Zaloguj się

Zobacz pełną wersję : [ ... Smartfon ] iPhone też może - dla posiadaczy iPhonów i nie tylko



Strony : 1 2 3 [4] 5

cz4rnuch
30-11-2020, 10:31
Klient pewnie tego oczekuje, teraz też możesz już kupić bardzo dobre w smaku wyroby seropodobne :)...To akurat nieprawda. Nie ma ani jednego dobrego w smaku wyrobu seropodobnego :)

darekw1967r
30-11-2020, 11:57
Klient pewnie tego oczekuje, teraz też możesz już kupić bardzo dobre w smaku wyroby seropodobne :)
Takie dyskusje zawsze idą w stronę udowadniania wyższości nad jednym ale przecież nie o to chodzi, fona każdy ma i wie co to potrafi, więc nie ma co przesadzać w argumentach bo druga strona musi wtedy tłumaczyć że białe jest białe.

Tutaj nie chodzi o udowadnianie co jest lepsze a bardziej o to, ze nie kazdy musi miec armate czy karabin maszynowy aby zabic muche czy komara ;)

jurkarol
30-11-2020, 12:30
Ale ser prawdziwy zawsze będzie serem, a wyrób podobny nigdy. Czy też napój o smaku piwa... Itd.

ksh
30-11-2020, 13:57
Tutaj nie chodzi o udowadnianie co jest lepsze a bardziej o to, ze nie kazdy musi miec armate czy karabin maszynowy aby zabic muche czy komara ;)

Ale też nie chodzi o to żeby na tygrysa iść z wiatrówką załadowaną solą :)

poste
30-11-2020, 13:59
Gorzej, jeśli komuś się wydaje, że ma armatę a okazuje się, że to kapiszon.

ksh
30-11-2020, 15:08
Albo odwrotnie, wielu nie potrafi wykorzystać potencjału.

Czyżby dyskusja skręciła w temat kto ma większego ? :)

darekw1967r
01-12-2020, 10:52
Ale też nie chodzi o to żeby na tygrysa iść z wiatrówką załadowaną solą :)

Chodzi o to aby robic fajne zdjecia ;)
Niezaleznie jakie przyklady bedziemy sobie podawac caly czas jest postep w rozwoju aparatow a ludzie sami dokonaja wyboru co lepsze a co gorsze.
Jeszcze troche a lustrzanki i bezlustra dla wielu beda fajnymi egzemplarzami muzealnymi z calym ich osprzetem ;)

Pisze to po wstepnej ocenie zdjec RAW i JPG (1:1:) wykonanych P40 Pro.

ksh
01-12-2020, 11:03
Entuzjazm przysłania zdrowy rozsądek i nie przeczę że P40 Pro to rewelacyjny sprzęt do foto.

jjj
01-12-2020, 16:29
Myślę, że sporo wody upłynie zanim zobaczymy fotografów dzikich zwierząt czy fotoreporterów sportowych na stadionach ze smartfonami...

Pawel92
01-12-2020, 19:04
Pewie sporo, albo nawet więcej. Niestety, w porównaniu do całości wykonywanych zdjęć, te typy fotografii to nisza.

Adam Okuń
13-12-2020, 23:51
Bardzo często to zaklinanie rzeczywistości z tą jakością z fonów bo na fejsie fajnie wygląda albo jakieś miniaturki itd.
Postęp jest i będzie jeszcze lepiej ale żadnych przełomowych rozwiązań nikt nie wprowadzi długo bo marketing woli więcej pikselków i może kolejne z cztery aparaty na tyle fona.

No ale o to właśnie chodzi, że ludzie przenoszą swoje życie do Sieci. Tu natomiast nie ma już parcia na wysoką rozdzielczość i doskonałą jakość po wydruku zdjęci ana papier i wsadzenie go do antyramy. Ludzie mają antyramy w chmurze... Zdjęcie z samsunga S20Ultra potrafi na Instagramie zarobić więcej niż fotograf na sesji w plenerze...

- - - - kolejny post - - - - - -


Myślę, że sporo wody upłynie zanim zobaczymy fotografów dzikich zwierząt czy fotoreporterów sportowych na stadionach ze smartfonami...

Świat zmierza w kierunku gdzie nie będzie dzikich zwierząt... a do tego już są teleobiektywy dla smartphonów :D

darekw1967r
14-12-2020, 20:29
462614626246263462644626646268

Jurek Ż
14-12-2020, 20:36
Świetne. :D

ksh
14-12-2020, 20:58
Bardzo fajne, który to huawei ?

darekw1967r
14-12-2020, 21:43
Bardzo fajne, który to huawei ?
Huawei P40 Pro

ksh
14-12-2020, 21:52
Ja miałem w łapach P40 bez pro i jakoś szału nie było, fakt że radzi sobie świetnie i nie daje typowych maziajów w detalu ale to model Pro daje największy skok w jakości, chyba najlepszy aparatek na rynku, a dzięki blokadzie google tez i przystępny cenowo.

darekw1967r
14-12-2020, 22:27
Ja miałem w łapach P40 bez pro i jakoś szału nie było, fakt że radzi sobie świetnie i nie daje typowych maziajów w detalu ale to model Pro daje największy skok w jakości, chyba najlepszy aparatek na rynku, a dzięki blokadzie google tez i przystępny cenowo.

Kupilem go w Media Mark jak byly promocje.
Kosztowal 2599 zl - 40 zl (karta Media Markt) czyli za 2559 zl.

Zdjecia z P40 Pro obrabia sie prawie jak z kompaktu czy bezlustra i jest z niego bardziej naturalny obraz.
Zwrocilem uwage tez na duza dynamike w swiatlach i cieniach ale to wynik dobrych matryc + obiektywow LEICA + zaawansowane algorytmy przetwarzania.

czomolungma
14-12-2020, 22:45
Kupilem go w Media Mark jak byly promocje.
Kosztowal 2599 zl - 40 zl (karta Media Markt) czyli za 2559 zl.

Zdjecia z P40 Pro obrabia sie prawie jak z kompaktu czy bezlustra i jest z niego bardziej naturalny obraz.
Zwrocilem uwage tez na duza dynamike w swiatlach i cieniach ale to wynik dobrych matryc + obiektywow LEICA + zaawansowane algorytmy przetwarzania.


Wy tak serio ? przecież na niebie jest taka papka i artefakty że zęby bolą. Nie jest to winą kompresji forum, bo to samo forum jakoś nie masakruje zdjęć kiedy wrzucają z zetek....
Leica nie robi żadnych obiektywów do nich, ani też nie są to obiektywy leica, a tylko tyle że hauwei wykupił licencjei trzepie je sam. Matryca z super dynamiką ? skoro jest taka super dlaczego nie zrobia matrycy wielkości FF i zabiją sony, canona i wszystkich skoro takie super sa w stanie robić ? jedyne co ten telefon ma dobrego to algorytm ale widac na niebie niestety papkę. Telefony Darku sa coraz lepsze zgoda, ale fizyki nie oszukasz algorytmami i widac to w ciemnych partiach. Jeszcze wiele wody upłynie zanim zbliża się na poważnie do dużych matryc, a jesli sie to stanie to nie ze względu na obiektywy czy matryce tam zastosowane ale na sztuczną inteligencję która to poprawi co popsuje tak mała matryca.

ksh
14-12-2020, 22:53
Wątpię żeby tu ktoś szukał na zdjęciach z fona jakości z aps-c czy pełnej klatki.
Wszystko kwestia algorytmów oszukujący ludzkie oko, zastosowania wielu ekspozycji, sklejania pikseli itd i tu huwaei jest mistrzem, do którego szajsung czy ajfon próbują dojść, zapominamy też o świetnym foto w fonach sony czy lg.

cz4rnuch
14-12-2020, 23:26
... Zdjecia z P40 Pro obrabia sie prawie jak z kompaktu...Bo to jest prawie wielkość sensora kompaktów (rozmiar matrycy zbliża się do jednocalówki RX100).


.Matryca z super dynamiką ? skoro jest taka super dlaczego nie zrobia matrycy wielkości FF i zabiją sony, canona i wszystkich skoro takie super sa w stanie robić ?...Oni nie robią sami sensorów tylko kupują je właśnie od Sony ;)

darekw1967r
16-12-2020, 00:20
Wątpię żeby tu ktoś szukał na zdjęciach z fona jakości z aps-c czy pełnej klatki.
Wszystko kwestia algorytmów oszukujący ludzkie oko, zastosowania wielu ekspozycji, sklejania pikseli itd i tu huwaei jest mistrzem, do którego szajsung czy ajfon próbują dojść, zapominamy też o świetnym foto w fonach sony czy lg.

Wiekszy nowoczesny sensor bedzie mial lepiej ale pamietam jeszcze dawniejsze czasy, ze pierwsze cyfrowe lustrzanki ze starymi sensorami APS-C przy przecietnym obiektywie dawaly dosc kiepskie zdjecia nocne.Aby uzyskac dobre efekty musialem ze statywem zrobic 3-4 zdjecia i to pozniej zlozyc w calosc. Ogolnie zabieralo to duzo czasu.
Olympus E-410 z sensorem 4/3 tez szumial w nocy jak szumofon wiec trzeba bylo jeszcze wiecej pracy aby uzyskac akceptowalne foty w 10x15 w 300 DPI.
P40 Pro z tym co ma przy dobrej obrobce materialu obskakuje tamte rozwiazania pod wieloma wzgledami ;) Po prostu znacznie latwiej robic tym dobre technicznie zdjecia.

