośno muzyki.

Ligo
10-10-2016, 00:59
Wrócił! :D Żyje! :D Jak coś uchybiłem, to sorry ;)
Uchybiłeś, bo wciąż przepraszasz, że żyjesz. Jak dla mnie, już wystarczy.
Miej to wszystko tam, gdzie niektórzy mają kołek. Tyle.


Cześć i czołem Wszystkim. Dlapoczemu ukryliście taki fajny wątek tak głęboko?
Bo "tak nam kazano".

Ogryzek
10-10-2016, 08:44
Witaj, rwpb :)

Ogryzek, też nie zauważyłam wpisu. Gdybyś ewentualnie chciał rzucić okiem na Pratchett'a, to mogę "pożyczyć" ebooka ;)


Bardzo dziękuję ale w moim wieku umysł nie przyswaja już nic nowego.
Poza tym jest taka książka "Bracia Karamazow", która spaja wszystkie koncepcje :-).

Ligo matrix nie powstał bez celu. W systemie binarnym "jeden" bez "zero" nie będzie wiedziało samo kim jest.
To zero desygnuje wartość "jeden" a dzięki "zero" jeden zyskuje sens.
Stan początkowy gdzie entropia =0 to brak czasu i przestrzeni.
Ale najlepszy numer jest taki, skąd 1 czyli energia wzięło 0?
Skąd biblijna światłość (biała dziura w/g Hawkinga) uzyskała ciemność? Skoro jedynym materiałem konstrukcyjnym była energia? Skąd się wzięła próżnia, w której osadzony jest znany nam kosmos?
Oczywiście, że jest na to odpowiedź i ta odpowiedź tłumaczy podstawowy błąd dziejowy - filozoficzny i teologiczny czyli nadanie wartości logicznej temu światu innej niż 0.
Stąd wszelkie nieporozumienia i zamęt na płaszczyźnie filozofii i religii.
Tak, materia istnieje, energia (prawdziwa) istnieje ale nie w tym świecie.
Kończę bo ja tak mogę kilka godzin a jeszcze nie było o tym czym jest świadomość czy to jest dyfuzja czy fuzja kwantowa?
Czy to jest rozproszenie świadomości absolutnej czy też to jest fuzja spolaryzowanych przeciwnie dwóch dwóch rzeczywistości (dwóch światów) linii czasu świata zewnętrznego i linii czasu świata wewnętrznego.
i tak dalej...

miłego dnia

d90
10-10-2016, 11:29
Rety.
Faktycznie mozna sie aż tak "zakręcić" w takie tematy jak wyzej ?
:)
Szok.
Zaciskam beret na uszy i staram sie ogarnac. Nie idzie...
:)


Ps.
A ja finansowanie wsteczne rozpoczynam...na giełdzie :)
:)

Gdama
10-10-2016, 14:18
Ogryzek, ja tam myślę, że jeśli ogarniasz jakoś tę biblijną jasność, to na luzie przyswoiłbyś Świat Dysku ;)
Tak czy siak, pozostaję pod wrażeniem, szczerze. Z wiekiem coraz bardziej utwierdzam się w przekonaniu "wiem, że nic nie wiem".

d90, kciuczę za osiągnięcie godziwego przychodu!
i badyla zaokiennego zapodam, z Porsta

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/10/8McutJo-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/8McutJo.jpg)

Dobrego dnia! :)

tomek_jj
10-10-2016, 14:52
B Skąd się wzięła próżnia, w której osadzony jest znany nam kosmos?
miłego dnia

Do dzisiaj takie mikro-próżnie można zaobserwować w głowach pewnych osobników charakteryzujących sie nieprawdopodobna wręcz głupotą . Ta prastara próżnia przeciska się do głów i jest tam izolowana w sposób absolutny. Kiedyś wypełznie na zewnątrz i najprawdopodobniej będzie to koniec świata.

d90
10-10-2016, 15:09
Fajne te teorie.
Ja bym sugerował zdjęciowo lub fotkowo je popierać.
Słowo pisane ma bowiem wiele twarzy, a teges majones.
:)

Gdama
dzieki za życzenia osiągnięcia przychodu.
Ale ceny dużej nie dałem. Tanio w miare kupiłem, tanio tez oddam.
Szkło leży juz tyle czasu, ze szok. A za mna inne łazi. Kasowo sie wyplakalem,
wiec ponownie teges majones :)
Poleci do Żyda pewnikiem jeszcze N50/1.8E.
Od czasu jak mam 44-13 heliosa, to żadna inna 50 -tka mnie nie zadowala.
Wiec sobie leży. Szkoda zablokowanej kasy...

