Zobacz pełną wersję : Tablet (tani) po raz ostatni :) ...
ale chyba w tej podmianie chodzi generalnie o to żeby sprzęt był widzialny jako inny i nie ma znaczenia co usprawniamy po prostu modyfikujemy plik bulid
Celeborn
08-04-2012, 19:33
Tak, ale żeby działało wszystko bez problemu to musisz trafić w odpowiedni model
pojawiła się bardzo mocna promocja Ainol Elf (cena orientacyjna 610-650zł)
http://allegro.pl/ainol-elf-j-polski-demolujemy-cene-i2261482002.html
specyfikacja bardzo ciekawa,
cpu 1.2 cortex
ram 1.0
wifi N
1024x600
8GB + mSD max 32GB
Android 4.0
hdmi
beteria 3800 - tylko tutaj gdyby było na poziomie 5000 to bym brał z miejsca xD
Przesyłka tylko 99 zeta do tego możliwe cło być może problem z gwarancją kilka czerwonych komentarzy -wstrzymałbym się z zakupem.
Jedyne na co ostatnimi czasy zwracam uwagę to ODPOWIEDZI na negatywne komentarze. Kiedy widzę, że dla sprzedawcy każdy ośmielający się skrytykować jego buble to złodziej, gówniarz, matacz, cwaniaczek i kombinator to omijam takich z daleka. To właśnie jeden z nich.
Przesyłka tylko 99 zeta do tego możliwe cło być może problem z gwarancją kilka czerwonych komentarzy -wstrzymałbym się z zakupem.
na innej aukcji jest za 555zł z przesyłką w cenie,
niby ma kilka negatywów (ale 99% pozytywów),
główne negatywy to takie, że klienci się skarżą na zbyt słabe funkcje danego urządzenia..
nie poczytali widocznie w necie co to za model i co on ma w środku (coś jak ePhone za 150zł ;) )
nie lepiej sobie kupić bez pośredników 100zł taniej?
Jak podasz nam tutaj procedurę jego zamówienia 100zł taniej bez pośredników to zaraz Tobie odpowiemy.
http://www.aliexpress.com/product-fm/536575897-Free-Shipping-Ainol-NOVO-7-ELF-Many-Core-A10-1-2GHz-1GB-RAM-8GB-HDD-Android-wholesalers.html
No, super porada...
Acha, miała być odpowiedź, zatem - nie, nie lepiej :)
Jeśli ktoś czekał - dzisiaj wyszła oficjalna aktualizacja do ICS dla A73 ;)
śmiga pięknie :)
myszatek
12-04-2012, 14:51
jeśli nie masz dużych wymagań, i nie potrzebujesz tabletu do pracy tylko tak jak napisałeś głównie do www, maila, filmów czy zdjęć i mp3 to ja mogę Ci polecić jeszcze do zastanowienia się tablet marki tScore, konkretnie Core Ivy 7 Enjoy. on jest na androidzie, ma tez podobną specyfikację jak te, które wymieniłeś. moja siostra dostała go ostatnio i się z nim nie rozstaje, cały czas ogląda na nim filmy. Ja osobiście myślałem, że tablet raczej do ogladania filmów się nie nadaje ale koniec końców sam ogladam na netbooku ich ekrany przecież są prawie takie same :) tyle, ze netbooka do kieszeni nie włożę, a siostra tableta do mini torebeczki - owszem ;)
Rafał_Sz
12-04-2012, 15:08
Jeśli ktoś czekał - dzisiaj wyszła oficjalna aktualizacja do ICS dla A73 ;)
śmiga pięknie :)
Można o linka poprosić? :)
Można o linka poprosić? :)
Hmmm... A to jakoś ukryte jest?? http://goclever.com/pl/pl/goclever_tab_a73#support
Rafał_Sz
12-04-2012, 16:52
Hmmm... A to jakoś ukryte jest?? http://goclever.com/pl/pl/goclever_tab_a73#support
Hah, byłem tu wcześniej, ale nie spojrzałem na sam dół listy. :) Dzięki.
olaboga, przebrnąłem przez wątek....
Prawdą jest że chińskie jest prawie wszystko, ale
jest Chińskie lepsze i chińskie-chińskie.
Z racji pracy mam możliwość po-testowania takich urządzeń. Te sprzęty do powiedzmy ok 500zl to tak naprawdę jedno i to samo, różnice są nieznaczne, robi to jedna, dwie fabryki.
Z tanich tabletów które mogę polecić i się nie wstydzić tego :) to Plug Impact - zarąbisty tablet za nieduże pieniądze, brak tam chyba tylko gps'u i Huawei Ideos S7 - ma wszystko co potrzeba, jednak troche wolniejszy niz Plug.
Potem to już różnego rodzaju Acery, Asusy, Sony, Samsungi.
Jeśli kogoś nie stać na te 1000 zl - niech nie wyrzuca w błoto kasy, naprawdę lepiej te 400zl przeznaczyć na normalny sprzęt a resztę wziąć na raty, czy pożyczyć.
Jak to mawiają starzy górale, biednego nie stać na tanie. (czy jakoś tak ;)
Witam.
Nie chciałem zakladać nowego wątku, więc pozwoliłem sobie w tym. Mam potrzebę dla mamuśki kupić tableta, do 1000PLN byle z 3G, bo mam taki wymóg i używane odpada więc proszę tych ze złotym sercem i opiniami, że to chińskie g... o nie polecanie używanego, bo nie chcę sie sprzeczać i nazbyt udowadniać...
Bardzo proszę tych siedzących w temacie... polećcie tableta z 3G (wbydowanym) za cenę 1000PLN max 1100PLN
Z gory dziękuję.... może Dominiq - ty coś wiesz/znasz?
Manta ma jakiś tablet razem z modem 3G i internetem za free ( reklamy pojawiają się o jakiś czas). Jak z jakością to nie wiem ale można się zainteresować
Porównanie (http://www.morele.net/porownaj/426529,411754)
sa jeszcze jakies Archosy, ale nie miałem tego w rękach jeszcze. Nie wypowiem się, może ktoś?
Ten Huewai możesz poszukac w zestawie z uchwytem, ładowarka sam, i starterem playa poniżej 1k w zestawie.
Wstępnie zdecydowałem się na to (http://www.digiram.pl/notebooki-tablety-tablet-pc-plug-impact-3g+wifi-ekran-7-cali-gwarancja-door-to-door-24-m-ce-o_l_600_3632774.html) Jest z tego co widzę trochę lepszy od huawei w prędkosci procka i RAM, ale jeszcze będę miał możliwość go sobie w sklepie odpalic i zobaczyć jak działa. Dodatkowo ma android market i aktualizację do 4.0 w planach (na razie wersja beta). To powinna być dobra maszynka.
olaboga, przebrnąłem przez wątek....
Z tanich tabletów które mogę polecić i się nie wstydzić tego :) to Plug Impact - zarąbisty tablet za nieduże pieniądze, brak tam chyba tylko gps'u i Huawei Ideos S7 - ma wszystko co potrzeba, jednak troche wolniejszy niz Plug.
Do Plug Imapcta mozna podlaczyc odbiornik GPS po BT, opis na stronie producenta.
Na notebookcheck jest recenzja Ideosa, fajny ale ma 2-3 wady. Podobno glosniki mu pykaja po kazdym dzwieku. Hmm w trakcie odtwarzania muzyki/filmu tez???
pozdr
Piotr
Rafał_Sz
15-04-2012, 19:02
Zainstalowałem sobie Androida 4.0, powiązałem konta, nieźle to wygląda. :)
Czy ktoś miał do czynienia z takim tabletem: http://ainol.pl/tablet,100.html
Co to to jest warte? Da się w miarę komfortowo przeglądać net?
sokrates
19-04-2012, 19:47
Mam Ainol Novo7 Advanced - jest bardzo dobry, Aurora jeszcze lepsza (co prawda nigdy nie miałem jej w rękach, ale to ten sam producent, a specyfikacja zdecydowanie lepsza od mojego Novo 7)
Dla wszystkich co się nie załapali na tani tablet z Biedronki, Polomarket kontratakuje.
http://www.polomarket.pl/gazetka_promocyjna_id_35.html
przeklikać do ostatniej strony.
Rafał_Sz
19-04-2012, 20:31
Dla wszystkich co się nie załapali na tani tablet z Biedronki, Polomarket kontratakuje.
http://www.polomarket.pl/gazetka_promocyjna_id_35.html
przeklikać do ostatniej strony.
Ciekaw jestem, czym różni się od tego z Biedadronki (poza liczbą w nazwie).
Kordian d70
19-04-2012, 20:39
Chyba podjadę i zobaczę co to.
Szukam czegoś co zastąpi mi DVD w aucie.
Chyba podjadę i zobaczę co to.
Chyba nie warto
http://www.tabletowo.pl/2012/04/18/goclever-tab-i71-tani-tablet-299-zlotych-z-polo-market/
sokrates
20-04-2012, 10:33
Ciekaw jestem, czym różni się od tego z Biedadronki (poza liczbą w nazwie).
ekran oporowy=tragedia!!!, tylko 256 pamięci RAM, do tego procesor i jednostka GPU nie wróży nic dobrego - jednym słowem lepiej przepić te 3 stówy albo oddać na biedne dzieci....
jest już dostępny na stronie goclevera upgrade do A73 z Androidem 4.0
Rafał_Sz
22-04-2012, 09:53
jest już dostępny na stronie goclevera upgrade do A73 z Androidem 4.0
Wiemy, używamy czwóreczki już jakiś czas. Polecam to uaktualnienie, nie ten biedatablet. ;)
Powoli tanieja do sensownego poziomu Samsungi Galaxy Tab P1000. Mam wrazenie, ze takiego z gwarancja +-10 miesieczna mozna wyrwac za 600 zl - Allegro/Tablica. IMHO warto dorzucic 230 zl do tabletu biedronkowego i cieszyc sie lepsza jakoscia i GPS.
Wlasnie - jak wyglada sprawa z softem GPS na Samsungach? Google maps nie ma komend glosowych i do nawigacji samochodowej nadaje sie srednio? Co w zamian?
http://www.benchmark.pl/aktualnosci/Modecom_FreeWAY_TAB_7.0_tablet_i_nawigacja_GPS_w_j ednym_-_cena_i_specyfikacja-39644.html
Google maps nie ma komend glosowych i do nawigacji samochodowej nadaje sie srednio? Co w zamian?
Mi w komórce jakiś Pan podpowiada jak mam jechać (używam google maps). Z resztą w opcjach można wyłączyć głos.