- - - - kolejny post - - - - - -


Wy tak serio ? przecież na niebie jest taka papka i artefakty że zęby bolą. Nie jest to winą kompresji forum, bo to samo forum jakoś nie masakruje zdjęć kiedy wrzucają z zetek....
Leica nie robi żadnych obiektywów do nich, ani też nie są to obiektywy leica, a tylko tyle że hauwei wykupił licencjei trzepie je sam. Matryca z super dynamiką ? skoro jest taka super dlaczego nie zrobia matrycy wielkości FF i zabiją sony, canona i wszystkich skoro takie super sa w stanie robić ? jedyne co ten telefon ma dobrego to algorytm ale widac na niebie niestety papkę. Telefony Darku sa coraz lepsze zgoda, ale fizyki nie oszukasz algorytmami i widac to w ciemnych partiach. Jeszcze wiele wody upłynie zanim zbliża się na poważnie do dużych matryc, a jesli sie to stanie to nie ze względu na obiektywy czy matryce tam zastosowane ale na sztuczną inteligencję która to poprawi co popsuje tak mała matryca.

Zgadzam sie ze do idealu brakuje szczegolnie przy duzych powiekszeniach ;)
Ponad pare lat temu uwazalem, ze aparat w telefonie nie ma szans powodzenia bo to jest fizycznie niemozliwe.
Jednak juz drugi raz w zyciu pomylilem sie co do malych matryc bo okazuje sie, ze technologia sie zmienia, zwieksza sie moc obliczeniowa i dochodza coraz lepsze algorytmy oparte na AI i to
co bylo bardzo kiepskie staje sie coraz lepsze i pewnie za kilka lat albo kilkanascie aparaty w smartfonach beda o wiele lepsze i bardziej wydajniejsze.

Pawel92
20-12-2020, 10:50
Mi10T Pro -tryb"portret"
46480

ksh
20-12-2020, 11:28
Ta symulacja rozmycia często tworzy tylko takie plamy jak na tym zdjęciu, trzeba to używać ostrożnie bo wychodzi kiepsko.

Pawel92
20-12-2020, 11:45
Wychodzi to nader kiepsko. Zdjęcie zrobiłem bardziej z ciekawości. Zabawne jest to, ze po wykonaniu foto nadal można „zmieniać” ogniskową i „bokeh”

darekw1967r
22-12-2020, 01:02
Wychodzi to nader kiepsko. Zdjęcie zrobiłem bardziej z ciekawości. Zabawne jest to, ze po wykonaniu foto nadal można „zmieniać” ogniskową i „bokeh”

Czyli w tej branzy jest jeszcze cos do poprawy i dalszego rozwoju.

Podsylam 2 foty ktore robilem P40 Pro w trybie portretowym w niezbyt korzystnych warunkach oświetleniowych.

4651546516

Pawel92
22-12-2020, 08:11
Te foty są jak najbardziej OK. W przeciwieństwie do mojego sierściucha. Muszę pewnie bardziej zgłębić działanie mojego telefonu :mrgreen:

czupacabra
01-01-2021, 17:15
tryb portretowy - test nową zabawką
46909

ksh
01-01-2021, 18:28
No i co z tym trybem, lepiej, gorzej niż wcześniejszy fonik ?

czupacabra
01-01-2021, 18:31
Phonik to iphone 12Pro. Jak na razie to fajnie się sprawuje. Dokupię sobie do niego profoto c1plus. Plan jest taki aby olać aparat .


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

ksh
01-01-2021, 20:06
Prawie 6 tysiaków fonik.
Olać aparat można spokojnie nawet nie mając tak drogiego fona, motorola, lg, sony, oczywiście huawei i samsungi mają tak dobra jakość że w wielu okolicznościach mogą dac podobny efekt co aparat.
Zresztą wielu narzekających na aparaty wpadło w ślepą uliczkę zakupową i posiadane zestaw foto przeszkadza.

Tak było u jednych znajomych, najpierw poleciłem im olympusa epl z naleśnikiem, świetnie super, nosili w kieszeni, potem zamarzyło się coś większego, kupili Sony A7II plus kit 4/24-70 i szybko sprzęt był olewany bo nie wygodny itd, podobnie widzę u wielu ludzi, którzy potem hejtują sprzęt foto bo fony lepsze ale jak mieli lub mogą mieć coś zgrabnego to nie nie i kupują rzeczy, które nie są dla nich.

To jest identycznie jak znajoma jeździła fordem fiesta, potem zamarzyło się żeby mieć coś większego kupili forda kuga i... teraz wiecznie płacz że za duże, nie wygodne na parkingach, a tamten mało palił i łatwo się go myło :)

patronat
02-01-2021, 17:49
iphone + LR iPhonowy
46939

Pawel92
02-01-2021, 18:37
Podoba się :smile:

darekw1967r
02-01-2021, 22:16
Pare fot z Huawei P40 Pro

469434694446945469464694946950

patronat
29-01-2021, 08:58
W drodze do pracy, iPhone 11pro

47844

darekw1967
30-01-2021, 12:12
Huawei P40 pro


47863


47864



Fota z Tele w slabych warunkach oswietleniowych

47862

Czornyj
30-01-2021, 12:53
iPhone 12 Pro Max
https://i.imgur.com/hFAnCYj.jpg

darekw1967r
05-02-2021, 12:15
Huawei P40 Pro


48128

Do powyższej foto z tele...

48129


Kolejna fota
48130

Z powyzszej foto z tele...
48131


Coś z BW
48132

Coś pod Slonce
48133

Pawel92
05-02-2021, 14:47
S21 Ultra szeroki kąt, zoom optyczny 3x i 10x. Prosto z telefonu.
48134
48135
48136

maxwawa
05-02-2021, 22:42
iPhone 12 Pro
48153

48154

Pawel92
10-02-2021, 17:40
S21 Ultra - tryb "portret"
48324

darekw1967r
11-02-2021, 18:45
P40 Pro
483534835448355

Jurek Ż
11-02-2021, 22:22
P40 Pro
483534835448355 Jednak mogłeś się ciutkę postarać. Trochę rowu, trochę krzaków. Kadrowanie do bani. :smile: Chyba, że się sam wyzwolił, to rozumiem. :grin:

basket
11-02-2021, 22:31
Jednak mogłeś się ciutkę postarać. Trochę rowu, trochę krzaków. Kadrowanie do bani. :smile: Chyba, że się sam wyzwolił, to rozumiem. :grin:

Tutaj 90% takich :-P Bo wiesz komórką, to często na oślep się wali co popadnie, bo zawsze ma się przy sobie hehe

waldek
11-02-2021, 22:56
Realme 7 Pro


48377

48378

48379

A nad morzem smartphon zmienił sobie kolor :sad:.

48380

48381

48382

darekw1967r
12-02-2021, 00:29
Jednak mogłeś się ciutkę postarać. Trochę rowu, trochę krzaków. Kadrowanie do bani. :smile: Chyba, że się sam wyzwolił, to rozumiem. :grin:

To nie sa zdjecia artystyczne ale takie wlasnie pstryki pogladowe jak to wychodzi z P40 Pro ;)

- - - - kolejny post - - - - - -


Tutaj 90% takich :-P Bo wiesz komórką, to często na oślep się wali co popadnie, bo zawsze ma się przy sobie hehe

Moze napisz jeszcze ze zdjecia sie same robia bez udzialu fotografa a pewnie jestes w tych 10% co robia najlepsze foty na swiecie ;)


Nastepne foty z P40 Pro

483844838548386

- - - - kolejny post - - - - - -


Realme 7 Pro


Fajnie wyszlo z tego smartfona.

Bartolini82
12-02-2021, 20:08
No to i ja wrzucę przykładowe (z różną tematyką) z Redmi Note 8 pro. Foty z ręki, bez jakiejkolwiek obróbki. Po kliknięciu będą pełne rozmiary.

1.
48402

2.
48403

3.
48404

4.
48405

5.
48406

6.
48407

7.
48408

- - - - kolejny post - - - - - -

Hm... jak zrobić żeby ta jedna fota mimo, iż pionowa, to nie była pozioma??? Chyba kwestia rozmiaru, że forum domyślnie dopasowuje do poziomej wartości? Po kliknięciu jest normalnie.

ksh
12-02-2021, 20:12
Forum przekręciło ci zdjęcie ? :)

Ale właśnie na fotach 4 i 6 wychodzą słabości fona, niby ładnie w miniaturce ale chcesz zerknąć na szczegóły i bida, na 4 po odszumianiu wyjdzie papka jak na 6.
Nie żeby to bezmyślnie krytykować bo jednak miniaturki najczęściej się ogląda, sam przecież na forum wrzucam malutkie zdjęcia ale ma to inny cel.

Bartolini82
12-02-2021, 20:20
Tak, forum przekręciło zdjęcie ponieważ na dysku jest ono pionowe, po kliknięciu w miniaturkę również, ale miniaturkę pokazuje w poziomie, a nie pionie.