A łazi za mną i jupek 9 i helios 40...
...i jak ten pierwszy jeszcze cenowo fajnie wygląda,
tak juz ten drugi - drogi jak licho
Mam tez super fajne 135/2.8 i ono spokojowo mi styka, jesli o długość idzie...
...choc ponownie - zapinam go sporadycznie. A pentacon 200/4 z wielolistną przysłoną załatwia mi tele.
Jak potrzeba dłużej, to zapiąć go moge na Olka. Mam wtedy 400/4.
Z resztą, 200/4 też pewnikiem wystawie na sprzedaż. Stan jest igła.
A w sumie tez lezy...

:)
człowiek jednak bzdurami żyje
jedno no moze dwa szkła, powinny kazdemu z nas styknać
a jest jak jest - szuflady pełne :)

Gdama
10-10-2016, 15:50
...
:)
człowiek jednak bzdurami żyje
jedno no moze dwa szkła, powinny kazdemu z nas styknać
a jest jak jest - szuflady pełne :)

U mnie ta teoria najwyraźniej się sprawdza ;)
Najbardziej lubię dwie okolice - 20 i 50mm. Lubię mieć też na wszelki wypadek 135. To w sumie trzy. Z tym, że pięćdziesiątek jest kilka ;)
To na a6000, nie wiem jak byłoby mi z pełną klatką, bo mam sporadyczny kontakt z tylko z Zenitem i Prakticą. Bardzo mnie tam ciągnie, ale szkoda mi pieniędzy na takie amatorskie pstrykanie. Pewnie zadowoliłoby mnie wypożyczenie sprzętu na kilka tygodni. Do tego rozmiar ma znaczenie - nie daję już rady dźwigać aparatu, a6000+135mm to już zbyt dużo i nie mam frajdy :(
Czasem próbuję używać D7100, ale już chyba nie wrócę, bo strasznie mi niewygodnie.

tutaj D7100+Porst

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/10/amxCNnT-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/amxCNnT.jpg)

d90
10-10-2016, 16:07
Gdama
Focal reducer.
Poguglaj. A jakby co, moge zapodac jakimś linkiem.
Ja cały czas o nim czytam. I w sumie brak nie-zadowolonych osob.

A małe to to i nie drogie...

Co do szkieł, to ja tez nic wiecej nie potrzebuje niz taka 50mm.
Do tego 24 lub 28 na dx oczywiscie. A jak w koncu kupie reducer, to sadze ze zostane z
heliosem 44, 85 (jesli jakies kupie) i jednym na szeroko.
Tyle ze zawsze szkoda sprzedać inne...ktore sie lubi za obrazek.
Moj choćby jupek ósmy ma zajefajny obrazek. Zupełnie inny niz heliosy.
Industar tez inny znowu. A mirki - ? Też sa super...
Sprawy niby "groszowe", ale podsumowując - robia juz niezle wydatki.
Wiec pora sie pozbyć klamotow...
Ehhh...tylko szkoda :)

A przy okazji - co masz i lubisz w okolicach tych 20 mm ?
Jakie szkła/szkło ?
Bo 50, to chyba porsta lubisz ?

puch24
10-10-2016, 16:37
O kwestiach istnienia staram się nie myśleć, bo łeb od tego boli. ;-)
Jeśli chodzi o obiektywy, to mam ochotę na kilka, które niestety mój bank uznaje za niekompatybilne. :-(
Muszę uruchomić finansowanie uprzednie.

d90
10-10-2016, 16:42
Od myślenia,
to mozna zostać myśliwym.