Zerknąłem na Amazona i takie cusie wypatrzyłem
http://www.amazon.co.uk/TABTRONICS-Capacitive-Android-SANDWICH-Responsive/dp/B006T099XE/ref=sr_1_10?ie=UTF8&qid=1335471718&sr=8-10
http://www.amazon.co.uk/NATPC-M009S-Capacitive-SANDWICH-Responsive/dp/B006M07X34/ref=sr_1_4?ie=UTF8&qid=1335471718&sr=8-4
Warte to uwagi ? Opinie nawet niezłe mają
Kupiłem dzisiaj w Tesco tablet Overmax 10cali ( cena 499zł)i nic nie mogę ściągnąć z marketu. Pokazuje się komunikat, że z powodu błędu (-101) nie można pobrać aplikacji. O co chodzi?
Kupiłem dzisiaj w Tesco tablet Overmax 10cali ( cena 499zł)i nic nie mogę ściągnąć z marketu. Pokazuje się komunikat, że z powodu błędu (-101) nie można pobrać aplikacji. O co chodzi?Ekran ma pojemnościowy, ale z matrycą IPS, czy może TN?
http://tech.wp.pl/kat,130050,title,Kolejny-tablet-z-marketu-Overmax-z-Tesco,wid,14440645,wiadomosc.html?ticaid=1e588&_ticrsn=3
Gdzie tam jest napisane jaką matrycę (IPS czy TN) ma ten tablet?
Overmax OV-TB-06 oferuje bowiem rozdzielczość 1024 x 600. Ekran jest oczywiście pojemnościowy i wspiera multidotyk.
http://www.komputerswiat.pl/nowosci/sprzet/2012/17/czas-na-tablet-z-tesco-101-cala-i-android-40-ics-za-500-zl.aspx
Overmax OV-TB-06 oferuje bowiem rozdzielczość 1024 x 600. Ekran jest oczywiście pojemnościowy i wspiera multidotyk.
http://www.komputerswiat.pl/nowosci/sprzet/2012/17/czas-na-tablet-z-tesco-101-cala-i-android-40-ics-za-500-zl.aspxWiesz co to jest IPS, a co TN?
Nie wiem. Poszukaj sobie informacji w necie.
Kto nie kupił niech żałuje bo tablecik fajnie śmiga.
Nie wiem. Poszukaj sobie informacji w necie.
To po kiego podajesz linki ktore nie odpowiadja na pytanie a jedynie powielaja poprzednie info ??
Żebyś miał co czytać. Chcesz kupić ten tablet? Już nie kupisz.
:)
Cfaniak czyli :mrgreen: Cfaniak daje 30 :)
Kupiłem Ainol Elf i mogę się podzielić pierwszymi wrażeniami.
Wykonanie nie jest aż tak złe jak by sugerowała cena, najbardziej boli brak szklanego ekranu, poza tym jest całkiem ok.
Wydajność MZ jest bardzo dobra, co prawda iPad 3 to to nie jest;), ale od iPhona 3GS z iOS 5.1 chodzi znacznie płynniej.
Dużym plusem jest rozdzielczość ekranu 1024x600 to w praktyce sporo więcej niż 800x480 i świetnie się sprawdza przy przeglądaniu netu.
Generalnie jestem zadowolony i mogę go śmiało polecić.
no to mamy poniżej 200zł
http://gazetki.selgros.pl/!flash/katalog/katalog1.php?idhosta=3539
Pisałem kilka tyg temu, że (lekkomyśnie) sprzedałem komuś kilka takich bieda-tabletów? Ano pisałem. No i dziś wrócił pierwszy uwalony. Rwał twoja nać! Kupujcie dalej szmelc.
sokrates
09-05-2012, 11:19
Tom01 - po 1 każdy sprzęt może ulec awarii - od ajpada3 aż po G... za 199 z biedronki - chyba się zgodzisz ze mną? Owszem jest większe prawdopodobieństwo awarii taniego sprzętu, choć nie jest to regułą... (sam się o tym przekonałem na sprzęcie RTV)
Po 2 - nie dziel tabletów na 2 grupy - iPad vs. cała reszta - bo tą całą resztę należało by też pogrupować - są owszem "tablety" za 200-300-400 zł nie warte najmniejszej uwagi, ale są urządzenia kilku firm za powiedzmy 600 - 800 zł bardzo udane (piszę to z własnego doświadczenia)
po 3- po kiego farfocla sprzedawałeś komukolwiek bieda-tablet? Skoro masz takie przekonania a nie inne nie trzeba było :-)
po 4 - nawet jak sprzęt nawalił to sprawa prosta - gwarancja! no chyba że klient uszkodził to jeszcze prostsza - klient płaci.
Zrobił ten błąd, bo miał pewnie wówczas gorsze dni i zaciemnienie umysłu, bo zasada jest właśnie taka, jak powiedział, że szajsu nie warto dotykać nawet kijem trzymanym w rękawicy.
że szajsu nie warto dotykać nawet kijem trzymanym w rękawicy.
Zgadzam sie w calej rozciaglosci. Z jednym malusienkim zastrzezeniem. "I" Ci ucieklo sprzed "szajsu" :mrgreen:
Używanego Playbook'a można wyrwać za 100 funtów. Biorąc pod uwagę coraz większą ilość aplikacji z Andka na BB zaczynam się zastanawiać jaki jest sens kupowania chińskiego tabletu na Andku za te same pieniądze. Bo sama kwestia rocznej gwarancji będzie tu raczej pomijalna. Jedynym chyba minusem BB jest brak slotu na karty. I tak się już kilka dni zastanawiam i przeglądam oferty..... :)
jak napalsz sie na PB zewzgledu na adndroid runtime to uwazaj bo wiele apek nie dziala. sprawdz przed zakupem co Cie interesuje.
Wysyłane z mojego BlackBerry Runtime for Android Apps za pomocą Tapatalk 2
Ja się nie napalam. Dywaguję sobie :) Ilość appsów będzie rosła lawinowo. To tylko kwestia czasu. Jak dotąd nie mam nic z Andkiem więc nawet nie wiem na dobrą sprawę czego by mi brakowało. A jestem przekonany że obecne podejście RIMu do developerów i zbliżające się BB10 już niebawem wyrównają ilośc aplikacji pomiędzy Andkiem a QNXem
No to już mam coś z Andkiem :)
Czekam na dostawę (http://www.amazon.co.uk/NATPC-ULTIMATE-Capacitive-Android-tablet/dp/B007V5XL94/ref=sr_1_2?ie=UTF8&qid=1337098937&sr=8-2). Jak się sprawdzi (to dla żonki bardziej niż dla mie) to pomyślę o Playbook'u dla siebie
jerryjola
15-05-2012, 19:10
Ja akurat jakiś czas temu zakupiłem sobie Playbooka, a mam jeszcze Huaewi'a S7 - niebo a ziemia.Na plus Playbooka.
Mam akurat telefon BB, więc poprzez aplikację Bridge, mam dostęp do maili w Playbooku, gdyż mam zakupiony BiS.
mam akurat wersję 16GB, więc z jednej strony brak slotu na karty jest minusem, z drugiej strony - jeżeli ja przeglądam jedynie strony internetowe, napiszę maila, to na co mi więcej?
Nie mam się co do tego tabletu doczepić. A aplikacji to już trochę jest. Jak dla mnie wystarczająco dużo.
Jak masz OS 2.0 to nie potrzebujesz telefonu do maili :)
Panowie, jak to jest z netem przenośnym. W sensie tych penów z netem. Mam w PL jakiś taki modem z Play'a i z lapkiem działa bez problemu. Czy będzie działał też z tabletem ?
A czy ktoś się orientuje jaka jest różnica pomiędzy Goclever R73, a A73, czyli tzn "biedronkowym"? Ew. poproszę o jakiegoś linka z porównaniem. Ja sam żadnego "porównania" nie "wygooglałem". "Na oko" wydają się być podobne
Celeborn
17-05-2012, 18:30
Panowie, jak to jest z netem przenośnym. W sensie tych penów z netem. Mam w PL jakiś taki modem z Play'a i z lapkiem działa bez problemu. Czy będzie działał też z tabletem ?
Tak, podpinasz do portu USB i działa.
jerryjola
17-05-2012, 19:14
Jak masz OS 2.0 to nie potrzebujesz telefonu do maili :)
Jak nie mam dostępu do WiFi, to raczej potrzebuję...
Co innego, jak mam - śmiga, aż miło...
Pomocy :) widzę, że jest tu dużo ifanów ale to nie moja półka cenowa. Cały czas chodził mi po głowie netbook teraz nastała pora na tablet.
Jako że będzie to dla mnie gadget to raczej nie planuje dużego budżetu, mniej więcej 900zł max 1000zł. Zależy mi też na 10calach,
7 calowe tablety jakoś za małe, wole już mój telefon.
Co sądzicie o Prestigio PMP5097C ? 899zł w EURO (http://www.euro.com.pl/ipad-i-tablety-multimedialne/prestigio-pmp5097cpro.bhtml)
Niedługo też wchodzi chyba PENTAGRAM TAB 10.0 [P 5333] w tej samej cenie, ciut lepszy procesor
Pomocy :) widzę, że jest tu dużo ifanów ale to nie moja półka cenowa. Cały czas chodził mi po głowie netbook teraz nastała pora na tablet.
Jako że będzie to dla mnie gadget to raczej nie planuje dużego budżetu, mniej więcej 900zł max 1000zł. Zależy mi też na 10calach,
Używany Ipad1. Bezdyskusyjnie.
Jednak wolałbym coś nowego.
jeśli już taki temat na tapecie to zapytam.
czy istnieje jakiś tablet który ma na tyle dobry wyświetlacz żeby klientom pokaywac materiały zdjęciowe w takiej jakości żebym się nie wstydził . cena jak najniższa bo tablet ma służyć do prezentacji zdjęć oraz prezentacji wideo oraz do przeglądania neta sporadycznej.
może macie coś przetestowanego co by działało w miarę sprawnie, było tanie i wyświetlało zdjęcia przywozicie?
Może warto się zainteresować tabletem Bmorn v99 (9,7 cala) albo Ainol Novo 7 Aurora (7cali)? oba maja wyświetlacze IPS : )
Tylko znowu ten Bmorn sprawa problem z dotykiem ale prace nad romem idą na prawdę sprawnie, jak tylko się coś poprawi na stałe, sam będę chciał go zakupić :)
Ja kupilem zonce jeden z linkowanych przeze mnie wczesniej chinioli z amazona i jestem baaaaardzo pozytywnie zaskoczony. 100 funtow dobrze wydane. Jak kogos bedzie interesowac wiecej info to polecam poszperac na amazonie pod haslem NATPC :)
Paradiso Perduto
27-05-2012, 09:23
czołem,
szukam tabletu, dla siebie, do następujących zastosowań:
- oglądanie filmów,
- korzystanie z internetu,
- przeglądanie plików pdf,
ponadto byłoby świetnie, gdyby posiadał modem GSM i GPS:-)
mam na oku dwa modele:
Dell Streak 5 32 GB 3G HSDPA http://www.nokaut.pl/tablety/tablet-dell-streak-5-32gb.html
lub
Lenovo Ideapad A1 7" WiFi 2GB http://www.ceneo.pl/15580923s
jesteście w stanie coś polecić? doradzić?
budżet do 1000zł,
oczywiście nie chcę tabletów z Biedronki, Tesco itp...