Odnośnie szumów... w tym kościele (na górze Św. Anny) było naprawdę ciemno, a z kolei fota zamku też widzisz w jakich słabych warunkach pogodowych.
Mi osobiście wydaje się, że jak na fotę z telefonu to te zdjęcie z kościoła jest nawet bardzo dobre jakościowo. W dodatku było na normalnym trybie. Nie jakiś nocny itp.
No i to foty z oprogramowania normalnego. Bo czasami ludzie mają nakładki, typu gcam i wówczas tak naprawdę ciężko się odnieść bo różnice między oryginalnym softem a tą nakładką są czasami bardzo duże (choć, nie zawsze na korzyść gcam).
Niedawno kupiłem żonie Poco X3. Muszę porównać z ciekawości fotki z tym swoim. Choć Poco powinien robić jeszcze lepsze.

Pawel92
13-02-2021, 09:20
S21 Ultra. Tele.
48441

darekw1967r
13-02-2021, 12:26
Tak, forum przekręciło zdjęcie ponieważ na dysku jest ono pionowe, po kliknięciu w miniaturkę również, ale miniaturkę pokazuje w poziomie, a nie pionie.

Odnośnie szumów... w tym kościele (na górze Św. Anny) było naprawdę ciemno, a z kolei fota zamku też widzisz w jakich słabych warunkach pogodowych.
Mi osobiście wydaje się, że jak na fotę z telefonu to te zdjęcie z kościoła jest nawet bardzo dobre jakościowo. W dodatku było na normalnym trybie. Nie jakiś nocny itp.
No i to foty z oprogramowania normalnego. Bo czasami ludzie mają nakładki, typu gcam i wówczas tak naprawdę ciężko się odnieść bo różnice między oryginalnym softem a tą nakładką są czasami bardzo duże (choć, nie zawsze na korzyść gcam).
Niedawno kupiłem żonie Poco X3. Muszę porównać z ciekawości fotki z tym swoim. Choć Poco powinien robić jeszcze lepsze.

Po odpowiedniej obrobce fot spokojnie nadadza sie do formatow albumowych 10x15, 13x18, 21x15 w 300 dpi ;)
Przy lepszym aparacie bedzie jeszcze lepiej ale widac tendencje do postepu w dziedzinie mobilnej fotografii ;)

Przy okazji podsylam pare fot z P40 Pro.

48442484434844448445

waldek
15-02-2021, 18:57
Realme 7 Pro cd.
Balans bieli nieprzewidywalny.


48520

48521

48522

48523

Jurek Ż
15-02-2021, 19:50
@waldek (https://forum.nikoniarze.pl/members/12967-waldek) Bardzo fajne kadry.

Pawel92
15-02-2021, 20:01
S21 Ultra + Snapseed
48527

Jurek Ż
16-02-2021, 13:00
Samsung Edge 7

48564

Pawel92
21-02-2021, 18:43
S21 Ultra
48726
48727
48729

NimnuL
21-02-2021, 18:56
Moto OneVision

48734

maxwawa
24-02-2021, 16:30
iPhone 12 Pro

48844

48845

darekw1967r
26-02-2021, 18:01
Huawei P40 Pro
48936489374893848939

waldek
26-02-2021, 20:46
Realme 7 Pro


48943

48944

48945

Już tylko w lesie jest śnieg a było tak.


48946

Pawel92
03-03-2021, 19:32
S21Ultra + Snapseed
49108

waldek
07-03-2021, 21:40
Realme 7 Pro - szału nie ma ale jak na nocne fotki może byc.


49230

49231

.:Gerard:.
13-03-2021, 22:38
49546
iPhone 11

darekw1967r
16-03-2021, 11:07
Huawei P40 Pro

4966949670

waldek
26-03-2021, 22:31
50086

50085

NimnuL
27-03-2021, 10:52
Motorola one vision
https://forum.nikoniarze.pl/attachment.php?attachmentid=50098&d=1616830982

Pawel92
19-04-2021, 11:02
S21 Ultra, zoom 10x
Dwa słońca? WTF?
50731

darekw1967r
24-04-2021, 11:26
Huawei P40 Pro

5085550856

czomolungma
04-05-2021, 22:59
strasznie te telefony przeostrzają fotki.

darekw1967r
15-05-2021, 12:14
strasznie te telefony przeostrzają fotki.

Przeostrzanie zdjecia to pojecie wzgledne. Tak samo jak kolorystyka zdjecia. Wiele parametrow mozna zmnienic i dostosowac do wlasnych potrzeb i upodoban ;)

matbe
15-05-2021, 13:34
strasznie te telefony przeostrzają fotki.To raczej ludzie nie umieją wyostrzać swoich puszkowych rawow ;-)

darekw1967r
15-05-2021, 14:06
To raczej ludzie nie umieją wyostrzać swoich puszkowych rawow ;-)
Bo to nie jest wcale takie proste jezeli efekt koncowy zalezy od N.... czynnikow ;)

darekw1967r
30-05-2021, 22:55
Huawei P40 Pro

520335203452035
5203652037

Adam Okuń
31-05-2021, 02:56
Przy okazji wizyty w parku Zielona (wątek w makro-przyroda) strzeliłem kilka Samsung A51

52045

52046

52047

darekw1967r
01-06-2021, 13:36
Huawei P40 Pro

5208252085

Pawel92
08-06-2021, 22:36
iPhone 12Max + Lightroom
52354

darekw1967r
23-06-2021, 22:43
P40 Pro

5287252874

matbe
24-06-2021, 21:45
Z przed chwili

52898

poste
24-06-2021, 21:50
Dziś niebo nad Warszawą pokazało moc. Takie kolory zdarzają się nieczęsto.

basket
24-06-2021, 22:03
Dziś niebo nad Warszawą pokazało moc. Takie kolory zdarzają się nieczęsto.

Nooo...super się na niebie działo. matbe sprawdziło się powiedzenie o najlepszym aparacie 8-)

.:Gerard:.
27-06-2021, 19:43
Ip11
52999

53000

53001

patronat
18-07-2021, 20:57
iPhone 11pro + LR mobilny

53905

53906

53907

patronat
23-07-2021, 12:59
11 pro przez szybke bez obrobki
54100

darekw1967r
28-07-2021, 01:11
P40 Pro
542735427454275

darekw1967r
12-08-2021, 12:37
Mialem okazje porobic foty XIAOMI REDMI NOTE 10 PRO w dobrych warunkach oswietleniowych. Korzystalem z glownego sensora 108 Mpix.

5482754828548295483054831548325483354834

Podobbo jest na ten telefon promocja: https://www.gsmmaniak.pl/1248032/xiaomi-redmi-note-10-pro-promocja-rabat/

Jurek Ż
13-08-2021, 10:46
Kotki trzy.
54861

Pawel92
03-12-2021, 18:29
iPhone 13 Pro
58264

darekw1967r
23-12-2021, 01:01
Huawei P40 Pro

58769587705877158772

andrzejek
31-12-2021, 09:36
Huawei P40 niezłe foty, ciekawe jak wyglada autofocus {szybkość, celność} w porównaniu do innych podobnych cenowo smartfonów, czy jest coś podobnego lub równie dobrego co P40?

ksh
31-12-2021, 13:51
P30 to już raczej przeszłość, nadal świetny sprzęt ale większość modeli od dwóch lat radzi sobie już lepiej.
P40 ma jedną zaletę, jest w całkiem tani przez to że jest zablokowany w google i musisz obchodzić wszystko żeby tym fonem korzystać z usług google.

Pawel92
01-01-2022, 23:25
iPhone 13 Pro
59013

jurkarol
05-01-2022, 10:14
Kupiłem niedrogi realme 8. Amoled ale co z tego. Funkcje to nie wszystko, bo wkurza mnie interfejs, który jakoś sie tam udało zrobić na przyjaźniejszy do pewnego stopnia podmieniając aplikacje i zmieniając launcher, ale i tak to co innego niz Huawei czy Samsung. Odbieranie telefonu typu google mnie dobiło, zmieniłem.

No i ma aparat 64Mpix, nie wiem po co. Bi Zewnętrzne aplikacje jak camera pro chyba go nie widzą, bo do wyboru nie ma takiej rozdzielczości. Systemowa apka ma wybór 64mpix.
Daje rawy typu dgn i są naprawdę niezłe, jpgi zbyt mocno wyostrza.
Do dgn użyłem darktable - nie wiem czym jeszcze oprócz PS i LR można je obrobić.
Nie bardzo rozumiem konwerter Adobe, który z dgn robi dgn tylko po konwersji można obejrzeć zwykłą przeglądarką windows bez wtyczki do raw.

ksh
05-01-2022, 10:49
Ja tez odrzuciłem Realme przy zakupie, wersje 8 Pro, coś mi w tym fonie nie pasowało, do xiaomi podchodziłem z dystansem zwłaszcza czytając negatywne opnie, a okazało się że jestem bardzo zadowolony z Note 10 pro.

Te wielkości sensorów w fonach to bardziej skomplikowana sprawa , zazwyczaj te olbrzymie mają łączenie kilku pikseli w jeden co sprawia że wiele appek nie radzi sobie z tym, dlatego ja używam bardzo dobrej appki od xiaomi, a nie google cam.
Przykładowo z Note 10 Pro jest ISOCELL HM2 1/1,52" z pikselami 0,7 mikrometra i technologią łączenia pikseli 9 do 1, czyli 108Mpix w gcam jest widziane jak 12Mpix.

