Zobacz pełną wersję : [ ... Smartfon ] iPhone też może - dla posiadaczy iPhonów i nie tylko
pastwisko
11-01-2014, 22:12
Jako że zaobserwowałem duże zapotrzebowanie na dzielenie się zdjeciami z komórek, ktore tez robią zdjęcia (a o to chodzi w tym forum posrednio i bezposrednio), to zakładam wątek by te foty tu wrzucać. Na początek coś z niskiej półki jakościowej coby poziom szedł w górę ;) Proszę tu nie wrzucać fot z komapaktów! Komórkas only!
Nokia 206
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://scontent-b-mxp.xx.fbcdn.net/hphotos-frc3/998001_558523767547731_2070954776_n.jpg?dl=1)
no i walnąłem byka w tytule, czy ktoś władny by poprawił pliz pliz pliz?
Jakiś iPhone
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/11/p251081984-1.jpg
źródło (http://lech.zenfolio.com/img/s3/v23/p25108198-4.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/01/evehahy7-2.jpg
źródło (http://img.tapatalk.com/d/14/01/12/evehahy7.jpg)
Xperia-Z1
z telefonu...
Nokia E66
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/01/11910360815_6d24976125_o-2.jpg
źródło (http://farm8.staticflickr.com/7294/11910360815_6d24976125_o.jpg)
Motorola Razr I + Lomo Camera
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/01/20131020124540ps-2.jpg
źródło (https://lh3.googleusercontent.com/-9711rh9g1aQ/UtuqEBbCB4I/AAAAAAAAESo/pQ4Y8SmT_BQ/w800-h600-no/2013-10-20-12-45-40ps.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/01/IMG_0612JPG-2.jpg
źródło (https://lh5.googleusercontent.com/-zqBZni2bqEA/UdFKslVRnmI/AAAAAAABHjI/p9Nwl5Ry8RQ/s720/IMG_0612.JPG)
Galaxy SII
Dziadek Xperia Neo V
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://s1.postimg.org/uxu01p3wv/IMG_20130218_121720.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://s1.postimg.org/63ai7mj2n/IMG_20130219_145319.jpg)
przem426
11-02-2014, 11:26
Nokia N8 + Nokia Panorama + LR
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/02/8578918091_72e48b52af_b-2.jpg
źródło (http://www.flickr.com/photos/canned_sardine/8578918091/)
>> KLIK << (http://www.flickr.com/photos/canned_sardine/8578918091/) - większy rozmiar
Nokia N8 + LR
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/02/8595377515_73334129b8_b-2.jpg
źródło (http://www.flickr.com/photos/canned_sardine/8595377515/)
Nokia 808 PV + przyłożony nikkor af-s 50 1.4 na pełnej dziurze, szczątkowa obróbka od razu w telefonie.
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/02/9471063157_9a936c5cea_b-2.jpg
źródło (http://www.flickr.com/photos/canned_sardine/9471063157/)
Nokia 808 PV + kartonik z wyciętym serduszkiem dla uzyskania kształtnego bokehu, szczątkowa obróbka od razu w telefonie
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/02/8960811605_8e7407609e_b-2.jpg
źródło (http://www.flickr.com/photos/canned_sardine/8960811605/)
Ajfonem nie, ale za to Nexusem
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/08/14199850630_5936ff6da9_c-3.jpg
źródło (https://farm4.staticflickr.com/3868/14199850630_5936ff6da9_c.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/08/13647348795_27b66f4686_c-3.jpg
źródło (https://farm4.staticflickr.com/3793/13647348795_27b66f4686_c.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/08/14748962913_13b9e6c9d4_c-3.jpg
źródło (https://farm4.staticflickr.com/3888/14748962913_13b9e6c9d4_c.jpg)
cz4rnuch
17-08-2014, 08:31
Z łączki eLGkiem koszone.
1.
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/08/zdzis_max2_zps2ae6de96-2.jpg
źródło (http://i1372.photobucket.com/albums/ag344/cz4rnuch/zdzis_max-2_zps2ae6de96.jpg)
2.
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/08/zdzis_max3_zps90c46ddf-2.jpg
źródło (http://i1372.photobucket.com/albums/ag344/cz4rnuch/zdzis_max-3_zps90c46ddf.jpg)
3.
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/08/zdzis_max_zpscc244d3d-2.jpg
źródło (http://i1372.photobucket.com/albums/ag344/cz4rnuch/zdzis_max_zpscc244d3d.jpg)
4.
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/08/zdzis_max5_zpse197ce5c-2.jpg
źródło (http://i1372.photobucket.com/albums/ag344/cz4rnuch/zdzis_max-5_zpse197ce5c.jpg)
5.
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/08/zdzis_max4_zpsf537a822-2.jpg
źródło (http://i1372.photobucket.com/albums/ag344/cz4rnuch/zdzis_max-4_zpsf537a822.jpg)
cz4rnuch
19-08-2014, 15:10
I jeszcze kilka tak dla s(z)PORTu.
1.
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/08/zdzis_max_zpsac894021-2.jpg
źródło (http://i1372.photobucket.com/albums/ag344/cz4rnuch/zdzis_max_zpsac894021.jpg)
2.
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/08/zdzis_max2_zps008a0dfc-2.jpg
źródło (http://i1372.photobucket.com/albums/ag344/cz4rnuch/zdzis_max-2_zps008a0dfc.jpg)
3.
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/08/zdzis_max4_zps7d48801c-2.jpg
źródło (http://i1372.photobucket.com/albums/ag344/cz4rnuch/zdzis_max-4_zps7d48801c.jpg)
4.
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/08/zdzis_max1_zps3e2ae0bd-2.jpg
źródło (http://i1372.photobucket.com/albums/ag344/cz4rnuch/zdzis_max-1_zps3e2ae0bd.jpg)
5.
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/08/zdzis_max5_zps60238e8a-2.jpg
źródło (http://i1372.photobucket.com/albums/ag344/cz4rnuch/zdzis_max-5_zps60238e8a.jpg)
cz4rnuch
29-08-2014, 21:56
CD. kronik portowych.
Sjesta
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/08/statyw_zps759ac3c6-1.jpg
źródło (http://i1372.photobucket.com/albums/ag344/cz4rnuch/statyw_zps759ac3c6.jpg)
Kumulacja
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/08/statyw11_zps18d0560e-1.jpg
źródło (http://i1372.photobucket.com/albums/ag344/cz4rnuch/statyw-11_zps18d0560e.jpg)
Pasy I
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/08/statyw2_zpsd43002b0-1.jpg
źródło (http://i1372.photobucket.com/albums/ag344/cz4rnuch/statyw-2_zpsd43002b0.jpg)
Pasy II ( ...a Pan niech zwinie te pasy bo tylko zamieszanie robi.)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/08/statyw3_zps21014aca-1.jpg
źródło (http://i1372.photobucket.com/albums/ag344/cz4rnuch/statyw-3_zps21014aca.jpg)
Rzut oka na przemysł stoczniowy (ramka oczywiście zbędna)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/08/statyw9_zpsc30ea3a8-1.jpg
źródło (http://i1372.photobucket.com/albums/ag344/cz4rnuch/statyw-9_zpsc30ea3a8.jpg)
ithilhin
21-09-2014, 11:56
iPhone5
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://s25.postimg.org/9dqvfpkvz/10457452_10203863620688145_7364769495418352412_o.j pg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://s25.postimg.org/6v56f0z5r/10689884_10204351678489285_8595021173484314096_n.j pg)
Takie tam pierwsze próby z nowym LG G3..
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/10/e47a01e36f40b7f875842ea90cc9816f-1.jpg
źródło (http://tapatalk.imageshack.com/v2/14/10/20/e47a01e36f40b7f875842ea90cc9816f.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/10/3194caf53eff257b759c3d80cbfba1c4-1.jpg
źródło (http://tapatalk.imageshack.com/v2/14/10/20/3194caf53eff257b759c3d80cbfba1c4.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/10/1e8a12a1cd787dbe28102d8871ff393a-1.jpg
źródło (http://tapatalk.imageshack.com/v2/14/10/20/1e8a12a1cd787dbe28102d8871ff393a.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/10/91bd630bc74460807d2f8e07df575447-1.jpg
źródło (http://tapatalk.imageshack.com/v2/14/10/20/91bd630bc74460807d2f8e07df575447.jpg)
velaskez
20-10-2014, 19:33
Blackberry Q5.
1. Kitzbuehel.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://s27.postimg.org/nw1wsbr83/IMG_20140221_102511_Resizer_800.jpg)
2. Kitzbuehel.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://s27.postimg.org/rjhnydzf7/IMG_20140222_173537_Resizer_800.jpg)
3. Zwałowarka w kopalni Turów.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://s27.postimg.org/ifj8xxxub/IMG_20140522_110138_Resizer_800.jpg)
4. Międzybrodzie Żywieckie.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://s27.postimg.org/fmv3b13tf/IMG_20140809_063010_Resizer_800.jpg)
5. Górska Szkoła Szybowcowa "Żar".
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://s27.postimg.org/iyoc77p8z/IMG_20140809_122839_Resizer_800.jpg)
6. Żar, tylko z góry.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://s27.postimg.org/lza8kv6vn/IMG_20140810_123934_Resizer_800.jpg)
7. Majorka.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://s27.postimg.org/gdntgt66r/IMG_20140821_194627_Resizer_800.jpg)
iP6+
1.
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/12/iP6_20141129_0003-1.jpg
źródło (http://www.lechy.eu/Samples/iP/iP6_20141129_0003.jpg)
2.
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/12/iP6_20141130_0006-1.jpg
źródło (http://www.lechy.eu/Samples/iP/iP6_20141130_0006.jpg)
3.