Boryszuk
27-05-2012, 09:31
Dell Streak 5 32 GB 3G HSDPA http://www.nokaut.pl/tablety/tablet-dell-streak-5-32gb.html
Przecież to jakieś maleństwo jest...
Paradiso Perduto
27-05-2012, 09:33
no właśnie...
do kieszeni, do torby :-) a ma w sumie wszystko czego chcę :-)
póki co korzystam z Noki E6 - to jest maleństwo
Ten pierwszy ma ekran 800x480. Przy filmach nie ma to znaczenia, ale do internetu i pdf bardzo duże. Ważny jest też rodzaj matrycy. Osobiście mogę polecić Huawei Media Pad, matryca IPS 1280x800. Zdjęcia wyglądają świetnie.
Celeborn
28-05-2012, 20:39
Posiada ktoś tablet Goclever a103?
martin204
30-05-2012, 23:46
Posiada ktoś tablet Goclever a103?
Tak ja posiadam a w zasadzie moja córcia... za te pieniądze trudno o coś lepszego ... oczywiście w mojej opinii.
Posiada ktoś tablet Goclever a103?
No właśnie... też się nad nim zastanawiam.. do netu i pokazywania zdjęć klientom.
Szkoda tylko że nie ma modemu 3G :( Ale za tę kasę nie można mieć wszystkiego...
ja znalazłem cos takiego czy orientujecie sie czy warto?
czy rozdzielczośc jaka oferuja takie tanie tablety wysiedlają dobrze zdjecia? jest jakas pikseloza?
http://allegro.pl/nowy-ainol-aurora-ekran-lg-od-firmy-i2366009512.html
http://allegro.pl/tablet-bmorn-v99-9-7-ips-1gb-ddr3-16gb-android-4-0-i2362593729.html
tu jest test tego cacka w jego wcześniejszej wersji -myślę że warto kupić
http://www.tabletowo.pl/2012/02/04/recenzja-tabletu-bmorn-v99/
ja znalazłem cos takiego czy orientujecie sie czy warto?
czy rozdzielczośc jaka oferuja takie tanie tablety wysiedlają dobrze zdjecia? jest jakas pikseloza?
http://allegro.pl/nowy-ainol-aurora-ekran-lg-od-firmy-i2366009512.html
http://allegro.pl/tablet-bmorn-v99-9-7-ips-1gb-ddr3-16gb-android-4-0-i2362593729.html
tu jest test tego cacka w jego wcześniejszej wersji -myślę że warto kupić
http://www.tabletowo.pl/2012/02/04/recenzja-tabletu-bmorn-v99/
Właśnie na dniach będę kupował tego Bmorn V99 ;) Podoba mi się w tym ze jest IPS i 9,7cala ;) aurora dla moich potrzeb jest za mała :) Jak nie pali się Tobie to poczekaj aż dojdzie do mnie i wtedy popytasz co bedziesz chciał ;)
świetnie tylko proszę daj znać w tym watku jak dojdzie i po testujesz to dla mnie bardzo ważne.
Właśnie na dniach będę kupował tego Bmorn V99 ;)
Znalazłeś może gdzieś go taniej niż na allegro?
Znalazłeś może gdzieś go taniej niż na allegro?
Dorwałem używkę od znajomego na gwarancji ;) Cena bardzo atrakcyjna ;)
PS: To ten Gorzów Wlkp ? :D
PS: To ten Gorzów Wlkp ? :D
Wychodzi na to, że ten sam :)
Jak przyjdzie tablet to powiem o nim co nie co ;) Chociaż to mój pierwszy tablet więc nie będę miał do czego porównywać ;)
Wychodzi na to, że ten sam :)
Ostatnio przeglądałem Twojego bloga ;)
Niezłe zdjęcia ;) Udzielasz kursów ? :D
Ostatnio przeglądałem Twojego bloga ;)
Niezłe zdjęcia ;) Udzielasz kursów ? :D
Nie róbmy OT bo mi jako moderatorowi nie wypada ;)
Zapraszam na priv w sprawie kursów ;)
Wracając do tabletu.... kusi mnie ten bmorn v99, muszę jeszcze o nim poczytać...
edit:
No i doczytałem, że jest jakiś problem "z dotykiem" w tym urządzonku... Jak nie urok to...
Ale jest już poprawiony ROM do niego ;) I nie ma z tym problemu już ;) Też się tym interesuję ;)
Jak kupi się ze strony ainol.pl to tam od razu wgrywają ten rom i nie ma problemu z dotykiem :)
Ale jest już poprawiony ROM do niego ;) I nie ma z tym problemu już ;) Też się tym interesuję ;)
Jak kupi się ze strony ainol.pl to tam od razu wgrywają ten rom i nie ma problemu z dotykiem :)
hmmm... Tam jest kilku sprzedawców podanych. Z jednym z nich dziś rozmawiałem i nie wspominał nic o tym, że wgrywają już rom pozbawiony tego defektu....
Kupuj od co jest podany na ainol.pl ;) Zadzwoń do gościa i niech wgra ROM'a ;)
Dzwoniłem do dwóch, twierdzą, że jakby co to wyślą już z tym już poprawionym softem..
W międzyczasie znalazłem też takie coś:
http://www.tabletowo.pl/2012/06/02/recenzja-uzytkownika-prestigio-multipad-97-pmp5097cpro-wideo/
W sumie te same parametry co Bmorn, tylko mniej pamięci, choć można ją łatwo rozszerzyć... dostajemy za to etui w komplecie i 2 lata gwar.
Też nim się interesowałem, ale ma mniejszą popularność i zainteresowanie softem. I wsparcie może być mniejsze ;)
Od tego sprzedawcy kup na allegro: mag-tech
ok, tablet jutro będzie u mnie. Zobaczymy co to warte... :)
Mój też ma być jutro :D
Więc na pewno będzie mała relacja :)
Prestigo za ta cene to wg mnie swietna sprawa :) Od tygodnia jestem w 100% zadowolonym uzytkownikiem pmp5097c. Chociaz pierwsza sztuke mialem pechowa, dziwna plama na ekranie - wymienilem na inny bez problemu. Ekran bdb, gier nie uzywam wiec nic mi sie nie zacina i nie wiesza. Patrzylem tez na goclevery 10" ale jakosc wykonania prestigo bije je na glowe. Nic tylko kupic kabelek otg i uzywac.
Celeborn
06-06-2012, 15:16
Prestigo za ta cene to wg mnie swietna sprawa :) Od tygodnia jestem w 100% zadowolonym uzytkownikiem pmp5097c. Chociaz pierwsza sztuke mialem pechowa, dziwna plama na ekranie - wymienilem na inny bez problemu. Ekran bdb, gier nie uzywam wiec nic mi sie nie zacina i nie wiesza. Patrzylem tez na goclevery 10" ale jakosc wykonania prestigo bije je na glowe. Nic tylko kupic kabelek otg i uzywac.
ciekawe. Co ma bić na głowę skoro goclever wykonany jest solidnie?
ja przymierzam się do kolejnego tableta i przyznam się, że teraz czekam na Windows 8 - moim zdaniem będzie wysyp zupełnie nowych urządzeń
ciekawe. Co ma bić na głowę skoro goclever wykonany jest solidnie?
Trzymalem w rekach a103 i prestigo pmp5097c i wg mnie ten drugi jest lepiej wykonany, jesli masz inne zdanie to ok ;)
Panowie, mam fantazję i trochę wolnego czasu - mogę zrobić małego mini-testa mojego NATPC - wideo opcja. Jako ktoś chce to piszcie
Napiszcie co Was insteresuje to zobrazuję
wyświetlanie zdjęć-jakość obrazu, jaka jest jakość wyświetlacza , kąty z jakich możemy patrzeć bez problemów, skrzynka pocztowa czy sprawnie działa, jak GPS łapie satelity-szybkość.
Z GPS będie buba bo mój NTAPC GPS'u nie ma. Od tego mam nawigację + iSzajs + 2 navi w moim BB
Ale odpalę jutro kamerkę i pokażę co się da
spoczko, sprawdź dokładnie czy warto klientom pokazywać zdjęcia na tym tablecie
Ja dziś cały dzień bawię się tym Bmorn v99 :) Wyświetlacz naprawdę robi robotę :) Kąty widzenia super :) Zdjęcia swoje otwierałem na nim, jestem bardzo zadowolony z jakości wyświetlania ;) Wszystko inne sprawnie chodzi ;) Nawet swojego Canona już podłączałem do niego :) Można sterować nawet tabletem aparatem :D
spoczko, sprawdź dokładnie czy warto klientom pokazywać zdjęcia na tym tablecie
Jak dla mnie daje radę. Tylko trzeba skonwertować do mniejszego rozmiaru. Nie rozgryzłem tylko dlaczego w portret mode zwęża fotki. Ale zobrazuję to jutro :)
Takie małe zdjęcia jak wygląda obraz z monitora i tabletu. Chociaż ciężko jest pokazać to na zdjęciach :)
http://www.irwusek.webh.pl/_fotografia/tablet_test/IMG_1572.jpg
http://www.irwusek.webh.pl/_fotografia/tablet_test/IMG_1573.jpg
(duże zdjęcia)
Ja na prawdę jestem mega zadowolony z jakości tego wyświetlacza : ) Za dużo nie odbiega od tego co widzę na monitorze ;)
Ja dziś cały dzień bawię się tym Bmorn v99 :) Wyświetlacz na prawdę robi robotę :) Kąty widzenia super :) Zdjęcia swoje otwierałem na nim, jestem bardzo zadowolony z jakości wyświetlania ;) Wszystko inne sprawnie chodzi ;) Nawet swojego Canona już podłączałem do niego :) Można sterować nawet tabletem aparatem :D
Też się bawię nim od wczoraj, wyświetlacz rzeczywiście extra. Generalnie zabawka bardzo OK, pobawię się jeszcze kilka dni i postaram się coś więcej o nim napisać :)
edit:
Jedyne co to wydaje mi się, że bateria jest sporo mniej wydajna niż to co czytałem wcześniej w necie. Strasznie żre ją podczas gdy tablet jest uśpiony, mimo, że w tle nie pracują żadne obciążające rzeczy...
edit:
Jedyne co to wydaje mi się, że bateria jest sporo mniej wydajna niż to co czytałem wcześniej w necie. Strasznie żre ją podczas gdy tablet jest uśpiony, mimo, że w tle nie pracują żadne obciążające rzeczy...