I trzeba by zmienic forum wtedy...
A po co ?

:)

A obiektywy - ja ciagle polecam heliosy i ruski.
Wyciągnąć z nich potencjał, to walka na dluuuugie lata.
Tak samo jak - znalezienie "tego" egzemplarza.
A koszt niski...
:)

Ps.
W moim przypadku, to decyzja o przejściu na bezlustra była zbawienna.
Szkło tanio kupic wreszcie mozna. Zabawa jest super.
Do pracy - owszem - C lub N są oki, ale to tylko jakis procent niewielki.
A reszta...to juz mz bezlustro !!!
No ale - jak zawsze, dodam - ja ze wsi. Prosty człowiek. Zmian nie lubie.
Wiec mi te stare szkła podchodzą jak nic na swiecie.
No bo je znam od dawna :)

puch24
10-10-2016, 17:52
A ja jednak lubię sobie czasem przycelować w jakiegoś pitaszka czy zgoła wiewióra, a do tego potrzeba 300+ albo i 500+ ;-) . W tym obszarze niestety bezlusterkowce zawodzą, bo po prostu... nie ma do nich takich obiektywów! A obcymi obiektywami poprzez adaptery, ręcznie ustawiając przysłonę i ostrość, fotografuje się bezlusterkowcem c... tzn. wyjątkowo niewygodnie! I oczywiście tylko przez wizjer, bo na ekranie na zombie to w ogóle abstrakcja z długim ręcznym obiektywem.

Ogryzek
10-10-2016, 17:52
Nie wszystkie obiektywy są warte uwagi.
Poza tym w systemie Nikon nie jest łatwo posiadać ruski ostrzące na nieskończoność. Ja nie zbieram niepełnosprawnych obiektywów więc te M42, które posiadam oczywiście ostrzą na nieskończoność bez żadnej dodatkowej soczewki.
No i pozostaje kwestia do czego tych bokehowych obiektywów możemy używać.
Nie chcę tutaj rozwijać jakiegoś technicznego tematu gdyż na fotografii się nie znam ale z doświadczenia wiem, że kultowe szkła są kapryśne i tak naprawdę dają efekt w ściśle określonych warunkach.

d90
10-10-2016, 18:04
Nikon nie jest lekarstwem na to "całe zło".
Jest w zasadzie zamkniętym w sobie systemem.
I ciezko tu o jakąś polemikę...

A ze kapryśne ?
Czy ja wiem... Raczej, po prostu, szkła są do czegoś.
Jak są do wszystkiego, to taki kit powstaje.
Niby oki, ale nikt go nie lubi...chyba ze kasy nie ma, albo sie na system z ograniczeniem
to sie wówczas wychwala pod niebiosa.
A tak - to teges...

Ręczne ostrzenie do 200mm z wizjerem to absolutnie wykonalna sprawa mz.
Oczywiscie ze mozna stękać.
Ale po co ?
Nie lepiej kupic 70-200 ? Jest nawet dla nexa chyba. Zamiast stękać.
A ze drogie, no coz...
:)

sote
10-10-2016, 18:31
Lubię was czytać :)
I dam kota z A6000 i kita

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/10/e4e3d6c60620f13d9dfc463643dccf29-1.jpg
źródło (http://uploads.tapatalk-cdn.com/20161010/e4e3d6c60620f13d9dfc463643dccf29.jpg)

puch24
10-10-2016, 18:33
Ja nie mam NEXa tylko NXa. Do niego najdłuższy obiektyw to ciemnawy zoom 50-200. Albo jeszcze nieco ciemniejszy 18-200. Albo bardzo dobry, ale drogi, jasny 2,8/50-150. I koniec.
Ręczne ostrzenie faktycznie udaje się do 200 mm, ale nie na zombie na ekranie. A przy dłuższej ogniskowej już jest naprawdę kiszka. Mam np. 4/300 - już z nim kiepsko.

d90
10-10-2016, 18:44
Brzmi to tak, jakbyś narzekał, ze jest szkło 50-150.
Skoro jest, a Tobie potrzeba - zbieraj kase.
Sprzedaj wszystko inne, zostaw puszkę tylko. I dokup szkło.
:)

