Zobacz pełną wersję : [ ... Smartfon ] iPhone też może - dla posiadaczy iPhonów i nie tylko
cz4rnuch
30-11-2020, 10:31
Klient pewnie tego oczekuje, teraz też możesz już kupić bardzo dobre w smaku wyroby seropodobne :)...To akurat nieprawda. Nie ma ani jednego dobrego w smaku wyrobu seropodobnego :)
darekw1967r
30-11-2020, 11:57
Klient pewnie tego oczekuje, teraz też możesz już kupić bardzo dobre w smaku wyroby seropodobne :)
Takie dyskusje zawsze idą w stronę udowadniania wyższości nad jednym ale przecież nie o to chodzi, fona każdy ma i wie co to potrafi, więc nie ma co przesadzać w argumentach bo druga strona musi wtedy tłumaczyć że białe jest białe.
Tutaj nie chodzi o udowadnianie co jest lepsze a bardziej o to, ze nie kazdy musi miec armate czy karabin maszynowy aby zabic muche czy komara ;)
jurkarol
30-11-2020, 12:30
Ale ser prawdziwy zawsze będzie serem, a wyrób podobny nigdy. Czy też napój o smaku piwa... Itd.
Tutaj nie chodzi o udowadnianie co jest lepsze a bardziej o to, ze nie kazdy musi miec armate czy karabin maszynowy aby zabic muche czy komara ;)
Ale też nie chodzi o to żeby na tygrysa iść z wiatrówką załadowaną solą :)
Gorzej, jeśli komuś się wydaje, że ma armatę a okazuje się, że to kapiszon.
Albo odwrotnie, wielu nie potrafi wykorzystać potencjału.
Czyżby dyskusja skręciła w temat kto ma większego ? :)
darekw1967r
01-12-2020, 10:52
Ale też nie chodzi o to żeby na tygrysa iść z wiatrówką załadowaną solą :)
Chodzi o to aby robic fajne zdjecia ;)
Niezaleznie jakie przyklady bedziemy sobie podawac caly czas jest postep w rozwoju aparatow a ludzie sami dokonaja wyboru co lepsze a co gorsze.
Jeszcze troche a lustrzanki i bezlustra dla wielu beda fajnymi egzemplarzami muzealnymi z calym ich osprzetem ;)
Pisze to po wstepnej ocenie zdjec RAW i JPG (1:1:) wykonanych P40 Pro.
Entuzjazm przysłania zdrowy rozsądek i nie przeczę że P40 Pro to rewelacyjny sprzęt do foto.
Myślę, że sporo wody upłynie zanim zobaczymy fotografów dzikich zwierząt czy fotoreporterów sportowych na stadionach ze smartfonami...
Pewie sporo, albo nawet więcej. Niestety, w porównaniu do całości wykonywanych zdjęć, te typy fotografii to nisza.
Adam Okuń
13-12-2020, 23:51
Bardzo często to zaklinanie rzeczywistości z tą jakością z fonów bo na fejsie fajnie wygląda albo jakieś miniaturki itd.
Postęp jest i będzie jeszcze lepiej ale żadnych przełomowych rozwiązań nikt nie wprowadzi długo bo marketing woli więcej pikselków i może kolejne z cztery aparaty na tyle fona.
No ale o to właśnie chodzi, że ludzie przenoszą swoje życie do Sieci. Tu natomiast nie ma już parcia na wysoką rozdzielczość i doskonałą jakość po wydruku zdjęci ana papier i wsadzenie go do antyramy. Ludzie mają antyramy w chmurze... Zdjęcie z samsunga S20Ultra potrafi na Instagramie zarobić więcej niż fotograf na sesji w plenerze...
- - - - kolejny post - - - - - -
Myślę, że sporo wody upłynie zanim zobaczymy fotografów dzikich zwierząt czy fotoreporterów sportowych na stadionach ze smartfonami...
Świat zmierza w kierunku gdzie nie będzie dzikich zwierząt... a do tego już są teleobiektywy dla smartphonów :D
darekw1967r
14-12-2020, 20:29
462614626246263462644626646268
Bardzo fajne, który to huawei ?
darekw1967r
14-12-2020, 21:43
Bardzo fajne, który to huawei ?
Huawei P40 Pro
Ja miałem w łapach P40 bez pro i jakoś szału nie było, fakt że radzi sobie świetnie i nie daje typowych maziajów w detalu ale to model Pro daje największy skok w jakości, chyba najlepszy aparatek na rynku, a dzięki blokadzie google tez i przystępny cenowo.
darekw1967r
14-12-2020, 22:27
Ja miałem w łapach P40 bez pro i jakoś szału nie było, fakt że radzi sobie świetnie i nie daje typowych maziajów w detalu ale to model Pro daje największy skok w jakości, chyba najlepszy aparatek na rynku, a dzięki blokadzie google tez i przystępny cenowo.
Kupilem go w Media Mark jak byly promocje.
Kosztowal 2599 zl - 40 zl (karta Media Markt) czyli za 2559 zl.
Zdjecia z P40 Pro obrabia sie prawie jak z kompaktu czy bezlustra i jest z niego bardziej naturalny obraz.
Zwrocilem uwage tez na duza dynamike w swiatlach i cieniach ale to wynik dobrych matryc + obiektywow LEICA + zaawansowane algorytmy przetwarzania.
czomolungma
14-12-2020, 22:45
Kupilem go w Media Mark jak byly promocje.
Kosztowal 2599 zl - 40 zl (karta Media Markt) czyli za 2559 zl.
Zdjecia z P40 Pro obrabia sie prawie jak z kompaktu czy bezlustra i jest z niego bardziej naturalny obraz.
Zwrocilem uwage tez na duza dynamike w swiatlach i cieniach ale to wynik dobrych matryc + obiektywow LEICA + zaawansowane algorytmy przetwarzania.
Wy tak serio ? przecież na niebie jest taka papka i artefakty że zęby bolą. Nie jest to winą kompresji forum, bo to samo forum jakoś nie masakruje zdjęć kiedy wrzucają z zetek....
Leica nie robi żadnych obiektywów do nich, ani też nie są to obiektywy leica, a tylko tyle że hauwei wykupił licencjei trzepie je sam. Matryca z super dynamiką ? skoro jest taka super dlaczego nie zrobia matrycy wielkości FF i zabiją sony, canona i wszystkich skoro takie super sa w stanie robić ? jedyne co ten telefon ma dobrego to algorytm ale widac na niebie niestety papkę. Telefony Darku sa coraz lepsze zgoda, ale fizyki nie oszukasz algorytmami i widac to w ciemnych partiach. Jeszcze wiele wody upłynie zanim zbliża się na poważnie do dużych matryc, a jesli sie to stanie to nie ze względu na obiektywy czy matryce tam zastosowane ale na sztuczną inteligencję która to poprawi co popsuje tak mała matryca.
Wątpię żeby tu ktoś szukał na zdjęciach z fona jakości z aps-c czy pełnej klatki.
Wszystko kwestia algorytmów oszukujący ludzkie oko, zastosowania wielu ekspozycji, sklejania pikseli itd i tu huwaei jest mistrzem, do którego szajsung czy ajfon próbują dojść, zapominamy też o świetnym foto w fonach sony czy lg.
cz4rnuch
14-12-2020, 23:26
... Zdjecia z P40 Pro obrabia sie prawie jak z kompaktu...Bo to jest prawie wielkość sensora kompaktów (rozmiar matrycy zbliża się do jednocalówki RX100).
.Matryca z super dynamiką ? skoro jest taka super dlaczego nie zrobia matrycy wielkości FF i zabiją sony, canona i wszystkich skoro takie super sa w stanie robić ?...Oni nie robią sami sensorów tylko kupują je właśnie od Sony ;)
darekw1967r
16-12-2020, 00:20
Wątpię żeby tu ktoś szukał na zdjęciach z fona jakości z aps-c czy pełnej klatki.
Wszystko kwestia algorytmów oszukujący ludzkie oko, zastosowania wielu ekspozycji, sklejania pikseli itd i tu huwaei jest mistrzem, do którego szajsung czy ajfon próbują dojść, zapominamy też o świetnym foto w fonach sony czy lg.
