Zobacz pełną wersję : p'soniczna bawialnia obrazkowo-werbalna
No właśnie tak mi się wydawało, że były tutaj koty. Co to za temat, w którym nie ma kotów.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://s13.postimg.org/po6xm1eyv/CX278584_1.jpg)
No, dobra, wrzucę samojebkę...
Wiem, gdzie to! To w mieście Uci jest!:-)
Że też komuś się chciało... Ciekawy jestem, jak tam słońce operuje i czy da się zauważyć podobny efekt odbijania światła od szklanej powierzchni, jak tu?
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/09/OVQlH3l-2.jpg
źródło (http://i.imgur.com/OVQlH3l.jpg)
Sony R1
Widziałem na FB piękne zdjęcie tego pasażu (tzw. Pasaż Róży) o zachodzie, gdy poziome, żółte promienie słońca wpadają prosto w to podwórko i odbijają się od luster. Piękny efekt.
Nie wiem, czy link do FB zadziała, ale warto zobaczyć: https://www.facebook.com/Wojciech-Bry%C5%84ski-Fotografia-1394249670871579/photos/?tab=album&album_id=1592777187685492
Puch! Wreszcie wiem jak wyglądasz !! Jesteś starą kobietą w moherowym berecie !! :D ;)
koty fajne, pasaże fajne, boję się, kiedy modzi dobiorą nam się do d...
Na wszelki wypadek dam coś starego i poważnego:
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/09/2nib7h2-2.jpg
źródło (http://i67.tinypic.com/2nib7h2.jpg)
Mam problem z obróbką. Jak obrabiam, wszystko wydaje się ok. Ale jak zobaczę chwilę później jpga, to wszystko przesadzone... Kupiłem sobie drogą i grubą książkę do LR ale od dwóch miesięcy nie chce mi się otworzyć :( I to nawet nie o kolory chodzi, bo tych nie podbijam, tylko o to, że rawy takie zamglone na surowo, staram się i clarity i kontrastem i cieniami i hilightami i dupa :( Aha, no i jeszcze przez wpkx'a, co mi niebo kazał przyciemniać ;p Ale mam nadzieję, że się nauczę.
Obrabiaj w RT, pomoże Ci funkcja Tone Mapping, Wavelets i Krzywe Tonalne In/Out
boję się, kiedy modzi dobiorą nam się do d....
Mówiłeś, że tu bezpiecznie i nikt nie widzi...:shock:
- - - - kolejny post - - - - - -
Nie wiem, czy link do FB zadziała, ale warto zobaczyć
Działa. No i pięknie to wygląda.
A ponieważ niechcący przerwałem Sz. P. Kolegom znęcanie się nad kotami, to wracamy do tematu.
Załoga "G":
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/09/XyEEMra-2.jpg
źródło (http://i.imgur.com/XyEEMra.jpg)
Jaki ładny dublet :-)
U mnie nie jeżdżą samochodem ale kimają razem.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://s10.postimg.org/s6dnbgoqx/Fi_PM.jpg)
- - - - kolejny post - - - - - -
To ja się pożegnam...
Na dobranoc kot na kartonie.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://s18.postimg.org/mkxrdg6ux/DSCF8369a.jpg)
Taa... One są wszędzie... Są nawet tam, gdzie ich nie ma.
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/09/1Vjuo9L-2.jpg
źródło (http://i.imgur.com/1Vjuo9L.jpg)
Puch! Wreszcie wiem jak wyglądasz !! Jesteś starą kobietą w moherowym berecie !! :D ;)
Owain - i ja w końcu też już wiem, jak Ty wyglądasz! Jesteś starą kobietą bez beretu, ale w czerwonych okularach, która prawą ręką gładzi szklaną kulę, a lewą trzyma czarnego kota za jaja...
To tylko tak... A' propos kotów.;-)
Owain - i ja w końcu też już wiem, jak Ty wyglądasz! Jesteś starą kobietą bez beretu, ale w czerwonych okularach, która prawą ręką gładzi szklaną kulę, a lewą trzyma czarnego kota za jaja...
To tylko tak... A' propos kotów.;-)
Sowy nie są tym, czym się wydają...
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/09/8zlj45-2.jpg
źródło (http://i64.tinypic.com/8zlj45.jpg)
Mam nadzieję, że Puch się nie obraził, żarcik taki tylko... ;)
Oczywiście, że nie, bo mój nick właśnie od bubo bubo się wziął.
Oczywiście, że nie, bo mój nick właśnie od bubo bubo się wziął.
Kurde! A ja myślałem że od puch 24 czyli puszek 24 czyli 24 body aparatowe, jakie posiadasz :)
No to moze ja, no bo kryzys wieku średniego mam już za sobą - badyla dam.
Bo mam.
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/09/b6yp3o-2.jpg
źródło (http://i68.tinypic.com/b6yp3o.jpg)
rusek oszywiście
:)
Owain, a kurat przypadkiem z grubsza masz rację, choć nawet o tym nie pomyślałem... :-P
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/09/11w4o7t-2.jpg
źródło (http://i64.tinypic.com/11w4o7t.jpg)
sruska bez miendolenia soczewek
..koty fajne, pasaże fajne, boję się, kiedy modzi dobiorą nam się do d...
Mówiłeś, że tu bezpiecznie i nikt nie widzi...:shock:
Ja widzę wszystko. ;) I czuwam ;)
Na pewno nikt sie nie będzie obierał do d... za wrzucanie tu zdjęć kotów, kwiatków i nawet kobiet, skoro wymieniamy to co jest ciekawego w fotografii na literę K :)
Ja widzę wszystko. ;) I czuwam ;)
Na pewno nikt sie nie będzie obierał do d... za wrzucanie tu zdjęć kotów, kwiatków i nawet kobiet, skoro wymieniamy to co jest ciekawego w fotografii na literę K :)
Ja tez czytam :)
Na k będą jeszcze kabriolety i kupe ;) tak aby wpkx dodał jakiegoś karmanna.
To kFiatka dam bo mam na ky
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/09/iz84n8-2.jpg
źródło (http://i64.tinypic.com/iz84n8.jpg)
inny rusek
:)
Albowiem błogosławieni, którzy sami naprawiają swój samochód
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://s21.postimg.org/e4ef24tif/DSC_9510.jpg)
- - - - kolejny post - - - - - -
dla pewności, że Camino jest na K dodaję Kota.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://s18.postimg.org/9yys9ujh5/CX278969_1.jpg)
Ja tez czytam :)
Na k będą jeszcze kabriolety i kupe ;) tak aby wpkx dodał jakiegoś karmanna.
Kota nie mam, ale mam kupę:
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/09/4R5aJFf-2.jpg
źródło (http://i.imgur.com/4R5aJFf.jpg)
Szukam jakiegoś Kikopotama ale nie znajduję.
Przyznaję.
Dupa ze mnie nie fotograf.
Mam Kłódkę, Krawat, Kardynała ale Kikopotama brak... :-(
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://postimg.org/image/tj7t2lw6b/)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://postimg.org/image/3oefnc2dp/)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://postimg.org/image/9dgh0dg3t/)
- - - - kolejny post - - - - - -
Good Night Angels...
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://s10.postimg.org/bbppqgal5/DSC_7849_1.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://s18.postimg.org/3rv5lfot5/DSC_7846_1.jpg)
cz4rnuch
23-09-2016, 22:33
Też zwierza dam.
Bo mam.
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/09/WopJTN9-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/WopJTN9.jpg)
Mam takiego na wyposażeniu.
Ostatnio jest wesoło gdyż odebraliśmy psa sąsiadowi bo co to za życie na metrowym łańcuchu.
No i pies zaprzyjaźnił się z suczką ale z kotem jakoś idzie to opornie.
Moja mama próbuje ich integrować.
Mówię jej, że taka integracja wymaga odpowiednich warunków terenowych w trosce o koci komfort i bezpieczeństwo.
Ale jak niedawno kot salwując się ucieczką przed psem tańczył kankana na fajerkach rozpalonej kuchni to chyba zrozumiała o co mi chodziło.
Jeszcze kilka prób i okazałoby się, że większą traumą dla kota jest ludzka skłonność do wymuszenia zachowań wykraczających poza naturalne niźli wrodzona nieufność wobec psa.
Ja mam tylko kupe...r.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/u/96160202/P1110775.JPG)
Ogryzek, czym te koty zrobiłeś? Bo bardzo ładny rozkład selektywnej ostrości.
cz4rnuch
23-09-2016, 23:09
W sumie to do kota mam w komplecie resztę plenerku w postaci kosmity, jego miotacza plazmy i antymaterii w momencie zetknięcia z tą, jak to zwą, materią. Nie wiem co się stało masą spoczynkową anihilujących cząstek ale gwarantuję, że nie zginęła przy tym ani jedna pszczoła.
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/09/rRrpDU7-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/rRrpDU7.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/09/9XXFz5w-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/9XXFz5w.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/09/rRijOIl-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/rRijOIl.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/09/shuruMk-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/shuruMk.jpg)
Ogryzek, czym te koty zrobiłeś? Bo bardzo ładny rozkład selektywnej ostrości.
Tfu
Selektywna ostrość...
Tu sprawa o kota przez K idzie, a ten tu bedzie piksele liczył.
:)
Ksose mam
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/09/i4iknd-1.jpg
źródło (http://i64.tinypic.com/i4iknd.jpg)
:)
Niniejszym zarządzam foty na samo "H". Co by za łatwo nie było...
Hydrozagadka:
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/09/ncie8m-2.jpg
źródło (http://i67.tinypic.com/ncie8m.jpg)
Doktorze Plama! Diaboliczny geniusz pańskiego umysłu jest jak zwykle nieprzenikniony.
Tylko AS może zmierzyć się z pańską chytrą zagadką.
AS i jego słynne Cięcie W Popszek.
Oto H jak...
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://s22.postimg.org/98sv2ylkh/D7_ZQ9665.jpg)
puch24 Kodak
[email protected]
d90, piksele są bardzo ważne! :-P W końcu z nich jest obraz.
Ogryzek, dziękuję. Ładny rozkład tego, co ostre a co nie. Dlatego pytałem.
- - - - kolejny post - - - - - -
Ham: ;-)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/09/29264266614_ba288c8fb0_b-2.jpg
źródło (https://flic.kr/p/LzZ1UW)
IMG_0023 (https://flic.kr/p/LzZ1UW) by Maciej (https://www.flickr.com/photos/99229681@N04/), on Flickr
Nie wiem, nie wiem...
to jest bardzo wysoko postawiona poprzeczka.
Ostrzegam, że w razie konieczności nie zawaham się sięgnąć po środki ostateczne.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://s12.postimg.org/iikozvb2l/CX279139_2.jpg)
[email protected]
A co to jest, hachód hłońca?
Ja tam widzę Horyzont
ale rzeczywiście, to wielkie kolorowe błeee mogło zmylić.
Następnym razem nie nie będzie już żadnej wątpliwości... :-)
To wielkie kolorowe błee jest ładne, ale z jakiegoś powodu nie zobaczyłem horyzontu...
To dam jeszcze Hard Rock Bike'a ;p
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/09/20qz728-2.jpg
źródło (http://i63.tinypic.com/20qz728.jpg)
Nie pozostawiacie mi wyboru.