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/12/iP6_20141130_0007-1.jpg
źródło (http://www.lechy.eu/Samples/iP/iP6_20141130_0007.jpg)
Nexus 4
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/12/8363bc15587cfa0836fbcd7f8a782105-1.jpg
źródło (http://tapatalk.imageshack.com/v2/14/12/06/8363bc15587cfa0836fbcd7f8a782105.jpg)
Lumia 735
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/12/2cgzryv-1.jpg
źródło (http://i58.tinypic.com/2cgzryv.jpg)
superkomornik
15-12-2014, 13:25
Lumia 1020
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/12/5evc3q-2.jpg
źródło (http://oi58.tinypic.com/5evc3q.jpg)
Proszę o radę w doborze telefonu. Zależy mi na jak najniższej cenie, sprzęt nie musi być nowoczesny, ale dobrze żeby dało się jeszcze gdzieś kupić nówkę sztukę. Priorytetem jest jakość aparatu i jeżeli da się na tym uruchomić jakis vsco cam to było by dobrze. Zależy mi też na jak najlepszej baterii i wytrzymałości sprzętu. Wszelkie inne bajery nie maja dla mnie znaczenia. Mam możliwość "odziedziczyc iphona 4. Czy to dobry sprzęt? A może z nie duże pieniądze da się kupić coś lepszego do fotografii? Po prostu nie chce mi się na codzień tachać aparatu kompaktowego... Jestem totalnie zielony w temacie smartfonów czy iphonów...
iP4 to obecnie bieda, bez problemu znajdziesz słuchawkę z lepszym aparatem:
http://www.dxomark.com/Phones
wasilewk
04-01-2015, 12:21
Proszę o radę w doborze telefonu. Zależy mi na jak najniższej cenie, sprzęt nie musi być nowoczesny, ale dobrze żeby dało się jeszcze gdzieś kupić nówkę sztukę. Priorytetem jest jakość aparatu i jeżeli da się na tym uruchomić jakis vsco cam to było by dobrze. Zależy mi też na jak najlepszej baterii i wytrzymałości sprzętu. Wszelkie inne bajery nie maja dla mnie znaczenia. Mam możliwość "odziedziczyc iphona 4. Czy to dobry sprzęt? A może z nie duże pieniądze da się kupić coś lepszego do fotografii? Po prostu nie chce mi się na codzień tachać aparatu kompaktowego... Jestem totalnie zielony w temacie smartfonów czy iphonów...
iPhone4 jest teraz go sporo na rynku wtórnym.
- Ja mam iP5 i mogę zapewnić, że Samsungi (ma żona) mają duużo dłuższy czas pracy na baterii - ja ładuję codziennie, córka co 6 godz. - żona dwa razy na tydzień.
- Najniższa cena to nie jest (delikatnie mówiąc).
- Aparat - Czornyj napisał.
- Po roku używania mogę powiedzieć, że iPhone to sprzęt dla tych, co chcą mieć coś niezawodnego bez względu na cenę i inność systemu.
- Do innych zadań mają być iMac i iPad.
Pzdr.
lol
Pokaż porównanie albo cała rzecz nie miała miejsca.
5-tka którą miałem miała już całkiem niezłą kukułę i byłem z niej b. zadowolony (to samo jest w 5c). Parametrycznie jest gorszy od najlepszych słuchawek Soniacza, ale same parametry nie robią zdjęć, a rendering barw Apple może komuś bardziej odpowiadać - jest nieźle dopracowany i daje dobre rezultaty przy sztucznym świetle, dobrze radzi sobie z balansem i jest niezbyt podatny na defekty metameryczne, więc ma prawo się podobać.
stachmuszel
04-01-2015, 17:43
Panowie, zapytam jak totalny laik w kwestii sluchawkowych fotoaparatow. Czy nie jest tak, ze kazdy wspolczesny kompakt zrobi lepsze foty, niż te w telefonach?
Mój obecny iP6+ robi na tyle dobre zdjęcia, że kompakt staje się zbędnym balastem i traci rację bytu.
superkomornik
08-01-2015, 22:26
Jako właściciel Lumi 1020 szczerze polecam. Największe wady to shutter lag i taki sobie AF. Za to obrazek przyjemny, do tego zapis w DNG.
Ostatnio robiłem zdjęcia i filmy samsungiem galaxy s5 i jestem zachwycony jego aparatem.
Na pierwszy rzut oka aparat niczym się nie wyróżnia a nawet wypada nie najlepiej w niektórych testach ale ma jedną unikalną funkcję która czyni go wg mnie zdecydowanie najlepsza mini kamerą.
Otóż tryb 'HDR' jest oparty o trik Dual ISO zastosowany np: w nieoficjalnym firmware do lustrzanek Canona (http://linuxdingsda.de/~wintix/dual_iso.pdf), nie jest to więc programowy efekt hdr a sprzętowe rozszerzenie dynamiki tonalnej. Działa to tak że pół matrycy zczytywana jest na niskim ISO a pół na wysokim i odpowiednio jest to potem przetwarzane.
Na forach narzekają na ten hdr, bo spada efektywnie rozdzielczość obrazu (w Canonie rozwiązali ten problem), ale ma on genialną przewagę nad programowymi zabawkami nie tylko dlatego że wygląda jakby wsadzona była porządna matryca to w ogóle nie męczy cpu więc można go używać podczas filmowania nawet w 4k.
Podczas filmowania mam więc większe DR niż w nikonie d7000, do tego mora jest znacznie mniejsza a liczba szczegółów zdecydowanie większa.
Kadry z filmu:
świeci słońce a w krzakach po lewej można dojrzeć detale, jednocześnie śnieg nie przepalony
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/02/x4MmM8g-1.png
źródło (http://i.imgur.com/x4MmM8g.png)
po lewej pod estakadą można dojrzeć detale, a śnieg po prawej ma jeszcze zapas do przepalenia
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/02/mzMEmuU-1.png
źródło (http://i.imgur.com/mzMEmuU.png)
w środku obrazu cień rzuca chmura, z przodu świeci słońce a nadal wygląda ok
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/02/AyJ1Mxj-1.png
źródło (http://i.imgur.com/AyJ1Mxj.png)
I skrajny przykład: Zacienione miejsce pod dachem a jak jasno.
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/02/ye5DD8F-1.png
źródło (http://i.imgur.com/ye5DD8F.png)
Szkoda tylko że w tym trybie nie można ustawić ręcznie niskiego ani wysokiego iso. Gdyby była taka opcja to byłby to zdecydowanie najlepszy aparat w komórce. Niestety wszystko jest na automacie, który jest dość słaby. W trybie HDR ustawia ISO wg własnego widzimisię (co wychodzi nienajgorzej), a bez niego ustawia b. krótkie czasy zamiast podbić ISO itp. Mimo wszystko z włączonym trybem HDR i w dzień żaden inny komórkowy aparat nie ma szans, bo żaden nie ma takiego trybu (nie wiem jak ip6).
Filmy mogłyby mieć większy bitrate i być mniej wyostrzone, bo przeostrzone są zdecydowanie a np: youtube tego nie lubi.
andrzejek
02-02-2015, 14:33
Ciekawy watek, pod ktory sie podepne.Czy mozecie podac modele komorki, smartfona o dobrych parametrach foto a jednoczesnie nie za dużych gabarytach?Cos co da zblizony poziom obrazka do np. nokii 1020 przy mniejszych wymiarach, jesli takowe istnieje.?Bo jesli mam nosic na codzien smartfona wielkosci ok. 5 cali, to juz wole jakies np.rx100 itp.Wszelkie rady mile widziane.
Cóż, L1020 jest dla mnie niedoścignionym wzorem. Niby DxO wyszło, że iP 6(+) ma lepszą matrycę, ale jakoś mi się nie wydaje. Zdecydowana przewaga Lumii to rawy.
Ciekawy watek, pod ktory sie podepne.Czy mozecie podac modele komorki, smartfona o dobrych parametrach foto a jednoczesnie nie za dużych gabarytach?Cos co da zblizony poziom obrazka do np. nokii 1020 przy mniejszych wymiarach, jesli takowe istnieje.?Bo jesli mam nosic na codzien smartfona wielkosci ok. 5 cali, to juz wole jakies np.rx100 itp.Wszelkie rady mile widziane.
Najmniejszy jaki znam z bdb jakoscia obrazka to iPhone 5s. Najlepsze aparaty firmy laduja do flagowcow, a te jak wiadomo sa aktualnie na poziomie 5 cali i wiecej.
Sleszyka mi wcięło ;) To jeszcze raz:
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/02/Nokia20201412311217-2.jpg?dl=0
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/s/ycwou78j08c28bl/Nokia%202014-12-31-12.17.jpg?dl=0)
A osobę moderującą proszę o usunięcie poprzedniej próby, bo ja nie mam możliwości edytowania tego posta.
iP5
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/04/ea41e3280deb005c2fec2bf39fab8365-1.jpg
źródło (http://images.tapatalk-cdn.com/15/04/11/ea41e3280deb005c2fec2bf39fab8365.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/u/19059944/nadwislandia1.jpg)
andrzejek
24-04-2015, 08:59
Nokia lumia 1020 :czy migawka cicho pracuje, czy jest dyskretna przy robieniu zdjecia?( czy obiektyw nie warczy, nie rusza sie, czy zadna dioda nie swieci po oczach np. przy AF?
Dokładnie - można się zżymać na zagładę profesjonalnej fotografii i mieć sentyment do wielgachnych lustrzanek, ale pogardzane komórki naprawdę trzaskają przeraźliwie dobre zdjęcia, a np. kadrowanie na wielgachnym telewizorze iP6+ zakrawa wręcz na przyjemność ;)
Chętnie bym tylko przechwycił nasadkę z większym obiektywem na speedboosterze, żeby móc czasami machnąć fotę z małą GO...
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/04/IMG_0162-1.jpg
źródło (http://www.lechy.eu/Samples/Munchen/IMG_0162.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/04/IMG_0163-1.jpg
źródło (http://www.lechy.eu/Samples/Munchen/IMG_0163.jpg)
cz4rnuch
04-05-2015, 15:22
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/05/mbGuuWD-2.jpg
źródło (http://i.imgur.com/mbGuuWD.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/05/DUfv4yS-2.jpg
źródło (http://i.imgur.com/DUfv4yS.jpg)
Stach2008
13-05-2015, 12:13
Stary już Samsung Galaxy Note II (z którego jestem cały czas zadowolony ;-)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/05/20140412_16060512001200Q100-2.jpg
źródło (http://vpx.pl/i/2015/05/13/20140412_160605-1200-1200Q100.jpg)
Lg g2 mini, VSCOcam i obiektyw z biedronki za 23 zl
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/05/2bf4d864895fd528ede29d81e78aff6c-1.jpg
źródło (http://images.tapatalk-cdn.com/15/05/15/2bf4d864895fd528ede29d81e78aff6c.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/05/5409eb4e7bf9cbb32d2db62f677a7240-1.jpg
źródło (http://images.tapatalk-cdn.com/15/05/15/5409eb4e7bf9cbb32d2db62f677a7240.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/05/1ebfa709d3fbd9aaa2776f3b32ae9c8a-1.jpg
źródło (http://images.tapatalk-cdn.com/15/05/15/1ebfa709d3fbd9aaa2776f3b32ae9c8a.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/05/9f91fd446f941f20671b480eda63a6b7-1.jpg
źródło (http://images.tapatalk-cdn.com/15/05/15/9f91fd446f941f20671b480eda63a6b7.jpg)
Do domu wrócimy, w piecu napalimy... Ah, i nie zapomnieć o psie!