Wiekszy nowoczesny sensor bedzie mial lepiej ale pamietam jeszcze dawniejsze czasy, ze pierwsze cyfrowe lustrzanki ze starymi sensorami APS-C przy przecietnym obiektywie dawaly dosc kiepskie zdjecia nocne.Aby uzyskac dobre efekty musialem ze statywem zrobic 3-4 zdjecia i to pozniej zlozyc w calosc. Ogolnie zabieralo to duzo czasu.
Olympus E-410 z sensorem 4/3 tez szumial w nocy jak szumofon wiec trzeba bylo jeszcze wiecej pracy aby uzyskac akceptowalne foty w 10x15 w 300 DPI.
P40 Pro z tym co ma przy dobrej obrobce materialu obskakuje tamte rozwiazania pod wieloma wzgledami ;) Po prostu znacznie latwiej robic tym dobre technicznie zdjecia.
- - - - kolejny post - - - - - -
Wy tak serio ? przecież na niebie jest taka papka i artefakty że zęby bolą. Nie jest to winą kompresji forum, bo to samo forum jakoś nie masakruje zdjęć kiedy wrzucają z zetek....
Leica nie robi żadnych obiektywów do nich, ani też nie są to obiektywy leica, a tylko tyle że hauwei wykupił licencjei trzepie je sam. Matryca z super dynamiką ? skoro jest taka super dlaczego nie zrobia matrycy wielkości FF i zabiją sony, canona i wszystkich skoro takie super sa w stanie robić ? jedyne co ten telefon ma dobrego to algorytm ale widac na niebie niestety papkę. Telefony Darku sa coraz lepsze zgoda, ale fizyki nie oszukasz algorytmami i widac to w ciemnych partiach. Jeszcze wiele wody upłynie zanim zbliża się na poważnie do dużych matryc, a jesli sie to stanie to nie ze względu na obiektywy czy matryce tam zastosowane ale na sztuczną inteligencję która to poprawi co popsuje tak mała matryca.
Zgadzam sie ze do idealu brakuje szczegolnie przy duzych powiekszeniach ;)
Ponad pare lat temu uwazalem, ze aparat w telefonie nie ma szans powodzenia bo to jest fizycznie niemozliwe.
Jednak juz drugi raz w zyciu pomylilem sie co do malych matryc bo okazuje sie, ze technologia sie zmienia, zwieksza sie moc obliczeniowa i dochodza coraz lepsze algorytmy oparte na AI i to
co bylo bardzo kiepskie staje sie coraz lepsze i pewnie za kilka lat albo kilkanascie aparaty w smartfonach beda o wiele lepsze i bardziej wydajniejsze.
Mi10T Pro -tryb"portret"
46480
Ta symulacja rozmycia często tworzy tylko takie plamy jak na tym zdjęciu, trzeba to używać ostrożnie bo wychodzi kiepsko.
Wychodzi to nader kiepsko. Zdjęcie zrobiłem bardziej z ciekawości. Zabawne jest to, ze po wykonaniu foto nadal można „zmieniać” ogniskową i „bokeh”
darekw1967r
22-12-2020, 01:02
Wychodzi to nader kiepsko. Zdjęcie zrobiłem bardziej z ciekawości. Zabawne jest to, ze po wykonaniu foto nadal można „zmieniać” ogniskową i „bokeh”
Czyli w tej branzy jest jeszcze cos do poprawy i dalszego rozwoju.
Podsylam 2 foty ktore robilem P40 Pro w trybie portretowym w niezbyt korzystnych warunkach oświetleniowych.
4651546516
Te foty są jak najbardziej OK. W przeciwieństwie do mojego sierściucha. Muszę pewnie bardziej zgłębić działanie mojego telefonu :mrgreen:
czupacabra
01-01-2021, 17:15
tryb portretowy - test nową zabawką
46909
No i co z tym trybem, lepiej, gorzej niż wcześniejszy fonik ?
czupacabra
01-01-2021, 18:31
Phonik to iphone 12Pro. Jak na razie to fajnie się sprawuje. Dokupię sobie do niego profoto c1plus. Plan jest taki aby olać aparat .
Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Prawie 6 tysiaków fonik.
Olać aparat można spokojnie nawet nie mając tak drogiego fona, motorola, lg, sony, oczywiście huawei i samsungi mają tak dobra jakość że w wielu okolicznościach mogą dac podobny efekt co aparat.
Zresztą wielu narzekających na aparaty wpadło w ślepą uliczkę zakupową i posiadane zestaw foto przeszkadza.
Tak było u jednych znajomych, najpierw poleciłem im olympusa epl z naleśnikiem, świetnie super, nosili w kieszeni, potem zamarzyło się coś większego, kupili Sony A7II plus kit 4/24-70 i szybko sprzęt był olewany bo nie wygodny itd, podobnie widzę u wielu ludzi, którzy potem hejtują sprzęt foto bo fony lepsze ale jak mieli lub mogą mieć coś zgrabnego to nie nie i kupują rzeczy, które nie są dla nich.
To jest identycznie jak znajoma jeździła fordem fiesta, potem zamarzyło się żeby mieć coś większego kupili forda kuga i... teraz wiecznie płacz że za duże, nie wygodne na parkingach, a tamten mało palił i łatwo się go myło :)
patronat
02-01-2021, 17:49
iphone + LR iPhonowy
46939
darekw1967r
02-01-2021, 22:16
Pare fot z Huawei P40 Pro
469434694446945469464694946950
patronat
29-01-2021, 08:58
W drodze do pracy, iPhone 11pro
47844
darekw1967
30-01-2021, 12:12
Huawei P40 pro
47863
47864
Fota z Tele w slabych warunkach oswietleniowych
47862
iPhone 12 Pro Max
https://i.imgur.com/hFAnCYj.jpg
darekw1967r
05-02-2021, 12:15
Huawei P40 Pro
48128
Do powyższej foto z tele...
48129
Kolejna fota
48130
Z powyzszej foto z tele...
48131
Coś z BW
48132
Coś pod Slonce
48133
S21 Ultra szeroki kąt, zoom optyczny 3x i 10x. Prosto z telefonu.
48134
48135
48136
iPhone 12 Pro
48153
48154
S21 Ultra - tryb "portret"
48324
darekw1967r
11-02-2021, 18:45
P40 Pro
483534835448355
P40 Pro
483534835448355 Jednak mogłeś się ciutkę postarać. Trochę rowu, trochę krzaków. Kadrowanie do bani. :smile: Chyba, że się sam wyzwolił, to rozumiem. :grin:
Jednak mogłeś się ciutkę postarać. Trochę rowu, trochę krzaków. Kadrowanie do bani. :smile: Chyba, że się sam wyzwolił, to rozumiem. :grin:
Tutaj 90% takich :-P Bo wiesz komórką, to często na oślep się wali co popadnie, bo zawsze ma się przy sobie hehe
Realme 7 Pro
48377
48378
48379
A nad morzem smartphon zmienił sobie kolor :sad:.
48380
48381
48382
darekw1967r
12-02-2021, 00:29
Jednak mogłeś się ciutkę postarać. Trochę rowu, trochę krzaków. Kadrowanie do bani. :smile: Chyba, że się sam wyzwolił, to rozumiem. :grin:
To nie sa zdjecia artystyczne ale takie wlasnie pstryki pogladowe jak to wychodzi z P40 Pro ;)
- - - - kolejny post - - - - - -
Tutaj 90% takich :-P Bo wiesz komórką, to często na oślep się wali co popadnie, bo zawsze ma się przy sobie hehe
Moze napisz jeszcze ze zdjecia sie same robia bez udzialu fotografa a pewnie jestes w tych 10% co robia najlepsze foty na swiecie ;)
Nastepne foty z P40 Pro
483844838548386
- - - - kolejny post - - - - - -
Realme 7 Pro
Fajnie wyszlo z tego smartfona.
Bartolini82
12-02-2021, 20:08
No to i ja wrzucę przykładowe (z różną tematyką) z Redmi Note 8 pro. Foty z ręki, bez jakiejkolwiek obróbki. Po kliknięciu będą pełne rozmiary.
1.
48402
2.
48403
3.
48404
4.
48405
5.
48406
6.
48407
7.
48408
- - - - kolejny post - - - - - -
Hm... jak zrobić żeby ta jedna fota mimo, iż pionowa, to nie była pozioma??? Chyba kwestia rozmiaru, że forum domyślnie dopasowuje do poziomej wartości? Po kliknięciu jest normalnie.
