Zaloguj się

Zobacz pełną wersję : [ ... Smartfon ] iPhone też może - dla posiadaczy iPhonów i nie tylko



Strony : 1 2 3 4 [5]

Jurek Ż
14-07-2025, 12:16
Huawei F: 0,95
Jarmark Spalski:grin:
89284

Jurek Ż
16-07-2025, 13:05
Most Rędziński z kabiny samochodu.
89294

Jurek Ż
17-07-2025, 09:36
W kroplach deszczu.:D
89302

Jurek Ż
19-07-2025, 20:28
Nigdy nie jest za późno.
89378

Jurek Ż
19-07-2025, 21:02
Dziś w Warszawie.

89380

Pawel92
21-07-2025, 13:42
Idąc do weterynarza
89395

zeberek1
22-07-2025, 06:10
Patrząc na te fotki aż niedowierzam jaki skarb noszę w kieszeni zapatrzony w te Z8 itp…

Pawel92
22-07-2025, 14:04
Krakowski Kazimierz
89419

Pawel92
24-07-2025, 07:46
Krakowskie Krzemionki
89447

Jurek Ż
24-07-2025, 12:49
Nasi chłopcy...
89452

Jurek Ż
24-07-2025, 21:26
Uśmiechnięta Polska 2025.
89454

Jurek Ż
29-07-2025, 14:54
Smreczyński Staw.

89525

- - - - kolejny post - - - - - -

Z jakiegoś Samsunga.
89526

Pawel92
30-07-2025, 18:13
Jäger aka Hope for The Future
89534

Jurek Ż
31-07-2025, 10:03
Wdzięk i tajemniczość.
89538

Jurek Ż
31-07-2025, 10:50
Będzie lepiej...
89540

Jurek Ż
03-08-2025, 14:24
Czy było warto?
89603

mathu
26-08-2025, 09:03
Testowo z Adobe Indigo i obróbka w Lightroomie

89934

Jurek Ż
01-10-2025, 11:19
Wrota niebios...
90664

maxwawa
23-10-2025, 21:46
iPhone 15 Pro

91102

Hmmm dlaczego przekręca zdjęcie do poziomu ? a po kliknięciu na zdjęcie jest ok.

Jurek Ż
24-10-2025, 10:31
Huawei P30.


91112

cz4rnuch
27-10-2025, 21:30
https://i.imgur.com/C3IHNCb.jpg

cdc
27-10-2025, 21:51
Ciekawe czym w tym lewym kopciuchu
palą

LPG ?
:lol:

g69
27-10-2025, 23:00
proste.... lgbt... ;))

Keszelski
13-01-2026, 11:55
samsung

92938

Pawel92
29-01-2026, 07:09
iP16 Pro + Snapseed
93269

Jurek Ż
29-01-2026, 13:58
Huawei P30 pro


93272

waldek
21-02-2026, 15:15
Motorola G42 ( Fotka żony )

93802

zbyk
25-02-2026, 09:56
iP16 Pro + Snapseed
93269

fajne zestawienie: https://forum.nikoniarze.pl/threads/320487-Zdj%C4%99cia-z-Canon%C3%B3w?p=4352216&viewfull=1#post4352216
jednak Canon może bardziej :)

Pawel92
25-02-2026, 19:14
I bardzo dobrze :D

Jurek Ż
26-02-2026, 11:26
Huawei P30

93927

Jurek Ż
09-03-2026, 20:56
Obiektyw ciągle Leica :grin:


94185

waldek
09-03-2026, 21:33
Google Pixel 8 Pro

94186

waldek
10-03-2026, 15:06
Pixel 8 Pro

94198

94199

waldek
10-03-2026, 19:29
Pixel 8 Pro

94203

94204

Jurek Ż
11-03-2026, 10:22
Xiaomi 15T Pro

94222

Jurek Ż
13-03-2026, 20:08
Xiaomi 15T Pro


94301

- - - - kolejny post - - - - - -

Xiaomi 15T Pro

94302

maxwawa
17-03-2026, 14:30
iPhone 15 Pro + obróbka
94375

94376

94377

94378

cz4rnuch
18-03-2026, 13:18
https://i.imgur.com/8VDXdPV.jpg

cz4rnuch
18-03-2026, 22:39
cd. z miejskiej dżungli...

https://i.imgur.com/i56XSC7.jpg https://i.imgur.com/M64p4D3.jpg

https://i.imgur.com/8VRaqqD.jpg https://i.imgur.com/xCLU83E.jpg

poste
18-03-2026, 23:15
Monkey Forest w Ubud?

