PDA

Zobacz pełną wersję : Mam marzenie - Fujifilm FinePix X100



Strony : 1 2 3 4 [5]

waldek
12-06-2012, 10:01
Gdzie można kupić nowy aparat w cenie niższej niż 3600 zł ?
W Niemczech lub w Czechach ?
Interesują mnie tylko sklepy stacjonarne a nie wysyłkowa sprzedaż przez internet.
Będę wdzięczny za podpowiedź.
Pozdrawiam

Czy ktoś z koleżanek/kolegów z 3miasta posiada ten aparat ?
Chętnie umówiłbym się na wspólny plener.

gcw
12-06-2012, 13:25
Podobna prośba jak wyżej. Może ktoś z warszawy posiada to cudo i mógłby się umówić na wspólny plenerek?

lukaszD1x
12-06-2012, 16:38
a jakies propozycje co do miejsca pleneru w stolicy

Brazilianpitbull
12-06-2012, 22:23
Witajcie kochani,
wczoraj zrobiłem sobie prezent i nabyłem fufu x100,
zako****ąc w nim od pierwszego uścisku,
lecz dziś pojawiły się nade mną ciemne chmury i przez chwilowy brak nieuwagi i kontakt z poduszką która przesunęła moje cudeńko po parkiecie
na jego spodzie powstało kilka rys, orientuje się ktoś z Was jak można i czy wgl można pozbyć się jakoś tego dziadostwa...?
Byłbym bardzo wdzięczny za podopwiedzi...

P.S
tak wiem że zaryswoana obudowa nie wpływa na jakość zdjęć
i wgl nie ma się czym przejmować bo aparat się zużywa, no ale jednak taki incydent
następnego dnia strasznie mnie załamał i podkopał...

High_Noise
12-06-2012, 23:09
aparat bez rys to jak mezczyzna bez blizn - zaden z niego wojownik :)

Brazilianpitbull
12-06-2012, 23:10
to mój przeszedł inicjację bardzo szybko :)

High_Noise
12-06-2012, 23:20
no to sie tylko cieszyc - teraz nikt ci nie zarzuci ze kupiles go tylko zeby lsnil na polce :)

lepiej pomysl co by bylo jakby spadl na obiektyw i soczewka by pekla.

seler
20-06-2012, 09:37
Doszedł zamówiony NG1212 - jest idealnie skrojony pod X100, na luzie zmieści jeszcze dodatkowe aku.

Do mnie też przyszedł, na mój gust mógłby być jeszcze odrobinę mniejszy, zwłaszcza po grubości, ale jest super.
Świetne jest to że by założyć na pasek nie trzeba paska rozpinać bo szlufka torby jest na rzepy.

amatorek2
20-06-2012, 10:08
Mój pokrowiec ma co prawda ponad 50 lat, ale i tak jest the best. http://photopiotrka.blogspot.com/2011/05/pokrowiec-na-fuji-x100.html

tomek67
20-06-2012, 10:18
to mój przeszedł inicjację bardzo szybko :)
Kiedyś kupiłem Fuji F10 bodajże, wtedy był to supernowoczesny model.
Pierwszego dnia spadł mi na beton z około metra.
Mało zawału nie dostałem ;)
Ale skończyło się tylko na małym wgięciu obudowy.

mkoczkodaj
29-06-2012, 08:18
X100 staniał. nie wiem czy to nie jest pomyłka, ale korzystając z porównywarek cen w w dwóch sklepach cena jest 2499 :)

artful
29-06-2012, 09:13
X100 staniał. nie wiem czy to nie jest pomyłka, ale korzystając z porównywarek cen w w dwóch sklepach cena jest 2499 :)

sprawdźmy, złożyłem zamówienie:-)

qbic
29-06-2012, 09:32
Za taka cenę to naprawdę okazja :-)

mkoczkodaj
29-06-2012, 09:32
sprawdźmy, złożyłem zamówienie:-)

też złożyłem :D

P.R.P.
29-06-2012, 10:03
Wchodząc na stronę sklepu widzę, że jest dalej 3,5K. Nie bardzo wierzę, że staniał ot tak tysiąc zł.

artful
29-06-2012, 10:14
Wchodząc na stronę sklepu widzę, że jest dalej 3,5K. Nie bardzo wierzę, że staniał ot tak tysiąc zł.

poprawili, pewnie ktoś się machnął
było wcześniej 2499 (na tę kwotę złożyłem zamówienie), zmienili teraz na 3499:-)

mkoczkodaj
29-06-2012, 10:27
ktoś się machnął. właśnie dostałem maila z anulowaniem zamówienia.

danielo
01-07-2012, 22:51
ktoś się machnął. właśnie dostałem maila z anulowaniem zamówienia.