Czytałem że nowy ROM usprawnia to i że bateria lepiej trzyma :)
wyłączanie wifi pomaga w gocleverze
Czytałem że nowy ROM usprawnia to i że bateria lepiej trzyma :)
Nowy, czyli który? Bo mam CyanogenMod 9.0.0-RC0-907-UNOFFICIAL.
Z tą baterią mam w ogóle jakieś cuda... Przed chwilą wyłączyłem tablet przy stanie baterii "niby" 11%. Co ciekawe włączyć ponownie już się go nie dało, bo pokazywał się symbol baterii, że jest całkiem wyczerpana. Gdy jednak podłączyłem do ładowania to ładuje... od 41%, czyli tak jakby jednak było jej jeszcze sporo :-/ WTF?
wyłączanie wifi pomaga w gocleverze
Tak, to wiadome :)
Nawet swojego Canona już podłączałem do niego :) Można sterować nawet tabletem aparatem :D
Korzystasz z DSLR Controller ? oby wydali go pod Nikona, bo chyba dla nikona nic podobnego na andka nie ma.
Albo źle szukam :)
Nowy, czyli który? Bo mam CyanogenMod 9.0.0-RC0-907-UNOFFICIAL.
a jaki masz numer kompilacji tego ROMA ? ;)
renard chwilę się bawiłem tym dobra sprawa ;)
a jaki masz numer kompilacji tego ROM
2012.5.21
Pokazuje sie info, ze jest nowsza wersja z koncowka 23, ale cos nie chce sie sciagac...
Ty masz stara wersje ja wczoraj wgrałem sobie z dnia 2012-06-04 najnowsza jaka jest :)
Panowie a czy ktoś się bawił motorolą XOOM? Warto brac w dobrej cenie?
Czy któryś z tych tanich i przyzwoitych tabletów ma modem? Wszystkie tylko wifi z tego co widzę. Dlaczego nie robią ich z modemami?
Tak se tu zajrzalem bo w sumie ostatnio zaczynam sie rozgladac za czyms wiekszym niz moj telefon ;) i z ciekawosci obadalem tego Bmorna v99, nawet fajny. Zajrzalem tez na allegro zeby sprawdzic cene i porownac ja z chinskim rynkiem... nie pytajcie ile tu kosztuje ;)
EDIT: Artur z tego co widze na stronie producenta to Bmorn V15 ma wbudowany modem 3g.
Tak se tu zajrzalem bo w sumie ostatnio zaczynam sie rozgladac za czyms wiekszym niz moj telefon ;) i z ciekawosci obadalem tego Bmorna v99, nawet fajny. Zajrzalem tez na allegro zeby sprawdzic cene i porownac ja z chinskim rynkiem... nie pytajcie ile tu kosztuje ;)
EDIT: Artur z tego co widze na stronie producenta to Bmorn V15 ma wbudowany modem 3g.
ile kosztuje?
moze mógbys wysłac kilka?
hmm pomyśl o tym]
v15 u nas jeszcze niedostępny
Mowilem, zebyscie sie nie pytali... :twisted: :D cos kolo 550-570, zalezy jak kurs sie uklada. Co do wysylania - szkoda mi zycia i nerwow na to ;) moglbym co najwyzej przywiezc ale ja wracam dopiero w lutym 2013 wiec do tego czasu pewno bedzie Bmorn v666. Ale za to rozwiazalem problem tabletu i poszedlem na latwizne - od paru dni mam ajpada (mimo, ze jestem antyfanem jablkowych zabawek ale raz sie zyje i trzeba sprawdzic wszystko ;) poki co jestem bardzo zadowolony) ;) teraz tylko musze se kupic prepaida w Kitaju i wsadzic do srodka, zeby sie uniezaleznic od uajfaj ;)
mam tablet Yarvik 468 i Aero2 z Huawei E160E niestety nie wiem jak do odpalić
ma ktoś doświadczenie w tej sprawie? potrzebuje jakąś apkę?
Ja mam w PL jakiś modem z Play i lecę niebawem do PL z tabletem zamiast lapka. I też się zastanawiam czy aby nie pozbawię się internetu.....
za to rozwiazalem problem tabletu i poszedlem na latwizne - od paru dni mam ajpada (mimo, ze jestem antyfanem jablkowych zabawek ale raz sie zyje i trzeba sprawdzic wszystko ;) poki co jestem bardzo zadowolony) ;) teraz tylko musze se kupic prepaida w Kitaju i wsadzic do srodka, zeby sie uniezaleznic od uajfaj ;)
Witam w klubie, tez czytałem, porównywałem i doszedłem do wniosku, że jak mam dawać tyle kasy za jakieś chińskie wynalazki bez modemu i szeregiem problemów w gratisie, to wolę poszukać używki ipada i zasmakować tego nieziemskiego Amazingu :lol: Tym sposobem znalazłem uzytego RAZ ipada2 16gb 3G, na pełnej, rocznej gwarancji za 1300 zł. Do netu, poczty, kontaktu ze światem wystarczy w pełni. Jak mi się spodoba wymienię na ipada 3 ale póki co nie widzę powodu wydawania 1000zl wiecej a tej niebiańskości jakoś nie czuję :wink:
Kasandra
18-06-2012, 19:44
A ja mam tego z Biedry, dokupiłam klawiaturkę i sprawdza się idealnie do tego do czego potrzebowałam.
;)
Witam w klubie, tez czytałem, porównywałem i doszedłem do wniosku, że jak mam dawać tyle kasy za jakieś chińskie wynalazki bez modemu i szeregiem problemów w gratisie, to wolę poszukać używki ipada i zasmakować tego nieziemskiego Amazingu :lol:
Emejzing jak emejzing, ot po prostu jezeli chodzi o tablety to ten jest wystarczajaco dobry i ma wystarczajaco duzo appsow w sklepie, nawet nie musze go dzejlbrejkowac bo poki co spelnia moje wymagania w 99% ;)
Otóż to. No ewentualnie można doznać emejzingu obcowania z czymś naprawdę ładnie i solidnie wykonanym. ;-)
BTW, polecam lektury "Gdzie spada jabłko", czyli takiej jakby biografii Steve'a napisanej przez jego wieloletniego współpracownika.
malachowskim
19-06-2012, 16:44
Witam w klubie, tez czytałem, porównywałem i doszedłem do wniosku, że jak mam dawać tyle kasy za jakieś chińskie wynalazki bez modemu i szeregiem problemów w gratisie, to wolę poszukać używki ipada i zasmakować tego nieziemskiego Amazingu :lol: Tym sposobem znalazłem uzytego RAZ ipada2 16gb 3G, na pełnej, rocznej gwarancji za 1300 zł. Do netu, poczty, kontaktu ze światem wystarczy w pełni. Jak mi się spodoba wymienię na ipada 3 ale póki co nie widzę powodu wydawania 1000zl wiecej a tej niebiańskości jakoś nie czuję :wink:
Jeszcze tabletu nie mam ale oglądałem ostatnio w apple store Ipada2 i Ipada3 różnica w ostrości wyświetlacza jest znacząca. kupując nówkę kupił bym Ipada 3.
Jeszcze tabletu nie mam ale oglądałem ostatnio w apple store Ipada2 i Ipada3 różnica w ostrości wyświetlacza jest znacząca. kupując nówkę kupił bym Ipada 3.
Oczywiście, masz rację. Sam o tym pisałem niegdyś, że ostrość wyświetlacza 3 powala. Jednak przekonałem się, że rożnicę tą widać jedynie przy bezpośrednim porównaniu a mając 2 w rękach po kilkunastu minutach czytania nie odczuwam jakiegokolwiek dyskomfortu spowodowanego mniejszą ostrością. Jest wystarczająco ostro chyba, że ktoś czyta z niego z odległości 10cm.
Poza tym chciałem na próbę kupić używkę, żeby się przekonać ogólnie do tableta w podróży. Spodobał mi się więc prędzej czy później i tak wymienię na 3 (czy innego taba) sprzedając tego bez większej straty.
Jako, że wątki o jabłkach są pozamykane z wiadomych powodów pozwolę sobie spytać szybko tutaj fachowców obytych z tym emejzingiem :)
- czym konwertować , odtwarzać filmy, napisy , żeby bez problemu rozkoszować się video w podróży?
Mam np film w mp4, w nim 3 ścieżki językowe, napisy itd. Oczywiście na kompie zero problemu z ustawieniem tego, co chcę. W ipadowym odtwarzaczu ZERO ustawień a na oryginalną ścieżkę dźwiękową nakłada mi się lektor w języku angielskim. To oczywiście przykład pokazujący jak tępe i ograniczone są te urządzenia. Odtwarzacz z ZEROWĄ ilością ustawień...
- miałbym jeszcze dziesiątki podobnych pytań ale krótko - co warto wgrać aby zastąpić ograniczone aplikacje fabryczne ipada? tak pokrótce, jak blondynce :)
Jeżeli chodzi o filmy, to ja konwertuje do mp4 z jedna ścieźką i ewentualnie z napisami wciśniętymi w strumień. Przecież i tak zawsze sie ogląda sie w jednej wersji jezykowej. Jak byś chciał się jednak pobawić to jest np. AVPlayerHD. Po pierwsze odtwarza więcej formatów, po drugie można sobie wybierać opcje dźwieku napisów itd. Nie sprawdziłem co prawda dokładnie, jak się sprawdza w praktyce, odpaliłem go z raz, z ciekawości, a i tak robię to tak, jak napisałem na poczatku. Tym bardziej, że tę samą empeczworkę mogę sobie odtwarzać na PS3.
Mogę Ci jeszcze polecić zmianę przeglądarki na Atomic Web. Co prawda Safari w zupełności mi wystarcza, ale AW ma adblocker, a ja sie odzwyczaiłem od oglądania reklam w internecie. Eksperymentowałem ze zmienianiem innych fabrycznych aplikacji, ale z różnych powodów wracałem do nich po jakimś czasie.
A, w iPadzie, zamiast standardowego klienta mailowego, używam tego googlowego. Jeżeli używasz gmaila i masz tam podpięte kilka innych skrzynek, to ta aplikacja jest bardziej poręczna mimo, że nie dzialaja dobrze powiadomienia o nowej poczcie (nie wyswietla się informacja na lockscreenie). Ale przynajmniej push działa dobrze i wyswietlana jest cyferka z ilościa nowej poczty na ikonce apliakcji.
Jak bys miał jakieś konkretniejsze pytania, to pisz, postaram Ci sie cos doradzić, w miare mojej wiedzy.
Edit:
A, no i do kożystania z forum używam TapatalkaHD, ot chociażby pisząc tego posta.