Realme będzie aktualizowało do androida 12:
realme GT 5G — styczeń 2022 roku,
realme GT Neo 2 — luty 2022 roku,
realme 8 Pro — luty 2022 roku,
realme 7 Pro — marzec 2022 roku,
realme 8 — marzec 2022 roku,
realme GT Master Edition — marzec 2022 roku,
realme 8i — kwiecień 2022 roku,
realme 7 — kwiecień 2022 roku,
realme X50 Pro — kwiecień 2022 roku,
realme 8 5G — lipiec 2022 roku,
realme Narzo 30 5G — lipiec 2022 roku,
realme 7 5G — lipiec 2022 roku,
realme X3 SuperZoom — sierpień 2022 roku.

matbe
05-01-2022, 10:55
s20 fe

59197

jurkarol
05-01-2022, 16:03
Zoner sobie radzi z dng. Raw therapee tez. Na telefonie to i Snapseed otwiera.

darekw1967r
19-01-2022, 13:33
Huawei P40 Pro -> Ogladaj foty 1:1

596235962459625

Pawel92
23-01-2022, 20:55
13Pro + Dive+
59774

Wind Mill
19-03-2022, 00:14
Wiosna w parku:

61044

S10e.

darekw1967r
23-03-2022, 21:41
Fajnie wyszlo

Pawel92
29-06-2022, 19:34
iP13 Pro + Dive+ + Snapseed

64283

PoPan
01-07-2022, 18:13
surowe jpg z Redmi Note 10 Pro

https://i.imgur.com/AY2PMXs.jpg

https://i.imgur.com/JV0zXbJ.jpg

cz4rnuch
20-07-2022, 13:15
https://i.imgur.com/hJG2eEK.jpg

P.R.P.
21-07-2022, 14:45
Jakaś glyzda.. ?
Stareńki już galaxy S8.
64819

poste
21-07-2022, 14:46
Jednorożec :)

cz4rnuch
22-07-2022, 11:48
Ściany mają uszy. A dachy...

https://i.imgur.com/FeAvmB4.jpg

https://i.imgur.com/Gh3XA5G.jpg

https://i.imgur.com/Lih2VTW.jpg

https://i.imgur.com/zmDpJUh.jpg

https://i.imgur.com/jka64JD.jpg

https://i.imgur.com/CQv0vPh.jpg

LeonardZelig
02-08-2022, 20:12
https://live.staticflickr.com/65535/52239501961_1c8f247e8e_b.jpg

darekw1967r
19-10-2022, 12:45
Jesienne widoczki...

67091

patronat
24-10-2022, 10:13
także jesienne:
67179

maxwawa
29-10-2022, 13:05
a może tak trochę upalnie?
67287

cz4rnuch
10-11-2022, 13:43
https://i.imgur.com/sCIz5Xb.jpg

cz4rnuch
13-11-2022, 22:59
https://i.imgur.com/9jtgmeB.jpg

LeonardZelig
05-12-2022, 22:57
W drodze.

68381

maxwawa
11-12-2022, 00:08
https://i.imgur.com/hJG2eEK.jpg

Dla mnie to zdjęcie ( fajny też i kadr) i podobne które niżej zamieściłeś to mi przypominają zdjęcia wywołanie z bardzo dobrego analoga. Piękny DR.
Brakuje mi tego w "normalnych" aparatach.
Chociaż np. FujiFilm X-S10 ( winnych trochę słabsze) którego testowałem ma tam namiastkę tego co smartfony pod nazwą jak pamietam HDR 800+ ale i migawka musi kilka razy kliknąć więc tylko przy statycznych sceneriach.

darekw1967r
13-12-2022, 12:24
Cos z wczoraj zrobione Huawei P40 Pro

68559

P.R.P.
30-01-2023, 18:47
Iphone 14 PM
Sztucznie bo sztucznie, ale daje radę..
69726
69727
69728
69729

Pawel92
31-01-2023, 17:28
iP13 Pro

69744

LeonardZelig
13-02-2023, 08:42
Warszawa, miasto sztuki.

70000

cz4rnuch
30-03-2023, 14:21
Kilka leśnych ścieżek:

https://i.imgur.com/kP4cJu6.jpg https://i.imgur.com/VGCvC7K.jpg

https://i.imgur.com/q4dzdJt.jpg

https://i.imgur.com/mnPUiQR.jpg

https://i.imgur.com/pQAeHcM.jpg https://i.imgur.com/hBk6Aup.jpg

https://i.imgur.com/hp9GwqO.jpg

Pawel92
22-04-2023, 20:08
iP14 Pro (:mrgreen:) + Snapseed
71440

71441

P.R.P.
07-05-2023, 09:07
14pm
71857
71858
71859
71860
71861
71862
71863

cybulski
07-05-2023, 09:28
Skoro mam od niedawna iphona to też może coś wrzucę :)

P.R.P.
07-05-2023, 09:52
Ja tak wrzuciłem bez przekonania.. Mój pierwszy ajfon. 15 lat z androidem. Jest "inaczej"...[emoji2357]
Ale nie o tym. Nie widzę tego zachwytu nad fotami..
Wg moje oceny, domyślnie za bardzo idą w zieleń i żółty kolor.. Na początku kompletnie nie potrafiłem się przyzwyczaić (tak wiem, zawsze mogę na szybko edytować - synapseeda używam od iluś lat).
Z kolei samsung idzie w magendę. No nie dogodzisz.. [emoji6]
Ale ja konserwa jestem i dla mnie smartfon nigdy mi aparatu nie zastąpił i nie zastąpi..
71864
71865
71866
71867

cybulski
07-05-2023, 10:15
Z tego co już zauważyłem iphone ma wydaje mi się bardziej naturalne kolory niż mój poprzednik Huawei P30pro. Mówię o tym co wychodzi wprost z telefonu bez dodatkowej edycji.

P.R.P.
07-05-2023, 12:14
Z tego co już zauważyłem iphone ma wydaje mi się bardziej naturalne kolory niż mój poprzednik Huawei P30pro. Mówię o tym co wychodzi wprost z telefonu bez dodatkowej edycji.

Zgadza się. Mówimy tylko o plikach sooc. Są bardziej naturalne, żeby nie powiedzieć, że sprane nawet. Ale przede wszystkim idą w zielenie i żółcie - widać to zwłaszcza z odcieniem skóry. Ale ostatecznie nie ma co tu się rozpisywać, wszak to dalej telefon, a nie jakiś średni format..[emoji6]71870
71871
71872
71873

LeonardZelig
07-05-2023, 14:45
Samsung S20 FajnyEdyszyn.

71890

cybulski
08-05-2023, 05:53
iphone 14 pro

https://live.staticflickr.com/65535/52836146541_2cb712c60a_b.jpg

https://live.staticflickr.com/65535/52835059999_afd45e0430_b.jpg

P.R.P.
08-05-2023, 13:28
14ProMax
7194371944

cz4rnuch
08-05-2023, 21:20
Tak obiektywnie to jakościowo fajne fotki wychodzą z tego jabcoka.

cybulski
08-05-2023, 22:02
Postęp jest. Wiadomo dobrego aparatu nie zastąpi.

cybulski
09-05-2023, 22:08
i14pro

https://live.staticflickr.com/65535/52846672858_3dcddaefaa_b.jpg

https://live.staticflickr.com/65535/52846408894_2806ae531d_b.jpg

https://live.staticflickr.com/65535/52836330729_a4e0a31428_b.jpg

https://live.staticflickr.com/65535/52836594883_36066f5443_b.jpg

https://live.staticflickr.com/65535/52835301833_bd07e2c353_b.jpg

P.R.P.
10-05-2023, 12:31
Tryb (pseudo)portretowy.
Na szerokim (24mm)
71992
2x(48mm)
71993
i 3x(77mm)
71994

maxwawa
16-05-2023, 21:14
Samsung S20 FajnyEdyszyn.

71890

Kurde, fajne to zdjęcie/kadr jest.

- - - - kolejny post - - - - - -

iPhone 14 Pro
https://live.staticflickr.com/65535/52895652819_8cb363fd0a_b.jpg (https://flic.kr/p/2oAd3J8)

https://live.staticflickr.com/65535/52903080536_9a4d8ce1e7_b.jpg (https://flic.kr/p/2oAS7Jd)

https://live.staticflickr.com/65535/52903251564_f51ac359ec_b.jpg (https://flic.kr/p/2oASZyY)

NimnuL
17-05-2023, 20:10
Tryb (pseudo)portretowy.
Na szerokim (24mm)

2x(48mm)

i 3x(77mm)

Imponujący rezultat, szczególnie ten ostatni.

P.R.P.
17-05-2023, 22:24
Imponujący rezultat, szczególnie ten ostatni.

No nie powiem, sam jestem zaskoczony jak to poszło do przodu (zatrzymałem się na galaxy s8 i dopiero teraz zmieniłem telefon).
To jeszcze takie pseudo porównanie: [emoji6]
A7III + FE 85mm na 1.8 - wykrywanie oka wykryło okulary, a nie oko.[emoji6] Olałem.
72257
I japcok na (niby) 77mm i 2.8 (a można jeszcze do 1.4)
72258
Oczywiście, w drugim przypadku, sztucznie rozmyte, ale jak ktoś nie interesuje się zbytnio pstrykaniem, aparatami, nie kręcą go obiektywy etc. to różnicy nie zauważy.

morzon
17-05-2023, 23:00
Polecam na ajfonie 14pro pobawić się rawami (obróbka np w LR mobile). Te z głównej kamery, 48mpx - robią naprawdę dobre wrażenie, nawet po zgraniu na kompa i zbliżeniu jest dużo detalu, bez typowej telefonowej papki. Resize do jakichś 24mpx i w dobrych warunkach naprawdę używalne są te zdjęcia, spokojnie można coś z tego nawet drukować. Minus to waga pliku - często potrafi i 100mb przekroczyć.

