Zobacz pełną wersję : Leica M9 i inne dalmierze Leiki
Ależ bardzo nawzajem, i niech już wiosna będzie. :)
tia, gwóźdź wieczoru ;)
byłeś? sporo ludzi, minęliśmy się.
Ano byłem. Może następnym razem się uda.
...i niech już wiosna będzie. :)
Nie zaszkodziłoby na samopoczucie.
Ano byłem. Może następnym razem się uda.
Też Cie nie wypatrzyłem ;)
Wszystko przez czerwone adidasy. :D
ranbir kapoor
28-03-2013, 10:51
Tez nie wypatrzylem was ja
Bylem w niebieskich zamszakach jak Elvis
Raczej w brązowych trampkach a la lewis.
Też Cie nie wypatrzyłem ;)
Bo szary cichy człowiek ze mnie - chowam się po kątach (siedziałem z brzegu prawie przy wejściu - i wyszedłem parę minut przed wszystkimi).
Wszystko przez czerwone adidasy. :D
Wziąłem wszystkich z zaskoczenia i szare włożylem.
Tez nie wypatrzylem was ja...
Nie miałem śmiałości podejść. Siedziałeś tak centralnie w pierwszym, że nieśmiałość mnie zjadła.
Nie miałem śmiałości podejść. Siedziałeś tak centralnie w pierwszym, że nieśmiałość mnie zjadła.
Dokładnie :D
Nie miałem śmiałości podejść. Siedziałeś tak centralnie w pierwszym, że nieśmiałość mnie zjadła.
Ale Mario sam jest bardzo nieśmiały:
http://wpk.eltrakon.pl/L1014829E%20Niesmialy%20Mario.jpg
źródło (http://wpk.eltrakon.pl/L1014829E%20Niesmialy%20Mario.jpg)
Ale Mario sam jest bardzo nieśmiały...
Ta nieśmiałość nas wykończy. Jak tu nie pić?
Dobrze, że fot wrzuciłeś, bo zacząłem mieć podejrzenia o nasz OT.
Jasiu w życiu bym nie przypuszczał, że Mario Cię blaskiem swym oślepi.
Mario gratuluje udanego oślepiania i wzbudzania nieśmiałości. :)
ranbir kapoor
28-03-2013, 11:24
Do tej pory myslalem ze ostatnie co moge wzbudzac to niesmialosc
http://forum.nikoniarze.pl/showpost.php?p=3090831&postcount=8
Leica Camera AG ponoć zmieni właściciela... I to na... Lepiej sami przeczytajcie:
http://www.l-camera-forum.com/leica-news/2013/04/leica-camera-sold-us-company/?utm_source=20130401en&utm_medium=E-Mail
Gorzej, jak się to potwierdzi 2 kwietnia ;-)
Chociaż może butelki do mleka dla niemowląt będą do kupienia z czerwoną kropką.
Leica Camera AG ponoć zmieni właściciela... I to na... Lepiej sami przeczytajcie:
http://www.l-camera-forum.com/leica-news/2013/04/leica-camera-sold-us-company/?utm_source=20130401en&utm_medium=E-Mail
Tak powinny wyglądać od dawna :) Dyskrecja i amatorszczyzna 1000% :D
Sylwek sprzedał swoją M9. Na liczniku tylko kilka klatek. Nawet pasek dołożył ;) :D
http://www.swiatobrazu.pl/uzywana-przez-sylvestra-stallonea-leica-m9-sprzedana-na-ebayu-29430.html
ranbir kapoor
09-04-2013, 17:23
Summarit o swietle 2
Widac ze znawca to pisal
sorevell
09-04-2013, 19:11
Summarit o swietle 2
Widac ze znawca to pisal
Mógł chociaż zdjęcie obiektywu wystemplować...
ranbir kapoor
23-05-2013, 21:07
11 czerwca ma sie ukazac nowa tzn mini leica
Pozycjonowana miedzy M a X2
Czyli opcje sa dwie - ff z przyspawanym szklem lub apsc z bagnetem M
Czyli opcje sa dwie - ff z przyspawanym szklem lub apsc z bagnetem M
Nie bierzesz pod uwagę opcji EVIL M FF ?
koniecpolska
24-05-2013, 12:48
Nie bierzesz pod uwagę opcji EVIL M FF ?Raczej EVIL z APS-C, plus kit zoom z AF (od Panasonic), plus może jakaś stałka z AF (też Panasonic). Oczywiście szkła LM jak najbardziej w trybie MF. Ot taki dodatek dla posiadaczy wersji M.
PS
Oczywiście banet pozwoli na użycie FF, ale chyba nie pierwszym podejściu.
Z APSC to niech się schowają w krzaki, mamy przecież Fuji X. :)
koniecpolska
24-05-2013, 13:28
Z APSC to niech się schowają w krzaki, mamy przecież Fuji X. :)I to jest właśnie jeden z powodów aby było mini M z APSC.
I Ricoh jest, i NEX jest, i m4/3 jest ... po co posiadacz szkieł LM miałby w dalszym ciągu kupować bezlustrową puszkę innego producenta, skoro jest skłony za 2x większą cenę kupić puszkę od Leica :wink:
i m8Które zostało zastąpione przez M9
1. może być M bez dalmierza - tylko ekranik z tyłu
2. może być M z matryca APS-c
3. może być nowy kompakt z FF i stałym obiektywem
4. może być nowy bezlusterkowiec z APS-C i wymiennym obiektywem
W sumie jakby dali FF z wspawanym Luxem 35 to by było fiu fiu :)
w cenie 20.000 pln ... :D sony rx1 jest chyba około 12.000 - 14.000 pln - wiec Leica nie może być tańsza
No przecież zakładając, że dadzą opcję podobną (FF+cron35) to nie będzie taniej niż 15k...