Nowart przyjrzyj się programowi Azul. Nie jest idealny, ale coś tam umie z filmami robić. To jedyny z darmowych, który w sporym stopniu spełnia moje oczekiwania.
W domu korzystam z AirVideo. To serwer plus klient, ale nie trzeba nic kopiować przynajmniej, a sporo formatów obsługuje bezproblemowo. Dodatkowo ma wbudowaną funkcję do konwersji na format makowy, choć nie testowałem ścieżek. Ma coś tam do tego w konfiguracji chyba. Zauważyłem, że prędzej będzie ustawienie domyślnego języka czy numeru ścieżki niż coś więcej. Dodatkowo trzeba sprawdzić, czy program nie ma możliwości ustawień wybieranych za pomocą konfiguracji całego systemu, a nie w w samej aplikacji. Tam gdzieś na dole, pod konfiguracją języka, tapety, dźwięków, czcionek, są ustawienia dla różnych aplikacji typu przeglądarka czy poczta.
Właśnie kupiłem atomica. No i zaczynam lubić ipada :-) jest świetna, o to chodziło. Resztę sprawdze jutro , dzięki Panowie!
Ja przypomnę, że to jest temat o tanich tabletach, zatem czciciele japka mogliby wziąć na wstrzymanie. ;)
Ja się cieszę, że mam tablet z androidem, mniej problemów zwykłego człowieka.
A ja tylko przypomnę, że jak tyko pojawi się jakiś dedykowany Apple'owi watek za chwilę zlatują się czciciele robocików, robią flame i wyzywają użytkowników jabłuszek od fanatyków. I bądź tu mądry. ;-)
Zastanawiam się nad kupnem tableta. Na pewno nie kupię tych tańszych. Słyszałem od kumpla, że jeśli interesuje cię tworzenie aplikacji mobilnych na tablety, to na tych tanich wielu swoich programów nie wypróbujesz. Podobno występuje masa błędów i problemy z uruchomieniem. Zgadzacie się taką teorią?
grendal, ile ci płacą za jednego posta?
Zastanawiam się nad kupnem tableta. Na pewno nie kupię tych tańszych. Słyszałem od kumpla, że jeśli interesuje cię tworzenie aplikacji mobilnych na tablety, to na tych tanich wielu swoich programów nie wypróbujesz. Podobno występuje masa błędów i problemy z uruchomieniem. Zgadzacie się taką teorią?
Nie zgadzamy, ale za to odpowiednio nagradzamy. Ładny wierszyk? :D
A jak juz spamujemy, to napisz Swider, pliz, gdzie, za ile i dlaczego kupujesz swojemu psu soczewki kontaktowe?
http://swider-blog.blogspot.com/
Wpis z 11 czerwca 2012 zdjecie drugie, w dniu dzisiejszym trzecie od gory strony.
Aha, dzienne czy miesieczne i czy suczki na nie leca?
;)
Majek, jeszcze 2 pytania - jak zmusić atomica do zapamiętywania haseł? Nie uśmiecha mi się wklepywanie co kilka minut wszystkich danych do Allegro i podobnych portali...
No i jak zmusić ją do zwezenia wszystkich zakładkę aby mieściły się w oknie i nie trzeba bylo ich przewijac?
Jeżeli chodzi o zakładki (masz na myśli tabs, karty w sensie?), to prawdę mówiąc nie wiem, bo staram się ich nie otwierać nigdy aż tyle, żeby to przewijanie było dla mnie jakoś mocno uciążliwe. Przejrzałem ustawienia aplikacji i nic takiego mi się w oczy nie rzuciło, więc niewykluczone, że się nie da...
Natomiast z hasłami i danymi formularzy, to jest tak, że jak wpisujesz dane do formularza i wysunie się klawiaturka, to przy górnej jej krawędzi po lewo masz przyciski "save" i "fill". Wpisujesz dane, klikasz "save", później jak chcesz automatycznie wypełnić, to stawiasz kursor w pierwszym polu formularza i wciskasz "fill".
Dziękuje za pomoc Majek ! Już nie zaśmiecam wątku.
Tak by się trochę pochwalić :) Właśnie stałem się posiadaczem nowego iPada. Jednym słowem cudo :)
No i takim to sposobem wątek o tanich tabletach, stał się wątkiem o tabletach drogich. ;-). Żeby nie było OT przeszedłem już przez GoClevery A73 7" i R93 10" i w żadnym nie było problemów z odtwarzaniem filmów w jakimkolwiek obecnie stosowanym, popularnym formacie. Teraz jednak za sprawą radiowego konkursu stałem się posiadaczem Samsunga GT 8.9LTE i poza wyświetlaczem, i troszkę dłuższym czasie pracy na baterii nie ma większych różnic. GoClever jednak, w porównaniu do samsunga, miał aktualizację do ICS 4.0.3, osobne HDMI i slot na kartę mSD, ale akurat w tym to jest lepszy także od iPada:-)
Dzisiaj w markecie bawiłem się jakimś larkiem na ips i andku 4. Nawet fajne.
A co sądzicie o takim tableciku ?
GOCLEVER TAB A971
<<<KLIK>>> (http://goclever.com/pl/pl/goclever_tab_a971#description)
W komputroniku jest za 699zł <KLIK> (http://www.komputronik.pl/product/156615/Komputery/Tablety/GoClever_Tab_A971.html)
Procesor Allwinner A10 1GHz (Cortex A8, GPU Mali400)
System operacyjny OS Android 4.0.3
Pamięć RAM 1GB DDR3
Flash 8GB MLC NAND flash
Wyświetlacz Ekran 9,7" IPS 1024x768 24bit colors Backlight - LED. 4:3
Dotykowy Pojemnościowy 5-krotny multidotyk
Wi-Fi (802.11 b/g/n)
Obsługa 3G zewnętrzny modem 3G (opcja)
Obsługiwane pliki filmowe AVI, 3GP, RM, RMVB, FLV, DAT
Obsługiwane pliki zdjęciowe PEG/PNG/GIF(static)/BMP
Obsługiwane pliki muzyczne WAV/OGG/AAC
Adobe Flash Obsługiwany
Obsługa eBook PDF/EPUB/TXT/FB2/PDB/RTF
Obsługiwane pliki Office Word, Excel, PowerPoint
Obsługiwane pliki systemowe FAT, FAT32, NTFS
HDMI 1x mini HDMI 1.3 FullHD
Czytnik kart 1x micro SD HC 32GB
1x mini jack 3.5 mm
1x micro USB 2.0 OTG
Bateria 6000mAh li-polymer 3.7V
Specyfikacja dobra. 8 GB jako "dysk twardy" to może być mało, ale zawsze można dołożyć kartę micro sd 16-32 GB
Kupiłem tego goclevera. Wachałem się jeszcze nad jakimś yarvickiem - miał procek 1.2 i barerie 8000. Ale kosztował prawie 9stów miał 4gb pamięci i gorsze odczucia dotykowe (goclever fajną gumką jest wykończony).
Rafał_Sz
11-07-2012, 16:51
Napisz swoje wrażenia, szukam czegoś takiego jak kupiłeś.
Poczytaj np tu tu (http://forum.android.com.pl/f584/), będziesz wiedział co może Cię spotkać;-). Chociaż ja ze swoim GC A73 nie miałem żadnych problemów.
O dzięki. wrócę do domu to zrobię update romu :)
Napisz swoje wrażenia, szukam czegoś takiego jak kupiłeś.
No to są pierwsze wrażenia.
Idąc za informacją kolegi aktualizowałem ROM do najnowszego ze strony producenta.
Na razie nie doznałem żadnych zwisów, resetów itp...
Stockowa przeglądarka nie rozpieszcza płynnością - polecam od razu Operę Mini - płynność działania to jak dzień, a noc.
Zainstalowałem sobie Launchera Apex - wszystko ładnie skacze, pływa - praktycznie jak amazing ipad style :D - polecam super launcher.
Tablecik przy dłuższym posiedzeniu wytwarza ciepełko od strony portów. Ekran bardzo dobry - kąty bardzo dobre, kolory też wydają się być ok.
Mój zakup tablecika miał pewne kryteria: max do 500zł (tutaj się złamałem dopłacając 2stówy dla tego IPS-a), miał służyć do przeglądania netu, oglądania filmików na YT oraz do wysyłania zdjęć z terenu.
Wygląda to tak:
- jestem w terenie, walę na jednej karcioszce rawy, a na drugiej jpg-i
- potrzebuję chwilę temu zrobione zdjęcie przesłać mailem,
- wyjmuję swojego chińskiego tablecika,
- za pomocą chińskiej przejściówki podłączam czytnik kart, wkładam karciochę (testowałem CF i XQD),
- przez menedżera plików wchodzę w katalog na karcie, przeglądam zdjęcia (bez kopiowania na urządzenie),
- odnajduje interesujący mnie plik(i) po czym dwoma smyrnięciami palucha ślę je via mail
Wyżej opisaną operację równie dobrze wykonuję Samsungiem Galaxy S2, ale na tablecie jest inny komfort ze względu na duży ekran.
Co do przeglądarki to propnuję Operę Mobile. Równie szybka co mini ale nie tak okrojona.
sokrates
12-07-2012, 11:47
od tygodnia mam wspomnianego wyżej goclevera A971 - naprawdę godny polecenia sprzęt. Ekran 9,7" IPS miodzio.
mimo "tylko" 1 GHz procka ICS działa płynnie i bez zbędnych zacięć i zastanawiania. Pewnie dzięki 1 GB pamięci RAM - chińska konkurencja bardzo często stosuje 512 MB - i to jak na własnej skórze doświadczyłem (Ainol N7A) jest niestety za mało na sprawne działanie ICS.
Rafał_Sz
12-07-2012, 14:32
No to są pierwsze wrażenia.
(...)
Dzięki. Trzeba teraz go w łapska wziąć. ;)
skrzynka97
12-07-2012, 14:37
cd/dvd rom do Androida
http://www.swiatobrazu.pl/index.php?p=article&a=new_article&id=26980
foto4deg
18-07-2012, 18:34
Ja czekam na to cudo
http://www.benger.pl/versa-tab/specyfikacja
Może ktoś posiada więcej info, jakieś testy?
sokrates
19-07-2012, 14:49
cudo jak cudo, tab 9,7" z matrycą IPS jakich wiele. Zastanawiające jest jedno - szklana powłoka na matrycy. Jeśli będzie dobrej jakości a tablet poniżej 800 zł to dobra propozycja. Jeśli to pseudo szkło - to lepiej kupić cokolwiek z takimi parametrami i dokupić dobrą folię :-)
foto4deg
20-07-2012, 17:01
Tak z ciekawości, czy na tym GC A971 da się robić notatki, podkreślenia na plikach pdf, txt, doc itp?
