PDA

Zobacz pełną wersję : Tablet (tani) po raz ostatni :) ...



Strony : [1] 2 3 4 5

sokrates
12-09-2011, 18:42
Szukam opinii kogoś kto używa(ł) tabletów z aledrogo - można kupić za ~300 zł - ma to androida 2.2, wifi, a przez port USB można podpiąć modem 3G.

Już mówię dlaczego taki wybór - otóż potrzebuję urządzenia które zawsze będę miał pod ręką, w samochodzie itp.
Mam netbooka 10" ale jest nieporęczny w każdej sytuacji, a smartfon - też posiadam, ale jak chce się połączyć z routerem w firmie to jednak 3" to zdecydowanie za mało. Więc potrzebuje tanie urządzenie i pomyślałem o takim tablecie.

Czekam na opinie, uwagi wszystko co się przyda przy podejmowaniu decyzji. Aha - iPada znam (i jego bezpośrednią konkurencje i nie proponujcie mi urządzeń za grube tysiące - odrzucam takie rozwiązanie na wstępie)
Nie chcę teoretyków - interesują mnie only opinie osób używających wspomniane wynalazki.

cry5t4l
12-09-2011, 19:02
Witaj, ja z podobnych przyczyn kilka dni temu zakupilem takie cos http://www.dealextreme.com/p/7-touch-screen-lcd-google-android-2-1-tablet-pc-w-wifi-hdmi-tf-zt-180-1ghz-4gb-59703

Mysle jednak, ze najwiekszym problemem jest wyswietlacz (jakosc), pewnie bedzie on na poziomie wyswietlaczy z 2-3 letnich nawigacji czy pocketPC. Wydaje sie on poreczny, ale wszystko zalezy do czego go potrzebujesz. Jezeli do przegladania zdjec, ??? Nie wiem bo jeszcze idzie do mnie. Filmy mysle, ze da rade, muze tez, edycja programow typu Word, Excel, no to juz musisz zaplacic za aplikacje. Mozesz przegladac za darmo, ale za edytowanie juz bedziesz musial zaplacic. Jest co prawda alternatywa w postaci GoogleDocs lub Evernote. Jednym z problemow jest rowniez bateria. Niektorzy pisza, ze trzyma 4h, ale ja sam to musze sprawdzic. A propos Ipada, wyobraz sobie ze Ipad nie ma kamerki a to uzadzenie ma :D Dziwne nie?? A moze polityka firmy ???
Ten Upad jak sie nazywa, ma androida, sa tzw custom romy, ale one moga, raczej usprawnic prace pod wzgledem baterii, WIFI, zazadzania gdzie ma sie instalowac soft pobrany z netu (android market, AP2SD). Mam smartfona z Andkiem, wiec dlatego sie zdecydowalem na taka probe.

OK ucinam watek, ja mysle, ze w tym tygodniu do mnie dojdzie, to moge dla ciebie maly review zrobic. Napisz jakie masz pytania, nie wiem na jakim poziomie znajomosci z andkiem jestes i czego oczekujesz

sokrates
12-09-2011, 19:27
Andka znam dobrze - zdzieram już drugiego HTC z andkiem - stąd wybór padł na andka. Potrzebuję urządzenia którym w miarę wygodnie połączę się z siecią firmową, serwerami, poszukać coś w google itp. itp. na htc jest to możliwe, ale mało wygodne, a noszenie zawsze i wszędzie netbooka nawet tak małego jak 10" eeePC nie wchodzi w rachubę.

emet_b
12-09-2011, 19:29
widziałem niedawno na stronie komputronika wyprzedaż tabletu Creativa i jak się nim zainteresowałem przez chwilę to całkiem niezłe opinie zbierał ;)

edit: http://www.komputronik.pl/product/116017/Laptopy/Tablety/Creative_ZiiO_7_8GB_white.html

Husky_
12-09-2011, 22:09
Co myślicie o tym sprzęcie?
http://allegro.pl/raty-promocja-tablet-v70-7-android-2-2-i1796724957.html

cry5t4l
12-09-2011, 22:25
Co myślicie o tym sprzęcie?
http://allegro.pl/raty-promocja-tablet-v70-7-android-2-2-i1796724957.html

Mla pojemnosc baterii :( Poszukaj na necie lub zapytaj sie sprzedawcy czy mozesz updatowac firmware. Tansfer Box , pamietaj, ze jak bedziesz chcial podlaczyc dysk usb , pena lub cokolwiek, bedziesz musial przez ta przejsciowke dzialac. Niby nic zlego, ale czy napewno chcesz miec jakas piramide z pada:) Sorry, ze pisze tak krytycznie, ale ja jestem leniwy i to ma dla mnie znaczenie. Upewnij sie u sprzedawcy, czy ten procek obsluguje Flash (niektore strony WWW, YouTube, Vimeo). Wiem, ze sprzedawca zawewnia, ze tak, ale zapytaj sie czy jezeli nie, to bedziesz mogl zwrocic. No i czy android market dziala na nim, niestety nie na wszystkich chinskich taniochach dziala.

mpwt
12-09-2011, 23:09
Co myślicie o tym sprzęcie?
http://allegro.pl/raty-promocja-tablet-v70-7-android-2-2-i1796724957.html

Mam to coś. Ogólnie to rewelka.

Jedna wada -> słaba bateria!
Transfer box? Fakt, mogłoby być lepiej, ale... mam tam port ethernetowy (i 2 porty USB) a dla mnie to zaleta!

Służy mi do zdalnej pracy przez SSH (podłączam do tego klawiaturę), WWW i filmów dla dzieci.

Husky_
13-09-2011, 11:46
Mam to coś. Ogólnie to rewelka.

Jedna wada -> słaba bateria!
Transfer box? Fakt, mogłoby być lepiej, ale... mam tam port ethernetowy (i 2 porty USB) a dla mnie to zaleta!

.
Ile trzyma bateria?
Porty USB są tylko w TransferBoxie?

sokrates
13-09-2011, 21:18
Mam to coś. Ogólnie to rewelka.

Jedna wada -> słaba bateria!
Transfer box? Fakt, mogłoby być lepiej, ale... mam tam port ethernetowy (i 2 porty USB) a dla mnie to zaleta!

Służy mi do zdalnej pracy przez SSH (podłączam do tego klawiaturę), WWW i filmów dla dzieci.

dokładnie taki model mam na myśli. Bardziej niż bateria martwi mnie jakość ekranu, a raczej czułości na dotyk, i precyzja, oraz czytelność w słońcu.

mpwt
13-09-2011, 21:49
dokładnie taki model mam na myśli. Bardziej niż bateria martwi mnie jakość ekranu, a raczej czułości na dotyk, i precyzja, oraz czytelność w słońcu.

Jakość i precyzja są spoko jak na tą klasę sprzętu. Nie mogę narzekać na precyzję, aczkolwiek do BridgeBuildera (http://pl.wikipedia.org/wiki/Bridge_Builder) przydaje się rysik. W Słońcu jest słabo.


Ile trzyma bateria?
Porty USB są tylko w TransferBoxie?

Bateria trzyma do 2h jak się oszczędza. W praktyce 1,5h. Tak, 2 porty USB są tylko w TransferBoxie (w przypadku tego modelu V70). Ale też tam jest port Ethernetowy.

donkiszot
14-09-2011, 00:15
A da radę to coś na stałym zasilaniu? Czy gdy bateria padnie, to trzeba naładować? Szukam czegoś do obsługi radia internetowego po wifi z zestawem audio (praca ~12/dziennie co dziennie). Właśnie myślałem o czymś takim, tylko czy to ma sens? Bo domyślam się, że resztę wymagań spełnia (wifi, obsługa strumienia mp3, wyjście słuchawkowe)?

mpwt
14-09-2011, 00:17
Bo domyślam się, że resztę wymagań spełnia (wifi, obsługa strumienia mp3, wyjście słuchawkowe)?

Jak najbardziej tak. Wpinasz zasilacz do tabletu i możesz śmigać na tym non stop.

donkiszot
14-09-2011, 00:30
To się chyba zdecyduję. Jakiś konkretny, zaufany sklep? sprzedawca? a jeśli nie, to napiszcie proszę dużymi literami jak się to nazywa (znaczy co jest nazwą firmy, co modelu itd.). Zielony jak Kermit jestem w temacie, a chciałbym wiedzieć o co pytać.

mpwt
14-09-2011, 00:57
Ja mam Leader V70 i w jego temacie się wypowiadałem. Ja kupiłem gdzie najtaniej.

nigel
14-09-2011, 08:22
A ze sie podlacze pod temat, bo wyczytalem w opisie ze to ma ekran rezystancyjny. Jak z czasem reakcji i precyzja "klikania" paluchem po nim ?

amirez
14-09-2011, 10:07
Przypnę się ;)
Też mnie korci, ale sugestie idą w kierunku 10'.
Pytanie: duża różnica w jakości i wygodzie obsługi pomiędzy 7' a 10'?

mpwt
14-09-2011, 13:18
Jak z czasem reakcji i precyzja "klikania" paluchem po nim ?

Ja osobiście z tym nie mam zupełnie problemu. Ci co mają lepsze ekrany dotykowe twierdzą, że oporowe są do bani. Ale to trochę jak z tymi co mają D700 i twierdzą, że D90 się nie nadaje. ;)

Poza tym to kosztuje raptem 200 zł... a macie problemy jakbyście kupowali sprzęt za 2000 zł (a takie za 2000 zł nie mają np. portów USB!!!) :D

nigel
14-09-2011, 14:26
Pytalem, bo np mialem telefon z ekranem dotykowaym oporowym - bez rysika nie dalo sie na niam pracowac. Teraz mam pojemnosciowy - jest zupelnie inaczej.

admin
15-09-2011, 00:05
Trochę poza tematem ale dzisiaj nabyłem Samsunga Galaxy Tab 10.1 Bardzo fajne urządzenie i wiem że bardzo mi się przyda. Rozważałem i-pad'a ale jakoś mi ciężko w tą stronę... Jestem na tą chwilę zadowolony.

nigel
15-09-2011, 10:08
No tak, ale Samsung ma wlasnie ekran pojemnosciowy i jednak dosyc mozny procek. Bawilem sie tym - jak dla mnie cudo. Ale cena niezbyt :)

mpwt
15-09-2011, 10:16
Trochę poza tematem ale dzisiaj nabyłem Samsunga Galaxy Tab 10.1 Bardzo fajne urządzenie

No super... Tylko w obudowie nie został zintegrowany port USB, złącze HDMI czy czytnik kart pamięci. :(
A to coś kosztuje ponad 2kPLN...

costi
15-09-2011, 21:50
HDMI jest zdaje się zintegrowany w microUSB, trzeba tylko odpowiedniego kabla.

sokrates
16-09-2011, 08:02
Zakupiłem tablet Leader V70 z androidem 2.2. Oryginalny soft w pierwszy dzień poleciał do kosza (nie było w nim dostępu do android marketu - tylko do jakiegoś chińskiego app market, gdzie większość aplikacji jest po chińsku, a z resztą i tak nie da się nic pobrać bo wyskakuje download failed ) wgrałem ROM uberoid v6 Final - tablet działa dużo sprawniej, wygląda dużo lepiej, no i jest normalny android 2.2 - z pełnym dostępem do konta w android market.

mpwt - mam jedno pytanie - czy konfigurowałeś może połączenie 3G z wpiętym modemem USB (Huawei)? Ja za chiny ludowe nie potrafię odpalić na tym mojego iPlusa....

APN: internet
device number: *99***1#
user i pass: zostawiam puste

teoretycznie powinno działać, a u mnie connecting... i po chwili disconnected.

pil74
16-09-2011, 08:23
HDMI jest zdaje się zintegrowany w microUSB, trzeba tylko odpowiedniego kabla.
Nie wiem jak jest w galaxy tab 10" ale w 7" dokładnie tak jest. Kwestia kabelka.

mpwt
16-09-2011, 08:55
mpwt - mam jedno pytanie - czy konfigurowałeś może połączenie 3G z wpiętym modemem USB (Huawei)? Ja za chiny ludowe nie potrafię odpalić na tym mojego iPlusa....

Tak, konfigurowałem i śmiga bez problemu. Zdjąłeś PIN z karty SIM? Jaki masz modem?

sokrates
16-09-2011, 09:23
Tak, konfigurowałem i śmiga bez problemu. Zdjąłeś PIN z karty SIM? Jaki masz modem?
nie nie zdejmowałem PINu - jak mam to zrobić?

modem mam Huawei E1750

druga sprawa - podobno ważna jest konfiguracja USB w tablecie - są tam 2 opcje
- mass storage
- ADB

która będzie właściwa?

ku6i
16-09-2011, 14:56
nie nie zdejmowałem PINu - jak mam to zrobić?

Wsadź kartę do jakiegokolwiek telefonu, włącz telefon, w jego ustawieniach wyłącz wymaganie podawania PINu przy każdym włączeniu, wyłącz telefon, przełóż kartę do modemu.

sokrates
17-09-2011, 13:00
zdjąłem PIN nic to nie dało. mpwt - możesz opisać jakiego operatora internet uruchomiłeś i jakie masz ustawienia wpisane w 3G setting oraz w ustawieniach USB?

docxxx
17-09-2011, 23:52
Ten polecany tablet ma rozdzialke 800x480. To tyle, ile moj telefon ;) Jakby mial z 1280 x 800 to moze mialoby to sens.

donkiszot
18-09-2011, 00:00
A ile kosztuje Twój telefon?

docxxx
18-09-2011, 00:09
HTC Touch Pro2. Jakby mial lazic takim telewizorem o takich parametrach to dziekuje (mowie tu o przeznaczeniu biznesowym/do pracy, a nie dla dziecka czy do ogladania filmow). Tak samo jak nie rozumiem ludzi kupujacych netbooki o rozdzialce 1024x600. Przeciez praca na takim sprzecie to ciagle w****... bo nic sie nie miesci.
Oczywiscie, to moje zdanie. Wiadomo, że kazdy ma swoje ;)

donkiszot
18-09-2011, 00:11
Nie neguję, tylko pytam o cenę, całkiem poważnie (choć po literka HTC, już się domyślam), jeśli Twój telefon spełnia moje wymagania i jednocześnie słowo: tani nie jest mu obce, to czemu nie. Rozdzielczość mnie nie interesuje, może być nawet 100x80.

costi
18-09-2011, 12:19
Samsung Omnia spełnia Twoje wymagania, a na pewno kosztuje <300zł (sam niedawno pchnąłem Omnię 2 z Automapą za 500).

donkiszot
18-09-2011, 12:27
Może źle szukam, ale widzę ceny raczej powyżej 700,-. Używanego telefonu, tym bardziej kupionego w promocji operatora GSM wolałbym nie kupować, chyba, że będziesz pchał następną, to daj znać ;)

W każdym razie, już wiem mniej więcej o co chodzi. Teraz tylko w wolnej chwili muszę poczytać czym się owego androida je i pewnie się zdecyduję na wyżej wymieniony tablet, albo coś podobnego.

Kasandra
26-11-2011, 20:30
Mam to coś. Ogólnie to rewelka.

Jedna wada -> słaba bateria!
Transfer box? Fakt, mogłoby być lepiej, ale... mam tam port ethernetowy (i 2 porty USB) a dla mnie to zaleta!

Służy mi do zdalnej pracy przez SSH (podłączam do tego klawiaturę), WWW i filmów dla dzieci.

Help,
bo aukcja już jest w archiwum.
Dokładnie to co to za model jest?

donkiszot
26-11-2011, 21:21
Help,
bo aukcja już jest w archiwum.
Dokładnie to co to za model jest?