Forum przekręciło ci zdjęcie ? :)
Ale właśnie na fotach 4 i 6 wychodzą słabości fona, niby ładnie w miniaturce ale chcesz zerknąć na szczegóły i bida, na 4 po odszumianiu wyjdzie papka jak na 6.
Nie żeby to bezmyślnie krytykować bo jednak miniaturki najczęściej się ogląda, sam przecież na forum wrzucam malutkie zdjęcia ale ma to inny cel.
Bartolini82
12-02-2021, 20:20
Tak, forum przekręciło zdjęcie ponieważ na dysku jest ono pionowe, po kliknięciu w miniaturkę również, ale miniaturkę pokazuje w poziomie, a nie pionie.
Odnośnie szumów... w tym kościele (na górze Św. Anny) było naprawdę ciemno, a z kolei fota zamku też widzisz w jakich słabych warunkach pogodowych.
Mi osobiście wydaje się, że jak na fotę z telefonu to te zdjęcie z kościoła jest nawet bardzo dobre jakościowo. W dodatku było na normalnym trybie. Nie jakiś nocny itp.
No i to foty z oprogramowania normalnego. Bo czasami ludzie mają nakładki, typu gcam i wówczas tak naprawdę ciężko się odnieść bo różnice między oryginalnym softem a tą nakładką są czasami bardzo duże (choć, nie zawsze na korzyść gcam).
Niedawno kupiłem żonie Poco X3. Muszę porównać z ciekawości fotki z tym swoim. Choć Poco powinien robić jeszcze lepsze.
darekw1967r
13-02-2021, 12:26
Tak, forum przekręciło zdjęcie ponieważ na dysku jest ono pionowe, po kliknięciu w miniaturkę również, ale miniaturkę pokazuje w poziomie, a nie pionie.
Odnośnie szumów... w tym kościele (na górze Św. Anny) było naprawdę ciemno, a z kolei fota zamku też widzisz w jakich słabych warunkach pogodowych.
Mi osobiście wydaje się, że jak na fotę z telefonu to te zdjęcie z kościoła jest nawet bardzo dobre jakościowo. W dodatku było na normalnym trybie. Nie jakiś nocny itp.
No i to foty z oprogramowania normalnego. Bo czasami ludzie mają nakładki, typu gcam i wówczas tak naprawdę ciężko się odnieść bo różnice między oryginalnym softem a tą nakładką są czasami bardzo duże (choć, nie zawsze na korzyść gcam).
Niedawno kupiłem żonie Poco X3. Muszę porównać z ciekawości fotki z tym swoim. Choć Poco powinien robić jeszcze lepsze.
Po odpowiedniej obrobce fot spokojnie nadadza sie do formatow albumowych 10x15, 13x18, 21x15 w 300 dpi ;)
Przy lepszym aparacie bedzie jeszcze lepiej ale widac tendencje do postepu w dziedzinie mobilnej fotografii ;)
Przy okazji podsylam pare fot z P40 Pro.
48442484434844448445
Realme 7 Pro cd.
Balans bieli nieprzewidywalny.
48520
48521
48522
48523
@waldek (https://forum.nikoniarze.pl/members/12967-waldek) Bardzo fajne kadry.
S21 Ultra + Snapseed
48527
S21 Ultra
48726
48727
48729
iPhone 12 Pro
48844
48845
darekw1967r
26-02-2021, 18:01
Huawei P40 Pro
48936489374893848939
Realme 7 Pro
48943
48944
48945
Już tylko w lesie jest śnieg a było tak.
48946
S21Ultra + Snapseed
49108
Realme 7 Pro - szału nie ma ale jak na nocne fotki może byc.
49230
49231
.:Gerard:.
13-03-2021, 22:38
49546
iPhone 11
darekw1967r
16-03-2021, 11:07
Huawei P40 Pro
4966949670
Motorola one vision
https://forum.nikoniarze.pl/attachment.php?attachmentid=50098&d=1616830982
S21 Ultra, zoom 10x
Dwa słońca? WTF?
50731
darekw1967r
24-04-2021, 11:26
Huawei P40 Pro
5085550856
czomolungma
04-05-2021, 22:59
strasznie te telefony przeostrzają fotki.
darekw1967r
15-05-2021, 12:14
strasznie te telefony przeostrzają fotki.
Przeostrzanie zdjecia to pojecie wzgledne. Tak samo jak kolorystyka zdjecia. Wiele parametrow mozna zmnienic i dostosowac do wlasnych potrzeb i upodoban ;)
strasznie te telefony przeostrzają fotki.To raczej ludzie nie umieją wyostrzać swoich puszkowych rawow ;-)
darekw1967r
15-05-2021, 14:06
To raczej ludzie nie umieją wyostrzać swoich puszkowych rawow ;-)
Bo to nie jest wcale takie proste jezeli efekt koncowy zalezy od N.... czynnikow ;)
darekw1967r
30-05-2021, 22:55
Huawei P40 Pro
520335203452035
5203652037
Adam Okuń
31-05-2021, 02:56
Przy okazji wizyty w parku Zielona (wątek w makro-przyroda) strzeliłem kilka Samsung A51
52045
52046
52047
darekw1967r
01-06-2021, 13:36
Huawei P40 Pro
5208252085
iPhone 12Max + Lightroom
52354
darekw1967r
23-06-2021, 22:43
P40 Pro
5287252874
Dziś niebo nad Warszawą pokazało moc. Takie kolory zdarzają się nieczęsto.
Dziś niebo nad Warszawą pokazało moc. Takie kolory zdarzają się nieczęsto.
Nooo...super się na niebie działo. matbe sprawdziło się powiedzenie o najlepszym aparacie 8-)
.:Gerard:.
27-06-2021, 19:43
Ip11
52999
53000
53001
patronat
18-07-2021, 20:57
iPhone 11pro + LR mobilny
53905
53906
53907
patronat
23-07-2021, 12:59
11 pro przez szybke bez obrobki
54100
darekw1967r
28-07-2021, 01:11
P40 Pro
542735427454275
darekw1967r
12-08-2021, 12:37
Mialem okazje porobic foty XIAOMI REDMI NOTE 10 PRO w dobrych warunkach oswietleniowych. Korzystalem z glownego sensora 108 Mpix.
5482754828548295483054831548325483354834
Podobbo jest na ten telefon promocja: https://www.gsmmaniak.pl/1248032/xiaomi-redmi-note-10-pro-promocja-rabat/
darekw1967r
23-12-2021, 01:01
Huawei P40 Pro
58769587705877158772
andrzejek
31-12-2021, 09:36
Huawei P40 niezłe foty, ciekawe jak wyglada autofocus {szybkość, celność} w porównaniu do innych podobnych cenowo smartfonów, czy jest coś podobnego lub równie dobrego co P40?
P30 to już raczej przeszłość, nadal świetny sprzęt ale większość modeli od dwóch lat radzi sobie już lepiej.
P40 ma jedną zaletę, jest w całkiem tani przez to że jest zablokowany w google i musisz obchodzić wszystko żeby tym fonem korzystać z usług google.
jurkarol
05-01-2022, 10:14
Kupiłem niedrogi realme 8. Amoled ale co z tego. Funkcje to nie wszystko, bo wkurza mnie interfejs, który jakoś sie tam udało zrobić na przyjaźniejszy do pewnego stopnia podmieniając aplikacje i zmieniając launcher, ale i tak to co innego niz Huawei czy Samsung. Odbieranie telefonu typu google mnie dobiło, zmieniłem.
No i ma aparat 64Mpix, nie wiem po co. Bi Zewnętrzne aplikacje jak camera pro chyba go nie widzą, bo do wyboru nie ma takiej rozdzielczości. Systemowa apka ma wybór 64mpix.
Daje rawy typu dgn i są naprawdę niezłe, jpgi zbyt mocno wyostrza.
Do dgn użyłem darktable - nie wiem czym jeszcze oprócz PS i LR można je obrobić.
Nie bardzo rozumiem konwerter Adobe, który z dgn robi dgn tylko po konwersji można obejrzeć zwykłą przeglądarką windows bez wtyczki do raw.
Ja tez odrzuciłem Realme przy zakupie, wersje 8 Pro, coś mi w tym fonie nie pasowało, do xiaomi podchodziłem z dystansem zwłaszcza czytając negatywne opnie, a okazało się że jestem bardzo zadowolony z Note 10 pro.