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/05/IMG_0175-1.jpg
źródło (http://www.lechy.eu/Samples/Forum/IMG_0175.jpg)
Planując rozpoczęcie kariery reportera ślubnego postanowiłem nie iść na żadne zgniłe kompromisy. Uzbroiłem się po zęby w ultymatywnie najokrutniejszy i ruinująco najdroższy sprzęt fotograficzny, jaki tylko dostępny jest na rynku. W dążeniu do perfekcji nie uznaję półśrodków! 8)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/u/19059944/trnd.jpg)
Świąteczny jarmark w Esslingen. (S6)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/12/20151214_222105_LoRez-2.jpg
źródło (http://www.lechy.eu/Samples/Forum/20151214_222105_LoRez.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/04/6e318e73b3273fbe5431384d82b73e3f-2.jpg
źródło (http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160413/6e318e73b3273fbe5431384d82b73e3f.jpg)
Sent from my iPhone using Tapatalk
krzychun
17-04-2016, 11:42
Stara Xperia J
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/04/wvpoh0-1.jpg
źródło (http://i63.tinypic.com/wvpoh0.jpg)
badtorro
17-04-2016, 14:31
iP6s+
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/04/26387571212_e9d5a28712_b-1.jpg
źródło (https://flic.kr/p/GcMcAm)
Ładny zakątek. Gdzie to tak?
badtorro
18-04-2016, 09:11
Szwajcaria, włoski kanton
iPphone fajny, bo pod ręką. Sprzętu foto była kupa w torbie w innym pokoju, ale scenka trwała 5 sekund.
- Widzisz to co ja? Ciotka kroi cielęcinkę.
- Boże, spraw, żeby ktoś zadzwonił do drzwi!
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/04/G92fFBv-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/G92fFBv.jpg)
Te nakładki to kupa śmiechu.
Miałem kiedys w reku. Lepiej kup se apke jakąś...
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/06/rr1uab-1.jpg
źródło (http://i68.tinypic.com/rr1uab.jpg)
iPhone.
Zmasakrowane w snapseed.
:)
czorty (lg g5)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/09/2h37610-1.jpg
źródło (http://i64.tinypic.com/2h37610.jpg)
To Ja moze troche z innej beczki (iPhone 6s)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/09/32ae0e3e0420a230f975ed3c18ce9590-1.jpg
źródło (http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160914/32ae0e3e0420a230f975ed3c18ce9590.jpg)
Sent from my iPhone using Tapatalk
kurako92
14-09-2016, 19:51
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/09/b051b46b08d39d9ea1829d14b9db3a91-1.jpg
źródło (http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160914/b051b46b08d39d9ea1829d14b9db3a91.jpg)
Samsung Galaxy A3 + retrica
Jeszcze aparat w telefonie, ale planuje zakup D5300 + N18-108 :)
Pierwsze photo testy iPhona 7 vs 6S plus vs Samsung s7
http://www.cnet.com/special-reports/cameras-compared-iphone-7-plus-vs-galaxy-s7-vs-iphone-6s-plus/#7-vs-6S
pomiędzy 6s plus czy 7 plus różnice w fotkach są aptekarskie szczegółowośc taka sama
wiadomo że f1.8 w iPhonie 7 zapewnia jednak więcej światła więc zdjęcia zyskują w słabym świetle
Natomiast widać lekką przewagę nowej 7-ki nad Samsungiem S7
i tutaj tez ciekawy test
http://www.theverge.com/a/apple-iphone-7-review-vs-iphone-7-plus
I jeszcze jedno porównanie
http://www.usatoday.com/story/tech/reviews/2016/09/19/iphone-7-plus-camera-great-portraits-review/90522850/
Czy jest w takim rasie sens kupowania aparatów kompaktowych itp?
Smartfona każdy ma z nas zawsze przy sobie i zawsze może zrobić w miarę dobre zdjęcie, aprat nosimy okazjonalnie. Nie jestem fan boyem żadnej firmy ale chyba jak dla mnie to posiadanie aparatu pełnoklatkowego ( ewentualnie apsc) i ....smartfona.
stachmuszel
20-09-2016, 08:12
Tylko taki smartfon, który fotograficznie jest porównywalny z kompaktem, kosztuje kilka razy tyle. Takiego RX100mk1 kupujesz za połowę ceny, jest tak mały, że wrzucasz do codziennej torby/plecaka/kieszeni i zapominasz, że go dźwigasz;-). A jakościowo RX100 bije na głowę każdy smartfon i jeszcze długo nie będzie inaczej.
Tylko taki smartfon, który fotograficznie jest porównywalny z kompaktem, kosztuje kilka razy tyle. Takiego RX100mk1 kupujesz za połowę ceny, jest tak mały, że wrzucasz do codziennej torby/plecaka/kieszeni i zapominasz, że go dźwigasz;-). A jakościowo RX100 bije na głowę każdy smartfon i jeszcze długo nie będzie inaczej.
Przy dobrym świetle, nie bawiąc się w jakieś efekty typu głębia ostrości, trudno będzie znaleźć różnicę miedzy zdjęciem zrobionym za pomocą jakiegokolwiek aparatu fotograficznego, a tym samym zrobionym za pomocą porządnego smartphona.
Bardziej chodziło mi o kompakty z podobną, rozmiarami matrycą.
RX100 ma matrycę 1 cal jest mały ok ale porównanie do mniejszych matryc tych w smartfonach jest tak samo adekwatne jak porównanie RX100 do aparatów z matrycami APS-C
jak już by chciał zdjęcia o naprawdę bardzo dobrej jakości to FF albo APS-C
a są przecież aparaty APS-C bardzo zbliżone rozmiarami do RX100
W dobrym świetle zdjęcia ze współczesnych dobrych smartfonów są wystarczające do 95% a może i w 100% amatorskich/domowych zastosowań.
Zdjęcia i tak lądują w internecie ( najczęściej przeskalowane) lub bardzo rzadko na odbitce papierowej więc różnic praktycznie nie widać.
Chyba że ktoś się "bawi" w mało praktyczne/użytkowe porównania w skali 1:1 ( notabene to nawet mikroskop go nie zadowoli :)
małe porównanie pokazujące w/w wyjasnienie
http://www.visiblebanking.com/bestcamerasmartphone-iphone6splus-xperiaz5compact-sonyrx100iii-16585
- - - - kolejny post - - - - - -
A co sądzicie o statywach przeznaczonych do smartfonów? Czy warto sobie taki sprawić?
nie wiem o jaki statyw ci chodzi ale mi wystarcza tzw kijek do selfie z bluetooth (35zł)którym robię nie tylko z przedniego ale tez zdjęcia w tzw tylnego aparatu
Krzysztof_BB
22-09-2016, 14:08
Ja czasem użyję S5Neo.
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/09/koci1-2.jpg
źródło (http://img2.garnek.pl/a.garnek.pl/032/109/32109169_800.0.jpg/koci1.jpg)
Witam Wszystkich:)
iPhone 5s
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/10/87c9c89bd067bb70cc42f88d32103ba8-1.jpg
źródło (http://uploads.tapatalk-cdn.com/20161009/87c9c89bd067bb70cc42f88d32103ba8.jpg)
Lg g5 produkuje bardzo ładne tapety (tylko zmniejszone w ps)
a
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/10/2vsq5hy-1.jpg
źródło (http://i66.tinypic.com/2vsq5hy.jpg)
b
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/10/nlqyww-1.jpg
źródło (http://i64.tinypic.com/nlqyww.jpg)
A propos G4... ;)
+ zabawa snapseed mobile
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/10/G42B252812529-1.jpg
źródło (https://3.bp.blogspot.com/-NDBQcot7At8/V_5LAxocl4I/AAAAAAAAFFA/0ffNHk7RWCYs6c0kdRY-OyzHlexbcExLQCLcB/s1600/G4%2B%25281%2529.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/10/G42B252822529-1.jpg
źródło (https://1.bp.blogspot.com/-Rr7SOtAg-z0/V_5LA5DP5CI/AAAAAAAAFFE/yB3_7JwIgTQFbfd-mAJoYHX3Ly5ht5WFACLcB/s1600/G4%2B%25282%2529.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/10/G42B252832529-1.jpg
źródło (https://3.bp.blogspot.com/-bobd3aQPP_I/V_5LAwud3II/AAAAAAAAFE8/-7vKIwpTB9c_mf-SBZezu2kUlyD3M3ozQCLcB/s1600/G4%2B%25283%2529.jpg)
andystar
23-11-2016, 12:27
Rudy (Lumia 950)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/11/pwOcdC-1.jpg
źródło (http://imageshack.com/a/img921/8713/pwOcdC.jpg)
LG g4
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2017/04/f44c353690320b213ea7265554df8a08-1.jpg
źródło (https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170404/f44c353690320b213ea7265554df8a08.jpg)
SG7
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2017/04/SG_20170410_0003-2.jpg
źródło (http://www.lechy.eu/Samples/Forum/SG_20170410_0003.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2017/04/SG_20170410_0060-2.jpg
źródło (http://www.lechy.eu/Samples/Forum/SG_20170410_0060.jpg)
Władca Pixeli
16-07-2017, 01:34
iPhone
https://dl.dropboxusercontent.com/s/y3b3bekqdycoyu7/SP_800.jpg
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/s/y3b3bekqdycoyu7/SP_800.jpg)
G4+snapseed mobile
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2017/08/e0784ff4b85a3fa1365d2d693a632855-1.jpg
źródło (https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170809/e0784ff4b85a3fa1365d2d693a632855.jpg)
S7+DxO
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2017/08/S7_20170727_0468_DxO-1.jpg
źródło (http://www.lechy.eu/Samples/Forum/S7_20170727_0468_DxO.jpg)
S7
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2017/09/p24863461505-1.jpg
źródło (http://lech.zenfolio.com/img/s/v-2/p2486346150-5.jpg)
Znów mam mały film z wakacji, kompilacja urywków z prawie dwóch lat :)
https://www.youtube.com/watch?v=0_RdxV02Guw&t=2s
Nagrane telefonami prócz dwóch timelapsów.
Pozdrawiam
Fajne
Taki materiał najchętniej ogląda się po latach
darekw1967r
21-03-2018, 12:13
Huawei P smart
63066307
Tak, widać jak ładnie smartfony się wykrzaczają na trawie i żwirze.
stachmuszel
22-03-2018, 08:29
Tak, widać jak ładnie smartfony się wykrzaczają na trawie i żwirze.