Nie mogą anulować, towar wystawiony za określoną cenę, jest oferta na tę cenę, w tym momencie sprzedany. Ja bym im wysłał kilka przepisów...

Michał M
01-07-2012, 23:24
Głośno ostatnio o takich praktykach sklepów, które w ten sposób pozycjonują swoje produkty w cenowarkach.

Motorniczy
02-07-2012, 00:07
to mój przeszedł inicjację bardzo szybko :)

to zapodaj jak blyskasz

mibartek
08-07-2012, 22:05
Pytanie do właścicieli X100
czy możliwe że zdjęcia z tej strony :
http://www.samhurdphotography.com/2011/gear-reviews/gear-review-still-on-the-honeymoon-but-im-in-love-with-my-fujifilm-x100
głównie te 2 :

http://www.samhurdphotography.com/wp-content/uploads/2011/04/storyboard-38.jpg

http://www.samhurdphotography.com/wp-content/uploads/2011/04/street-photography-with-x100.jpg

mają kolory prosto z aparatu (któraś z symulacji filmu) ?

High_Noise
08-07-2012, 22:12
Nie.

High_Noise
08-07-2012, 22:56
Teraz zerknalem na podana stronke - wystarczylo przeczytac poczatek...


-disclaimer-

i have processed these images using my normal work flow in lightroom. these are not straight out of camera. sorry if that pisses some of you off, but i wanted to see how the pictures looked after i do what i normally do to my shots. there are ump-teen other reviews that show off the brick wall, iso, sharpness, and color tests so just google to find them.

mibartek
10-07-2012, 22:32
Teraz zerknalem na podana stronke - wystarczylo przeczytac poczatek...

widziałem - ale np moim normalnym "workflow" w lightroom jest lekkie podbicie kontrastu, wyostrzenie i ewentualnie redukcja szumów. Kolorów nie ruszam i miałem małą nadzieje ze autor strony też tak robi ;)
dzięki jednak za szybką odpowiedź i zainteresowanie ;)

qbic
11-07-2012, 09:18
Gdyby domyślnie z aparatu wychodziły takie obrazki to byłoby naprawdę kiepsko ;-)

enco
12-07-2012, 09:49
Witam .
Orientuje sie ktoś jak z dostępnością x100 w Bydgoszcy.
Dziękuję z góry za wszelkie informacje.

papkorn
15-07-2012, 12:36
Czy ktoś może miał nieprzyjemność korzystania z serwisu Fuja? Rozwaliłem wczoraj wyświetlacz i się zastanawiam na ile mi go mogą zabrać...
Na szczęście jest EVF więc da się nawet tego używać. :D

qbic
15-07-2012, 14:08
A ja myślałem że mam pecha bo wczoraj rozwaliłem telefon :P

papkorn
16-07-2012, 12:29
Dobra, dowiedziałem się. Wymiana wyświetlacza to 434 PLN brutto. Czas oczekiwania na naprawę do 30 dni, ale jak mi Pani w FUJU powiedziała - robią to w kilka dni. :)
Ja nie wysyłam na razie, jest jeszcze elektroniczny w którym można latać po menu, no i zdjęcia przeglądać. Mam prawie analoga... :D

Brazilianpitbull
25-07-2012, 14:26
Papkorn, chciałbym mieć takie podejście jak Ty, raptem nauczyłem się żyć z gównianą jakościowo obudową, a Ty nie przejmujesz się rozwalonym ekranem! :D
Podziwiam :)

papkorn
25-07-2012, 18:42
Nie ma czego podziwiać. Zdjęcia robi dalej, a z racji tego, że nie zdążyłem kupić jeszcze dodatkowej baterii, jedna starcza mi na dłużej, bo nie oglądam co chwilę zdjęć. Jak gdzieś idę, jedno testowe jak są jakieś dziwne warunki, spoglądam w EVF, a później tryb analog. ;) Da się z tym żyć, i nie wiem czy to będę naprawiał... kolejna Leica M17 i pół wyjdzie właśnie bez wyświetlacza i będzie kosztować 40 tyś... a tu za ułamek kwoty. :D

Brazilianpitbull
25-07-2012, 21:41
Co do aku, kupiłem 2 sztuki z fotoenergi jakieś 25zł za sztukę i szczerze polecam, wystarczają może na krócej, natomiast szybciej się ładują i trzymają prąd, nie zauważyłem aby rozładowywały się same :)

maur
27-07-2012, 11:50
mam pytanie czy jest dedykowany soft który działa na Mac pod Lionem ?