Ps.
Do 200mm zakładałem konwerter x3. W manualu oczywiscie.
Spokojnie dawałem rade...choc tylko na zasadzie ciekawostki,
to jednak wróbla mozna "upolować" lub wiewiórkę...
:)

puch24
10-10-2016, 18:55
Samsung to już martwy system i nie chcę do niego kupować niczego drogiego. A 50-150 jest drogi. Boję się, że za jakiś czas stałby się ciężkim a mało wartym zabytkiem.
Do Sony z kolei zrażają mnie wysokie ceny. Zwłaszcza porządniejszych obiektywów. Trochę nie bardzo wiem, co zrobić - sprzedać wszystko Samsunga i kupić jakiegoś innego bezlusterkowca? Ale żadne inne mnie nie pociągają. Generalnie NIE jestem wielkim entuzjastą bezlusterkowców: mają swoje zalety, i bardzo wiele wad. Dla mnie największą ich zaletą są małe wymiary. Połączenie małego bezlusterkowca z obiektywem typu 2,8/70-200 jest nieporozumieniem. Nawet niewygodnie się to trzyma... W takim zestawie im aparat większy, tym lepiej.
Może inaczej jest w przypadku pełnoklatkowego PlayStation A7...

GePe
10-10-2016, 18:57
A łazi za mną i jupek 9 i helios 40...


W jakiej cenie można je kupić w PL?
Za mną też chodzą od dawna, nie miałem jeszcze 85-ki.

Puch24 - Ja w swoin czasie robiłem zdjęcia ptaszków Nex5 i Minoltą MD 100-500/8 (a to jest bydle i wagowo i rozmiarowo) i całkiem nieźle dawała radę, oczywiście przy pomocy statywu.
Jest całkiem tania Minolta AF 75-300 (pierwsza wersja zwana Big Beercan) mająca limiter.
Za krótko?
Polecam SAL500f80 (MAF500F80), naprawdę dobry obiektyw i jak się go nauczysz to nie musi dawać obwarzanków w tle.
Systemowym 55-210 też można ptaszka ustrzelić :-)

d90
10-10-2016, 18:59
Kup se d5100 i 18-105.
Serio.

Tanio i dobrze bedzie, skoro chcesz z af mieć.

A ja Ci wtedy sprzedam dwie zapasowe baterie,
bo ostatnio znalazłem w szufladzie :) obie oryginalne Nikonowskie :)
hehe

puch24
10-10-2016, 19:01
GePe,
ale ja mam NXy, a nie NEXy... Nie lubię PlayStation. :-P
NX30 ma bardzo dobry wizjer elektroniczny, ale z nim jeszcze w ogóle nie próbowałem z długimi obiektywami...

d90,
D5100 miałem i sprzedałem, bo go nie znosiłem... :-P
Mam D7000. Jest pod każdym względem lepszy.
Ale mówimy o bezlusterkowcach. System Samsung NX bardzo mi odpowiada i żałuję, że Samsung się wycofał. O ile pierwsze modele może nie były super udane pod względem jakości obrazu, to kolejne modele były coraz lepsze. Do tego fajne, malutkie naleśniki. Dobrej jakości "zwykłe" zoomy. No i świetny, flagowy NX1 i dwa flagowe obiektywy do niego, 2,0-2,8/16-50 i wspomniany 2,8/50-150. Ale to już kobyły, prawie jak porządne lustrzanki. Jednak szkoda mi tego systemu.

Gdama
10-10-2016, 19:05
...
A przy okazji - co masz i lubisz w okolicach tych 20 mm ?
Jakie szkła/szkło ?
Bo 50, to chyba porsta lubisz ?