Te małpy są rozbestwione. Widziałem kiedyś jak jedna zaczęła rozrywać siedzenie w motorku bo wyczuła, że w bagażniku pod tym siedzeniem jest jedzenie. Nie dała się pogonić.

cz4rnuch
18-03-2026, 23:50
Widziałem kiedyś jak jedna zaczęła rozrywać siedzenie w motorku bo wyczuła, że w bagażniku pod tym siedzeniem jest jedzenie. Nie dała się pogonić.Są takie przypadki.

https://i.imgur.com/3wxXsH5.jpg

I faktycznie ich zachowanie trochę odbiega od normy. Są nawet prace naukowe na ten temat.


Monkey Forest w Ubud?
W monkey forest też byłem, bo słyszałem, że jest ładny, ale miałem to szczęście/nieszczęście, że domek miałem z ogrodem przy lesie więc małpy miały mnie na wyłączność przez cały dzień i niemiłosiernie mnie terroryzowały.

https://i.imgur.com/zaPdI6U.jpg https://i.imgur.com/fjgOeAw.jpg

Ale nie narzekam, bo miałem NG 24/7 prawie za darmo.

poste
19-03-2026, 00:16
Świetne ujęcia terrorystów :)

Jurek Ż
19-03-2026, 07:46
Patrząc na ich zachowanie :-o to nic nie ma za darmo:D

lukasz_kk
19-03-2026, 20:56
Czym te fotki małp były zrobione?

cz4rnuch
20-03-2026, 08:03
Czym te fotki małp były zrobione?

Oneplus 13

Jurek Ż
20-03-2026, 10:40
To, co wczoraj wydawało się końcem świata, nagle staje się całkowicie nieistotne.



94468

94469

94470

94472

94473

94474

94475

94476

poste
20-03-2026, 22:46
Dobry reportaż. Skłania do refleksji.

Jurek Ż
21-03-2026, 10:27
Dziękuję.

Jurek Ż
26-03-2026, 10:09
Wiosna... Bokeh z Xiaomi słabiutki:D

94610

paparapa
26-03-2026, 10:50
Ale jakie oko. :)

zbyk
26-03-2026, 11:39
wygląda trochę, jakby obrazek się od góry renderował z 480p do 4k :D

Z kolei małpki od cz4rnucha robią wrażenie. Przy tej wielkości obrazka po raz kolejny bym mógł stwierdzić, że telefony dogoniły aparaty. Choć jakbym kupił tego OnePlusa zamiast aparatu, pewnie znowu bym przestał robić zdjęcia :P

cz4rnuch
28-03-2026, 15:39
Ja bym na razie aparatu na iphona czy innego szajsunga tak do końca nie wymieniał, bo te obrabiane przez AI i inne algorytmy fotki to niestety loteria. 3 tygodnie tym fociłem na ostatnim wyjeździe w Azji, zdjęć robiłem sporo i nie ma to jeszcze, przynajmniej ja mam takie doświadczenia, powtarzalności zwykłego aparatu. Nawet takich małpek to miałem podobną ilość fotek w miarę udanych co "rozwalonych" przez jakieś dziwne artefakty lub zupełnie nielogicznie rozłożoną GO. Za kilka lat to pewnie będzie niemal doskonałe, ale na razie nie jest. Szczególnie gdy na zdjęciu jest wiele przeszkadzajek. Np coś takiego :)

https://i.imgur.com/C7ErAht.jpg

Pewnie gdybym trochę porzeźbił w PS czy AP to dałoby się to uratować, ale nie po to się cyka na szybko fonem, by potem godziny spędzać na doprowadzaniu tego do porządku. Na dzień dzisiejszy bezpieczniej jednak zrobić jakiś krajobraz do domowego albumu (czyt. czekający na wieczne wywołanie na dysku) czy talerz w restauracji.