mcl
28-07-2012, 18:22
czy ten aparat współpracuje z SB-800?

papkorn
29-07-2012, 13:44
mcl - działa, tryb M, bądź lampy TTL, a nawet poprzez fotocelę. ;)

PiterM
16-08-2012, 09:30
No i miałem o nim zapomnieć, i końcowo jakoś na początku lipca popełniłem go po raz trzeci. Tym razem sztuka z 2012 roku, czyli nie powinien robić problemów. Na razie jest wszystko idealnie. Kilka portretów z wakacyjnego wyjazdu, po prostu pstryki (JPEG, symulacja Velvia, lubię nasycone kolory - tak mam):


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/08/DSCF0658-2.jpg
źródło (http://makuch.eu/banica_2012_x100/content/images/large/DSCF0658.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/08/DSCF1011-2.jpg
źródło (http://makuch.eu/banica_2012_x100/content/images/large/DSCF1011.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/08/DSCF1228-2.jpg
źródło (http://makuch.eu/banica_2012_x100/content/images/large/DSCF1228.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/08/DSCF1686-2.jpg
źródło (http://makuch.eu/banica_2012_x100/content/images/large/DSCF1686.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/08/DSCF0790-2.jpg
źródło (http://makuch.eu/banica_2012_x100/content/images/large/DSCF0790.jpg)

P.R.P.
16-08-2012, 09:55
No i miałem o nim zapomnieć, i końcowo jakoś na początku lipca popełniłem go po raz trzeci.

Kusiciel.. ;) Mnie męczy czy by go sobie nie odkupić bo kasa jest.. Jak ten AF teraz działa, bo nie śledzę tych ich nowych firmware'ów i nie wiem?

gibber
16-08-2012, 10:05
Jest poprawa, ale głównie z racji nowszego firmware. X100 to jak do tej pory jedyny aparat jaki znam, który z puszki daje JPEGa którego nie trzeba kręcić.

jm
16-08-2012, 10:14
Kusiciel.. ;) Mnie męczy czy by go sobie nie odkupić bo kasa jest.. Jak ten AF teraz działa, bo nie śledzę tych ich nowych firmware'ów i nie wiem?

To samo mnie dręczy...

Czytam ogólne stwierdzenia, że nowy firmware poprawił AF, ale... jak bardzo? Jak skutecznie? Jak to działa w praktyce?
Przyznam, że bawiąc się chwilę tym aparatem w sklepie przeżyłam załamkę pracą AF, nie fotografuje sportu ani bardzo ruchliwych obiektów;) ale jednak ta ślamazarność była dołująca.
Czy jakiś właściciel egzemplarza z nowym firmware mógłby pokazać działanie AF, na przykład via youtube?

Druga wkurzająca dla mnie cecha x100 to duża minimalna odległość ostrzenia:( Rozumiem, że w tym aspekcie nic się nie zmieniło?:(

PiterM
16-08-2012, 10:21
AF - zmiana dramatyczna na plus, generalnie nie mam uwag do AF w tym aparacie. To nie jest aparat do sportu, a z reszta juz sobie swietnie radzi.

min. dystans ostrzenia - tez duza poprawa w stosunku do pierwszego firmware. Jak przestaje ostrzyc na OVF to jendym ruchem palca przechodzimy na EVF i juz ostrzy z bliska. Bez wchodzenia w tryb macro focus schodzi do ok. 40cm od obiektywu, tak na oko. W kazdym razie tez jest widoczna poprawa (poprzednio bylo na poziomie 60-70cm).

jm
16-08-2012, 10:23
AF - zmiana dramatyczna na plus, generalnie nie mam uwag do AF w tym aparacie. To nie jest aparat do sportu, a z reszta juz sobie swietnie radzi.

min. dystans ostrzenia - tez duza poprawa w stosunku do pierwszego firmware. Jak przestaje ostrzyc na OVF to jendym ruchem palca przechodzimy na EVF i juz ostrzy z bliska. Bez wchodzenia w tryb macro focus schodzi do ok. 40cm od obiektywu, tak na oko. W kazdym razie tez jest widoczna poprawa (poprzednio bylo na poziomie 60-70cm).


