Zaloguj się

Zobacz pełną wersję : p'soniczna bawialnia obrazkowo-werbalna



Strony : 1 2 3 [4] 5

Owain
12-10-2016, 18:01
Jak nie śpi, to może wrzuci jakieś przechodzone opony na dnie Morza Albańskiego? Było obiecane! ;-)

To iście wspaniały obrazek, ale mówisz - masz;)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/10/2pqqkpe-1.jpg
źródło (http://i66.tinypic.com/2pqqkpe.jpg)

Ligo
12-10-2016, 18:25
To iście wspaniały obrazek, ale mówisz - masz;)
No i fajny obrazek. Dużo lepszy, jak się spodziewałem. Znaczy... spodziewałem się więcej śmieci na dnie.;-)


A tymczasem "sio" mówimy NIE!!!


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/10/q4o7WOu-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/q4o7WOu.jpg)

Owain
12-10-2016, 22:03
Dam fotę. Dam bo mam:) Butrinti, Shqipëri


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/10/6fy2o6-1.jpg
źródło (http://i68.tinypic.com/6fy2o6.jpg)

Owain
12-10-2016, 22:21
Z rozpaczy dam moje własne tłumaczenie na czeski piosenki "Temple of Love" zespołu The Sisters of Mercy ;p

Vraz z pažidelkiem z fajernych strykači hore nad’mną
Vraz z fifulką pro laskažu a pacňetem ku bolešti v ručičku
Popyrtyvaš lukajac pritulnicy w chramu laski
Popyrtyvaš lukajac netovo co ye to ovo
Ku dujcu co me miano pez kraiček vydyma

V chramu laski pokryjte se vzajem
Ufnosti vytaplane w bolesti a obavy
A se to ku vam kto popitala z promyčkom
A to banglaňem šlazov na všeh stranach
Tako rozvarte jako patžalki laskaži

V chramu laski – blyskajte kako perunek
V chramu laski – banglajte šlazami kako mživaňe
V chramu laski – poslušajte me vziwaňe
V chramu laski – poslušajte me mianovaňe

A borutka w černom smatku daíe pozor
Moí cherubinek-dozorca ide preč
Životka je krotka a laska zapada se o svítáníu
Černy dujcu prichod a bieraí me preč

mikemek
13-10-2016, 08:59
To ja dam ślimaka na liściu. Bo każdy może być kim tylko chce, np. ślimakiem na liściu :-)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/10/ef5af3489900fd3e99252af694ad7a00-1.jpg
źródło (http://uploads.tapatalk-cdn.com/20161013/ef5af3489900fd3e99252af694ad7a00.jpg)

puch24
13-10-2016, 10:04
Mikemek,
Fajny ślimak, który jest gąsienicą!

Dark
14-10-2016, 15:39
Mikemek,
Fajny ślimak, który jest gąsienicą!

Gdzie wy tu widzicie gąsienicę? To jest larwa błonkówki, najpewniej jakiś bryzgun, czyli Cimbex :P
Gąsienice to larwy motyli ;)

puch24
14-10-2016, 17:10
Mos recht. http://www.wiadomosci24.pl/artykul/owad_z_pila_ktora_tnie_galezie_276123.html

Ja spośród owadów rozróżniam komary oraz inne owady. ;-)

mirekkania
14-10-2016, 18:20
Z rozpaczy dam moje własne tłumaczenie na czeski piosenki "Temple of Love" zespołu The Sisters of Mercy ;p

Vraz z pažidelkiem z fajernych strykači hore nad’mną
Vraz z fifulką pro laskažu a pacňetem ku bolešti v ručičku
Popyrtyvaš lukajac pritulnicy w chramu laski
Popyrtyvaš lukajac netovo co ye to ovo
Ku dujcu co me miano pez kraiček vydyma

V chramu laski pokryjte se vzajem
Ufnosti vytaplane w bolesti a obavy
A se to ku vam kto popitala z promyčkom
A to banglaňem šlazov na všeh stranach
Tako rozvarte jako patžalki laskaži

V chramu laski – blyskajte kako perunek
V chramu laski – banglajte šlazami kako mživaňe
V chramu laski – poslušajte me vziwaňe
V chramu laski – poslušajte me mianovaňe

A borutka w černom smatku daíe pozor
Moí cherubinek-dozorca ide preč
Životka je krotka a laska zapada se o svítáníu
Černy dujcu prichod a bieraí me preč

To ma tyle z czeskim wspólnego, co ja z gospodarką Peru.
To nawet nie jest google translate.

tomfoot
14-10-2016, 18:23
Zaczynam rozumieć dlaczego tak wielu drażni ten wątek :-)))))
Chodzi o to, ze Owain nie zna czeskiego.

Owain
14-10-2016, 18:39
Oczywiście, że nie znam czeskiego :) Ale czy to w jakikolwiek sposób przeszkadza tłumaczyć utwory na czeski? ;) IMO - nie :D

Na ten przykład Closterkeller - Agnieszka:

Kako pride hodina
Biele pažidlo v nas skíma
Gemba teplej juhy
Požiraj bačno –
V divadle ne bede staruhy!

Pizdelam šklo
Ne bylo naslucha kak wyje juha
Ohlastala mne vyduta nebytka
No ja se to pokumalam
Ty ve mne se poživalaš
A ja Tvu cestu popitalam
Anežko!

A to ja tak bede nemodna!
Kako Ty purhata i neškodna!
A jenže pošrane chladna kdy
Z divadla lukaš ne ja a Ty!

Kako pride hodina
Biele pažidlo v nas skíma
Gemba teplej juhy
Z divadla lukaš ne ja a Ty!

tomek_jj
14-10-2016, 19:47
Zaczynam rozumieć dlaczego tak wielu drażni ten wątek :-)))))
Chodzi o to, ze Owain nie zna czeskiego.

i tylko z daleka jest podobny do Ewy Farnej

tomfoot
14-10-2016, 19:52
i tylko z daleka jest podobny do Ewy Farnej

Ale że od tyłu?
Owain. A mógłbyś też po peruwiańsku? W czapeczce i z tymi ich świszczałkami? Tak żeby nikt nie mógł już nic nikomu zarzucić?

Owain
14-10-2016, 19:57
Pewnie.

Este foro es fresco,
A moderadores son agradables,
Las fotos son directamente de la lata
y me pica tetas

A! I fota!


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/10/2wcny2p-1.jpg
źródło (http://i68.tinypic.com/2wcny2p.jpg)

tomfoot
14-10-2016, 20:16
Este foro es fresco,
A moderadores son agradables,
Las fotos son directamente de la lata
y me pica tetas

Moderadores son agradables?

Des una paragroza nes clasicos forumos.

Owain
14-10-2016, 20:20
Moderadores son agradables?

Des una paragroza nes clasicos forumos.

ខ្ញុំបានធ្វើវានៅ� �ដូវក្តៅទាំងអស់

tomfoot
14-10-2016, 20:30
ážáŸ’áž‰ážťáŸ†áž”ážśáž“á ž’áŸ’ážœážžážœážśáž“áŸ…áž šážŠážźážœáž€áŸ’តៅទ ាំងអស់

Lepiej nie wkraczać na tematy parareligijne.

puch24
14-10-2016, 20:53
Zaczynam rozumieć dlaczego tak wielu drażni ten wątek :-)))))
Chodzi o to, ze Owain nie zna czeskiego.

No i sprawa się rypła! :-D

koberek
14-10-2016, 21:07
No i mam Heliosa i ja :)

Co do czeskiego - "Bytka abo ne bytka to je zapytka"


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/10/30006950290_b473ec4c70_z_d-1.jpg
źródło (https://farm6.staticflickr.com/5625/30006950290_b473ec4c70_z_d.jpg)

Ligo
14-10-2016, 21:12
Chciałem napisać kilka uwag w miejscu do tego wyznaczonym, jednak odpowiedni wątek został właśnie zamknięty.

Propozycja Mirka brzmi bardzo zachęcająco.
Dziękuję za nią.

Owain
14-10-2016, 21:25
Szanowni!

Muszę napisać coś nieco smutnego. Zawaliłem. Nie spodziewałem się, może moje doświadczenie, teges majonesss;)

Ale zaryzykowałem.

Stało się. Ale nie jestem z siebie dumny.

Chciałem dobrze, ale wyszło jak zwykle.

Nie jestem zadowolony.

Kupiłem Pentacona MC 29/2.8 :D


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/10/90yloj-1.jpg
źródło (http://i64.tinypic.com/90yloj.jpg)

puch24
14-10-2016, 21:29
No i co od niego chcesz? Zdjęcie ładne, tyły ładnie rozmywa...

Owain
14-10-2016, 21:41
No i co od niego chcesz? Zdjęcie ładne, tyły ładnie rozmywa...

Mydło wszystko umyje naweeeet uszy i szyje, myyydło, mydło pachnące, nawet na 2.8 łąąąące!!!! ;)

puch24
14-10-2016, 21:50
Mydlany? Nie widać!

Owain
14-10-2016, 21:57
Mydlany? Nie widać!

No na 2.8 jest. Ale nie kupiłem go by robić na 2.8 tylko aby na 4 - 5.6 się przyzwyczajać do ogniskowej. Jeno 149 zł. Puch! A Ty znasz jaki język obcy? :D

- - - - kolejny post - - - - - -


Dzień dobry.

Nazywam się Ligo i wiem, jak to wszystko się skończy.


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/09/OB2MS6e-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/OB2MS6e.jpg)
DP2Q

A, i jeszcze chciałem pozdrowić Pana Proroka :)

puch24
14-10-2016, 21:59
Wszystkie są mi zupełnie obce! :-)

Owain
14-10-2016, 22:07
Jutro chyba napiszę małe opowiadanko. Będzie w nim wpkx, robiący sobie na boku nagie foty, będzie Fafniak, nieco najeżony, grający ze Śmiercią w Szachy, Rycerz, którego ja, Owain, będę dzielić butelką pustą plastikową po głowie, Puch będzie starał się ze szklanek niedopitych zrobić TEN obiektyw, a JacekZ będzie odpoczywał w basenie... Gdzieś na boku d90 będzie leżał krzyżem, Umbra będzie focił Pikne Kobitki, Zdyboo wokoło zrobi Tour De Debil a Ikit, prowadzący wykład o ogniskowej zostanie spacyfikowany i upity :D

Jacek_Z
14-10-2016, 22:22
Moze bardziej bedzie ci pasowało to ze na moim avatarze to nie basen, a Morze Martwe ;) To stwarza ci dodatkowe możliwości w fabule ;)

puch24
14-10-2016, 22:22
Owain, łyżwujesz na cienkim lodzie...

Owain
14-10-2016, 22:40
Owain, łyżwujesz na cienkim lodzie...

et tu, Brute, contra me? ;)

Jacek, ważna uwaga, choć słyszałem, że Morze Martwe już całkiem Martwe. A może się mylę?

Anyway...

Zmroczało. Nad wątkiem zawisły chmury, które tylko śliniące się chłopię, zwane przez wyklętego ojca Kazkiem, a przez okolicznych - Diablim Pomiotem, mogło rozpoznać jako zwiastun nadchodzącej pożogi... W knajpie "Pod Rozedrganym Bokehem" cycata kelnereczka roznosiła piwo ukradkiem spoglądając na typa w rogu sali, co ukrywając kaprawą twarz w kapturze, próbował dokręcić słoik do swej puszki...

Gdama
14-10-2016, 22:48
Zmroczało. Nad wątkiem zawisły chmury, które tylko śliniące się chłopię, zwane przez wyklętego ojca Kazkiem, a przez okolicznych - Diablim Pomiotem, mogło rozpoznać jako zwiastun nadchodzącej pożogi... W knajpie "Pod Rozedrganym Bokehem" cycata kelnereczka roznosiła piwo ukradkiem spoglądając na typa w rogu sali, co ukrywając kaprawą twarz w kapturze, próbował dokręcić słoik do swej puszki...
przy okazji rozsypując rydze w zalewie octowej

puch24
14-10-2016, 22:55
et tu, Brute, contra me? ;)
Wręcz przeciwnie, dbam o Ciebie! ;-)
Ładny tekst.

cz4rnuch
15-10-2016, 08:01
Jutro chyba napiszę małe opowiadanko... Wspaniały pomysł. Może na wszelki wypadek dopisz fontem o sajzie 1: "wszelkie podobieństwo do prawdziwych postaci i zdarzeń jest przypadkowe ;)" bo zamierzam przeczytać jednym tchem i mam nadzieję, że dobijesz do końca zanim ktoś uzna, że ranisz jego uczucia (można liczyć na format mobi?). Wszak cenzurowanie tekstów w Polsce ma bogatą tradycję.

PS Przy okazji zapytam po raz kolejny, bo straciłem godzinę na szukanie i nie udało mi się znaleźć. Czy ktoś pamięta gdzie się schowało opowiadanie naszego szalenie utalentowanego kolegi, coś jak skrzyżowanie przygód kapitana Yossariana ze światem dysku. Fabuły dokładnie nie pamiętam, ale całe forum się tym zaczytywało. Dla ułatwienia dodam, że z tego co pamiętam autor marnie skończył (znaczy się z bananem).

Zapomniałem. Koniec świata do wyboru:

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/10/zkcJMJM-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/zkcJMJM.jpg)

Owain
15-10-2016, 08:05
Dla ułatwienia dodam, że z tego co pamiętam autor marnie skończył (znaczy się z bananem).

O! Toś mnie zachęcił! ;) Czyli osadzenie moderatorów w rolach wrednych trolli ścigających protagonistę, to byłby średni pomysł? :)

cz4rnuch
15-10-2016, 08:12
Ban był (o ile był, bo pamięć mi ostatnio szwankuje) chyba za podwójne konta albo za jakieś inne hocki-klocki. Czekam na cd i zdjęcia z Pentagonu.