Taki ;)


Ja mam Leader V70 i w jego temacie się wypowiadałem. Ja kupiłem gdzie najtaniej.

Pchelek
27-11-2011, 16:58
Chcę kupić mamie na prezent tablet do skype, naszej klasy i może prostych gier typu angry birds, czy Leader V70 będzie się do tego nadawać? Zależy mi tylko żeby to urządzenie nie było awaryjne, nie chcę co tydzień dostawać telefonów że znów dźwięk nie działa, że do mikrofonu trzeba krzyczeć lub nie ma obrazu w kamerze ;)

sokrates
27-11-2011, 21:21
przerobiłem Leadera V70 - sprzęt wooolny i mulasty do bólu. Do tego beznadziejny ekran oporowy. Jednym słowem tragedia!!!

na tą chwilę nie kupiłbym nic z tanich 7" tabletów poza 3 modelami: Lark 70.2, Go Clever 70.3, Ainol Novo 7 Advanced. Wszystkie w podobnej cenie (~650 - 700 zł) z ekranem pojemnościowym, oraz z 512 MB RAM, i procesor 1 GHz.

kakabeybe
23-01-2012, 17:31
Witam, zastanawiam sie nad kupnem tableta za okolo 400 zł wlasnie z systemem 2.2 albo 2.1
Prosze o opinie kogos kto juz posiada cos takiego, jak dziala, czy sie nie zawiesza, jak ekran reaguje na dotyk i ogólnie czy jest warto kupowac cos takiego. Prosze tylko o konkretne odpowiedzi. Dziekuje i pozdrawiam.

cheyenne
23-01-2012, 18:02
Witam, zastanawiam sie nad kupnem tableta za okolo 400 zł wlasnie z systemem 2.2 albo 2.1
Prosze o opinie kogos kto juz posiada cos takiego, jak dziala, czy sie nie zawiesza, jak ekran reaguje na dotyk i ogólnie czy jest warto kupowac cos takiego. Prosze tylko o konkretne odpowiedzi. Dziekuje i pozdrawiam.

Za 400 zł dostaniesz jakieś toporne badziewie pretendujące do miana tabletu.
Zmarnujesz pieniądze.

Zibi1970
24-01-2012, 10:56
polecam Goclever A73. 7" w cenie około 450 zł.

1GHz @1,2 Ghz, 512 MB RAM, 4GB RAM + gniazdo SD.
Ekran pojemnościowy.

Mam taki i bez żadnych problemów można na nim: grać (ma układ do 3D Mali 400), przeglądać wszystkie strony internetowe (z flashem włącznie), używać jako odtwarzacza video (full HD).
Oczywiście wbudowany Android Market i co ważne tablety mają roota.

Dodam tylko że takie Leadery V70, Manty, Creativy to inna gorsza półka jakościowa.

meehoo
24-01-2012, 11:03
Witam, zastanawiam sie nad kupnem tableta za okolo 400 zł wlasnie z systemem 2.2 albo 2.1
Prosze o opinie kogos kto juz posiada cos takiego, jak dziala, czy sie nie zawiesza, jak ekran reaguje na dotyk i ogólnie czy jest warto kupowac cos takiego. Prosze tylko o konkretne odpowiedzi. Dziekuje i pozdrawiam.

Dołóż parę groszy i kup Huawei Ideos Slim (do wyrwania za 600PLN) lub Plug Impact (wersja bez 3G nowa za 699PLN). Za 800-900PLN można dostać Galaxy Tab P1000 i wg mnie to najlepszy stosunek jakość/cena.

mpwt
24-01-2012, 11:07
czy jest warto kupowac cos takiego. Prosze tylko o konkretne odpowiedzi.

A po co ci taki tablet?

Nippon
30-01-2012, 15:54
Dołóż parę groszy i kup Huawei Ideos Slim (do wyrwania za 600PLN) lub Plug Impact (wersja bez 3G nowa za 699PLN). Za 800-900PLN można dostać Galaxy Tab P1000 i wg mnie to najlepszy stosunek jakość/cena.

A propos tego Pluga to miałeś z nim może bezpośrednią styczność? Poczytałem trochę i ludzie generalnie chwalą, ale ja bym chciał usłyszeć opinię praktyka, właśnie najlepiej fotografa :) Nad Galaxy też się zastanawiałem, ale jakoś mi ta cena średnio leży... Zwłaszcza że teraz studiuję i raczej na nadmiar kasy nie narzekam ;)

meehoo
31-01-2012, 15:52
Niestety nie miałem, zastanawiałem się nad nim jeszcze przed premierą, ale zanim wyszedł kupiłem Taba P1000 ;) Miałem za to w ręku Huaweia Ideosa (w wersji Slim)... No cóż, ja nie żałuję że dołożyłem trochę do Taba (rozdzielczość i czułość ekranu, ilość pamięci, jakość wykonania, dostępność akcesoriów...).

Nippon
03-02-2012, 18:34
Niestety nie miałem, zastanawiałem się nad nim jeszcze przed premierą, ale zanim wyszedł kupiłem Taba P1000 ;) Miałem za to w ręku Huaweia Ideosa (w wersji Slim)... No cóż, ja nie żałuję że dołożyłem trochę do Taba (rozdzielczość i czułość ekranu, ilość pamięci, jakość wykonania, dostępność akcesoriów...).

Dzięki za sugestie :) Zdecydowałem się jednak zamówić Pluga, bo w tej cenie nie udało mi się niczego lepszego znaleźć. Przejrzałem kilka forów poświęconych tabletom, fanpage'a Pluga i przeczytałem recenzje. Mam nadzieję, że się nie zawiodę ;)

sinner
29-03-2012, 18:17
co z niżej wymienionych byście kupili lub już macie i polecacie ( głównie skype, www, mail, filmy, zdjęcia, mp3, e-boków raczej nie czytam, dostęp do netu z wifi lub kabla )

TABLET I71 GOCLEVER 1GHz 4GB ANDROID 2.3
TABLET ANDROID OVERMAX WI-FI HDMI USB KAMERA GW2L
TABLET AINOL NOVO 7 cali ANDROID 4.0 8GB 512MB GW
TABLET GOCLEVER TAB A73 ANDROID 2.3.4 7'' 512 RAM
Tablet COBY Kyros 7022 1GHz Android 4GB WiFi HDMI

no i cena chyba te wymienione można dostać poniżej 300 - 400 pln lub w granicach.

Kamiel
29-03-2012, 18:20
Nie mam żadnego z nich ale może zainteresuje Cie Goclever Tab A73

Niedługo będzie w biedronce za 369 zł ;)
http://gadzetomania.pl/2012/03/29/369-zlotych-za-tablet-biedronka-atakuje-rynek-mobilnych-gadzetow

Rafał_Sz
29-03-2012, 19:13
Nie mam żadnego z nich ale może zainteresuje Cie Goclever Tab A73

Niedługo będzie w biedronce za 369 zł ;)
http://gadzetomania.pl/2012/03/29/369-zlotych-za-tablet-biedronka-atakuje-rynek-mobilnych-gadzetow
O! Dzięki, kupie sobie. Do filmów i netu styknie. :)

sibelio
29-03-2012, 19:42
A właściwie to... po co Wam tablet, co ma czego nie ma komputer?

Rafał_Sz
29-03-2012, 19:43
A właściwie to... po co Wam tablet, co ma czego nie ma komputer?
Peceta niewygodnie bierze się do pociągu albo np. do łóżka. :)

sibelio
29-03-2012, 19:46
Pytam serio bo generalnie jestem mało gadżetowy a widzę ludzie kupują wszystko co im się wciśnie i co świeci i ma internet i filmy :)
A laptopa możesz zawsze dać na podstawkę albo coś ;)

Rafał_Sz
29-03-2012, 19:48
Tablet jest naprawdę dużo wygodniejszy do takich rzeczy.

stachmuszel
29-03-2012, 19:51
Przymierzalem sie jakis czas temu do jakiegos Goclever-a, ale zaczalem czytac opinie uzytkownikow i dalem sobie spokoj. Bardzo narzekali na wydajnosc i awaryjnosc. Choc mam GPS tej marki i sluzy mi doskonale.

bogdi64
29-03-2012, 21:35
http://allegro.pl/tablet-goclever-t72-gps-tuner-dvb-t-tv-ebooki-kajt-i2235159647.html
mój ojciec kupił coś takowego, GPS działa bardzo przyzwoicie, jako TV też można coś tam zobaczyć, ogólnie na razie jest zadowolony, choć są małe problemy z dodatkowym oprogramowaniem, teoretycznie powinno działać wszystko na androida, ale tylko teoretycznie

Kasandra
29-03-2012, 21:51
Właśnie też myślałam o tym Biedronkowym, w necie ma dobre opinie.
A na wyjazdy idealny, zawsze się zmieści do plecaka.
Tylko...kiedyś słyszałam, że w Biedrze lądują takie trefne serie, z jakiegoś powodu wycofane i dlatego jest tak tanio.
Ktoś coś może słyszał?
Bo trochę się boję kupić elektronikę w takim sklepie...

sinner
30-03-2012, 07:50
ja chyba jednak kupię, jeśli tylko dostanę w biedronce, poczytałem trochę recenzje tego tabletu i spełnia wszystkie moje potrzeby w temacie tablet, a cenowo jest ok :)

Rafał_Sz
30-03-2012, 10:05
Właśnie też myślałam o tym Biedronkowym, w necie ma dobre opinie.
A na wyjazdy idealny, zawsze się zmieści do plecaka.
Tylko...kiedyś słyszałam, że w Biedrze lądują takie trefne serie, z jakiegoś powodu wycofane i dlatego jest tak tanio.
Ktoś coś może słyszał?
Bo trochę się boję kupić elektronikę w takim sklepie...
Kolejna legenda. Sklep jak każdy inny, towar prosto z chińskiego kontenera. :)

Kasandra
30-03-2012, 10:12
http://tablet-online.pl/2012/01/06/android/goclever-tab-a73-test-urzadzenia/

tu jest fajny test

Rafał_Sz
30-03-2012, 10:29
http://tablet-online.pl/2012/01/06/android/goclever-tab-a73-test-urzadzenia/

tu jest fajny test
Pierwsze zdjęcie kłamie, on nie ma nakładki z HTC.

sinner
30-03-2012, 10:42
no ciężko to nazwać testem już lepszy jest tutaj :

http://www.tabletowo.pl/2012/03/10/recenzja-tabletu-goclever-tab-a73/

sethcracow
30-03-2012, 10:50
a ja daje pod rozwagę, iż takiego Samsunga Galaxy Taba 7" używanego i to często jeszcze na gwarancji, można wyhaczyć na aukcjach za 700 - 750 zł. Czy nie lepiej trochę dopłacić i mieć coś sprawdzonego i chwalonego ?

Tom01
30-03-2012, 11:07
Czy nie lepiej trochę dopłacić i mieć coś sprawdzonego i chwalonego ?

Spoko, drugi będzie lepszy. Wielu ludzi musi najpierw sprawdzić bubel na własnej skórze. ;)

locos
30-03-2012, 12:10
Spoko, drugi będzie lepszy. Wielu ludzi musi najpierw sprawdzić bubel na własnej skórze. ;)
Hehe, ty jak zwykle swoje - jesli cena jest 2x nizsza (dodatkowo samsung to sprzet uzywany, a kto jak nie ty jest specjalista od odradzania uzywanych rzeczy ,bo przeciez sa zajechane i nie nadaja sie do niczego?), to ludzie chyba zdaja sobie sprawe z tego, ze nie jest to najlepszy sprzet na rynku, ale dla niektorych jest to jedyne kryterium. Wiec nie rozumiem dlaczego cos co ma gwarancje i nie przywieziono na palecie z Niemiec :) nazywasz na dzien dobry bublem ?? Juz raz ktos ci probowal wyltumaczyc, ze jesli ktos sie pyta o monitor za 1500 zl, to zapewne nie zamierza kupowac polecanego przez ciebie eizo za 3, 5 lub 6000 zl. Tutaj jest podobnie - czy wy ludzie macie problemy z rozumieniem tekstu czytanego ?? Czlowiek sie pyta o tani tablet, a wy mu wyskakujecie z uzywka samsunga za 750 zeta...

Tom01
30-03-2012, 12:13
Tablet raczej ciężko "zajeździć" a jeśli już to widać jak na dłoni po stanie zewnętrznym. Stąd zakup rozsądnej jakości używanego urządzenia jest znacznie lepszym wyjściem niż nowego chińskiego bubla. Dlaczego nazywam bublem? Bo to jest bubel, czyli rzecz która ma problemy z realizacją swoich podstawowych funkcji. Mało jest noży które nie kroją, maszyn do szycia które nie szyją i innych cud-wynalazków rodem z Mango Telezakupy? Z naszej branży, dlaczego Canonmatic jakoś nie zdobył serc fotografów? Jeśli ktoś nie ma przewidzianego budżetu na rzecz o minimalnej zakładanej funkcjonalności to lepiej niech dozbiera albo nie kupuje wcale. Imitacja to najgorsze wyjście, bo nie ma ani kasy ani zakładanych cech użytkowych. Wyrzucone pieniądze. Takie jest moje zdanie.

Kilka dni temu dostarczałem komuś jakieś tanie tablety (coś kole 500 zł/szt). Prywatnie mam Ipada jedynkę, najstarszy model, widywałem też parę Samsungów. Porównanie tych tanich, ich użyteczności i jakości jest miażdżące. Całkowitym bezsensem jest wywalanie na takie coś pieniędzy. Nawet 50 zł byłoby mi szkoda.

locos
30-03-2012, 12:24
Tablet raczej ciężko "zajeździć" a jeśli już to widać jak na dłoni po stanie zewnętrznym. Stąd zakup rozsądnej jakości urządzenia jest znacznie lepszym wyjściem niż chińskiego bubla. Dlaczego nazywam bublem? Bo to jest bubel, czyli rzecz która ma problemy z realizacją swoich podstawowych funkcji. Jeśli ktoś nie ma przewidzianego budżetu na rzecz o zakładanej funkcjonalności to lepiej niech dozbiera albo nie kupuje wcale. Imitacja to najgorsze wyjście bo nie ma ani kasy ani zakładanych cech. Wyrzucone pieniądze. Takie jest moje zdanie.

Jesli ktos nie ma przewidzianego budzetu, to kupuje sprzet na jaki go stac, a nie ze "niech lepiej wcale nie kupuje". Sek w tym, ze chyba nie potrafisz/nie chcesz tego zrozumiec. Ja wiem (inni pewnie tez), ze uzywany dwuletni mercedes sl jest lepszy od nowego, dajmy na to, fiata pandy, ale jesli mnie nie stac na ml'a to mam chodzic pieszo cale zycie ? Coz za logika....

Twoje porownania sobie darujmy - ja juz Ci kiedys powiedzialem, ze nie jestes autorytetem w sprawach testow, tylko czlowiekiem, ktory zyje z dostarczania sprzetu innym. Im drozszy ( co nie jest synonimem slowa lepszy) tym lepiej dla Ciebie, zgodzisz sie ? EOT z mojej strony

Tom01
30-03-2012, 12:30
Jesli ktos nie ma przewidzianego budzetu to kupuje sprzet na jaki go stac, a nie ze "niech lepiej wcale nie kupuje". Sek w tym, ze chyba nie potrafisz tego zrozumiec.