Litości, to tylko smartfon ;-)
Litości, to tylko smartfon ;-)
Bez litosci !!!
Uzywam Nokia 1112 juz od x lat. Wlasnie dokupilem taka druga ...
Ale smart to jestem ja
a fon to wlasnie 1112 !
Zwykle jest dokladnie odwrotnie ...
P.S. do zdjec robienia uzywam aparatu fotograficznego.
Do robienia filmow uzywam kamery filmowej.
Wiem, ze to chore :-| Prosze o izolatke.
"Wykrzaczają się na trawie i żwirze" - co masz na myśli, PM.M?
Bez litosci !!!
Uzywam Nokia 1112 juz od x lat. Wlasnie dokupilem taka druga ...
Ale smart to jestem ja
a fon to wlasnie 1112 !
Zwykle jest dokladnie odwrotnie ...
P.S. do zdjec robienia uzywam aparatu fotograficznego.
Do robienia filmow uzywam kamery filmowej.
Wiem, ze to chore :-| Prosze o izolatke.
I pewnie zamiast wysłać emaila używasz poczty polskiej, a rachunki opłacasz w okienku ;)
Wszystko jest dla ludzi.
Ja z nagrywanych fillmów w iPhonie jestem zadowolony bardziej, niż z A7. Oczywiście w przypadku zdjęć jest dokładnie odwrotnie.
darekw1967r
22-03-2018, 11:39
"Wykrzaczają się na trawie i żwirze" - co masz na myśli, PM.M?
Nie ogladal tej foty 1:1 ;) Niestety na forum zdjecia sa nieco znieksztalcane (utrata ostrosci) a dopiero jak klikniesz do wymiaru oryginalnego to dopiero masz jak to faktycznie w detalach wyglada ;)
Moim zdaniem po mimo ograniczen w stosunku do normalnych aparatów z jakosci fotografii komórkowej mozna naprawde wiele wyciagnac i na odbitce na papierze uzyskac piekne foty ;)
I pewnie zamiast wysłać emaila używasz poczty polskiej, a rachunki opłacasz w okienku ;)
Wszystko jest dla ludzi.
Poczte Polska unikam, jak Niemcy 1 wrzesnia 1939 !
A jednak nie jestem Niemcem. Widac historia sie powtarza ...
A ja ostatnio zacząłem używać Lightroom CC na iP7 i robić zdjęcia w dng. Powiem szczerze, że jestem zaskoczony. Na plus oczywiście.
iPhone X
8297
8298
8299
tutaj warunki już były słabe ale coś tam udało się zedytować.
8300
Ostatnie trzy zdjęcia zrobione bezpośrednio pod słońce, jestem bardzo zaskoczony że z tak małej matrycy w smartfonie wyszły naprawdę bardzo fajne technicznie zdjęcia.
iPhone X
8297
8298
8299
tutaj warunki już były słabe ale coś tam udało się zedytować.
8300
Ostatnie trzy zdjęcia zrobione bezpośrednio pod słońce, jestem bardzo zaskoczony że z tak małej matrycy w smartfonie wyszły naprawdę bardzo fajne technicznie zdjęcia.
No ale że co? Szału niema - poziom marketingu Sony. Takie to dawno temu Nokia robiła, ale to już parę lat temu.
No ale że co? Szału niema - poziom marketingu Sony. Takie to dawno temu Nokia robiła, ale to już parę lat temu.
Dzięki ale możesz podać jakieś konkrety, to może mnie twoje wskazówki czegoś nauczą żebym mógł robić lepsze zdjecia.
Dzięki ale możesz podać jakieś konkrety, to może mnie twoje wskazówki czegoś nauczą żebym mógł robić lepsze zdjecia.
Nie podam Ci żadnych wskazówek tylko pytam - co jest w tych zdjęciach, że je tu zamieściłeś? Takie zdjęcia zrobi każdy telefon (prawie każdy}, takie robi Nokia z przed 5 lat. Co w twoich zdjęciach jest innego, niebywałego, szczególnego że je tutaj pokazałeś, czym chcesz się pochwalić. Ot i tyle, bez wskazówek. Chwalisz się telefonem., jeżeli tak to ok, zdjęcia po prostu marne i nic nie pokazują - poziom jakości z przed paru lat robione Nokią, Samsungiem czy choćby i Iphonem. Nie szukam zaczepki - czysta ciekawość.
Pozdrawiam.
W fonach odnośnie robienia zdjęć żadnej rewolucji nie ma od dłuższego czasu, tzn jest wymyślane sporo ale pewna jakość osiągnięta jakiś czas temu jest nie do przeskoczenia i nic tu nie wskóra ajfon za sześć klocków.
.:Gerard:.
07-05-2018, 13:29
maxwawa , zauważ ze w watku fuji moje zdjęcie pod slonce, przymknąłem i skróciłem czas na maksa, robiąc efekt "okulary przeciwsłoneczne", slonce bylo oślepiające, smartfonem nic by nie wyszło
W fonach odnośnie robienia zdjęć żadnej rewolucji nie ma od dłuższego czasu, tzn jest wymyślane sporo ale pewna jakość osiągnięta jakiś czas temu jest nie do przeskoczenia i nic tu nie wskóra ajfon za sześć klocków.
Właśnie o tym napisałem, tylko inaczej - jako posiadacz iphona i Noki, a raczej Lumi 950 która - moim subiektywnym zdaniem - robi dużo lepsze zdjęcia o X, a im ciemnie, tym lepsze.
cz4rnuch
07-05-2018, 13:40
Nie podam Ci żadnych wskazówek tylko pytam - co jest w tych zdjęciach, że je tu zamieściłeś? Takie zdjęcia zrobi każdy telefon (prawie każdy}, takie robi Nokia z przed 5 lat...No i? Tego dotyczy właśnie ten wątek. Zdjęć cykniętych komą. Nie muszą być ani dobre, ani pokazujące jak do przodu idzie technologia. Wystarczy, że są z komórki i mamy ochotę je pokazać. Choćby dla zabicia czasu. Zgodnie z wolą zakładającego wątek.
No i? Tego dotyczy właśnie ten wątek. Zdjęć cykniętych komą. Nie muszą być ani dobre, ani pokazujące jak do przodu idzie technologia. Wystarczy, że są z komórki i mamy ochotę je pokazać. Choćby dla zabicia czasu. Zgodnie z wolą zakładającego wątek.
Zgadzam się. Tylko te zdjęcia niczego nie pokazały, a rozumie że w myśl wątku powinne - ja bynajminj tak rozumię - IPHONE też może - oczywiście, ale powinno być dodane, że do innych dużo, ale to dużo mniej. Albo - iphone tyle samo może jak nie mniej.
SAM TEŻ POSIADAM IPHONA, I CO Z TEGO? Może? g.., może, ot i tyle.
Pozdrawiam.
cz4rnuch
07-05-2018, 14:02
A przeczytałeś "bynajmniej" pierwszy post? ;)
A przeczytałeś "bynajmniej" pierwszy post? ;)
Tak, przeczytałem i??? jak to się ma do innych postów??? lub, jak się nie ma? Miało być że może - pytam gzie może??? Sorki wszystko może:mrgreen::-D
cz4rnuch
07-05-2018, 14:15
Tak, przeczytałem i???
Ze zrozumienię? ;)
To co jest na początku tak się ma, że jest to po prostu wątek do dzielenia się zdjęciami z komórek. Autor sam nawet sobie pozwolił na wrzucenie czegoś, jak sam napisał, niskich lotów. Zdjęcia nie widze i choć całkiem możliwe, że jest całkiem dobre to nie widzę też nakazu wrzucania zdjęć tylko wybitnych albo robienia z tego wątku kolejnego testowiska. W tym wątku większość zdjęć technicznie odstaje od tego co potrafią choćby zaawansowane kompakty, ale wcale to nie przeszkadza w jego śledzeniu. A przynajmnie nie przeszkadzało, bo ostatnio mały tu ruch. A dzięki takim komentarzom jak twój raczej zdjęć nie przybędzie.
Tak się ma, że jest to po prostu wątek do dzielenia się zdjęciami z komórek. Autor sam nawet sobie pozwolił na wrzucenie czegoś, jak sam napisał, nienajwyższych lotów. Zdjęcia nie widze i choć całkiem możliwe, że jest całkiem dobre to nie widzę też nakazu wrzucania zdjęć tylko wybitnych albo robienia z tego wątku kolejnego testowiska.
Zgadzam się, ale byle jakością się nie chwalę. Nie piszę że nie zamieszczam, ale nie chwalę!!! Odniosłem się do konkretnych zdjęć - zbyt trudne???
Nie podam Ci żadnych wskazówek tylko pytam - co jest w tych zdjęciach, że je tu zamieściłeś? Takie zdjęcia zrobi każdy telefon (prawie każdy}, takie robi Nokia z przed 5 lat. Co w twoich zdjęciach jest innego, niebywałego, szczególnego że je tutaj pokazałeś, czym chcesz się pochwalić. Ot i tyle, bez wskazówek. Chwalisz się telefonem., jeżeli tak to ok, zdjęcia po prostu marne i nic nie pokazują - poziom jakości z przed paru lat robione Nokią, Samsungiem czy choćby i Iphonem. Nie szukam zaczepki - czysta ciekawość.
Pozdrawiam.
tak jak ci konkretnie już wytłumaczył cz4rnuch
burzaa po przeczytaniu tego Twojego postu myślę że nie ma nawet z Tobą o czym dyskutować.
Poza tym chętnie zobaczymy twoje zdjęcia.
cz4rnuch
07-05-2018, 14:30
Zgadzam się, ale byle jakością się nie chwalę. Nie piszę że nie zamieszczam, ale nie chwalę!!! Odniosłem się do konkretnych zdjęć - zbyt trudne???No to pochwal się czymś wyjątkowym. Jestem za. Ogólnie w tego typu wątkach się nie komentuje słabych zdjęć właśnie po to by nie zniechęcać do publikowania innych. Bo zdjęcia to jest esencja tego typu wątków. Zamiast się pastwić zawsze można pokazać lepsze lub przynajmniej ugryźć się w klawiaturę. Zbyt trudne?
Właśnie o tym napisałem, tylko inaczej - jako posiadacz iphona i Noki, a raczej Lumi 950 która - moim subiektywnym zdaniem - robi dużo lepsze zdjęcia o X, a im ciemnie, tym lepsze.
iPhone X vs Nokia 950XL https://youtu.be/gKfxCVqRgeY?t=214
nie widać tej przewagi Nokii.
iPhone X vs Nokia 950XL https://youtu.be/gKfxCVqRgeY?t=214
nie widać tej przewagi Nokii.