Te wielkości sensorów w fonach to bardziej skomplikowana sprawa , zazwyczaj te olbrzymie mają łączenie kilku pikseli w jeden co sprawia że wiele appek nie radzi sobie z tym, dlatego ja używam bardzo dobrej appki od xiaomi, a nie google cam.
Przykładowo z Note 10 Pro jest ISOCELL HM2 1/1,52" z pikselami 0,7 mikrometra i technologią łączenia pikseli 9 do 1, czyli 108Mpix w gcam jest widziane jak 12Mpix.
Realme będzie aktualizowało do androida 12:
realme GT 5G — styczeń 2022 roku,
realme GT Neo 2 — luty 2022 roku,
realme 8 Pro — luty 2022 roku,
realme 7 Pro — marzec 2022 roku,
realme 8 — marzec 2022 roku,
realme GT Master Edition — marzec 2022 roku,
realme 8i — kwiecień 2022 roku,
realme 7 — kwiecień 2022 roku,
realme X50 Pro — kwiecień 2022 roku,
realme 8 5G — lipiec 2022 roku,
realme Narzo 30 5G — lipiec 2022 roku,
realme 7 5G — lipiec 2022 roku,
realme X3 SuperZoom — sierpień 2022 roku.
jurkarol
05-01-2022, 16:03
Zoner sobie radzi z dng. Raw therapee tez. Na telefonie to i Snapseed otwiera.
darekw1967r
19-01-2022, 13:33
Huawei P40 Pro -> Ogladaj foty 1:1
596235962459625
Wind Mill
19-03-2022, 00:14
Wiosna w parku:
61044
S10e.
darekw1967r
23-03-2022, 21:41
Fajnie wyszlo
iP13 Pro + Dive+ + Snapseed
64283
surowe jpg z Redmi Note 10 Pro
https://i.imgur.com/AY2PMXs.jpg
https://i.imgur.com/JV0zXbJ.jpg
cz4rnuch
20-07-2022, 13:15
https://i.imgur.com/hJG2eEK.jpg
Jakaś glyzda.. ?
Stareńki już galaxy S8.
64819
cz4rnuch
22-07-2022, 11:48
Ściany mają uszy. A dachy...
https://i.imgur.com/FeAvmB4.jpg
https://i.imgur.com/Gh3XA5G.jpg
https://i.imgur.com/Lih2VTW.jpg
https://i.imgur.com/zmDpJUh.jpg
https://i.imgur.com/jka64JD.jpg
https://i.imgur.com/CQv0vPh.jpg
LeonardZelig
02-08-2022, 20:12
https://live.staticflickr.com/65535/52239501961_1c8f247e8e_b.jpg
darekw1967r
19-10-2022, 12:45
Jesienne widoczki...
67091
patronat
24-10-2022, 10:13
także jesienne:
67179
a może tak trochę upalnie?
67287
cz4rnuch
10-11-2022, 13:43
https://i.imgur.com/sCIz5Xb.jpg
cz4rnuch
13-11-2022, 22:59
https://i.imgur.com/9jtgmeB.jpg
LeonardZelig
05-12-2022, 22:57
W drodze.
68381
https://i.imgur.com/hJG2eEK.jpg
Dla mnie to zdjęcie ( fajny też i kadr) i podobne które niżej zamieściłeś to mi przypominają zdjęcia wywołanie z bardzo dobrego analoga. Piękny DR.
Brakuje mi tego w "normalnych" aparatach.
Chociaż np. FujiFilm X-S10 ( winnych trochę słabsze) którego testowałem ma tam namiastkę tego co smartfony pod nazwą jak pamietam HDR 800+ ale i migawka musi kilka razy kliknąć więc tylko przy statycznych sceneriach.
darekw1967r
13-12-2022, 12:24
Cos z wczoraj zrobione Huawei P40 Pro
68559
Iphone 14 PM
Sztucznie bo sztucznie, ale daje radę..
69726
69727
69728
69729
LeonardZelig
13-02-2023, 08:42
Warszawa, miasto sztuki.
70000
cz4rnuch
30-03-2023, 14:21
Kilka leśnych ścieżek:
https://i.imgur.com/kP4cJu6.jpg https://i.imgur.com/VGCvC7K.jpg
https://i.imgur.com/q4dzdJt.jpg
https://i.imgur.com/mnPUiQR.jpg
https://i.imgur.com/pQAeHcM.jpg https://i.imgur.com/hBk6Aup.jpg
https://i.imgur.com/hp9GwqO.jpg
iP14 Pro (:mrgreen:) + Snapseed
71440
71441
14pm
71857
71858
71859
71860
71861
71862
71863
cybulski
07-05-2023, 09:28
Skoro mam od niedawna iphona to też może coś wrzucę :)
Ja tak wrzuciłem bez przekonania.. Mój pierwszy ajfon. 15 lat z androidem. Jest "inaczej"...[emoji2357]
Ale nie o tym. Nie widzę tego zachwytu nad fotami..
Wg moje oceny, domyślnie za bardzo idą w zieleń i żółty kolor.. Na początku kompletnie nie potrafiłem się przyzwyczaić (tak wiem, zawsze mogę na szybko edytować - synapseeda używam od iluś lat).
Z kolei samsung idzie w magendę. No nie dogodzisz.. [emoji6]
Ale ja konserwa jestem i dla mnie smartfon nigdy mi aparatu nie zastąpił i nie zastąpi..
71864
71865
71866
71867
cybulski
07-05-2023, 10:15
Z tego co już zauważyłem iphone ma wydaje mi się bardziej naturalne kolory niż mój poprzednik Huawei P30pro. Mówię o tym co wychodzi wprost z telefonu bez dodatkowej edycji.
Z tego co już zauważyłem iphone ma wydaje mi się bardziej naturalne kolory niż mój poprzednik Huawei P30pro. Mówię o tym co wychodzi wprost z telefonu bez dodatkowej edycji.
Zgadza się. Mówimy tylko o plikach sooc. Są bardziej naturalne, żeby nie powiedzieć, że sprane nawet. Ale przede wszystkim idą w zielenie i żółcie - widać to zwłaszcza z odcieniem skóry. Ale ostatecznie nie ma co tu się rozpisywać, wszak to dalej telefon, a nie jakiś średni format..[emoji6]71870
71871
71872
71873
LeonardZelig
07-05-2023, 14:45
Samsung S20 FajnyEdyszyn.
71890
cybulski
08-05-2023, 05:53
iphone 14 pro
https://live.staticflickr.com/65535/52836146541_2cb712c60a_b.jpg
https://live.staticflickr.com/65535/52835059999_afd45e0430_b.jpg
cz4rnuch
08-05-2023, 21:20
Tak obiektywnie to jakościowo fajne fotki wychodzą z tego jabcoka.
cybulski
08-05-2023, 22:02
Postęp jest. Wiadomo dobrego aparatu nie zastąpi.
cybulski
09-05-2023, 22:08
i14pro
https://live.staticflickr.com/65535/52846672858_3dcddaefaa_b.jpg
https://live.staticflickr.com/65535/52846408894_2806ae531d_b.jpg
https://live.staticflickr.com/65535/52836330729_a4e0a31428_b.jpg
https://live.staticflickr.com/65535/52836594883_36066f5443_b.jpg
https://live.staticflickr.com/65535/52835301833_bd07e2c353_b.jpg
Tryb (pseudo)portretowy.
Na szerokim (24mm)
71992
2x(48mm)
71993
i 3x(77mm)
71994
Samsung S20 FajnyEdyszyn.
71890
Kurde, fajne to zdjęcie/kadr jest.
- - - - kolejny post - - - - - -
iPhone 14 Pro
https://live.staticflickr.com/65535/52895652819_8cb363fd0a_b.jpg (https://flic.kr/p/2oAd3J8)
https://live.staticflickr.com/65535/52903080536_9a4d8ce1e7_b.jpg (https://flic.kr/p/2oAS7Jd)
https://live.staticflickr.com/65535/52903251564_f51ac359ec_b.jpg (https://flic.kr/p/2oASZyY)
Tryb (pseudo)portretowy.
Na szerokim (24mm)
2x(48mm)
i 3x(77mm)
Imponujący rezultat, szczególnie ten ostatni.
Imponujący rezultat, szczególnie ten ostatni.