Owain
15-10-2016, 09:09
No to się wstrzymam na razie :D A potem będę pisał w krótkich odcinkach, tak aby w razie usunięcia nie ucierpiała ciągłość fabuły ;) I pocztą pantoflową ustalimy godzinę wrzutu, tak aby zainteresowanie osoby mogły przeczytać. Potem sami szybko usuniemy i na to miejsce wkleimy zdjęcie Madame Fanny. Herr Flick się nie zorientuje ;)

cz4rnuch
15-10-2016, 09:19
Z tym dopisywaniem to trochę jak z dorysowywaniem Monie Lizie wąsów. Niech artysta pracuje w spokoju. Czuję, że to bedzie hit i a potem bestseller.

jo44
15-10-2016, 10:12
A później nikt nie będzie pamiętał kto to napisał, o czym to było i kiedy, w jakim wątku...:)
PS Ja także przypominam sobie że kiedyś zaczytywalem się ale oczywiście nie pamiętam kiedy.
Chociaż wydaje mi się że było to w śp wątku o analogowych ortodoksach, bo wówczas śledziłem
go z zapartym tchem. ;)

rwpb
15-10-2016, 10:28
No i mam Heliosa i ja :)
Po tych grzybkach to bardzo ładnie tło rozmywa...
I chyba nie tylko tło.

A ponieważ nie rozumiem jak mam rozumieć ze zrozumieniem rozumne sprawy, to dam schody. Potemu, aby sobie nie ułatwiać życia.


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/10/schody0-1.jpg
źródło (http://wielgowo.pl/nikoniarze/schody0.jpg)

cz4rnuch
15-10-2016, 10:36
No dobra. Łyknąłem elektrolity, zajrzałem w dawno nieodwiedzane czeluście swej podziurawionej pamięci (po pięciominutowym mantrowaniu na tronie) i znalazłem: <<Natchnienie z D600? ;)>> (http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=222148)

GePe
15-10-2016, 19:07
Jeśli któregoś z kolegów interesuje to na amazonie jest powystawowe A7 za 400 funciaków :-)

zbyszekD7000
15-10-2016, 20:40
No dobra. Łyknąłem elektrolity, zajrzałem w dawno nieodwiedzane czeluście swej podziurawionej pamięci (po pięciominutowym mantrowaniu na tronie) i znalazłem: <<Natchnienie z D600? ;)>> (http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=222148)
cz4rnuch, dzięki za linka - KAPITALNE :)

rwpb
16-10-2016, 14:50
Wszyscy się wynieśli do wątku z natchnieniem, czy cóś? Zezpowrotem na powrót powracać mi tu szybko!

puch24
16-10-2016, 15:40
Chyba nie...
W każdym razie, ja, zupełnie bez natchnienia, w paskudną, ponurą pogodę, która do niczego nie inspiruję, zajmuję się różnymi pracami tak ekscytującymi jak oglądanie schnącej farby. :-(
M. in. próbuję robić porządki w archiwum foto. Dużej części tych zdjęć nawet nie obejrzałem po zrzuceniu na kompa... Nie mówię już o katalogowaniu czy obróbce.

I dochodzę do fizoloficznych pytań w rodzaju: "Po co fotografować?", bo to wszystko i tak o kant d... potłuc.

Niedawno trafiłem na infografikę, pokazującą drastyczny spadek produkcji sprzętu foto w ciągu ostatnich 5 lat (szczyt był ok. 2010), a jednocześnie towarzyszy temu drastyczny wzrost cen.
Do tego zbiegła się z tym informacja o zawodowym fotoreporterze, który przez miesiąc zarobił na zdjęciach 170 złotych, a za jedno z nich dostał 4,50... To chyba oznaka totalnego upadku fotografii zarówno jako hobby jak i jako zawodu. Wygląda na to, że wszyscy sfotografowali już wszystko i nie ma już zapotrzebowania na zdjęcia inne niż z głaskofonu.
Więc po co w ogóle fotografować? Szczególnie, gdy otoczenie tego nie docenia, i uważa za stratę czasu i pieniędzy? A wrzucisz gdzieś na forum, to też cię zjadą od góry do dołu. No to, fotografować na dysk, na który się potem nie zagląda? Poza chwilami, gdy człowiek próbuje w tym zrobić porządek? Bez sensu to wszystko...
A nawet samo zbieranie sprzętu... Mam obiektywy, których nawet do aparatu nie przypiąłem, a nawet jeśli, to nie zrobiłem nimi ani pół zdjęcia. :-( To też zupełnie jałowe hobby.
Chyba zacznę pić i łykać. :-(

mikemek
16-10-2016, 20:22
Za takie teksty można dostać z liścia [emoji39]


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/10/03f755b9b1c9f0183ea8abef7ed46cbd-1.jpg
źródło (http://uploads.tapatalk-cdn.com/20161016/03f755b9b1c9f0183ea8abef7ed46cbd.jpg)

puch24
16-10-2016, 20:30
Już niedługo nie będzie liści, to nie dostanę. :-P

rwpb
16-10-2016, 20:39
Puch, a zrobiłeś już swoje najlepsze zdjęcie? Jak nie, to do roboty :lol:

puch24
16-10-2016, 20:54
Najlepsze zdjęcie życia? Obawiam się, że chyba tak. Stąd Brak napędu.

cz4rnuch
16-10-2016, 21:40
To zapodaj. Zakończymy wątek z pompą :)

puch24
16-10-2016, 22:12
Nie, nie. Najlepsze zdjęcie zrobiłem, ale nie wiem, które to jest. ;-)
Poza tym, czemu kończyć wątek? Zakładasz, że nikt już nie będzie kontrybuował?

cz4rnuch
16-10-2016, 22:24
Mam pewne obawy. Mi się trochę odechciało, ogryzków, gdam i innych ligów coś nie słychać, ojciec założyciel albo się przestraszył albo skrobie właśnie nowego Ulissesa a nasz dzielny Don Kichot chyba w końcu trafił na kogoś bieglej władającego orężem bo z tego co widzę to mocno poczerniał (chyba nawet gnat mu nie pomógł :()

puch24
16-10-2016, 22:44
Muszą zdjęć narobić, żeby mieć co wrzucać... ;-)
A ja muszę uporać się z porządkami w zdjęciach. To robota na parę tygodni po parę godzin dziennie. :-(

- - - - kolejny post - - - - - -

To dam jesienno-wiosenne:


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/10/30179559795_c6ee2fb4d9_b-1.jpg
źródło (https://flic.kr/p/MYS8FR)
2016-10-07_22-46-34_10070017_NX300 (https://flic.kr/p/MYS8FR) by Maciej (https://www.flickr.com/photos/99229681@N04/), on Flickr

Owain
17-10-2016, 08:00
Mam pewne obawy. Mi się trochę odechciało, ogryzków, gdam i innych ligów coś nie słychać, ojciec założyciel albo się przestraszył albo skrobie właśnie nowego Ulissesa a nasz dzielny Don Kichot chyba w końcu trafił na kogoś bieglej władającego orężem bo z tego co widzę to mocno poczerniał (chyba nawet gnat mu nie pomógł :()

He ! Się nie przestraszyłem, nie piszę, nie wklejam, no bo wiecie, tak się chce wklejać czy pisać, gdzie atmosfera fajna i do tego nastrajająca. A tu od sumraku do usvitu - atmosferu strachu :D

Nie ukrywam, że rozglądamy się na Innym Miejscem.

Stay Psionic !

;)

GePe
17-10-2016, 09:31
Może jednak zadbajmy o TO miejsce. Relikty z czasów PRL-u gdzie obsługa stoi ponad wszystkim a klient jest szarą mróweczką należy pielęgnować.
Ja czuję się tu jak w czasach dzieciństwa, siedzę cicho jak mysz pod miotłą, wszak mnie wpuszczono mnie do Kawiarni. Jest tak przytulnie, cicho. Nikt nikomu nie przeszkadza. Super.

Ogryzek
17-10-2016, 09:54
Jak już wiesz Owain mam jakąś propozycję.


Na każdym forum w PL będzie tak samo, (.... )

Ot taki pomysł, jako psioniczni, międzygalaktyczni banici możemy się przecież spotykać w knajpie choćby na końcu świata.

Ale to Pan Panie Prezesie zgasi światło.

Ja czekam na maila z odpowiedzią od admina czy taka formuła naszej zabawy nie będzie mu przeszkadzała aby za jakiś czas nie było nieporozumień.

Marek
17-10-2016, 10:34
Przypomnę co napisałem gdy wątek był zamknięty, bo chyba nie wszyscy zrozumieli lub zrozumieć nie chcieli albo zwyczajnie nie przeczytali, co mogło się zdarzyć:

"Przeczyściłem wątek. Pogadaliśmy, wyjaśniliśmy wątpliwości, żale i inne. Mam nadzieję, że wszyscy zainteresowani przeczytali, co było napisane.
Mam również wielką nadzieję, że psoniczna bawialnia będzie nadal bawialnią i wszyscy, którzy tu zawitają będą się dobrze czuli. Jest tylko jeden warunek, który obowiązuje wszystkich. Przestrzeganie regulaminu forum .

Komentowanie działań moderacji, wulgarne słowa, tematy religijne, polityczne, wszystkie wycieczki personalne, bezpośrednie, pośrednie, zawoalowane, niejednoznaczne, dyplomatyczne, zdjęciowe i inne będą natychmiast usuwane z ostrzeżeniem punktowym. Wpadka po raz drugi, to co najmniej tygodniowy odpoczynek od forum.

Wszelkie wątpliwości i skargi proszę zamieszczać w sprawach naszego forum zakładając odpowiedni wątek."

Od tego czasu nic się nie zmieniło. Bardzo proszę potraktować ten wpis tylko i wyłącznie jako informację.

tomek_jj
17-10-2016, 11:39
Zakończymy wątek z pompą :)

To może być niezłe wyjście

Ligo
18-10-2016, 03:41
Mam również wielką nadzieję, że psoniczna bawialnia będzie nadal bawialnią i wszyscy, którzy tu zawitają będą się dobrze czuli. Jest tylko jeden warunek, który obowiązuje wszystkich. Przestrzeganie regulaminu forum .
...
Od tego czasu nic się nie zmieniło. Bardzo proszę potraktować ten wpis tylko i wyłącznie jako informację.
Dzięki. Traktuję, jako informację.

Mimo wszystko, wątek trafił szlag. Rest In Peace. :-(

Ze swej strony chciałbym na koniec jak najładniej przeprosić kolegę MstrG, urażonego słowem "milicja", chociaż w żaden sposób nie odnosiło się to do niego i na pewno kolega nigdy nie był milicjantem, w przeciwieństwie do mnie.;-)

Poza tym chciałbym zwrócić uwagę na słowa kolegi Kolekcjoner dotyczące naszego wątunia, które można poczytać mniej więcej tu: http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=273971&page=5 . Bo to są mądre słowa.

A tak poza tym, mnie też, podobnie, jak koledze cz4rnuchowi, po prostu się odechciało.

Pozdrawiam wszystkich serdecznie.

No i... stay tuned. ;-)

mikemek
18-10-2016, 06:34
Ten, kto zechce, to da radę ocalić choćby tylko fasadę.

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/10/99ddb11429aae98fc34036c429901cb6-1.jpg
źródło (http://uploads.tapatalk-cdn.com/20161018/99ddb11429aae98fc34036c429901cb6.jpg)

puch24
18-10-2016, 06:45
We wspomnianym wyżej, a zamkniętym już wątku, z klawiatury jednego z modów padło dokładnie takie stwierdzenie, o jakie żal wcześniej wyrażał Owain, coś o "kiepskich pstrykach prosto z puszki". Że kiepskie, to rozumiem, ale co zdjęciu odbiera "z definicji" fakt, że jest "prosto z puszki"? Czy jest gorsze przez sam ten fakt że nie było "masakrowane" obróbką? Samo takie stwierdzenie urąga już zdjęciu i jego autorowi, i uzasadnia tezę Owaina o pogardliwym traktowaniu jednych użytkowników przez drugich. Zaletą tego wątku było m. in. to, że tutaj takie zdjęcia (np. moje) po prostu mijały bez echa i tyle. Nikt mi nie wytykał, że "phi, prosto z puszki". I o to właśnie chodzi jeśli chodzi o atmosferę w wątku. Internet jest pełen błota, którym - anonimowo albo i nie - obrzucają się użytkownicy, i miło było uczestniczyć w czymś, gdzie nie było takiej bezlitosnej krytyki. Szkoda.
d90 moim zdaniem zareagował nadmiernie. Wpis w wątku o Samsungu w najgorszym razie można było uznać za "swobodne potraktowanie symboli", moim zdaniem, no ale to przecież tylko symbole, a nie to, co naprawdę kryje się pod nimi. "Atak" na symbole nie jest równoznaczny z atakiem na ich desygnaty. Szkoda bardzo, że problem z wątku, w którym zaistniał i w którym wygasł bez większego echa, przeniósł się gdzieś indziej i rozgorzał pełnym płomieniem. :-(

Owain
18-10-2016, 08:29
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/10/chodzjuzspacniemogetowaznektosniemaracji-1.jpg
źródło (http://memytutaj.pl/uploads/2014/01/19/chodz-juz-spac-nie-moge-to-wazne-ktos-nie-ma-racji-w-interne.jpg)

Ja mam chwilowo mdłości, tylko nie wiem, czy to ciąża i coś się urodzi, czy po prostu to tylko 'te trudne dni' ;)

vid3
18-10-2016, 09:06
Pytanie do Owain , takie ni z gruchy ni ...
Jak pracuje migawka w A6000 ?
Chodzi mi o hałas.
Z tego co czytam to jest tam migawka szczelinowa.
Czy da się zrobić zdjęcia bez informowania o tym otoczenia ?

Owain
18-10-2016, 09:24
Pytanie do Owain , takie ni z gruchy ni ...
Jak pracuje migawka w A6000 ?
Chodzi mi o hałas.
Z tego co czytam to jest tam migawka szczelinowa.
Czy da się zrobić zdjęcia bez informowania o tym otoczenia ?