Tak, to prawda. Nie potrafię tego zrozumieć. Każdy z nas stał prawdopodobnie wielokrotnie przed takimi wyborami. Albo chińszczyzna albo wcale. I często chęć lub konieczność powoduje, że decydujemy się na taki zakup. Tyle, że bardzo rzadko kiedy, w dłuższej perspektywie czasowej, możemy powiedzieć, że to był dobry wybór. Pomijam syndrom myszki i samousprawiedliwiania. Fakt jest taki, że po pierwszym entuzjazmie zaczynamy widzieć, że tak naprawdę to co kupiliśmy, znacznie odstaje od pierwotnych oczekiwań.


Im drozszy ( co nie jest synonimem slowa lepszy) tym lepiej dla Ciebie, zgodzisz sie ?

I tak i nie. Sprzęt droższy nie zawsze jest lepszy ale lepszy jest zawsze droższy. Z punktu widzenia sprzedawcy lepszy jest lepszy, bo jest bezpieczniejszy. Dawno wyrosłem z gonienia za marżą i wynikami sprzedaży. Teraz cenię sobie świety spokój. A sprzęt lepszy taki daje. Ci co mnie lepiej znają wiedzą, że mojej poradzie w kwestii sprzętu można zaufać w ciemno. Zdarza mi się doradzić na wyrost, ale nigdy tak żeby zawieść oczekiwania użytkownika. Nie kasa jest najważniejsza a dobra porada. Nawet jeśli nie kończy się sprzedażą.

PS. Przepraszam wątkotwórcę za OT.

Kasandra
30-03-2012, 12:58
A ja potrzebuję zabawki do netu na wyjazdy i chyba może i kupię jak dopadnę w Biedrze.
Starczy i 2lata gwarancji jest.

matys
30-03-2012, 13:22
A ja potrzebuję zabawki do netu na wyjazdy i chyba może i kupię jak dopadnę w Biedrze.
Starczy i 2lata gwarancji jest.

mi też pewnie wystarczy - nie używam tego często. Pomysł z zakupem - całkiem niezły za taką kasę.

Co do wymiany zdań panowie - każdy powiedzial swoje i z szacunku do siebie i innych - nie targujcie się już kto ma rację. To bez sensu - każdy ma swoje plusy/minusy/priorytety.

pozdro

locos
30-03-2012, 13:50
mi też pewnie wystarczy - nie używam tego często. Pomysł z zakupem - całkiem niezły za taką kasę.

Co do wymiany zdań panowie - każdy powiedzial swoje i z szacunku do siebie i innych - nie targujcie się już kto ma rację. To bez sensu - każdy ma swoje plusy/minusy/priorytety.

pozdro

Matys, widzisz zgodnie z toeria Toma - nie wystarczy Ci, bo to bubel i kropka :). A jak wiemy wszyscy Tom jest wyrocznia, wiec nie waz sie kupowac czegos, czego on nie akceptuje ;) Wlasnie dlatego sie z nim targuje, bo nie rozumiem takiego podejscia.


A ja potrzebuję zabawki do netu na wyjazdy i chyba może i kupię jak dopadnę w Biedrze.
Starczy i 2lata gwarancji jest.

Tom rozumiesz juz, ze sa przypadki w ktorych nie warto wywalac 2x, 3x wiecej kasy niz to wymaga sytuacja. Zgodzisz sie ?

Rafał_Sz
30-03-2012, 14:29
No właśnie. Potrzebne mi to tylko do YT, filmów i Opery Mini, może jakaś gierka, taki zabijacz czasu. Po kij mi coś lepszego i droższego?

Tom01
30-03-2012, 14:36
Po kij mi coś lepszego i droższego?

Po to żeby przynajmniej poprawnie robiło to, co się mu zada. O komforcie nie mówię. Swoją drogą, co to za fenomen? Ktoś wspomni i czymś lepszej jakości i za chwilę zawiązuje się kółko miłośników badziewia.

Kasandra
30-03-2012, 14:45
Po to żeby przynajmniej poprawnie robiło to, co się mu zada.

Z tego co piszą w opiniach w necie toto będzie poprawnie robiło to czego potrzebujemy, więc o co Ci chodzi?
Na siłę musisz udowodnić, że masz rację i potrzebuję do fejsbuka dwa razy droższej zabawki?
Pytanie brzmi inaczej: ciekawe ile tego rzucą do sklepów i czy dostaniemy je.
Cena jest bardzo ok.
Dokupię jeszcze klawiaturkę do tego i już.

Badyl81
30-03-2012, 14:45
A ja mam pytanie, czy to coś z biedry może robić za fotoramkę? ;)

nowart
30-03-2012, 14:49
Właśnie też myślałam o tym Biedronkowym, w necie ma dobre opinie.
A na wyjazdy idealny, zawsze się zmieści do plecaka.
Tylko...kiedyś słyszałam, że w Biedrze lądują takie trefne serie, z jakiegoś powodu wycofane i dlatego jest tak tanio.
Ktoś coś może słyszał?
Bo trochę się boję kupić elektronikę w takim sklepie...

no ja też i nie ukrywam, że szukam tabletu na którym zrealizuje przy okazji swoje filmowo - muzyczno - fotograficzne zachciewajki. Tylko jaki w takim razie ma sens kupowanie tabletu bez modemu 3g skoro ma służyć w podróży? Polować na wifi w knajpach czy marketach? Ja podróżuję w innych warunkach więc brak 3G definitywnie przekreśla taki sprzęt.
Co do Biedronki... brednie rozgłaszane przez urażonych dystrybutorów, jakbym widział Sigmę i ich czarne listy sklepów podejrzane o wprowadzanie do obrotu podrabianych (:lol:) szkieł Sigmy ...

Kasandra
30-03-2012, 14:58
No mi potrzebny będzie do polskiego busa i hotelu/pensjonatu, wszędzie tam dają wifi.
Inne wyjazdy w stylu pod namiot to nie będę zabierać, bo deszcz.
Więc starczy, właśnie jako zabijacz czasu w drodze.
Aaaa i coraz więcej pociągów u nas ma wifi.

locos
30-03-2012, 15:08
Sprzęt droższy nie zawsze jest lepszy, ale lepszy jest zawsze droższy

Skoro drozszy nie oznacza lepszy w kazdym przypadku (czyli de facto jest gorszy od tanszego), to drugie zdanie nie ma sensu, nie sadzisz ???



Po to żeby przynajmniej poprawnie robiło to, co się mu zada. O komforcie nie mówię. Swoją drogą, co to za fenomen? Ktoś wspomni i czymś lepszej jakości i za chwilę zawiązuje się kółko miłośników badziewia.

Fenomen nazywa sie wolny wybor. Ktos powinien rozumiec tekst czytany. Jesli autor pyta o tani tablet, to po kiego zaczynasz dyskusje o tych z wyzszej polki? Na szczescie dla nas, nie jestesmy zalezni od was - handlowcow nawet w minimalnym stopniu, bo dopiero wtedy byloby wciskanie tego samego badziewia w kilkukrotnie wyzszych cenach i to Cie zapewne boli :). Poza tym nie rozumiem dodatkowo jednej rzeczy - czemu klientowi, ktoremu dostarczyles tanie tablety po 500zl sztuka, nie wyperswadowales, ze kupuje badziewie i powinien kupic conajmniej ipada za 4x wieksza kwote (poczulby sie jak nasi wybrancy narodu - (p)osly), tylko grzecznie realizujesz zlecenie? Wiec moze potraktuj wpis autora jak prosbe firmy, ktora podaje ci asortyment i prosi, zebys wybral najlepsza opcje z mozliwych i mieszczaczych sie w budzecie, a nie mamrotal, ze za tyle to sie nie da, bo na prawde nie idzie tego juz sluchac.

Milego dnia zyczy milosnik badziewia (lub wg innych myslacy racjonalnie).

Tom01
30-03-2012, 15:21
to po kiego zaczynasz dyskusje o tych z wyzszej polki?

Po pierwsze, nie ja zacząłem. Po drugie, z jakiej wyższej półki? Samsung to wyższa półka? Od kiedy? No, może w kontekście chińskich bubli robionych za 5 USD/szt, faktycznie to wyższa półka. Niedowiarkom proponuję po prostu pójść do sklepu nie dla idiotów i obejrzeć jak wygląda obraz na rzeczonych wynalazkach.

locos
30-03-2012, 15:40
Tom, dyskusja z Toba jest jak niekonczaca sie opowiesc :) Ponadto czytaj caly wpis, a nie pomiedzy wierszami. Zycze milego weekendu wszystkim i trafnych wyborow :)

sinner
30-03-2012, 16:38
Tak jak już parę osób zauważyło taki sprzęt sprawdzi się znakomicie dla ludzi potrzebujących tego co opisałem w pierwszym poście ale rozumiem też ludzi którzy wydali dużo większą kasę kiedyś za sprzęt bardziej makowy ale czy dziś tak bardzo dużo lepszy, czasy i sprzęt się zmieniają.
Kilka lat czy nawet miesięcy temu takie chińskie zabawki kosztowały dużo, dużo więcej i też je ktoś kupował, teraz kosztują mniej, a oferują więcej i to się ludziom podoba.

Kasandra
30-03-2012, 16:42
Ale, że co, że fejsbuk będzie źle wyglądał na tym tańszym?Albo forum nikona nie będzie ładnie się prezentowało?
Do netu starczy, do filmów w podróży też, więc po co mam dawać dwa razy więcej za niby lepszy obraz?

Rafał_Sz
30-03-2012, 16:52
I tak kupię ten chłam.

Tom01
30-03-2012, 17:07
Tak jak już parę osób zauważyło taki sprzęt sprawdzi się znakomicie dla ludzi potrzebujących tego co opisałem w pierwszym poście

Śmiem zauważyć, że każdy tablet służy właśnie do takich celów. ;)


ale rozumiem też ludzi którzy wydali dużo większą kasę kiedyś za sprzęt bardziej makowy ale czy dziś tak bardzo dużo lepszy, czasy i sprzęt się zmieniają.

Widział Pan takiego np Yarvika czy inny nowoczesny, współczesny, nowy tablet w kontekście starego Ipada czy Galaxy? Bo mam wrażenie, że tak sobie Pan tylko wymyśla.


Ale, że co, że fejsbuk będzie źle wyglądał na tym tańszym?Albo forum nikona nie będzie ładnie się prezentowało? Do netu starczy, do filmów w podróży też, więc po co mam dawać dwa razy więcej za niby lepszy obraz?

Podziała Pan na nim, i może będzie miał Pan okazję porównać z Ipadem albo Galaxy i zweryfikuje Pan poglądy. Jakiś czas temu szukałem urządzeń które mają być terminalami zamontowanymi na ścianie do zadań sterowania, tzw "inteligentnego domu". Zastosowania proste jak budowa cepa: Aplikacja web na której ma być wyświetlane trochę liczb i przycisków. Nic prostszego być nie może. Niestety nawet do takiego zadania chiński tablet się nie nadaje. Pod kątem mało widać a dotyk działa tak fatalnie, że można omyłkowo włączyć/wyłączyć nie to co trzeba. O płynności reakcji nie ma w ogóle co mówić.

sinner
30-03-2012, 17:34
słuchaj Tom01 nie wiem po co bierzesz udział w tym wątku, jak na razie nie poleciłeś żadnego sprzętu w takim przedziale cenowym, a oto paru osobom tu chodzi i więc jeśli dalej masz zamiar nas oświecać o wyższości markowego sprzętu kontra chińskie badziewie to daruj to sobie, szkoda klawiatury Twego z pewnością wypasionego sprzętu.
A tak już całkiem poważnie w Mixie ma być ponoć jeszcze tańszy Lark ale nie wiem jak model i co on tam ma w sobie ?

a już wiem ten Lark to ma być Freeme 70.0 i w gazetce Mixa pisze że ma mieć Androida 2.3 ale na Allegro są z 2.2 i to już chyba Skype na tym nie chodzi przynajmniej jeśli chodzi o kamerę ale tak do końca to nie wiem i sprawdzę jutro

jerryjola
31-03-2012, 00:04
Szczerze coś powiem...

akurat ostatnio bawię się takimi zabawkami, sam mam Huawei S7, miałem w ręku Samsunga, Ipada...
Jak toto ma chodzić jak trzeba, to musi to być dopracowane...
Android co najmniej w wersji 2.3.4
Dużo pamięci...
Ten Huawei stoi ponoć wyżej niż zaproponowane na wstępie, i nie potrafi wkurzyć. 7" i 512 RAM - to jednak za mało.

...fajną zabawką, ciut droższą, jest zakup Ibm Lenovo x60 tablet... niestety używany, ale jak jest z funkcją multitouch, to można i rysikiem i palcami.

sinner
31-03-2012, 08:27
jerryjola ale to są sprzęty w przedziale 800 pln i w górę tak wiec zupelnie nie spełniające widełek cenowych :(

adamtg
31-03-2012, 08:48
a ja daje pod rozwagę, iż takiego Samsunga Galaxy Taba 7" używanego i to często jeszcze na gwarancji, można wyhaczyć na aukcjach za 700 - 750 zł. Czy nie lepiej trochę dopłacić i mieć coś sprawdzonego i chwalonego ?



Ja za 750 będę najprawdopodobniej kupował ainol aurora. Ma ekran 7', IPS i większej rozdzielczości niż omawiany wcześniej a73 z biedronki 1 giga tani. No i dostał aktualizacje do androida 4.0. Na internecie dosyć dobre opinie. Ma być ponownie dostępny na początku kwietnia (zmiana dostawcy matryc) u polskiego dystrybutora.

Majek
31-03-2012, 09:23
Tak z ciekawości zapytam. Te tablety ze Stonki, co o nich mówicie, to mają digitizery pojemnościowe, czy jeszcze rezystancyjne? Bo jeszcze jakiś czas temu, to te wszystkie chinole miały dotyk rezystancyjny i używało się tego koszmarnie...

adamtg
31-03-2012, 09:32
Pojemnościowy. Do 5 punktów bodajże.

jerryjola
31-03-2012, 12:08
jerryjola ale to są sprzęty w przedziale 800 pln i w górę tak wiec zupelnie nie spełniające widełek cenowych :(

Wiem, ale po jakimś czasie będziesz żałował...
możesz spróbować, ale ja bym się w coś takiego nie pchał.
najlepiej, poszukaj gdzieś jakiś testów i opinii.
Nie bez kozery przywołałem droższego Huawei, bo parametry podobne, a jak na mój gust, nie jest to sprzęt do używania na co dzień, raczej należy go potraktować jako zabawkę.
Może jestem nieco niesprawiedliwy, ale jakoś cena mnie zastanawia...

Tom01
31-03-2012, 13:53
Wiem, ale po jakimś czasie będziesz żałował...
możesz spróbować, ale ja bym się w coś takiego nie pchał.

Ciiiii... Nie wolno krytykować. Chcą badziewie, kupią badziewie, niezależnie co radzi ktoś, kto już przez to przechodził.

Rafał_Sz
31-03-2012, 14:35
Tom01, które z poniższych twierdzeń odnośnie Biedatabletu jest nieprawdziwe?

Odtwarza filmy
OperaMini działa płynnie
FB też działa, zwłaszcza ten przed ostatnią debilną aktualizacją
Działają gry
Ekran umożliwia obserwację powyższego
Bateria umożliwia kilkugodzinne użytkowanie
Jest WI-Fi, a jak potrzebny jest stały dostęp do netu to modem 3G można dokupić za stówkę.



Zabrzmi to wieśniacko, ale stać mnie na najbardziej wyczesany tablet. Tylko po co mi on? Do niewymagających zastosowań wystarczy takie tanie coś. Rozumiesz o co biega? :)

Tom01
31-03-2012, 14:54
Rozumiesz o co biega? :)

Auto marki Tata:
- Ma 4 koła i jedzie.
- Ma siedzenia.
- Ma dach dzięki któremu nie kapie na głowę.