W takim razie sięgam po broń ostateczną...
nic dodać, nic ująć, proste, monolityczne, skąpane w boehu bezszeryfowe H
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://s15.postimg.org/au73m7mwr/D7_ZQ9673.jpg)
Pro14NX+Jupiter
[email protected]
Nie pozostawiacie mi wyboru.
W takim razie sięgam po broń ostateczną...
nic dodać, nic ująć, proste, monolityczne, skąpane w boehu bezszeryfowe H
Ja bym się kłócił. Ono jest mocno szeryfowe. Poza tym to "H" jest nieme.
Hehe. No i wyszedłem na idiotę :D No ale to świadczy tylko o tym, że człowiek uczy się całe życie a nawet ten wątek na coś się przydaje ;)
Za karę, jako fanta dam Handelek. Trochę, jak nasz wątunio :>
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/09/e97r84-2.jpg
źródło (http://i67.tinypic.com/e97r84.jpg)
Husky
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://s12.postimg.org/k9q53wfyl/CX278866.jpg)
jednak zmieniam zdjęcie bo to jest kiepskie ale tamto zupełnie mi nie leżało.
bo zupa była za słona :-)
Hydromasaż
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/09/9bgqO9K-2.jpg
źródło (http://i.imgur.com/9bgqO9K.jpg)
D80
Krzysztof Skiba przewodnikiem na łodzi wycieczkowej?
Ciekawe.
Sy Hy, to łatfe jest.
Mam hómomora :)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/09/15p3gip-1.jpg
źródło (http://i63.tinypic.com/15p3gip.jpg)
sruska na h
:)
Ja myślę, d90, że na H - jak haloony, to Ty masz pierdylion zdjęć :)
Pińćset na pewno.
A na stówę, do jeszcze jedno dać moge :)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/09/20z5ylu-2.jpg
źródło (http://i68.tinypic.com/20z5ylu.jpg)
Ps.
a przy okazji - ciekawość taka - używasz tego reducera ? Czy sobie leży ?
Pytam, bo ciekaw jestem "użyteczności" tego wynalazku po jakimś czasie od zakupu.
a przy okazji - ciekawość taka - używasz tego reducera ? Czy sobie leży ?
Pytam, bo ciekaw jestem "użyteczności" tego wynalazku po jakimś czasie od zakupu.
Na razie sobie leży, ale myślę, że poużywam, choć mi mm jakoś strasznie nie dodaje... cięższy jest niż adapter zwykły, no nie wiem. Tęsknie patrzę w stronę A7 tylko i wyłącznie z powodu FE 28/2. Utworzyłem sobie nawet odrębny fundusz i będę zbierał:) Na razie mam 260 zł :D
No to jak nazbierasz, to ja sie pewnie tez zdecyduje w koncu na zakup tego wynalazka.
W sumie juz mam komplet m42 w ogniskowych, jakie potrzebuje i lubie. Do tego z obrazkiem takim jak lubie :)
Swoją drogą... , a7 tez za mna chodziła i chodzi. Ale świadomie dx kupiłem. Kiedys pewnie zmienie znowu, na a7 któreś, ale na tą chwile nie widze powodu.
28mm tez mi sie jednak podoba. Przymierzałem w sklepie nawet. Ale ... jakos sie nie zakochałem. Z resztą, af mi zbędny, a w tej cenie co nowe szkło - to moge se kupić kilka innych. Wiec teges.
Dziwne ze nie używasz tego reducera.
Szerzej ciut na pewno. Rozkład "go" inny. Światła wiecej. Bazgroły fajniejsze...tyle że pleśniaków za wielu chyba nie masz ?
A jesli Cie nie kręci "go", to nie wiem czy jest sens na ff zbierać. Tylko papierowa głębia dojdzie. A i ona czasami nie jest wcale aż tak wskazana.
Ps.
Nie słuchaj mnie.
Kupuj :)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/09/6fv8sx-2.jpg
źródło (http://i66.tinypic.com/6fv8sx.jpg)
kFiatek
Tęsknie patrzę w stronę A7 tylko i wyłącznie z powodu FE 28/2
Nie lubię, nie umiem, nie rozumiem... Ni pies, ni wydra. Ni to 35, ni 24...
Nie lubię, nie umiem, nie rozumiem... Ni pies, ni wydra. Ni to 35, ni 24...
Dokładnie
kFiatka tysz mam.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/u/96160202/P1110945.jpg)
Good Night Angels
(H jak Harmonia)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://s21.postimg.org/jii5v7spj/DSC_5473.jpg)
Nie lubię, nie umiem, nie rozumiem... Ni pies, ni wydra. Ni to 35, ni 24...
No cóż, tym odróżnić wytrawnych fotografów od kacapów, jak ja :D 16mm (24 na FF) to mi już trochę za bardzo się rozjeżdża, 24mm (35mm na FF) to już deko za wąsko i trudno zmieścić, co się chce. A 18 (28 na FF to tak w sam akurat. Może za dużo kitowych zuomów na krótkim końcu? Nie wiem. Poza tym FE 28/2 jest przyzwoite, a apsc zostało olane przez Sony. No i A7II ma stabilizację, co by się przydała żonie jak próbuje zrobić fotę w ciemności;) No i uszczelnienia i mniej szumów więc znów można po ciemniej. Ale tylko sobie tak gdybam. Swoją drogą oglądnąłem dziś jakieś zeskanowane moje (ale nie przeze mnie pstrykane) zdjęcia z lat 90tych... Ktoś może się orientuje jaką ogniskową miały zwykle takie podstawowe kliszakowe kompakty z tamtych czasów? Ja zdjęć wówczas nie robiłem, więc nie wiem czy miały jakieś zumy optyczne, ale te najtańsze miały chyba stałą ogniskową.
24, 35, 80/85, 80 + tk 2*, 300
To moje ulubione ogniskowe z czasów błoniastych. Nie miałem zuoma wtedy.
Proste kompakty miały zwykle ok. 35. Lepsze miewały zoomy 35-70 lub podobne. U schyłku sięgały czasem 100, 135, czasem nawet dłużej. Trafiały się też 28 albo 28-50 lub tp.
No cóż, tym odróżnić wytrawnych fotografów
Się nabijaj...;-)
A co do podstawowych kompaktów, to mam dobre wspomnienia o Olympusie Mju. On miał 35/2.8.
Good Night Angels
Zaraz, zaraz... przecież na dobranoc kociaki miały być! ;-)
Czekałem, czekałem i się nie doczekałem. :-(
To sam se wrzucę... Dobranoc.
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/09/pdcGlEY-2.jpg
źródło (http://i.imgur.com/pdcGlEY.jpg)
X-E1 ikit
No dobrze, kociak będzie dzisiaj.
Bo jak widzę te grzybki i kwiatki to mi już głowę odkręca od monitora i mi się wszystko pogubiło
Tymczasem dam Hotel... zmienia ktoś dziś literkę? ;)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/09/ru5kwn-2.jpg
źródło (http://i66.tinypic.com/ru5kwn.jpg)
A ja tam lubie kFiatki. Swoje oraz innych. Bokeh tysz lubie. Chyba bardziej jeszcze.
Lubie tysz zabawy np balansem bieli.
Mozna bez wysiłku zieloną trawę, na niebiesko se zrobić. Od razu niemal. W jpg.
:)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/09/30i8gmu-2.jpg
źródło (http://i68.tinypic.com/30i8gmu.jpg)
Ale człowieków tysz lubie. Więc jakby co, to ja kibicuje !!!
:)
Ps.
Miłej niedzielki !!!
:)
Bo jak widzę te grzybki i kwiatki to mi już głowę odkręca od monitora
Przecie te kFiatki to Kwintoesencja wątunia. One muszom być. A nawet powinny.
Grzybki też dobre som. Niektóre.:-D
Literkę możnaby zmienić, ale cały potencjał H nie został wykorzystany. No bo gdzie całe Hungary, albo wszystkie Harleje?
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/09/v4KwUH8-2.jpg
źródło (http://i.imgur.com/v4KwUH8.jpg)
SLR Magic
Fajna fota, Ligo :)
Jak rozumiem, cHmury się nie łapią?
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/09/2wmlvfb-2.jpg
źródło (http://i66.tinypic.com/2wmlvfb.jpg)
Jak z Hungary, to się łapią. Albo z Hondurasu.
To grzyb moze byc
czy nie ?
Bo mam i nie wiem...
Bogiem a prawdą, one się łapią pod hasłem: horrible. Zwłaszcza, że na siłę wyciągane. Kolejny dowód, że oczy lepsze niż jakiekolwiek skuo, bo niebo nad Rzeszą godzinę temu wyglądało lepiej niż na tej paskudzie. A że mieszkam na takim punkcie obserwacyjnym, to często kusi, by focić. No ale umieć też trzeba, albo pójść po statyw, iso zmniejszyć, znaleźć program z prostowaniem S12/2 - a piwo tęskni;)
d90, dawaj, grzyby i grzybową ! (zupa z bokehu)
To grzyb moze byc
czy nie ?
Bo mam i nie wiem...
Jeśli tylko Halucynogenne...
Ale ja tu przecież nie rządzę.;-)
Halucynogenne nie są.
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/09/35bbjhy-2.jpg
źródło (http://i63.tinypic.com/35bbjhy.jpg)
dobra
już więcej nie będę
44
/i63.tinypic.com/35bbjhy.jpg[/IMG]
...już więcej nie będę...
Bądź ;)
Hungarian czar pał
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/09/29moh3b-2.jpg
źródło (http://i65.tinypic.com/29moh3b.jpg)
Chłopaki jak malowane. Moje dziewczyny też:
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/09/ZzsXCGj-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/ZzsXCGj.jpg)
R1
Historia
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://s14.postimg.org/7jbwd8tqp/DSC_5010.jpg)
Uwielbiam profesjonalnie przygotowane inscenizacje.
Akurat na tej, biorący w niej udział chłopi byli wyjątkowo dobrze zorganizowani a już z pewnością bardzo profesjonalnie zrekonstruowany w duchu epoki był samogon, którym dysponowali.
tomek_jj
25-09-2016, 21:15
Chłopaki jak malowane. Moje dziewczyny też:
Ligo skąd ty takie fajne laski bierzesz?
One same się znajdują. W najmniej oczekiwanych momentach. :-(
Ogryzek - to ostatnie chyba nie z Kodaka?
Aż tak widać? Kodak robi lepsze kolory a te surowe jpg z Nikona D3 są paskudne :P
Widać, jak cholera. Kodakowa CCD jest nie do pobicia.
Widać, jak cholera. Kodakowa CCD jest nie do pobicia.
Kodak to CMOS 35mm
Dorzucam ziarno i wszyscy łykają jako analoga :D hi hi hi
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://s14.postimg.org/nbsyu9uq9/CX279452.jpg)
Z Nikona, Fuji S5 też wychodzą ładne zdjęcia ale ja nie używam jpg a ten z inscenizacji to wypadek przy pracy.
Faktycznie, myślałem że do końca montowali CCD, a to jednak tylko w starszych modelach.
W każdym razie Kodak zawsze będzie mi się kojarzył z 6 Mpix CCD.;-)
Faktycznie, myślałem że do końca montowali CCD, a to jednak tylko w starszych modelach.