P.R.P.
17-05-2023, 23:07
Rawy mam na stałe ustawione..[emoji6]

morzon
17-05-2023, 23:31
Ja nie, bo przycebuliłem i kupiłem tylko 128gb :D

Przy okazji coś tu wrzucę:

72263

72264

72262

P.R.P.
18-05-2023, 06:06
Ja nie, bo przycebuliłem i kupiłem tylko 128gb :D

Przy okazji coś tu wrzucę:

72263

72264

72262

Ja też 128gb (14PM) bo nie pstrykam na potęgę, a zazwyczaj i tak wszystko idzie na chmurę, a potem na kompa. ;)

P.S. Bardzo przyjemne kadry.


Żeby nie zanudzać, ykhm... Leśne igraszki..[emoji23]
72266

Plus bardziej monotonne spacerniaki.
72267
72268
72269
72270
72271
72272

maxwawa
18-05-2023, 22:40
Bardzo dobre @P.R.P

a to ja też coś wrzuce.
To jest zaleta smartfonów, jedziesz na zakupy, widzisz coś ciekawego i w sekundę robisz fotkę.
72288

P.R.P.
21-05-2023, 12:45
Luźny pstryk spacerowy prosto z telefonu, bez żadnej obróbki. Ustawione jedynie przed zrobieniem na czarno-białe.
72364

P.R.P.
23-05-2023, 06:07
14 PM c.d.
Sooc
72450
72451

maxwawa
28-05-2023, 20:04
P.R.P. co do ostatnich zdjęć.
Gdyby zdjęcia nie były podpisane czym zrobione, powiedziałbym że bym że pełnoklatkowym aparatem + jakiś 85mm/135mm f1.8
=

- - - - kolejny post - - - - - -


Polecam na ajfonie 14pro pobawić się rawami (obróbka np w LR mobile). Te z głównej kamery, 48mpx - robią naprawdę dobre wrażenie, nawet po zgraniu na kompa i zbliżeniu jest dużo detalu, bez typowej telefonowej papki. Resize do jakichś 24mpx i w dobrych warunkach naprawdę używalne są te zdjęcia, spokojnie można coś z tego nawet drukować. Minus to waga pliku - często potrafi i 100mb przekroczyć.
l
Porównałem tak zdjęcia z iPhona 14 Pro (48Mpix RAW) z Sony A7 IV (przeskalowane do rozdzielczości 33Mpix) i szczegółowość jest naprawdę imponująca z 14 Pro trzeba powiększać 1:1 żeby zobaczyć minimalną różnicę pomiędzy nimi.

P.R.P.
28-05-2023, 20:11
maxwawa, fakt, przyznać trzeba, że AI robi robotę dosyć dobrze jak na tego typu sprzęt.. Kiedyś bym nie pomyślał, że dojdzie to do takiego poziomu.
To jeszcze dwa luźne pstryki z dzisiejszej rocznicy komunii mojej najmłodszej (ta z prawej). Lat ileś temu starszemu pstrykałem podobne z d700 i 85 1.4..[emoji23] A dziś zapomniałem, żeby wziąć w ogóle aparat, więc srajfona wyjąłem i olałem jakość.[emoji6]
72641
72642
72643

LeonardZelig
28-05-2023, 21:33
S20FE

72653

maxwawa
29-05-2023, 22:07
Ja nawet na tegoroczne wypady zagraniczne zakupiłem A7 IV i ... nie pojechał jak na razie ani razu, to jest dopiero co ? 8-)
jak pomyślałem że znowu będę taszczył w upały te duże "klocki" tak jak kiedyś też taszczyłem D700 :?
14 Pro ostatnio zrobił robotę w każdych warunkach bezproblemowo i szybko tym bardziej że bardziej polubiłem filmiki z wyjazdów .
iPhone 14 Pro i jpeg 48Mpix https://flic.kr/p/2oDFj97
72696

morzon
29-05-2023, 22:32
Ja kupując 14 pro myślałem, że na pare lat będę znowu miał spokój z wymianą telefonu, bo zasadniczo stary ajfon nadal dobrze działał, ale potrzebowałem lepszego aparatu. Teraz widzę, że w sumie chyba szybciej wymienię jeśli zrobią znowu zrobią jakiś mocny upgrade aparatów (zwłaszcza uwa i tele), bo po prostu naprawdę to daje radę i spokojnie są używalne te zdjęcia do wielu zastosowań, zwłaszcza takich everyday i wycieczkowych. Byłem w tym roku na Dominikanie i nie brałem aparatu, tylko ajfona i jestem ze zdjęć bardzo zadowolony, zwłaszcza biorąc pod uwagę wygodę i zupełnie nie przeszkadzający sposób użytkowania. Zdjęcia obrobiłem sobie w LR mobile leżąc na plaży i wracając w samolocie - fajnie jak po powrocie nie ma konieczności zgrywania tych fot i grzebania na kompie.

cybulski
29-05-2023, 22:34
15tka ma mieć lepsze lensy, grubsze.

morzon
30-05-2023, 01:00
A 16stka peryskopowy zoom :D 15 raczej pominę, bo pewnie nie będzie dużych zmian, ale 16 będę już pewnie brał pod uwagę.

cybulski
30-05-2023, 06:24
Ajfona miałem kiedyś, chyba 6tke, od tamtej pory był cały czas jakiś huwej ale obserwowałem ajfony bo Żonie zawsze zmieniam na nowy model. Gdy dostała 14pro to stwierdziłem, oglądając foty z 14tki na dużym monitorze, że pora już spowrotem na ajfona :) w sensie fotograficznym i Fuji poszło na sprzedaż.

i14pro, tryb portret

https://live.staticflickr.com/65535/52932746476_0cdb785374_b.jpg

W trybie portret ajfon działa deko wolniej i podchodząc do modelki, ostrość na dmuchawcu, łapał wolniej niż normalny tryb zdjęcie, zapewne z powodu dużej ilości roboty z tłem do wykonania w czasie rzeczywistym.

cz4rnuch
30-05-2023, 08:20
W 15 pro z ostatnich ploteczek to raczej dużych zmian nie będzie, poza nowym prockiem. Ponoć zwykłą 15 trochę zupgradują zdjęciowo. Fotki wyjazdowe to już u mnie większość idzie z fona. W tym roku chyba nie planuje ani razu brać aparatu. Jedynie na Borneo w przyszłym, bo fotki zwierza, w ruchu, z tele to na razie jeszcze nie jest domena telefonów. Jedyny "BUL" u mnie to taki, że te fony cały czas rosną. Niedługo będą wyglądać jak tablety.

burton
30-05-2023, 08:53
A 16stka peryskopowy zoom :D 15 raczej pominę, bo pewnie nie będzie dużych zmian, ale 16 będę już pewnie brał pod uwagę.
Peryskopowy ma (miał) być już w iP15 pro max (ultra). Po kilku latach wycieczkowych z iPhone jutro do Słowenii biorę w końcu Z 6ll z 24-70. Ciekawe jak będzie :D Czy będę miał silną wolę i telefon pójdzie w odstawkę ;)

P.R.P.
30-05-2023, 09:16
Ja rok temu na urlopie miałem tylko a7III i 24-105 f4. 85% zdjęć i tak z telefonu....

morzon
30-05-2023, 09:19
Peryskopowy ma (miał) być już w iP15 pro max (ultra). Po kilku latach wycieczkowych z iPhone jutro do Słowenii biorę w końcu Z 6ll z 24-70. Ciekawe jak będzie :D Czy będę miał silną wolę i telefon pójdzie w odstawkę ;)

No, ale 15 pro max ultra super, będzie wielkie i ciężkie, nie wiem czy chce wchodzić w ten rozmiar i wagę (już 14pro względem np 11/12 pro sporo przytyło na wadze). No i pewnie absurdalnie drogie.
Widzę, że 24-70 masz w wersji 2.8 - powodzenia :D Byłem 2 tygodnie temu w Szkocji na Skye i miałem też sprzęt normalny. Trochę mnie irytowało zmienianie szkieł, ale jednak portrety z 35 1.4 czy 50 to jest inna bajka, cieszę się, że zabrałem te klamoty. Ale normalne krajobrazy to chętniej robiłem ajfonem niż 24-70/4 - później więcej grzebania na kompie żeby doprowadzić obrazek do tego co mam w telefonie po 2min zabawy w LR/snapseed :D

cybulski
30-05-2023, 11:12
Ja rok temu na urlopie miałem tylko a7III i 24-105 f4. 85% zdjęć i tak z telefonu....