Jakim w ogóle cudem VW, Audi, Chrysler, Ford i inne w ogóle jeszcze istnieją? No i dlaczego nim Pan nie jeździ tylko autem produkcji bawarskiej? I z tego co wiem, wcale nie nowym. ;)

Rafał_Sz
31-03-2012, 15:03
Bo robię zakupy wedle potrzeb i możliwości finansowych. Jeśli potrzebuję coś, co wykona mi to co napisałem w poprzednim poście, to po co mi coś lepszego? Ja absolutnie nie porównuję tego "cuda" z Biedadronki to mocnych tabletów, bo to różne ligi. Ale jak przekonać kogoś, kto potrzebuje taniutki samochodzik do codziennej jazdy, żeby kupił stare BMW 540? ;)

Tom01
31-03-2012, 15:07
Jeśli potrzebuję coś, co wykona mi to co napisałem w poprzednim poście

Tu właśnie jest kwestia sporna. Nie chodzi o to czy wykona, tylko jak wykona.


Ale jak przekonać kogoś, kto potrzebuje taniutki samochodzik do codziennej jazdy, żeby kupił stare BMW 540? ;)

Tak samo jak do używanego Ipada. ;)

sinner
31-03-2012, 15:09
Tom01 wolno krytykować, tylko Ty nie wiesz co to krytyka a co wyrażanie opinii poparte jakimiś konkretami
koledzy adamtg i jerryjola przynajmniej próbowali podać jakieś konkrety i mimo że dotyczyły trochę droższych sprzętów to można je brać pod uwagę
Paru osobom tu chodzi o tani sprzęt do takich spraw jak komunikatory,filmy,muza,mail i trochę gierek w trakcie podróży lub przebywania po za miejscem zamieszkania i to wszystko, więc zrozum że ktoś nie wyda 2 lub 3 razy więcej za sprzęt który w takich aspektach da mu to samo.
Tak więc proszę Cię jeśli nie masz niczego sensownego do powiedzenia na temat tanich tabletów, oprócz tego że to chińskie badziewie nie warte uwagi to weź sobie na wstrzymanie bo Twoje zdanie już znamy i nie musisz się powtarzać.
co do A73 to tu jest trochę opinii i porad :
http://forum.android.com.pl/f496/

mir
31-03-2012, 15:12
Tom01 czy Ty wogóle miałeś w ręku tego A73 że pierniczysz takie farmazony? Na YouTube jest sporo testów np. http://www.youtube.com/watch?v=xjZbd4lcOvk
z tego co widzę chodzi bardo płynnie, dobrze reaguje na dotyk i do netu itp jak znalazł.

Rafał_Sz
31-03-2012, 15:17
Tu właśnie jest kwestia sporna. Nie chodzi o to czy wykona, tylko jak wykona.
Jak się ma 400 zł nieprzekraczalnego budżetu, to komfort pracy spada w takim przypadku na drugi plan.




Tak samo jak do używanego Ipada. ;)
Musiałbym kogoś bardzo nienawidzić, żeby do codziennej jazdy polecić mu niemieckie V8. ;):)

Tom01
31-03-2012, 15:20
Tom01 czy Ty wogóle miałes w ręku tego A

Parę różnych miałem w rękach. Jeden pies.

mir
31-03-2012, 15:25
Parę różnych miałem w rękach. Jeden pies.
No i wszytko jasne....

Kasandra
31-03-2012, 16:02
Podziała Pan na nim, i może będzie miał Pan okazję porównać z Ipadem albo Galaxy i zweryfikuje Pan poglądy. J

Pan?
Ja już pomijam kwestię mówienia per pan/pani na forum, ale na litość boską, mam żeńskiego nicka!!!
Co oznacza, że ni mniej ni więcej, ale to, że jestem KOBIETĄ!!!
Czy czytanie jest aż tak trudną czynnością?

I też kupię tego chłama jeśli tylko będzie w Biedrze, bo obawiam się, że jedyne co mnie powstrzyma to inni ludzie, którzy go wykupią.
Mi starczy w zupełności.

Tom01
31-03-2012, 16:19
Pan?

Przepraszam.


Ja już pomijam kwestię mówienia per pan/pani na forum

Czy mam rozumieć, że obok nazywania bubli po imieniu, pisanie poprawnie po Polsku też jest zabronione? ;)

sinner
31-03-2012, 16:26
widzisz Tom01 znowu mylisz sprawy co ma pisanie do kogoś Pan/Pani do pisania po prosty na Ty jak jest przyjęte ogólnie na forach internetowych, to nie ma nic wspólnego z pisaniem poprawnie po Polsku.

sokrates
31-03-2012, 16:30
Mam, używam od ponad pół roku Ainol Novo7 Advanced - taka Chińska "wyższa" półka. Sprzęt ma swoje wady, ale działa bardzo dobrze i do wymienionych przez autora celów nada się. Owszem Ipad 3 byłby lepszy, Galaxy TAB byłby lepszy, Asus tranformers też - ale nie każdego stać, a nawet jak stać (np mnie stać) niekoniecznie ma parcie na takie zakupy.

Wracając do tematu - mój tablet ma całkiem przyzwoity wyświetlacz 7" dotyk pojemnościowy, 5 punktów.
Dotyk działa mega precyzyjnie. Pisanie na nim (z polską klawiaturą) jest bardzo wygodne, a jak ktoś chce może przez usb podłączyć pełnowymiarową i/lub myszkę.

Internet działa sprawnie przez wifi - działa z większością modemów 3g na USB.
Z włączonym wifi wytrzymuje jakieś 5h - więc nie jest źle.
Jakieś tam gierki działają, nawet te bardziej wymagające potrafią chodzić.

Ja mogę polecić, ew nowe modele od Ainola z ekranami IPS i wyższą rozdzielczością, procesorem 1,2Ghz i 1GB RAM

jarvik
31-03-2012, 16:38
akurat tom01 ma tutaj 100% racji. Równie dobrze mozna te 400zl wywalic na piwo a przynajmniej jeden tydzien bedzie wesoly. Tego typu tablety nadaja sie tylko na to zeby na nich zarabiali sprzedawcy. Poszukaj na youtubie jaka to ma szybkosc i jakiej jakosci dotyk, nie mowiac o ogolnej trwalosci. Powodzenia - jak sie to mowi jak nie wlozysz lapy w ogien to nie poczujesz ze gorąco a inni to ci moga tylko opowiadac :D

sinner
31-03-2012, 16:56
sokrates czytałem o tych ainolach i główne różnice to rozdzielczość, więcej ramu i ciut szybszy procek
może się mylę ale czy przy Skype, mailach, oglądaniu filmów, słuchaniu muzy no i gierkach będzie to stanowiło tak okropnie duży problem ?

jarvik no właśnie pooglądałem trochę, poczytałem forum androida dotyczące tego modelu i opinie użytkowników są raczej pozytywne, oczywiście zawsze może się zdarzyć że komuś trafi się model z jakąś wadą fabryczną ale od tego jest gwarancja

ogólnie w tym wątku prosiłbym o nie nawracanie na siłę na dużo droższe modele tylko o konstruktywne porady od ludzi używających lub mających styczność z tanimi tabletami np. czy dodatkowe 512 mb ma duże znaczenie w przeglądaniu stron, działaniu gier i skypa itp.

Tom01
31-03-2012, 17:00
tylko o konstruktywne porady od ludzi używających lub mających styczność z tanimi tabletami

A niby co ja napisałem? Ach, przepraszam, opinie powinny być tylko pozytywne. Negatywne, podważające w ogóle sens wywalania 400 zł, są silnie niewskazane. ;)

No dobra, dość trollowania. EOT.

Zibi1970
31-03-2012, 17:20
Posiadam ten tablet od pół roku i w żadnym wypadku nie uważam że wyrzuciłem pieniądze w błoto.

Wszystkie moje założenia spełnia w niemal 100%.

- Chciałem coś do przeglądania stron leżąc w łóżku i założenie jest spełnione.
Mało tego działa w pełni flash ! czego nie ma w jedynie słusznym ipadzie.
WiFi działa przez 3 ściany na odległość ponad 10m
- Chciałem móc oglądać wszystkie filmiki youtuba i założenie spełnione.
- Chciałem oglądać na tym filmy i również założenie spełnione a do tego mogę oglądać filmy full hd po podpięciu do TV bez żadnych zacięć.
- Chciałem aby moje dzieciaki mogły sobie pograć jak na konsolce i również w 100 % założenie spełnione.
Działają bardzo wymagające gry 3D bo tablet ma specjalizowany układ graficzny więc nie tylko Angry birds ale takie tytuły jak need for speedy, strzelanki 3D
jak Dead Space, po różne sportowe czy szachy.
Po podpięciu do TV mamy oczywiście obraz na TV a sterowanie poprzez przechylanie czy naciskanie tabletu.
- Chciałem używać go jako odtwarzacza muzycznego mp3 czy radia i to również jest możliwe dzięki WiFi.
Czy trzeba czegoś więcej ?

Tablet ma wszelkie potrzebne złoczą. HDMI, USB, JACK i dodatkowej karty.
Ekran pojemnościowy ! więc porównywanie do Larków czy innych tabletów z rezystancyjnym ekranem to nieporozumienie.
Można podpiąć klawiaturę i mysz jak również pendrive lub dyski twarde z własnym zasilaniem.
Można podpiąć modemy 3G i wtedy internet mamy wszędzie.

Jego jedyną wadą jest to że ma dość słabej rozdzielczości wyświetlacz, który jednak w pozycji poziomej pozwala czytać bez powiększenia stronę gazety czy wp.
No druga wada że nie nazywa się ipad.

Więc odpowiadając na pytanie, który tani tablet wybrać to polecam A73

sinner
31-03-2012, 17:45
no i o taki post mi chodziło ( nie, nie jedyny słusznie, nie martw się Tom01 zależy mi też żeby poznać minusy tego urządzenia ale nie to że ktoś odradza bo to szmelc a nie potrafi uzasadnić wad lub deklasujących różnic wg. niego w porównaniu do droższych sprzętów ) jak również EOT.

Zibi napisz proszę jeszcze ile trzyma bateria przy użytkowaniu, czy miałeś jakieś problemy ze Skype, czy zmieniałeś coś w tablecie żeby w pełni korzystać np. z Android Marketu i jak ma się sprawa z podpięciem klawiatury np. takiej wbudowanej w pokrowiec ( chodzi o używanie polskiej czcionki )?

mir
31-03-2012, 17:55
akurat tom01 ma tutaj 100% racji. Równie dobrze mozna te 400zl wywalic na piwo a przynajmniej jeden tydzien bedzie wesoly. Tego typu tablety nadaja sie tylko na to zeby na nich zarabiali sprzedawcy. Poszukaj na youtubie jaka to ma szybkosc i jakiej jakosci dotyk, nie mowiac o ogolnej trwalosci. Powodzenia - jak sie to mowi jak nie wlozysz lapy w ogien to nie poczujesz ze gorąco a inni to ci moga tylko opowiadac :D
Następny który nie trzymał A73 w łapkach a się wypowiada. Powołujesz się na fora i YouTube więc chyba nie oglądałeś wrzuconego przeze mnie filmiku co? Tam dokładnie widać jak dobrze sprawuje się A73.

Władca Pixeli
31-03-2012, 18:46
No i wychodzi, że części do "boskich" iPadów są robione w Chinach w prawie niewolniczych warunkach.

http://technowinki.onet.pl/biznes/wiele-nieprawidlowosci-w-fabryce-foxconna,1,5077419,artykul.html

To, że na świecie istnieją różne standardy 4G projektanci iPada dowiedzieli dopiero się po premierze z gazet :mrgreen:
http://technowinki.onet.pl/inne/wiadomosci/apple-bedzie-zwracac-pieniadze-za-nowego-ipada,1,5073138,artykul.html
http://technowinki.onet.pl/inne/wiadomosci/nowy-ipad-nie-jest-kompatybilny-z-4g-w-australii,1,5074833,artykul.html

Niedawno kupiono w firmie nieco iPadów do przetestowania i całe szczęście, że zaczęły się sypać już po kilku tygodniach więc większość udało się oddać. Problem z wieszaniem się systemu i tragiczne baterie które wytrzymywały nie więcej niż 2 godziny.
O serwisie Apple nie będę wspominał bo to raczej do działu humor.

Mam pytanie do wyznawców iPada: Jakimi aparatami i obiektywami robicie zdjęcia?
Czy są to najdroższe modele Nikona lub Canona czy tańsze badziewne modele DX made in China czy Thailand

pil74
31-03-2012, 19:43
Mam szajsunga 7" od dobrych paru miechów i poza pierwszym miesiącem fascynacji kolejne spędza w szufladzie. Jedynym sensownym zastosowaniem tego czegoś jest odtwarzanie bajek w samochodzie. Umocowany z uchwycie zagłówkowym sprawdza się doskonale. Przynajmniej dziecko nie pyta mnie co 5 min ile jeszcze będziemy jechać :)
W wyjazdy go nie zabieram, bo siedząc 8 h w pracy przy kompie potrzymanie dla odmiany w łapie papierowej gazety czy książki jest dużą przyjemnością i odmianą :)

sokrates
31-03-2012, 19:45
Wracając jeszcze do wad - nie wiem jak A73, ale mój Ainol 7A oraz Lark 70.2 po pełnym wyłączeniu włączają się ~1 minuty. Oczywiście wyjście z trybu uśpienia trwa ułamek s. W trybie uśpienia urządzenie może spokojnie dniami leżakować, ubytek baterii jest niewielki. Z tego co słyszałem Ipad włącza się błyskawicznie.

sinner
31-03-2012, 19:49
co do włączania to też gdzieś na forum wyczytałem że z pełnego włącza sie coś koło minuty, ale z uspienia to szybciutko
czy próbował ktoś podłączyć do tabletu zewnetrzną kamerę ?

Tom01
31-03-2012, 20:30
Miałem nie pisać, ale nie sposób tego nie skomentować. Panie "Władca Pixeli". Jeśli tablet, który praktycznie stworzył ten dział rynku i bije rekordy popularności jest taki do "d", to co myśleć o jego w pewnym sensie podróbkach? Wiem jakiej to jest jakości. Widziałem, testowałem. Nawet w tym wątku przewija się że myśl, że sukcesem jest że w ogóle działa. No i produkcja w Chinach a tamtejsza niskobudżetowa myśl techniczna, to dwie różne rzeczy. Wiem, że dotknięcie przez Pana urządzenia z symbolem "japka" powoduje prawdopodobnie ropiejące wrzody, ale na litość, proszę o minimum obiektywizmu. Bajki o masowo padających Ipadach i nędznych bateriach są, podejrzewam, zwyczajnym koloryzowaniem na potrzeby wątku.

Co to za porównania do najdroższych Canonów i Nikonów? Nie pojmuję fenomenu popadania w skrajności w takich rozmowach. Zapewne ma to uzasadnienie psychologiczne, bo powtarza się zadziwiająco regularnie. Ktoś wspomni o czymś trochę lepszym jakościowo, krytykując przy tym szmelc i od razu jest zakrzyczany z odniesieniami do Mercedesów i Maybachów. Zejdźmy na ziemię. NOWY Ipad czy Galaxy to wydatek rzędu 1500 zł. Używany 700-900 zł. Oczywiście, że to 2x więcej niż chiński, ale do licha to jest różnica ok 400-500 zł! Tyle kosztuje różnica co najlepszego na rynku urządzenia w tym segmencie. Mnie osobiście, co wyrażam w tym wątku, po prostu szkoda wydawać kilkaset zł, jeśli przez dodanie drugich kilkaset ma się naprawdę dobrze zrobione i funkcjonalne urządzenie. A jeśli ktoś ma sytuację finansową, że dodatkowe 400-500 zł stanowi barierę nie do przejścia, to prawdopodobnie znaczy, że jego budżet nie powinien być naciągany na wydawanie na gadgety.