Zresztą jakby policzyć, to dziura między X2 a M+35/2 jest tak duża, że jej środek wypada na 22k :)
1. może być M bez dalmierza - tylko ekranik z tyłu
2. może być M z matryca APS-c
3. może być nowy kompakt z FF i stałym obiektywem
4. może być nowy bezlusterkowiec z APS-C i wymiennym obiektywem
ja stawiam na nr 3. Coś jak kiedyś Leica CM.
ranbir kapoor
24-05-2013, 16:05
Pytanie na co warto odpowiedziec
Czy na malo popularny rx1 czy na robiace furore fudziki
Wiec ja typuje male apsc z bagnetem M
Leikowcy to nie lusterkowcy
Tu czesto wystepuje set body + 35
Wiec odpowiedz na rx1 odebrala by czesc chetnych na M240
To co, robimy jakieś zakłady ? :)
amatorek2
25-05-2013, 17:59
A powrót do APS-H z bagnetem M i w nieco mniejszej obudowie ? Chyba, że MINI M będzie miało z M-systemem tyle samo wspólnego co MICRO M i NANO M.
http://www.mirrorlessrumors.com/first-image-of-the-leica-m-mini/
nie kupię ;P
ale i tak nie byłem w targecie
http://www.mirrorlessrumors.com/first-image-of-the-leica-m-mini/
To jakiś żart...?
1. może być M bez dalmierza - tylko ekranik z tyłu
2. może być M z matryca APS-c
3. może być nowy kompakt z FF i stałym obiektywem
4. może być nowy bezlusterkowiec z APS-C i wymiennym obiektywem
Nawet Ty na to byś nie wpadł :D Lipa po całości.
Chyba, że MINI M będzie miało z M-systemem tyle samo wspólnego co MICRO M i NANO M.
Czyżby prorok? ;)
ranbir kapoor
28-05-2013, 18:19
Dobry zakres, swiatelko idealne do wieloplanow... Bomba
Dobry zakres, swiatelko idealne do wieloplanow... Bomba
Jak dla mnie to "niewypał".
Wszyscy po cichu spodziewali się ful frejm z cyfrowym wizjerem z X100S, bagnetem M, matrycą z M9 za 8 kilo PLN. Stąd rozczarowanie.
amatorek2
28-05-2013, 21:08
Czyżby prorok? ;)
Jeżeli koniecznie "pro" to raczej prowokator ;)
Wszystko już było, Mini Leica M też. :mrgreen:
http://www.kenrockwell.com/tech/images/pma07/IMG_7919-minox.jpg
źródło (http://www.kenrockwell.com/tech/images/pma07/IMG_7919-minox.jpg)
ranbir kapoor
28-05-2013, 21:28
Zawiedzenie wynika z polityki laikowej
Aparat ktory wg grafiki mial byc miedzy x2 a M sugerowal zupelnie inne parametry i puszke w okolicach 15 tys
Tymczasem pojawil sie ladny kompakt z ciemnym zoomem i nawet zachowujac laikowe standarty cenowe to 5 tys to max
Zamiast wiec robic szopke i szumne zapowiedzi powinni to ot tak wypuscic
No ale - jeśli ten przeciek jest w ogóle prawdą - gdzie w tym wynalazku jest "M"?
to bagnet M czy jakiś inny ??
Nowy, sam jesteś bagnet. :D
ranbir kapoor
28-05-2013, 21:32
Dla mnie to fake
Dla mnie to fake
Nowy? Nieładnie tak o koledze pisać.
amatorek2
28-05-2013, 21:49
Lufa od pancerfausta, bagnet od Mausera, a u góry pojemnik na granaty. Biedna M Mini - jeszcze jej nie ma, a już nikt jej nie lubi.
ranbir kapoor
28-05-2013, 21:55
Nowy? Nieładnie tak o koledze pisać.
Wojtek jest jednym z najprawdziwszych tutaj
Jeszcze powiedzmy aparat jako tako od biedy mógłby być, ale to światło w obiektywie ? Fuji ma zooma 2.8-4 o podobnym zakresie...
Leica zaczyna wchodzić na rynek... martenkingowo ;)
pastwisko
29-05-2013, 16:38
taki aparat na wycieczki.. .. do słonecznych krajów.
Na Facebookowym profilu Leica zamieściła na zdjęciu dopisek "Heard the rumors? Get the truth" co by sugerowało, że niekoniecznie te rumorsy mogą być prawdziwe. Zobaczymy.
pastwisko
30-05-2013, 20:32
Moze wypuscili sciemę z ciemnym zoomem, zeby potem dać jasniejszy, ale nadal daleki od jasnego :D
ranbir kapoor
30-05-2013, 21:15
Moze bedzie mini M i mini noctilux
amatorek2
30-05-2013, 21:27
Czyli Minilux
pastwisko
30-05-2013, 22:26
50/9.0 :d
Leica uchyliła kolejny rąbek - sensor większy niż zwykle w takim body. Pytanie czy ten z M8 czy FF?
Pzdr
pastwisko
05-06-2013, 10:00
a moze bedzie po prostu grubszy? :)
3D.
Ooo... znaczy będzie w 3 d...y ;)
Ooo... znaczy będzie w 3 d...y ;)
To ja pójdę po bandzie. Pinholux FF. Male toto, dużo miejsca na logo z czerwona kropką i FF fajnie siedzi w foldrze.
Nadjechała nowa Leica:
http://www.stevehuffphoto.com/2013/06/10/the-leica-x-vario-has-arrived-slow-zoom-and-all/
Jak mawiają za wielką wodą: what a f*ckin' joke.
MariuszJ
11-06-2013, 11:26
Jeśli to jest wszystko... - rzekł Klapaucjusz, który był teraz uosobieniem wykwintnej uprzejmości.
mogli dać stałe światło f8, pure street Leica by była:)
Po prostu tani syf z drogim logo.
Po prostu tani syf z drogim logo.
Jak się zaklei to drogie logo, tanią czarną taśmą, to co nam zostanie w takim razie?
;)
pastwisko
11-06-2013, 15:34
ciekawe jak iso nadrabia tą niebywałą jasność obiektywu na długim końcu.
jak możesz myśleć o zaklejenie tego wyjątkowego znaczka - nawet pokrowiec specjalnie pod to logo jest skrojony
to od razu pokazuje dla kogo to jest aparacik
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.fotopolis.pl/obrazki/Leica-X-Vario-3.jpg)
http://en.leica-camera.com/photography/compact_cameras/x_vario/ i jest oficjalnie.
"Even with a maximum aperture of f/3.5, this combination allows the creative use of planes of sharpness to lend images incomparable plasticity and depth."
Chyba w trybie makro.