No właśnie, pomijając marketing gdzie jest te 4,5 tysiaka różnicy? No ja właśnie o tym piszę. Pomijając to że marketing zawsze wyolbrzymia różnice.
Pusty to wątek. Po co ja tu wchodziłem???!!!
Dopiszę - nokia nie robi tak złych zdjęć jak ty w tym filmiki zamieściłeś/udostępniłeś, - aczkolwiek w obie strony takie filmiki można znaleźć.
Pozdrawiam.
Lassar
bardzo ciekawa perspektywa, ładnie skadrowane, mi się bardzo podobają.
Szczególnie 1 i 3 super.
No właśnie, pomijając marketing gdzie jest te 4,5 tysiaka różnicy?
Bo z iPhonem dostajesz jeszcze całą resztę która działa, system który ma wsparcie producenta, sklep z każdą aplikacją która Ci się zamarzy?
darekw1967r
08-05-2018, 13:09
iPhone X
Fajne foty. Proponuje nieco dodac cieni i bedzie super.
Fajne foty. Proponuje nieco dodac cieni i bedzie super.
Dzięki Darek za motywację :) i poradę.
Bo z iPhonem dostajesz jeszcze całą resztę która działa, system który ma wsparcie producenta, sklep z każdą aplikacją która Ci się zamarzy?
Ja to wiem i dlatego kupiłem ip. Lumia wsparcie też miała jeszcze w kwietniu. W telefonach Microsoftu też jest wszystko czego potrzebuje dojrzały użytkownik - no chyba że się ma naście lat. Dla mnie był to super system, ale ponoć się kończy. Android to czysty syf - MOIM SUBIEKTYWNYM ZDANIEM.
Nie lubię jak ktoś sztucznie buduje swoje "ego". Iphone niestety nie robi lepszych zdjęć od innych telefonów, bynajmniej tych markowych i o tym piszę. Ot i tyle.
Pozdrawiam.
W telefonach Microsoftu też jest wszystko czego potrzebuje dojrzały użytkownik ...
Mając 40 lat na karku uważam się za dojrzałego...
Brak aplikacji bankowej (mam konta w trzech bankach - żaden nie ma nic na Windows Phone, nawet przez stronę www nie mogłem się zalogować), brak aplikacji mojego operatora komórkowego, brak aplikacji mojego dostawcy internetu... Jest za to FB, Instagram i pare innych aplikacji dla „dojrzałych” użytkowników. ;-)
Mając 40 lat na karku uważam się za dojrzałego...
Brak aplikacji bankowej (mam konta w trzech bankach - żaden nie ma nic na Windows Phone, nawet przez stronę www nie mogłem się zalogować), brak aplikacji mojego operatora komórkowego, brak aplikacji mojego dostawcy internetu... Jest za to FB, Instagram i pare innych aplikacji dla „dojrzałych” użytkowników. ;-)
Ja takich problemów nie miałem. Tez mam w 3.
Pozdrawiam.
darekw1967r
10-05-2018, 12:24
Ja to wiem i dlatego kupiłem ip. Lumia wsparcie też miała jeszcze w kwietniu. W telefonach Microsoftu też jest wszystko czego potrzebuje dojrzały użytkownik - no chyba że się ma naście lat. Dla mnie był to super system, ale ponoć się kończy. Android to czysty syf - MOIM SUBIEKTYWNYM ZDANIEM.
Nie lubię jak ktoś sztucznie buduje swoje "ego". Iphone niestety nie robi lepszych zdjęć od innych telefonów, bynajmniej tych markowych i o tym piszę. Ot i tyle.
Pozdrawiam.
Problem w tym ze ten system umiera juz w telefonach.
Fajnie, ze lumie maja swietne aparaty ale aktualnie sa inni producenci, ktorzy oferuja takze swietne aparaty i to pod androidem.
Piszesz o dawnym androidzie i wtedy bylo roznie ale obecnie najnowszy android na 8 rdzeniowych prockach naprawde
nie zamula i to szybko i sprawnie wszystko chodzi.
Masz jeszcze bardzo duzy wybór tego typu urzadzen za sensowne pieniadze.
Android daje bardzo duzo ale nic nie zrobisz jak ktos zacznie bezmyslnie instalowac wszelkie aplikacje na tym systemie
+ odpali aplikacje do rotowania androida.
Problem w tym ze ten system umiera juz w telefonach.
Fajnie, ze lumie maja swietne aparaty ale aktualnie sa inni producenci, ktorzy oferuja takze swietne aparaty i to pod androidem.
Piszesz o dawnym androidzie i wtedy bylo roznie ale obecnie najnowszy android na 8 rdzeniowych prockach naprawde
nie zamula i to szybko i sprawnie wszystko chodzi.
Masz jeszcze bardzo duzy wybór tego typu urzadzen za sensowne pieniadze.
Android daje bardzo duzo ale nic nie zrobisz jak ktos zacznie bezmyslnie instalowac wszelkie aplikacje na tym systemie
+ odpali aplikacje do rotowania androida.
No właśnie - umiera, ale wcale nie był zły.
Android stary/nowy ten sam ... i nie ma tu czego bronić i ja niczego nie bronię. Piszę że - czy za 500 pln czy 6000 pln ten sam syf - ot i tyle. To koledzy chcą wykazać wyższość jednych świąt nad drugimi - ja piszę że jedno i drugie jest g...ot warte i nie ma czym podnosić swojego "ego" - i tylko tyle.
Android nie wiadomo na ilu rdzeniach bardzo szybko przestanie być wspomagany jak wyjdą nowsze modele i trzeba wydać/wymienić na nowszy - od lat nic się nie zmieniło.
Pozdrawiam.
Pozdrawiam.
cz4rnuch
10-05-2018, 14:42
Chyba jedyną osobą, która próbuje w tym wątku coś wykazać jesteś jednak Ty :) Reszta doskonale rozumie czego dotyczy wątek i po prostu wrzuca zdjęcia. Takie, które na nic się nie silą i niczego nie udają. Po prostu zwykłe wrzutki z różnych fonów (większość chyba jednak nie z jabcoków).
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2018/05/XvwTq5b-1.jpg
źródło (https://i.imgur.com/XvwTq5b.jpg)
Super oczki i fajna fotka.
Gdzie to jest?
cz4rnuch
10-05-2018, 15:26
Gdzie to jest?
Na Zatybrzu.
A te już nie:
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2018/05/L5BeNni-1.jpg
źródło (https://i.imgur.com/L5BeNni.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2018/05/P3Z7b47-1.jpg
źródło (https://i.imgur.com/P3Z7b47.jpg)
IphoneChwalipięta.
...Chwalipięta.
Tak mnie jakoś poniosło ;-)
hostman22
12-05-2018, 19:00
a co tam też wrzucę ;)
9087
District 97 (telefon + Snapseed)
9095
zrobione centralą telefoniczną z dostępem do internetów :)
9168
Szkocja, plaża Seacliff niedaleko North Berwick, widok na Bass Rock. Telefon jakiś taki z owocem w logo i podpowiem, że nie jeżynka ;-)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2018/05/9722238d33a4bdcab2f63a15b28634ad-1.jpg
źródło (https://uploads.tapatalk-cdn.com/20180513/9722238d33a4bdcab2f63a15b28634ad.jpg)
I jeszcze raz ta sama lokacja, widok na Tantallon Castle:
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2018/05/ff7c48ecc11228c2853587564c9b18ac-1.jpg
źródło (https://uploads.tapatalk-cdn.com/20180513/ff7c48ecc11228c2853587564c9b18ac.jpg)
Kolejne zdjęcie z "ogryzka" nie mylić z "najlepszym" na świecie Microsoft Phone :)
9212
cz4rnuch
14-05-2018, 11:12
Mnie to aż wstyd napisać czym robione.
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2017/11/UXMDy6s-1.jpg
źródło (https://i.imgur.com/UXMDy6s.jpg)
9214
A to też z budżetowca appfel se
Edit: co za forum, nie można podmienić załacznika w poście ?
Edit: co za forum, nie można podmienić załacznika w poście ?
Dokładnie, u mnie to samo.
Moderatorzy naprawcie tę usterkę.
Kolejne zdjęcie z "ogryzka" nie mylić z "najlepszym" na świecie Microsoft Phone :)
9212
Ja nigdzie nie napisałem ze on jest najlepszy - czytaj z uwagą.
Ja piszę że" ugryzione" nie robi najlepszych zdjęć - W PORÓWNANIU Z INNYMI - dotarło, czy jeszcze ... a zresztą:-)
Kolejne zdjęcie z "ogryzka" nie mylić z "najlepszym" na świecie Microsoft Phone :)
...
od razu widać, że to nie Nokia: rysy i plamy na matrycy i jeszcze się woda wylewa(ła) :grin:
Ale się nam wątek rozhulał...:mrgreen:
[QUOTE=Pawel92;3955030]od razu widać, że to nie Nokia: rysy i plamy na matrycy i jeszcze się woda wylewa(ła) :grin:
Ale się nam wątek rozhulał...:mrgreen:[/Q
A wlasnie mialem to napisac, dobrze ze nie tylko ja to widze :-)
niestety na komunię chciałem zegarek z kalkulatorem albo telefon z Windows Phone i niestety dostałem.... iPhona X stad plamy na matrycy i woda i w ogóle wszystko źle :)
pioterkow
14-05-2018, 18:19
Każde ze zdjęć z iPhone, Nikona, Leica, czy Canona wrzucone do sieci w formacie typu 1000pxx 800px będzie "ładne".
Ja jestem bardzo pozytywnie zaskoczony jakością aparatu w iPhone X - robiłem profesjonalne wydruki 30x45cm i naprawdę dobrze to wygląda.
Prawda taka że robionych w dobrym świetle wydruków zdjęć z iPhone i lustrzanki czy Leici nie odróżni 90% ludzi :)
Smartfon ma jedną największą przewagę - zawsze masz go przy sobie :)
Pozdrawaim. Piotr
Każde ze zdjęć z iPhone, Nikona, Leica, czy Canona wrzucone do sieci w formacie typu 1000pxx 800px będzie "ładne".
Ja jestem bardzo pozytywnie zaskoczony jakością aparatu w iPhone X - robiłem profesjonalne wydruki 30x45cm i naprawdę dobrze to wygląda.
Prawda taka że robionych w dobrym świetle wydruków zdjęć z iPhone i lustrzanki czy Leici nie odróżni 90% ludzi :)
Smartfon ma jedną największą przewagę - zawsze masz go przy sobie :)
Pozdrawaim. Piotr
Dokładnie tak,
tym bardziej że umieścił w iPhonie X moje dwie ulubione ogniskowe, szeroki i moje preferowane portretowe (około 52mm ekw dla FF) i dlatego lustrzanka poszła w kąt.