W każdym razie Kodak zawsze będzie mi się kojarzył z 6 Mpix CCD.;-)
14Mpix CMOS bez filtra AA, naprawdę warto sobie kupić dla zabawy, kosztuje grosze.
Ja mam dwie sztuki bo jedną na części.
Fajna feature to ISO 6, 12, 25 i długi czas. Lubię łazić po starych domach i wtedy to się przydaje
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://s16.postimg.org/nm31zrmgl/CX278835.jpg)
Serce mi pęka jak oglądam te zdjęcia w przeglądarce, która nie interpretuje profilów kolorystycznych.
EDIT:
Czas na kociaka:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://s12.postimg.org/aetpqnpfx/m_j_kot_zb_j.jpg)
Bardzo przyjemne foty się pokazują.
GOOD NIGHT ANGELS
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://s21.postimg.org/vvetr9vg7/DSC_7863.jpg)
GOOD NIGHT ANGELS
Good night, Buck :)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/09/2eyyzci-2.jpg
źródło (http://i67.tinypic.com/2eyyzci.jpg)
Eee tam good night... Idziemy na miasto! :-)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/09/LK7q3Ms-2.jpg
źródło (http://i.imgur.com/LK7q3Ms.jpg)
R1
cz4rnuch
26-09-2016, 10:37
Good morning angels.
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/09/gEOtkNp-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/gEOtkNp.jpg)
Badylarstwo sie rozwija :)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/09/ehm6ah-1.jpg
źródło (http://i66.tinypic.com/ehm6ah.jpg)
:)
Plecak maja dzisiaj.
Moze ktoś potrzebuje ?
http://www.ibood.com/home-living-pl/pl/product-specs/17174/35091/plecak-case-logic-kdb101.html
Jak na 'h' to ja skromnie zaproponuję heisser Hugo z Holandii.
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/09/24533820860_aab6104786_z-2.jpg
źródło (https://c5.staticflickr.com/2/1640/24533820860_aab6104786_z.jpg)
Dam Highstreet. Bo mam. Bo z primoplana. Bo mi się podoba. A w ostatniej kamienicy po prawej urodził się mój stary.
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/09/b5muf7-1.jpg
źródło (http://i66.tinypic.com/b5muf7.jpg)
d90
bardzo ładne badylarstwo.
Nie dam zdjęć bo nie mam.
A co mi tam, wątunio obrazkowy ale i werbalny, to historię dam. Tam gdzie w górze ulicy stoi znak zakazu skrętu w lewo, mój dziadek w 1944 r. (wracając do domu, po tym, jak uciekł z transportu do Auschwitz) spotkał dwóch radzieckich sałdatów, którzy spokojnie jedli sobie krem nivea (z amerykańskich paczek czy darów, pewnie myśleli, że smakołyki) i chcieli go rozstrzelać jako âgermańskiego szpionaâ. A tam gdzie w oddali napis âmurzynekâ, ten sam dziadek trafił, gdy około 1942 r. przemykał się od brata, niestety w czasie godziny policyjnej. Zdało się tak, że wcześniej spotkał niemieckiego sołdata, pijanego w sztok, który korzystając z tego, że dziadek znał niemiecki, najpierw zmusił go do bicia w dzwony na wieży farnej w Rzeszowie, a później przymusił do zajścia na sznapsa do âMurzynkaâ, który wówczas był ânur fur deutscheâ. Dziadek, nie chcąc być uznanym za kolaboranta, udał nagłą sraczkę i wymknął się przez zaplecze do domu. A na zapleczu kucharz, znając ogólnie panujący głód, wcisnął mu półmisek z jedzeniem. Ten półmisek do dziś jest w rodzinie, a jak go odwrócić, widnieje nieco już wyblakły hakenkreuz. Taka historia.
Ale wspomnienia!
Wspomnienia, jak wspomnienia, Panie Językoznawco! ;) Ale historia ani nie tragiczna ani nie wesoła, raczej obyczajowa, ot, ulica Grunwaldzka w Rzeszowie. No fakt, w rodzinnych opowieściach jeszcze dalej, niż II wojna. Ale lubię, mimo McDonalda i zapachu angielskiego szczocha. Moja ulica.
A co by klimat nie stał się zbyt smutaśnym, to dam, dam, dam, bo mam, mam, mam !! ;)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/09/2vdjqlt-1.jpg
źródło (http://i66.tinypic.com/2vdjqlt.jpg)
edit: jakby co, to pod hasłem "HEŁM" ;)
cz4rnuch
26-09-2016, 22:25
Zdjęcie z cafemurzynkiem nawet bez tej opowieści by mi się podobało, głównie ze względu na moje afrykańskie korzenie rzecz jasna, ale z historyją jest jeszcze ciekawiej. Wyobraźnia zaczęła pracować. H jak St. Pauli:
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/09/HPPyw0O-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/HPPyw0O.jpg)
H, jak HEMI.
Poza tym kociaków dawno nie było.
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/09/of0xbVz-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/of0xbVz.jpg)
5D2
Drzewo w drzewie?
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/09/15390970358_2d25550218_h-1.jpg
źródło (https://flic.kr/p/ps3KgU)
2014-10-12_16-12-57_10120029_NX300 (https://flic.kr/p/ps3KgU) by Maciej (https://www.flickr.com/photos/99229681@N04/), on Flickr
cz4rnuch
27-09-2016, 11:20
Mi się całe drzewo w kadrze nie zmieściło więc dam samą koronę:
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/09/Z42alaY-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/Z42alaY.jpg)
Jak ja się cieszę, że was widzę! :)
Nareszcie. Te trucki, sanchomaty, didaskalia wszelakie i opary absurdu ;)
I mam kota! :) z kita
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/09/ieuv8Ln-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/ieuv8Ln.jpg)
Bardzo mi się podoba Owaina relacja z podróży. I halunowe, kolorowe kfiatki d90. I wszelkie hamerykańskie foty Ligo. I czarno-białe mazy Samka.
I oby się kręciło! Do siego roku! :D
GOOD NIGHT ANGELS
Moje kociaki już poszły spać ale na dobranoc pokażę wam piękną kozę z willowej dzielnicy w stolycy.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://s11.postimg.org/gb1w8cmdf/DSCF3485.jpg)
cz4rnuch
27-09-2016, 22:27
Dobranoc.
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/09/D9Z4j3s-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/D9Z4j3s.jpg)
Jak ja się cieszę, że was widzę! :)
Nareszcie.
To Ty nareszcie! ;-) Też się cieszę, że Cię widzę.
I żadne tam do siego roku, najwyżej do jutra.
Dobranoc.:-)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/09/mgDKgWd-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/mgDKgWd.jpg)
W tym wątuniu nie jest zakazane, więc dam pradziadków. Cholera wie, jakie szkło
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/09/wj6uzr-1.jpg
źródło (http://i65.tinypic.com/wj6uzr.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/09/9622731245_fd368d3866_b-1.jpg
źródło (https://flic.kr/p/fEk1Kp)
2013-08-29_23-18-36_08290737_NX11 (https://flic.kr/p/fEk1Kp) by Maciej (https://www.flickr.com/photos/99229681@N04/), on Flickr
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/09/9625969144_94f2067363_b-1.jpg
źródło (https://flic.kr/p/fEBBgf)
2013-08-29_23-38-45_08290754_NX11 (https://flic.kr/p/fEBBgf) by Maciej (https://www.flickr.com/photos/99229681@N04/), on Flickr
Uć
- - - - kolejny post - - - - - -
Też mam ciężarówkę, to dam. ;-)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/09/10472583425_9130341e23_b-1.jpg
źródło (https://flic.kr/p/gXqJcc)
2013-10-24_19-07-20_IMG_2956_Canon PowerShot SX130 IS (https://flic.kr/p/gXqJcc) by Maciej (https://www.flickr.com/photos/99229681@N04/), on Flickr
- - - - kolejny post - - - - - -
Nadal motoryzacja:
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/09/20607520538_92de85af3d_b-1.jpg
źródło (https://flic.kr/p/xp1VUf)
2008-09-06_15-11-41_HPIM2424_HP R818 (V01.00)+ (https://flic.kr/p/xp1VUf) by Maciej (https://www.flickr.com/photos/99229681@N04/), on Flickr
Wreszcie nasz Puch się rozpuchał! That's my Boy! ;)
To jeszcze dam dwóch młodych mechaników:
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/09/17233463188_8dfedfe4aa_b-1.jpg
źródło (https://flic.kr/p/sfS1cE)
2010-09-16_15-46-45_DSC01478_C901 (https://flic.kr/p/sfS1cE) by Maciej (https://www.flickr.com/photos/99229681@N04/), on Flickr
Już przysypiałem, ale zbudziła mnie prawdziwa erupcja fot Puchowych.
No, jestem pod wrażeniem, bo zdarza się to przeciętnie raz na jakieś cztery miliony lat.:-)
To może tłumaczyć niezauważone prawie powitanie koleżanki Gdamy w wątuniu, co niniejszym postaram się naprawić zapraszając wszystkich na drinka. :-D
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/09/XN9fH4C-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/XN9fH4C.jpg)
SD14,10-20/3.5
Fajna ta wasza zabawa :D
Kropla w leśnym morzu z czasów najczarniejszych myśli. Prosto z aparatu.
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/09/7bkvJXe-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/7bkvJXe.jpg)
__________
kolejny post
I jeszcze jedna leśna kropla. W obu podkrecony troche kontrast.
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/09/kCJeUSM-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/kCJeUSM.jpg)
Taki mały smuteczek i refleksja mnie nachodzi patrzac na te zdjęcia.
To może tłumaczyć niezauważone prawie powitanie koleżanki Gdamy w wątuniu...
Gdama to kobieta jest?! O kurde, a ja w gaciach! Lecę się ubrać, tymczasem...
Good Morning, Angels
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/09/2ihvwnk-1.jpg
źródło (http://i65.tinypic.com/2ihvwnk.jpg)
primoplan na a6000
Gdama = (chyba) Gdańska Dama... ;-)
cz4rnuch
28-09-2016, 08:34
Zwykły koment, bez zdjęcia? :( Zapodajcie jakichś mechaników chociaż.
Zwykły koment, bez zdjęcia? :( Zapodajcie jakichś mechaników chociaż.
Nie mam mechaników. Niestety. Na M mam marmota.
http://swierkot.com/img/duze/00202.jpg
źródło (http://swierkot.com/img/duze/00202.jpg)
cz4rnuch
28-09-2016, 08:53
Schizolski bokeh. Jak znalazł na kolejną płytę RATM.
Na "my" to mam grzyba
:)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/09/34hxx90-1.jpg
źródło (http://i63.tinypic.com/34hxx90.jpg)
jupek ósmy
acha - oszywiście otfarty na maxa
:)
Na "my" to mam grzyba...
Phi. W taki sposób to się nie bawimy. Foch.
http://swierkot.com/img/duze/00271.jpg
źródło (http://swierkot.com/img/duze/00271.jpg)
Jakie piękne sareny! I jak grzecznie się ułożyły :)
Mamrot wymiata! I kropla/kręcioła też.
Puch, no ładne to równanie :)
Ligu, dziękuję za drinka!
na M mam - Martwym bykiem leżenie
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/09/bqyvByT-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/bqyvByT.jpg)
Ale pod linijkę! Sam je tak układałeś? ;-)
cz4rnuch
28-09-2016, 10:44
Płonący świstak, sarny od Oty Pavla, grzyby, drinki. Ciekawe co jeszcze dziś się pokaże.