Kto w ogóle teraz robi 6.3 w 70mm? Na prawdę ten ruch Leici jest tak głupi, irracjonalny że ciężko mi to przetrawić. Wszystko czego potrzebowali to FF z przyspawanym 35mm jasnym. Takie coś pewnie by zjadło jakąś część sprzedaży M ale wyszli by na swoje z nawiązką. To już bym wolał X2.
pastwisko
11-06-2013, 16:03
"Even with a maximum aperture of f/3.5, this combination allows the creative use of planes of sharpness to lend images incomparable plasticity and depth."
Chyba w trybie makro.
Tam jest mowa o czymś odwrotnym, o wieloplanie - czyli podkreslaja, że nawet na maksymalnie otwartej dziurze mozesz pokazać w miarę ostre rózne plany, a nie tylko jeden bo reszta się rozmyje.
A to sie sam nabrałem w takim razie, nie sądziłem że będą reklamować coś co można uzyskać poprzez przymknięcie przysłony.
Tak czy siak żenada, za darmo tego bym nie używał bo wstyd i obciach.
pastwisko
11-06-2013, 16:17
Gdyby przymknięcie przesłony nie zabierało swiatła nie wydlużając czasu, to faktycznie mały był by w tym sens.
..a w Fuji zamiast obgryzać paznokcie ze zdenerwowania kulają się ze śmiechu ;-)
Przesadzacie. To będzie hit.
Tyle było narzekań na inne aparaty: co, kompakt? bez zoomu? nie robi filmów HD? Taki mały że go w torbie nie znajdziesz!
Więc mamy - jest za duży żeby się gdzieś zawieruszył, zuum też jest, nawet face detection! Hurra!
A przy tym obiektywie, ostry będzie palec ręki kręcącej zoomem, wujek przy siedzący przy stole i drzewo w ogródku za oknem. Wszystko na jednym zdjęciu. Nigdy więcej pomyłki z jakimiś digartami z zamazanym tłem.
I jak się go w auto zostawi (no bo po co fabryczne ustawienia przestawiać, coś się zepsuje jeszcze), to przecież lampka sama wyskoczy jak będzie za ciemno i błyśnie, nawet czerwone oczy zredukuje.
Sarkazm off.
Z pewnością wiele osób go kupi. To przecież bardzo ładna kropka.
MariuszJ
11-06-2013, 17:46
Sarkazm off, powaga on.
Nie zdziwiłbym się, gdyby sprzedało się finalnie tego aparatu więcej, niż powiedzmy Sony RX1. Powód aż nadto oczywisty.
pastwisko
11-06-2013, 18:15
myślę ze nie ma co go oceniać z punktu widzenia a-miała-być-budżetowa-M9-:/
myślę ze nie ma co go oceniać z punktu widzenia a-miała-być-budżetowa-M9-:/
No jak nie. Sami piszą
Even at first glance, it is obvious that the Leica X Vario contains the DNA of the Leica M. ...
For instance, the top plate is machined from solid aluminum in the same process as that used for the Leica M. The magnesium and aluminum body feels comfortably solid in the hand. At the same time, soft leather trim lends the Leica X Vario reassuring grip characteristics.
Jeśli zawiera to samo DNA, to najlepsze ostrzeżenie przed inżynierią genetyczną. Mutanty atakują!
Firma sama się*wystawia. Opis na stronie jest kwintesencją marketingowego bełkotu. Dęte bzdury bez konkretów. Sam jestem ciekaw, kto to będzie kupował.
pastwisko
11-06-2013, 18:41
skoro sprzedawało się to cos... to i to pojdzie.
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/06/pentaxricohk01-1.jpg
źródło (http://images.gizmag.com/hero/pentaxricohk01.jpg)
skoro sprzedawało się to cos... to i to pojdzie.
Bywają przypadki, że garbaty garbatego kładzie na łopatki.
To będzie prawdziwy test dla działu marketingu. Jak sprzedadzą aparat bez przewag nad konkurencją, za to wyśrubowaną ceną, to znaczy, że są mistrzami i lodówki pingwinom dadzą radę opchnąć.
tak będzie ... czerwona kropka lepiej się sprzedaje niż cekiny czerwone dla hindusek
tak będzie ... czerwona kropka lepiej się sprzedaje niż cekiny czerwone dla hindusek
Nie przesadzaj. Sama kropka 9.96 zł na ebaju. Z dostawą.
blablaginger
13-06-2013, 01:15
Bywają przypadki, że garbaty garbatego kładzie na łopatki.
To będzie prawdziwy test dla działu marketingu. Jak sprzedadzą aparat bez przewag nad konkurencją, za to wyśrubowaną ceną, to znaczy, że są mistrzami i lodówki pingwinom dadzą radę opchnąć.
Przypomniał mi się rysunek Gary Larsona
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/06/Coffee20Mug2020Far20Side2020King20of20Sa-2.jpg
źródło (http://www.peaydesigns.com/images/Coffee%20Mug%20-%20Far%20Side%20-%20King%20of%20Salespersons.jpg)
Bez przesady, Leica, to małe miki...
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.stevehuffphoto.com/wp-content/uploads/2013/06/hasselblad_lunar_italian_malunarmah.jpg)
Get your Hasselblad Lunar now for only $6995! (http://www.stevehuffphoto.com/2013/06/11/get-your-hasselblad-lunar-now-for-only-6995/)
Takie czasy...
Tutaj te słowa mają znaczenie:
If you want this camera without the bling you can buy the NEX-7 with the same lens for $1098,
take that extra $6k and go on a kick ass vacation to use it,
but the people targeted by Hasselblad for the Lunar have enough cash to buy the Lunar and a trip around the world anyway
Na facebookowym profilu Leiki komentarze miażdżą. Dziwię się, że oni tego nie kasują...
Na facebookowym profilu Leiki komentarze miażdżą. Dziwię się, że oni tego nie kasują...
Na ktorym fejsbukowym? Bo nie widze.