https://i.imgur.com/EK7QPQK.jpg

https://i.imgur.com/dcaoqLI.jpg

paparapa
28-03-2026, 16:27
Mnie drażni specyficzne "opracowywanie" cieni.
I ogólnie zaniebieszczona kolorystyka.
Są fony z lepiej działającym WB.
Może nie w każdych warunkach, ale jednak.

zbyk
29-03-2026, 01:35
Za kilka lat to pewnie będzie niemal doskonałe, ale na razie nie jest.
W ciągu kilku lat poprzednich lat przerobiłem jajfona, hujawie mate 500 pro, siajomi x1000 pro+ i kolejnego jajfona (oznaczenia modeli losowe, nie pamiętam ich). Te „fotografujące” telefony wybierałem wg testów dxo. ciekawostką jest to, że zdanie, które napisałeś jest w moim życiu tak długo, że nawet teraz rżnie mnie oczy. A wróciło tylko dlatego że zamiast szukać zastępstwa dla aparatu, kupiłem po prostu aparat zamiast gonić za ułudą wszechmogącego telefonu :)

- - - - kolejny post - - - - - -


Mnie drażni specyficzne "opracowywanie" cieni.
I ogólnie zaniebieszczona kolorystyka.
Są fony z lepiej działającym WB.
Może nie w każdych warunkach, ale jednak.
+1!!

Mogliby ogarnąć kolorki z Fuji i dać BeatXowi oprawić mowę pogrzebową nad tym systemem :)

cz4rnuch
02-04-2026, 20:33
Pamiętam, że gdy z 10 lat temu robiłem te same fotki to specjalnie po całym Singapurze biegałem szukać statywu :) A czy zdjęcia wtedy wyszły lepsze? Może trochę mniej szumu i więcej detalu, ale ogólnie to chyba jeden pies.

https://i.imgur.com/iKiwjcH.jpg

https://i.imgur.com/lrtXHqu.jpg

https://i.imgur.com/C0MlM8X.jpg

https://i.imgur.com/dCSTAi9.jpg

https://i.imgur.com/oYTXS4E.jpg

https://i.imgur.com/4YJcMLA.jpg

paparapa
02-04-2026, 22:39
No niestety zrobiłeś unik. :)
Chodzi o naturalne kolory z dnia codziennego, że tak napiszę. :)
Co na tych powyższych można oceniać.
Na pewno są fajne i kolorowe....
Ale ważne, jak kolorowe.

cz4rnuch
02-04-2026, 22:51
Ale te zdjątka to nie jest komentarz do tego co napisałeś wyżej więc to żaden unik. Zwykła wrzutka i historyjka dołożona do niej na siłę trochę, bo faktycznie 10 lat temu popełniłem te same kadry tylko wtedy z lustrzankom na trajpodzie, bo tak nakazywała księga. To bardziej komentarz do tego co pisano odnośnie tego co komu obecnie potrzebne na zwykłym wyjeździe do uwieczniania wspomnień i nie bawienia się w wielką fotografię. A o kolorach ogólnie nie widzę większego sensu rozmawiać. A przynajmniej nie czuję się na siłach, bo choćby z tematów, które w sumie niedawno tu założono odnośnie właśnie kolorów czy odcieni skóry w prawilnych aparatach widać jak bardzo się wszyscy różnimy w odbiorze tego co jest najlepsze, najbardziej naturalne, najbardziej bliskie rzeczywistości. Jeśli już miałbym się bawić w obrońcę smarkfonów to coraz więcej z nich oprócz predefiniowanych gotowców ma tryby pro z rawami gdzie ma się znacznie większą kontrolę na efektem końcowym. Tylko komu by się chciało z tym bawić w komórce :)