Niestety nie Nokia...
9350
Dokładnie tak,
tym bardziej że umieścił w iPhonie X moje dwie ulubione ogniskowe, szeroki i moje preferowane portretowe (około 52mm ekw dla FF) i dlatego lustrzanka poszła w kąt.
Poszła w kąt, bo lustrzanka to był przerost formy nad treścią. Wystarczyło wcześniej kupić dobry kompakt z zomem z odpowiednimi ogniskowymi - ot i tyle.
Jesteś potwierdzeniem tego, co nie raz było pisane na tym forum .
- - - - kolejny post - - - - - -
Niestety nie Nokia...
9350
No nie, ale niby co? Co w tym zdjęciu jest innego, niesamowitego, coś co odróżnia to zdjęcie od zdjęć z Noki, Samsunga, Huwei? Napisz co??/
Pozdrawiam.
Poszła w kąt, bo lustrzanka to był przerost formy nad treścią. Wystarczyło wcześniej kupić dobry kompakt z zomem z odpowiednimi ogniskowymi - ot i tyle.
Jesteś potwierdzeniem tego, co nie raz było pisane na tym forum .
jasne, kompakt :) ? najlepiej z zoooomem 500x.
Gdy chce najwyższej jakości to nie sięgam po jakieś kompakciki tylko po "pełną klatkę " albo ... po "Lumniję" ;) wraz z operatorem tego arcy-intuicyjnego Windows Mobile.
burzaa wrzuc jakieś zdjęcie z tego twojego iPhonesa
jasne, kompakt :) ? najlepiej z zoooomem 500x.
Gdy chce najwyższej jakości to nie sięgam po jakieś kompakciki tylko po "pełną klatkę " albo ... po "Lumniję" ;) wraz z operatorem tego arcy-intuicyjnego Windows Mobile.
burzaa wrzuc jakieś zdjęcie z tego twojego iPhonesa
Jeżeli lustrzanka została odstawiona dla telefonu to tak to rozumiem - ot i tyle.
Zdjęcia nie wrzucę z Lumi bo nie mam - robiłem tylko ot tak dla porównania do innych telefonów - między innymi Ty też byłeś moją inspiracją. Lumię sprzedałem i kupiłem X, ale niestety nie jestem gotów na tak dobre zdjęcia jakie on robi, sprzedałem i od 3 dni mam se.
Do zdjęć mam aparat i nie wydaje mi się żeby zastąpił go jakikolwiek telefon.
Pozdrawiam.
cz4rnuch
18-05-2018, 14:02
To wrzuć z SE.
cz4rnuch
18-05-2018, 14:13
Przynajmniej będzie na temat :)
Przynajmniej będzie na temat :)
Ja cały czas w temacie - co może??? Jak piszę, że nie może, to już nie w temacie?:shock: No tak co możę:oops: sorki
cz4rnuch
18-05-2018, 14:33
Tak Ci się tylko wydaje, że Ty w temacie. To jest wątek do dzielenia się zdjęciami, cytuję autora z pierwszego postu "Jako że zaobserwowałem duże zapotrzebowanie na dzielenie się zdjeciami z komórek, ktore tez robią zdjęcia (a o to chodzi w tym forum posrednio i bezposrednio), to zakładam wątek by te foty tu wrzucać". Teraz już wszystko jasne czy dalej uważasz, że Ty cały czas w temacie? Jesteś na nie to wrzucaj zdjęcia w których pokazujesz, że jednak nie może (najlepiej w osobnym temacie). Nawet mogę podpowiedzieć tytuł jeśli nie czujesz się na siłach.
...Lumię sprzedałem i kupiłem X, ale niestety nie jestem gotów na tak dobre zdjęcia jakie on robi, sprzedałem i od 3 dni mam se...
...
:)
Mam nieodparte wrażenie że trochę ściemniasz a iPhona X tylko "pomacałeś" w elektromarkecie, lub ktoś ci pokazał,
no ale czekamy dalej na te twoje zdjęcia chociaż z SE
Aparat to tylko narzędzie rzemiosła, są twórcy którzy robią świetne, ciekawe zdjęcia smartfonami o wiele lepsze od tych którzy mają "kupę" sprzętu profesjonalnego i robią ... przysłowiowe "gnioty".
nikoniarz
18-05-2018, 15:04
Gdy chce najwyższej jakości to nie sięgam po jakieś kompakciki tylko po "pełną klatkę " albo ... po "Lumniję" ;) wraz z operatorem tego arcy-intuicyjnego Windows Mobile
Zawsze się zastanawiam czego brakuje ludziom mającym problemy z obsługą Windows Mobile... :mrgreen: Tzn. z jakiego są pokolenia skoro mają z czymś problem :mrgreen:
Zawsze się zastanawiam czego brakuje ludziom mającym problemy z obsługą Windows Mobile... :mrgreen: Tzn. z jakiego są pokolenia skoro mają z czymś problem :mrgreen:
nikoniarz wow musisz być z wyjątkowego pokolenia skoro tak piszesz,
i nie czego ludziom brakuje, tylko czego brakuję Windows Mobile bo system piszę się pod użytkownika a nie pod C.O. firmy MS
Zrewidowało to miliony użytkowników, mimo "pompowania" gigantycznych pieniędzy na Windows Mobile zdecydowanie się nie przyjął więc nie ma co ludzi na siłę przekonywać do niego poza tym optymalizacja, błędy i sterowniki pozostawiały wiele do życzenia.
nikoniarz
18-05-2018, 15:23
nikoniarz wow musisz być z wyjątkowego pokolenia skoro tak piszesz,
i nie czego ludziom brakuje, tylko czego brakuję Windows Mobile bo system piszę się pod użytkownika a nie pod C.O. firmy MS
Zrewidowało to miliony użytkowników, mimo "pompowania" gigantycznych pieniędzy na Windows Mobile zdecydowanie się nie przyjął więc nie ma co ludzi na siłę przekonywać do niego poza tym optymalizacja, błędy i sterowniki pozostawiały wiele do życzenia.
Ja tam problemu nie widzę. Ani w WM, ani w Andku, ani w pralce...
Ps. używasz nieodpowiednich odmian przez osoby... Nie "czego brakuję Windows Mobile" a "czego brakuje Windows Mobile". Nie "system piszę się" a "system pisze się"... Ale to tak na marginesie, byś nie powielał ;)
Ja tam problemu nie widzę. Ani w WM, ani w Andku, ani w pralce...
Ps. używasz nieodpowiednich odmian przez osoby... Nie "czego brakuję Windows Mobile" a "czego brakuje Windows Mobile". Nie "system piszę się" a "system pisze się"... Ale to tak na marginesie, byś nie powielał ;)
zaiste nikoniarz jesteś taki wyjątkowy, Windows Moblie też miał być taki i o nim piszemy a nie jaki to ty jesteś MacGyver, Miodek i w ogóle, aLE tO tAK na mArGinesie ;)
nikoniarz
18-05-2018, 15:53
zaiste nikoniarz jesteś taki wyjątkowy, Windows Moblie też miał być taki i o nim piszemy
Odniosłem się tylko do "arcy-intuicji". Także współczuję obsługi komputera na W10 którego obsługuje się identycznie jak WM10...
a nie jaki to ty jesteś MacGyver i w ogóle, aLE tO tAK na mArGinesie
Racja, w innych wątkach też możemy pisać niepoprawnie, bo żaden nie dotyczy pisowni...
Szukałem jakiegoś odpowiedniego zdjęcia gdyż to wątek zdjęcia i myślę, że znalazłem... :mrgreen:
https://dl.dropboxusercontent.com/s/axj1spklijeg4de/WP_20180415_16_42_21_Raw.JPG?dl=0
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/s/axj1spklijeg4de/WP_20180415_16_42_21_Raw.JPG?dl=0)
Zbyt centralnie, jak na mój gust. Ta butelka, znaczy. Rozumiem, że to niestety też nie Nokią fotografowane... ;-)
Odniosłem się tylko do "arcy-intuicji". Także współczuję obsługi komputera na W10 którego obsługuje się identycznie jak WM10...
Racja, w innych wątkach też możemy pisać niepoprawnie, bo żaden nie dotyczy pisowni...
Szukałem jakiegoś odpowiedniego zdjęcia gdyż to wątek zdjęcia i myślę, że znalazłem... :mrgreen:
https://dl.dropboxusercontent.com/s/axj1spklijeg4de/WP_20180415_16_42_21_Raw.JPG?dl=0
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/s/axj1spklijeg4de/WP_20180415_16_42_21_Raw.JPG?dl=0)
no cóż, w piątek z takim zdjęciem?
to mi zaimponowałeś :)
nikoniarz
18-05-2018, 16:09
no cóż, w piątek z takim zdjęciem?
to mi zaimponowałeś :)
Zdjęcie z niedzieli więc imponowanie zapewne zmalało... Lub wzrosło...
cz4rnuch
18-05-2018, 16:16
Zbyt centralnie, jak na mój gust. Ta butelka, znaczy. Rozumiem, że to niestety też nie Nokią fotografowane... ;-)
Musi z jakiegoś Chińczyka :( Ale ujdzie.
Musi z jakiegoś Chińczyka :( Ale ujdzie.
No ujdzie. Ale tak na styk ;)
nikoniarz
18-05-2018, 16:35
Rozumiem, że to niestety też nie Nokią fotografowane... ;-)
Niestety ale... źle rozumiesz...
A, rozumiem. To ten kolor butelki mnie w błąd wprowadził. Z drugiej strony, obcojęzyczne napisy mogły przemawiac za fińskim pochodzeniem aparatu.
nikoniarz
18-05-2018, 16:44
No to może bez napisów i bez butelek... Ale niestety też z niedzieli, tyle, że innej...
https://dl.dropboxusercontent.com/s/4x6t80ww3gcuepz/WP_20180513_16_09_50_Raw__highres.JPG?dl=0
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/s/4x6t80ww3gcuepz/WP_20180513_16_09_50_Raw__highres.JPG?dl=0)
No to, to musi być Nokia.
cz4rnuch
18-05-2018, 17:08
Legendarny Snake. I Nokia 3210, moja pierwsza profesjonalna konsola do gier. Aż łezka się kręci w oku. Dla podtrzymania tematu o giercowaniu: "Zemsta Montezumy".
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2018/05/eLcDXMM-1.jpg
źródło (https://i.imgur.com/eLcDXMM.jpg)
nikoniarz
18-05-2018, 17:18
Legendarny Snake. I Nokia 3210, moja pierwsza profesjonalna konsola do gier. Aż łezka się kręci w oku.