Wiesz, nie mam porównania, nie pamiętam jak klaskał mój pentax k200d ale chyba głośniej;) Tragedii nie ma, ale w cichym pokoju oczywiście słychać. Chyba, że czegoś nie włączyłem i można ciszej, mi nigdy nie było cichoklikanie potrzebne. Najlepiej idź do sklepu i zobacz, a6000 w przeciwieństiwe do A7 leżą po sklepach nawet w zapyziałym Rzeszowie;)

tomek_jj
18-10-2016, 09:46
jak klaskał )

tak ni z gruchy zacytuję klasyka

Klaskaniem mając obrzękłe prawice,
Znudzony pieśnią lud wołał o czyny;
.....

BTW Rzeszów ładne miasto

puch24
18-10-2016, 10:09
Migawka w bezlusterkowcu pracuje dwa razy intensywniej niż w lustrzance, bo jest stale otwarta przed zdjęciem, żeby możliwe było celowanie. Po naciśnięciu spustu migawka musi zamknąć się, potem otwiera się do naświetlania i zamyka, a po zdjęciu znów się otwiera, żeby umożliwić celowanie. Stąd bierze się zarówno pewne opóźnienie, jak i dodatkowy hałas, często większy, niż uderzenie lustra i pojedyncze zadziałanie migawki w lustrzankach.
Niektóre nowe bezlusterkowce mają jako opcję tzw. elektroniczną pierwszą kurtynę, pozwalają zrezygnować z tego pierwszego zamknięcia i otwarcia migawki, zastępując mechaniczną migawkę jako początek ekspozycji - elektronicznym sczytywaniem obrazu z matrycy, a jedynie koniec ekspozycji odmierzany jest mechanicznie, migawką. Zmniejsza to opóźnienie, hałas, wstrząs i zużycie migawki. Zdaje się, że niektóre modele pozwalają całkowicie wyłączyć migawkę mechaniczną i ekspozycja odmierzana jest sczytaniem obrazu z matrycy. Aparat powinien przy tym pracować całkowicie bezgłośnie, a dodatkową zaletą są ekstremalnie krótkie ekspozycje, np. 1/32000 s, nie do uzyskania mechanicznie. Efektem niepożądanym jest rozciągnięcie obiektów ruchomych, tzw rolling shutter (-> Google).

tomek_jj
18-10-2016, 10:09
We wspomnianym wyżej, a zamkniętym już wątku, z klawiatury jednego z modów padło dokładnie takie stwierdzenie, o jakie żal wcześniej wyrażał Owain, coś o "kiepskich pstrykach prosto z puszki". Że kiepskie, to rozumiem, ale co zdjęciu odbiera "z definicji" fakt, że jest "prosto z puszki"? Czy jest gorsze przez sam ten fakt że nie było "masakrowane" obróbką? (

"Zdjęcie prosto z puszki" to maczuga, która okładają się po łbach adepci sztuki fotograficznej, ale też ci którzy w swoim mniemaniu te sztukę posiedli. Należy tu wyróżnić dwa obozy: pierwszy i drugi. Pierwszy to ogólnie rzecz biorąc fuijowcy. Dla nich "prosto z puszki" to (miałem na pisać Sw Grall, ale się powstrzymam) , no więc prosto z puszki to coś co nobilituje. Ich sprzęt jest tak dobry, że rejestruje rzeczywistość taka jaka jest , a nawet dużo lepiej. Cała reszta żeby się zbliżyć potrzebuje co najmniej Photoshopa, NIK, LR i 2 serwery dzierżawione od facebook'a.
Drugi obóz to RAW - owcy. Według nich pstryknięcie zdjęcia to mało ważny, prawie nic nie znaczący akt. A procesie twórczym najważniejsze jest wyciąganie z cienia , wyciągnie z przepałów, balansowanie bielą, maskowanie, przecieranie, nasycanie, odszumianie i wyostrzanie. Zdjęcia RAW-owców są proste, kolorowe, gładkie. Dobrze gdy niebo jest przyciemnione, a w cieniach widać każdy szczególik. Krajobrazy ociekają farbą, portrety są gładkie, a BW kontrastowe.
Jest tez trzecia kategoria - tych co robią zdjęcia po ty by te zdjęcia wywoływały jakieś emocje, przykuwały uwagę, nie dało się o nich zapomnieć. Puszka, RAW to tylko cos co musi być, a cały najważniejszy proces toczy się zupełnie gdzie indziej. Ale tych zawsze było mało, a ostatnio jakby jeszcze mniej

puch24
18-10-2016, 10:15
A propos migawki w bezlusterkowcu: tu https://youtu.be/JRbtWZ08x9U jest mój spowolniony filmik z migawką Samsunga NX100, pokazujący, jak działa typowa migawka w bezlusterkowcu.

vid3
18-10-2016, 10:21
Wczoraj jadłem śledzie prosto z puszki.
W pomidorach były.

madebyzosiek
18-10-2016, 10:31
Pierwszy to...
Drugi obóz to...
Jest tez trzecia kategoria...

Ja bym do tej, dość zresztą prawdziwej, klasyfikacji dodał kategorię czwartą... Ci którzy robią RAWy świadomie, wiedząc po co to robią. A po co to robią? Bo mają świadomość, że nie istnieją zdjęcia bez obróbki. A jednocześnie lubią mieć poczucie kontroli nad efektem końcowym postrzegania świata. Więc mając do wyboru dwie opcje:
1. Obrabiam RAWa tak jak chcę.
2. Pozwalam zacnym japońskim, chińskim, tajwańskim lub jakiejkolwiek narodowości programistom, którzy stworzyli oprogramowanie do mojego Nikona, Canona, Sony, Fuji czy czegokolwiek innego co zdjęcia robi, decydować jak moje zdjęcie ma zostać obrobione...

No i od czasu opanowania tajemniczej sztuki LR i PS, pozwalam sobie na wybieranie opcji nr 1 :) Ale każdy może po swojemu, wszak po to człowiek wolną wolę ma, aby korzystać na całego :) Pozdrowionka :)
Ps. Coś zdjęć p'sonicznych dawno nie było... Nie śpijcie, twórzcie :)


Wczoraj jadłem śledzie prosto z puszki.
W pomidorach były.

Czyli po obróbce ;)

vid3
18-10-2016, 10:47
Dokładnie - z puszki, ale po fachowej obróbce.
Za pomocą zaawansowanych algorytmów.

waldek
18-10-2016, 11:41
... Pierwszy to ogólnie rzecz biorąc fuijowcy. Dla nich "prosto z puszki" to (miałem na pisać Sw Grall, ale się powstrzymam) , no więc prosto z puszki to coś co nobilituje. ...
Jak sądzę przesadzasz i nie jesteś wyrozumiały.
Wyrozumiały dla takich gości jak ja , który po latach dłubania w LR ma ogromna frajdę z faktu, że poprawki w jpg-ach wychodzących z Fuji są w moim przypadku minimalne.
Nie mam już ochoty ani tak dobrego wzroku żeby godzinami ślęczeć przed komputerem.
Nic mnie tutaj nie "nobilituje".
Mam więcej radości z jpg-ów robionych Fuji niż z obrabianych poprzednio raw-ów z Nikona.

Do tego mam szacunek do firmy która w ciągu kilku lat odrodziła się "jak feniks z popiołów".
Gdyby jeszcze ceny sprzętu były przystępniejsze.
Ale to już inna "bajka".

tomek_jj
18-10-2016, 12:07
Jak sądzę przesadzasz i nie jesteś wyrozumiały.
Wyrozumiały dla takich gości jak ja , który po latach dłubania w LR ma ogromna frajdę z faktu, że poprawki w jpg-ach wychodzących z Fuji są w moim przypadku minimalne.
Nie mam już ochoty ani tak dobrego wzroku żeby godzinami ślęczeć przed komputerem.
Nic mnie tutaj nie "nobilituje"..

Waldku drogi, kochany złoty, a skąd myśl w Twojej głowie powstała, że to było o Tobie. Kochanieńki, czy ty, broń Boże chciałbyś się zaliczyć do kategorii "walących się maczugą po łbach" ? Sam fakt posiadania tak zacnego sprzętu nie musi i na Boga nie jest powodem by do takiej kategorii być zaliczonym. Tak jak sam fakt otworzenia pliku RAW w czymkolwiek i wyciągnięcia chmurek z przepałów nie jest powodem do zaliczenia do mojej kategorii drugiej.

madebyzosiek
18-10-2016, 12:10
Tak mnie naszło, żeby zobrazować cyfrowo takie "prosto z puszki". Historia nakazuje zacząć od analogowego "prosto z puszki":


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/10/analog-1.jpg
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/s/0qopjcr59o94xfm/analog.jpg)

Chociaż i tu puszkowość należy z przymrużonym okiem postrzegać, bo jednak szpula w chemii wymoczona i skanerem naświetlona...

I cyfrowe "prosto z puszki"


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/10/cyfra-1.gif
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/s/77rri7ch98hkk2q/cyfra.gif)

Nie wiem tylko, czy naświetlone prawidłowo :)
Miłego dzionka wszystkim :)

conio
18-10-2016, 12:25
Tak mnie naszło, żeby zobrazować cyfrowo takie "prosto z puszki". Historia nakazuje zacząć od analogowego "prosto z puszki":

I cyfrowe "prosto z puszki"

Nie wiem tylko, czy naświetlone prawidłowo :)
Miłego dzionka wszystkim :)

Cyfrowe dobrze naświetlone, ale dostało zielonego zafarbu. Cyfrowe WB leży? :)

puch24
18-10-2016, 12:34
Rozumiem wobec tego, że ludzie, którzy kiedyś robili zdjęcia na błonach odwracalnych, czyli tzw. slajdy, których z definicji po zrobieniu nie poddawało się już żadnej obróbce, należą do tej gorszej kategorii, równoważnej dzisiejszym jpgowcom prosto z puszki? :-P

Rycerz
18-10-2016, 13:16
"Zdjęcie prosto z puszki" to maczuga, która okładają się po łbach adepci sztuki fotograficznej, ale też ci którzy w swoim mniemaniu te sztukę posiedli. Należy tu wyróżnić dwa obozy: pierwszy i drugi. Pierwszy to ogólnie rzecz biorąc fuijowcy. Dla nich "prosto z puszki" to (miałem na pisać Sw Grall, ale się powstrzymam) , no więc prosto z puszki to coś co nobilituje. Ich sprzęt jest tak dobry, że rejestruje rzeczywistość taka jaka jest , a nawet dużo lepiej. Cała reszta żeby się zbliżyć potrzebuje co najmniej Photoshopa, NIK, LR i 2 serwery dzierżawione od facebook'a.
Drugi obóz to RAW - owcy. Według nich pstryknięcie zdjęcia to mało ważny, prawie nic nie znaczący akt. A procesie twórczym najważniejsze jest wyciąganie z cienia , wyciągnie z przepałów, balansowanie bielą, maskowanie, przecieranie, nasycanie, odszumianie i wyostrzanie. Zdjęcia RAW-owców są proste, kolorowe, gładkie. Dobrze gdy niebo jest przyciemnione, a w cieniach widać każdy szczególik. Krajobrazy ociekają farbą, portrety są gładkie, a BW kontrastowe.
Jest tez trzecia kategoria - tych co robią zdjęcia po ty by te zdjęcia wywoływały jakieś emocje, przykuwały uwagę, nie dało się o nich zapomnieć. Puszka, RAW to tylko cos co musi być, a cały najważniejszy proces toczy się zupełnie gdzie indziej. Ale tych zawsze było mało, a ostatnio jakby jeszcze mniej

przesadziłeś z podziałem ;-)

- - - - kolejny post - - - - - -


Rozumiem wobec tego, że ludzie, którzy kiedyś robili zdjęcia na błonach odwracalnych, czyli tzw. slajdy, których z definicji po zrobieniu nie poddawało się już żadnej obróbce, należą do tej gorszej kategorii, równoważnej dzisiejszym jpgowcom prosto z puszki? :-P


slajd to inna para kaloszy ;-)


ale w ciemni analogowej cyrki też robiono ;-)

puch24
18-10-2016, 16:40
Ja też wyczyniałem cyrki w ciemni srebrowej. Ale to dawno było. Teraz życie jakoś przyspieszyło i mniej jest czasu na rozrywki.

Owain
18-10-2016, 18:51
Ecie pecie srata drata* ;)

Ja sobie próbuję sięgnąć pamięcią do moich zabaw w ciemni, najpierw w SP 17 u pana Grendysa a potem w I LO u pana Kisały. Żenua;) Powiększalnik był zrobiony z tej samej skorupy co 'Little Boy'. I to coś do suszenia zdjęć, co śni mi się po nocach, jakieś zardzewiałe płótno... grr... Ale czerwonej żarówki nigdy nie wyrzuciłem, nawet myślałem, żeby ją użyć do oświetlania Vadera. Ale się boję, bo 25 lat nie włączana, może zanihilować pół osiedla :D

Anyway, pamiętacie moje alieny? Sobie jednego przerobiłem, a że wątunio i tak maszeruje w stronę przepaści, to dam przeróbkę w PS, który bezbożnym programem jest :D Filtr 'folia' robi fajne dla mnie wrażenie śluzu. A Obcy bez śluzu jest jak Bolek bez Lolka.


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/10/av6h5x-1.jpg
źródło (http://i65.tinypic.com/av6h5x.jpg)



* To nie jest brzydko i to nie jest konkretnie do kogoś;)

rwpb
18-10-2016, 18:56
... Coś zdjęć p'sonicznych dawno nie było... Nie śpijcie, twórzcie :)

Takie cóś po moim polu lata, więc podpiąłem MTO MC 11CA wykonany przez naszych braci z ZSRR w 1980 roku i wyjszło tak:


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/10/ksiezyc1-1.jpg
źródło (http://wielgowo.pl/nikoniarze/ksiezyc1.jpg)

Owain
18-10-2016, 19:08
O jaaaa... szczena mi opadła, moim bidnym MTO takiego to nie zrobiłem. A Łysy czaruje mnie zawsze, nieustannie i dogłębnie;) Bo ja jestem zakręconym fanem astronautyki, w tym głównie programu Apollo. Nawet ze znajomymi przetłumaczyliśmy napisy do serialu "From The Earth To The Moon". Nawet myślałem, aby sobie lunetkę pod aparat kupić, myślę że by mi się 1000 zdjęć łysego nie znudziło:D Zdjęcie jest tak wyraźne, że nawet dostrzegam upuszczonego w pył Hasselka ;)

rwpb
18-10-2016, 19:42
Ja zrobiłem patent z podkładką pod tylną soczewkę. Troszkę zbyt gruba była i mam teraz od ok. 12 metrów do poza nieskończoność. Czyli teoretycznie mogę widzieć co jest za nieskończonością, ale jakoś tego nie widzę. Ciekawe dlapoczemu?