Z tego co słyszałem Ipad włącza się błyskawicznie.

Ipad też się długo włącza, ale Ipada się w ogóle nie wyłącza. Wielu użytkowników w ogóle nie wie, że jest taka możliwość.

Kasandra
31-03-2012, 20:55
Mnie osobiście, co wyrażam w tym wątku, po prostu szkoda wydawać kilkaset zł, .

Tobie szkoda i dlatego nie kupujesz, a nam nie szkoda i chcemy.
Ale Ty widzę bierzesz udział w jakiejś krucjacie, żeby nas do tego zniechęcić czy jak?
Bo naprawdę nie rozumiem miliona postów w tym samym tonie jak nawet nie miałeś tego tabletu w rękach!!!

Tom01
31-03-2012, 21:01
jak nawet nie miałeś tego tabletu w rękach!!!

Bezpodstawnie nic bym nie pisał. Dwukrotnie napisałem, że miałem. Jedyna przyczyna dzięki której to g**no nie poleciało przez okno to fakt, że nie były moje. Ale fakt, nikt mi za krucjaty nie płaci, więc naprawdę spadam.

mir
31-03-2012, 22:19
Bezpodstawnie nic bym nie pisał. Dwukrotnie napisałem, że miałem. Jedyna przyczyna dzięki której to g**no nie poleciało przez okno to fakt, że nie były moje. Ale fakt, nikt mi za krucjaty nie płaci, więc naprawdę spadam.

Teraz jestem 100% pewien że jednak nie miałeś A73 w rękach.

Tom01
31-03-2012, 22:28
Teraz jestem 100% pewien że jednak nie miałeś A73 w rękach.

Zarzuca mi Pan kłamstwo?

prz3mo
31-03-2012, 22:36
Tom01, wyraziłeś już swoje zdanie o tym tablecie z Biedronki. Pozwól innym mieć swoje zdanie, OK? Dzięki.

Tom01
31-03-2012, 22:38
Tom01, wyraziłeś już swoje zdanie o tym tablecie z Biedronki. Pozwól innym mieć swoje zdanie, OK?

Oczywiście, już mnie nie ma.

PS. Wiecie jaką nazwę gdzieś widziałem dla tego cuda chińskiej myśli technicznej? odPad. :)

mir
31-03-2012, 22:46
Oczywiście, już mnie nie ma.

PS. Wiecie jaką nazwę gdzieś widziałem dla tego cuda chińskiej myśli technicznej? odPad. :)

Masz chyba jakieś kompleksy.

bogdi64
31-03-2012, 23:41
jak niektórym osobom ciężko zrozumieć, że każdy "towar" ma swoje przeznaczenie i odbiorcę, a najważniejsze to znaleźć właśnie coś o przeznaczeniu dostosowanym do własnych potrzeb

sokrates
01-04-2012, 11:22
ej Panowie zamiast strzępić języki nadaremno chwytać za sztachety i jazda - bić się nie umiecie po męsku czy jak ;-)
Załóżcie sobie oddzielny temat w cafe i sprzeczajcie się do woli. Tutaj proszę wypowiadać się zgodnie z zapytaniem autora lub zamilczcie.

waldeka
02-04-2012, 09:40
Co do GC A73. Mam go już koło 2 miesięcy. Ekran pojemnościowy 5-cio palczasty, działa sprawnie, bez lagów, ma dobra czułość. Z włączonym fifirifi jakieś 4-5 godzin ciągłego użytkowania. Obudowa solidna, z tyłu aluminium. Nic nie trzeszczy i nie skrzypi. YT i inne filmowe tuby:-) działają z poziomu przeglądarki, a także z dedykowanej aplikacji, market działa (co prawda nie wszystko, ale można znaleźć inne rozwiązania;-)) i konto na gmailu do synchronizacji. Szkło z przodu dość twarde, przynajmniej mi się nie udało jeszcze porysować. Z gier preferuję raczej logiczne niż zręcznościowe, to nie mam zastrzeżeń, machjongi, szachy i inne tym podobne działają bez zarzutu. Mała rozdzielczość i słabe kolory wykluczają ten sprzęt z zastosowań foto, ale fotki na fejsbuku da się pooglądać. Można podłączyć czytnik kart i przeglądać fotki (z rawem jest problem więc tylko jpegi) Do netu polecam operę ale nie mini tylko mobile. Wifi działa sprawnie. Tapatalk działa, chociaż forumy przeglądam w normalnej wersji, komunikacja typu GG i skype działa. No i główne zadanie czyli czytanie e-booków (bo do tego go kupiłem), jak dla mnie, rewelacja. Wiem, zaraz mi sie dostanie że e-ink lepszy i nie psuje oczu, ale po odpowiednim ustawieniu czytnika, nawet godzinka czy dwie czytania, nie męczy bardzo wzroku. Ze swojej strony polecam.

Matteo
02-04-2012, 09:48
Z doswiadczenia powiem tak. Jedynym tabletem, ktory spelnia moje wszystkie wymagania jest Ipad 2. Jesli mialbym kupis jakis tani tablet to... nigdy bym tego nie zrobil. Lepiej dac sobie spokuj i poczekac na wygrana w totka. Ja osobiscie mam juz dosc bubli i speudo dobrego sprzetu z chin i innych wynalazkow. Apple jest niezawodny w 100%, sprawny, pozadnie wykonany, z niesamowita jakoscia wyswietlania zdjec (jak na tablet - brak lepszego) itd itd. Wiec jesli mialbym polecic tylko najwyzsza polka.
Tyle ode mnie.

Tom01
02-04-2012, 09:54
bez lagów

Nie, no, Panowie, bez jaj. Przecież to się zacina przy niemalże każdym ruchu.

wywar
02-04-2012, 10:13
Mi też ajpad się podoba. Ale ciekawy jestem jak poradziłby sobie w takiej sytuacji. Jestem w terenie i potrzebuje zgrać pliki na tablet, wybrac z 10, 12 sztuk i wysłać je mailem. Dla znawców jabłka jak to mam zrobić na ajpadzie ?

Kasandra
02-04-2012, 10:16
i konto na gmailu do synchronizacji.

Co Ty do mnie rozmawiasz?
Gmail nie będzie mi działał normalnie?;(

Tom01
02-04-2012, 10:24
Mi też ajpad się podoba. Ale ciekawy jestem jak poradziłby sobie w takiej sytuacji. Jestem w terenie i potrzebuje zgrać pliki na tablet, wybrac z 10, 12 sztuk i wysłać je mailem. Dla znawców jabłka jak to mam zrobić na ajpadzie ?

Na Ipadzie, system przechowywania plików jest, mówiąc delikatnie, pogięty. Każda aplikacja ma swój folder prywatny i pliki są "przypisane" do niej. Zgrać pliki np z karty na dysk urządzenia można na kilka sposobów ale skorzystać z tych plików przez inną, konkretną aplikację może być kłopotliwe. Jest jednak sporo managerów plików, którymi można przeglądać i wskazać przekazanie pliku konkretnym programom. Jeśli zdjęcia będą zgrane jako zdjęcia, czyli konkretny rodzaj "mediów" związany z folderem "Zdjęcia" i tak będą widziane przez urządzenie, to z przeglądaniem i wysyłaniem nie ma żadnego problemu. Gorzej jeśli to plik nieznanego typu. Bez file managera się nie obędzie. Proponuję spojrzeć np na Files Connect. Przydatna rzecz. Przy okazji obsługuje zasoby sieciowe.

doyen
02-04-2012, 10:43
A powiedzcie mi, czy jest możliwość pisania polskich znaków oraz używania na nim thunderbird portable?

meehoo
02-04-2012, 11:01
Chyba ktoś już tu proponował takie rozwiązanie, ale ja bym wolał trochę dołożyć i kupić choćby używanego Galaxy Taba. Dla samego ekranu i 3G.

wywar
02-04-2012, 11:13
Dzieki Tom za odpowiedź. A jeszcze jedno pytanie. Jak zgrać z puszki foty na ajpada?

Tom01
02-04-2012, 11:15
Dzieki Tom za odpowiedź. A jeszcze jedno pytanie. Jak zgrać z puszki foty na ajpada?

Są adaptery kart.

waldeka
02-04-2012, 11:56
Są adaptery kart.

Po całe 29,99$ sztuka. ;-)

Co do lagów to chyba nie o tym tablecie rozmawiamy. Nawet bez nakładki czy innego launchera obsługa jest płynna i bez zacięć. Porównania do smooth płynnego przewijania w iPadzie (w którym, na marginesie mówiąc, GUI ma ustawiony najwyższy priorytet) to nie ma, ale bez przesady.


Co Ty do mnie rozmawiasz?
Gmail nie będzie mi działał normalnie?;(

Działa jak najbardziej poprawnie.

Tom01
02-04-2012, 12:07
Porównania do smooth płynnego przewijania w iPadzie (...) to nie ma, ale bez przesady.

Skoro jest "płynna bez zacięć" i jednocześnie nie ma porównania do Ipada to jest sprzeczność. ;)

Przesada? Nie, nie przesada, to dążenie do normalności a nie ułomności sprzętu. Proszę sobie położyć karteczkę na stole i przesuwać ją palcem. Tak działa płynność interfejsu na Ipadzie i tak powinno być. Jak coś ma przycięcia, ucieka czasem spod palca, czasem trzeba celować, czasem reaguje "samo", to jest dalekie od naturalnej płynności. Wielu ludzi to akceptuje bo musi. Bo ma i nie honor skrytykować, bo wie, że za tą cenę nie ma czego wymagać lub po prostu uznaje to za normalne. Ale normalne nie jest. Nie widziałem jeszcze nikogo, kto, niezależnie od uprzedzeń, nie przyznał, że dotyk i gładkość, płynność działania na Ipadzie działa najlepiej z dostępnych tabletów. Jak już kupować gagdet to niech będzie faktycznie bajeranckim gadgetem, nie imitacją. Tak samo jak z wódką. Jak już używać, to przynajmniej dobrą.

morzon
02-04-2012, 12:16
Btw:

http://www.tablety.pl/android/hyundai-a7-z-androidem-4-0-moze-byc-twoj-za-jedyne-110-dolarow/

i na dodatek WorldWide Free Shiping...

sinner
02-04-2012, 12:19
kurde nie wiem czy wiecie ale jak się doda kogoś do listy ignorowanych to nie widać jego postów hura !!! ;)

a do innych polecających drogie tablety to przeczytajcie łaskawie wątek od początku i zrozumcie że nie został założony po to żeby nawracać ludzi na super sprzęty bo nie o to im chodzi, jeśli macie np. taki tablet A73 to napiszcie o nim swoje zdanie, jeśli nie mieliście go nawet w ręku to pliz ...

Rafał_Sz
02-04-2012, 12:19
Btw:

http://www.tablety.pl/android/hyundai-a7-z-androidem-4-0-moze-byc-twoj-za-jedyne-110-dolarow/

i na dodatek WorldWide Free Shiping...
Nieźle.

sinner
02-04-2012, 12:22
no ciekawe i byłby naprawdę fajny za tą cenę tylko czy data artykułu nie ma znaczenia ?

Kasandra
02-04-2012, 12:25
Działa jak najbardziej poprawnie.

Ale bez instalowania czegokolwiek?
Bo ja nie umiem;(

morzon
02-04-2012, 12:26
no ciekawe i byłby naprawdę fajny za tą cenę tylko czy data artykułu nie ma znaczenia ?

Raczej nie, bo piszą o nim w większej ilości miejsc, a jakieś zapowiedzi tego były już w styczniu i lutym.

Kasandra
02-04-2012, 12:28
To niech ktoś kupi;-)
bo ja się nawet boję w Amazonie ebooka kupić, niby też bez cła bla bla bla.

waldeka
02-04-2012, 12:50
Ale bez instalowania czegokolwiek?
Bo ja nie umiem;(

Nic nie trzeba instalować. Aplikacja Gmail jest zainstalowana fabrycznie. Tylko dane konta trzeba wpisać.

Kasandra
02-04-2012, 12:54
A no to super, dzięki.
Bo już się wystraszyłam, że coś trzeba zmieniać.

morzon
02-04-2012, 15:32
Nie wiem czy sobie nie zamówię testowo tego Hyundaia - za taką kase to śmiech. Przesyłka leci z HK - jak tam jest z cłem/vatem? Paczka do 150$ nie jest czasem zwolniona z opłat?

nowart
03-04-2012, 00:13
Jeśli to nie primaaprilis i ma 3g to biorę :) Dajcie znać jak z cłem, jakością sprzętu itd.
Swoją drogą - oglądałem wczoraj Ipada i jakim by tu nie darzyć uczuciem tej firmy to matryca powaliła mnie na kolana. rozdzielczość powala podczas przeglądania www.

Majek
03-04-2012, 01:04
No bo to z tym jejplem to tak już jest... Człowiek się naczyta, naogląda, namaca różnych urządzeń, a na koniec i tak wychodzi, że iPad jest po prostu najlepszy z tego wszystkiego. Problem polega na tym, że przy okazji jest też najdroższy i wtedy dochodzi do głosu zdrowy rozsądek. I zaczyna się wewnętrzny konflikt... :-)

GeparD
03-04-2012, 01:58
ale z trzeciej strony nie kupuje sie tego na rok - chyba ze sie jest gadzieciazem czy fanbojem marki. Kupisz takiego iPada i ci wystarczy na wiele latek podejzewam.
Sam bylem sceptyczny do Apple'a, posiadalem iPhone 3GS, wszyscy zachwalali 4, pozniej 4s. Pukalem sie w glowe - co mozna miec lepiej. Niczego mi nie brakowalo w 3GS.
Od operatora dostalem 4s, i do tego zmniejszyl mi abonament wiec skorzystalem. Roznica jest kolosalna. W obsludze - dziala to jeszcze szybciej (od iOS5 3GS zdarzaly sie czkawki), a wyswietlacz to bajka. Golym okiem nie widze pojedynczego piksela, a czytanie tekstu czy to na ebooku czy na stronie internetowej jest poezja. Wracam co jakisz czas do 3GS bo ma go zona i teraz widze roznice.
Na razie na zadnego pada sie nie zdecydowalem bo poprostu nie mam funduszy, mialem w reku kilka roznych modeli tabletow gdyz operatorzy komorkowi wystawiaja je u siebie w sklepach do pomacania, ale za kazdym razem wracam do Apple Store i jesli tablet to tylko iPad... wole poczekac i uzbierac nawet na najtanszy iPad niz brac pierwszy lepszy a pozniej narzekac.

Zastanowic sie trzeba nad tym co za rok... Ile jest updateow do Androida i jak one sa skomplikowane. Jaka byla afera jak Samsung powiedzial ze nie wypusci nowego oprogramowania do flagowego telefonu jakim byl S. To samo z innymi modelami. Niby android jest jeden ale jednak trzeba czekac na ten brandowany. Apple wypuszcza updaty i jasno w nich okresla do jakiego modelu. iOS5.3 jest wypuszczony do iPhone 4s 4 oraz 3gs.... to 3 generacje wstecz.