Porst rządzi, bo najjaśniejszy (u mnie). Najłatwiej mi się go używa. Do tego Helios wisi na Praktice obecnie i czeka na wyczerpanie kliszy ;)
Z "okolic 20tki" mam teraz tylko Sigmę 10-20 do Nikona oraz sonowatego kita. I znów wolę kita, bo mniejszy, na ulicy, w podróży poręczniejszy. Całkiem często z niego korzystam. Przy Nikonie zdecydowanie częściej był to N35, bo od Sigmy lżejszy. Chętnie polowałabym na wiewiórki i ptaszki, ale to już nie dla mnie. Taki tam ze mnie fotograf, "sprawny inaczej" ;)
Zgadzam się z Ogryzkiem, że pleśniaki wszystkiego nie obskoczą, ale zabawa z nimi jeszcze mi się nie znudziła :)

d90
10-10-2016, 19:38
Sprawny "inaczej" to i ja sie robie ostatnio...hehe...
Taki był powód przesiadki na nexa.
Nie byłem tylko świadomy chyba do konca,
ile radochy plesniaki mi przyniosą, lub szkła z powiekszalnikow.

Heliosa z praktyki zdjąć mozesz wczesniej, zanim film skończysz.
Bez bólu. Tylko nie wystrzel jak zdejmiesz :)

Ps.
Ogolnie to powiem, ze ja sie nie znam.
Wiem tyle, co zjem.
A niejadek jestem.
Wiec nie bierzcie mnie na serio :)

Edyta mowi,
ze jak tylko cos sobie zaplanuje, i w czyn zaczynam wprowadzać,
to...wpada Sanczo. Namiesza. Nagada mi. I wszystko od nowa...bo plany szlag trafia.
:)

Znalazłem skita takie cuś

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/10/2zj9pfk-1.jpg
źródło (http://i67.tinypic.com/2zj9pfk.jpg)
:)

Ogryzek
10-10-2016, 21:21
Ja lubię takie stare obiektywy, w sytuacjach kiedy nikt posiadając wyobraźnię by się na nie nie odważył.

cz4rnuch
11-10-2016, 12:26
Po flaszce już mnie bolą bebechy ale coś lżejszego jeszcze we mnie wchodzi. Przesyłam wszystkim międzyplanetarny znak pokoju. Co tu dużo pisać:


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/10/gDJlza9-2.jpg
źródło (http://i.imgur.com/gDJlza9.jpg)

cz4rnuch
11-10-2016, 14:35
Mmmm... co za wyznanie :-) Po alku robię się niestety kochliwy.

d90
11-10-2016, 15:39
Po alku robię się niestety kochliwy.


Nikt nie jest doskonały, spoko :)
hehe

to mała szkodliwość jest
:)

mikemek
11-10-2016, 15:49
Chciałem coś napisać. Miało być pięknie, wzniośle, ale nie patetycznie, dowcipnie, jednak ze smakiem. Miało trafiać w samo sedno, w punkt, w istotę. I miał być kot. Myśl złota jednak nie nadeszła, kot zwiał, a ja, zawstydzony zostałem sam na sam z grzybem.

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/10/694c281d67f51360d406aacbba6aecf1-1.jpg
źródło (http://uploads.tapatalk-cdn.com/20161011/694c281d67f51360d406aacbba6aecf1.jpg)

Ogryzek
11-10-2016, 16:47
Chciałem coś napisać. Miało być pięknie, wzniośle, ale nie patetycznie, dowcipnie, jednak ze smakiem. Miało trafiać w samo sedno, w punkt, w istotę. I miał być kot. Myśl złota jednak nie nadeszła, kot zwiał, a ja, zawstydzony zostałem sam na sam z grzybem.


Panie, dla mnie takie rzeczy to za trudne. Pięknie wzniośle i apetycznie.
Ja idę, widzę konia no to pstryk.

Grzyb blaszkowy, jakby go pomoczyć 10 lat w czterochlorku etylu to może dałoby się go zamarynować?

Ligo
11-10-2016, 17:12
Czy ktoś mówił o koniach?


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/10/Ntc5cym-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/Ntc5cym.jpg)
A3000

rwpb
11-10-2016, 19:07
Teorie matrixa, światłości, początku i końca, czy raczej początku końca są fajne, ale...
Czy ktokolwiek kiedykolwiek i gdziekolwiek widział TERAŹNIEJSZOŚĆ?
Widzimy światło, właściwie jego odbicie. Zanim to światło doleci, zanim cosik oświetli, zanim się odbije, zanim doleci do naszych oczu, zanim nasz mózg to przeanalizuje...
Czy to cosik oświetlone tym światłem jeszcze istnieje?
Więc jeszcze raz: Czy ktokolwiek kiedykolwiek i gdziekolwiek widział TERAŹNIEJSZOŚĆ?