Owain
18-10-2016, 19:54
Czyli teoretycznie mogę widzieć co jest za nieskończonością, ale jakoś tego nie widzę. Ciekawe dlapoczemu?

Ban za tematy religijne, ban za tematy religijne !!! nanananana !!! ;)

A tak serio, to gwiazd nie widać, bo to żaden Księżyc, tylko styropianowa kulka, ładnie oświetlona :D Taka sama ściema, jak z Lądowaniem :D

rwpb
18-10-2016, 20:16
Skoro mam dostać bana, to może jeszcze zdążę coś napisać.
Z lądowaniem faktycznie ściema, bo nigdy tam nie lądowałem. Po prostu poleciałem dalej. Poza nieskończoność...
A wiesz gdzie to się wszystko mieści? TU:


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/10/zapalka4-1.jpg
źródło (http://wielgowo.pl/nikoniarze/zapalka4.jpg)

madebyzosiek
18-10-2016, 20:25
Skoro mam dostać bana, to może jeszcze zdążę coś napisać.


Oj tam, raczej pochwałę za mocne fotograficzne wejście:

Takie cóś po moim polu lata, więc podpiąłem MTO MC 11CA wykonany przez naszych braci z ZSRR w 1980 roku i wyjszło tak:


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/10/ksiezyc1-1.jpg
źródło (http://wielgowo.pl/nikoniarze/ksiezyc1.jpg)

Niezłe to pole :)

Owain
18-10-2016, 20:43
Z lądowaniem faktycznie ściema, bo nigdy tam nie lądowałem. Po prostu poleciałem dalej. Poza nieskończoność...
A wiesz gdzie to się wszystko mieści? TU:
[/IMG]

Sorry, rwpb, ale to co wkleiłeś to trochę siara ;) :)

rwpb
18-10-2016, 21:16
Niezłe to pole :)

No tu mamy spore działki.
Znaczy działki budowlane też 8)

Owain, przez tę siarę jesteś mi winien mycie monitora i sprzątanie pola :lol:

puch24
18-10-2016, 21:34
Owain jest mistrzem ciętej riposty. :-P

Owain
18-10-2016, 21:45
Owain jest mistrzem ciętej riposty. :-P

Nie cwaniakujcie, Kolego, bo opowiastka o Mátyásie Optomistrzu, legendarnym masterze psionicznych obiektywów (zwanym przez niezorientowanych tubylców "Pociejem Od Wiewiórek") - już powstaje. ;) :D

rwpb, czyścić mogę, umiem, nie na darmo żona czasem mówi do mnie Swietłano :)

puch24
19-10-2016, 07:46
No to żeby się zadość stało tradycji, na dobry początek pochmurnego dnia:

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/10/30124751880_5a7415ba09_b-1.jpg
źródło (https://flic.kr/p/MU2ecN)
2016-05-08_12-41-57_M7K_0463_NIKON D7000 (https://flic.kr/p/MU2ecN) by Maciej (https://www.flickr.com/photos/99229681@N04/), on Flickr

Owain
19-10-2016, 08:17
...na dobry początek pochmurnego dnia:


A tam pochmurnego, w Rzeszy wyszło słońce i szykuje się ciepły, ładny dzień :)

W związku z tym też dam ze spaceru:


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/10/5bsr5l-1.jpg
źródło (http://i64.tinypic.com/5bsr5l.jpg)

madebyzosiek
19-10-2016, 09:17
A tam pochmurnego, w Rzeszy wyszło słońce i szykuje się ciepły, ładny dzień :)

W związku z tym też dam ze spaceru:


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/10/5bsr5l-1.jpg
źródło (http://i64.tinypic.com/5bsr5l.jpg)

Ale pochmurno było i nieźle lało, skoro się taka powódź zrobiła :) Pełnej butli na spacerze życzę ;)

ekonet
19-10-2016, 10:41
Ale pochmurno było i nieźle lało, skoro się taka powódź zrobiła :) Pełnej butli na spacerze życzę ;)
Ale przynajmniej nie da się powiedzieć, że z nosa cieknie. ;)

puch24
19-10-2016, 11:26
W Uci jest paskudnie: pochmurno, ponuro i popaduje. :-(

Gdama
19-10-2016, 21:14
I samoloty - lotnisko w chaosie.
To spacerowe dam letnie jeszcze


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/10/vTv4XOQ-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/vTv4XOQ.jpg)

nikoniarz
19-10-2016, 21:20
W Uci jest paskudnie: pochmurno, ponuro i popaduje. :-(

Byłem dziś... Akurat nic nie spadało z nieba...

rwpb
19-10-2016, 21:27
Dobrze macie. Chodzicie , spacerujecie.
Prądu nie było, to myślę sobie: wyjdę na spacerek. Wyszedłem. A tam:

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/10/slupy-1.gif
źródło (http://wielgowo.pl/nikoniarze/slupy.gif)

puch24
19-10-2016, 21:54
Byłem dziś... Akurat nic nie spadało z nieba...

To musiałeś był się jakoś przemknąć pomiędzy kroplami... :-P
Rano posiąpywało tu i tam, a wczesnym popołudniem (ok. 14) zaczęło po prostu padać... i robi to nadal.

puch24
20-10-2016, 10:24
Nadal pada. A tu wszyscy posnęli od tego deszczu?

waldek
20-10-2016, 10:37
No to trochę optymizmu z rana.


https://s22.postimg.org/uma8brtgh/Kwiatek.jpg
źródło (https://postimg.org/image/kc7tcj3kt/)

tomek_jj
20-10-2016, 10:44
Nadal pada. A tu wszyscy posnęli od tego deszczu?

Czyli w Łodzi p(l)uch(a)24(godz)

Gdama
20-10-2016, 10:49
W Gdańsku nie pada, ale jest ciemno i ponuro...
Spać się chce ;)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/10/QfShDtR-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/QfShDtR.jpg)

Minthai
20-10-2016, 13:50
Łożeszty, jak tu fajnie jest, moje klimaty, czuć zapach anarchii, wchodzę :D

Razem ze mną:

Cosa Nostra


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/10/nl778l-1.jpg
źródło (http://i68.tinypic.com/nl778l.jpg)

puch24
20-10-2016, 16:01
Cosa vostra? A u mnie p(l)uch(a)24 ^ n

rwpb
20-10-2016, 21:12
Minthai, twój kot ma rogi? :roll:

Gdama
21-10-2016, 13:35
Jaki ładny rogaty koteczek! :D
Plucha pluchą, ale do roboty można byłoby się wziąć ;)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/10/7An5i2r-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/7An5i2r.jpg)

/Cisza taka... złowróżbna? Ale w razie czego podacie adres nowej knajpy? ;)/

mikemek
21-10-2016, 13:52
Gdama, to zdjęcie pod tytułem 'znajdź wszystkie gitary'? ;-)

Gdama
21-10-2016, 14:06
W zasadzie powinno być "wyrzuć śmieci" ;)

jo44
21-10-2016, 14:33
Widzę na czym ten pan pracuje:

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/u/96160202/20161003_073836_HDR.jpg)
:)

tomek_jj
21-10-2016, 14:54
/Cisza taka... złowróżbna? Ale w razie czego podacie adres nowej knajpy? ;)/
No ja tez poproszę

puch24
21-10-2016, 16:25
U mnie nadal okropna jesienna przybijająca plucha, nic się nie chce, nawet wygrzebać starego zdjęcia, żeby pokazać. :-(
Pogoda łóżkowo-butelkowa.

cz4rnuch
21-10-2016, 16:45
A moja Pani od wczora w Ući bawi i jest zachwycona. Co prawda pewnie głównie za sprawą dekjurów, ale chyba nie jest aż tak źle u Ciebie.

Ligo
21-10-2016, 17:16
No ja tez poproszę
Wiem tyle, że węgierskie przepisy żony Owaina można znaleźć tu: http://www.analogowiortodoksi.pl/forum/viewtopic.php?f=11&t=289&start=90

A póki co, zapraszam do poznęcania się nad moją ostatnią fotką z miasta:
http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=268364&page=38&p=3762626#post3762626

Owain
21-10-2016, 18:14
Pojechać na chwilę na zakupy! Sam Znaczy Kapitan! ;) :D


Wiem tyle, że węgierskie przepisy żony Owaina można znaleźć tu: http://www.analogowiortodoksi.pl/forum/viewtopic.php?f=11&t=289&start=90


Ligo, pamiętaj, Sowy Nie Są Tym Czym Się Wydają. A Białą Chatę łatwo pomylić z Czarną Chatą. ;)

Ligo
21-10-2016, 18:24
Nie będziesz wiedział, póki nie sprawdzisz. Zupełnie, jak z kotem Schroedingera.;-)

Owain
21-10-2016, 18:33
Chyba już Wam opowiadałem historię z roku chyba 1998 jak z kumplami byliśmy stopem w Kraju Basków i jak zapaławszy chęcią łowienia ryb użyliśmy to tego celu pałąka od namiotu typu iglo, żyłki znalezionej pod kamieniami, zaś przypon i haczyk zdobyliśmy podchodząc do baskijskiej grupy młodzieży, namiętnie palącej haszysz, z karteczką napisaną po baskijsku przez znajomego autochtona, że właśnie przyponu potrzebujemy. Spławik zrobiliśmy z plastikowej kapsuły na film, dzięki czemu wszystkie foty stamtąd mam różowe :D

Mój kumpel koniecznie chciał zdobyć wówczas flagę baskijską i dowiedzieliśmy się od owej młodzieży, że... kontakt jest u Fotografa. I Faktycznie, w miejscowości Orio, tamtejszy fotograf sprzedawał spod lady baskijskie flagi...

Więc jakby co, Kontakt jest u Fotografa ;) :D

jo44
21-10-2016, 18:47
Zupełnie, jak z kotem Schroedingera.;-)
Jak już doszliśmy do Schroedingera, Ligo, czy Twój nick ma coś wspólnego z falami grawitacyjnymi? :)

Ligo
21-10-2016, 18:54
Krótko, zwięźle i na temat: nie! :-)

tomek_jj
21-10-2016, 19:28
A póki co, zapraszam do poznęcania się nad moją ostatnią fotką z miasta:
http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=268364&page=38&p=3762626#post3762626

Ligo jesteś z miasta, to widać słychać i czuć

puch24
21-10-2016, 20:22
Czuć miasto Uć... ;-)
Miasto Uć jest coraz bardziej agreabilne, ale czasami też wkurza niemiłosiernie, np. od strony komunikacyjnej. Ale są też fragmenty całkiem atrakcyjne i można powiedzieć urokliwe. Jest już sporym celem tzw turystyki weekendowej. Może kiedyś zrobię jakieś zdjęcie... :-P

Owain
21-10-2016, 20:22
Wiecie co? Brakuje mi czasem możliwości podzielenia się tym, co mnie właśnie muzycznie naszło. Nawet na forum fotograficznym. Bo czym jest Fotografia? Greckie słowo z końca tego wyrazu - i tak opisywało nie tylko rysunek, ale i pismo. No dobrze, nie jest to "fonografia";) Ale mimo wszystko, dźwięk czy papier, ten światłoczuły też, jest nośnikiem emocji i estetyki :)

Tym samym chciałbym Was zaprosić na spacer po jubilee street. Choć jako fan Nicka, początkowo podchodziłem do "Push The Sky Away" jak pies do jeża. :)


https://www.youtube.com/watch?v=xCxHvNl9MmQ

cz4rnuch
21-10-2016, 21:26
Temat trochę zapomniany, ale można podzielić się też tutaj <<czego teraz słuchasz?>> (http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=79107&page=466) (to tak na wypadek gdyby wrzucanie klipów byłoby za dużym psonicznym OTem)

Owain
21-10-2016, 21:38
Temat trochę zapomniany, ale można podzielić się też tutaj <<czego teraz słuchasz?>> (http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=79107&page=466) (to tak na wypadek gdyby wrzucanie klipów byłoby za dużym psonicznym OTem)

Dziwne, bo mi się wyświetla tylko z Twojego linku, zaś przeszukując normalnie - nie widzę. Ale czuję się pouczony i następnym razem wywnętrzę się we właściwym miejscu :D Albo i tutaj, bo lubię być niepokorny ;)

Poza tym, dlaczego, chcąc rozmawiać w danym temacie, zdjęciowo-rozmownym nie mogę określonej grupie ludzi zapodać co mi w duszy gra, bo zasady... pfff ;)


https://www.youtube.com/watch?v=13kPsa1j8I8

cz4rnuch
21-10-2016, 21:45
Co do zasad to sam nie wiem. Regulamin czytam w ratach. Jeden paragraf na rok.

Owain
21-10-2016, 21:57
Co do zasad to sam nie wiem. Regulamin czytam w ratach. Jeden paragraf na rok.