Ale to moje zdanie i moj wybor. Nikogo nie bede przekonywal do jednej slusznej decyzji, przedstawilem tylko swoj punkt widzenia.

nowart
03-04-2012, 11:01
No bo to z tym jejplem to tak już jest... Człowiek się naczyta, naogląda, namaca różnych urządzeń, a na koniec i tak wychodzi, że iPad jest po prostu najlepszy z tego wszystkiego. Problem polega na tym, że przy okazji jest też najdroższy i wtedy dochodzi do głosu zdrowy rozsądek. I zaczyna się wewnętrzny konflikt... :-)

Jest też niestety grupa, o której istnieniu miłośnicy appla nie chcą słyszeć. Mianowicie użytkownicy , których na apla stać, jednak z racji sporych ograniczeń sprzętowych i lepszych parametrów wybierają produkty konkurencji. W świecie aplla są tylko biedaki, których nie stać na emejzing a po drugiej stronie idioci, którzy z jakiś nieznanych dotąd powodów jeszcze go nie dostrzegli męcząc się z "podróbkami" wszelkiej maści.
Zatem nie - mnie nowy ipad powalił. trzymając w jednej dłoni wersję 2 w drugiej nową trójkę różnica w jakości trzcionki powala na kolana. Szlag mnie jednak trafia, że nie podepnę sobie usb z pendrivem, gdy zabraknie mi miejsca. Nie podepnę sobie w podróży pena z filmami i muzyką. Ba, nawet w pośpiechu nie wiem jak przerzucić kilka filmów na niego bez żmudnego przerabiania. To samo z muzyką, zdjęciami. Wkurzają mnie te ograniczenia i zasieki dookoła.
Ograniczenia te w pozostałych urządzeniach appla mało mnie ruszają, gdyż używam bardziej dla siebie odpowiednich sprzętów, jednak maszynka typowo mobilna ma mi robić dobrze w każdej chwili , gdy tego potrzebuję :)
Powiedz mi jak je przejść szybko i bezboleśnie a na bank kupię Ipada, gdyż komfort czytania na nim jest niesamowity.

zdyboo
03-04-2012, 11:22
Jest też niestety grupa, o której istnieniu miłośnicy appla nie chcą słyszeć.

Mnie też urzekł iPad pod względem jakości obsługi, ale kupiłem Sony S, bo jednak wolę bardziej otwartą architekturę systemu, a nie instalowanie dodatkowego oprogramowania na pececie, żeby przerzucić pliki. Wrzucam co potrzebuję na kartę SD i tyle.
Do czytanie i tak kupie Kindle bo nie umiem czytać z podświetlanego ekranu i japko ze swoim ISP nic tu nie zmienia.

Pebal
03-04-2012, 12:19
Szlag mnie jednak trafia, że nie podepnę sobie usb z pendrivem, gdy zabraknie mi miejsca.
Bez przesady, 64GB to bardzo dużo miejsca.


Nie podepnę sobie w podróży pena z filmami i muzyką.
Możesz wgrać to do iPada przed podróżą.


Ba, nawet w pośpiechu nie wiem jak przerzucić kilka filmów na niego bez żmudnego przerabiania.
Da się przerzucać filmy bez przerabiania.


To samo z muzyką, zdjęciami. Wkurzają mnie te ograniczenia i zasieki dookoła.
Od tego są sieci bezprzewodowe. Ale jak już koniecznie chcesz podpiąć kartę pamięci do iPada, to są do tego odpowiednie adaptery.


Ograniczenia te w pozostałych urządzeniach appla mało mnie ruszają, gdyż używam bardziej dla siebie odpowiednich sprzętów, jednak maszynka typowo mobilna ma mi robić dobrze w każdej chwili , gdy tego potrzebuję :)
Tak, maszynka mobilna powinna prasować i parzyć kawę.
Mój laptop ma pełno portów a zdarza mi się korzystać sporadycznie aż z jednego.


Powiedz mi jak je przejść szybko i bezboleśnie a na bank kupię Ipada, gdyż komfort czytania na nim jest niesamowity.
Trzeba zmienić swoje nastawienie.

zdyboo
03-04-2012, 12:36
Trzeba zmienić swoje nastawienie.

Ten watek już od dawna przypomina groteskę, jak zresztą każdy, w którymś ktoś ośmieli się podważać cudowność iSprzętu. ŚP Jobs dobrze sobie wychował fanboyów. Zgrana sekta.

malibu
03-04-2012, 12:48
wątek zszedł na te tory co zwykle, Ci którzy tu piszą powinni przeczytać tytuł "tani tablet" a produkty jabłka jednak tanie nie są. Czy w każdym wątku sprzętowym musi pojawiać się mała wojenka jabłko-reszta świata - która chyba autora wątku raczej nie interesuje. Sam się zastanawiam czy nie kupić tego biedronkowego tabletu bo mam dla niego zastosowanie i zdaje sobie sprawę z jego ograniczeń ale nawet forum często zdarza mi się przeglądać z poziomu samsunga galaxy s dlaczego bo to wygodne. Mam dużo aplikacji wykupionych z android marketu i na tym tablecie też będą chodzić. Nie neguję posiadania wypasionych tabletów ale każdemu w/g potrzeb. Jeśli go kupię to też będzie się bawiła nim moja 4 letnia siostrzenica, która ciągle ogląda świnke pepe czy jakoś tak z yt, nawet jak coś się z nim stanie to aż tak płakać nie będę. Ekran gorszy ? Kiedyś grało się na amidze czy atari, oglądało filmy na video a teraz podstawowe funkcje spełnia tablet za 370 pln....

Pebal
03-04-2012, 12:56
Ten watek już od dawna przypomina groteskę, jak zresztą każdy, w którymś ktoś ośmieli się podważać cudowność iSprzętu. ŚP Jobs dobrze sobie wychował fanboyów. Zgrana sekta.
Moc Twoich argumentów powala.

nowart
03-04-2012, 12:58
Ten watek już od dawna przypomina groteskę, jak zresztą każdy, w którymś ktoś ośmieli się podważać cudowność iSprzętu. ŚP Jobs dobrze sobie wychował fanboyów. Zgrana sekta.

Dokładnie. On czegoś nie używa to i inni nie muszą. A jeśli nadal uważają, że to do czegoś im potrzebne to znaczy, że wpojono im bzdury, powinni zmienić nastawienie i przestać tego potrzebować :)
Jak zawsze rozpocznie się drętwa dyskusja po której przechodzi mi ochota na jakiegokolwiek appla... zatem EOT

Pebal
03-04-2012, 13:02
Dokładnie. On czegoś nie używa to i inni nie muszą. A jeśli nadal uważają, że to do czegoś im potrzebne to znaczy, że wpojono im bzdury, powinni zmienić nastawienie i przestać tego potrzebować :)
Jak zawsze rozpocznie się drętwa dyskusja po której przechodzi mi ochota na jakiegokolwiek appla... zatem EOT
Nie pisałem, że masz czegoś nie robić tylko, że możesz robić coś inaczej. Jak widać nie da się z niektórymi merytorycznie porozmawiać.

nowart
03-04-2012, 13:21
Uwierz mi, że jak najbardziej się da. Lecz nie da się w momencie, gdy twierdzę, że pamięci mi mało a Ty odpowiadasz, że to dużo. Ok, wiesz lepiej...
Chcę jak dotychczas wymieniać się z ludźmi plikami w podróży, gdziekolwiek, Ty odpowiadasz, że muszę to robić przed podróżą. OK, wiesz lepiej...
Pytam jak przerzucać pliki bez problemu uruchamiane w Windzie i Androidzie - twierdzisz, że od tego jest sieć. Jak mam to zrobić w pociągu lub na działce? Pojęcia nie mam...
Korzystam z wyjść usb, hdmi, kart pamięci, penów. Namiętnie i wszędzie. Bo to wygodne, uniwersalne i każdy ma w kieszeni. Ty nie używasz więc i ja nie powinienem. Ok, wiesz lepiej...
W konkluzji, gdy proszę o poradę jak to robić szybko, łatwo i przyjemnie twierdzisz, że jednak powinienem zmienić nawyki. Takiej porady właśnie oczekiwałem.
Jak zatem widzisz nie da się z niektórymi merytorycznie porozmawiać bez zrozumienia drugiej strony jeśli jedna ze stron to miłośnik Appla.

Majek
03-04-2012, 13:35
Jeżeli chodzi o przechowywanie danych na zewnętrznych nośnikach, to jeszcze się nie wypowiem, bo tematu nie przerobiłem. Ale skoro przez przejściówkę da się podłączyć kartę, to pewnie pena też. A jak nie, to można trzymać dane na karcie (przecież i tak wszyscy mamy ich po kilka). Są programy typu Phone Drive, które w dostępnej przestrzeni magazynowej wydzielają sobie swój obszar i tam możesz pakować wszystko (tworzy się normalny system plików). Przez WiFi, przez BT, kablem, jak chcący. Przypuszczam, że i z karty poprzez adapter też się tam da to wgrać. Jeżeli chodzi o filmy, to instalujesz sobie AVPlayerHD i możesz wszystko i zewsząd odtwarzać. Instalujesz jakiś program do streamowania filmów z kompa i nawet nie musisz ich kopiować do urządzenia (o ile jesteś w domu, rzecz jasna). Możliwości jest naprawdę dużo i nie koniecznie to musi być iTunes, choć jak już pisałem wcześniej ten program też ma swoje zalety. iOS wcale nie jest taki zakuty, jak o nim wszyscy mówią. Dodatkowe aplikacje, dostępne oficjalnie (nie na Cydii) baaardzo rozszerzają funkcjonalność urządzenia.

Pebal
03-04-2012, 13:40
Uwierz mi, że jak najbardziej się da. Lecz nie da się w momencie, gdy twierdzę, że pamięci mi mało a Ty odpowiadasz, że to dużo. Ok, wiesz lepiej...
Chcę jak dotychczas wymieniać się z ludźmi plikami w podróży, gdziekolwiek, Ty odpowiadasz, że muszę to robić przed podróżą. OK, wiesz lepiej...
Pytam jak przerzucać pliki bez problemu uruchamiane w Windzie i Androidzie - twierdzisz, że od tego jest sieć. Jak mam to zrobić w pociągu lub na działce? Pojęcia nie mam...
Korzystam z wyjść usb, hdmi, kart pamięci, penów. Namiętnie i wszędzie. Bo to wygodne, uniwersalne i każdy ma w kieszeni. Ty nie używasz więc i ja nie powinienem. Ok, wiesz lepiej...

Jak już pisałem, wystarczy mieć stosowny adapter i nawet Twoje, ponadprzeciętne wymagania, można zaspokoić.


W konkluzji, gdy proszę o poradę jak to robić szybko, łatwo i przyjemnie twierdzisz, że jednak powinienem zmienić nawyki. Takiej porady właśnie oczekiwałem.
Tablet z racji swojej konstrukcji i tak wymaga zmiany pewnych przyzwyczajeń. Tablet to nie laptop i warto zdać sobie z tego sprawę.


Jak zatem widzisz nie da się z niektórymi merytorycznie porozmawiać bez zrozumienia drugiej strony jeśli jedna ze stron to miłośnik Appla.
Ja bynajmniej nie jestem miłośnikiem Apple. Wyobraź sobie, że wszystko co mam w domu i poza nim, chodzi pod kontrolą systenu Windows. Nie rozumiem jednak krytykowania czegoś tylko dlatego, że proponuje rozwiązania, do których nie jesteśmy przyzwyczajeni.

Majek
03-04-2012, 13:49
Ja nie rozumiem pojęcia "zamkniętość systemu". O ile on bardziej zamknięty od... Androida? O tyle, że firma dba o to, żeby w AppStore nie pojawiało się gówno, którym od jakiegoś czasu Android Market płynie?
Nie jestem fanboyem, przynajmniej się za takiego nie uważam. Ale jak słyszę, że ktoś nie chce być przywiązany kablem do PCta, to ja się zastanawiam, jakim magicznym sposobem przez ostatnie dwa miesiące podłączałem telefon do komputera raptem ze dwa razy? Bo normalnie to przez WiFi wszystko? Mało tego, zrzucałem z telefonu i wrzucałem do niego pliki na komputerach, gdzie nawet nie ma iTunes? Nie... Chyba się zagalopowałem... Przecież się nie da... Mam wrażenie, że niektórzy argumentują zaciekle, a nie mieli z urządzeniem do czynienia dłużej, niż pół godziny i tylko słyszeli, że się nie da...

Rafał_Sz
03-04-2012, 15:42
Przypomnę, że:



no i cena poniżej 300 - 400 pln lub w granicach.
więc dyskusja o przewadze świąt wielkanocnych na oponami zimowymi jest tutaj bez sensu.

;)

sinner
03-04-2012, 19:22
Zazwyczaj zakładając jakiś wątek na tym forum otrzymywałem pomoc i odpowiedzi na temat, często sie nimi kierowałem podczas zakupów, proszę jeszcze raz i ostatni o nie wypowiadanie się nie na temat, naprawdę mam wysokie mniemanie o użytkownikach tego forum i nie chciałbym tego zmieniać.
Pewnie po kupnie tego tabletu wraz z kilkoma osobami założymy osobny wątek celem wymiany doświadczeń w użytkowaniu tego sprzętu.
Tak więc proszę przeczytajcie wątek od początku i zrozumcie o co w nim chodzi, jeśli chcecie się wypowiadać o IPadach i innych drogich sprzętach załóżcie oddzielny watek i tam się udzielajcie.

waldeka
03-04-2012, 21:27
Nie da się. Bo niektórzy jak słyszą "tablet" to musi być iPad. Jak mobilny system to IOS. I głusi są na inne opcje. Fanatyzm w czystej postaci. ;)

Goclever Tab A73

jerryjola
03-04-2012, 23:39
Zazwyczaj zakładając jakiś wątek na tym forum otrzymywałem pomoc i odpowiedzi na temat, często sie nimi kierowałem podczas zakupów, proszę jeszcze raz i ostatni o nie wypowiadanie się nie na temat, naprawdę mam wysokie mniemanie o użytkownikach tego forum i nie chciałbym tego zmieniać.
Pewnie po kupnie tego tabletu wraz z kilkoma osobami założymy osobny wątek celem wymiany doświadczeń w użytkowaniu tego sprzętu.
Tak więc proszę przeczytajcie wątek od początku i zrozumcie o co w nim chodzi, jeśli chcecie się wypowiadać o IPadach i innych drogich sprzętach załóżcie oddzielny watek i tam się udzielajcie.

No to na temat, trochę poczytałem o tym tablecie z Biedronki i specyfikacji, jako ze mam nieco droższego, ale o podobnej specyfikacji (poza starszym systemem):
- do Twoich potrzeb wystarczy,
- pilnować należy, aby nie instalować wszystkiego, co popadnie, bo czasami lecą w tle programy, pożerające skromne jednak 512 MB ramu,
- szkoda, że bateria słaba, ale może, jak zaktualizuje się do Androida 4.0, parę chwil da się więcej wyciągnąć.