Nikt nie wie na ktorym? Nie moge znalezc. Moze juz skasowali albo porwali Cichego i nie moze odpowiedziec?
pastwisko
18-06-2013, 23:05
Maybe hier mein freund: https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10151410413977735&set=a.10150606832312735.379367.75684997734&type=1
Miałem to nowe cudo przypadkiem w rękach. Leży w rekach całkiem dobrze i jakosc wykonania tez jest, co najmniej, OK. O reszcie się nie wypowiadam, bo zdjęć nie robiłem :wink:
Władca Pixeli
19-06-2013, 01:52
Na facebookowym profilu Leiki komentarze miażdżą. Dziwię się, że oni tego nie kasują...
https://pl.wikipedia.org/wiki/Efekt_Streisand
Nikt nie wie na ktorym? Nie moge znalezc. Moze juz skasowali albo porwali Cichego i nie moze odpowiedziec?
Przecież jak wpisujesz w wyszukiwarce na FB "leica" to na 1 pozycji wyskakuje profil producenta...
Niezbadane sa wyroki facebooka. Mi wyskakuje w kolejnosci: Leica Losers, Leica M (type 240) Polska, Leica Street Photography, Leica Store Warszawa Krakow, Leica Camera Poland, i dopiero Leica Camera. Ale nic, Pastwisko juz naprowadzil.
pastwisko
19-06-2013, 11:32
Wyszukiwarka na fb potrafi mi pokazywać rozne wyniki w zależnosci od swojego widzimisię dla tych samych zapytań w rózne dni, a nwet pory dnia - a konkretniej, to chyba jest to wypadkowa poczynań moich i tego/kogo co się wyszukuje na facebooku.
ranbir kapoor
26-07-2013, 19:04
nie zakupil i nie planuje
Widzicie go, Budda się znalazł. :mrgreen:
Ja jutro za to planuje zrobic ostatnie podejscie do dalmierzy, a konkretnie do M-E.
Podejscie wykonane, nie polubilismy się z eM. Choc ladnie to wszystko wykonane, super jakosc materialow, i tak pachnie swiatem ekskluziw i w ogole, i te wszystkie sprzety za szybkami, i oswietlenie salonu, i mili panowie itd, to jednak nie jest mi dane poczuc tej magii dalmierzy. Albo inaczej - magie poczulem, aura przyjemna, wejscie do Leicastoru powoduje delikatne mrowienie w kroczu, ale samo uzywanie tego sprzetu - jestem na nie. Dla mnie to ladne dekoracje, ktore razem z tymi szklanymi wystawkami powinni sprzedawac, co by sobie w salonie nad kominkiem powiesic.
Co Ci się konkretnie nie spodobało?
pastwisko
27-07-2013, 18:47
takie podejscie do dalmierza - nascie minut w salonie - to niczym forumowe testy OKD, coś tam mówią, ale żeby na ich podstawie podejmowac decyzje...
Co Ci się konkretnie nie spodobało?
Po pierwsze cena. I to nawet nie cena zakupu, bo na ten moglbym sobie pozwolic, ale cena ewentualnej utraty sprzetu. Takiego fudziego x100 jak dadza w leb i ukradna, to oczywiscie szkoda, ale to ok. 4 tysiecy. M-E jak gwizdna, to nawet zakladajac zakup uzywki, czlowiek jest w plecy z 5 - 6 razy tyle. Raz mozna się szarpnac, ale balbym się o ten aparat.
Po drugie - gabaryt. To nie sa male aparaty.
Po trzecie (choc moze to kwestia sklepowego egzemplarza, choc nie sadze, bo ilu znowoz ten sklep ma klientow?) - maly opor pierscienia ostrosci w obiektywie.
Po czwarte (a w zasadzie od tego powinienem zaczac) - reczne ostrzenie dalmierzem nie jest for me. Oczywiscie, nie jest to rosyjski aparat sprzed 20 lat, także ostrzy się precyzyjnie i nawet udalo mi się z pelna powtarzalnoscia ta czynnosc wykonac, ale trwa to i trwa. Czlowiek na poczatku nie wie, w ktora strone ostrzyc, po ciemku tej plamki nie widac, a samo ostrzenie jest powolne. Także gdybym chcial sprzet do manualnego krecenia, byloby to cos ze szklami ZF.
Rozumiem, ze Leiki moga urzekac, bo sa urzekajace. Rozumiem zachwyt nad jakoscia wykonania, bo jest się czym zachwycac. Ale to tak, jak z np. skrzynia biegow w aucie. Sa tacy, co nie przesiada się z automatu na manual, nawet gdyby w tym manualu byl Aston Martin.
ranbir kapoor
27-07-2013, 19:06
oczywiscie ze jednemu pasuje dalmierz innemu nie i nawet po dluzszym obcowaniu mowi pass
kiedys zachwalalem manualne szkla podpiete do nikona, dzis po wielu latach pracy na M9 gdy biore do reki canona z zeissem za cholere nie moge precyzyjnie trafic
dzis po 5 latach pracy na M9
Nie chwaliłeś się, że miałeś przedpremierowy egzemplarz.
pastwisko
27-07-2013, 19:16
samo ostrzenie jest powolne.
A wszyscy użytkownicy zawsze zachwalają szybkość tego systemu :)
Ale jak pisałem - kilkanaście minut czy nawet godzina - dwie, to wg mnie troche mało zeby się zapoznać i ew. polubić z tamim systemem.
Nie chwaliłeś się, że miałeś przedpremierowy egzemplarz.
on doliczył sobie uczestnictwo w wątkach na forum przed zakupem
Aha... Dobrze, że Mekano tego nie czyta.
...Mekano....
http://www.youtube.com/watch?v=-kl7Os7InME
ranbir kapoor
27-07-2013, 19:31
:) (lzy w oczach od smiechu)
:) (lzy w oczach od smiechu)
Musiałem.. po prostu musiałem Mariusz. ;) Ja już tak na to reaguję..
pastwisko
27-07-2013, 19:36
Jeszcze a propos tego:
Po pierwsze cena. I to nawet nie cena zakupu, bo na ten moglbym sobie pozwolic, ale cena ewentualnej utraty sprzetu. Takiego fudziego x100 jak dadza w leb i ukradna, to oczywiscie szkoda, ale to ok. 4 tysiecy. M-E jak gwizdna, to nawet zakladajac zakup uzywki, czlowiek jest w plecy z 5 - 6 razy tyle. Raz mozna się szarpnac, ale balbym się o ten aparat.