Gdzieś w brzuchu, mój niepokój powoduje fakt, iż uwielbiam Twój humor. Na pewno nie jesteś dziewczyną? ;) :D

cz4rnuch
21-10-2016, 22:01
Zdaje się, że już pytałeś mnie o jaja. I chyba nawet odpowiedziałem :)

Owain
21-10-2016, 22:05
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/10/1360937119_by_Pielgrzym_500-1.jpg
źródło (http://fabrykamemow.pl//uimages/services/fabrykamemow/i18n/pl_PL/201302/1360937119_by_Pielgrzym_500.jpg)

mikemek
21-10-2016, 22:14
Co do zasad to sam nie wiem. Regulamin czytam w ratach. Jeden paragraf na rok.
Co do zasad, czasu strata.
Regulamin czytam w ratach.
Albo wcale go nie czytam.
Po co mi to, ja się pytam?

puch24
22-10-2016, 12:11
Raz pewien mikemek powiedział,
Że zasady ma tam gdzie ma przedział.
Mod to przeczytał
I wywalił z kopyta
Mikemka, który nawet o tym nie wiedział.
:-P

Owain
22-10-2016, 12:25
A Maćko Puchaty tak dziś wierszował,
Że modów czyny wierszem kontestował
A że tym modów bardzo rozzłościł,
Więc i dla niego nie było litości ;) :D

tomek_jj
22-10-2016, 13:05
Jam - wybaczcie - poetycko uzdolniony wcale, ale podeprę się poetą znanym

Dżdżu krople padają i tłuką w me okno...
Jęk szklany... płacz szklany... a szyby w mgle mokną
I światła szarego blask sączy się senny...

To w kontekście złotej polskiej jesieni na polskiej wsi

Rafał_Sz
22-10-2016, 13:14
Więc gdy się wypełniły dni
I przyszło do banowania
Na inne forum czwórkami szli
Ludzie innego zdania.
Tam zobaczyli, że mało co mogą
Wracali z powrotem tą samą drogą

;)

wpkx
22-10-2016, 13:21
Zapomniałeś dołączyć mema.

Rafał_Sz
22-10-2016, 13:22
Zapomniałeś dołączyć mema.

To nie te internety.

puch24
22-10-2016, 13:39
A u mnie dżydż przestał! Święto lasu. Ale nadal ponuro jak jasna cholera.

Pewien mało udany fotograf z Uci
Od dawna obiecuje, że coś wrzuci
Tak się zbiera
Jak cholera
I tak ciągle zwodzi luci. ;-)

Owain
22-10-2016, 13:51
- Dziadku Pocieju, Dziadku Pocieju! Opowiedzcież nam raz jeszcze te historie o psionicznych obiektywach, co to potrafiły zdjęcia robić z przyszłości i przeszłości, dyć nawet ubraną babę potrafiły na goluśno pokazać. No opowiedzcież, piwa wam kupim.

- A dajcie spokój, pacholęta! Wiecie, że Leśniki za te opowieści w dyby zakuwać każą! Ale... piwa, powiadacie? Hm... no to migiem mi tu! A więc z psionicznymi obiektywami to było tak....

puch24
22-10-2016, 14:27
Żniwa się szykują:


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/10/30400476761_984c975e04_b-1.jpg
źródło (https://flic.kr/p/NjooB4)
2016-10-22_13-54-40_M7K_0855_NIKON D7000 (https://flic.kr/p/NjooB4) by Maciej (https://www.flickr.com/photos/99229681@N04/), on Flickr (+ Tamron macro 2/60)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/10/29854806803_47310dc847_b-1.jpg
źródło (https://flic.kr/p/MuaFWk)
2016-10-22_13-56-35_M7K_0858_NIKON D7000 (https://flic.kr/p/MuaFWk) by Maciej (https://www.flickr.com/photos/99229681@N04/), on Flickr (ditto)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/10/30370316292_994fa86e4b_b-1.jpg
źródło (https://flic.kr/p/NgHNWY)
2016-10-22_13-57-33_M7K_0859_NIKON D7000 (https://flic.kr/p/NgHNWY) by Maciej (https://www.flickr.com/photos/99229681@N04/), on Flickr

I będzie więcej: :-)

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/10/30487171525_5f4da1c8aa_b-1.jpg
źródło (https://flic.kr/p/Ns3HWn)
2016-10-22_14-00-55_M7K_0863_NIKON D7000 (https://flic.kr/p/Ns3HWn) by Maciej (https://www.flickr.com/photos/99229681@N04/), on Flickr

tomfoot
22-10-2016, 14:40
Trochę mnie nie było, bo zjadłem nieświeżego banana.
Z innej beczki: cały czas chodzi mi po głowie film, który nie tak dawno do połowy gdzieś obejrzałem i teraz męczy mnie jak się skończył, a nie pamiętam tytułu. Może ktoś pomoże? Nie był to film wybitny, ale taki mamy klimat. W skrócie fabuła jest taka, że kilkanaście przypadkowych osób (które zgłosiły się bez przymusu) osadzonych zostaje w zamkniętym więzieniu całkowicie odizolowanym od świata realnego. Grupa zostaje podzielona na więźniów i klawiszy. Po jakimś czasie ci, którzy znaleźli się w grupie klawiszy stają się ponad miarę obowiązkowi i na grupie, ktora gra rolę więźniów zaczynają wyładowywać swoje frustracje w imię regulaminu. No i właśnie doszedłem do miejsca, gdzie klawisze zaczynają pastwić się nad resztą do niedawna znajomych/kolegów i nie obejrzałem jak to się kończy. Czy ktoś coś? Jaki to był tytuł?

PS.
Pewnie nie wnoszę do forum tyle treści i jakości, co poniektórzy z Was, ale jak znajdziecie nową knajpę dajcie znać. Umyję podłogę.

puch24
22-10-2016, 14:55
Qrde balans!
Weź wpisz w google: "film więźniowie strażnicy eksperyment" i zobacz, co wyrzuci...

Uzyskujesz linki do trzech takich filmów, z 2001, 2010 i 2015 roku...

tomek_jj
22-10-2016, 16:28
a film Eksperyment polecam. Bardzo pouczający.

Takich eksperymentów robiono mnóstwo. Ich celem było sprawdzenie jak zaczynają się zachowywać ludzie w warunkach zupełnie dla nich nowych. Wynik zawsze był ten sam. Co ciekawe najbardziej zmieniali się ludzie, którzy w "normalnym" środowisku chcieli być postrzegani i byli postrzegani jako mili, uczynni i przyjaźni. Zresztą to zjawisko jest znane od dawna wśród ludzi władzy. Są oczywiście jednostki, które się nie zmieniają pod wpływem tych bodźców, ale one są szybko eliminowane.
Ten i podobne eksperymenty powinny być dla każdego przestrogą - nie jesteśmy tacy jakimi chcielibyśmy się widzieć, tylko takimi jakimi jesteśmy.

madebyzosiek
22-10-2016, 19:46
PS Tym bardziej, że jeszcze nicki sobie zmieniacie. :D

Ja jestem ciekawy kiedy brudzia będziemy pić :)
Dajcie fotę jakąś, bo nudą wieje :)

cz4rnuch
22-10-2016, 19:59
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/10/1360937119_by_Pielgrzym_500-1.jpg
źródło (http://fabrykamemow.pl//uimages/services/fabrykamemow/i18n/pl_PL/201302/1360937119_by_Pielgrzym_500.jpg) A propos gender to muszę z niechęcią przyznać, że kolega założyciel pytając mnie o płeć mocno zawęził mi wybór:


https://youtu.be/SAHvLAJ-5aQ

puch24
22-10-2016, 20:09
Smocza mucha:

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/10/9607875751_e5543cf535_b-1.jpg
źródło (https://flic.kr/p/fD1SJc)
2013-07-27_18-59-58_MLK_6653_NIKON D200 (https://flic.kr/p/fD1SJc) by Maciej (https://www.flickr.com/photos/99229681@N04/), on Flickr
Z obiektywu, który nie ma prawa robić ostrych zdjęć.

- - - - kolejny post - - - - - -

Ach, ktoś kiedyś pokazywał rury konkursowo, zapomniałem, że mam pod ręką:


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/10/9607856963_5b1d807bed_b-1.jpg
źródło (https://flic.kr/p/fD1M9g)
2013-07-27_12-58-52_MLK_6577_NIKON D200 (https://flic.kr/p/fD1M9g) by Maciej (https://www.flickr.com/photos/99229681@N04/), on Flickr

- - - - kolejny post - - - - - -

A jak rury, to i woda:


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/09/20607520538_92de85af3d_b-1.jpg
źródło (https://flic.kr/p/xp1VUf)
2008-09-06_15-11-41_HPIM2424_HP R818 (V01.00)+ (https://flic.kr/p/xp1VUf) by Maciej (https://www.flickr.com/photos/99229681@N04/), on Flickr

madebyzosiek
22-10-2016, 20:11
Z obiektywu, który nie ma prawa robić ostrych zdjęć.


A to pewnie z takiego radzieckiego... To ja też mam taką nieostrą sztukę ;)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/05/DSC_6165-1.jpg
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/s/7bsc8xnfp1wti6j/DSC_6165.jpg)

puch24
22-10-2016, 20:15
A jak woda, to Uć:


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/10/23207852624_45ab26070a_b-1.jpg
źródło (https://flic.kr/p/BmNj35)
2015-12-19_00-02-35_SAM_1542_WB350F (https://flic.kr/p/BmNj35) by Maciej (https://www.flickr.com/photos/99229681@N04/), on Flickr

- - - - kolejny post - - - - - -

Nie, tamto było z zooma 18-200. :-P Nie ma prawa robić dobrych zdjęć. Zresztą naprawdę nie jest zbyt ostre. :-(

madebyzosiek
22-10-2016, 20:24
A jak woda, to Uć:


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/10/23207852624_45ab26070a_b-1.jpg
źródło (https://flic.kr/p/BmNj35)
2015-12-19_00-02-35_SAM_1542_WB350F (https://flic.kr/p/BmNj35) by Maciej (https://www.flickr.com/photos/99229681@N04/), on Flickr

O kurcze... To już zima idzie?


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/09/DSC_0338-1.jpg
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/s/s10fy41awr25lep/DSC_0338.jpg)


Nie, tamto było z zooma 18-200. :-P Nie ma prawa robić dobrych zdjęć. Zresztą naprawdę nie jest zbyt ostre. :-(

A takiego to ja też miałem, tylko krótszego, do 105 ;)

puch24
22-10-2016, 21:03
Zimowe zdjęcie jest sprzed roku, jeśli spojrzałeś na datę.
18-105 Nikona to bardzo dobry obiektyw.

madebyzosiek
22-10-2016, 21:20
Zimowe zdjęcie jest sprzed roku, jeśli spojrzałeś na datę.
18-105 Nikona to bardzo dobry obiektyw.
Moja zima ma prawie dwa lata ;)
18-105 dobry był, męczyłem go pięć lat :)

tomek_jj
22-10-2016, 21:35
A jak woda, to Uć:


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/10/23207852624_45ab26070a_b-1.jpg
źródło (https://flic.kr/p/BmNj35)
2015-12-19_00-02-35_SAM_1542_WB350F (https://flic.kr/p/BmNj35) by Maciej (https://www.flickr.com/photos/99229681@N04/), on Flickr



O widzę święta już będą
wypada zanucić piosenkę świąteczną

Last Kristmas, aj gejw ju maj hart
Bat de wery nekst dej ju gejw it ałej
Dys jir tu sejw mi from tirs
A giv it tu samłan speszyl

https://www.youtube.com/watch?v=E8gmARGvPlI

Ja mój angielski nie teges proszę poprawić

madebyzosiek
22-10-2016, 21:38
Last Kristmas, aj gejw ju maj hart
Bat de wery nekst dej ju gejw it ałej
Dys jir tu sejw mi from tirs
A giv it tu samłan speszyl

Ja mój angielski nie teges proszę poprawić

Widziałem takie angielskie w nutach zespołu kotletowego ;)

puch24
22-10-2016, 21:53
Na kotlet spuśćmy tu litościwie zasłonę milczenia... :-P

Ligo
23-10-2016, 00:22
Ligo jesteś z miasta, to widać słychać i czuć
Lubię Twoje poczucie humoru, ale czasem jak coś palniesz...
To fotka jest z miasta, nie ja.:razz:


Ja mój angielski nie teges proszę poprawić
Może być... I tak lepszy od czechosłowackiego Owaina.;-)

Owain
23-10-2016, 00:24
Może być... I tak lepszy od czechosłowackiego Owaina.;-)

Fak ju;)

Ligo
23-10-2016, 00:27
Tak próbuję zakumać, ale to chyba Inuicki?

puch24
23-10-2016, 00:34
Raz pewien O-wain z Rzeszowa
Zapomniał czym grzeczna jest mowa.
Wyraził się brzydko
I dostał kopytko
I ma kwarantannę od nowa.

:-P

Ligo
23-10-2016, 00:36
Słyszałeś Owain? ;-)

Owain
23-10-2016, 00:37
Owain z Ligo ma sztamę,
Więc na nic Twoje gadanie!


(rozmowa z żoną: może zadzwonię do Ligo? Ale jest późno. On ma wcześnie;)

puch24
23-10-2016, 00:39
Trochę przerobiłem. ;-) :-D

Owain
23-10-2016, 00:41
Szanowni Panowie, małżonka wzywa do alkowy, pozwolicie, że się oddalę;)

puch24
23-10-2016, 00:45
W lansadach?

- - - - kolejny post - - - - - -

Owaina wysiłki daremne
By pokryć słowa nikczemne.
Na nic się zdały
I uleciały
I tylko żal został we mnie.

Ligo
23-10-2016, 00:50
Eee tam... Nie przesadzaj Puchu drogi.;-)

Ligo
23-10-2016, 04:46
Ja tylko tak, bo właśnie odkryłem dla siebie małą Tinę S.
Zrobiła mi dzień. Naprawdę.:-D

Tina solo: https://www.youtube.com/watch?v=rV6SmY04WdE&index=13&list=PLg846EvFxX4dOGnhrJk80ZHAS_qXnPEay

I w duecie: https://www.youtube.com/watch?v=mCwjEenPQPY&index=16&list=PLg846EvFxX4dOGnhrJk80ZHAS_qXnPEay

Ona też musi być psioniczna. Miłej niedzieli wszystkim.:-)

cz4rnuch
23-10-2016, 09:47
Ja tylko tak, bo właśnie odkryłem dla siebie małą Tinę S.
Zrobiła mi dzień. Naprawdę.:-D

Tina solo: https://www.youtube.com/watch?v=rV6SmY04WdE&index=13&list=PLg846EvFxX4dOGnhrJk80ZHAS_qXnPEay

I w duecie: https://www.youtube.com/watch?v=mCwjEenPQPY&index=16&list=PLg846EvFxX4dOGnhrJk80ZHAS_qXnPEay

Ona też musi być psioniczna. Miłej niedzieli wszystkim.:-)

Przypomina mi to popijawki z kumplem, który na sam koniec chlania zawsze serwuje mi składankę Drimów, Petruczich i innych diabłów (pewnie żeby mi się lepiej spało). Ale nie powiem, jeszcze sto lat picia i się pewnie przekonam :) Megadetha już sobie czasem bezwiednie zanucę gdy jestem w humorze.