Niestety jaszczurka, ale mimo wszystko skojarzenia masz nadal pierwszoligowe...
cz4rnuch
18-05-2018, 17:26
A to padalec, nabrał mnie. Ale ja też was nabrałem. To jest prawdziwa Zemsta M.
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2018/05/70O5xCB-1.jpg
źródło (https://i.imgur.com/70O5xCB.jpg)
Coś mało zadrzewione to wzgórze. Pewnie susza była. I tu by się mała burza przydała.
darekw1967r
19-05-2018, 04:29
H. P Smart
9442
9443
9445
9446
Zrobione Saturatorem ;)
9481
iP4s. Ułamek sekundy, lustrzanki były w torbie w innym pokoju. :-)
(na obiad była cielęcina, pod czujnym okiem kocurów przygotowywana)
9573
Super zdjęcie karolt
Lassar - Twoje zdjęcie jako okładka zespołu Republika
Te koty to sztuczne. Przyznaj się ;-)
- - - - kolejny post - - - - - -
...@Lassar (http://forum.nikoniarze.pl/member.php?u=23416) - Twoje zdjęcie jako okładka zespołu Republika
No teraz wszystko jasne: Telefony w nim mojej głowie...
Oczywiście że sztuczne koty, nie ma takich dużych kotów, w dodatku czarnych.
Poniżej moja mała próbka z telefonu. Co prawda nie Iphone tylko Honor 8.
1
9626
2
9627
3
9628
Niby w miarę zglądam do wątku, ale nie wiem czy to tu już było, jako ciekawostka:
https://shadesofthestory.com/wedding-photography/agnieszka-krzysztof/
Repo wykonane telefonem ;)
Poniżej moja mała próbka z telefonu. Co prawda nie Iphone tylko Honor 8.
1
9626
Niestety po kolorystyce od razu widać, że to jest wysoka czułość z komórkowego aparatu... Poza tym zdjęcie ma potencjał, a człowiek z gazetą ożywia kadr ;)
To ja wrzucę SE gwiazdkę.
9672
Szanowni Panowie, proszę bez wycieczek osobistych i zaglądania sobie do kieszeni. To nie piaskownica.
No i wyszło słońce :grin: A ja naprawdę byłem zainteresany tymi rowerami.
9690
nikoniarz
24-05-2018, 20:17
A ja naprawdę byłem zainteresany tymi rowerami
Chyba jednak za słabo... http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=140181&page=2352
Niestety po kolorystyce od razu widać, że to jest wysoka czułość z komórkowego aparatu... Poza tym zdjęcie ma potencjał, a człowiek z gazetą ożywia kadr ;)
Wiem że mój D90 by poległ w tamtej sytuacji mimo światła Sigmy 2.8, a telefon wg mnie poradził sobie lepiej. Poza tym Huaweie rozjaśniają ciemniejsze partie bo mają jeden obiektyw mono. Co do filtrów to nei było żadnego, była za to obróbka w LR bo surowe są mało nasycone i kontrastowe.
A na żywo ta katedra była niesamowita. Najpiękniejsza kolorystyka kamieni jaką widziałem, tutaj wyszło zdecydowanie za jasno i płasko.
Spokojnie D90 da lepszy obrazek w tej katedrze.
Carlos_lo
01-06-2018, 18:58
8+ portait mode
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://uploads.tapatalk-cdn.com/20180601/1bc2563656a079d99fcae0cb87ec3e0e.jpg)
Sent from my iPhone using Tapatalk
Ciekawa tam moja wrzutka :shock:
8+ portait mode
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://uploads.tapatalk-cdn.com/20180601/1bc2563656a079d99fcae0cb87ec3e0e.jpg)
Sent from my iPhone using Tapatalk
Kadr fajny jak na okładkę płyty LP :) ale zdjęcie nie wygląda aby zostało zrobione w trybie portretowym ( brak charakterystycznego rozmycia)
Carlos_lo
04-06-2018, 07:12
Kadr fajny jak na okładkę płyty LP [emoji4] ale zdjęcie nie wygląda aby zostało zrobione w trybie portretowym ( brak charakterystycznego rozmycia)
wiesz co? zwatpilem, staralem sie stosowac ten tryb, zeby zapoznac sie z mozliwosciami; mozliwe wiec, ze przoczylem, ale z drugiej strony po oddaleniu sie widze, ze mniej rozmywa; bede testowac dalej
nie ma portrtait znaczka, wiec nie jest w tym trybie, przepraszam za zamieszanie i gratuluje spostrzegawczosci
Sent from my iPhone using Tapatalk
Jeśli to zdjęcie z filtrem to ok a jeśli bez udziwnień, prosto z telefonu to wg mnie jakość koszmarna jak na współczesne możliwości telefonów.
A to i ja coś wrzucę.
iPhone 7+
1.
10091
2.
10092
3.
10093
4.
10094
A to i ja coś wrzucę.
iPhone 7+
1.
Bardzo fajne,
a kolorystyka i tonalność jak z dobrej kliszy oczywiście w pozytywnym znaczeniu.
Świetny klimat jak w grze Bioshock ;)
Dzięki ;) Zapomniałem dopisać - obrabiane Snapseedem. Lubię dłubać na telefonie :D
Ja tez jestem za. Obróbka bardzo mi odpowiada: atmosfera jest tajemnicza. Jakbyś się bardzo postarał, to można by je jeszcze nieco bardziej kolorystycznie ujednolicić :smile:
i za to min bardzo cenie iPX że nie muszę się bawić w postprodukcję jak w lustrzance
https://youtu.be/xTxpGTJjYSo?t=534
gotowy HDR
Ja tez jestem za. Obróbka bardzo mi odpowiada: atmosfera jest tajemnicza. Jakbyś się bardzo postarał, to można by je jeszcze nieco bardziej kolorystycznie ujednolicić :smile:
Dzięki. Aż tak bardzo mi nie zależało - i tak jedyne miejsce gdzie takie foty u mnie trafiają to instagram i to jeszcze najczęściej jako relacja, która znika po 24h... ;)
Carlos_lo
04-06-2018, 22:00
Jeśli to zdjęcie z filtrem to ok a jeśli bez udziwnień, prosto z telefonu to wg mnie jakość koszmarna jak na współczesne możliwości telefonów.
mysle, ze optyka i wielkosc sensora w telefonie robi swoje i zadne mozliwosci tego technikulia na dzien dzisiejszy nie poprawia tego, co do operacji ramka/kadrem wiadomo[emoji6] dziekuje za utwierdzenie mnie w tym przekonaniu
Sent from my iPhone using Tapatalk
Tryb portretowy z ajfonach z dwoma obiektywami spisuje się całkiem całkiem, często potrafi mnie zaskoczyć pozytywnie efektem. Jak na przeznaczenie netowe, do szybkiej wrzuty gdzieś (insta/fb/wysłanie znajomym) to wg mnie jest bardzo okej. Poniżej przykład (trochę przyszumione ale po prostu nie zdjąłem ziarna z jednego filtra przy obróbce):
10123
Tryb portretowy z ajfonach z dwoma obiektywami spisuje się całkiem całkiem, często potrafi mnie zaskoczyć pozytywnie efektem. Jak na przeznaczenie netowe, do szybkiej wrzuty gdzieś (insta/fb/wysłanie znajomym) to wg mnie jest bardzo okej. Poniżej przykład (trochę przyszumione ale po prostu nie zdjąłem ziarna z jednego filtra przy obróbce):
10123
Można na spokojnie podpisać Fuji XE2+23 f/2.0 i przy oglądaniu na telefonie nikt nic nie będzie podejrzewał ;-)
Można na spokojnie podpisać Fuji XE2+23 f/2.0 i przy oglądaniu na telefonie nikt nic nie będzie podejrzewał ;-)
true, true :)
są w internetach testy że ciężko odróżnić tryb portretowy z iPX ze zdjęciami z DSLR czy bez-lustrami z jasnymi obiektywami np. 50mm.
https://www.cnet.com/news/iphone-x-and-a-dslr-have-more-in-common-than-we-thought/
https://www.dpreview.com/articles/1321817752/iphone-x-portrait-mode-versus-ilc-dslr-camera
http://www.camerasandcupcakes.com/blog/2018/4/1/askmahamonday-iphone-x-vs-5d-mark-iv-whats-the-best-camera-for-food-photography
ale ten test jest jak najbardziej trafny test dobrze go obejrzeć i posłuchać od początku do końca
https://www.youtube.com/watch?v=xTxpGTJjYSo&feature=youtu.be&t=534
Przecież w tym trybie portretowym ajfona jest wymuszanie front focus żeby przesunąć głębie do przodu, dlatego w testach zazwyczaj nie pokazuje się mega ostrości przed modelem i dość łatwo idzie imitowanie jakiegoś ciemnego standard kita z dslr.
Nie do końca. Tzn może w tych z jednym szkłem tak robi, ale przy Plusach korzysta z dwóch obiektywów i na podstawie różnicy/przesunięcia jest w stanie rozkminić gdzie są krawędzie osoby i całkiem dokładnie/sensownie zaznaczyć - a tło rozmywa programowo. W wielu przypadkach wygląda to całkiem przyzwoicie, imo to co wrzuciłem jest dobrym przykładem, że działa to nieźle (w określonych sytuacjach).
mysle, ze optyka i wielkosc sensora w telefonie robi swoje i zadne mozliwosci tego technikulia na dzien dzisiejszy nie poprawia tego, co do operacji ramka/kadrem wiadomo[emoji6] dziekuje za utwierdzenie mnie w tym przekonaniu
Sent from my iPhone using Tapatalk
Może za brutalnie to zabrzmiało że jakość koszmarna, ale jest o wiele niższa niż można by się spodziewać po tym telefonie. Coś nie zagrało. Ja małymi kroczkami powoli się przekonuję to focenia telefonem.
Co do innej kwestii, to te programowe rozmycia są coraz doskonalsze. Zdjęcie kolegi S4INT jest świetne.
Chyba jedyną osobą, która próbuje w tym wątku coś wykazać jesteś jednak Ty :) Reszta doskonale rozumie czego dotyczy wątek i po prostu wrzuca zdjęcia. Takie, które na nic się nie silą i niczego nie udają. Po prostu zwykłe wrzutki z różnych fonów (większość chyba jednak nie z jabcoków).