A dziś fajny tablet na iboodzie ;)
Wysyłane z mojego Galaxy Nexus za pomocą Tapatalk 2
W UK juz wykupiona ta motka :)
U nas też już wyprzedane. Kto rano wstaje ten tanio tablecik dostaje ;)
Rafał_Sz
21-07-2012, 16:04
U nas też już wyprzedane. Kto rano wstaje ten tanio tablecik dostaje ;)
Wyjdź!
;):)
wystawiają fakturkę w tym iBoodzie? :)
edit
ok, znalazłem, w regulaminie piszą o fakturce
sokrates
23-07-2012, 14:11
Tak z ciekawości, czy na tym GC A971 da się robić notatki, podkreślenia na plikach pdf, txt, doc itp?
możesz rozwinąć co chcesz uzyskać?
btw. to na GC A971 można robić dokładnie to samo co na innych tabletach z androidem 4. To zależy od oprogramowania jakie się kupi czy ściągnie darmowe.
Mi na ten przykład bardzo pasuje tandem Dysk google + Autocad WS. Wrzucam pliki na dysk ze stacjonarnego kompa, potem do klienta z projektami i jak jest jakaś niejasność to mam dostęp do projektów w DWG w kilkanaście sekund na tablecie.
Oczywiście innych praktycznych zastosowań można by wyliczać do wieczora, a i tak by ktoś coś jeszcze dodał od siebie :-)
foto4deg
25-07-2012, 23:07
Chciałbym mieć możliwość zaznaczania ważnych dla mnie fragmentów dokumentów w formacie pdf, doc, txt, robienia notatek na stronach tych dokumentów (oczywiście krótkich) itp...Prowadzę badania naukowe, mam ogrom artykułów w formacie pdf i doc dlatego zależy mi na takiej funkcji. Sprzętu z androidem jeszcze nie miałem, więc ten będzie pierwszy :)
J/w - to nie zalezy od sprzetu a od softu ktorego uzyjesz
sokrates
29-07-2012, 09:10
w office suite pro mozna wstawiac komentarze w dokumentach doc. jesli chodzi o pdf to nie wiem. prawdopodobnie jest taki program, ale ja nie wiem jaki .
Wysyłane z mojego MP910I za pomocą Tapatalk 2
Miał ktoś do czynienia z takim cudem: yarvik tab 250. Jest w komputroniku za 299, warto?
Używał ktoś tabletka z andkiem jako ekran pomocniczy/zewnętrzny do np. filmowania dslr-em? Chodzi mi tutaj o połączenie kablem hdmi a nie WT-5 za 2500zł :D
AndrzejMirek
06-08-2012, 09:38
czemu z andkiem a nie japcokiem?
wywar ja bawiłem sie swoim 60D + bmorn v99 i powiem Tobie bardzo ładnie to działało ;) zakupiłem aplikacje sobie do sterowania aparatem, wszystko było na tablecie, płynnie chodziło, zdjecia można przeglądać bajer :)
A jak ten progs się nazywa ?
używałem tego > DSLR Controller jak i jeszcze innego ale teraz nie moge go zlokalizować a nie pamietam nazwy :/
sokrates
06-08-2012, 14:08
Są 2 programiki: DSLR Controller i DSLR Remote - jest tylko jedno ale - oba działają z Canonami. Zresztą kolega powyżej napisał wyraźnie że używał tego z Canonem 60D
sokrates
06-08-2012, 14:20
Miał ktoś do czynienia z takim cudem: yarvik tab 250. Jest w komputroniku za 299, warto?
Raczej nie warto,
po 1: 256 RAM to tragedia (minimum minimum to 512, przy 1GB jest jako taki komfort)
a po 2: procesor nie gwarantuje dobrej kompatybilności z softem, jednak większość androidowych aplikacji optymalizowanych jest pod procesory Cortex A8, A10 - bo są najpopularniejsze. Pamiętam miałem jakiegoś taniego chinczyka z procesorem Telechips i zdecydowana większość softu była nie do zainstalowania - z powodu braku kompatybilności sprzętu. Lepiej dołóż te 150 zł i kup coś z 512 pamięci i procesorem A8 1GHz. Np. Bmorn, Ainol, Goclever
A czy jest szansa żebym mial sam podgląd tego co na ekraniku w puszce? Bez żadnego sterowania - sam podgląd. Czy jak połącze puche z tabletkiem przez hdmi będzie to śmigało?
foto4deg
06-08-2012, 20:40
Ja z kolei mam takie pytanie: jaki pokrowiec do A971 polecacie? Na aledrogo jakieś takie szmateczki, z kolei inne są robione typowo pod ipada, który jak wiadomo jest mniejszy i z tego, co już wyczytałem, większość z nich do A971 nie pasuje...
A czy jest szansa żebym mial sam podgląd tego co na ekraniku w puszce? Bez żadnego sterowania - sam podgląd. Czy jak połącze puche z tabletkiem przez hdmi będzie to śmigało?
Nie będzie działać, bo tablety raczej nie mają HDMI IN tylko OUT, więc dupa.
A czy jest szansa żebym mial sam podgląd tego co na ekraniku w puszce? Bez żadnego sterowania - sam podgląd. Czy jak połącze puche z tabletkiem przez hdmi będzie to śmigało?
Przez hdmi nie trybi, ja swojego Canon 60D podłączałem poprzez kabelek USB do tabletu ;)
foto4deg
11-08-2012, 19:34
Koledzy pomóżcie. Przyszedł do mnie goclever a971, chciałem zainstalować operę mobile - wyświetla mi komunikat "Nie masz żadnego urządzenia"...Jak to rozwiązać? Próbowałem zainstalować prosto z neta, poprzez ściągnięty plik i nic...
a jaki Android na pokładzie ?
foto4deg
11-08-2012, 20:10
andek 4.0
A73 Operę mobile i mini pobrało mi i zainstalowało bez problemu ze sklepu Play
próbowałeś ?
foto4deg
11-08-2012, 20:31
Próbowałem przez sklep, przez stronę opery i poprzez zwykły plik ściągnięty ze strony z programami.
Nic...
popytaj może tu :
http://forum.android.com.pl/f584/
foto4deg
11-08-2012, 21:09
Sinner juz sobie poradziłem - wgrałem na kartę microSD i udało mi się zainstalować. Mimo wszystko to dziwne, że z poziomu tabletu się nie dało...
Azazel85
13-08-2012, 00:25
To ja się pochwalę (albo narażę na wyśmianie:)), zakupem - choć nie dla siebie - tego (http://www.ainol.pl/novo7aurora2,122.html#specyfikacja).
Generalnie wrażenia po kilku dniach pozytywne, szczególnie jak na te $$.
Ale mam pytanie, bo nie mając wcześniej do czynienia, nie znam za bardzo Androida.
Zaproponujecie jakąś listę programów "must-have" dla początkujących z Androidem, usprawniających jego działanie/poprawiające funkcjonalność? :)
Rafał_Sz
13-08-2012, 07:33
Przede wszystkim konto w google play. Potem zastanów się, do czego potrzebujesz tego tabletu, bo aplikacji jest w ryj. Niestety, te dobre są płatne, ale i tak warto co nieco zakupić.
sokrates
13-08-2012, 09:42
To ja się pochwalę (albo narażę na wyśmianie:)), zakupem - choć nie dla siebie - tego (http://www.ainol.pl/novo7aurora2,122.html#specyfikacja).
...
eee Krzywdy nie ma, Aurora II zacny sprzęt, choć czytałem że może mieć problemy z zasięgiem wifi (kiepska antena) Aurora 1 miała zasięg wifi wzorowy.
Sam posiadałem kiedyś 7" Ainola Novo Advanced - i gdyby nie słaby zasięg wifi złego słowa o Ainolu nie powiem.
szymkowsky
16-08-2012, 00:58
Ok. To moje drugie podejscie do tego posta. Dlaczego-za chwile.
Rzutem na tasme robilem wczoraj wieczorem zakupy w biedronce. Lece obok gablotki, lezy tablet goclever a73 za 299. Wczesniej zastanawialem sie nad kupnem takiego urzadzenia, ale jakos zawsze bylo cos wazniejszego. Dotychczas mialem kilka razy do czyniena z applowskim produktem u kumpla, nigdy z tanszym odpowiednikiem. Gdybym mial wiecej czasu, skapca, fora, googla i pochodnych doradcow, pewnie znow skonczyloby sie na niczym. Ale ze sklep zamykaja... wzialem.
Po pierwszym dniu: gabaryty przyjazne. Miesci sie w kieszeni tzw. 'bojowek'. Wskaznik baterii - poki co pomylka. Pokazuje 90%, dlugo nic, potem czterdziesci kilka i wrzask o ladowarke. Przy maksymalnym obnizeniu jasnosci wyswietlacza pociagnal moze ze dwie i pol godziny. Zadnych gier, czysty net. Wifi dziala poprawnie, choc dopiero po ujawnieniu publicznym nazwy sieci. Moze to moj brak swiadczenia z androidem, ale wczesniej w zaden sposob tablet nie chcial nawiazac polaczenia.
Wyswietlacz. No coz, glowy nie urywa. Rozdzielczosci brakuje, a po obroceniu w pion katy pogarszaja sie znazcznie. Mimo tego, korzystanie z netu nie sprawia wiekszych problemow. Caly czas mam swiadomosc ceny.
Podsumowujac poki co - tablet to fajna sprawa. Jestem na kempingu i mimo wad doceniam minimalna ilosc kabli i male rozmiary w stosunku do komputera, ktory na wszelki wypadek i tak lezy w plecaku. Jak wspomnialem, wczesniej mialem do czynienia tylko z applem. Wydajnosciowo A73 mnie satysfakcjonuje i jesli baterie jakos da sie ogarnac i pociagnie chociaz ze cztery godziny, to jest to fajna zabawka, warta tych pieniedzy.
Ps.
Drugie podejscie ze wzgledu na to, ze przy pierwszym razie zablokowalo sie 'p'. I wciskalo, wciskalo, wciskalo sie samo...
Rafał_Sz
16-08-2012, 08:04
Ten, który kupiłeś ma Android 4.0? Jeśli nie, zrób aktualizację.
szymkowsky
16-08-2012, 09:36
Tak. W informacjach o systemie jest napisane, ze nawet 4.04. Sam nic nie aktualizowalem, takiego dali mi juz w sklepie.
Czytalem gdzies, ze zmiana do czworki byla mocno wyczekiwana. Dystrybutor wzial to sobie tak do serce, ze logo nowego androidka jest chyba na wszystkich stronach opakowania.