Ile razy dali ci w łeb i zabrali aparat? Albo chociaż ilu twoim znajomym dali w łeb i zabrali? Znajomym znajomych? U mnie wyniki to odpowiednio: 0 / 0 / 0. Co więcej, na mnie nawet nikt krzywo nigdy nie spojzał a chodziłem po dziwnych okolicach z przeróznymi aparatami od kompaktów, dslr, przez srednie formaty aż po rozstawiane kilka minut wielkie formaty.
PS. ile kosztuje twój samochód? Bo wiesz, mogą cie na skrzyzowaniu z niego wyciągnąć :)
Co do testowania, to mili panowie proponowali mi jeszcze wypozyczenie aparatu i potestowanie go dluzej. W sumie fajna opcja - za friko daja sprzet wart ze 30 tysiecy na kilka dni / weekend / tydzien. I pewnie po tych testach proba bylaby wiarygodniejsza, poostrzylbym i pouzywal intensywniej i mogl się ewentualnie przekonac. Ale pozostale wyliczone przeze mnie punkty nie znikna wraz ze wprawa (a majac ja nawet mysle, ze AF jest wygodniejszy i szybszy). Prosta konkluzja - nie umiem i mnie nie stac=) A tak w ogole, to bylem tam glownie z okazji chulbulowej wystawy. Jemu M sluzy. I dobrze. Jasne, ze fajnie robilby zestaw Elmarit 28mm + Sonnar 50mm, ale sumujac wszystkie + i -, raczej podziekuje.
pastwisko
27-07-2013, 19:54
A co ci szkodzi wziać go jednak na te kilka dni? Ja z własnego doswiadczenia wiem, ze czesto takie teoretyzowanie rozmija się z praktyką o dobre pare stopni.
piotrromanowski
27-07-2013, 20:10
Jednemu dalmierze podchodzą. Innemu nie. To jest wątek o Leice, więc nie wypada pisać mi o moich doświadczeniach z japońcami z lat 70tych. Ale mam naprawdę dużą radość focenia tymi maleństwami. A Leica...nie moja kieszeń, niestety
Ile razy dali ci w łeb i zabrali aparat?
Raz, wieczorem w Istambule, po azjatyckiej stronie, generalnie malo przyjemna przygoda. Poszedl EOS 33 i fajny zoom 24-70 f/2.8 L. Niemilych sytuacji zwiazanych z grozeniem slownym czy gestykulacyjnym mialem wiele wiecej. Było blisko kiedys w malym klubie bilardowym, innym razem jak robilem zdjecia o dzielnicy w Gdyni przeznaczonej do wysiedlenia, bo deweloper bedzie stawial bloki, a dzielnica nielegalnie zamieszkiwana, zebraloby się tego troche.
Natomiast poza dawaniem w leb sa tez inne historie. Nikona F4s i 50mm f/1.4 zarznalem na rajdzie (wpadl w blocko, po czym przejechal go kumpel). Olympusa OM-1 utopilem po pijaku w Baltyku. Nikon FE wypadl mi na weselu z pierwszego pietra. Ostatnio na Open'erze dostalem z liscia w Contaxa (kto normalny swoja droga oklada aparaty?), ktory wypadl mi z reki i spadl na pysk z poltora metra, autorem ciosu byl pijany jegomosc, ktoremu rzekomo zrobilem zdjecie, a 'jak je wrzuce do internetu i jego dziewczyna dowie się, ze on tu byl, to już on mnie znajdzie'.
Albo chociaż ilu twoim znajomym dali w łeb i zabrali? Znajomym znajomych? U mnie wyniki to odpowiednio: 0 / 0 / 0.
Kumpel stracil sprzet w Wenezueli, w Caracas (5d w czasach, gdy urywalo dupe, wraz z 16-35 albo 17-40 i jakas 50). Innemu znajomemu po prostu zarekwirowali, dajac przy okazji na ryj celnicy w Mali czy Mauretanii. Moja ciotke okradli w Syrii (swoja droga z Leiki, ale to inne czasy byly).
PS. ile kosztuje twój samochód? Bo wiesz, mogą cie na skrzyzowaniu z niego wyciągnąć :)
Mam dwa. Oba stare, maja w sumie ponad 40 lat. Jeden kosztowal 25, drugi 8. Z pierwszego nie wyciagna, bo musieliby potem go sprzedac, a nie sprzedadza, bo auto charakterystyczne. Drugiego znowuz az zal krasc, tak wyglada=)
I zeby byl klar - Leica fajna jest. Zestaw pod tytulem 'cyfrowe FF body + elmarit 28 + sonnar 50' to dla mnie mistrzostwo swiata. Ale, nawet przezwyciezywszy problem ostrzenia (choc nie sadze, zeby majac wprawe było to duzo szybsze i znaczaco zauwazalne niz ostrzenie dobrymi manualnymi szklami przyczepionymi do lustrzanek z jasnym wizjerem, choc Mario mowi ze tak jest, a jego akurat w sumie wypada sluchac), pozostaje problem ceny (przynajmniej dla osoby takiej jak ja, o moich zarobkach, a w M8 nie ma sensu moim zdaniem się bawic) oraz prosto liczona oplacalnosc. Prawda bowiem taka, ze jeśli chodzi o jakosc zdjec, M9, ME czy M10 to najlepsze pelnoklatkowe cyfrowe body swiata (licze ze szklami oczywiscie), jednak czy az o tyle lepsze od dajmy na to fudziego? Troche pewnie tak, ale 5 razy? 6 razy? 10 razy (Monochrom z sumiluxem w stosunku do x100)? I tym i tym mozna robic ladnie wygladajace odbitki. I to i to i tak potem się obrabia w komputerze. A osobie takiej jak ja, z umiejetnosciami takimi jak ja, dawanie Ferrari tylko dlatego, ze jest lepsze od Porsche jest bez sensu, bowiem nawet z Porsche nie potrafie wycisnac wszystkiego, czas na mecie bedzie identyczny, a z dwojga zlego wolalbym wladowac się w bande porszakiem. Oczywiscie, fajnie się czyms takim przejechac, ale na co dzien Leiki sa dla osob takich, jak Mariusz. Swiadomych, potrzebujacych konkretnego narzedzia, przyzwyczajonych do pracy z nim. W moich rekach bylby to tylko ladny gadzet, a nie jestem dentysta. Poza tym, wspominalem już, ze tym nie idzie ostrzyc?=)
pastwisko
27-07-2013, 20:57
Mnie to tylko wieksza laska usiadła na Contaksie, ale przeżył.
ostrzenie .. ja co prawda Leice miałem manualną i chyba 2 razy M9 Mariową w reku ale używam Ikona - i wiem że nie dla każdego jest taki sposób ustawiania ostrości - trzeba to zaakceptować że to bez względu na wszystko jest trudniejsze niż AF
Wszystko jest trudniejsze niz AF. Pod warunkim, że automat działa poprawnie.