A w ogóle jesień już:

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/10/mgielka16-1.jpg
źródło (http://wielgowo.pl/nikoniarze/mgielka16.jpg)

Gdama
11-10-2016, 19:18
Teraźniejszości się nie da, teraźniejszość ucieka (skitowi)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/10/UzaacUn-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/UzaacUn.jpg)

Ligu, nad morzem wszyscy wiedzą, że korweta to okręt, nie jakieś konie ;)

Ligo
11-10-2016, 19:56
Wreszcie dobre zdjęcie. Tak bym powiedział, gdybym tylko mógł. ;-)
Panta rhei. I to skita, no paczpan. Znaczy paczpani...

A co do korwety, to ja się nie znam, bom morza dawno nie widział. Najwyżej jezioro, albo jakieś oceany.
Ale może to jest korweta, bo takie małe i agresywne?


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/10/QkaNqSZ-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/QkaNqSZ.jpg)
X-E1

mikemek
11-10-2016, 20:00
To nie jest korweta i nie mój (niestety) ale takie pomarańczowe maluszki już tu były, to wrzucam do kompletu.


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/10/008da4d4d068d557e16c729859c255b9-1.jpg
źródło (http://uploads.tapatalk-cdn.com/20161011/008da4d4d068d557e16c729859c255b9.jpg)

puch24
11-10-2016, 20:07
No, i w obu silnik z tyłu, i chłodzony powietrzem! Prawie takie same!

Ligo
11-10-2016, 20:15
Jak silnik z tyłu, to po zaspach dobrze chodzi. Ja bym mu zapiął jeszcze pług z przodu.
Tylko nie wiem, czy by mu się ten przód nie oberwał. W końcu to niemecka technika. Tam wszystko leży, nawet silnik.

Gdama
11-10-2016, 20:44
To są również kijki do listków, nie tylko do "telefonów"? :)

Statek znalazłam, trochę przechodzony.

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/10/WZ2fQzx-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/WZ2fQzx.jpg)

Ligo
11-10-2016, 20:45
listek mam :)
Coś nowego. Fajne. Przepału nie będę się czepiał, bo da się obejrzeć. ;-)

Ja też widzę przyszłość. Widzę, jak Sanczo biega po stolycy z gnatem i foci wszystko dookoła.
Tylko powiedz mu, żeby uważał na siebie, bo nie będzie bezpieczny w mieście, gdzie jest tak wielu polityków.

P.S.
Może by Owaina obudzić?

Owain
11-10-2016, 22:46
P.S.
Może by Owaina obudzić?

Licho nie śpi ;)

Ligo
12-10-2016, 00:48
Jak nie śpi, to może wrzuci jakieś przechodzone opony na dnie Morza Albańskiego? Było obiecane! ;-)

A tak poza tym, od wczoraj można zamawiać A6500 w cenie "jedyne" $1400. Sprzęcik fajny, w końcu ma stabilizację no i 4K, jak komuś trzeba. Po intensywności komentarzy widzę, że kolejka chętnych dłuuuga...



Statek znalazłam, trochę przechodzony.

Też mam statek trochę przechodzony. Właściwie to okręt. Właściwie to mało przechodzony.
Nie zdążył się przechodzić, bo w 1944-tym zajęli go piraci. Z US Navy.

Kotwica z U-505.


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/10/7fRBll6-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/7fRBll6.jpg)

cz4rnuch
12-10-2016, 08:18
Jak nie śpi, to może wrzuci jakieś przechodzone opony na dnie Morza Albańskiego... Albo chociaż postępy w zapuszczaniu brody. Kto wie, może już wygląda jak Conchita Wurst albo nawet jak Billy Gibbons.

Ogryzek
12-10-2016, 09:42
Raczej jak Frank Beard