No aż tak to nie mam, jeśli biorę np 6d i 24-70/4L (lub częściej było Fuji Xpro2) i 70-200/4L to jednak większość mam z aparatów foto.

maxwawa
30-05-2023, 11:44
12 Pro też się świetnie sprawdzał ale zamieniłem na 14 tylko dla trochę większego tele ale 14 Pro faktycznie rozmiarowo i wagowo słabo wypada do poprzedników.
Wygląd tyłu 14 Pro/Max uważam za jedne z ...najbrzydszych i ta wystająca sporo wysepka ( no ale z większymi matrycami np. Huweie też wystają ale są ładniej zaprojektowane).

i małe luźne porównanie 14Pro vs A7 IV + 85mm 1.8 - który jest z którego? :) i czy praktycznie jest duża różnica ? bo jak dla mnie to praktycznie żadna a w wydruku...żadna (na razie drukuje do max A4)
72705

morzon
30-05-2023, 11:48
Lewe z sony, bo... widzę większą aberrację :D

burton
30-05-2023, 12:16
No, ale 15 pro max ultra super, będzie wielkie i ciężkie, nie wiem czy chce wchodzić w ten rozmiar i wagę (już 14pro względem np 11/12 pro sporo przytyło na wadze). No i pewnie absurdalnie drogie.
Widzę, że 24-70 masz w wersji 2.8 - powodzenia :D Byłem 2 tygodnie temu w Szkocji na Skye i miałem też sprzęt normalny. Trochę mnie irytowało zmienianie szkieł, ale jednak portrety z 35 1.4 czy 50 to jest inna bajka, cieszę się, że zabrałem te klamoty. Ale normalne krajobrazy to chętniej robiłem ajfonem niż 24-70/4 - później więcej grzebania na kompie żeby doprowadzić obrazek do tego co mam w telefonie po 2min zabawy w LR/snapseed :D
Fakt. Raz miałem Maxa i dziękuję :D Teraz 13 pro starcza i najprędzej wymienię za rok.
Mam nadzieję, że nie skusi mnie zabranie dodatkowo 85/1.8 ;) :D Powiedzmy, że bezlustro będzie do "zadań specjalnych" ;)

maxwawa
30-05-2023, 14:58
Lewe z sony, bo... widzę większą aberrację :D

:???: :wink:

- - - - kolejny post - - - - - -


Fakt. Raz miałem Maxa i dziękuję :D Teraz 13 pro starcza i najprędzej wymienię za rok.
Faktycznie z 13 Pro na 14 Pro jest minimalna różnica miałem też zamienić na 13 - tka ale różnica w cenie do 14 -tki była niewielka.

https://live.staticflickr.com/65535/52937486964_b021f18764_b.jpg (https://flic.kr/p/2oDUsyu)

morzon
30-05-2023, 15:04
Miedzy 13 a 14 chyba najistotniejsza różnica to ten RAW 48mpx, bo to imo robi robotę.

cybulski
30-05-2023, 18:42
Miedzy 13 a 14 chyba najistotniejsza różnica to ten RAW 48mpx, bo to imo robi robotę.

Przymierzam się żeby to sprawdzić ale nie ukrywam że zależało mi głównie na jpg bo na aparatach ff robię tylko raw, bez jpg.

- - - - kolejny post - - - - - -

To co uważam, że jest świetne w iphone to wysyłanie przez AirDrop. Nawet duże filmy idą w moment. To jest bdb funkcja, mialem teraz często okazję z tego korzystać na plenerze u Jacek_Z a wcześniej w Chorwacji u NinoVerona, większość modelek miala iphony więc przesłanie fot i filmików do insta to moment dosłownie, bez straty jakosci. Świetne, działa wszędzie bez dostępu do netu czy wifi.

- - - - kolejny post - - - - - -

Jak dla mnie iphone wymiata do foto i filmów oraz szybkiej wymiany materiału.

Pawel92
30-05-2023, 18:54
iP14
72718

morzon
30-05-2023, 19:10
Przymierzam się żeby to sprawdzić ale nie ukrywam że zależało mi głównie na jpg bo na aparatach ff robię tylko raw, bez jpg.


Sprawdź koniecznie, dla mnie to gamechanger. Wcześniej te pliki wyglądały dobrze tylko na małym ekranie, a po zgraniu, na monitorze widać, że to nędza z telefonu (imo nadal tak wyglądają te zdjecia z UWA i tele). Teraz to inna bajka. Wcześniej zresztą ktoś wrzucał porównanie z A7IV i ciężko odróżnić :D W rawie jest naprawdę sporo detalu i ostrości, spokojnie do wielu zastosowań te pliki są używalne. Oczywiście wszystko przy uwzględnieniu warunków, ale nawet przy ciemniejszych scenach daje to radę. Zdjęcia z UWA też można sporo poprawić względem defaultowych jpg.

Druga sprawa to wygląd JPG z nowych ajfonów - szczerze mówiąc kompletnie mi się to nie podoba. Na starym ajfonie (7+) pomimo ogólnie słabiutkiego aparatu kolory były przyjemne, naturalne, cały obrazek (o ile nie brakło DR) wyglądał naprawdę przyzwoicie. Natomiast z 14pro te jpgi są dla mnie jakieś takie wymęczone, przeprocesowane - troche jakby brudne i sprane (albo z kolei czasem przesaturowane). Wiem, że algorytmy chcą wycisnąć ile się da i gaszą przepały, w lesie między gałęziami widzisz błękitne niebo etc, ale często to tylko psuje obrazek i wygląda jak wymęczony hdr sprzed 10 lat. Może kwestia jakichś ustawień, ale próbowałem i nie znalazłem nic co by mnie zadowalało. W 12pro było chyba trochę lepiej, ale z kolei saturacja wybijała poza skale momentami i robiło się plastikowo. Teraz RAW załatwia temat. Minusem jest niestety waga plików i znikające dość szybko miejsce na telefonie - przynajmniej u mnie, bo dużo robię zdjęć telefonem i niestety muszę się pilnować i czyścić pamięć z RAWów jak już obrobię dane zdjęcia.

P.R.P.
30-05-2023, 19:57
morzon "Druga sprawa to wygląd JPG z nowych ajfonów - szczerze mówiąc kompletnie mi się to nie podoba.... z 14pro te jpgi są dla mnie jakieś takie wymęczone, przeprocesowane - troche jakby brudne i sprane (albo z kolei czasem przesaturowane). Wiem, że algorytmy chcą wycisnąć ile się da i gaszą przepały, w lesie między gałęziami widzisz błękitne niebo etc, ale często to tylko psuje obrazek i wygląda jak wymęczony hdr sprzed 10 lat. Może kwestia jakichś ustawień, ale próbowałem i nie znalazłem nic co by mnie zadowalało..../QUOTE]


Ufff.. Czyli nie tylko ja mam identyczne spostrzeżenia co do kolorów (brudne, sprane aż za bardzo i na deser idące w żółtą i zieloną tintę jednocześnie).. [emoji6]
Zapomnij o kwestii ustawień.. Możesz ewentualnie ustawić sobie zamiast trybu
Standard
72719
Tryb Żywy (wbrew nazwie wygląda optymalnie..)
72720
Lub Ciepły
72721

I ewentualnie tam jeszcze suwaki przed zrobieniem zdjęcia sobie dostosować.

72723


Inaczej pozostaje i tak obróbka w snapseedzie..

cybulski
30-05-2023, 20:02
morzon na telefonach mam apke ds file do synology i Zgrywa mi foty na domowy serwer z telefonów żony i moich. Tam jest opcja czyszczenia jeśli zgrane.

morzon
30-05-2023, 20:16
Ufff.. Czyli nie tylko ja mam identyczne spostrzeżenia co do kolorów (brudne, sprane aż za bardzo i na deser idące w żółtą i zieloną tintę jednocześnie).. [emoji6]
Zapomnij o kwestii ustawień.. Możesz ewentualnie ustawić sobie zamiast trybu

Inaczej pozostaje i tak obróbka w snapseedzie..

No właśnie w tych trybach grzebałem, ale nie znalazłem żadnego sensownego ustawienia które by mnie zadowalało, które by niwelowało to co apple nawywijał. Snapseedem próbowałem przywracać to do sensownego stanu, ale to bezsensowna robota, nie o to przecież w tym chodzi żeby się męczyć i ratować wymęczone zdjęcia (zresztą to jpgi więc wiele się z tym nie zrobi jak kolory i kontrasty się wysypią).
Dopiero RAW i LR mobile załatwiają temat jak dla mnie, ew na koniec jeszcze w snapseedzie coś sobie narzucę.

maxwawa
01-06-2023, 15:26
Druga sprawa to wygląd JPG z nowych ajfonów - szczerze mówiąc kompletnie mi się to nie podoba. Na starym ajfonie (7+) pomimo ogólnie słabiutkiego aparatu kolory były przyjemne, naturalne, cały obrazek (o ile nie brakło DR) wyglądał naprawdę przyzwoicie. Natomiast z 14pro te jpgi są dla mnie jakieś takie wymęczone, przeprocesowane - troche jakby brudne i sprane (albo z kolei czasem przesaturowane). Wiem, że algorytmy chcą wycisnąć ile się da i gaszą przepały, w lesie między gałęziami widzisz błękitne niebo etc, ale często to tylko psuje obrazek i wygląda jak wymęczony hdr sprzed 10 lat. Może kwestia jakichś ustawień, ale próbowałem i nie znalazłem nic co by mnie zadowalało. W 12pro było chyba trochę lepiej, ale z kolei saturacja wybijała poza skale momentami i robiło się plastikowo. Teraz RAW załatwia temat. Minusem jest niestety waga plików i znikające dość szybko miejsce na telefonie - przynajmniej u mnie, bo dużo robię zdjęć telefonem i niestety muszę się pilnować i czyścić pamięć z RAWów jak już obrobię dane zdjęcia.