Ja mam tylko pieska cyklistę.
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/09/GRCz6UH-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/GRCz6UH.jpg)
...Martwym bykiem leżenie...
Otóż to właśnie.
http://swierkot.com/img/duze/00199.jpg
źródło (http://swierkot.com/img/duze/00199.jpg)
Ale pod linijkę! Sam je tak układałeś? ;-)
Tia... Sareny słuchać się muszą wszak.
A ja nic nie dam.
Ale powiem ze to, że mie sie podoba w tym wontku okrutnie.
:)
Ps.
Jakby co - dacie rade bokehowe podpisywać, jakim słoikiem cyknięte ?
A ja nic nie dam...
Phi. To se idę.
http://swierkot.com/img/duze/00113.jpg
źródło (http://swierkot.com/img/duze/00113.jpg)
...Jakby co - dacie rade bokehowe podpisywać, jakim słoikiem cyknięte ?
Jakby chodziło o marmota, to z Sigmy. 50 1.4 EX.
Samek, rewelacyjne te Twoje zwierzaki!
Jak zwierzaki na tapecie, to ja dam żyrafę...
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/09/2wd3h3c-1.jpg
źródło (http://i65.tinypic.com/2wd3h3c.jpg)
Ps.
Jakby co - dacie rade bokehowe podpisywać, jakim słoikiem cyknięte ?
Raczej nutę chodzi pewnie o moje, ale moje cykniete telefonem byly.
To jeśli chodzi o bokehowe to mam jeszcze z Heliosa 58/2
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/09/ac173de70ba37c6389cdddb2d0c3e09e-1.jpg
źródło (http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160928/ac173de70ba37c6389cdddb2d0c3e09e.jpg)
Tym razem bardziej kolorowo :)
cz4rnuch
28-09-2016, 16:02
Nowy Pollock?
Cyfrowy i bardziej ułożony ;)
cz4rnuch
28-09-2016, 17:39
Rambutanów dawno nie było.
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/09/UjJmLO8-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/UjJmLO8.jpg)
Ktoś wspominał o leżeniu bykiem?
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/09/Y2Gos2r-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/Y2Gos2r.jpg)
R1, Central Park
- Stefaaan! Steeeeefan!!! U Kowalskich w ogródku statek zaparkował !!!
- Kobieto! Ile razy mówiłem, że pij drinów do śniadania !!
- Ale Steeefan....
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/09/2yukq9s-1.jpg
źródło (http://i65.tinypic.com/2yukq9s.jpg)
Byków nie ma ale też możnaby poleżeć.
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/09/2YJQqR8-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/2YJQqR8.jpg)
U Kowalskich w ogródku statek zaparkował
Chyba ktoś mnie w kanał wpuszcza...;-)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/09/ssVYXEG-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/ssVYXEG.jpg)
SD14,10-20
Chyba ktoś mnie w kanał wpuszcza...;-)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/09/ssVYXEG-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/ssVYXEG.jpg)
SD14,10-20
Łeee to nie kanał tylko most... ;) Jelenia szukasz? ;)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/09/2xtk1yP-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/2xtk1yP.jpg)
Eee tam... Już podroczyć się nie można? ;-)
Nie wiem jak u was ale u mnie już widać koniec września
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://s10.postimg.org/u0qn3ujdl/DSC_2438.jpg)
U Cz4rnucha sezon w pełni, u nas "końcówa" i wszyscy wyjeżdżają.
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/09/hASVRny-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/hASVRny.jpg)
a6000+Porst, Junoszyno
U mnie pojawiły się grzyby.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://s22.postimg.org/osddux60x/DSC_0817.jpg)
Na M dam Mazury...
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/09/9704661308_abe9af9b63_b-1.jpg
źródło (https://flic.kr/p/fMyVGG)
2013-09-05_17-20-14_MLK_7223_NIKON D200 (https://flic.kr/p/fMyVGG) by Maciej (https://www.flickr.com/photos/99229681@N04/), on Flickr
i Mglisty dzień...
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/09/10472633526_4bcf770b5b_b-1.jpg
źródło (https://flic.kr/p/gXqZ61)
2013-10-16_11-41-07_10165500_NX100 (https://flic.kr/p/gXqZ61) by Maciej (https://www.flickr.com/photos/99229681@N04/), on Flickr
Nie umiem robić takich fajnych zakręconych zdjęć jak Wy... :-( tylko takie normalne, ostre pstryki bez pomysłu. :-(
U mnie pojawiły się grzyby.
Psylocibe? To ta paczka, co Ci ją d90 wysłał? ;)
A mnie się zdaje, że idzie zima...
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/09/xaosv6-1.jpg
źródło (http://i65.tinypic.com/xaosv6.jpg)
Zastanawiam się, czy nie przeginamy i za dużo fot wrzucamy, a modzi patrzą... Zostało napisane w wątku nexowym, że nie więcej jak dwa zdjęcia na tydzień wypada wrzucać, bo inaczej faux pas...
Edyta do Pucha! Kormorany wspaniałe, a ten nieostry widać, że trochę zakręcony jest ;)
Żaden zielony jeszcze nic nie powiedział... :-)
- - - - kolejny post - - - - - -
To zupełnie nie na M dam jeszcze porąbany bokeh z Jupitera 3, 1,5/50:
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/09/15636864613_cbe0825d37_b-1.jpg
źródło (https://flic.kr/p/pPM252)
2012-12-26_12-13-44_12262076a_NX100 (https://flic.kr/p/pPM252) by Maciej (https://www.flickr.com/photos/99229681@N04/), on Flickr
Teraz wiem, jak rosną tabletki strepsils :D
Śliczne Sterpsils'y
Owain dobrze, że mi przypomniałeś. Muszę sanki wyszykować na zimę
Nie wiem czy się grzybami z d90 nie podzielić bo on chyba większym smakoszem ode mnie...
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://s22.postimg.org/8pbpo9sup/DSC_4883.jpg)
- - - - kolejny post - - - - - -
puch24 kormoranów ci u mnie brak ale za domem zagnieździły się jakieś ptaki-bydlaki większe ode mnie.
Muszę wyciąć ze dwie gałęzie to może nawet uda mi się poprawne zdjęcie zrobić.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://s16.postimg.org/6g4n3z55x/DSC_9764.jpg)
Dwa na tydzień... Ale że średnio?
To ja potem zrobię przerwę ;)
"M", jak Mierzejo Wiślana, żegnaj!
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/09/g7R6JNK-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/g7R6JNK.jpg)
(Porst)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/09/x6Hix4V-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/x6Hix4V.jpg)
(ostry rusek - bez grzybów, czyli Helios 44-2)
Muszę sanki wyszykować na zimę
Ja auto na wiosnę.
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/09/I1rlhRz-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/I1rlhRz.jpg)
Gdama, bardzo mi się podobają te dwa zdjęcia ostatnie. Wymowne :)
Ligo, ja "cierpię dolę"! :-(
Gdyńska Damo, bardzo ładne.
Ogryzek, to oczywiście jakiś sokuł, jaszczomp, albo inny ożeł... Zazdroszczę towarzystwa!
Panowie, przyślijcie mi trochę tych Waszych grzypkuf, to też zakręcone zdjęcia zacznę robić...
Żaden zielony jeszcze nic nie powiedział... :-)
- - - - kolejny post - - - - - -
To zupełnie nie na M dam jeszcze porąbany bokeh z Jupitera 3, 1,5/50:
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/09/15636864613_cbe0825d37_b-1.jpg
źródło (https://flic.kr/p/pPM252)
2012-12-26_12-13-44_12262076a_NX100 (https://flic.kr/p/pPM252) by Maciej (https://www.flickr.com/photos/99229681@N04/), on Flickr
Ciekawy tego jupka jestem...od jakiegoś czasu.
Twoim zdaniem, są jakieś kolosalne roznice do ósmego ?
Poza ceną oczywiście...
:)
Ps.
A jak chcesz grzybów, to do mnie.
Sanczo mowi, że Cie oprowadzi :)
Jupiter 3 i 8 są dość podobne, tylko 3 jest jaśniejszy, więc bardziej rozmazuje tło. Musiałbym machnąć jakieś foty porównawcze.
Jupiter 37A też żegnał sezon letni.
(Brzeźno, Gdańsk - bez grzybów)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/09/KKndYgo-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/KKndYgo.jpg)
Ponieważ żona w delegacji, sobie tu siedzę, to co będę siedział po próżnicy? Dam zdjęcia turystyczno-krajoznawcze.
Widok z przełęczy Logara, Albania. Lekko ino suwakowane ;p
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/09/d75me-1.jpg
źródło (http://i64.tinypic.com/d75me.jpg)
Landszafcik z Kotoru - źle kadrowane, bo krzaków za dużo z prawej, a statek obcięty. Ale szybko musiałem, zanim żona się zorientuje że jej fotę robie, gdy ona mnie w duchu przeklina za przymuszenie do wspinaczki w 33 stopniach ciepła ;) A takie zaróżowione se wymyśliłem ;p
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/09/2n010r4-1.jpg
źródło (http://i66.tinypic.com/2n010r4.jpg)
Oba-zwei a6000 i ciamciang 12/2
Ooooo... wakacje w ciepłych krajach.
Dziś zapowiadali prognozę na koniec września. Wszędzie ciepło tylko u mnie jak zwykle.
Ligo pozazdrościć, sportowy samochód to przepiękna rzecz.
U mnie niestety jak to na wsi...
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://s18.postimg.org/cnb2i9rd5/DSC_5447.jpg)
- - - - kolejny post - - - - - -
Ale zastanawiam się nad jakąś tanią osobówką
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://s12.postimg.org/vbsk4xd19/CX278648.jpg)
To ja dla zrównoważenia tych jesiennych klimatów dam wiosenne z uckiego Ogrodu Botanicznego. Samsung NX3000 z PZ 16-50 (data pomylona o rok, źle ustawiłem kalendarz w aparacie, było rok później):
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/09/17356909442_654171559f_b-1.jpg
źródło (https://flic.kr/p/srLGtm)
2014-05-03_13-02-34_05030019_NX3000 (https://flic.kr/p/srLGtm) by Maciej (https://www.flickr.com/photos/99229681@N04/), on Flickr
I dam jeszcze kormorany "in reverse":
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/09/9701421717_43574743fb_b-1.jpg
źródło (https://flic.kr/p/fMhjFF)
2013-09-05_17-20-18_MLK_7226_NIKON D200 (https://flic.kr/p/fMhjFF) by Maciej (https://www.flickr.com/photos/99229681@N04/), on Flickr
Ło matko... Co tu się dzieje? Bravo bravoooo...
http://www.swierkot.com/img/duze/00159.jpg
źródło (http://www.swierkot.com/img/duze/00159.jpg)
Edyta mówi, żeby gdańskiej damie podziękować.
Samek, rewelacyjne te Twoje zwierzaki!
No to dziękuję. Ja tam nie wiem jakie one są. Dranie wlazły w kadr. O - tu znowu:
http://www.swierkot.com/img/duze/00021.jpg
źródło (http://www.swierkot.com/img/duze/00021.jpg)
Ale zastanawiam się nad jakąś tanią osobówką
Mogę Ci figurkę pożyczyć.