No nie powiem, sam jestem zaskoczony jak to poszło do przodu (zatrzymałem się na galaxy s8 i dopiero teraz zmieniłem telefon).
To jeszcze takie pseudo porównanie: [emoji6]
A7III + FE 85mm na 1.8 - wykrywanie oka wykryło okulary, a nie oko.[emoji6] Olałem.
72257
I japcok na (niby) 77mm i 2.8 (a można jeszcze do 1.4)
72258
Oczywiście, w drugim przypadku, sztucznie rozmyte, ale jak ktoś nie interesuje się zbytnio pstrykaniem, aparatami, nie kręcą go obiektywy etc. to różnicy nie zauważy.
Polecam na ajfonie 14pro pobawić się rawami (obróbka np w LR mobile). Te z głównej kamery, 48mpx - robią naprawdę dobre wrażenie, nawet po zgraniu na kompa i zbliżeniu jest dużo detalu, bez typowej telefonowej papki. Resize do jakichś 24mpx i w dobrych warunkach naprawdę używalne są te zdjęcia, spokojnie można coś z tego nawet drukować. Minus to waga pliku - często potrafi i 100mb przekroczyć.
Rawy mam na stałe ustawione..[emoji6]
Ja nie, bo przycebuliłem i kupiłem tylko 128gb :D
Przy okazji coś tu wrzucę:
72263
72264
72262
Ja nie, bo przycebuliłem i kupiłem tylko 128gb :D
Przy okazji coś tu wrzucę:
72263
72264
72262
Ja też 128gb (14PM) bo nie pstrykam na potęgę, a zazwyczaj i tak wszystko idzie na chmurę, a potem na kompa. ;)
P.S. Bardzo przyjemne kadry.
Żeby nie zanudzać, ykhm... Leśne igraszki..[emoji23]
72266
Plus bardziej monotonne spacerniaki.
72267
72268
72269
72270
72271
72272
Bardzo dobre @P.R.P
a to ja też coś wrzuce.
To jest zaleta smartfonów, jedziesz na zakupy, widzisz coś ciekawego i w sekundę robisz fotkę.
72288
Luźny pstryk spacerowy prosto z telefonu, bez żadnej obróbki. Ustawione jedynie przed zrobieniem na czarno-białe.
72364
14 PM c.d.
Sooc
72450
72451
P.R.P. co do ostatnich zdjęć.
Gdyby zdjęcia nie były podpisane czym zrobione, powiedziałbym że bym że pełnoklatkowym aparatem + jakiś 85mm/135mm f1.8
=
- - - - kolejny post - - - - - -
Polecam na ajfonie 14pro pobawić się rawami (obróbka np w LR mobile). Te z głównej kamery, 48mpx - robią naprawdę dobre wrażenie, nawet po zgraniu na kompa i zbliżeniu jest dużo detalu, bez typowej telefonowej papki. Resize do jakichś 24mpx i w dobrych warunkach naprawdę używalne są te zdjęcia, spokojnie można coś z tego nawet drukować. Minus to waga pliku - często potrafi i 100mb przekroczyć.
l
Porównałem tak zdjęcia z iPhona 14 Pro (48Mpix RAW) z Sony A7 IV (przeskalowane do rozdzielczości 33Mpix) i szczegółowość jest naprawdę imponująca z 14 Pro trzeba powiększać 1:1 żeby zobaczyć minimalną różnicę pomiędzy nimi.
maxwawa, fakt, przyznać trzeba, że AI robi robotę dosyć dobrze jak na tego typu sprzęt.. Kiedyś bym nie pomyślał, że dojdzie to do takiego poziomu.
To jeszcze dwa luźne pstryki z dzisiejszej rocznicy komunii mojej najmłodszej (ta z prawej). Lat ileś temu starszemu pstrykałem podobne z d700 i 85 1.4..[emoji23] A dziś zapomniałem, żeby wziąć w ogóle aparat, więc srajfona wyjąłem i olałem jakość.[emoji6]
72641
72642
72643
LeonardZelig
28-05-2023, 21:33
S20FE
72653
Ja nawet na tegoroczne wypady zagraniczne zakupiłem A7 IV i ... nie pojechał jak na razie ani razu, to jest dopiero co ? 8-)
jak pomyślałem że znowu będę taszczył w upały te duże "klocki" tak jak kiedyś też taszczyłem D700 :?
14 Pro ostatnio zrobił robotę w każdych warunkach bezproblemowo i szybko tym bardziej że bardziej polubiłem filmiki z wyjazdów .
iPhone 14 Pro i jpeg 48Mpix https://flic.kr/p/2oDFj97
72696
Ja kupując 14 pro myślałem, że na pare lat będę znowu miał spokój z wymianą telefonu, bo zasadniczo stary ajfon nadal dobrze działał, ale potrzebowałem lepszego aparatu. Teraz widzę, że w sumie chyba szybciej wymienię jeśli zrobią znowu zrobią jakiś mocny upgrade aparatów (zwłaszcza uwa i tele), bo po prostu naprawdę to daje radę i spokojnie są używalne te zdjęcia do wielu zastosowań, zwłaszcza takich everyday i wycieczkowych. Byłem w tym roku na Dominikanie i nie brałem aparatu, tylko ajfona i jestem ze zdjęć bardzo zadowolony, zwłaszcza biorąc pod uwagę wygodę i zupełnie nie przeszkadzający sposób użytkowania. Zdjęcia obrobiłem sobie w LR mobile leżąc na plaży i wracając w samolocie - fajnie jak po powrocie nie ma konieczności zgrywania tych fot i grzebania na kompie.
cybulski
29-05-2023, 22:34
15tka ma mieć lepsze lensy, grubsze.
A 16stka peryskopowy zoom :D 15 raczej pominę, bo pewnie nie będzie dużych zmian, ale 16 będę już pewnie brał pod uwagę.
cybulski
30-05-2023, 06:24
Ajfona miałem kiedyś, chyba 6tke, od tamtej pory był cały czas jakiś huwej ale obserwowałem ajfony bo Żonie zawsze zmieniam na nowy model. Gdy dostała 14pro to stwierdziłem, oglądając foty z 14tki na dużym monitorze, że pora już spowrotem na ajfona :) w sensie fotograficznym i Fuji poszło na sprzedaż.
i14pro, tryb portret
https://live.staticflickr.com/65535/52932746476_0cdb785374_b.jpg
W trybie portret ajfon działa deko wolniej i podchodząc do modelki, ostrość na dmuchawcu, łapał wolniej niż normalny tryb zdjęcie, zapewne z powodu dużej ilości roboty z tłem do wykonania w czasie rzeczywistym.
cz4rnuch
30-05-2023, 08:20
W 15 pro z ostatnich ploteczek to raczej dużych zmian nie będzie, poza nowym prockiem. Ponoć zwykłą 15 trochę zupgradują zdjęciowo. Fotki wyjazdowe to już u mnie większość idzie z fona. W tym roku chyba nie planuje ani razu brać aparatu. Jedynie na Borneo w przyszłym, bo fotki zwierza, w ruchu, z tele to na razie jeszcze nie jest domena telefonów. Jedyny "BUL" u mnie to taki, że te fony cały czas rosną. Niedługo będą wyglądać jak tablety.
A 16stka peryskopowy zoom :D 15 raczej pominę, bo pewnie nie będzie dużych zmian, ale 16 będę już pewnie brał pod uwagę.
Peryskopowy ma (miał) być już w iP15 pro max (ultra). Po kilku latach wycieczkowych z iPhone jutro do Słowenii biorę w końcu Z 6ll z 24-70. Ciekawe jak będzie :D Czy będę miał silną wolę i telefon pójdzie w odstawkę ;)
Ja rok temu na urlopie miałem tylko a7III i 24-105 f4. 85% zdjęć i tak z telefonu....
Peryskopowy ma (miał) być już w iP15 pro max (ultra). Po kilku latach wycieczkowych z iPhone jutro do Słowenii biorę w końcu Z 6ll z 24-70. Ciekawe jak będzie :D Czy będę miał silną wolę i telefon pójdzie w odstawkę ;)
No, ale 15 pro max ultra super, będzie wielkie i ciężkie, nie wiem czy chce wchodzić w ten rozmiar i wagę (już 14pro względem np 11/12 pro sporo przytyło na wadze). No i pewnie absurdalnie drogie.