Mnie to teraz ochota naszła na asusa z nową Tegrą 3... to jest to...
...albo na używaną Iconie od Acera...

freefly
04-04-2012, 00:38
Dokładnie. On czegoś nie używa to i inni nie muszą. A jeśli nadal uważają, że to do czegoś im potrzebne to znaczy, że wpojono im bzdury, powinni zmienić nastawienie i przestać tego potrzebować :)
Jak zawsze rozpocznie się drętwa dyskusja po której przechodzi mi ochota na jakiegokolwiek appla... zatem EOT

Przecież jak ktoś ma jakieś potrzeby do zaspokojenia, to jest jego problem. A nie tych, co potrzeb takich nie mają.

wdhiz
04-04-2012, 02:58
Te tablety - Hunday A7 - sa dostepne w Polsce w cenie do 400zl.
http://allegro.pl/8gb-1-5ghz-tablet-7-hyundai-a7-ics-4-0-i2231363479.html
Modem 3g to, zdaje sie, dodatkowo platna opcja.

pozdr
Piotr

prz3mo
04-04-2012, 07:30
Tanie to jest to :-P
http://tech.wp.pl/kat,1009781,title,Oto-najtanszy-tablet-swiata,wid,14384641,wiadomosc.html

Kasandra
04-04-2012, 07:38
Te tablety - Hunday A7 - sa dostepne w Polsce w cenie do 400zl.
http://allegro.pl/8gb-1-5ghz-tablet-7-hyundai-a7-ics-4-0-i2231363479.html
Modem 3g to, zdaje sie, dodatkowo platna opcja.

pozdr
Piotr

Hmm
to co mam kupić?
a73 czy toto?
edit:
ale on nie ma 3G tylko wspiera 3G cokolwiek to oznacza

Aha i te tablety nie są w Polsce, a idą skądś.
To ja nie chcę. Facet też ma mało pozytywnych komentarzy i w większości za rzeczy kupione przez niego.

motyl
04-04-2012, 08:04
....ale on nie ma 3G tylko wspiera 3G cokolwiek to oznacza
Czyli musisz podłączać modem aby łączyć się z internetem. Ten A7 wygląda fajnie szkoda, że brak mu GPS-a, no ale wszystkiego mieć nie można :)

Kasandra
04-04-2012, 08:13
No to do a73 też mogę podłączyć modem.

wdhiz
04-04-2012, 16:43
Mignelo mi gdzies, ze ten Hunday ma troche lepsze parametry. Ale nie przygladalem sie zbyt dokladnie - jakas dyskusja w necie.
Uuuups - z aukcji faktyczne wynika, ze ta zabawka bezposrednio idzie z Chin. Koszty dostawy spore. Ciekawe czy clo dowala?
BTW - od jakiej ceny zaczynaja sie tablety z nawigacja i 512Mb ramu? Jakies przyklady?

pozdr
Piotr

sinner
04-04-2012, 19:12
w Biedronkach najprawdopodobniej będą po 3 szt ( jak na prawie 2000 sklepów w Polsce to prawie 6 tysięcy tabletów na półkach )
a jutro pierwsze wrażenia ...

bogdi64
04-04-2012, 20:05
Mignelo mi gdzies, ze ten Hunday ma troche lepsze parametry. Ale nie przygladalem sie zbyt dokladnie - jakas dyskusja w necie.
Uuuups - z aukcji faktyczne wynika, ze ta zabawka bezposrednio idzie z Chin. Koszty dostawy spore. Ciekawe czy clo dowala?
BTW - od jakiej ceny zaczynaja sie tablety z nawigacja i 512Mb ramu? Jakies przyklady?

pozdr
Piotr

ktoś nie czyta wątku
http://allegro.pl/tablet-goclever-t72-gps-tuner-dvb-t-tv-ebooki-kajt-i2235159647.html

Zibi1970
04-04-2012, 21:25
mnie ten Hunday A7 wygląda bebechami na to samo co A73.

Zwrócicie uwagę że podstawowe parametry ma identyczne co A73.
Procesor 1,5 GHz to pewnie zrobili przez zsumowanie 1100 GHz procesor główny + 400 MHz procesor graficzny (lub oczywiście inna kombinacja)
Takie sztuczki w zawyżaniem taktowania na allegro są bardzo częste.
Jedynie te 8GB dysku może być na plus choć znów na allegro dodają kartę miniSD i w aukcji można podać zawyżoną ilość.

Zibi1970
04-04-2012, 21:30
sinner,

w Biedronce ani wifi nie ma ani tablet nie zarejestrowany. Za wiele nie sprawdzisz.

sinner
04-04-2012, 21:35
dlaczego mam sprawdzać w Biedronce jak kupię ( bo jestem zdecydowany ) sprawdzę w domu

Kasandra
04-04-2012, 22:11
Ja też, o ile będą...

Gio
04-04-2012, 22:11
różnica w jakości trzcionki powala na kolana

A co ma do tego kolega Adam?:-)

wdhiz
04-04-2012, 23:43
ktoś nie czyta wątku


Czyta, czyta ;) 512 mb poprosze, zamiast 256.
Jaki program jest do nawigacji w tej zabawce? Oryginalny, gocleverowski, czy trzeba dokupywac jakis soft?
Jakie sa nastepne wyzsze/lepsze jakosciowo modele?

Na razie wydaje misie, ze idealny tani tablet to taki z Androidem 4, GPS z wgranym oprogramowaniem i min. 512MB pamieci. Pewnie jeszcze nikt takiego nie robi...

pozdr
Piotr

wer
05-04-2012, 00:38
Idealność to zależy od zastosowań. Ja szukałem swojego czasu tabletu 10", z portem na karty SD, a nie microSD. Jedynie można było trafić na takowe sprowadzane z Chin (samemu trzeba było sprowadzić i bujać się z paczką) i z parametrami pozostałymi średnimi (czyli tak naprawdę kiepskimi). Tak naprawdę przy zakupie tabletu (komputera, aparatu) trzeba najpierw zdefiniować swoje potrzeby. Kupowanie bo coś jest tanie, albo nowe nie ma sensu. Potem są próby dopasowania zakupionego sprzętu i budowanie wg tego swoich potrzeb, czyli dokładnie to, o co chodzi marketoidom. Kupuj, nawet jeśli nie potrzebujesz.

wdhiz
05-04-2012, 00:56
OK masz racje. Tablet dla mnie w tej chwili to fanaberia, jedna z wielu. Te inne sa ciekawsze ;)
Ale gdybym mial kupowac to szukalbym czegos z dobrym GPS i mapami w cenie, z wygodnym przegladaniem netu (flash), ogladaniem filmow i sluchaniem muzyki. Do tego mozliwosc zgrywania plikow, cudownie, gdyby dalo sie odpalic arkusz kalkulacyjny. Hmm, chyba notebook 13" zalatwi sprawe ;)

pozdr
Piotr

sinner
05-04-2012, 07:50
Pierwszy post napisany na A73 :)

Rafał_Sz
05-04-2012, 08:01
I jak?

Kyle
05-04-2012, 08:08
Idealność to zależy od zastosowań. Ja szukałem swojego czasu tabletu 10", z portem na karty SD, a nie microSD.Po co niektórzy utrudniają sobie na siłę życie to nie wiem. Co za różnica czy SD czy microSD? Jak nie chcesz mieć takich śmiesznych dywagacji to używaj tylko i wyłącznie microSD ... są sprzedawane z adapterami do SD i problemu nie ma (transfery dobrych kart microSD do 20 MB/s odczyt , do 17 MB/s zapis, czyli tyle co SD z tego co widzę)


Tak naprawdę przy zakupie tabletu (komputera, aparatu) trzeba najpierw zdefiniować swoje potrzeby. Kupowanie bo coś jest tanie, albo nowe nie ma sensu. Potem są próby dopasowania zakupionego sprzętu i budowanie wg tego swoich potrzeb, czyli dokładnie to, o co chodzi marketoidom. Kupuj, nawet jeśli nie potrzebujesz.Ale z tym to już się zgadzam. Np. upierdliwcy z Netia wciskający pakiet TV+telefon+internet ... a ja nie chcę TV, bo te 27 programów (17 polskich, 10 czeskich) z DVB-T w zupełności mi wystarcza.

thorcik
05-04-2012, 08:24
I jak?

Klawiatura i sieć działają :razz:

Rafał_Sz
05-04-2012, 09:11
Klawiatura i sieć działają :razz:
I to bez TapaTalk. :)

Kasandra
05-04-2012, 09:14
O jaaaa, ja tez chcę!
Dużo tego było?

Rafał_Sz
05-04-2012, 09:42
Jeszcze nie kupiłem, trzymałem tylko w łapach. Wrażenia ok, teraz próbuję sobie wmówić, że jest to mi potrzebne (mam smartfona). :)

Kasandra
05-04-2012, 10:11
A dużo ich jest w sklepie?
Bo ja nie mam smartfona.

Śliczny????

bradley
05-04-2012, 10:45
A gdzie "leżą"? U mnie we wsi jest chyba ofnście biedronek i na cały Chrzanów był tylko jeden tablet

sinner
05-04-2012, 10:53
napiszę więcej wieczorem jak go trochę pomęczę
jak na razie jeśli chodzi o czułość dotyku czy operacje na ekranie to jest bardzo dobrze
wifi działa ok , youtube śmiga , poinstaluję aplikacje i gry to napiszę więcej
z tego co wiem to chyba na większość Biedronek było po 3 szt chyba że w większych miastach było więcej
gdyby nie to że miałem odłożony to 5 minut po 7 już bym nie dostał
dobra teraz testy
aha nie wiem jak inne tablety ale ten ma tył aluminiowy i jak dla mnie to mógłby być trochę chropowaty i mniej śliski , chyba podkleję go jakąś gumą np. taką do mocowania telefonów w samochodzie ...

Kasandra
05-04-2012, 11:52
Mam, łostatni, ale mam!;-)))
Sinner jakie poinstaluję?aaaa;( ja nie umiem!
Odpalę dopiero w domu, bo jestem w pracy.
Wrażenie?
Ale on wielki!!!spodziewałam się czegoś małego, a tu wielkolud!ale to dobrze;-)

sinner
05-04-2012, 12:12
poinstaluję tzn. ściągnę z android marketu i samo się instaluję, naprawdę intuicyjnie
gdzieś na forum był wątek o naprawdę dobrych aplikacjach na androida

a tu jest

http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=190974

loki_p
05-04-2012, 12:22
http://www.wykop.pl/link/1098339/tablet-w-biedronce-za-369zl-pamietacie-to-fikcja-tablet-nie-do-kupienia/
I niżej reklama oferty http://www.ibood.com/pl/pl/

Rafał_Sz
05-04-2012, 12:50
http://www.wykop.pl/link/1098339/tablet-w-biedronce-za-369zl-pamietacie-to-fikcja-tablet-nie-do-kupienia/
I niżej reklama oferty http://www.ibood.com/pl/pl/
Panie i Panowie, w dniu 5 kwietnia wróciła komuna...
;)

Kasandra
05-04-2012, 13:00
Masz?;-)

wywar
05-04-2012, 13:28
byłem w 3 biedronach i we wszystkich ktoś pobrał wszystkie na raz o 7:00 :) jakiś skomasowany atak albo ściema :)

Rafał_Sz
05-04-2012, 13:30
Byłem przed chwilą w Biedzie w Cieplicach, bo mam ją koło siebie. Stos tego leży, wziąłem jeden. Ktoś chce (kto pierwszy, ten lepszy, możliwa faktura, nic nie zarabiam)?

Aha, włączyłem. Wrażenia? Ekran z I-Poda to to nie jest, ale gry i filmy spoko. Solidnie jest zrobiony. I co mnie zaskoczyło, to płynność działania, nie przycina.

Kasandra
05-04-2012, 13:33
Nie przycina???
no co Ty;-)))Tom zawału dostanie;-)
Ja już się doczekać nie mogę powrotu do domku i chwili jak go odpalę;-)

ps-w których pociągach jest wifi?już we wszystkich?

ku6i
05-04-2012, 13:36
ps-w których pociągach jest wifi?już we wszystkich?

:lol:

Celeborn
05-04-2012, 14:05
Ma ktoś ten tablet z biedy? Chodzi mi o wyświetlacz. jest on mniej więcej taki jak w HTC desire?

Rafał_Sz
05-04-2012, 14:51
Ma ktoś ten tablet z biedy? Chodzi mi o wyświetlacz. jest on mniej więcej taki jak w HTC desire?
Porównałbym go raczej do dobrej nawigacji.

Kolejne spostrzeżenia, folia ochronna zostawia klej, trzeba sobie resztki zmyć. Ekran dostaje ode mnie 4/10, gdzie 10 to najnowszy jabcok, a 0 to pokrywa od studzienki :), da się zauważyć bezwładność matrycy. Fabrycznie ustawiony jest na maks. jasność, zmniejszyłem do 30% i jest ok. Czułość anteny nieco większa niż w Desire Z. Zero przycięć, hula płynniej niż średniej jakości smartfon. Wi-FI b/g/n, więc zasuwa.

Za ten szmal to sobie go jednak zostawię. Tak jak napisałem wcześniej, do YT, przeglądarki, filmów i gier jest wystarczająco wystarczający. :)

P.S. W Cieplicach jest jeszcze 10 szt. :)

EDIT.

Klej od folii bardzo łatwo schodzi na sucho. Ekran okazał się być dość odporny na zarysowania, chociaż na GGlass to nie wygląda. :)

Kasandra
05-04-2012, 15:33
A skąd macie wifi?
Bo u mnie nie ma w domu, chyba trzeba do jakiejś knajpy pójść.
Wgrywam filmik, żeby zobaczyć co i jak;-))
Nie mam żadnego porównania, więc mi się podoba na tę chwilę.

Rafał_Sz
05-04-2012, 15:35
A skąd macie wifi?

Od sąsiada kradnę. :)


I w firmie i w domu mam router bezprzewodowy.

ku6i
05-04-2012, 15:37
Ma ktoś ten tablet z biedy? Chodzi mi o wyświetlacz. jest on mniej więcej taki jak w HTC desire?

Nie ma szans. Nie może być taki jak w Desire, skoro ma tą samą rozdzielczość przy prawie 2x większej przekątnej.

Rafał_Sz
05-04-2012, 15:46
Porównanie do Desire jest w sam raz. :)

mir
05-04-2012, 15:47
Ja tez się na niego nastawiłem ale dwa dni temu kupiłem Galaxy 2 w Media, poczekam jak stanieje tablet Samsunga.

Rafał_Sz
05-04-2012, 15:51
Ja ten biedatablet kupiłem, żeby każdy mógł sobie w domu zerknąć do netu itp. Nie zawsze trzeba odpalać kompa albo notebooka. A na GalaxyTab sam się czaję. Jabcok też jest fajny, ale za drogi i dla mnie bez sensu.

Kasandra
05-04-2012, 15:59
Kpax śmiga, teraz wgrywam inny film i ciekawe czy się połapię jak go znaleźć.
Że niby w galerii, ale gdzie?ten Kpax też jakiś zakamuflowany i się odpala i owszem, ale nie żebym go widziała i w niego klikała, tylko w program klikam.

Rafał_Sz
05-04-2012, 16:04
Kpax śmiga, teraz wgrywam inny film i ciekawe czy się połapię jak go znaleźć.
Że niby w galerii, ale gdzie?ten Kpax też jakiś zakamuflowany i się odpala i owszem, ale nie żebym go widziała i w niego klikała, tylko w program klikam.
Masz menadżera plików. Dojdziesz do niego poprzez menu (file explorer) lub z poziomu odtwarzacza.

sinner
05-04-2012, 16:10
właśnie odważyłem się odklejić folię ;)
żadnego zostającego kleju nie uświadczyłem
wifi działa sprawnie i mimo że gdzieś tam pisali że słaba antena to zasieg mam tylko bez jednej kreski a od routera dzielą mnie 3 ściany i jakieś 12 metrów

Kasandra
05-04-2012, 16:11
Eeee a nie mogę zostawić folijki?
Ja nawet na LCD w nikonie mam folijkę

Rafał_Sz
05-04-2012, 16:13
Eeee a nie mogę zostawić folijki?
Ja nawet na LCD w nikonie mam folijkę
Możesz. Ale ja wolę bez. :)

Kasandra
05-04-2012, 16:14
On ma być taki ciepły?