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2018/05/XvwTq5b-1.jpg
źródło (https://i.imgur.com/XvwTq5b.jpg)
No to chyba jednak chodzi o to w tym wątku, aby były z jabcoków :) Bo inaczej to offtopy w sumie.
cz4rnuch
17-07-2018, 06:57
No to chyba jednak chodzi o to w tym wątku, aby były z jabcoków :) Bo inaczej to offtopy w sumie.
W sumie to chyba nie doczytałeś do końca. Ale nie szkodzi :)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2018/07/41659732180_975fda34d7_b-1.jpg
źródło (https://flic.kr/p/26tk1Yu)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2018/07/41659731660_5474b45f8b_b-1.jpg
źródło (https://flic.kr/p/26tk1Pw)
otwieracz
20-08-2018, 17:21
https://www.dpreview.com/news/7660321303/huawei-caught-trying-to-pass-off-dslr-photos-as-smartphone-images-again
No i mam odpowiedź dlaczego zdjęcia z P20 mnie rozczarowały. Ciekawe ile dali w łapę DXO że ich fony okupują górę?
stafford
20-08-2018, 17:47
Leci w lewo cosik?
cz4rnuch
20-08-2018, 20:40
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2018/08/I3hetUR-1.jpg
źródło (https://i.imgur.com/I3hetUR.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2018/08/I3hetUR-1.jpg
źródło (https://i.imgur.com/I3hetUR.jpg)
Jak wrzucić zdjęcie bez tekstu? Cos się zmieniło, bo serwer się żołądkował jeżeli w wiadomości nie było co najmniej 8-u znaków.
Cos się to krzywo wkleja z telefonu :grin:
13927
13928
Cos się to krzywo wkleja z telefonu :grin:
13927
13928
ale papka na niebie...
Ty widzisz papke a ja gwiazdy i księżyc :-P
I znowu słońce zaszło
14132
No to jeszcze jedno :D
14143
A u mnie iP7 wypluł coś takiego:
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2018/09/ed6b0fe5df7fc8ec-1.jpg
źródło (https://www.fotosik.pl/zdjecie/ed6b0fe5df7fc8ec)
IPhone X + SnapSeed
14531
Dworzec autobusowy Warszawa Zachodnia
S8+Snapseed(obowiązkowo).
1.
14696
2.
14697
3.
14699
4.
14701
5.
14703
6.
14705
7.
14707
8.
14708
cz4rnuch
27-09-2018, 11:36
Na dwójce widać jak na dłoni, że ten diabelski dworzec to V krąg piekła :)
jeden z lepszych setów jaki tu się pojawił w dowolnym wątku od długiego czasu
jeden z lepszych setów jaki tu się pojawił w dowolnym wątku od długiego czasuBo chyba jedyny [emoji16] chociaż nie śledzę forum dokładnie.
Noszę aparat przy sobie 364 dni w roku, wtedy akurat był ten jeden bez. A już miałem Fuji, trochę żal..
Dawno tu nie zaglądałem. Dobrze, że po wątku o Lajce kliknąłem jeszcze w ten.
matbe - dobry set!
wątek o lajce...
jest teraz jeszcze wątek o zenicie :D
meliszipak
27-09-2018, 12:26
Rzeczywiscie niezle
A mi się bardzo podoba lokomotywa Pawel92
Zestaw fotek z dworca tez ciekawy.
14898
14899
Smartfonem ze Szrenicy
Kiedyś to były piękne samochody
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2018/10/31167058778_bb3a8a874d_b-1.jpg
źródło (https://flic.kr/p/Pu8jJo)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2018/10/30104560177_a8df310f4e_b-1.jpg
źródło (https://flic.kr/p/MSeJUZ)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2018/10/31167058238_2617de64c8_b-1.jpg
źródło (https://flic.kr/p/Pu8jz5)
i jeszcze widoczki
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2018/10/30104562157_2eb698ebf2_b-1.jpg
źródło (https://flic.kr/p/MSeKv8)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2018/10/31167056428_9f7f165031_b-1.jpg
źródło (https://flic.kr/p/Pu8j2S)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2018/10/31167056928_d97b5da473_b-1.jpg
źródło (https://flic.kr/p/Pu8jbu)
i trochę street-a
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2018/10/30104558317_6580e7391e_b-1.jpg
źródło (https://flic.kr/p/MSeJmV)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2018/10/30104557087_86f2893d05_b-1.jpg
źródło (https://flic.kr/p/MSeHZH)
i na koniec
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2018/10/30104557187_4bcf8efee4_b-1.jpg
źródło (https://flic.kr/p/MSeJ2r)
Sony Xperia X
Warszawa nocą z PKiN
16125
Wysłane z mojego F5121 przy użyciu Tapatalka
Huawei też może :) Testuję ostatnio Mate 20 i jestem w lekkim szoku, co ten aparat (a raczej 3 aparaty) potrafi. DR świetny, a ultra szeroki kąt robi robotę. Wszystkie fotki w pełnym automacie, bez żadnej edycji:
17270
17271
17272
17273
17274
stachmuszel
21-11-2018, 14:44
Panowie, może używacie Samsunga S8, podzielcie się jakimiś fotkami i opiniami. Bardzo proszę.
Panowie, może używacie Samsunga S8, podzielcie się jakimiś fotkami i opiniami. Bardzo proszę.
Ładuje dwa trzy razy dziennie co bardzo irytuje. Ale to najlepszy telefon na świecie [emoji16]
Foto ma wady związane z obsługą: brak pamięci ustawień, po ponownym uruchomieniu zawsze tryb auto, trzeba palcem slidenąć na Profesjonalny-tylko wtedy zapisuje RAWy. Slide często skutkuje przełączeniem przedniej kamery zamiast wyświetlenia menu ustawień... Ostatnia wada to miejsce zapisu - RAW zawsze w telefonie, jpgi można i na karcie, co dubluje foldery dcim.
No i dla mnie ciut za szeroko (ekw26mm).
stachmuszel
21-11-2018, 17:42
Dzięki matbe za opinie. Te "wady" są bardzo podobne do wad A5 2016, który posiadam. A czy Twoim zdaniem jakość fotek można porównać do jakiegokolwiek "fotograficznego" kompaktu?
Dzięki matbe za opinie. Te "wady" są bardzo podobne do wad A5 2016, który posiadam. A czy Twoim zdaniem jakość fotek można porównać do jakiegokolwiek "fotograficznego" kompaktu?
Wysłałem Ci sample na pw.
17319
Znalazłem ciekawe porównanie iPhone Xs vs Nikon 58mm at F1.4
https://www.dpreview.com/articles/9077521352/iphone-xs-how-does-the-variable-bokeh-effect-compare-to-a-real-lens
już teraz w aplikacji "Zdjęcia Google" pozwalają regulować stopień rozmycia z telefonu czy tabletu - świetne rozwiązanie i do tego nie potrzeba np. najnowszego iPhona Xs (już od iPhona 8Plus wzwyż)
do amatorskich zastosowań fajne.
draco_krk
05-12-2018, 15:03
Znalazłem ciekawe porównanie iPhone Xs vs Nikon 58mm at F1.4
https://www.dpreview.com/articles/9077521352/iphone-xs-how-does-the-variable-bokeh-effect-compare-to-a-real-lens
już teraz w aplikacji "Zdjęcia Google" pozwalają regulować stopień rozmycia z telefonu czy tabletu - świetne rozwiązanie i do tego nie potrzeba np. najnowszego iPhona Xs (już od iPhona 8Plus wzwyż)
do amatorskich zastosowań fajne.
Aplikacja 'Zdjecia Google' + iPhone? Nie jakaś aplikacja od Apple?
nikoniarz
05-12-2018, 16:34
Znalazłem ciekawe porównanie iPhone Xs vs Nikon 58mm at F1.4
https://www.dpreview.com/articles/9077521352/iphone-xs-how-does-the-variable-bokeh-effect-compare-to-a-real-lens
już teraz w aplikacji "Zdjęcia Google" pozwalają regulować stopień rozmycia z telefonu czy tabletu - świetne rozwiązanie i do tego nie potrzeba np. najnowszego iPhona Xs (już od iPhona 8Plus wzwyż)
do amatorskich zastosowań fajne.
Wystarczy spojrzeć w jakich obszarach obraz jest rozmyty by zauważyć, że jest to zupełnie bezużyteczne :) Opcję taką oferują też niektóre telefony Huawei.
Android od chyba 7.1 ma standardową appke foto z rozmywaniem, myślałem że to podoba się tylko folołersom na insta ;)
Wystarczy spojrzeć w jakich obszarach obraz jest rozmyty by zauważyć, że jest to zupełnie bezużyteczne :) ....
Ja zrobiłem wiele takich portretów i nie miałem takich "problemów" ale te zdjęcie na dpreview zostało celowo wybrane że czasami coś się takiego może przydarzyć ale za to ekspozycja jest fajniejsza na smartfonach, nie ma problemu z poruszonym zdjęciem i nie będzie prześwietlone co np w aparatach z "ograniczonym" czasem do 1/4000 czy 1/8000 przy f1.4 w jasnych warunkach będzie... prześwietlone
nikoniarz
05-12-2018, 19:28
Ja również próbowałem robić wiele takich zdjęć telefonem umożliwiającym symulacje przysłony (od f/0.95 do f/16) i w większości ten patent potrafi usunąć coś co rzuca się w oczy. Ale jeśli w Twoim przypadku jest okej to nic tylko się cieszyć :)
Ja co kupię nowy fon to łudzę się że pozwoli mi robić zdjęcia przynajmniej jak lustrzanka sprzed 10 lat, niestety mimo że poszło to daleko do przodu od tsrony akceptowalnego szumu, szybkości działania itd to jednak u mnie tak gdzieś 2/3 sytuacji nie pozwala na to żeby zdjęcia z fona były akceptowalne i nawet już przestaję się tym sugerować.
Piękne zdjęcia na fonie zazwyczaj kończą swój żywot na nim, zdjęcia z aparatu raczej trafiają do obróbki i na papier, takie mam podejście i tak lubię.
18040
Mam to w Huaweju Mate 20. Mogę sobie już po wykonaniu zdjęcia regulować stopień tego rozmycia albo zmieniać punkt ostrości. Algorytmy w miarę dobrze rozpoznają nieskomplikowane kształty, co już i tak mnie zdumiewa, ale sposób ich obrysowania jest daleki od doskonałości.
darekw1967r
26-12-2018, 03:02
Troche pobawilem sie RAW-ami z komórki
19063
19064
nikoniarz
26-12-2018, 13:47
To i ja wrzucę coś z telefonicznego rawa:
https://dl.dropboxusercontent.com/s/wt25hh2b2pqqnku/IMG_20181006_171139_2018_10_06_00001330.JPG?dl=0
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.