Widzę, że 24-70 masz w wersji 2.8 - powodzenia :D Byłem 2 tygodnie temu w Szkocji na Skye i miałem też sprzęt normalny. Trochę mnie irytowało zmienianie szkieł, ale jednak portrety z 35 1.4 czy 50 to jest inna bajka, cieszę się, że zabrałem te klamoty. Ale normalne krajobrazy to chętniej robiłem ajfonem niż 24-70/4 - później więcej grzebania na kompie żeby doprowadzić obrazek do tego co mam w telefonie po 2min zabawy w LR/snapseed :D
cybulski
30-05-2023, 11:12
Ja rok temu na urlopie miałem tylko a7III i 24-105 f4. 85% zdjęć i tak z telefonu....
No aż tak to nie mam, jeśli biorę np 6d i 24-70/4L (lub częściej było Fuji Xpro2) i 70-200/4L to jednak większość mam z aparatów foto.
12 Pro też się świetnie sprawdzał ale zamieniłem na 14 tylko dla trochę większego tele ale 14 Pro faktycznie rozmiarowo i wagowo słabo wypada do poprzedników.
Wygląd tyłu 14 Pro/Max uważam za jedne z ...najbrzydszych i ta wystająca sporo wysepka ( no ale z większymi matrycami np. Huweie też wystają ale są ładniej zaprojektowane).
i małe luźne porównanie 14Pro vs A7 IV + 85mm 1.8 - który jest z którego? :) i czy praktycznie jest duża różnica ? bo jak dla mnie to praktycznie żadna a w wydruku...żadna (na razie drukuje do max A4)
72705
Lewe z sony, bo... widzę większą aberrację :D
No, ale 15 pro max ultra super, będzie wielkie i ciężkie, nie wiem czy chce wchodzić w ten rozmiar i wagę (już 14pro względem np 11/12 pro sporo przytyło na wadze). No i pewnie absurdalnie drogie.
Widzę, że 24-70 masz w wersji 2.8 - powodzenia :D Byłem 2 tygodnie temu w Szkocji na Skye i miałem też sprzęt normalny. Trochę mnie irytowało zmienianie szkieł, ale jednak portrety z 35 1.4 czy 50 to jest inna bajka, cieszę się, że zabrałem te klamoty. Ale normalne krajobrazy to chętniej robiłem ajfonem niż 24-70/4 - później więcej grzebania na kompie żeby doprowadzić obrazek do tego co mam w telefonie po 2min zabawy w LR/snapseed :D
Fakt. Raz miałem Maxa i dziękuję :D Teraz 13 pro starcza i najprędzej wymienię za rok.
Mam nadzieję, że nie skusi mnie zabranie dodatkowo 85/1.8 ;) :D Powiedzmy, że bezlustro będzie do "zadań specjalnych" ;)
Lewe z sony, bo... widzę większą aberrację :D
:???: :wink:
- - - - kolejny post - - - - - -
Fakt. Raz miałem Maxa i dziękuję :D Teraz 13 pro starcza i najprędzej wymienię za rok.
Faktycznie z 13 Pro na 14 Pro jest minimalna różnica miałem też zamienić na 13 - tka ale różnica w cenie do 14 -tki była niewielka.
https://live.staticflickr.com/65535/52937486964_b021f18764_b.jpg (https://flic.kr/p/2oDUsyu)
Miedzy 13 a 14 chyba najistotniejsza różnica to ten RAW 48mpx, bo to imo robi robotę.
cybulski
30-05-2023, 18:42
Miedzy 13 a 14 chyba najistotniejsza różnica to ten RAW 48mpx, bo to imo robi robotę.
Przymierzam się żeby to sprawdzić ale nie ukrywam że zależało mi głównie na jpg bo na aparatach ff robię tylko raw, bez jpg.
- - - - kolejny post - - - - - -
To co uważam, że jest świetne w iphone to wysyłanie przez AirDrop. Nawet duże filmy idą w moment. To jest bdb funkcja, mialem teraz często okazję z tego korzystać na plenerze u Jacek_Z a wcześniej w Chorwacji u NinoVerona, większość modelek miala iphony więc przesłanie fot i filmików do insta to moment dosłownie, bez straty jakosci. Świetne, działa wszędzie bez dostępu do netu czy wifi.
- - - - kolejny post - - - - - -
Jak dla mnie iphone wymiata do foto i filmów oraz szybkiej wymiany materiału.
Przymierzam się żeby to sprawdzić ale nie ukrywam że zależało mi głównie na jpg bo na aparatach ff robię tylko raw, bez jpg.
Sprawdź koniecznie, dla mnie to gamechanger. Wcześniej te pliki wyglądały dobrze tylko na małym ekranie, a po zgraniu, na monitorze widać, że to nędza z telefonu (imo nadal tak wyglądają te zdjecia z UWA i tele). Teraz to inna bajka. Wcześniej zresztą ktoś wrzucał porównanie z A7IV i ciężko odróżnić :D W rawie jest naprawdę sporo detalu i ostrości, spokojnie do wielu zastosowań te pliki są używalne. Oczywiście wszystko przy uwzględnieniu warunków, ale nawet przy ciemniejszych scenach daje to radę. Zdjęcia z UWA też można sporo poprawić względem defaultowych jpg.
Druga sprawa to wygląd JPG z nowych ajfonów - szczerze mówiąc kompletnie mi się to nie podoba. Na starym ajfonie (7+) pomimo ogólnie słabiutkiego aparatu kolory były przyjemne, naturalne, cały obrazek (o ile nie brakło DR) wyglądał naprawdę przyzwoicie. Natomiast z 14pro te jpgi są dla mnie jakieś takie wymęczone, przeprocesowane - troche jakby brudne i sprane (albo z kolei czasem przesaturowane). Wiem, że algorytmy chcą wycisnąć ile się da i gaszą przepały, w lesie między gałęziami widzisz błękitne niebo etc, ale często to tylko psuje obrazek i wygląda jak wymęczony hdr sprzed 10 lat. Może kwestia jakichś ustawień, ale próbowałem i nie znalazłem nic co by mnie zadowalało. W 12pro było chyba trochę lepiej, ale z kolei saturacja wybijała poza skale momentami i robiło się plastikowo. Teraz RAW załatwia temat. Minusem jest niestety waga plików i znikające dość szybko miejsce na telefonie - przynajmniej u mnie, bo dużo robię zdjęć telefonem i niestety muszę się pilnować i czyścić pamięć z RAWów jak już obrobię dane zdjęcia.
morzon "Druga sprawa to wygląd JPG z nowych ajfonów - szczerze mówiąc kompletnie mi się to nie podoba.... z 14pro te jpgi są dla mnie jakieś takie wymęczone, przeprocesowane - troche jakby brudne i sprane (albo z kolei czasem przesaturowane). Wiem, że algorytmy chcą wycisnąć ile się da i gaszą przepały, w lesie między gałęziami widzisz błękitne niebo etc, ale często to tylko psuje obrazek i wygląda jak wymęczony hdr sprzed 10 lat. Może kwestia jakichś ustawień, ale próbowałem i nie znalazłem nic co by mnie zadowalało..../QUOTE]
Ufff.. Czyli nie tylko ja mam identyczne spostrzeżenia co do kolorów (brudne, sprane aż za bardzo i na deser idące w żółtą i zieloną tintę jednocześnie).. [emoji6]
Zapomnij o kwestii ustawień.. Możesz ewentualnie ustawić sobie zamiast trybu
Standard
72719
Tryb Żywy (wbrew nazwie wygląda optymalnie..)
72720
Lub Ciepły
72721
I ewentualnie tam jeszcze suwaki przed zrobieniem zdjęcia sobie dostosować.
72723
Inaczej pozostaje i tak obróbka w snapseedzie..
cybulski
30-05-2023, 20:02
morzon na telefonach mam apke ds file do synology i Zgrywa mi foty na domowy serwer z telefonów żony i moich. Tam jest opcja czyszczenia jeśli zgrane.
Ufff.. Czyli nie tylko ja mam identyczne spostrzeżenia co do kolorów (brudne, sprane aż za bardzo i na deser idące w żółtą i zieloną tintę jednocześnie).. [emoji6]
Zapomnij o kwestii ustawień.. Możesz ewentualnie ustawić sobie zamiast trybu
Inaczej pozostaje i tak obróbka w snapseedzie..