Ja ująłbym to inaczej: pod warunkiem, że automat działa tak, jak chcemy.
ranbir kapoor
27-07-2013, 23:16
Tradycyjnie zgodze sie z woytkiem
Ale ja używam M9 dopiero 3 lata i 4 miesiące.
Nad Wigołąbką czas wolniej płynie.
Nie chodzi, ze trudniejsze, bo trudniejsze jest tez ostrzenie manualnym szklem w slrach. Dalmierzowe jest kompletnie inne, do tego wolniejsze od autofocusa (jakiej kto by wprawy nie mial) i dla mnie poza zabawna cena to jest najwiekszy defekt. Niemniej jeśli chodzi o jakosc obrazowania, to oczywiscie nikt niczego nie zarzuci.
Franek, wolniejsze, jeśli na podobieństwo autofocusa, chcesz przelecieć cały zakres. Jak podchodząc do kadru ustawisz na skali, powiedzmy, 5 metrów i doostrzysz o pół metra w wizjerze, to już niekoniecznie. Ale faktycznie, trochę wprawy jest konieczne.
pastwisko
28-07-2013, 00:55
wolniejsze od autofocusa (jakiej kto by wprawy nie mial)
polemizowałbym, ale to sztuka dla sztuki, skoro i tak już jesteś z zakupem na nie.
Ale przyznam jeszcze, ze nie pamietam, kiedy ostatnio mialem w rekach rownie ********** wykonany przedmiot. Perfekcja.
Z drugiej strony przyznam, ze zdarzyly się kwiatki w postaci zaoferowania mi uzywanej M-E 'bo wie pan, wlasciciel zrobil nia 500 - 600 zdjec, nawet kazal zamowic sobie czarny znaczek! Ale wymienil na monochroma, bo lepszy.' albo 'nie, nie mamy tego 28mm. Ale jest 50mm'.
Album sobie za to kupilem i to się chwali, ze ich wybor byl naprawdę duzy, z czym w sklepie fotograficznym spotkalem się pierwszy raz.
Znowu elaboraty nad dalmierzem. A ja tylko pytałem, czy ktoś ma nową M...
Ja macalem, mnie urzekla, ale nie mam porownania z M9. Natomiast jak ogladalem M10, pan sprzedawca na moje komentarze co do ostrzenia dalmierzem wzial mi aparat z reki i pokazal, ze nowa Leika 'rownie dobrze mozna ostrzyc przy uzyciu ekranika'. To się na zombi nazywa chyba, nie?
"Na zombie" albo "na lunatyka".
"Nową Leiką równie dobrze..." - przypomniała mi się reklama z XIX w:
- Możemy zrobić zdjęcie nie tylko Szanownej Pani, ale także jej drogiemu Zozo - umizguje się fotograf do wytrzeszczonej, opasłej damy a la Królowa Wiktoria z wytrzeszczonym, opasłym pekińczykiem na kolanach.
Wracając do, elektroniczny wizjer dokupić można.
pastwisko
28-07-2013, 15:26
mozna tez nexa z przejsciówką..
pastwisko
28-07-2013, 15:34
A no tak, swoją drogą ciekawe, że jeszcze nikt nie zrobił cyfrowej bessy na bagnet M.. Znaczy w sumie wiadomo, po co zarabiac tylko na body, jak mozna dać swoj bagnet i zarabiać też na szkłach. No ale nie mniej.
No właśnie - jest tylko cyfrowa Hossa, czyli M. :D
No jak nie zrobił, przecież jest Epson.
pastwisko
28-07-2013, 16:36
Rownie dobrze mozna sobie zrobić wielki format z innego Epsona, 4490 np.
Poza tym RD-1 to cropek.
Ojej, przepraszam Panowie, debil jeden nie doczytałem, że pastwisko zapytał o aktualnie produkowany, będący w sprzedaży, pełnoklatkowy i posiadający matrycę Ricoha model Voigtlandera. Bardzo dziękuję za zwrócenie mi uwagi na brak umiejętności czytania ze zrozumieniem. Z resztą to wątek o M9 i jako użytkownik RD1s nie wiem po co tu wlazłem. Pozdrawiam.
A dajże spokój...
Przypomniałeś, że Epson był jednym z prekursorów, i dobrze.
Nie zżymaj się na nas więc. :)
Pora ruszać, słońce zachodzi...
(M9 + Noctilux 1.0/50 @ F1.0 + B&W 106)
http://wpkx.pl/L1016738C%20Pora%20ruszac%20slonce%20zachodzi.jpg
PS Spieszmy się czytać wątki tak szybko znikają...
Jesteśmy w dziale sprzętowym technicznego podobno forum, i jak dotąd tolerowano tu nieregulaminową rozdzielczość...
Zobaczymy, co dalej.
W Noctiluxie 1.0/50 większą przyjemnością jest oglądanie tego, co poza ostrością :) Charakterystyka matrycy M9 też swoje robi. Cudo.
Epson RD-1 to fantastyczny sprzęt, z niespotykaną ergonomią.... No i ten naciąg... Dobrze mi się tym robiło zdjęcia.
Za 3 dni nowa Leica a tu taka cisza? Co prawda nie dalmierz i prawdopodobnie APS-C ale zawsze coś. Nie cieszymy się?
pastwisko
21-04-2014, 21:45
ponoć bezlusterkowiec z wymiennymi szkłąmi, ale zapewne nie wniesie nic nowego na rynek - no może poza nową najwyższą ceną w swojej kategorii :)
Eeee - nie przebije Lunara i Stellara
pastwisko
21-04-2014, 21:52
A tak, zapomniałem o tych dwóch - to się chyba nazywa wyparcie..