Rafał_Sz
05-04-2012, 16:19
On ma być taki ciepły?
Powinien, inaczej odczuwałabyś dyskomfort. Poza tym 36,6 to znowu nie tak dużo. ;):)

Celeborn
05-04-2012, 17:45
Nie ma szans. Nie może być taki jak w Desire, skoro ma tą samą rozdzielczość przy prawie 2x większej przekątnej.

Dzięki. Tego się obawiałem. Nie wyobrażam sobie oglądać filmu na pikselozie

sinner
05-04-2012, 18:23
tego nie trzeba sobie wyobrażać tylko trzeba obejrzeć, co do wyświetlania filmów na tablecie i po podpięciu po hdmi jest naprawdę OK
zainstalowałem trochę softu i gier i jak na razie wszystko chodzi super
przy okazji przetestuję baterię bo naładowałem ją na full przed zabawą i będę wiedział ile to pochodzi przy w miarę mocnym użytkowaniu

waldeka
05-04-2012, 18:50
Na początek polecam jakiś launcher bo czysty android trochę siermiężnie wygląda. Proponuję ADW Launcher EX, albo Go Launcher EX, działają bardzo sprawnie. Widżetów typu Beauty Widget czy Fancy Widget raczej nie polecam. No chyba że ktoś bardzo lubi:-). Do filmów Mobo Video Player. Do e-booków MoonReader+.

Eeee a nie mogę zostawić folijki?
Ja nawet na LCD w nikonie mam folijkę

Ekranik wydaje się dość odporny. Używam go już trochę i nie mam na nim ani jednej rysy. Teraz jednak zamówiłem folię GlsserMax matową ze względu na odblaski.

sinner
05-04-2012, 20:07
aku wytrzymał dokładnie 4 godziny i 40 minut z non stop włączonym wifi, kartą microSD i pendrivem.
jutro zamówię do niego jakąś klawiaturę wbudowaną w etui, coś polecacie szczególnego ?
ważne żeby tablet z niej nie wypadał w trakcie użytkowanie jak i po złożeniu.

bradley
05-04-2012, 20:12
a ja nie dostałem :-(. Sinner hyba masz układy w stonce ;-). Tytułem pocieszenia kupiłem sobie Pixel Kinga i czekam na przesyłkę, może dojdzie przed świętami ale to już inny wątek :-)

waldeka
05-04-2012, 20:17
...jutro zamówię do niego jakąś klawiaturę wbudowaną w etui, coś polecacie szczególnego ?
ważne żeby tablet z niej nie wypadał w trakcie użytkowanie jak i po złożeniu.

Wyboru dużego nie ma, zostaje chyba tylko firmowe http://goclever.100sklepow.pl/utui--dla--tablet--7/

sinner
05-04-2012, 20:39
bradley miałem kiedyś stoisko w Biedronie w czasach jak wchodziła do Polski tak więc ludzi się tam zna, ale i tak byłem tam o 7.00 bo nie lubię wykorzystywać układów i wolę grać fair
właśnie taka firmowa klawiaturka ma ten ból że tablet może się wysunąć z boku gdy jest złożona, nawet gdzieś czytałem o takim fakcie i w jej przypadku trzeba by było dorobić jakieś zaczepy po bokach

bradley
05-04-2012, 20:54
..tak w ogóle, to żartowałem, nie mój problem.... :-)Fajnie, że ktoś kupił. Ja o tej porze, to smacznie chrapałem. Nie nastawiałem się specjalnie, że mi się uda kupić, choć generalnie zabawka spełniała moje potrzeby. Jak mnie zssie, to kupię choćby na allegro. Chętnie za to poczytam dalsze recenzje i ew uwagi i tableciku.

jarvik
06-04-2012, 06:34
kolejny "super"market wprowadza cos takiego czyli chinska mysl techniczna za 400zl tym razem "ciut lepszy" procesor... http://tablet.tracer.eu/tracer-ovo

sinner
06-04-2012, 08:58
procesor jest dokładnie taki sam tylko w A73 jest jak to nazywają downgradowany z 1,2 do 1.0 Ghz a tam podkręcony właśnie z 1,2 do 1,5
Tracer ma za to więcej pamięci wewn. 8 Gb
swoją drogą na forum goclevera piszą że bez problemu da się go podkręcić do 1,2 Ghz

waldeka
06-04-2012, 10:55
No z podkręcania to miałem problem. Frills CPU podkręcił mi na 1,2 ale zaczęły się problemy ze stabilnością. Przestało działać Temple Runs, i wywalały się niektóre programy.

Goclever Tab A73

sinner
06-04-2012, 11:24
Podkręcać raczej nie mam zamiaru, wyczytałem tylko że przy jakiejś mocniejszej grze komuś po podkręceniu grało sie dużo płynniej

Kasandra
07-04-2012, 08:50
Na pudełku napisali 4giga pamięci tak?a on ma 2giga.
Gdzie mi się ukryły dwa pozostałe?

motyl
07-04-2012, 08:59
Na pudełku napisali 4giga pamięci tak?a on ma 2giga.
Gdzie mi się ukryły dwa pozostałe?
System i inne duperele.

Kasandra
07-04-2012, 10:13
no własnie, że nie
Jak klikam we właściwości to wyskakują 2 giga całości.

sinner
07-04-2012, 10:55
tu znajdziecie dużo odpowiedzi na pytania

http://forum.android.com.pl/f496/

4 gb są podzielone na :
2gb Internal flash storage i 2gb pamięć wewnętrzna

martin204
07-04-2012, 11:09
Ja właśnie kupiłem córce Goclovera z10calowym wyświetlaczem i muszę przyznać że w porównaniu z innymi tzw markowymi nie wypada tak źle .... a mam porównanie bo sam miałem IPada1 .... jedynie na minus chińczyka to wyświetlacz ma słabsze kąty widzenia ... natomiast wykonanie , prędkość działania aplikacji jak również samego systemu jest na bardzo wysokim poziomie.... reasumując za cenę 600 zł dostaję dość dobrą przeglądarkę internetową z bardzo dobryn multidorykiem ... którą tak naprawdę jest każdy tablet.... bo chyba nikt nie powie że służy do pracy...
pozdrawiam

Tom01
07-04-2012, 11:20
bo chyba nikt nie powie że służy do pracy...

Chińskie może i nie. Oprócz internetu, poczty, gier dla dzieci, używam tabletu m.in jako:
- Zdalnej konsoli do komputerów klientów (RDP, SSH, VNC, Teamviewer).
- Nawigacji i map.
- Pogodynki.
- Pilota zdalnego sterowania odtwarzacza muzycznego.
- Obliczeń CAS.
- Czasem jako edytora tekstu.
- Czytania książek.
Tablet pełni tyle funkcji, że jak wyjeżdżam i zabieram go ze sobą, to w domu nie ma jak obsłużyć np odtwarzacza muzyki. Noszę się z zamiarem dokupienia drugiego.

waldeka
07-04-2012, 12:00
I do lansowania się w gdzieś tam w karbangestanie:-). Do odtwarzacza muzyki to mam pilota. Nie ma to jak przerost formy nad treścią. Prawie 10" pilot to wieży to już lekka przesada, moim zdaniem.

Zibi1970
07-04-2012, 12:01
Tom01

twoja argumentacja jest coraz bardziej dziecinna.

Martin napisał że nikt normalny tabletów nie używa do pracy a ty jako kontrę wymieniłeś: pilot do odtwarzacza, pogodynkę czy czytanie książek. No bez jaj, to jaką masz pracę? Jedynie co można powiązać z praca to zdalna konsola do komputerów! Cała resztę ciężko powiązać z praca zawodową niemniej wszystko to co wymieniłeś również można zrobić o zgrozo na tanim chińskim tablecie. :-)

Twoje zdanie wszyscy już znają to po co powtarzasz to samo na różne sposoby.

Tom01
07-04-2012, 12:16
Do odtwarzacza muzyki to mam pilota. Nie ma to jak przerost formy nad treścią. Prawie 10" pilot to wieży to już lekka przesada, moim zdaniem.

Proszę zauważyć, że nie napisałem "pilot do wieży". Chyba użyłem sformułowania "pilot do odtwarzacza" jako zbyt prymitywnego określenia. Chodzi o zarządzanie biblioteką muzyczną. Przeglądanie albumów, utworów, tworzenie playlist i samo sterowanie. Na dużym ekranie jest to szalenie wygodne i nie ma wiele wspólnego z potocznym rozumieniem funkcji pilota. Tym bardziej, że to sterowanie podobne nie tyle do pilota co zdalnej konsoli i odbywa się przez WiFi. Od pewnego czasu niektóre odtwarzacze, a szczególnie rozwiązania mediacenter są tak zaawansowane, że do ich obsługi używa się telewizora. Tablet go z powodzeniem zastępuje.


Jedynie co można powiązać z praca to zdalna konsola do komputerów!

Och, nie ma to jak umiejętność wybiórczego czytania.


Cała resztę ciężko powiązać z praca zawodową

Zapytam z innej strony: Przeglądarka internetowa nie może być używana w pracy zawodowej?


niemniej wszystko to co wymieniłeś również można zrobić o zgrozo na tanim chińskim tablecie. :-)

Owszem, można. Można sobie nawet wmówić, że będzie do wygodna i efektywna praca. To się nazywa syndrom myszki.

Zibi1970
07-04-2012, 12:25
Tom

co jak co ale ty sobie wmówiłeś że tylko jedynie słuszny ipad jest git a reszta bee.

Nikt nie twierdzi że tani tablecik jest tak samo dobry jak jedynie słuszny ipad, za to chyba wszyscy oprócz ciebie twierdzą że na tanim też się da oglądać, słuchać, grać a także napisać pismo, wysłać maila i jeszcze wiele innych.


ps. a odnośnie przeglądania stron to raczej nie powinieneś mieć za wiele do powiedzenia bo to akurat androidowe tablety i to nawet te tanie wyświetlają zawartość flash a z applowymi sprzętami kupa.

morzon
07-04-2012, 12:28
Proszę zauważyć, że nie napisałem "pilot do wieży". Chyba użyłem sformułowania "pilot do odtwarzacza" jako zbyt prymitywnego określenia. Chodzi o zarządzanie biblioteką muzyczną. Przeglądanie albumów, utworów, tworzenie playlist i samo sterowanie. Na dużym ekranie jest to szalenie wygodne i ma wiele wspólnego z potocznym rozumieniem funkcji pilota. Tym bardziej, że to sterowanie podobne nie tyle do pilota co zdalnej konsoli i odbywa się przez WiFi. Od pewnego czasu niektóre odtwarzacze, a szczególnie rozwiązania mediacenter są tak zaawansowane, że do ich obsługi używa się telewizora. Tablet go z powodzeniem zastępuje.


To fakt - u mnie Squeezbox jest obsługiwany przez smartfona, ale na takim tablecie to już będzie czysta radość. ZZ pilotem do wieży to rzeczywiście ma niewiele wspólnego :D

Tom01
07-04-2012, 12:41
co jak co ale ty sobie wmówiłeś że tylko jedynie słuszny ipad jest git a reszta bee.

Raczej twierdzę że chińskie g jest chińskim g i niczym ponadto. A tymczasem paru ludzi w tym wątku uparło się udowodnić coś przeciwnego. Kilku rozsądnie podpowiadało, że lepszy jest używany Ipad czy Galaxy niż Goclever czy inny Yarvik. Ale nie, skrytykowanie bubla jest zabronione.


ps. a odnośnie przeglądania stron to raczej nie powinieneś mieć za wiele do powiedzenia bo to akurat androidowe tablety i to nawet te tanie wyświetlają zawartość flash a z applowymi sprzętami kupa.

Flash jest od dłuższego czasu w odwrocie a w poważniejszych zastosowaniach już chyba nikt tego nie używa. Kilka lat temu na iphonie nie można było zajrzeć na konto bankowe bo potrzebny był flash. Był problem. Obecnie, z tego co wiem wszystkie banki od tego odeszły. Paradoksalnie flash jest coraz mniej miło widziany na www m.in. z powodu braku wsparcia na sprzęcie Apple. Zostały głównie galerie i gry przy czym pierwsze przerabiają się na potęgę z flasha na coś czytelnego. Duży udział w tych trendach ma wielkie G, bo w animacjach flashowych nie indeksuje żadnych treści. A jak Cię nie ma w guglu to Cię nie ma. Takie czasy.

Rafał_Sz
07-04-2012, 14:22
Pytanie na marginesie. Czy zakup w Google Play raz już kupionej aplikacji, powoduje konieczność ponownej płatności w przypadku instalacji na drugim urządzeniu, ale z tego samego konta Google?

tomnow:
07-04-2012, 15:34
Pytanie na marginesie. Czy zakup w Google Play raz już kupionej aplikacji, powoduje konieczność ponownej płatności w przypadku instalacji na drugim urządzeniu, ale z tego samego konta Google?

Nie. Aplikacje przypisywane sa do konta google a nie do urzadzenia.


Podmienial juz ktos build.prop?

Wysłane z mojego GT-I9000 za pomocą Tapatalk

jatoja2
07-04-2012, 16:29
Jak stać kogoś na IPada i uważa że mu jest potrzebny to niech sobie kupi a jeśli chce dać dzieciom w aucie żeby się nie nudziły czy pooglądać film czekając na wizytę u lekarza potrzebuje tabletu CZTERY razy Droższego? Jeśli dany sprzęt zaspakaja potrzeby oraz jest w dostępnej cenie nie widzę potrzeby wydawać choćby grosz więcej. Pamiętam mój pierwszy PC kosztował ponad 6 000 a teraz każdy tablet może zastąpić to cudo i jeszcze pozostanie nadmiar mocy ;)
A flash jednak jest wykorzystywany w wielu miejscach więc sprzęt do przeglądania internetu MUSI go obsługiwać.

Kasandra
07-04-2012, 17:02
Ja na razie jestem mega zadowolona z zakupu.
Wart swojej ceny i nie potrzebuję nic droższego.

Możecie już proszę nie spamować nie na temat?to nie jest wątek o ipadach wrrr.

motyl
07-04-2012, 19:28
tu znajdziecie dużo odpowiedzi na pytania

http://forum.android.com.pl/f496/

4 gb są podzielone na :
2gb Internal flash storage i 2gb pamięć wewnętrzna
Czyli na muzykę i inne przyjemności pozostaje 2 gb, troszkę mało. Beż dodatkowej kary pamięci raczej się nie obejdzie. Czy ktoś z posiadaczy tego tabletu sprawdzał czy rzeczywiście obsługuje karty 32 gb. i jak to działa.

pil74
07-04-2012, 19:50
No to się zaczęło
http://technologie.gazeta.pl/internet/1,104530,11486755,W_Carrefour_tablet_za_400_zl_z_A ndroidem_2_3_4__Ale.html

sinner
08-04-2012, 07:57
jeśli chodzi o opisy na forach to 32 Gb chodzi, ja sprawdziłem z 16 - tką
dwa dni nie włączałem kompa, jaka oszczędność prądu ;)

Celeborn
08-04-2012, 08:01
Nie. Aplikacje przypisywane sa do konta google a nie do urzadzenia.


Podmienial juz ktos build.prop?

Wysłane z mojego GT-I9000 za pomocą Tapatalk

Ja się trochę bawiłem w podmianę (z sukcesem) więc jak coś chcesz to pisz.

sinner
08-04-2012, 09:01
Tylko czy po tej zmianie reszta oprogramowania działa ok ?

Wysłane z mojego GOCLEVER TAB A73 za pomocą Tapatalk

Celeborn
08-04-2012, 11:36
Zależy co zmieniasz. Ja przyspieszałem internet. I usprawniałem zarządzane RAMem i jak do tej pory wszystko działa bardzo dobrze.