No właśnie w tych trybach grzebałem, ale nie znalazłem żadnego sensownego ustawienia które by mnie zadowalało, które by niwelowało to co apple nawywijał. Snapseedem próbowałem przywracać to do sensownego stanu, ale to bezsensowna robota, nie o to przecież w tym chodzi żeby się męczyć i ratować wymęczone zdjęcia (zresztą to jpgi więc wiele się z tym nie zrobi jak kolory i kontrasty się wysypią).
Dopiero RAW i LR mobile załatwiają temat jak dla mnie, ew na koniec jeszcze w snapseedzie coś sobie narzucę.
Druga sprawa to wygląd JPG z nowych ajfonów - szczerze mówiąc kompletnie mi się to nie podoba. Na starym ajfonie (7+) pomimo ogólnie słabiutkiego aparatu kolory były przyjemne, naturalne, cały obrazek (o ile nie brakło DR) wyglądał naprawdę przyzwoicie. Natomiast z 14pro te jpgi są dla mnie jakieś takie wymęczone, przeprocesowane - troche jakby brudne i sprane (albo z kolei czasem przesaturowane). Wiem, że algorytmy chcą wycisnąć ile się da i gaszą przepały, w lesie między gałęziami widzisz błękitne niebo etc, ale często to tylko psuje obrazek i wygląda jak wymęczony hdr sprzed 10 lat. Może kwestia jakichś ustawień, ale próbowałem i nie znalazłem nic co by mnie zadowalało. W 12pro było chyba trochę lepiej, ale z kolei saturacja wybijała poza skale momentami i robiło się plastikowo. Teraz RAW załatwia temat. Minusem jest niestety waga plików i znikające dość szybko miejsce na telefonie - przynajmniej u mnie, bo dużo robię zdjęć telefonem i niestety muszę się pilnować i czyścić pamięć z RAWów jak już obrobię dane zdjęcia.
Też miałem takie odczucia że zdjęcia z 12 Pro bardziej mi się podobały i postanowiłem to zbadać 8-)
Porównałem zdjęcia z 12Pro do 14Pro otóż te "przyjemniejsze" i ładniejsze zdjęcia zawsze są mniej kontrastowe (nazwijmy balansem pomiędzy jasnymi i ciemnymi partiami) ja ustawiłem póki co profil Żywy i podbiłem Ton na 60
Otóż okazało się że 12-tki mają taki właśnie "przyjemny" profil. Z 14-tki mają więcej kontrastu (zaznaczone w czerwonym kole) ale co od razu rzuca się w oczy to szczegółowość z 14 Pro która jest jednak lepsza od 12-tki (zaznaczone czerwonymi owalnymi kształtami na niebie) zapewne 48Mpix -> 12Mpix no i z 12-tki można zauważyć jak znikają lub się "rozpływają" niektóre szczegóły.
Obydwa zdjęcia 12Mpix HEIC z głównych aparatów (wycinek)
72795
jak fajnie czasami się cofnąć i pooglądać stare fotki.
bardzo mi się podobają wszystkie na tej stronie https://forum.nikoniarze.pl/threads/242144-iPhone-te%C5%BC-mo%C5%BCe-dla-posiadaczy-iPhon%C3%B3w-i-nie-tylko/page2
umiejętność kadrowania, kolory, bez przepaleń ani zbyt ciemnych partii obrazu itp.
co się dzieje że bardziej mi się podobają te ze smartfonów niż te "wypieszczone" z profesjonalnych aparatów?
Wind Mill
06-06-2023, 20:14
Jak EjAj nauczy się odpowiednio rozmywać tego co poza "GO" (rozkład GO) oraz nie "ucinać" sterczących kosmyków włosów, to zaakceptuję - póki co jak dla mnie kicha z tym trybem portretowym. :)
paparapa
07-06-2023, 13:16
Jak EjAj nauczy się odpowiednio rozmywać tego co poza "GO" (rozkład GO) oraz nie "ucinać" sterczących kosmyków włosów, to zaakceptuję - póki co jak dla mnie kicha z tym trybem portretowym. :)
Obawiam się że się nie nauczy zbyt szybko. Bo na jakiej podstawie?
A zdjęcia nawet w tak małym wymiarze wyglądają nieładnie. Dziwne przepało-rozmycia, mnóstwo artefaktów i włosy nie wyglądają dobrze.
Wind Mill
07-06-2023, 14:59
Na takiej samej podstawie, jak człowieki uczą się patrzeć / widzieć - gromadzenia doświadczeń.
Obawiam się że się nie nauczy zbyt szybko. Bo na jakiej podstawie?
A zdjęcia nawet w tak małym wymiarze wyglądają nieładnie. Dziwne przepało-rozmycia, mnóstwo artefaktów i włosy nie wyglądają dobrze.
Na przyklad na podstawie Lidara ktory jest w ajfonach.
paparapa
07-06-2023, 21:27
Na takiej samej podstawie, jak człowieki uczą się patrzeć / widzieć - gromadzenia doświadczeń.
Tiaaaa... czekam w takim razie z wielką niecierpliwością.
Na przyklad na podstawie Lidara ktory jest w ajfonach.
Żeby się tylko nie okazało, że "ajfon" ogarniający ten temat, będzie kosztował tyle samo co bezlustro z obiektywem 1.4. :)
...Żeby się tylko nie okazało, że "ajfon" ogarniający ten temat, będzie kosztował tyle samo co bezlustro z obiektywem 1.4. :)
Tutaj akurat się z Tobą zgodzę. Już teraz ceny ajfonów są chore i odjechane. Z drugiej strony ich możliwości są faktycznie imponujące (jak na takie małe urządzenie).
cz4rnuch
12-06-2023, 14:35
U mnie wieczorkiem efekt już mocno średni, przynajmniej jak się trybu nocnego nie załączy, jakieś placki wychodzą, ale i tak lepsze to niż taszczyć ze sobą na urlop cały ten śmieszny majdan :)
https://i.imgur.com/Yq8OM1a.jpg
https://i.imgur.com/Qg33xfx.jpg
lukasz_kk
21-06-2023, 21:47
iPhone 13 wide
73450
Wind Mill
29-06-2023, 00:59
Widziałem kotecka!
73609
darekw1967r
18-07-2023, 23:26
Fota z Darłówka ;)
74159
74160
Huawei P30 Pro.
74243
- - - - kolejny post - - - - - -
Huawei P30 Pro.
74244
patronat
06-11-2023, 09:57
W ramach ciekawostki: iPhone 13 ale to mniej ważne, za to ciekawa technika, a mianowicie jest to panorama pionowa:
77022
cz4rnuch
16-11-2023, 16:57
https://i.imgur.com/7fyz5JY.jpg
https://i.imgur.com/yzr5v7Z.jpg
No pięknie. :shock::shock::shock:
Fajne zdjęcia. Komórki przyszłością świata fotografii. :shock:
cz4rnuch
17-11-2023, 23:55
...Komórki przyszłością świata fotografii. :shock:No tak. Przyszłością. Ale na razie się trochę zawiodłem i w sumie nie wiem dlaczego. Nie pierwszy raz już obskakuję wyjazd komą, ale chyba pierwszy raz przywiozłem ze sobą tyle zbuków. Nie wiem czy to jakaś nieudana aktualizacja, ale mnóstwo zdjęć przywiozłem zupełnie bez ostrości. A parametry by na to nie wskazywały, bo czasy migawki w granicach 1/1000. W dodatku na wielu zdjęciach jakieś duchy, coś jakby podwójna ekspozycja prawie. A wszystko był na automacie. Może AI za bardzo weszło :) Aż się skłaniam ku zmianie komy lub po prostu dokupię sobie na wyjazdy jakąś małpkę typu RX100 lub coś od Kanuna, Fudżi. Oj nie wyszło tym razem. Duża część zdjęć to było coś takiego (co jest dziwne, bo wcześniej nic takiego mi się nie przytrafiło). A, że lubię małe rzeczy i mam mały ekranik to nawet tego nie wychwyciłem. Dopiero na kompie.
https://i.imgur.com/Irvq9yY.jpg
- - - - kolejny post - - - - - -
Edit: Część oczywiście, jak na komę, była ok.
https://i.imgur.com/vqzu5mv.jpg
https://i.imgur.com/pjrP5De.jpg
https://i.imgur.com/VQNpQF8.jpg
czupacabra
15-01-2024, 18:28
78334
Kociamber na f1.6
Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
jurkarol
15-01-2024, 22:00
Taki przepis jest na fotki z telefonu: woda gładko, chropowatość terenu mocno podkreślona, każdy kamyk widać, trochę to jest sztuczne
cz4rnuch
15-01-2024, 22:47
Taki przepis jest na fotki z telefonu: woda gładko, chropowatość terenu mocno podkreślona, każdy kamyk widać, trochę to jest sztuczne
W sumie jakbym oglądał nasz dział w sekcji krajobraz :) (szydera mode on)
W tym roku u MKBHD zmiany. No japco (trochę szok), na pudle same piksele:
https://www.youtube.com/watch?v=VRoTOE3FqT0&t=602s
Galaxy S4.:-D Mroźny poranek.