Wyglądać ma mniej więcej tak:
http://leicarumors.com/2014/04/20/leica-t-type-701-mirrorless-camera-there-will-be-a-suprise.aspx/
Wymienna optyka, możliwość podpowiada szkieł M za pomocą adaptera, APS-C, aluminiowa obudowa, na początek 2 szkła, 23mm i kit zoom, cena ok 3 tys USD za body. A jak bedzie na prawdę to sie okaże w czwartek.
Do NEX'a też, i to od dawna.
To bedzie taki drogi NEX. Swoja droga mam wrazenie, ze Leica renesans przezywa. Z M10 ponoc nie wyrabiaja się na zakretach z produkcja, ze szklami takimi jak lux 35, elmarit 28 czy cron 50 również.. A podobno takie drogie to i w ogole..
ranbir kapoor
28-04-2014, 16:51
Zna ktos koszt wymiany migawki w M9?
Zna ktos koszt wymiany migawki w M9?
Na którymś niemieckojęzycznym forum widziałem kwotę 800 Euro za wymianę migawki, ale chyba pewniej będzie zapytać w serwisie.
Po ilu zdjęciach Ci zdechła? Gdzies czytalem, ze niby producent zapewnia funkcjonalnosc migawki na poziomie 100 - 150 tysiecy cykli. Jaki objaw tak w ogóle? Dzwoniłeś do super profesjonalnego Leicastoru? Gdzieś czytałem a'propos m8 i m9, że pogwarancyjny koszt wymiany migawki oscylował wokół półtora tysiąca dolarów. 5 tysięcy złotych? Jak dla mnie realna cena i nie zdziwiłbym się, gdyby Niemcy tyle zawołali. Nie pamietam tylko, czy to cena z transportem.
Edyta - wrzucę Ci śpiewającą Panią, dla ukojenia nerwów:
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/04/2ybh-2.jpg
źródło (http://imagizer.imageshack.us/v2/800x600q90/841/2ybh.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/04/f064-2.jpg
źródło (http://imagizer.imageshack.us/v2/800x600q90/834/f064.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/04/em29-2.jpg
źródło (http://imagizer.imageshack.us/v2/800x600q90/834/em29.jpg)
m9, lux50
ranbir kapoor
28-04-2014, 20:13
Moja miala ponad 100 tys
Objawy, cis tam bylo slychac od jakiegos czasu
To zes nastrzelal.. Ciekawe, czy jak jestes w takiej sytuacji daloby się podmienic migawke na ta z m7. Przynajmniej by nie zgrzytalo=) Dzwoniles do fachmanow z Mysiej?
Ciekawe, czy jak jestes w takiej sytuacji daloby się podmienic migawke na ta z m7.
Nie dałoby.
Tak tez myslalem. Niemniej gdyby taki upgrade (downgrade w sumie, bo migawka plocienna z 1410 r.) byl mozliwy, to bym się nie wahal.
Moja miala ponad 100 tys
Objawy, cis tam bylo slychac od jakiegos czasu
Zamiast w gablocie trzymać jak wieczniezbanowany przykazał, to żeś Leikie zamordował...
A objawy to były od dawna - w postaci uciętych stóp.
Jak mawia stare przysłowie Piktorialistów lwowskich:
"Gdyby kózka nie fociła,
to by Leiki nie zdupcyła"
Mariusz w tym nieszczęściu trzeba szukać pozytywów. Teraz możesz sobie kupić Leica T.
Pozytywów? Negatywy niech sobie kupi.
To wszystko razem Panowie brzmi prawie jak współczucie.
Swoją drogą, migawka to tak naprawdę pół biedy, mała metalowa żaluzja. Gorzej jak Ci po następnej wizycie w jakimś zapomnianym przez Boga miejscu padnie matryca, która z takim przebiegiem też pewnie stoi nad grobem.
Pozytywów? Negatywy niech sobie kupi.
Powiedział ten, co fotografuje NEXem.
Mariusz w tym nieszczęściu trzeba szukać pozytywów. Teraz możesz sobie kupić Leica T.
Ewentualnie X-Vario. Jest przeznaczona dla wymagających użytkowników. I szkłami żonglować nie trzeba.
To potfasz. NEX jest jolcyn, moja jest M9:
Good afternoon, Mr wpkx
http://wpkx.pl/L1016689C%20Good%20afternoon%20Mr%20wpkx.jpg
Szelek niekoniecznie, kotów na pewno nie, NEXa również nie, ale tej stodoły, to Ci kurczę zazdroszczę. Była nawet niedawno fajna działka na sprzedaż, ze starą stodołą właśnie, ale za daleko od Trójmiasta. A tak już żeśmy z Gosią kombinowali.
Że niby stodoła zamiast Unimoga? I w świat niczym wozem Drzymały? Niezbadany jest umysł Maćka.
PS Stodoła... No nie wiem, co by było gdyby jej nie było.
Działka miała być na po-powrocie. Taką drewniano - kamienną stodołę wyremontować i na dom przerobić... Bajka. Miejsce, gdzie auto parkujesz miało być zamknięte z dwóch stron szklanymi ścianami i miał tam być ogród zimowy, w lato zadaszony taras.
Yyy... Ale my nie mieszkamy w stodole... Za to pod nią dwie łukowo sklepione piwnice są.
Wiem. Ale my chcieliśmy stodołę zaadaptować na dom. Zaraz nam pokasują te posty, wrzuć jakieś zdjęcie lepiej=)
Ależ proszę - obraz mojego ojca może być?
http://wpkx.pl/L1016696C%20Dualizm%20korpuskularno-falowy.jpg
pastwisko
28-04-2014, 21:59
raczej coś w tym stylu (niby ojca, a kopyrajt dałeś swój..)
http://www.dpreview.com/previews/LeicaM9/Images/sidebyside02.jpg
To u Was sami artyści w rodzinie?
Też wrzucę obraz:
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/04/tz18-1.jpg
źródło (http://imageshack.com/a/img835/6451/tz18.jpg)
raczej coś w tym stylu (niby ojca, a kopyrajt dałeś swój..)
Ale jak to? Inicjały się nie zgadzają. Chyba, że Wojtek jest wielu imion.