Też miałem takie odczucia że zdjęcia z 12 Pro bardziej mi się podobały i postanowiłem to zbadać 8-)
Porównałem zdjęcia z 12Pro do 14Pro otóż te "przyjemniejsze" i ładniejsze zdjęcia zawsze są mniej kontrastowe (nazwijmy balansem pomiędzy jasnymi i ciemnymi partiami) ja ustawiłem póki co profil Żywy i podbiłem Ton na 60
Otóż okazało się że 12-tki mają taki właśnie "przyjemny" profil. Z 14-tki mają więcej kontrastu (zaznaczone w czerwonym kole) ale co od razu rzuca się w oczy to szczegółowość z 14 Pro która jest jednak lepsza od 12-tki (zaznaczone czerwonymi owalnymi kształtami na niebie) zapewne 48Mpix -> 12Mpix no i z 12-tki można zauważyć jak znikają lub się "rozpływają" niektóre szczegóły.
Obydwa zdjęcia 12Mpix HEIC z głównych aparatów (wycinek)
72795

maxwawa
03-06-2023, 10:00
jak fajnie czasami się cofnąć i pooglądać stare fotki.
bardzo mi się podobają wszystkie na tej stronie https://forum.nikoniarze.pl/threads/242144-iPhone-te%C5%BC-mo%C5%BCe-dla-posiadaczy-iPhon%C3%B3w-i-nie-tylko/page2
umiejętność kadrowania, kolory, bez przepaleń ani zbyt ciemnych partii obrazu itp.
co się dzieje że bardziej mi się podobają te ze smartfonów niż te "wypieszczone" z profesjonalnych aparatów?

maxwawa
03-06-2023, 10:39
iPhone 14 Pro
72851

MstrG
06-06-2023, 11:20
Pixel 7
72987

P.R.P.
06-06-2023, 19:57
14pm


72996
72997

Wind Mill
06-06-2023, 20:14
Jak EjAj nauczy się odpowiednio rozmywać tego co poza "GO" (rozkład GO) oraz nie "ucinać" sterczących kosmyków włosów, to zaakceptuję - póki co jak dla mnie kicha z tym trybem portretowym. :)

MstrG
07-06-2023, 12:22
Pixel 7

73005

paparapa
07-06-2023, 13:16
Jak EjAj nauczy się odpowiednio rozmywać tego co poza "GO" (rozkład GO) oraz nie "ucinać" sterczących kosmyków włosów, to zaakceptuję - póki co jak dla mnie kicha z tym trybem portretowym. :)

Obawiam się że się nie nauczy zbyt szybko. Bo na jakiej podstawie?
A zdjęcia nawet w tak małym wymiarze wyglądają nieładnie. Dziwne przepało-rozmycia, mnóstwo artefaktów i włosy nie wyglądają dobrze.

Wind Mill
07-06-2023, 14:59
Na takiej samej podstawie, jak człowieki uczą się patrzeć / widzieć - gromadzenia doświadczeń.

morzon
07-06-2023, 17:26
Obawiam się że się nie nauczy zbyt szybko. Bo na jakiej podstawie?
A zdjęcia nawet w tak małym wymiarze wyglądają nieładnie. Dziwne przepało-rozmycia, mnóstwo artefaktów i włosy nie wyglądają dobrze.

Na przyklad na podstawie Lidara ktory jest w ajfonach.

paparapa
07-06-2023, 21:27
Na takiej samej podstawie, jak człowieki uczą się patrzeć / widzieć - gromadzenia doświadczeń.

Tiaaaa... czekam w takim razie z wielką niecierpliwością.


Na przyklad na podstawie Lidara ktory jest w ajfonach.

Żeby się tylko nie okazało, że "ajfon" ogarniający ten temat, będzie kosztował tyle samo co bezlustro z obiektywem 1.4. :)

burton
08-06-2023, 10:58
...Żeby się tylko nie okazało, że "ajfon" ogarniający ten temat, będzie kosztował tyle samo co bezlustro z obiektywem 1.4. :)
Tutaj akurat się z Tobą zgodzę. Już teraz ceny ajfonów są chore i odjechane. Z drugiej strony ich możliwości są faktycznie imponujące (jak na takie małe urządzenie).

cz4rnuch
12-06-2023, 14:35
U mnie wieczorkiem efekt już mocno średni, przynajmniej jak się trybu nocnego nie załączy, jakieś placki wychodzą, ale i tak lepsze to niż taszczyć ze sobą na urlop cały ten śmieszny majdan :)

https://i.imgur.com/Yq8OM1a.jpg

https://i.imgur.com/Qg33xfx.jpg

Jurek Ż
13-06-2023, 12:45
Samsung S7

73205

lukasz_kk
21-06-2023, 21:47
iPhone 13 wide

73450

Jurek Ż
22-06-2023, 10:11
Samsung S7.
73452

Wind Mill
29-06-2023, 00:59
Widziałem kotecka!

73609

darekw1967r
18-07-2023, 23:26
Fota z Darłówka ;)

74159

74160

Jurek Ż
21-07-2023, 20:17
Huawei P30 Pro.

74243

- - - - kolejny post - - - - - -

Huawei P30 Pro.

74244

Jurek Ż
19-10-2023, 10:42
Samsung Edge S7

76537

patronat
06-11-2023, 09:57
W ramach ciekawostki: iPhone 13 ale to mniej ważne, za to ciekawa technika, a mianowicie jest to panorama pionowa:

77022

cz4rnuch
16-11-2023, 16:57
https://i.imgur.com/7fyz5JY.jpg

https://i.imgur.com/yzr5v7Z.jpg

Jurek Ż
16-11-2023, 17:05
No pięknie. :shock::shock::shock:

waldek
16-11-2023, 17:26
Fajne zdjęcia. Komórki przyszłością świata fotografii. :shock:

cz4rnuch
17-11-2023, 23:55
...Komórki przyszłością świata fotografii. :shock:No tak. Przyszłością. Ale na razie się trochę zawiodłem i w sumie nie wiem dlaczego. Nie pierwszy raz już obskakuję wyjazd komą, ale chyba pierwszy raz przywiozłem ze sobą tyle zbuków. Nie wiem czy to jakaś nieudana aktualizacja, ale mnóstwo zdjęć przywiozłem zupełnie bez ostrości. A parametry by na to nie wskazywały, bo czasy migawki w granicach 1/1000. W dodatku na wielu zdjęciach jakieś duchy, coś jakby podwójna ekspozycja prawie. A wszystko był na automacie. Może AI za bardzo weszło :) Aż się skłaniam ku zmianie komy lub po prostu dokupię sobie na wyjazdy jakąś małpkę typu RX100 lub coś od Kanuna, Fudżi. Oj nie wyszło tym razem. Duża część zdjęć to było coś takiego (co jest dziwne, bo wcześniej nic takiego mi się nie przytrafiło). A, że lubię małe rzeczy i mam mały ekranik to nawet tego nie wychwyciłem. Dopiero na kompie.

https://i.imgur.com/Irvq9yY.jpg

- - - - kolejny post - - - - - -

Edit: Część oczywiście, jak na komę, była ok.

https://i.imgur.com/vqzu5mv.jpg

https://i.imgur.com/pjrP5De.jpg

https://i.imgur.com/VQNpQF8.jpg

czupacabra
15-01-2024, 18:28
78334
Kociamber na f1.6


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

jurkarol
15-01-2024, 22:00
Taki przepis jest na fotki z telefonu: woda gładko, chropowatość terenu mocno podkreślona, każdy kamyk widać, trochę to jest sztuczne

cz4rnuch
15-01-2024, 22:47
Taki przepis jest na fotki z telefonu: woda gładko, chropowatość terenu mocno podkreślona, każdy kamyk widać, trochę to jest sztuczne

W sumie jakbym oglądał nasz dział w sekcji krajobraz :) (szydera mode on)

W tym roku u MKBHD zmiany. No japco (trochę szok), na pudle same piksele:


https://www.youtube.com/watch?v=VRoTOE3FqT0&t=602s

Jurek Ż
18-01-2024, 23:28
Przez szybę.

78435

Jurek Ż
19-01-2024, 01:24
Galaxy S4.:-D Mroźny poranek.

78439

Jurek Ż
19-01-2024, 01:58
Galaxy S4
78440

Wind Mill
31-01-2024, 14:44
Galaxy S4.:-D Mroźny poranek.
Przerabiałeś go na IR? ;)]


Galaxy S4...
Ładnie.

Mój szmajsung S10e nie może, niebo psuje. Wydaj mi się, że nie od razu tak robił; może aktualizacja softu popsuła, może się "soczewka" zamgliła - ale to drugie by na wszystkim wyłaziło, nie tylko na niebie.

78657

https://i.imgur.com/9BGs6Bs.jpg

Jurek Ż
01-02-2024, 14:00
(https://forum.nikoniarze.pl/members/62599-Wind-Mill) Wind Mill dziękuję. To tzw. chwilowe anomalie pogodowe.

Jurek Ż
01-06-2024, 16:13
Huawei P30 PRO.