Owain
23-10-2016, 09:54
Jestem muzycznym beztalenciem:( Nie dość, że nie nauczyłem się grać na żadnym instrumencie, to jeszcze koledzy prosili, abym na ogniskach nie śpiewał, bo mimo, iż bywali nietrzeźwi, słyszeli mój straszny fałsz:(

puch24
23-10-2016, 10:18
Hmmm... Ja mam figurę do chóru, a głos do baletu. :-) Ale słuch mam dobry. Nie mam za grosz artystycznych zdolności twórczych czy nawet odtwórczych, natomiast odbiorcą chyba nie jestem takim złym. Słoń nadepnął mi na gardło, ale nie na ucho. :-D

Owain
23-10-2016, 17:09
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/10/2iiwd4j-2.jpg
źródło (http://i65.tinypic.com/2iiwd4j.jpg)

Wy się na tym znacie, ale dziś mój primoplan taki specyficzny obrazek dał na tym spotkanym nad Wisłokiem fotelu. Są chyba nawet takie filtry powodujące taki efekt, ale nie wiem jak się to fachowo nazywa;) W każdym razie tu nic nie kombinowane. Choć kolor liści z tyłu - obrzydliwy.

puch24
23-10-2016, 17:23
Zupełnie nie wiem, o jaki efekt Ci chodzi... Co jest nie w porządku?

wpkx
23-10-2016, 17:33
Zapewne efekt Tyndalla.
A ja się nie/śmiało przypominam względem tłumaczenia.

Owain
23-10-2016, 17:34
Wiesz co? Nie wiem:) Może mi się zdaje. Ale nawet a6000 ma chyba taki efekt typu zdjęcia kolorowe z lat 70-80. Chodzi mi o tą taką dziwną de-kontrastowość wynikającą - moim zdaniem - z pracy światła na powłokach fioletowych primoplana. Ale może pieprzę głupoty.

puch24
23-10-2016, 17:43
W:
Jak poszłeś, to Cię nie ma, więc i tłumaczenie, itd... :-P

jo44
04-11-2016, 22:52
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/u/96160202/01.jpg)

mikemek
04-11-2016, 22:59
Ooo odblokowane :-)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/11/0e861d384aea33ceba5a67bfc91ad1bb-1.jpg
źródło (http://uploads.tapatalk-cdn.com/20161104/0e861d384aea33ceba5a67bfc91ad1bb.jpg)

puch24
05-11-2016, 12:32
bober at work?

mikemek
05-11-2016, 12:44
Tak wygląda, ale sprawcy nie widziałem.

Gdama
05-11-2016, 21:01
Odblokowane i od razu obgryzione ;)

jo44 - ładne, światło takie "glow" 8-)

jo44
05-11-2016, 22:46
jo44 - ładne, światło takie "glow" 8-)
Dzięki. :)

puch24
12-11-2016, 01:41
Zima przyszła.


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/11/30835958721_82969ed0a7_b-1.jpg
źródło (https://flic.kr/p/NYSmdH)
2016-11-11_15-44-19_DSCF7169_FinePix F770EXR (https://flic.kr/p/NYSmdH) by Maciej (https://www.flickr.com/photos/99229681@N04/), on Flickr


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/11/30622476030_50046fa3a5_b-1.jpg
źródło (https://flic.kr/p/NE1cfE)
2016-11-11_15-38-41_DSCF7166_FinePix F770EXR (https://flic.kr/p/NE1cfE) by Maciej (https://www.flickr.com/photos/99229681@N04/), on Flickr

Gdama
13-11-2016, 02:21
Do nas też

a6000+Jupiter 37A

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/11/lAIh5SX-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/lAIh5SX.jpg)

Owain
17-11-2016, 23:47
Szanowni!

Wielkie dzięki, za to, że byliście - i za to, że było miło. Tuszę, że rozstajemy się w zgodzie, bo jak mówi idiotyczne przysłowie, 'Baba z wozu, koniom lżej'. :D

Pamiętajcie, Sowy nie są tym, czym się wydają.

I pamiętaj rusałko, że nie wolno polować na dziki. :>

Stay Psionic!

Wasz ólóbiony eskimos

Owik

:)

madebyzosiek
18-11-2016, 15:08
Owain chyba Ci tego nie wybaczę... Kto teraz w zabawach będzie dziury odgadnąć potrafił he?

Owain
18-11-2016, 18:30
Owain chyba Ci tego nie wybaczę... Kto teraz w zabawach będzie dziury odgadnąć potrafił he?

Żegnam się z bawialnią, nie z nikoniarzami:) A zgadywanki musiałem odciąć, bo to było gorsze od heroiny i żona groziła rozwodem;)

:)

Gdyby jednak komuś brakowało formatu, którym niegdyś skaziliśmy wątek sony nex, a później realizowany w tym wątku, zapraszamy na nowe forum, którego adres mam w stopce. W sumie pisałem z moderatorami stąd, że wątek założyłem, by wentyl ciśnienia odkręcić z sony nex. Ale tu też było nie po drodze, więc chyba wszyscy powinni być zadowoleni z takiego obrotu sprawy:)

A wątek... może ktoś go resurekcnie;) Niniejszym zrzekam się do niego praw i kapelusz pozostawiam na krześle;)

Owik

madebyzosiek
21-11-2016, 15:04
Żegnam się z bawialnią, nie z nikoniarzami:) A zgadywanki musiałem odciąć, bo to było gorsze od heroiny i żona groziła rozwodem;)

:)

No, to ja rozumiem :) Moja żona tez ma uczulenie na hasło "co to jest", albo "ciekawe gdzie to" ;) No ale jakoś to omijam czasem i coś zgaduję, więc i Ciebie zapraszam ;)

A tu się cisza zrobiła... Co to, aparaty przestały zdjęcia robić, czy jak? :) Co taka cisza na ulicy?


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/08/201608240010Edit-1.jpg
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/s/2iqjbkevzkcgy2g/2016-08-24-0010-Edit.jpg)

mikemek
21-11-2016, 15:28
Co taka cisza na ulicy?


Bo policaj pilnuje [emoji28]


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/11/c4551fc040381413c2c42c36143ef789-1.jpg
źródło (http://uploads.tapatalk-cdn.com/20161121/c4551fc040381413c2c42c36143ef789.jpg)

madebyzosiek
21-11-2016, 15:48
Albo są na imprezie rodzinnej ;)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/11/DSC_6073-1.jpg
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/s/17odp1qmgpsysqp/DSC_6073.jpg)

cz4rnuch
21-11-2016, 16:00
Gdzie się impreza przeniosła to przecież wiadomo. Ojciec założyciel nawet adres zostawił więc czujcie się zaproszeni.

madebyzosiek
21-11-2016, 16:10
Gdzie się impreza przeniosła to przecież wiadomo. Ojciec założyciel nawet adres zostawił więc czujcie się zaproszeni.

Ale to oznaczą, że tu już tylko ruiny będą?


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/10/DSC_0428-1.jpg
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/s/06kpe9m7mhtxfnv/DSC_0428.jpg)

Wszyscy uciekli w siną dal? ;)

cz4rnuch
21-11-2016, 16:16
Raczej w psioniczną. Poza tym prawdziwa sztuka nie zna forumowych granic a dla wyrobników zawsze zostaje podwójne obywatelstwo.

mikemek
21-11-2016, 16:32
Ale to oznaczą, że tu już tylko ruiny będą?


Fasada dla niepoznaki [emoji1] A z tyłu walnie się nowoczesny apartamentowiec.


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/11/91bdd730fa7f787bd11e32637bfe10f8-1.jpg
źródło (http://uploads.tapatalk-cdn.com/20161121/91bdd730fa7f787bd11e32637bfe10f8.jpg)

madebyzosiek
21-11-2016, 17:02
...ale gestapo zadziałało jak zawsze w takich sprawach błyskawicznie.

Uśmiech mój szczery w tym wątku na twarzy, a Ty tak z grubej rury jedziesz porównaniem, co nie wypada jakoś dorosłemu, z tytułu historii...
Adres ów pewnie w stopce był, co niezgodne jest z regulaminem, a sposobów jak zaprosić "do siebie" jest więcej, co by się wredni zieleni nie czepiali...
A wypowiedź swą przemyśl... Ja pozwolę sobie pomilczeć w tych okolicznościach...

Tym czasem może jakaś dyskusja na trawie zielonej za fasadą?


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/10/DSC_6324-1.jpg
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/s/f2ycoluwjnh65ao/DSC_6324.jpg)

cz4rnuch
21-11-2016, 17:13
...Adres ów pewnie w stopce był, co niezgodne jest z regulaminem, a sposobów jak zaprosić "do siebie" jest więcej, co by się wredni zieleni nie czepiali... Jeśli się uważnie przeczyta regulamin to zakaz ten obowiązuje także w postach, co nie przeszkadza oczywiście umieszczać linki do komercyjnych stron i forów przez prawie wszystkich tu obecnych, łącznie z administracją. Tu chyba jednak bardziej chodzi o udowodnienie komuś gdzie jest jego miejsce a nie o przestrzeganie regulaminu.

madebyzosiek
21-11-2016, 18:50
W zaistnialej sytuacji nie pozostaje mi nic innego jak przeprosić, że uraziłem Twoje kombatanckie uczucia i naruszyłem komstrukcję delikatnej moderatorskiej natury.

Ja jako dość tolerancyjny człowiek urazy nie odczułem, jenak wypowiedź Twoja znacząco wykracza poza ramy dobrego smaku... To jakbym miał łagodnie określić, czemu przyczepić się ośmielam, bo prawdziwe zdanie na temat tego typu wypowiedzi moje wychowanie każe zachować dla siebie...
Ja jednak jestem ciekaw, czy poza węszeniem podstępów i szerzeniem pogardy dla zielonego koloru robicie jeszcze czasem zdjęcia jakieś? :)

tomfoot
21-11-2016, 19:06
To cieszę się niezmiernie, bo mamy stanowiska podobne. Ja też nie ośmielę się napisać, co tak naprawdę myślę o tym, co tu wypisujesz :-)

WoWo
21-11-2016, 21:38
"a jednak jestem ciekaw, czy poza węszeniem podstępów i szerzeniem pogardy dla zielonego koloru robicie jeszcze czasem zdjęcia jakieś?*"
Zosiek lubie Cie ale mozesz przestac byc smieszny. Co chcesz trupa uratowac ?

Jacek_Z
21-11-2016, 22:00
Nie. Sprzeciwia się defetyzmowi. W sumie nie wiem po co niektórzy masochiści są na tym forum. No nie, wiem. Są masochistami ;)

cz4rnuch
21-11-2016, 22:07
...W sumie nie wiem po co niektórzy masochiści są na tym forum. No nie, wiem. Są masochistami ;) Sam powinieneś nas najlepiej rozumieć, przecież robota moda to codzienna harówka i użeranie się z trollami a w zamian zero wdzięczności, tylko same pretensje ;)

Jacek_Z
21-11-2016, 22:20
To do mnie bylo ?
Jeśłi jakoś tam oceniam sytuację i chce to wyartykułować to muszę napisac post.
Siłą rzeczy on będzie pod czyims postem.
Jest pod twoim. Ale cie nie cytowałem.

madebyzosiek
21-11-2016, 22:47
Zosiek lubie Cie ale mozesz przestac byc smieszny. Co chcesz trupa uratowac ?

Nie chodzi o ratowanie trupa, tylko o próbę wstania z kolan i pójścia do przodu... Równie dobrze możnaby zamknąć ten wątek, ale sporo osób, w tym ja, lubiało tu zaglądać dla fotek tu publikowanych. A że mnie ta wszędobylska niechęć do zieleni nie rusza, to co poradzę. Dlatego pytam, ale nie jak pani z przedszkola, tylko jak ciekawy nowych wizji fotografii...
Ech, jakiś dzień pisania "od rzeczy" mam, już kończę ;)

Jacek_Z
21-11-2016, 22:53
w sumie sytuacja stała sie dziwaczna. Nie sądzicie?
Moderator podtrzymuje wątek, mimo, że moderatorzy podobno nie lubia tego wątku.
Widać, że cos tu jest nielogiczne? Widać.
No to powinno dać coś do myslenia. Może to jednak ci moderatorzy nie sa winni zachowań niektórych użytkowników, tylko sami użytkownicy?

cz4rnuch
21-11-2016, 23:05
A może Jacku jest tak, że większość moderatorów jest ok, ale jest wśród was ta jedna (lub więcej) czarna owca, która lubi jątrzyć? A co do wątku, to Owain się go zrzekł także jeżeli zosiek ma ochotę to może go ciągnąć. Tyle, że większość z bywalców i tak już go nie odwiedza, bo w ten czy inny sposób, nie rozstrzygając już nawet o winie, atmosfera się popsuła a wątek ten na specyficznej atmosferze w głównej mierze się opierał. Gadanie samemu ze sobą jest jednak średnio przyjemne. Wiem, bo sam prowadziłem taki wątek :)

kurako92
21-11-2016, 23:54
To tak na sam koniec, co to znaczy w ogóle psoniczny
?

!AGresT
22-11-2016, 08:16
A może Jacku jest tak, że większość moderatorów jest ok, ale jest wśród was ta jedna (lub więcej) czarna owca, która lubi jątrzyć?