Zastanawiałem się ostatio nad kupnem przenośnego DVD. Chciałbym puszczać jakieś filmiki/bajki/piosenki mojemu dziecku podczas podróży samochodem. Jednak ceny takich DVD zaczynają się do jakichś 200 zł. Zastanawiam się czy taki GoClever A73 nie poradzi sobie równie dobrze z filmami co odtwarzacz DVD. Nie mówię tutaj o oglądaniu nie wiadomo jakich filmów. Moja mała (ma dopiero pół roku) ma kilka piosenek z YouTuba które ją cieszą, a podczas jazdy czasem się nudzi i marudzi. Nada się taki tablet do odtwarzania takich filmów? Oczywiście wcześniej zgranych na tablet.
Jak najbardziej. Są nawet specjalne uchwyty do wieszania tabletu na zagłówku. Z czasem młoda będzie migła sie zająć jakmiś gierkami, czy programami edukacyjnymi dostosowanymi do wieku.
W UK sieci Currys i Dixons obnizyly cene na BB Playbook i obecnie cena wersji 64GB to tylko £129 czyli smieszne pieniazki jak za ta wersje.
Może ktoś polecić jakiś sprawdzony uchwyt na tablet do zagłówka samochodowego? Potrzebny dla rozmiaru 10.1".
tak z ciekawosci zapytam... czy Aero2 dziala z jakimis tabletami?
Wojteksw
29-08-2012, 15:12
Tablet musi obsługiwać transmisję danych w technologii HSPA+ w paśmie 900 MHz lub TD-LTE w paśmie 2500 MHz.
Dzieki za info panowie! :)
tak z ciekawosci zapytam... czy Aero2 dziala z jakimis tabletami?
z ipad 2 jak najbardziej:-)
Ainol Aura (http://www.groupon.pl/deals/cala-polska/X-KOMPL/9568736?nlp=&CID=PL_CRM_1_0_0_243&a=1661) dziś na Groupon'ie za 449zł
http://pclab.pl/art50514.html Może się komuś przyda porównanie.
Może ktoś polecić jakiś sprawdzony uchwyt na tablet do zagłówka samochodowego? Potrzebny dla rozmiaru 10.1".
Moge tylko nie polecic nie jakiego overmax czy jakos tak, cholerstwo juz dwz razy poszlo na gwarancji, łamie sie w nim wszystko co tylko mozliwe.
może komuś się przyda: http://pclab.pl/art50514.html
W tamtym tyg kupiłem sobie new iPad (a planowaniem coś taniego i małego). I od tygodnia laptopa używaniem tylko do przesłania filmow, pdfow i ipada-genialne urządzenie, lekkie, szybkie, wreszcie rano mam czas na przeczytaniu prasy.
Idź się chwalić do sąsiedniego wątku ;-)
Sapphiron
11-09-2012, 12:58
czy ktoś z was miał do czynienia z Manta MiD08? albo może mi podpowiedzieć czy warto brać za cene 220zł nowy w sklepie?
Pany a jaki zgrabny tablet jako pilot wi-fi by się nadał? Potrzebuję do mojego nowego media audio serwer który stanie pod telewizorem.
Jakby dało się na nim zgrywać rawy z puszki i coś jeszcze to OK.
Mógłbym wziąć smartfona ale telefony ostatnio działają mi góra 2 lata :???:
ps. ten ładniusi tablet Sony by pasował do mojego tv też Sony ale cenka odstrasza.
Przyłączę się.
Kupiłam tablet Goclever T76GPS TV za niecałe 400 zł. Póki co jestem zadowolona. Wykonanie mnie zszokowało. Spodziewałam się czegoś znacznie gorszego, a jest bardzo przyzwoicie. W miejscu, gdzie jest sygnał, można oglądać telewizję cyfrową. Nic nie przerywa, jakość bardzo dobra, można nagrywać programy.
GPS dobrze działa, rejestrator trasy również.
Zasięg wifi łapie bardzo dobrze. Radzi sobie lepiej niż mój laptop.
Co ważne, tablet bardzo dobrze reaguje na dotyk, nie pobiera za szybko prądu, nie wiesza się.
Jedyny minus jest taki, że po każdym włączeniu urządzenia (ze stanu wstrzymania) trzeba wyłączać i włączać wifi, żeby tablet połączył się z siecią bezprzewodową.
Jednak cena i reszta ''bajerów'' to rekompensuje.
A kto wie, może wprowadzą aktualizację i da się ten problem wyeliminować ;)
Nie bierz Manty. Z uwagi na fakt iż MID02 się zepsuł i nie idzie naprawić nie polecam. Słyszałem ostatnio opinie że jest to bardzo słaby producent. Bogna ma fajnego tableta, tez bym kupił, ale w Komputroniku nie ma go w sprzedaży obecnie - niedostępny. Możliwe że problem z wifi naprawią w nowych seriach.
Sapphiron
09-10-2012, 20:41
Ja mam Mantę i sobie bardzo chwalę :) Lata na ICS jak marzenie :)
Czyli w loterii trafiłeś na egzemplarz dobrze złożony i działający :D
Sapphiron
09-10-2012, 21:11
możliwe. Był na przecenie ;)
Tez sie zastanawialem nad tanim tabletem za ok 400 pln jako drugi sprzet dla mnie osobiscie bo mialem juz ipad'a 2 3G+wifi... ale za kazdym razem jak bralem te tanie cuda w marketach w reke to coraz wiecej mialem watpliwosci....kumpel ma motorole xoom wiec tez nie taka tania zabawke, a do iPada sie w dzialaniu chowa.... niestety do dobrego czlowiek sie szybko przyzwyczaja a nie lubie wydawac pieniedzy dwa razy... kupilem nowego iPada "3" rowniez 3g+wifi i to byl jedyny sluszny wybor :P po nowej aktualizacji cudo :) a do tego internet w play ktory moze ciagnac z jednego abonamentu na kilku urzadzeniach... :) same plusy...
Fakt ze z poczatku mnie denerwowaly ograniczenia i polityka Apple ale teraz jak mam juz obsluge Flasha, moge sciagac pliki z sieci i uploadowac z kompa bez iTunes'a, a do tego na nowym iPadzie po aktualizacji do iOS6 doszla opcja hot spotu takze juz nic wiecej nie potrzeba... a sprzet dziala szybko jak blyskawica a przy tym baaardzo stabilnie!
Fajny ten Goclever Bognik, jak działa to może się skuszę. Mam niedługo wymianę telefonu w t-mobile. Może wpadnie w oko jakiś fajny smartfon na andku albo na windzie w oko - tylko trroche wyświetlacze (480 linii po dł) nie zachęcają.
Działa, działa :D W tym momencie przy jego pomocy przeglądam forum ;)
kronos28
14-10-2012, 17:23
ktoś ma nexusa 7? Jakie wrażenia z użytkowania?
To ja polecę tablety Ainol - chyba najmocniejsze z tych tanich.
wszystkie (7" 1024x600):
Ainol Novo 7 Mars - 1x Cortex A9 1GHz - cena od ok 300 zł
Ainol Novo 7 Elf II - 2x Cortex A9 1.5 GHz, 8 GB, HDMI - cena od ok 480 zł
Ainol Novo 7 Crystal - jak elf II + IPS - 540
Ainol Novo 7 Aurora II - jak Crystal z 16 GB - 580
Ainol Novo 7 Fire - 7" IPS 1280x800, BT, bateria 5000 mAh, aparat 5 i 2Mpix - 720 zł
Mam Elf II - największym plusem tych tabletów jest to, że można wgrać na nie CM9 lub CM10 (nie oficjalne wersje Androida 4 i 4.1), w których jest pełna obsługa hosta USB, a więc można podłączyć dowolne urządzenie USB (o ile są do niego aplikacje), a nie tylko klawiaturę, myszką i część modemów GSM.
A... i procesor w Elf II jest ok 4x szybszy niż 1 GHz Cortex A8 czy A5 (Allwinner A10/A13, Boxchip, Rockchip) w GoClever, Mancie czy Larku.
kronos28 > http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=215599
Ktoś zna to?
http://www.ebellking.com/pipo-max-m1
Cena zachęcająca.
To ciekawy sklep, bestsellers:
http://www.ebellking.com/promotion
Ciekawi mnie ta podróbka iPhona za £130
Marcin Jakubowski
19-10-2012, 07:46
Myślę, że jak pojawi się iPad mini to tanie tablety staną się jeszcze tańsze a może i jeszcze lepsze.
I mimo, ze sam mam ipada to skuszę sie pewnie wtedy na jakąś 7 dla córki.
Ktoś zna to?
http://www.ebellking.com/pipo-max-m1
Cena zachęcająca.
To ciekawy sklep, bestsellers:
http://www.ebellking.com/promotion
Ciekawi mnie ta podróbka iPhona za £130
Ten table "Pipo max m1" - procesor Rockchip - chyba najsłabszy ze wszystkich chińskich ARM, rozdzielczość 1024x768 - jak w tabletach 7"-8", choć w tanich 7-kach już jest nawet 1280x800.
Nie ma Flasha dla Androida 4.1 - a dokładniej, oficjalnie nie ma, i aplikacje już bo nie obsługują - więc totalna bzdura.
"prodóba iPhone5" - tylko z wyglądu, bo funkcjonalnie, to zapomnij że coś więcej na nim zrobisz.
Co do wyniku w Quadrant - wynik procesora gorszy od Nexus One/HTC Desire - jednordzeniowego A8 1. generacji. (3 lata temu), nadrabia grafiką, a szczególnie pamięcią (jej prędkość zupełnie nieprzydatna).
Ogólnie - kicha.
Ogólnie można porównać z Galaxy Ace 2, LG Optimus/Swift L7, Sony Xperia U. Wszystkie można dostać w podobnej cenie.
A ten? Na papierze wygląda pięknie: dual core, IPS, 16Gb pamięci, niezła bateria no i cena około 650zl.
http://www.ebellking.com/pipo-m3
A ten? Na papierze wygląda pięknie: dual core, IPS, 16Gb pamięci, niezła bateria no i cena około 650zl.
http://www.ebellking.com/pipo-m3
Również Rockchip - czyli słabszy, bez pełnego Androida (np. obsługi hosta USB), a na CM nie ma co liczyć, bo raczej zbyt popularny nie będzie.
Jedyny plus tym tabletów, to Mali400 MP4 (4-rordzeniowa grafika), no i ekran ma już minimalną dopuszczalną rozdzielczość.
Ogólnie nada się do oglądania filmów, internetu czy grania. Choć brak obsługi USB uniemożliwia korzystanie z padów, kierownic czy joystików.
Teraz pytanie do czego taki tablet ma służyć ??
filmy
gry
nawigacja
internet
czytanie e-booków
......
Potrzebuje sprytnej przeglądarki to przede wszystkim. Czasem obejrzę film w łóżku lub zagram w grę.
W komplecie jest przejściówka USB wiec powinno działać. Co to znaczy "pełny Android" tzn. ze ten jest wybrakowany?
p.s. zapomniałbym, ma być bezawaryjny i to jest priorytet!