80455

Jurek Ż
07-06-2024, 15:50
Huawei P30 PRO.
80552

- - - - kolejny post - - - - - -

Nadal wykorzystywany do połączeń dyżurnego ruchu z punktem wyjazdu.:D
80554

m_a_g
20-07-2024, 21:22
Dzisiaj byłem na rybach z synem i młody mi zrobił zdjęcie swoim 13 Mini. W zasadzie pod słońce, bez żadnej wiedzy fotograficznej, bo syn się tym zupełnie nie interesuje.
Efekt jak dla mnie bomba.
81421

PS. Nie mam pojęcia dlaczego to zdjęcie jest w poziomie, na telefonie i na komputerze jest w pionie, tylko forum go jakoś "inteligentnie" obraca do poziomu jakiś bliżej nieznanych przyczyn.

robcio.m
20-07-2024, 21:46
Jak się klika na to zdjęcie to pokazuje się w dobrej orientacji, prawdopodobnie tworzona automatycznie miniaturka nie uwzględnia flagi obrotu z exif czy coś w tym stylu, być może da się to naprawić konfiguracją forum.

Wind Mill
20-07-2024, 22:03
To jest kwestia forum (hostingu) - pionowe obrazki w dużej rozdzielczości mają obrócone miniaturki.

Jurek Ż
21-07-2024, 14:16
Huawei P30 PRO.
81463

Jurek Ż
21-07-2024, 14:53
Huawei P30 PRO.
81464

MstrG
01-08-2024, 20:34
81701

Pixel obiektywem tele.

Jurek Ż
03-08-2024, 10:37
Wjazd na dworzec Łódź Widzew.:)

81722

Jurek Ż
03-08-2024, 11:17
Huawei.
81724

Jurek Ż
03-08-2024, 11:53
Huawei P30 PRO.
81725

Wind Mill
03-08-2024, 14:21
Wjazd na dworzec Łódź Widzew.:)

...

Me like it. ;)

Jurek Ż
04-08-2024, 16:50
Huawei P30 PRO.
81742

- - - - kolejny post - - - - - -

Ptasia Ławeczka
81743

Jurek Ż
04-08-2024, 19:18
Huawei P30 PRO.
81749

Jurek Ż
04-08-2024, 20:02
Huawei P30 PRO.
81758

Jurek Ż
06-08-2024, 11:14
Huawei P30 PRO.
81776

MstrG
06-08-2024, 11:19
Huawei P30 PRO.
81758

Świetne.

Ja pokażę kwadratowy bokeh z tele Pixela.
81777

Jurek Ż
06-08-2024, 13:17
MstrG, super fajny ten bokeh.

81778

horn3t
06-08-2024, 19:05
Samsung A55
81782

Jurek Ż
07-08-2024, 11:12
Huawei P30 PRO.
Z okna Boeinga.
81801

Jurek Ż
19-08-2024, 15:46
Samsung S7

82021

Pawel92
28-09-2024, 11:13
IP 15 Pro Max
82800
82801
82802

maxwawa
23-10-2024, 10:23
iPhone 15 Pro
kompresja internetowa jednak nie niszczy pierwotną jakość (tym bardziej że większość z tych zdjęć to HDR - wiec na ekranach z HDR wyglądają świetnie)
https://live.staticflickr.com/65535/54087651718_0e4238b94c_b.jpg (https://flic.kr/p/2qpxmth)

https://live.staticflickr.com/65535/54087401521_5fb9cc7a5a_b.jpg (https://flic.kr/p/2qpw56x)

iPhone 12 Pro - jak mam prawie każdą generację to 12Pro robił najpiękniejsze zdjęcia.
https://live.staticflickr.com/65535/54087651728_162e025a47_b.jpg (https://flic.kr/p/2qpxmts)

a tu bezpośrednio na serwer nikoniarzy
15 Pro
83288

Jurek Ż
23-10-2024, 11:55
To ja dodam, że tego typu zdjęcia można obecnie zrobić większością dostępnych na rynku smartfonów.:lol:
Huawei przesłona f 1,6.



83289

- - - - kolejny post - - - - - -

Huawei przesłona f/ 0.95

83290

- - - - kolejny post - - - - - -

Huawei . Zalew Sulejowski.
83291

- - - - kolejny post - - - - - -

Huawei. Zbiornik wodny przed moim domem.:-D

83292

- - - - kolejny post - - - - - -

Dodam tylko, że wolę zdjęcia z Nikona, Canona, Fuji a nawet Sony.:-D

- - - - kolejny post - - - - - -

Z Panasia też.:-D

Mirkus
23-10-2024, 12:37
GO generowana przez AI daje radę hehe

MstrG
23-10-2024, 12:50
GO generowana przez AI daje radę hehe

Przy tak dużej GO w telefonie po co ma jeszcze AI ją generować?

Jurek Ż
23-10-2024, 12:55
Sądzę, że miał na uwadze fotkę słonecznika zrobioną przy przysłonie f/ 0.95.

RMC
23-10-2024, 13:06
Samsung Galaxy S22

83293

83294

Mirkus
23-10-2024, 16:39
Przy takich prawie macro zbliżeniach to coś tam można zrobić ale żeby rozmyć ładnie tło przy portrecie z np 3 metrów to taki iphone generuje płytką GO programowo i to niestety widać.

maxwawa
23-10-2024, 17:52
Przy takich prawie macro zbliżeniach to coś tam można zrobić ale żeby rozmyć ładnie tło przy portrecie z np 3 metrów to taki iphone generuje płytką GO programowo i to niestety widać.

Jak się zaczniesz wpatrywać w szczegóły techniczne zdjęcia a nie jego treść, przekaz itp., to można to zauważyć choć czasami nie jest to takie łatwe.
Dla mnie rezultaty są bardzo zadowalające tym bardziej że jest w tych zdjęciach też opcja post-focus czy całkowita rezygnacja z GO, w moim A7IV nie mam takich ficzerów.
Tryb portretowy jedno z A7IV i drugie z iPhona , czy widać dużą znaczną różnicę w odbiorze?
83302
83303
83304
Np TUTAJ (https://www.signatureedits.com/iphone-vs-dslr-digital-camera/)

Mirkus
23-10-2024, 19:58
Ciekawy film. Najprościej poznać co jest co po powiększeniu do 100%. Aparat wciąż zachowuje szczegóły a w smartfonie to już robi się sieczka piseli. W takich zastosowaniach jak na YT czy Instagram to trudno odróżnić. Można jednak poznać że AI się myli kiedy źle kładzie płaszczyznę GO. Gość stoi na drodze i jest idealnie ostry ale asfalt przy jego nogach jest już nieostry. Zdarzają się też grube wpadki jak ta z kwiatami na oknie grze liście toną w nienaturalny sposób w GO której tam nie ma. Charakterystyczne też krążki które powstają po przejściu światła przez listki przysłony tworzą orby albo kocie oczy a AI generuje to jako rozmazaną ścianę pikseli.

Jurek Ż
23-11-2024, 18:18
Huawei P30 Pro.

84038

2marekm
24-11-2024, 10:22
Super porównanie, podziw i uznanie. Ale mi się rymnęło :)

Jurek Ż
24-11-2024, 10:32
Tyle, że modelka jest tak samo urocza na zdjęciu z Iphona jak i z Sony. :grin:

Jurek Ż
17-01-2025, 11:11
Huawei P30
85384

- - - - kolejny post - - - - - -

Huawei P30
85385

- - - - kolejny post - - - - - -

Huawei P30

85386

cz4rnuch
22-02-2025, 21:30
https://i.imgur.com/55J55yZ.jpg

Jurek Ż
25-02-2025, 20:06
Huawei P30
86328

KadryZpodróży
25-02-2025, 20:11
iPhone 15 Pro Max kontra niebo po zachodzie.

86330

maxwawa
14-05-2025, 15:36
iPhone 15 Pro

87990

87991

87992

87993

Pawel92
15-05-2025, 09:11
Samsung S25 Ultra
88000

Jurek Ż
16-05-2025, 13:39
Huawei P30
Tryb nocny.
88019

- - - - kolejny post - - - - - -

Huawei P30
88021

- - - - kolejny post - - - - - -

Huawei P30
88022

Jurek Ż
06-06-2025, 12:44
The Fall

88335

- - - - kolejny post - - - - - -

Teraz albo nigdy.
88337

Jurek Ż
08-06-2025, 18:48
Huawei P30
88367

Jurek Ż
02-07-2025, 12:28
Iso: 50 f: 0,95

89042

RMC
02-07-2025, 12:51
Samsung Galaxy S25

89043

89044

burz
02-07-2025, 13:27
iPhone 15 89045

Pawel92
02-07-2025, 16:50
iPhone 15 Pro
89046

maxwawa
05-07-2025, 11:38
Jurek Ż
bardzo dobre "The Fall" "Teraz albo nigdy" i reszta. Masz oko.
Ogromna zaleta smartfonów: widzisz ciekawy moment i jedyne co musisz zrobić to odpowiednio wykadrować i pstryk (podobnie jak kiedyś zwykłymi aparatami na klisze) nie martwiąc jaki obiektyw, jakie parametry itd. bo pomysł i temat mogą umknąć.

Jurek Ż
05-07-2025, 12:19
Dziękuję...

Pawel92
06-07-2025, 20:10
iPhone 16 Pro
89122

Jurek Ż
07-07-2025, 07:25
Fajne. Piękny ten psiak.

Jurek Ż
14-07-2025, 11:06
Huawei F: 0,95

89283

Pawel92
14-07-2025, 11:13
Dzięki. Jäger, 3.5 miesiąca