78439
Wind Mill
31-01-2024, 14:44
Galaxy S4.:-D Mroźny poranek.
Przerabiałeś go na IR? ;)]
Galaxy S4...
Ładnie.
Mój szmajsung S10e nie może, niebo psuje. Wydaj mi się, że nie od razu tak robił; może aktualizacja softu popsuła, może się "soczewka" zamgliła - ale to drugie by na wszystkim wyłaziło, nie tylko na niebie.
78657
https://i.imgur.com/9BGs6Bs.jpg
(https://forum.nikoniarze.pl/members/62599-Wind-Mill) Wind Mill dziękuję. To tzw. chwilowe anomalie pogodowe.
Huawei P30 PRO.
80552
- - - - kolejny post - - - - - -
Nadal wykorzystywany do połączeń dyżurnego ruchu z punktem wyjazdu.:D
80554
Dzisiaj byłem na rybach z synem i młody mi zrobił zdjęcie swoim 13 Mini. W zasadzie pod słońce, bez żadnej wiedzy fotograficznej, bo syn się tym zupełnie nie interesuje.
Efekt jak dla mnie bomba.
81421
PS. Nie mam pojęcia dlaczego to zdjęcie jest w poziomie, na telefonie i na komputerze jest w pionie, tylko forum go jakoś "inteligentnie" obraca do poziomu jakiś bliżej nieznanych przyczyn.
robcio.m
20-07-2024, 21:46
Jak się klika na to zdjęcie to pokazuje się w dobrej orientacji, prawdopodobnie tworzona automatycznie miniaturka nie uwzględnia flagi obrotu z exif czy coś w tym stylu, być może da się to naprawić konfiguracją forum.
Wind Mill
20-07-2024, 22:03
To jest kwestia forum (hostingu) - pionowe obrazki w dużej rozdzielczości mają obrócone miniaturki.
81701
Pixel obiektywem tele.
Wjazd na dworzec Łódź Widzew.:)
81722
Wind Mill
03-08-2024, 14:21
Wjazd na dworzec Łódź Widzew.:)
...
Me like it. ;)
Huawei P30 PRO.
81742
- - - - kolejny post - - - - - -
Ptasia Ławeczka
81743
Huawei P30 PRO.
81758
Świetne.
Ja pokażę kwadratowy bokeh z tele Pixela.
81777
MstrG, super fajny ten bokeh.
81778
Huawei P30 PRO.
Z okna Boeinga.
81801
IP 15 Pro Max
82800
82801
82802
iPhone 15 Pro
kompresja internetowa jednak nie niszczy pierwotną jakość (tym bardziej że większość z tych zdjęć to HDR - wiec na ekranach z HDR wyglądają świetnie)
https://live.staticflickr.com/65535/54087651718_0e4238b94c_b.jpg (https://flic.kr/p/2qpxmth)
https://live.staticflickr.com/65535/54087401521_5fb9cc7a5a_b.jpg (https://flic.kr/p/2qpw56x)
iPhone 12 Pro - jak mam prawie każdą generację to 12Pro robił najpiękniejsze zdjęcia.
https://live.staticflickr.com/65535/54087651728_162e025a47_b.jpg (https://flic.kr/p/2qpxmts)
a tu bezpośrednio na serwer nikoniarzy
15 Pro
83288
To ja dodam, że tego typu zdjęcia można obecnie zrobić większością dostępnych na rynku smartfonów.:lol:
Huawei przesłona f 1,6.
83289
- - - - kolejny post - - - - - -
Huawei przesłona f/ 0.95
83290
- - - - kolejny post - - - - - -
Huawei . Zalew Sulejowski.
83291
- - - - kolejny post - - - - - -
Huawei. Zbiornik wodny przed moim domem.:-D
83292
- - - - kolejny post - - - - - -
Dodam tylko, że wolę zdjęcia z Nikona, Canona, Fuji a nawet Sony.:-D
- - - - kolejny post - - - - - -
Z Panasia też.:-D
GO generowana przez AI daje radę hehe
GO generowana przez AI daje radę hehe
Przy tak dużej GO w telefonie po co ma jeszcze AI ją generować?
Sądzę, że miał na uwadze fotkę słonecznika zrobioną przy przysłonie f/ 0.95.
Samsung Galaxy S22
83293
83294
Przy takich prawie macro zbliżeniach to coś tam można zrobić ale żeby rozmyć ładnie tło przy portrecie z np 3 metrów to taki iphone generuje płytką GO programowo i to niestety widać.
Przy takich prawie macro zbliżeniach to coś tam można zrobić ale żeby rozmyć ładnie tło przy portrecie z np 3 metrów to taki iphone generuje płytką GO programowo i to niestety widać.
Jak się zaczniesz wpatrywać w szczegóły techniczne zdjęcia a nie jego treść, przekaz itp., to można to zauważyć choć czasami nie jest to takie łatwe.
Dla mnie rezultaty są bardzo zadowalające tym bardziej że jest w tych zdjęciach też opcja post-focus czy całkowita rezygnacja z GO, w moim A7IV nie mam takich ficzerów.
Tryb portretowy jedno z A7IV i drugie z iPhona , czy widać dużą znaczną różnicę w odbiorze?
83302
83303
83304
Np TUTAJ (https://www.signatureedits.com/iphone-vs-dslr-digital-camera/)
Ciekawy film. Najprościej poznać co jest co po powiększeniu do 100%. Aparat wciąż zachowuje szczegóły a w smartfonie to już robi się sieczka piseli. W takich zastosowaniach jak na YT czy Instagram to trudno odróżnić. Można jednak poznać że AI się myli kiedy źle kładzie płaszczyznę GO. Gość stoi na drodze i jest idealnie ostry ale asfalt przy jego nogach jest już nieostry. Zdarzają się też grube wpadki jak ta z kwiatami na oknie grze liście toną w nienaturalny sposób w GO której tam nie ma. Charakterystyczne też krążki które powstają po przejściu światła przez listki przysłony tworzą orby albo kocie oczy a AI generuje to jako rozmazaną ścianę pikseli.
Super porównanie, podziw i uznanie. Ale mi się rymnęło :)
Tyle, że modelka jest tak samo urocza na zdjęciu z Iphona jak i z Sony. :grin:
Huawei P30
85384
- - - - kolejny post - - - - - -
Huawei P30
85385
- - - - kolejny post - - - - - -
Huawei P30
85386
cz4rnuch
22-02-2025, 21:30
https://i.imgur.com/55J55yZ.jpg
KadryZpodróży
25-02-2025, 20:11
iPhone 15 Pro Max kontra niebo po zachodzie.
86330
iPhone 15 Pro
87990
87991
87992
87993
Huawei P30
Tryb nocny.
88019
- - - - kolejny post - - - - - -
Huawei P30
88021
- - - - kolejny post - - - - - -
Huawei P30
88022
The Fall
88335
- - - - kolejny post - - - - - -
Teraz albo nigdy.
88337
Samsung Galaxy S25
89043
89044
Jurek Ż
bardzo dobre "The Fall" "Teraz albo nigdy" i reszta. Masz oko.
Ogromna zaleta smartfonów: widzisz ciekawy moment i jedyne co musisz zrobić to odpowiednio wykadrować i pstryk (podobnie jak kiedyś zwykłymi aparatami na klisze) nie martwiąc jaki obiektyw, jakie parametry itd. bo pomysł i temat mogą umknąć.
Dzięki. Jäger, 3.5 miesiąca
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.