Potrzebuje sprytnej przeglądarki to przede wszystkim. Czasem obejrzę film w łóżku lub zagram w grę.
W komplecie jest przejściówka USB wiec powinno działać. Co to znaczy "pełny Android" tzn. ze ten jest wybrakowany?
1) internet - czyli android max 4.0, ma 4.1 nie ma flasham tzn jest, ale nie oficjalny, poza tym przeglądarki rozpoznają wersję systemu i z automatu flash zablokowany.
2) Przejściówka usb - czyli kabel USB-OTG nie wystarczy do działania hosta USB, a dokładniej, host USB na androidzie działa na dwóch płaszczyznach - jądra i API systemu.
obsługa z poziomu jądra jest zamknięta i nie mamy żadnego wpływu jakie urządzenia działają, bo to producent urządzania wpisał do jądra systemu, jakie urządzenia będą działały i tylko z programami które producent dostarczył (wymagany dostęp do poziomu jądra - czyli uprawnienia roota).
Niestety jak na razie, Rockchip udziela jednoznacznej odpowiedzi, że nie przewidział API dla hosta USB w wersjach systemu pod swoje procesory.
Natomiast gdy jest obsługa hosta USB z poziomu API, to działają urządzenia jak na komputerze - wystarczy aplikacja (coś jak sterownik), aby z danego urządzenia można było korzystać na tablecie. Są już aplikacje do:
- obsługi aparatów Nikona, Canona, Sony
- niektórych drukarek
- joystików, padów, kierownic
- skanerów
- jak tablet nie ma BT, to można podłączyć BT
- GPS na USB
- i pewnie jeszcze coś by się znalazło.
Niestety bez wsparcia hosta USB w API systemu można podłączyć: klawiaturę, myszkę, niektóre modemy GSM, pendrive i niektóre dyski twarde, pod warunkiem jednej partycji i na tym koniec.
Dzisiaj w realu tablet goclever 7500 za tylko 149 pln :-)
Sapphiron
20-10-2012, 11:21
A ja jestem bardzo zadowolony z Manty MiD8 :)
nie zauważyłem zakłamań na kolorze, chodzi szybko i sprawnie, bateria trzyma długo i kosztował grosze;)
Rafał_Sz
22-10-2012, 18:59
nie zauważyłem zakłamań na kolorze
Żartujesz, prawda? :)
A ja jestem bardzo zadowolony z Manty MiD8 :)
nie zauważyłem zakłamań na kolorze, chodzi szybko i sprawnie, bateria trzyma długo i kosztował grosze;)
1) ciężko zobaczyć zakłamania w kolorze, jeśli widać tam tylko 3 kolory... Trochę przesadziłem, ale nie wiele brakuje. Piksele są tak duże, że zarówno kolor, jak i nasycenie jest słabe
2) chodzi szybko - w sumie to zależy jak szybko idzie użytkownik. MID 08 jest wolniejszy od mojego 2-letniego telefonu... osiągi są podobne z moim 4-ro letnim telefonem... HTC Dream/Era G1....
Sapphiron
22-10-2012, 20:51
1) ciężko zobaczyć zakłamania w kolorze, jeśli widać tam tylko 3 kolory... Trochę przesadziłem, ale nie wiele brakuje. Piksele są tak duże, że zarówno kolor, jak i nasycenie jest słabe
2) chodzi szybko - w sumie to zależy jak szybko idzie użytkownik. MID 08 jest wolniejszy od mojego 2-letniego telefonu... osiągi są podobne z moim 4-ro letnim telefonem... HTC Dream/Era G1....
1. Jeśli widzisz tam trzy kolory i duże pixele to chyba coś nie tak z egzemplarzem ;)
2. Tablet chodzi lekko wolniej na ICS niż NeoV ale i tak sporo szybciej niż wszelkie szajsungi typu Galaxy mini, Ace i im podobne ;)
jerryjola
03-11-2012, 11:47
Tak trochę kontynuując: Tracer Neo z RTV Euro AGD - promocja za 549 zł
Hej
Kupiłem tablet Samsung Tab 2 7.0 z andkiem 4.0.4, podobno 4.1 jest w drodze;)
Pytanie do znawców tematu jak do jasnej anielki uruchomic flash????
Rafał_Sz
06-11-2012, 16:56
Hej
Kupiłem tablet Samsung Tab 2 7.0 z andkiem 4.0.4, podobno 4.1 jest w drodze;)
Pytanie do znawców tematu jak do jasnej anielki uruchomic flash????
Nie da się, (http://www.komputerswiat.pl/nowosci/programy/2012/27/zadna-przegladarka-dla-nowego-androida-nie-obsluzy-flasha.aspx)bo się nie da. :) (http://www.benchmark.pl/aktualnosci/android-4-1-jelly-bean-bez-adobe-flash-system-wtyczka-zniknie-ze-sklepu-google-play.html)
Poszukaj starszej wersji Flash Playera, ogólnie kończą się czasy Flasha na Androida.
No właśnie szukałem po internecie od samego rana, jednak to nie moja wina:)
Hej
Kupiłem tablet Samsung Tab 2 7.0 z andkiem 4.0.4, podobno 4.1 jest w drodze;)
Pytanie do znawców tematu jak do jasnej anielki uruchomic flash????
Flash Player powinien być domyślnie zainstalowany. Jeśli nie ma, to poszukaj w Google Play: "Adobe Flash Player" - i tylko taki, bo inne to odtwarzacze plików flash, choć to nowy tablet i może być nie "autoryzowane" do pobrania Flasha.
Jak nie ma w markecie to, jest tu: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1770480
I ważne - jak będziesz miał Androida 4.1 - to nie będzie flasha w przeglądarkach.
Powód: Adobe przestało rozwijać Flasha i ostatni wspierany Andek to 4.0 (ICS). Można do 4.1 wgrać, ale przeglądarki i tak rozpoznają wersję systemu i same wyłączają obsługę Flasha na stronach.
Nie da się, (http://www.komputerswiat.pl/nowosci/programy/2012/27/zadna-przegladarka-dla-nowego-androida-nie-obsluzy-flasha.aspx)bo się nie da. :) (http://www.benchmark.pl/aktualnosci/android-4-1-jelly-bean-bez-adobe-flash-system-wtyczka-zniknie-ze-sklepu-google-play.html)
I bardzo dobrze... Ile ja się nawalczyłem z tym g... to moje.
No tak ja mam 4.0.4 wiec teoretycznie 4.0, powinno dzialac, flasha instalowalem od adobe wiec teoretycznie powinno dzialac!!!;)
Potwierdziliscie moje obawy, trudno obejde sie bez flasha, ale zawiedziony jestem:(;)
No tak ja mam 4.0.4 wiec teoretycznie 4.0, powinno dzialac, flasha instalowalem od adobe wiec teoretycznie powinno dzialac!!!;)
Potwierdziliscie moje obawy, trudno obejde sie bez flasha, ale zawiedziony jestem:(;)
Na 4.0 cały Flash działa. Możliwe, że masz wyłączoną obsługę flasha w przeglądarce, więc zobacz w jej ustawieniach.
(nie znam przeglądarki z Galaxy Tab).
Ewentualnie pobierz Operę Mobile lub Dolphin Browser - tam mogę na pamięć podać gdzie i jak się włącza obsługę Flash.
---
Opera:
mene (guzik "O" u góry po lewej) -> Ustawienia -> zaawansowane -> Adobe Flash
Dolphin:
menu -> Więcej -> Ustawienia -> zawartość -> Włącz Flash
i 3 opcje do wyboru:
- Always On - zawsze włączony
- On Demand - po naciśnięciu
- Off
No niestety, zainstalowalem opere i nie ma nawet takiej opcji, mam ikonke "ustawienia flash osobno i po "kliknieciu" mam wybor przegladarek, oczywiscie przegladarki odpalaja sie z takim "klockiem" adobe i nie dzialaja strony, widocznie 4.0.4 juz blokuje flasha;)
Zainstaluj to https://dl.dropbox.com/u/79048049/Adobe%20Flash%20Player%2011%2011.1.115.20.apk
Można do 4.1 wgrać, ale przeglądarki i tak rozpoznają wersję systemu i same wyłączają obsługę Flasha na stronach.
to teoria, a teraz praktyka: flash dziala na 4.1 w przegladarkach
Zainstaluj to https://dl.dropbox.com/u/79048049/Adobe%20Flash%20Player%2011%2011.1.115.20.apk
Dziala, mialem zainstalowana starsza wersje;)
to teoria, a teraz praktyka: flash dziala na 4.1 w przegladarkach
Mam nadzieje....;)
No niestety, zainstalowalem opere i nie ma nawet takiej opcji, mam ikonke "ustawienia flash osobno i po "kliknieciu" mam wybor przegladarek, oczywiscie przegladarki odpalaja sie z takim "klockiem" adobe i nie dzialaja strony, widocznie 4.0.4 juz blokuje flasha;)
4.0.4 nie blokuje flasha.
U mnie to wygląda tak:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://dl.dropbox.com/u/103388806/opera3.png)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://dl.dropbox.com/u/103388806/opera4.png)
Edit....
Czyli na darmo przekopywałem cały pokój za ładowarką do tabletu...
U mnie teraz tez tak wyglada;)
Przepraszam, ze tutaj smiece, ale mam kilkaset megabajtow PDFow z ksiazkami roznej masci....
Szukam dobrej darmowej apki na andka, ktora byscie polecili? Jest tego sporo, ale czytam, ze niektore instaluja sie ze smieciami:(
Ja używam Adobe Reader. Jakoś mi nie podeszły inne programy do przeglądania pdf.
Sapphiron
08-11-2012, 17:31
Ja używam Aldiko i się dobrze sprawdza
Adobe reader jakos do ksiazek mnie nie przekonuje......
Sprawdze tego Aldiko
Sapphiron
08-11-2012, 17:46
ja czytam w nim ebooki, epuby i pdfy. W tych pierwszych sobie dopasowujesz jasność, czcionkę, kolor i natężenie tła, w pdf niestety tak jak autor pdfa zapisał...
Do jasnej anielki!
Android!
Wczoraj bylo ok, wylaczylem tablet wieczorem i dzis po powrocie z pracy wlaczylem i zaczynam sobie grzebac w Google Play Store i co i nic.....wywala mi takie cos "blad podczas zakupu. [DF-BPA-10]" Co to jest, szukalem w google i znalazlem rozwiazania do DF-BPA-09 i DF-BPA-13......coz mam nadzieje, ze to jakas bzdura, ale naprawic nie umiem.....POMOCY!!!
Dobra, znalazlem na englickich forach.....jak by ktos mial problem to znajdzie odpowiedz tutaj (http://www.askmefast.com/What_does_code_DF_BPA10_MEANS-qna2977155.html);)
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.