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/09/nFiAtkH-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/nFiAtkH.jpg)
Figurek to ci u mnie na kilogramy :-)
Poza tym czarne litery się nie liczą. Moc tkwi w czerwonych.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://s21.postimg.org/n3wvh6czb/DSC_4594.jpg)
Figurek to ci u mnie na kilogramy
A takie masz? ;-)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/09/z75X2pD-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/z75X2pD.jpg)
Nie mam :-( ale to smakowity kąsek dla Owain'a.
Aż się prosi aby tam posadzić Vader'a
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/09/legolunchtimerockefellercenter1932-1.jpg??rndm=ixig
źródło (http://www.mediashow.ro/show/199899-3/lego-lunch-time-rockefeller-center-1932.jpg??rndm=ixig)
Nie mam :-( ale to smakowity kąsek dla Owain'a.
Aż się prosi aby tam posadzić Vader'a
Były już takie koncepcje:D
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/09/sl300-1.jpg
źródło (http://i.ebayimg.com/images/g/0c8AAOSwpDdVBOOc/s-l300.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://nutees.net/image/cache/data/product_photo/movie/workers1-500x500.JPG)
:D
cz4rnuch
28-09-2016, 21:31
Autoportret z kochanką.
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/09/pS35NLM-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/pS35NLM.jpg)
Zaraz nam zamkną wątek bo google wykryje pornografię
cz4rnuch
28-09-2016, 21:36
A ja myślałem, że będziecie się śmiać z mojego wzdęcia :( Dla ogryzka mam wersję ocenzurowaną.
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/09/jzWZiv8-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/jzWZiv8.jpg)
Edit: Bokeh z 70-200
Prototyp człowieka, który nie wszedł do masowej produkcji.
Poza tym czarne litery się nie liczą. Moc tkwi w czerwonych.
Mamy i takie:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/u/96160202/40877279.jpg)
Powracając do bokehu z 70-200
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://s13.postimg.org/y72m63uo7/DSCF0268.jpg)
- - - - kolejny post - - - - - -
jo44 znajomy chciał kupić czerwone litery ale coś nie wyszło i w rozpaczy kupił 2x czarne.
Starzy ludzie to nic nie robią tylko gromadzą i gromadzą.
Mówię mu, wyciągnijmy Wraitha i pojedziemy sobie do mcdonalds na mcdrive dla jaj a on odpowiada "ale ja muszę 4 samochody wystawić z garażu aby wraithem wyjechać..."
Stare samochody są kapryśne i kłopotliwe. Pes się ciągle przy tym temacie kręci więc wie OCB.
Jedyny samochód w moim użytkowaniu jakim bez obaw możnaby pojechać w trasę w Europę to było Porsche 911 1972 znajomego, który odbudował ten samochód na samych oryginalnych częściach (dostępnych w ciągłej sprzedaży). Skrzynia McLaren, 3 podwójne Webery i sportowy wałek, w 1972r taki samochód to było jak pojazd kosmiczny.
Jupiter 3, 1,5/50, otwarty całkowicie:
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/09/29877998802_83519e96f8_b-1.jpg
źródło (https://flic.kr/p/Mwdy7o)
2012-12-26_11-57-22_12262043_NX100 (https://flic.kr/p/Mwdy7o) by Maciej (https://www.flickr.com/photos/99229681@N04/), on Flickr
Jak dobrze poszukać, znajdzie się ostry punkt... ;-)
Niski kontrast, rozświetlenia, i monstrualna aberracja chromatyczna. Przymknięcie trochę poprawia sytuację:
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/09/29363953814_42fe8f1016_b-1.jpg
źródło (https://flic.kr/p/LJMWrL)
2012-12-26_11-56-58_12262042_NX100 (https://flic.kr/p/LJMWrL) by Maciej (https://www.flickr.com/photos/99229681@N04/), on Flickr
A mocne przymknięcie poprawia ją jeszcze bardziej:
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/09/29957292906_cc243b9113_b-1.jpg
źródło (https://flic.kr/p/MDdXu7)2012-12-26_11-57-38_12262044_NX100 (https://flic.kr/p/MDdXu7) by Maciej (https://www.flickr.com/photos/99229681@N04/), on Flickr
d90, wejdź tam na mojego Flickra i obejrzyj sąsiednie zdjęcia, zrobione 26 grudnia 2012 - one były robione Jupiterem 3 przy różnych przysłonach.
...Stare samochody są kapryśne i kłopotliwe. Pes się ciągle przy tym temacie kręci więc wie OCB.
Jedyny samochód w moim użytkowaniu jakim bez obaw możnaby pojechać w trasę w Europę to było Porsche 911 1972 znajomego, który odbudował ten samochód na samych oryginalnych częściach (dostępnych w ciągłej sprzedaży). Skrzynia McLaren, 3 podwójne Webery i sportowy wałek, w 1972r taki samochód to było jak pojazd kosmiczny.
Stare samochody są przeurocze.
http://www.swierkot.com/img/duze/00027.jpg
źródło (http://www.swierkot.com/img/duze/00027.jpg)
Każdy ma tam jakąś swoją epokę, z której widząc 4 koła się rozkrochmala nad nimi. Czy DS Fantomasa czy inny skrzydlak zza atlantyckiej wody.
Ale do jeżdżenia (intensywnego), to się już (wg mnie) nie nadaje. Na zlot czy do sąsiada na wódkę może być.
Ale kurna piękne robili kiedyś auta.
Edyta się wtrąca.
...Jak dobrze poszukać, znajdzie się ostry punkt... ;-) ...
To jest taki problem, którego ja niestety nie potrafię ogarnąć. W tym roku po 6 latach wróciłem do Nikona (nie szukałbym w tym jakiegoś mistycyzmu). I se wymyśliłem i następnie dałem do przerobienia swoje 3 stare szkła z Praktici. I mam 29, 50 i 200 z bagnetem N. I działają. Ale będę się ich pozbywał za grosze. Bo za dużo wysiłku kosztuje to szukanie i przymierzanie. Ot tak mi się nasunęło.
Masz rację. Te moje zdjęcia są takie dla zabawy. Mojego pierwszego bezlusterkowca Samsung NX100 kupiłem wyłącznie jako cyfrową dupkę do pleśniaków od Zorki, ale okazało się, że daje się nim też fotografować jego własnymi obiektywami... ;-)
Moja epoka?
To jest moja epoka:
https://www.youtube.com/watch?v=TKgeCQGu_ug
T16 przygotowany na Pikes Peak miał 630 koni, jest w muzeum Peugeota, właściciel tego T16 poniżej chciał kupić obydwa ale mu sprzedali tylko tego pomarańczowego :-)
Ten poniżej ma 450 koni i niestety...niestety z jazdy testowej wyszły nici bo rano na OS właściciel dachował samochód.
Tak to jest jak młoda osoba wsiada to B-grupowego auta.
To jest samochód Aari Vatanen'a przygotowany na Paryż-Dakar, nie replika.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://s15.postimg.org/4hy0t8esb/DSC_0005.jpg)
Masz rację. Te moje zdjęcia są takie dla zabawy. Mojego pierwszego bezlusterkowca Samsung NX100 kupiłem wyłącznie jako cyfrową dupkę do pleśniaków od Zorki, ale okazało się, że daje się nim też fotografować jego własnymi obiektywami... ;-)
Otóż to.
A w ogóle każdemu wg jego potrzeb. Ja się na starych manualach męczę i nie mam zamiaru tego przedłużać. Ale to ja.
Np. badyle d90 są wg mnie świetne i jemu te szkła służą.
I zaś Edyta się wtrąca.
Moja epoka?...
A ja się chyba najbardziej rozkrochmalam przy latach sześćdziesiątych. Plus minus. A poza tym zawsze znajdzie się wyjątek.
Śliczny ten Peugeot.
Matera w tym roku.
http://www.swierkot.com/img/duze/00188.jpg
źródło (http://www.swierkot.com/img/duze/00188.jpg)
Stare samochody są przeurocze.
Tak. Prawie wszystkie. Mój pierwszy samochód to był fiacik 126p (po dziadku), kolor wściekle pomarańczowy, limitowana edycja "Flinstons Design" (bo deski miałem włożone aby siedzenie nie wypadło dołem, taka odwrotność szyberdachu, bo widać było drogę w czasie jazdy). Hamulce jak kiedyś nawaliły, to hamowałem silnikiem, ale pod sam koniec już nogą przez otwarte drzwi. No i nieśmiertelny kołek do odpalania. Słodki to był, stary samochód.
Tak. Prawie wszystkie. Mój pierwszy samochód to był fiacik 126p (po dziadku), kolor wściekle pomarańczowy, limitowana edycja "Flinstons Design" (bo deski miałem włożone aby siedzenie nie wypadło dołem, taka odwrotność szyberdachu, bo widać było drogę w czasie jazdy). Hamulce jak kiedyś nawaliły, to hamowałem silnikiem, ale pod sam koniec już nogą przez otwarte drzwi. No i nieśmiertelny kołek do odpalania. Słodki to był, stary samochód.
Nie dramatyzuj. Maluch to był świetny wóz. Bo pierwszy własny :)
Ale i dawał popalić, ale i dawał się sam naprawić. Kiedyś łaziłem parę dni po Tatrach z czarnymi palcami bo się na Włosienicy nie dało domyć w strumyku smaru po naprawie gaźnika na drodze :)
A spróbuj teraz w niektórych cudownych wozach wymienić żarówkę na drodze :)
No dobrze
Good Night Angels
i na dobranoc zamiast kociaka (kociak będzie jutro)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://s14.postimg.org/7xgtcnlgx/DSC_0011_1.jpg)
No dobrze
Good Night Angels
i na dobranoc zamiast kociaka (kociak będzie jutro)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://s14.postimg.org/7xgtcnlgx/DSC_0011_1.jpg)
Ach... Stratos... Cudo.
Dobranocka.
cz4rnuch
28-09-2016, 23:00
Tak. Prawie wszystkie. Mój pierwszy samochód to był fiacik 126p (po dziadku), kolor wściekle pomarańczowy... Ja mam po dziadku takiego:
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/09/UH6Iq2E-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/UH6Iq2E.jpg)
Ładny maluszek :)
Ogryzek i samek fajne zdjęcia wrzucacie :)
Maluch jak maluch, mój chyba był młodszy (dziadek odebrał go z Polmozbytu koło 83go a rozpadł się gdzieś koło 98go). Ale jakie szkło! Cz4rnuch, nie oszczędzaj mnie, pewnie znów jakaś Leica albo coś na co mnie nie stać? Piękna plastyka i aksamit!
cz4rnuch
28-09-2016, 23:31
Sigma 17-50 na 90%. Mój egzemplarz, po kilku krasztestach, wyceniłbym może na 6 stówek. Przy pomyślnych wiatrach, gdyby się jakiś wariat trafił. A Lejkę nawet kiedyś widziałem. Przez szybę :(
Sigma 17-50 na 90%. Mój egzemplarz, po kilku krasztestach, wyceniłbym może na 6 stówek. Przy pomyślnych wiatrach, gdyby się jakiś wariat trafił. A Lejkę nawet kiedyś widziałem. Przez szybę :(
No popatrz, a swojego tamrona 17-50/2.8 pchnąłem razem z lustrem pyntaxa. A łajkę też widziałem przez szybę. W Science Museum of London :) Biednemu wiatr w oczy, bogatemu - w szybę mercedesa :D
A Wam robaczki co? Kęsim kęsim się marzy? Sigmy dobre są i wcale niekoniecznie arty.