I jeszcze ciekawostka - Leica już nie oferuje oficjalnej zmiany kropki z czerwonej na czarną.
Tak, bo co?
Kuba, sam klonowałeś tego Summiluksa?
pastwisko
28-04-2014, 22:07
Kuba, sam klonowałeś tego Summiluksa?
troche mi Dolly pomagała bo ma wprawę
pastwisko
28-04-2014, 22:08
przez skajpa
Trochę Nikona jeszcze mam (ale już rzadko korzystam) i postanowiłem zobaczyć czy taki oto mezalians się sprawdzi
Tu podłączony Micro Nikkor 200mm AF:
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/05/_DSC0649-2.jpg
źródło (http://www.machslawek.neostrada.pl/Novoflex/_DSC0649.jpg)
Generalnie takie połączenie działa i zdjęcie da się zrobić, ale ergonomia takiego zestawu to coś dla masochisty. Ręczne ostrzenie na LV z pond kilogramowym szkłem do łatwych nie należy. Zapewne krótsze szkła znacznie łatwiej by się obsługiwało. Ale oczywiście, moim zdaniem, należy takie połączenia traktować zabawowo, w końcu w system M ma trochę fajnych szkieł i takie wypada na co dzień stosować :).
Chwilowo jestem uziemiony w domu to i nie bardzo mogłem poszaleć z przykładami:
Makro działa:
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/05/L1002467-2.jpg
źródło (http://www.machslawek.neostrada.pl/Novoflex/L1002467.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/05/L1002472-2.jpg
źródło (http://www.machslawek.neostrada.pl/Novoflex/L1002472.jpg):
A i nieskończoność jest:
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/05/L1002462-2.jpg
źródło (http://www.machslawek.neostrada.pl/Novoflex/L1002462.jpg)
Dobre!
Teraz kolejne wyzwanie:
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/05/lenses_sigma_200500-2.jpg
źródło (http://2.bp.blogspot.com/_263ot7P0L5c/THLRGyEZMII/AAAAAAAAADE/uuSZu21td1k/s400/lenses_sigma_200-500.jpg)
Dobre!
Teraz kolejne wyzwanie:
Może nie aż taki rozmiar, ale miałem okazje pobawić sie Lejką T z podpietym APO-Telytem R 280/2,8.
To też był ciekawy widok :) No i oczywiście działało.
http://www.l-camera-forum.com/leica-..._medium=E-Mail (http://www.l-camera-forum.com/leica-news/2014/06/leica-m240-firmware-update/?utm_source=20140630en&utm_medium=E-Mail)
Czy ktoś próbował?
Mariusz888
01-07-2014, 20:02
http://www.l-camera-forum.com/leica-..._medium=E-Mail (http://www.l-camera-forum.com/leica-news/2014/06/leica-m240-firmware-update/?utm_source=20140630en&utm_medium=E-Mail)
Czy ktoś próbował?
Tak - z godzinę czy dwie temu zainstalowałem najnowszy firmware :) Wszystko przebiegło bez problemów.
Ja też. W sumie, to najciekawsze te rozbudowania dla auto ISO.
I ładnie się mieni ekran podczas instalowania firmawre :)
http://www.imaging-resource.com/news/2014/07/01/think-your-pancake-lens-is-small-then-you-havent-seen-the-new-perar-24mm-f
Kiedys myslalem o tym 35/3.5, ale byl już dawno out of stock, a na rynku wtornym ciezko było trafic.
michasacuer
21-08-2014, 16:08
http://www.optyczne.pl/7318-news-Leica_M-P.html
Czyli co, w końcu cyfrowa Leica raz na 10 lat? ;)
Może mi ktoś podrzucić kilka RAWów z M8?
Przepraszam, może ja jakiś niedorozwinięty, ale co oznacza "typ 240" w nazwie Leiki M najnowszej?
Przegooglałem pół internetu i ani cienia odpowiedzi.
240 to numer z wewnętrznej numerologii/typoszeregu Leiki.
Oficjalne, czyli marketingowe nazwy eMek miały dotychczas numery po "M" i nikt nie miał wątpliwości, o którą chodzi.
Najnowszą z wielką pompą i szumem postanowiono nazwać "M" i nic poza tym, przez co świat od razu narzucił dodawanie "240"...
rainbowwarrior
24-09-2014, 17:42
Czy są jakieś niedrogie szerokokątne obiektywy z bagnetem M? Mogą być używane, bo z nowych widzę Voigtlandera 21mm f4. A może jakieś radzieckie szkła i do tego przejściówka?
Niedrogie to są właśnie rzeczone Voigtländery. Nieco droższe są Zeissy ZM. A całkiem drogie (z punktu widzenia nas - zwykłych zjadaczy chleba, bo niekoniecznie z punktu widzenia niemieckiego dentysty :mrgreen:) są oryginały Leiki.
Oprócz wymienionych trzech producentów nie było, nie ma i nie będzie innych obiektywów z mocowaniem M. A jeśli nawet takowe są, to i tak ich nie ma, albowiem każdy inny wariant jest profanacją. :mrgreen:
Ken popełnił wyczerpujący przegląd:
http://www.kenrockwell.com/leica/lens-reviews.htm
Do szerokich szkieł (szerszych od 28mm) będziesz potrzebować osobnego wizjera.
Z niedrogich to Voitki i Zeissy. Szkła Leiki szersze od 28mm kosztują zabawne kwoty.
ranbir kapoor
25-09-2014, 09:49
kolega do sprzedania ma luxa 24 w dobrej cenie :)
Bo to pewnie ten Lux, który mu popsułeś.
http://www.dpreview.com/articles/8752612172/leica-m9-users-report-sensor-corrosion-issue ;)
http://www.dpreview.com/articles/8752612172/leica-m9-users-report-sensor-corrosion-issue ;)
Troszkę im zajęło dostrzeżenie problemu, ale rozwiązanie, jakie zaproponowali, to dla mnie dobra wiadomość. Właśnie ostatnio zastanawiałem się nad przesiadką na M (240), ale wczoraj mi przeszło ;-)
Mam nadzieje, ze juz wrociles do chaty, bo dopiero wtedy bedziesz mogl sie rozgladac za Lajkami ;)
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.