A może jest tak, że większość użytkowników jest ok, ale jest wśród nas ta jedna (lub więcej) czarna owca, która lubi jątrzyć?
Jakoś dziwnym zbiegiem okoliczności, przy tego typu aferkach przewija się ta sama osoba. Pszipadek?
kurako92 - psoniczny znaczy - zobaczcie, jacy jesteśmy wyjątkowi z naszym niebanalnym poczuciem humoru wśród sztywniaków, którzy nic nie rozumieją. Tak mi mówi translator google.

cz4rnuch
22-11-2016, 09:35
A może jest tak, że większość użytkowników jest ok, ale jest wśród nas ta jedna (lub więcej) czarna owca, która lubi jątrzyć?...Jedno nie wyklucza drugiego. Stwierdziłem tylko fakt iż to że jeden z modów (Zosiek) próbuje resuscytować tragicznie zmarłego wątunia nie oznacza z automatu, że wszyscy modzi są święci.

...Jakoś dziwnym zbiegiem okoliczności, przy tego typu aferkach przewija się ta sama osoba. Pszipadek?... Piszesz o konkretnym modzie? :) Fakt, prawie zawsze gdy pojawiał się w IS wychodziły z tego jakieś aferki :) Pszipadek? Niewykluczone, że jednak nie.

...psoniczny znaczy - zobaczcie, jacy jesteśmy wyjątkowi z naszym niebanalnym poczuciem humoru wśród sztywniaków, którzy nic nie rozumieją. Tak mi mówi translator google. Na translatorze bym tak bardzo nie polegał. Ja nie mam zupełnie poczucia humoru a psionicznych lubię i coś tam nawet rozumiem. Skoro po przeczytaniu tego co wypluł translator tak się do psionicznych uprzedziłeś to ciężko Ci będzie o obiektywne podejście do sprawy. Ja jestem dwuforumowy więc może mam deko łatwiej.

!AGresT
22-11-2016, 09:42
Piszesz o konkretnym modzie?
Dobrze wiesz, że nie.

. Ja nie mam zupełnie poczucia humoru /.../ Skoro po przeczytaniu tego co wypluł translator tak się do psionicznych uprzedziłeś to ciężko Ci będzie o obiektywne podejście do sprawy.
Faktycznie, nie masz.

cz4rnuch
22-11-2016, 09:47
Dobrze wiesz, że nie...Byłeś taki tajemniczy to zapytałem, bo wszystkie fakty mi pasowały.


...Faktycznie, nie masz.Więc trzeba wprowadzić korektę do googlowskiej definicji :) Cieszę się, że cytat przedłużyłeś też o wzmiankę o braku obiektywizmu. Przynajmniej wiemy na czym stoimy.

fafniak
22-11-2016, 10:09
Nie sądzicie że jak już przybysze z elitarnego innego wymiaru odeszli to należałoby zamknąć wątek? Wydaje się że budzi on dość dziwne reakcje.

!AGresT
22-11-2016, 10:23
E, tam, zamykać. Dopiero by się okazało, że modzi blokują kanały wolnej artykulacji, czy coś w tym stylu.
Samo za jakiś czas się zamknie.

cz4rnuch
22-11-2016, 10:33
Nie sądzicie że jak już przybysze z elitarnego innego wymiaru odeszli to należałoby zamknąć wątek?... Taki ten wymiar elytarny, że każdy ma do niego wstęp :) Przecież o to właśnie miecze się kruszy w sąsiednim wątku. Poza tym większość nie odeszła, tylko bywa na obu forach (w tym okropny Owik) także dziwna trochę ta twoja szydera. Gdy przy okazji np twojego wątku komentarze ustaną to należy go zamknąć, bo ludzie się do innych wątków przenieśli?

...Samo za jakiś czas się zamknie. Tu pewnie masz rację. Ale drzwi lepiej zostawić niedomknięte, np dla Ciebie. Ostatnio często tu bywasz :)

samek
22-11-2016, 11:30
... psoniczny znaczy - zobaczcie, jacy jesteśmy wyjątkowi z naszym niebanalnym poczuciem humoru wśród sztywniaków, którzy nic nie rozumieją. Tak mi mówi translator google.


Nie sądzicie że jak już przybysze z elitarnego innego wymiaru odeszli to należałoby zamknąć wątek? Wydaje się że budzi on dość dziwne reakcje.

Tak się zastanawiam co by tu powiedzieć/napisać. Że się nie spodziewałem?
Tak - to jest odpowiednie. Adamie i Marcinie - nie spodziewałem się.

puch24
22-11-2016, 11:30
Ciekawe, że nagle i niespodzianie, gdy wątek podobno zdycha, pojawiły się tu osoby, które tu nie bywały wcześniej, gdy wątek żył. Taniec na grobie? :-P

cz4rnuch
22-11-2016, 11:38
Nie, to zwykły, radosny taniec. A ty po prostu jesteś smutasem i pewnie nie masz poczucia humoru, bo sytuacja przecież jest na swój sposób komiczna.

tomfoot
22-11-2016, 11:48
Za chwilę się okaże, ze wszyscy to miejsce kochali. Tyle, ze wichrzyciele je niszczyli. Przecież setki osób chciały tu radośnie zamieszczać swoje zdjęcia.

mikemek
22-11-2016, 11:58
A właściwie co stoi na przeszkodzie? Ja na ten przykład mam zdjęcie grzyba. Ten konkretny wlazł na drzewo, żeby lepiej widzieć. Bo przecież lepiej widzieć, niż przegapić...

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/11/543b2c464009d088a87615fff3dcc033-1.jpg
źródło (http://uploads.tapatalk-cdn.com/20161122/543b2c464009d088a87615fff3dcc033.jpg)

Jacek_Z
22-11-2016, 12:12
Ciekawe, że nagle i niespodzianie, gdy wątek podobno zdycha, pojawiły się tu osoby, które tu nie bywały wcześniej, gdy wątek żył. Taniec na grobie? :-P
Ujmę to inaczej.
Gdy są wątki mocno odbiegające od normy, to wywołują u jednych aplauz, a u drugich ... nie mam dobrego słowa. W każdym razie ślą raporty, że coś jest nie tak. Niezadowolonych jest więcej niż ci, co zabierali/zabierają głos w wątku. To nie jest tak, że jeden moderator ma widzimisię. Ma on podobne zdanie jak wiele innych osób.
Nie jesteśmy jednorodni (jako forumowicze), mamy różne zapatrywania.
W sprawie tytułu - pisałem PW do Owaina (obchodze się z nimi jak z jajkiem, do czasu) by go zmienił na taki, by wszyscy wiedzieli o co może w nim chodzić. Bez czytania wstępniaka. Nie chciał zmieniać.
Co do zamykania - usunął zdjęcia, więc wątek nie wygląda teraz zachęcająco. I zmierza ku zamknięciu. Nie ma tu tłumów osób o tak specyficznym poczuciu humoru by ten wątek kontynuowany był tak jak się zaczął. Te osoby są gdzie indziej.

!AGresT
22-11-2016, 12:47
sytuacja przecież jest na swój sposób komiczna.

Właśnie.

To, że ktoś się w wątku nie odzywa, nie znaczy, ze go nie zna i nie zagląda.
Ten wywołuje u mnie dziwne "deżawi", może dlatego się odezwałem.
Ale może rzeczywiście niepotrzebnie.

cz4rnuch
22-11-2016, 13:00
...Co do zamykania - usunął zdjęcia, więc wątek nie wygląda teraz zachęcająco. I zmierza ku zamknięciu. Nie ma tu tłumów osób o tak specyficznym poczuciu humoru by ten wątek kontynuowany był tak jak się zaczął. Te osoby są gdzie indziej. Tłumów tu chyba nigdy nie było a bezzdjęciowe wątki zombie to przecież specjalność tego forum (choć tu akurat, mimo braku wrzutek kolegi owain i wpkx, zdjęć nie brakuje) ;) Mi już na tym wątku nie zależy i może macie racje, że (na tym forum) formuła się wyczerpała, ale pragnę zauważyć że oprócz osób, które wątek znają ale się nie odzywają (jak kolega AGresT) są jeszcze takie, które nadal coś tu wrzucają (w tym wasz zielony kolega) więc zamykanie bawialni właściwie bez powodu moim zdaniem byłby okazaniem braku szacunku dla tych kolegów.

madebyzosiek
22-11-2016, 13:21
Ja się chyba jednak poddaje, myślałem że tu wyluzowani i weseli jeszcze bywają, a nie tylko sfrustrowani i obrażeni... To jest przestrzeń wirtualna naszego bytu, trzeba mieć dystans do tego co się tu dzieje, do siebie, innych, a przy tym umieć być kulturalnym. Trzeba umieć się śmiać tak, żeby każdy się uśmiechał, trzeba umieć się ugryźć w palec (czyli w język) podczas pisania, trzeba znać granice dobrego smaku, no i wykorzystywać przestrzeń cyferkową do dobrej zabawy i wymiany doświadczeń... Takie tam cechy (w mojej opinii) przedstawiające dorosłego człowieka, w wirtualnym swiecie... ;)

Idę sobie szumu strumyka posłuchać ;)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/10/DSC_0288-1.jpg
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/s/jhbs974dgd1f3jw/DSC_0288.jpg)

kurako92
22-11-2016, 13:23
Ja się chyba jednak poddaje, myślałem że tu wyluzowani i weseli jeszcze bywają, a nie tylko sfrustrowani i obrażeni... To jest przestrzeń wirtualna naszego bytu, trzeba mieć dystans do tego co się tu dzieje, do siebie, innych, a przy tym umieć być kulturalnym. Trzeba umieć się śmiać tak, żeby każdy się uśmiechał, trzeba umieć się ugryźć w palec (czyli w język) podczas pisania, trzeba znać granice dobrego smaku, no i wykorzystywać przestrzeń cyferkową do dobrej zabawy i wymiany doświadczeń... Takie tam cechy (w mojej opinii) przedstawiające dorosłego człowieka, w wirtualnym swiecie... ;)

Idę sobie szumu strumyka posłuchać ;)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/10/DSC_0288-1.jpg
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/s/jhbs974dgd1f3jw/DSC_0288.jpg)
Kwintesencja! :) proponuję żeby ci którzy chca w miłej atmosferze spędzać czas wolny to zostają, a hejterzy i inni przechodzą w cyfrowa ciemność.

kurako92
22-11-2016, 13:24
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/11/e9cd622d48ba50fbd6e26cc3a54b25a0-1.jpg
źródło (http://uploads.tapatalk-cdn.com/20161122/e9cd622d48ba50fbd6e26cc3a54b25a0.jpg)

Ogarniamy się bo skończymy jak on :)

mikemek
22-11-2016, 13:31
Zosiek strumyk ładny ale..


(...) tylko sfrustrowani i obrażeni...

bardzo proszę o wyjęcie mnie z tego wspólnego wora, dodatkowe miejsce będzie jak znalazł na mikołajkowe prezenty [emoji28]

tomek_jj
22-11-2016, 13:51
Ujmę to inaczej.
Gdy są wątki mocno odbiegające od normy, to wywołują u jednych aplauz, a u drugich ... nie mam dobrego słowa. W każdym razie ślą raporty, że coś jest nie tak. Niezadowolonych jest więcej niż ci, co zabierali/zabierają głos w wątku.
.
No i to jest FENOMENALNE. To ja rozumiem - czujność czekisty. Raportować, raportować, na bzdury nie pozwalać. Bo do czego to panie dojdzie. A słyszałeś pan- podobno modów poobrażały, i wątek im zamknęły, bananów im dali i dobrze.

madebyzosiek
22-11-2016, 14:08
bardzo proszę o wyjęcie mnie z tego wspólnego wora, dodatkowe miejsce będzie jak znalazł na mikołajkowe prezenty [emoji28]

A przepraszam, zapomniałem, że generalizowanie bywa niesprawiedliwe, zatem poprawiam swą wypowiedź, że tu większość sfrustrowanych i obrażonych zostało, a ja dla takich jak Ty próbę reanimacji podjąłem... Ale czy spacer będzie udany...?


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/06/05-3.jpg
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/s/xil2bwhudml1b1v/05.jpg)

kurako92
22-11-2016, 14:47
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/11/5bf6923886926e24fab12199ed15ca38-1.jpg
źródło (http://uploads.tapatalk-cdn.com/20161122/5bf6923886926e24fab12199ed15ca38.jpg)
Bo trochę drogi przed nami

madebyzosiek
22-11-2016, 14:54
Bo trochę drogi przed nami

To może każdy zdoła zdobyć coś dla siebie...? ;)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/12/DSC_1663-1.jpg
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/s/czicxvsno9z535e/DSC_1663.jpg)

kurako92
22-11-2016, 15:43
Idę zaraz odebrać pierwszy wywołany film analogowy w życiu, ten z potargana perforacja, ciekawe czy coś wyszło z tego :)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/11/fdebea02c284803deaaa5b0a9b8c869d-1.jpg
źródło (http://uploads.tapatalk-cdn.com/20161122/fdebea02c284803deaaa5b0a9b8c869d.jpg)
A po przekreceniu blokady spustu 2 film zwinal się prawidłowo :)

Jacek_Z
22-11-2016, 15:47
No i to jest FENOMENALNE. To ja rozumiem - czujność czekisty. Raportować, raportować, na bzdury nie pozwalać. Bo do czego to panie dojdzie. A słyszałeś pan- podobno modów poobrażały, i wątek im zamknęły, bananów im dali i dobrze.To na pewno nie jest fenomenalne. To jest życie. Realia. Praktyka.
Nie bardzo jest po co nawiązywać do moderatorów. Reagujemy na raporty, na to co samy wpadamy czytając to forum tak jak każdy użytkownik. Bo też nimi jesteśmy.