Pomarańczowy 126p z '84... :-)
Skąd ja to znam? :-)
A propos Sigm: oczywiście. Np. pogardzana teraz często Sigma APO 70-300, o której piszą, że mydło na długim końcu, itp., przez wiele lat była jednym z najlepszych amatorskich zoomów 70-300, właśnie dzięki korekcji apochromatycznej wyprzedzała całą konkurencję. 10-20 to też bardzo dobre obiektywy.
A propos Sigm: oczywiście. Np. pogardzana teraz często Sigma APO 70-300, o której piszą, że mydło na długim końcu, itp., przez wiele lat była jednym z najlepszych amatorskich zoomów 70-300, właśnie dzięki korekcji apochromatycznej wyprzedzała całą konkurencję. 10-20 to też bardzo dobre obiektywy.
Dziń dybry,
To jest puchatku drogi temat rzeki nie do przebycia. Jesteśmy na forum sprzętowym. Jednym z iluś. Bo nas to rajcuje i lubimy pogadać o przewagach tego nad tamtym, a jeśli coś staje się niedostępne (na ten przykład finansowo), to mu najczęściej przywalamy. Że brzydki czy kostropaty, a w ogóle to drań, głupi i pijak. Oczywiście troszkie generalizuję bo i bywa inaczej. Zawsze są wyjątki i od nich wyjątki.
Na Sigmy złego słowa nie powiem. W pierwszym okresie posiadania bagnetu Nikona w różnych postaciach, co przypada na lata ok. 2000-2010, miałem Panie ich parę. A to wtedy straszne kundle były! Ale jakoś się sprawowały.
cz4rnuch
29-09-2016, 08:43
Ja też na Sigmy nie narzekam mimo, że wspomniana wcześniej 1750 w tej chwili żyje już własnym życiem i produkuje mi bokeh w miejscu w którym ustawiam ostrość. Wybaczam bo wiem, że mści się za wcześniejsze złe traktowanie (po cichutku napiszę, że myślę już jednak powoli o jakimś niedrogim zastępstwie). Ogólnie w Sigmach i Tamronach najbardziej podobają mi się ceny i gdyby nie to, że obie firmy jakoś nie spieszą się z wypuszczaniem szkieł pod FE to pewnie teraz bujałbym się z jakimś Playstation. A tak to muszę dźwigać torbiszcza wypchanego po brzegi ciężkim szkłem.
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/09/bTOFTot-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/bTOFTot.jpg)
A ten bokeh czy aby nie ma związku z tym hardcorowym trunkiem? ;)
Tego typu sprawy warto jakimś etanolem zakąsić.
cz4rnuch
29-09-2016, 13:20
Myślisz? Trunków mocnych w zasadzie nie używam, ale przemyślę sprawę przy jutrzejszej flaszce.
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/09/WCmDCWt-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/WCmDCWt.jpg)
Te dwa padalce to grupa zorganizowana. Potrafią przytaszczyć na posesję bobra :-)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://s13.postimg.org/muupj2wyv/DSCF0509.jpg)
[email protected]
Obecnie jestem bardziej tamponiarzem niż sigmowcem, ale uważam, że obiektywy tych marek - zwłaszcza obecnie - są naprawdę znakomite.
Myślę, że narzekają na nie głównie "kotleciarze", którzy tłuką po 2500 zdjęć w czasie imprezy, i przy tak intensywnej pracy Sigmy i Tamrony faktycznie im się sypią. Bo mechanicznie były (są nadal?) słabsze. Ale najnowsze modele Sigm i Tamronów, zwłaszcza jasne stałki czy niektóre ekstremalne zoomy (np. 150-600) zbierają bardzo dobre recenzje.
Małe wspomnienie sprzed lat:
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/09/29974490186_2321c504da_b-1.jpg
źródło (https://flic.kr/p/MEK6CW)
2016-09-29_07-44-36 (https://flic.kr/p/MEK6CW) by Maciej (https://www.flickr.com/photos/99229681@N04/), on Flickr
Poranne słoneczko, rosa, lekki wiaterek i moje trzęsące się ręce :-)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/09/29977129266_217aa3b9e4_b-1.jpg
źródło (http://farm6.staticflickr.com/5796/29977129266_217aa3b9e4_b.jpg)
Nex7 & 50/1.8 & CL49-200
(Mam nadzieję że tym razem widać zdjęcie?)
skita w obudowie podwodnej
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/09/3599t9t-1.jpg
źródło (http://i66.tinypic.com/3599t9t.jpg)
edyta da jeszcze B&W
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/09/2d2hh8y-1.jpg
źródło (http://i63.tinypic.com/2d2hh8y.jpg)
Szkoda mi tej foty, bo nie wiem jakim ciulem wcięło rawa, a z jpga kuppa...
Dzięki :-)
Za oknem strasznie leje więc coś na poprawę humoru:
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/09/29936058791_aacd3316c0_b-1.jpg
źródło (http://farm9.staticflickr.com/8703/29936058791_aacd3316c0_b.jpg)
Nex7 & MAF135
No i coś dla smakoszy:
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/09/29392729813_00c9e9e010_b-1.jpg
źródło (http://farm6.staticflickr.com/5280/29392729813_00c9e9e010_b.jpg)
Nex7 & SEL50
cz4rnuch
30-09-2016, 12:11
Te dwa padalce to grupa zorganizowana. Potrafią przytaszczyć na posesję bobra :-)... Kaukaz mojej konkubiny lubił się przed nami pochwalić stosikiem kotów, psów sąsiadów czy innych sierściuchów, które przynosił i układał pod linijkę przy drzwiach wejściowych. Sąsiedzi się chyba cieszą, że obwą****e już kwiatki po drugiej stronie tęczy. Ja w sumie chyba też.
Tutaj nieco bardziej pokojowo nastawiony osobnik:
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/09/veEkRrG-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/veEkRrG.jpg)
Od rana beczał mi jeleń na gdzieś w ostoi pod koniec działki. Niby mam zdjęcie ale co to za zdjęcie od kupra.
Niestety jak się wiatr zmienił to najpierw dały dyla sarny a potem i on.
Psiaki mi kotów nie przynoszą ale nornice owszem.
Kiedyś wychodzę rano i widzę leży przed wejściem kret. W południe pytam matki czemu nie sprzątnęła tego kreta co się opala przed domem od rana.
Okazało się, że to już drugi się opalał.
GePe ślimaki są obleśne...brrrr
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://s9.postimg.org/ypwbmo05r/DSCF3774.jpg)
Jak zwierzaki to ja żurawia zapodam. Upolowany gdzieś w Paryżu, widać nie tylko ja go zauważyłem ;)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/09/JPjBS4K-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/JPjBS4K.jpg)
Jak zwierzaki to ja żurawia zapodam. Upolowany gdzieś w Paryżu...
W Paryżu? Żurawie?
http://swierkot.com/img/duze/00147.jpg
źródło (http://swierkot.com/img/duze/00147.jpg)
Na tym zgniłym zachodzie to wszystko mają ładniejsze. Nawet żurawie.
U mnie takie zwykłe szaraki
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://s9.postimg.org/yqlyaae5b/D7_ZM0420.jpg)
Pro14NX
[email protected]
A ja paskude mam
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/09/29yig0j-1.jpg
źródło (http://i65.tinypic.com/29yig0j.jpg)
prosto z suchego lasu
44 @ f2
Kota dawno nie było...
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/09/nzjg50-1.jpg
źródło (http://i63.tinypic.com/nzjg50.jpg)
- - - - kolejny post - - - - - -
Dziwne. Znalazłem rawa z K200D i Tamrona 17-50 2.8 Pfffy?
Pradżunia
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/09/2a6p7xg-1.jpg
źródło (http://i67.tinypic.com/2a6p7xg.jpg)
Ten kot to szczego? w sensie, z jakiego obiektywu? Bo bokie na tej bramie/siatce dość paskudne...
Sam kot przedni!Ro
Ropuch też przedni.
Ten kot to szczego? w sensie, z jakiego obiektywu? Bo bokie na tej bramie/siatce dość paskudne...
primoplę !!
Większość obiektywów paskudnie rozmywa obiekty z powtarzającym się wzorem, takim jak siatka ogrodzeniowa itp. :-(
To dla odmiany kompletnie bezbokehowo u bratanków.
http://www.swierkot.com/img/duze/00170.jpg
źródło (http://www.swierkot.com/img/duze/00170.jpg)
Większość obiektywów paskudnie rozmywa obiekty z powtarzającym się wzorem, takim jak siatka ogrodzeniowa itp. :-(
eee tam...
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://s22.postimg.org/3uexxbljl/DSC_2381.jpg)
vivitar T4
[email protected]
Ten kot to szczego? w sensie, z jakiego obiektywu? Bo bokie na tej bramie/siatce dość paskudne...
Sam kot przedni.
Patrzyłem na obrazki z tego Owainowego szkła w necie pare razy. Mię nie teges.
Moze dlatego, że za drogie dla mnie ?
:)
Za to mam badyle !!!
Hehe
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/10/j6pr0i-1.jpg
źródło (http://i67.tinypic.com/j6pr0i.jpg)
44 @ f2
i ide do lasu :)
Też ma liścia :)
http://www.swierkot.com/img/duze/00279.jpg
źródło (http://www.swierkot.com/img/duze/00279.jpg)
Na początek dam księżniczkę. Albo księcia. Pewności nie ma, bo żaba zwiała - jak tylko ją obcykałem.
Tak wiec buzi nie było ... :)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/10/1zbs5jd-2.jpg
źródło (http://i64.tinypic.com/1zbs5jd.jpg)
44m39 @ f2
Z dzieciami polazłem na jabłka.
Normalnie. Szarlotki sie nam zachciało, więc teges.
Zapiąłem kita :) ledwo go znalazłem, bo leżał od lipca.
Ale znalazłem.
Fajny jest. Super jest. Szybki jest. Ostry jest.
Ale
Ja dziwny jestem.
Fotki nie wyszły zupełnie. Nie trafiałem z ostrościa, ogolnie do bani. W takich samych okolicznościach pare dni temu, tez cykałem. Ale manualnie. I wszystko fajnie. Ostro gdzie powinno, zadowolony z fotek jestem. Kita wziąłem bo szeroki. Miało być fajnie, bo na boki.
Ale wyszło jak zawsze - do bani.
Moja wina, moja wina, moja bardzo wielka... :)
Kolejnym razem zapne cos normalnego. Pleśniaka znaczy. I przyniosę fotki jak zawsze.
A kit na wakacje kolejne, na zime do lasu itd niech czeka.
Dziwny jestem...
:)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/10/9fwldi-2.jpg
źródło (http://i65.tinypic.com/9fwldi.jpg)
jpg z akcji. Puszeczka w trawie, bo drzewko nie wysokie. Celowane do góry na oko. Programista nie wiedział, ze bede tak robił, wiec kicha. A zdjąłem w domu 28/2.8 bo...chciałem szeroko. To jedyna chyba (jako tako) ostra na człowieka celowana.