paparapa
02-04-2026, 23:21
Ale te zdjątka to nie jest komentarz do tego co napisałeś wyżej więc to żaden unik. Zwykła wrzutka i historyjka dołożona do niej na siłę trochę, bo faktycznie 10 lat temu popełniłem te same kadry tylko wtedy z lustrzankom na trajpodzie, bo tak nakazywała księga. To bardziej komentarz do tego co pisano odnośnie tego co komu obecnie potrzebne na zwykłym wyjeździe do uwieczniania wspomnień i nie bawienia się w wielką fotografię. A o kolorach ogólnie nie widzę większego sensu rozmawiać. A przynajmniej nie czuję się na siłach, bo choćby z tematów, które w sumie niedawno tu założono odnośnie właśnie kolorów czy odcieni skóry w prawilnych aparatach widać jak bardzo się wszyscy różnimy w odbiorze tego co jest najlepsze, najbardziej naturalne, najbardziej bliskie rzeczywistości. Jeśli już miałbym się bawić w obrońcę smarkfonów to coraz więcej z nich oprócz predefiniowanych gotowców ma tryby pro z rawami gdzie ma się znacznie większą kontrolę na efektem końcowym. Tylko komu by się chciało z tym bawić w komórce :)


Myślałem, że łączyłeś to z poprzednimi zdjęciami...
Co do trybu Pro.
Czasem używam ale jest to strasznie upierdliwe. A RAW z mojego fona ma tylko 12 Mpx,
mimo że fon jest niby 50Mpx... ale quad. :)

cz4rnuch
07-04-2026, 21:28
...A RAW z mojego fona ma tylko 12 Mpx...12 Mpx to miał D90 a wszyscy wiemy, że to był aparat bez wad. Był z resztą taki temat, że same zachwyty itd. ale teraz to trudno znaleźć :)

https://i.imgur.com/bo3QNTy.jpg https://i.imgur.com/WYKGsjk.jpg

https://i.imgur.com/6ZVMKIm.jpg

patronat
14-04-2026, 11:13
Taki znak czasów. Tam gdzie poprzednie smartfony nie wyrabiały - czyli w kiepskim świetle, tam się nosiło "prawdziwe" aparaty. A teraz na żadną wycieczkę nie biorę nic prócz iphona. Idzesz sobie nocą przez miasto, wyciągasz z kieszeni i pstrykasz co chcesz. Tutaj się nawet nie zatrzymywałem specjalnie:
95100

No i oczywiście jakość odbiega od zetki, ale umówmy się - mam kilka albumów wydrukowanych ze zdjęć tylko z telefonu. Nie przeszkadza mi to.

Jurek Ż
14-04-2026, 11:29
Odbiega od Zetki, ale porównywalne z Leica.:lol:

cz4rnuch
14-04-2026, 18:50
Szczególnie gdy się jednak nie drukuje plakatów, choć to nie jest zabronione, to zdjęcia nocne wychodzą przyzwoicie. W sumie czasami lepiej niż z aparatu, bo nie trzeba nic ustawiać, wszystko robi się samo. Oczywiście mowa o nieruchomych obiektach.

https://i.imgur.com/PcTDix0.jpg https://i.imgur.com/Fv6QLkm.jpg

Jurek Ż
19-04-2026, 12:58
Współcześni rycerze.:smile:
95243

Jurek Ż
19-04-2026, 13:43
Przez długi czas nie tknę rosołu.

95244

Jurek Ż
02-05-2026, 15:29
Gdzie są Wasze serca.:mad:

95545

Jurek Ż
02-05-2026, 16:10
Hospicjum 2...

95546

Jurek Ż
04-05-2026, 15:57
Zaprojektowany w 1934 roku i ciągle piękny.:D


95572

poste
04-05-2026, 16:20
Jak byłem świeżo upieczonym kierowcą to Garbus bardzo mi się podobał. Myślałem nawet o kupnie, choć wówczas to nie było łatwe, więc myślenie nie było mocno skonkretyzowane ;) W pewnym momencie mój wujek miał takiego staruszka (często wtedy zmieniał auta). Nie znam się na wersjach, ale chyba starsza od tego co na zdjęciu. No i pewnego razu wsiadłem do niego. Od tego momentu chęć zakupu mi przeszła :)

cybulski
08-06-2026, 06:31
Tu zabrakło trochę DRu co się rzadko zdarza z iPhona

96508

Jurek Ż
08-06-2026, 06:32
Świetne...

maxwawa
08-06-2026, 07:29
...ale kadry jest fajna i czasami przypadkowy kadr (a mało takich wybitnych w fotografii ? ) niedopowiedziana "historia" kurnika jest ciekawsza ?

Jurek Ż
14-06-2026, 18:46
Jarmark Spalski.

96739

- - - - kolejny post - - - - - -

Jarmark Spalski.

96741