W zdecydowanej większości przypadków początek każdej "niezgody" nie jest spowodowany przez moderatora. Natomiast moderator, przywołany i podejmujący jakieś działanie staje się kimś na kim się można wyżyć. Na nikoniarzach mamy duuużą tolerancje jeśli chodzi o zgodę na narzekanie na nas. Na innych forach dyskutujących z moderatorami szybko pacyfikują. Wiem coś o tym bo jestem moderatorem na dwóch innych forach ;)

tomek_jj
22-11-2016, 16:46
To na pewno nie jest fenomenalne. To jest życie. Realia. Praktyka.
Nie bardzo jest po co nawiązywać do moderatorów. Reagujemy na raporty, na to co samy wpadamy czytając to forum tak jak każdy użytkownik. Bo też nimi jesteśmy.

eee daj spokój, to mi nie o modów przecież. Ja nie mogę pojąć, że ktoś, taki jakiś user zagląda na zadupie tej metropolii N i raportuje, że tu śmierdzi. No że raportuje zwykły bywalec nie mogę pojąć. Bo niby co, niby dlaczego? Rozumiem, że coś komuś w wątku o NEX, ale tu?.

puch24
22-11-2016, 20:38
madebyzosiek,

Bardzo ładnie szumi ten Twój strumyk, a jeszcze bardziej podoba mi się to, jakie to zdjęcie jest zaskakujące. Jest duże, i nie widać go w całości od razu przy przewijaniu ekranu. Najpierw widać tę część "uporządkowaną" przez człowieka - prostą, sztuczną krawędź zapory, przez którą przelewa się woda. I w miarę przewijania w dół otwiera się ta dość zaskakująca część naturalna, z bajkowymi kolorami. Bardzo fajne, zwłaszcza przez ten efekt zaskoczenia. Powinieneś ludziom pokazywać to zdjęcie, zaczynając od góry... :-P

A co do wątku - nasunęła mi się taka bardzo ogólna, ale smutna uwaga - nie mówię tu o nikim konkretnym - że są ludzie, których po prostu uwiera nieznośnie to, że są ludzie inni od nich. I nie spoczną, póki nie przejadą po nich walcem, by było równo, gładko, i tak samo. I nie chodzi mi tu o jakąś wydumaną elitarność, wybijanie się ponad przeciętność, itp., tylko po prostu o inność, która jest nieznośna i którą trzeba za wszelką cenę wyrównać do poziomu, choć, tak naprawdę, nikomu to w niczym nie powinno przeszkadzać. Co komu przeszkadza, że ktoś w wątku np. sprzętowym wrzuci zdjęcie "niesprzętowe" albo sobie przez chwilę poględzi nie na temat? (oczywiście nie mówię tu o przypadkach ewidentnego naruszania czyjegoś dobrego imienia czy dobrych obyczajów, chodzi mi o "drobne" wykroczenia przeciw formule). Okazuje się, że są ludzie, którzy nie spoczną, póki tego nie ukrócą, choć im to w sumie w niczym nie powinno przeszkadzać, a już na pewno oni sami nie zostali przy okazji w żaden sposób spostponowani, nie były to żadne wycieczki ad personam czy obelgi, itp. No ale cóż, jak widać są ludzie, którzy czują się niespełnieni, gdy nie naprawią czegoś nawet tam, gdzie nie jest popsute.

Jacek_Z
22-11-2016, 22:17
A co do wątku - nasunęła mi się taka bardzo ogólna, ale smutna uwaga - nie mówię tu o nikim konkretnym - że są ludzie, których po prostu uwiera nieznośnie to, że są ludzie inni od nich..No są, Zycie.


po prostu o inność, która jest nieznośna i którą trzeba za wszelką cenę wyrównać do poziomu, choć, tak naprawdę, nikomu to w niczym nie powinno przeszkadzać. Co komu przeszkadza, że ktoś w wątku np. sprzętowym wrzuci zdjęcie "niesprzętowe" albo sobie przez chwilę poględzi nie na temat? (oczywiście nie mówię tu o przypadkach ewidentnego naruszania czyjegoś dobrego imienia czy dobrych obyczajów, chodzi mi o "drobne" wykroczenia przeciw formule). Okazuje się, że są ludzie, którzy nie spoczną, póki tego nie ukrócą, choć im to w sumie w niczym nie powinno przeszkadzać, a już na pewno oni sami nie zostali przy okazji w żaden sposób spostponowani, nie były to żadne wycieczki ad personam czy obelgi, itp. No ale cóż, jak widać są ludzie, którzy czują się niespełnieni, gdy nie naprawią czegoś nawet tam, gdzie nie jest popsute.Tak dobrze to nie wygląda. Na tak drobne sprawy moderator nie zareaguje, zapewne przepuści mały OT, a już zna pewno zdjęcie. Tu chodzi o większe róznice. Np. to co d90 kwestionował (tytuł zdjęcia), reakcje innych na to itd. itd. A działanie moderatorów powoduje uaktywnienie się osób, które nie lubią (miały kary). I co zrobić z osobami, które święte nie są, maja po 5 kartek za obrażanie. Pieścić się z nimi czy nie?

doktor
29-11-2016, 23:12
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/11/l1005025s-1.jpg
źródło (https://zciemniacz.files.wordpress.com/2016/11/l1005025s.jpg)


Nie ma ucieczki przed gębą, jak tylko w inną gębę.

doktor
04-12-2016, 00:30
Where's my nurse? I need some healing
I've been paralyzed by a lack of feeling
I can't even find anything worth stealing

Wszystko wskazuje na to, że skończycie jak AO

tomfoot
18-07-2017, 15:16
Tu napiszę, bo nie mam juz gdzie. Mam nadzieję, że tego moderatorzy nie skasują, bo jeden raz i jedyny to zamieszczę do własnej obrony i w polemikę wchodzić nie będę. Zostałem na forum psioniczni oskarżony, ze używając fałszywej tożsamości kalumnie na nich rzucałem. Nie będę od nowa tu wszystkiego opisywał, bo dwa dni starałem się u źródeł (czyli u administracji psionicznych) temat wyjaśnić. Dzisiaj okazało się, po mailu z innego jeszcze forum otrzymanym, ze kombinacje przy ip nie są współzałożycielowi psionicznych obce, a i na nikoniarzy pod różnymi nickami i ip wchodzi. I nagle po odkryciu tego po raz pierwszy i jedyny na psionicznych bana dostałem. To dla mnie dowod ostateczny i ostrzeżenie, ze w celu nakręcenia odsłon kolega W. to zrobił.
Podkreślę raz jeszcze - jestem i tu i na cb od ładnych lat kilku, zdarzało mi się wielokrotnie nie po myśli moderacji pisać, za co bany czasowe dostawalem. Swego czasu tez w obronie założycieli psionicznych tutaj stanąłem, bo wolności i demokracji w moim mniemaniu bronili. Pomyliłem się okrutnie, bo to szuje i kanalie zwykłe są, w dodatku tchórzem zwykłym podszyte (nie o tych co tam login popełnili piszę!!!) Co pod swoim jak zwykle nickiem publikuję, świadomy ze ban kolejny nade mną zawiśnie (blaszak, ale nie Ty ok :-) )

tomfoot
18-07-2017, 15:50
No i jednak jeszcze uzupełnię. Bo to nie wszystkogdziesmajacy W i O z tamtego forum są winni, tylko jak po ostatnim wpisie się okazuje opieszałość nikoniarzy zgubę przynosi. Ci ludkowie są perfidni i do wszystkiego zdolni. Niejedno forum już rozwalił W. i do tego samego teraz dąży. To jest moim zdaniem niepojęte. Jacek i sam Fomag - do Was problem kieruję, bo oni tu na codzień są, działają i dywersję prowadzą. Jeżeli kłamię - to proszę bardzo i stąd i z cb mnie w kosmos poślijcie, ale chamom muszę powiedzieć NIE.

frogi
18-07-2017, 17:02
No i jednak jeszcze uzupełnię. Bo to nie wszystkogdziesmajacy W i O z tamtego forum są winni, tylko jak po ostatnim wpisie się okazuje opieszałość nikoniarzy zgubę przynosi. Ci ludkowie są perfidni i do wszystkiego zdolni. Niejedno forum już rozwalił W. i do tego samego teraz dąży. To jest moim zdaniem niepojęte. Jacek i sam Fomag - do Was problem kieruję, bo oni tu na codzień są, działają i dywersję prowadzą. Jeżeli kłamię - to proszę bardzo i stąd i z cb mnie w kosmos poślijcie, ale chamom muszę powiedzieć NIE.
A kto to i co to jest to "W i O", czy to tylko jakieś info dla wtajemniczonych? :)

tomfoot
18-07-2017, 18:00
W polemiki nie miałem wchodzić. O - spójrz na tego wątku założyciela. W - tchórz inaczej, chyba wszystko tu pokasował, jak na innych forach które podstępem rozwalił (ale nie szukam już, bo szkoda rąk w gówno zamaczać). Za 5-6 miesięcy podobnie jak ze mną, z użytkownikiem Ligo pojadą. Nie wierzycie? Zobaczycie.

Rycerz
18-07-2017, 19:22
Tu napiszę, bo nie mam juz gdzie. Mam nadzieję, że tego moderatorzy nie skasują, bo jeden raz i jedyny to zamieszczę do własnej obrony i w polemikę wchodzić nie będę. Zostałem na forum psioniczni oskarżony, ze używając fałszywej tożsamości kalumnie na nich rzucałem. Nie będę od nowa tu wszystkiego opisywał, bo dwa dni starałem się u źródeł (czyli u administracji psionicznych) temat wyjaśnić. Dzisiaj okazało się, po mailu z innego jeszcze forum otrzymanym, ze kombinacje przy ip nie są współzałożycielowi psionicznych obce, a i na nikoniarzy pod różnymi nickami i ip wchodzi. I nagle po odkryciu tego po raz pierwszy i jedyny na psionicznych bana dostałem. To dla mnie dowod ostateczny i ostrzeżenie, ze w celu nakręcenia odsłon kolega W. to zrobił.
Podkreślę raz jeszcze - jestem i tu i na cb od ładnych lat kilku, zdarzało mi się wielokrotnie nie po myśli moderacji pisać, za co bany czasowe dostawalem. Swego czasu tez w obronie założycieli psionicznych tutaj stanąłem, bo wolności i demokracji w moim mniemaniu bronili. Pomyliłem się okrutnie, bo to szuje i kanalie zwykłe są, w dodatku tchórzem zwykłym podszyte (nie o tych co tam login popełnili piszę!!!) Co pod swoim jak zwykle nickiem publikuję, świadomy ze ban kolejny nade mną zawiśnie (blaszak, ale nie Ty ok :-) )

rozbawiłeś mnie ;-) tą prośba blaszak nie ty ;-)

nie widzę powodu do bana.

tomfoot
18-07-2017, 20:00
To ja blaszak napiszę. Może to powód do banana będzie. W zasadzie to to podobne będzie do tego co w pw napisałem. Nie spodziewałem się od Ciebie maila, no nie i ch... Po prostu. Broniłem tu sk.synstwa jak się okazało. Głupi byłem jak stary, przyznaję. Zwieść się dałem jak nastolatka, co przestrogą niech dla innych będzie.
Oficjalnie zatem: PRZEPRASZAM moderatora zielonego o niku blaszak, bo na niego tu wielokrotnie bluzgałem, a niesłusznie.

O kimkolwiek złego nie napiszę dalej, ale z dala moim doświadczeniem od lewego forum się trzymajcie, bo nie pierwszy raz tak samo jego twórca zrobił, by kłótnię wprowadzić. Analogowi resztę dopowiedzą zainteresowanym.

cz4rnuch
19-07-2017, 00:03
Tomaszu, obiecaaałłłeeeśśś. Poza tym tyle się namęczyłeś prowadząc tu rozmowę sam ze sobą i próbując zniechęcić (chyba siebie?) do tego diabelskiego forum a tymczasem od dawna pies z kulawą nogą tam nie zagląda (pomijając tych 10u stałych bywalców, którzy nie mają nic ciekawszego do roboty, niestety też się do nich zaliczam). Nie lepiej ulokować moce przerobowe w coś bardziej użytecznego?

!AGresT
19-07-2017, 10:57
kombinacje przy ip nie są współzałożycielowi psionicznych obce, a i na nikoniarzy pod różnymi nickami i ip wchodzi.

Narzekacie na naszych moderatorów, a tu proszę, ledwo PaulDrasch się w wątku A7 odezwał, a już bana zaliczył :D

cz4rnuch
19-07-2017, 11:27
Naszych czyli których?

!AGresT
19-07-2017, 12:29
No, naszych, to tutejszych przecież. A których innych?

cz4rnuch
19-07-2017, 12:36
To przeca nasi tutejsi Paulowi D. bana wręczyli. Czy nie?

!AGresT
19-07-2017, 12:38
No tak, przecież za to ich chwalę.

cz4rnuch
19-07-2017, 12:44
No tak. Zawsze tu narzekano na ich opieszałość :)

spiritus
19-07-2017, 12:44
Zieloni to ZUO. Zawsze sie do czegos przyczepia :D

!AGresT
19-07-2017, 12:47
No tak. Zawsze tu narzekano na ich opieszałość :)

Nie wiem, czy zawsze, ale uważam, że wielu idiotycznych sytuacji by nie było, gdyby modzi reagowali szybko i zdecydowanie.

Jacek_Z
19-07-2017, 13:02
Weźcie pod uwagę, że czasami by wyjaśnić sytuację pisze się PW do "banowanego". Tzn właśnie do kandydata na bana, bo nie da się pisać z kimś jak jest zbanowany. A użytkownicy traktują to jako jako naszą opieszałość.

cz4rnuch
19-07-2017, 13:05
Akurat w tym przypadku (czy nawet w dwóch ostatnich) chyba nikt nie narzekał.

Jacek_Z
19-07-2017, 19:40
What? :shock:

Post #8985 w sony A7
Nicki różnią się spacją. Tam jest PaulDrasch
Inne IP i inna o rok data rejestracji.

Ligo
09-10-2021, 00:04
Odświeżam.8-)

wpkx
09-10-2021, 08:24
Odświeżam.8-)
Wszelki Paul Drasch Pana Ligo chwali! :D

notdot
09-10-2021, 09:41
Odświeżam.8-)

a o czym jest ten wontek?