Preferuje zdecydowanie (kolejny raz) manual. Zawsze zdążę, ostro gdzie chciałem, i banan...
Ps.
Samek
Fajnie zabełtane. Delikatnie. Subtelnie.
Wstyd zapytać - co to ? Bo chyba wiem... Ale - co za szkło ?
:)
(u mnie tak maluje jeden z moich 44-2)
...Ps.
Samek
Fajnie zabełtane. Delikatnie. Subtelnie.
Wstyd zapytać - co to ? Bo chyba wiem... Ale - co za szkło ?
:)
(u mnie tak maluje jeden z moich 44-2)
Tu akurat nie musiałem sprawdzać, bo pamiętam.
I będę zdziwiony jeśli właśnie o tym pomyślaleś.
105DC na pierścieniu pośrednim.
d90...
Primoplan fajny jest, ale w rękach kogoś, kto umi, a ja mało umim ;)
Primoplan się trafił z-darma no i ma wartość sentymenalną ;)
Piszę jak nastolatka, hehe.
Zastanawiam się nad sensem robienia zdjęć. Po co robi się zdjęcia? Ja rozumiem, na pamiątkę, to i komórką można, zresztą odciążyły one rynek aparatów, bo kto będzie chodził z ciężkim aparatem. A jakoś? Pfff... kogo obchodzi jakość. No jak na wesele trzeba albo na chrzciny, to profesjonalistę się na kotlety wynajmie. Ale tak artystycznie? Dla siebie? Zaspokojenia ego? Popisania się przed kimś? A może dla powieszenia w domu? Tyle tego... rzeźbienie w lodzie, to rozumiem, sztuka dla wybranych, niszowa...może rzeźbienie w gównie? Ale fotografia... tyle już aparatów i amatorskich profesjonalistów, każdy się zna lepiej - jak przysłowiowy Polak na polityce...
Ja to albo nie umiem zupełnie robić zdjęć, albo mi się nie chce, albo po prostu nie da się oddać tego, co oko widzi... W sumie i tak tu zacząłem pisać tylko aby trochę lepiej robić wycieczkowo-imieninowe a zostałem dla didaskaliów i humoru... ale to przecież na innych forach się powinno...
Mimo początkowej fascynacji, analogów, ciemni (nastolatek) potem przestałem robić zdjęcia na 20 lat...
Owszem, fajnie się patrzy na zdjęcia, zwłaszcza te cz-b mają oczywiście ten klimat. Mam w domu trzy ściągnięte (nielegalnie?) z neta. Zbliżenie twarzy astronauty z filmu Odyseja kosmiczna 2001, B-29 z podwieszanym na płycie lotniska X-1 Yeagera oraz kadr z Control z Riley'em jako Ianem Curtisem przy budce telefonicznej. Się lubię patrzeć na oba trzy ;)
Tak sobie myślę, po co zdjęcia robić? Z tych wycieczkowych ze 15 obrobiłem w LR dla żony, by se na FB wrzuciła. To sobie wrzuciła takie swoje z komórki ;P
A jakby tak Łysy nagle zerwał się z grawitacyjnej smyczy i runął na Matkę Ziemię? Stałbym i patrzył na spektakularną katastrofę, czy łapał za aparat.
Po co robić zdjęcia?
Rozumiem. Podzielam rozterki. Kolega mi mówi: po co robić dużo zdjęć, jeśli się ich potem nie ogląda?
No dobra, a może chodzi o samą przyjemność ich robienia?
Po co buduje się zamki z piasku na plaży, jeśli wiadomo, że przetrwają najwyżej jeden dzień?
Po co się je przepyszny obiad w dobrej restauracji, jeśli wiadomo, że parę godzin później... no, wiadomo co?
Itd.
Aby czymś, jakimś elementem kolejnym, oderwanym fragmentem rzeczywistości wypełnić tę niezwykłą nieskończoną pustkę ludzkiej egzystencji.
Aby patrząc na zdjęcia krajobrazów, psów, kotów, znajomych, dzieci, koleżanek itd pomyśleć i uwierzyć, że to ma wogóle jakiś sens.
A potem wypełnić tę czarną dziurę w człowieku choćby rurą...
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://s11.postimg.org/bm75bz99v/kodakpro14n.jpg)
Widać że:
"40 lat minęło..."
Ps.
no i sie zaczęło od nowa
Hehe
:)
Napijcie sie, albo zróbcie co głupiego, zamiast myśleć.
:)
Ps.
badyla dam :)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/10/1y46sm-2.jpg
źródło (http://i68.tinypic.com/1y46sm.jpg)
...Po co robić zdjęcia?
Musisz sobie sam odpowiedzieć. Jakkolwiek chamsko to brzmi :)
Ale skoro czasami tu kłapię ozorem, to czemu by i nie pokłapać w tym temacie?
Miałem już parę takich momentow, że żegnałem się z tą zabawą. Ale...
Ale coś robić trzeba. Jako koszmar życia jawi mi się parę rzeczy, ale najczęściej przytaczam przykład siedzenia przed tv z kolejnym piwem i czipsem.
Ponieważ z paru powodów nie chcę zasiąść przed tv, to i go nie mam od 20 lat, a i staram się coś robić. No bo coś robić trzeba.
To czasami pstrykam. Mógłbym maniakalnie grać w szachy lub jeździć na rowerze i jeszcze parę rzeczy. Wybrałem, że czasami gram, czasami jeżdżę i czasami pstrykam.
Edyta mówi, że zrobione fotki czasami jeszcze przypominają fajne momenty, co to już za nami.
O na ten przykład to mi przypomina pewien cudowny wieczór.
http://www.swierkot.com/img/duze/00098.jpg
źródło (http://www.swierkot.com/img/duze/00098.jpg)
No bo foty, prócz tych za piniądz - na zlecenie i tych imieninowo-wakacyjnych, te od artystów, dzielą się na streetowe (patrzcie, jak malowniczo umiera żul), na te krajobrazowe (patrzcie, jak uchwyciłem zieloność buczyny nad kupszczyną), na te makro (patrzcie, żuwaczki urwą wam d...), na te geometryczne (patrzcie, jak ten kosz na śmieci komponuje się z drzwiami do WC), portrety (patrzcie, jak ze skóry umim zrobić celofano) oraz pewnie jeszcze trochę...
No i ogólnie ja takie foty jak d90 uważam za artystyczne. Artystyczne w sensie koloru, plastyki, pal licho bokeh. Czuć duszę artystyczną. Wpxowe mają ten przekaz, żart, mistycyzm, opowieść i dyskretny urok burżuła, zmiksowane w satynowej patynie.. tyż piknie.
Jak na bawialnię, to humor mam wybitnie nieadekwatny. Bo umierania za dużo wokół mnie, a zdjęcia na to nie pomagają.
Miałem dać zdjęcie stryjecznego dziadka, co Niemce z Auschwitz odesłały po zagazowaniu (nr obozowy 3392) ale chyba mody by nie zdzierżyły i wyfrunąłbym jako ta gołębica z forum.
Ale dam dziewczynki. Dawno nie żyją, a ja chyba jestem i tak ich jedynym zstępnym, więc prawo, zgody... pffff
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/10/viei6e-2.jpg
źródło (http://i64.tinypic.com/viei6e.jpg)
Samek, pisałem zanim się Twój edit pokazał, jakby coś... sorks
...Samek, pisałem zanim się Twój edit pokazał, jakby coś... sorks
E przestań. Jakie sorki? Taka dziś aura, że jakieś pytania sie nasunęły i tyle.
Każdy je sobie czasami zadaje. W zależności od momentu życia.
To dam jeszcze fotę dziadka. Fota, obecnie tani chwyt, gdzieś tam pokazuje rodzinę, moją matkę... w tych oksach. Dziadek był architektem, pobudował sporo w tym kraju, a że z PZPRem nie było mu po drodze, za 'zasługi' dostał jeno altixa. Tego altixa już jakiś jego mniej szlachetny zstępny na wódę sprzedał... pewnie za pół litra... Dziadek był z mojej rodziny najfajniejszym facetem, bo i humor do dni ostatnich zachował a i dystans miał mniej paranoiczny... Jakby to nie zabrzmiało żenująco, dziadek śmiał się śmierci w twarz.
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/10/1zno29w-2.jpg
źródło (http://i63.tinypic.com/1zno29w.jpg)
Może kto wrzuci coś prozaicznego? A piąty heineken to nie za dużo?
nie za dużo.
no to aby tak o suchym pysku nie siedzieć...
wasze zdrowie,
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://s17.postimg.org/99jj3sev3/DSC_3296.jpg)
...Może kto wrzuci coś prozaicznego?
Mogę polać trochę wody.
http://www.swierkot.com/img/duze/00289.jpg
źródło (http://www.swierkot.com/img/duze/00289.jpg)
...A piąty heineken to nie za dużo?
Nie wiem. Mam Perłę :mrgreen:
- - - - kolejny post - - - - - -
https://s17.postimg.org/99jj3sev3/DSC_3296.jpg
źródło (https://s17.postimg.org/99jj3sev3/DSC_3296.jpg)
Cholera. Przypomniałeś mi jeden z momentów gdy dałem doopy.
Gdy byłem młodym i pełnym ideałów dwudziestolatkiem znalazłem się kiedyś w remontowanym schronisku w Pieninach Małych.
Pracowaliśmy i bawiliśmy się i fajnie mijał czas. A wieczorami się brataliśmy. Jeden kielonek chodził w koło i gdy doszedł do mnie - odmówiłem (te ideały...).
Żeby było śmieszniej odmówiłem miejscowemu (bardzo fajnemu) góralowi.
Następnego dnia musiałem się bardzo starać przy robocie żeby uwierzyli, że nie jestem całkiem na straty.
Może kto wrzuci coś prozaicznego?
Robi się...
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/10/RFGrwKy-2.jpg
źródło (http://i.imgur.com/RFGrwKy.jpg)
i coś prozaicznego
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://s13.postimg.org/6x2mhjuo7/prozaicznie.jpg)
i coś prozaicznego
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://s13.postimg.org/6x2mhjuo7/prozaicznie.jpg)
Zarąbiste.
Robi się...
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/10/RFGrwKy-2.jpg
źródło (http://i.imgur.com/RFGrwKy.jpg)
Zaraz, zaraz (chłopaki, dzięki, ogryzek - nie dajesz wyobraźni nijakiego limesu) ale Pan Ligo mnie tu ubodział w nieodpowiednim momencie heinekenowym. Co to za królewna? Ani Mercury Redstone, bo dół bomblasty, ani tym bardziej Jupiter czy Atlas... Jakaś wersja wstępna Saturna?
Zaraz, zaraz (chłopaki, dzięki, ogryzek - nie dajesz wyobraźni nijakiego limesu)
przepraszam,
to może tak?
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://s17.postimg.org/5jq71etjz/CX279456.jpg)
Jakaś wersja wstępna Saturna?
Prozaiczny Saturn 1B.
Prozaiczny Saturn 1B.
Shame on me. Jedyne, marne usprawiedliwienie, żem nietrzeźwy.
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/10/26834343611_15c235e813_b-2.jpg
źródło (https://flic.kr/p/GTg2sK)
2016-05-08_12-54-39_M7K_0682_NIKON D7000 (https://flic.kr/p/GTg2sK) by Maciej (https://www.flickr.com/photos/99229681@N04/), on Flickr
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/10/26868499526_a725bb42ba_b-2.jpg
źródło (https://flic.kr/p/GWh5PQ)
2016-05-08_12-42-18_M7K_0466_NIKON D7000 (https://flic.kr/p/GWh5PQ) by Maciej (https://www.flickr.com/photos/99229681@N04/), on Flickr
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/07/26297942183_a60c121058_b-1.jpg
źródło (https://flic.kr/p/G4RQ1g)
2016-05-08_12-42-18_M7K_0465_NIKON D7000 (https://flic.kr/p/G4RQ1g) by Maciej (https://www.flickr.com/photos/99229681@N04/), on Flickr
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/10/16410280804_0f5b9fcaba_b-2.jpg
źródło (https://flic.kr/p/r17YKW)
2015-03-29_06-04-20_03290004_NX300-3 (https://flic.kr/p/r17YKW) by Maciej (https://www.flickr.com/photos/99229681@N04/), on Flickr
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/10/22368714208_9506762cf1_b-2.jpg
źródło (https://flic.kr/p/A5Dvqm)
2015-10-26_16-39-18_DSCF6991_FinePix F770EXR-8 (https://flic.kr/p/A5Dvqm) by Maciej (https://www.flickr.com/photos/99229681@N04/), on Flickr
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/10/23753906711_ce5657d0f4_b-2.jpg
źródło (https://flic.kr/p/Cc3YTH)
2015-12-18_23-44-17_SAM_1508_WB350F (https://flic.kr/p/Cc3YTH) by Maciej (https://www.flickr.com/photos/99229681@N04/), on Flickr
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/10/23810222166_fe3ea613da_b-2.jpg
źródło (https://flic.kr/p/Ch2BvQ)
2015-12-18_23-46-06_SAM_1513_WB350F (https://flic.kr/p/Ch2BvQ) by Maciej (https://www.flickr.com/photos/99229681@N04/), on Flickr
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/10/23836343975_8d8e7c2db7_b-2.jpg
źródło (https://flic.kr/p/CjkuBR)
2015-12-18_23-44-52_SAM_1511_WB350F (https://flic.kr/p/CjkuBR) by Maciej (https://www.flickr.com/photos/99229681@N04/), on Flickr
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/10/23468438529_950d0ba451_b-2.jpg
źródło (https://flic.kr/p/BKPT9v)
2015-12-18_23-44-34_SAM_1509_WB350F (https://flic.kr/p/BKPT9v) by Maciej (https://www.flickr.com/photos/99229681@N04/), on Flickr
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/10/23468517929_29cdbfe3df_b-2.jpg
źródło (https://flic.kr/p/BKQhKt)
2015-12-18_23-43-37_SAM_1503_WB350F (https://flic.kr/p/BKQhKt) by Maciej (https://www.flickr.com/photos/99229681@N04/), on Flickr
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/10/23540604620_6834dcd674_b-2.jpg
źródło (https://flic.kr/p/BScKBs)2015-12-18_23-46-20_SAM_1514_WB350F (https://flic.kr/p/BScKBs) by Maciej (https://www.flickr.com/photos/99229681@N04/), on Flickr
Mam nastrój nocny mroczny z chęcią na nastrój świąteczny. "Groszki" biorę i nie powinienem się C2H5OH-ować.
a ja mam flaszkę. Stoi od stycznia hehe i chyba w sumie pora przyszła w końcu - sie teges...
tradycyjnie badyle dam
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/10/161ay51-2.jpg
źródło (http://i65.tinypic.com/161ay51.jpg)
:)
sdrufko zatem !!! :)
To ja nastrojową dedykację
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://s21.postimg.org/6lebq0m87/bezsilno.jpg)
- - - - kolejny post - - - - - -
Dzyń dzyń dzyń, dzwonią dzwonki sań...zbliża się nieubłaganie ten okres kiedy ludzie dostają amoku.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://s11.postimg.org/p0786unlf/DSCF7492.jpg)
a pod choineczkę drogi Mikołaju może dla odmiany
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://s18.postimg.org/pfnbnn4yh/DSC_5258.jpg)
Puch! Wow! Kaczka wiewiórką, ale UĆ!
d90 - ********e te flamingi, jeno suche w szyjach ;P
ogryzek - niedowidzę, co tam napisane? 'trzy pierścienie dla królów elfów... ' coś?
good night, angels ;P
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/10/2hcnx1y-2.jpg
źródło (http://i65.tinypic.com/2hcnx1y.jpg)
Owain rozumiem, że u Ciebie już kaplica
Good Night Angels
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://s16.postimg.org/idjs9mhat/DSC_7853.jpg)
Prawdę mówiąc, mam ochotę zahibernować jak niedźwiedź i obudzić się w kwietniu razem z wiosną. :-(
Może domek na południu? ;-)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/10/PvE3V6E-2.jpg
źródło (http://i.imgur.com/PvE3V6E.jpg)
Prawdę mówiąc, mam ochotę zahibernować jak niedźwiedź i obudzić się w kwietniu razem z wiosną. :-(
a co was tak wzięło?
Pogoda do bani? Koniec lata?
Przekwitają chłopaki :)
(menopauza)
hehe
a ja se tymczasem polałem...
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/10/2dvvbqs-2.jpg
źródło (http://i66.tinypic.com/2dvvbqs.jpg)
:)
kolejne badyle :)
Ostatnio wszyscy tu w wisielczych humorach. To musi być coś więcej, jak tylko pogoda.
Nie wiem, może koniunkcja Marsa z Plutonem w kwadraturze z Heinekenem?;-)
Mi humor dopisuje jak zawsze :)
wiec teges majonessss :)
Zeby zdrowo i szcześliwie zycie pszeszyć - jutro do kościółka pójdę. I bedzie fajowo !!! :)
Wieczorem paciorek, siusiu i pcia :)
Co trzeba wiecej ? - Nic. To juz komplet do szczęścia i zadowolenia potrzebny.
Ps.
Wasze zdrowie !!!
Cytrynówkę polecam. Polać komu ?
:)
Hmm, ja tu chyba z Was najmłodszy.
d90 - znów mnie oczarowałeś, nawet banding i kolorowy syf nie są w stanie przebić geniuszu tych lecących w lewo drzew. Jak z okładki dobrej wódki.
Ligo - żona mówi, że chce, abyś ją adoptował. Ona chce nad Missisipi, nad mokradła...
...Wielkie krople deszczu początkowo leniwie zaczęły bębnić o dach samochodu, niebo stało się ołowiane. Włączyłem światła i wycieraczki, przy okazji postukawszy w radio, gdyż smętne bluesowe zawodzenia Muddy Watersa zaczęły przechodzić w drażniący charkot. Kilkanaście kilometrów dalej deszcz rozpadał się rzęsiście a Muddy umilkł na dobre. Poważnie zaniepokojony wyczekiwałem końca lasu cyprysowego gdyż wskaźnik paliwa powoli acz nieubłaganie wskazywał na konieczność napełnienia baku. Las skończył się równie nagle jak się zaczął. Sunąc wolniej w strugach deszczu w końcu dojrzałem bezładną grupkę budynków, niskich, rzuconych w to parne odludzie Południa przez jakiegoś sfrustrowanego boga...
Ironia - wybaczam bo Cie lubie :)
wiec teges majonessss
:)
Lekka schiza:
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/10/29966404601_1200bb5b4c_b-2.jpg
źródło (https://flic.kr/p/ME2E5i)
2012-06-05_15-25-39_IMG_1563_SX130 IS (https://flic.kr/p/ME2E5i) by Maciej (https://www.flickr.com/photos/99229681@N04/), on Flickr
No to ja badyli dołożę...
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/u/96160202/P6022833.jpg)
Ten po lewej to czas moskiewski. Taka zaszłość jeszcze chyba. Trzebaby przestawić na brukselski.
Ona chce nad Missisipi, nad mokradła...
Kiedy ja po węgiersku ni chu chu...
Ale w sumie bywam. Mogę zawieźć i zostawić, jeśli się uprze. ;-)
d90 - to przedostatnie, łabędziowe to z gnata?
Następne, które widziałbym na ścianie. :-)
Dodam tylko, że czasem można trafić miejsca fajniejsze od mokradeł. ;-)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/10/PDAQbu6-2.jpg
źródło (http://i.imgur.com/PDAQbu6.jpg)
- - - - kolejny post - - - - - -
Zapomniałbym zupełnie. Jeszcze rurę mam dla Ogryzka.
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/10/crDU6rd-2.jpg
źródło (http://i.imgur.com/crDU6rd.jpg)
Good Morning Vietnam.
Jakie śliczne rury! Co za piękny rozkład GO. Ale aż mnie telepie aby hue w tym niebieskim poprawić.
Oh My God Morning......
Zegar tyka głośno kac... kac... kac... kac... kac... kac... kac... kac... kac...........................
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/10/5mg0zp-2.jpg
źródło (http://i65.tinypic.com/5mg0zp.jpg)
Owain spójrz na butelkę lub puszkę i zobacz czy jest tam podana zawartość ekstraktu. Jak nie ma, to jako osoba mieszkająca w odpowiednim regionie Polski przerzuć się na samogon (dębówka lub żurawina w ciągłej ofercie). Nie będzie kaca i wątroba zdrowsza.
Samogon. Proszę.
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/10/2dv6fie-2.jpg
źródło (http://i66.tinypic.com/2dv6fie.jpg)
Na Heinim pisze, że jakiś ekstrakt z chmielu jest, ale ile nie pisze. Z puszek nie spożywam nigdy, bo znajomy znajomego opowiadał straszne rzeczy o piwach z puszki. Kiedy ja nie lubię mocnych alko. Nie pijam wódki, whiskacza, czaasem ginu z tonikiem podpiję od żony. Po prostu nie lubię. Za to piwko, no cóż. Piwko pyszne jest. Heini mi spakuje, sklep z piwami regionalnymi po drugiej stronie miasta, ale tam jakoś nie mogę trafić, po tych wszystkich IPAch mam zgagę...
Samogon zawsze lepszy :)
Rury nie mam. Obiecuje nadrobić braki. Tymczasem badyle z 200/4:
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/10/mw9qxg-2.jpg
źródło (http://i65.tinypic.com/mw9qxg.jpg)
:)
miłego ! :)
Wiecie co? Wy macie wyobraźnię, której mnie absolutnie brakuje. ?
Wiecie co? Wy macie wyobraźnię, której mnie absolutnie brakuje. ?
E tam.
Kawe wypij, na sumę idź do kościółka.
Obiadek i mykaj ruły szukać ciekawej w okolicy !!!
Może być z głębią po horyzont, a moze być i otwarta na max :)
Byle ruła była !!!
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/10/2ag9zq-2.jpg
źródło (http://i63.tinypic.com/2ag9zq.jpg)
:)
Czasem rury brak, więc trzeba inaczej. Aby kolor taki w hue niebieski.;-)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/10/yY1S0Bb-2.jpg
źródło (http://i.imgur.com/yY1S0Bb.jpg)
w hue niebieski to by był jakby Ci się chciało to zdjęcie choć trochę obrobić :-)
To jest zdjęcie idealne. Moje zdjęcie życia. :-D
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.