Jak miło to czytać!
Z co z czasem zapisu na kartę?
Sama tego nie byłam w stanie stwierdzić, ale czytuję narzekania....

gibber
16-08-2012, 10:25
Bez zmian, może min. szybciej. Sandisk 95MB/s. Jedyna różnica, że z szybszą kartą aparat szybciej wstaje z uśpienia i szybciej się uruchamia. Kuriozum.

jm
16-08-2012, 10:50
To inaczej - czy istnieje karta, na którą zapis jest na tyle żwawy, że przestaje się na to zwracać uwagę?
Chodzi o zdjęcia pojedyncze w jpg.

qbic
16-08-2012, 11:35
To chyba zależy od użytkownika, ja jakoś nie zwracam uwagi na zapis (RAW / karta SanDisk UHS-I).

P.R.P.
16-08-2012, 22:21
AF - zmiana dramatyczna na plus, generalnie nie mam uwag do AF w tym aparacie. To nie jest aparat do sportu, a z reszta juz sobie swietnie radzi.

min. dystans ostrzenia - tez duza poprawa w stosunku do pierwszego firmware. Jak przestaje ostrzyc na OVF to jendym ruchem palca przechodzimy na EVF i juz ostrzy z bliska. Bez wchodzenia w tryb macro focus schodzi do ok. 40cm od obiektywu, tak na oko. W kazdym razie tez jest widoczna poprawa (poprzednio bylo na poziomie 60-70cm).

Powiem krótko "A niech to cholera... ;)" teraz to już tym bardziej będę się głowił, myślał i męczył.. ;)

jm
16-08-2012, 22:24
A ja zapytam - czy kogoś z tu obecnych dotknął osobiście problem SAB?
Trochę niepokojąca ta usterka.

Staś
16-08-2012, 22:43
A ja zapytam - czy kogoś z tu obecnych dotknął osobiście problem SAB?
Trochę niepokojąca ta usterka.

Mnie jeszcze nie- kupowałem w b.r. w lutym
Chciałem wywołać zlepienie - wygrzewałem go na słońcu, na liczniku ma ok 2k i za cholerę nic.
Ale dla pocieszenia - ponoć ta dolegliwość ma być usuwana nawet po wygaśnięciu gwarancji

P.R.P.
17-08-2012, 05:54
A ja zapytam - czy kogoś z tu obecnych dotknął osobiście problem SAB?
Trochę niepokojąca ta usterka.

Mój przez bity rok, nawet nie zajęknął, sprawdzałem nie raz czy się domyka czy nie. Zero problemów. Więc można rzecz, że byłem szcześciarzem. W ogóle muszę przyznać, że chyba był to pierwszy cyfrowy aparat, który tak miło wspominam mimo iż parę krowiastych luster przez te kilka lat miałem.

amatorek2
17-08-2012, 07:57
Przez 16 miesięcy było ok i nagle pewnego dnia kaput. Zadzwoniłem do serwisu, na ich koszt wysłałem, dokładnie po tygodniu aparat był u mnie. O jakimkolwiek płaceniu nikt nawet nie wspomniał.

gibber
17-08-2012, 15:18
Przez 5 miesięcy do czasu sprzedaży nie udomowiłem SABa. Naprawiają to nawet po gwarancji, także spoko loko.

jm
17-08-2012, 22:48
Przez 5 miesięcy do czasu sprzedaży nie udomowiłem SABa. Naprawiają to nawet po gwarancji, także spoko loko.

Z ciekawości - dlaczego sprzedałeś?

I jeszcze kolejne pytanie - czy jest tu ktoś kto kupił, ale nie był w stanie się przekonać do ograniczenia do jednej ogniskowej?

gibber
19-08-2012, 14:00
Wolę jednak SLR z powodu większej elastyczności systemu.

wasilewk
19-08-2012, 14:02
Wolę jednak SLR z powodu większej elastyczności systemu.

A jak by tak X100 kupić jako dodatek do systemu ?

seler
19-08-2012, 15:44
A jak by tak X100 kupić jako dodatek do systemu ?


ja kupiłem i system stał się dodatkiem :)

wasilewk
19-08-2012, 15:47
ja kupiłem i system stał się dodatkiem :)

Tak też i ja myślę. Dlatego boję się go kupić, choć mnie baaardzo ciągnie.

Pzdr.

gibber
19-08-2012, 15:50
A jak by tak X100 kupić jako dodatek do systemu ?

Można, ale mi już szkoda keszu na eksperymenty.

MariuszJ
19-08-2012, 16:28
35mm jest najbardziej uniwersalną, ale i dla mnie najnudniejszą z możliwych ogniskową - ani z niej dynamiki szerokiego kąta, ani separacji GO z klasycznego, 50mm standardu (byłoby może fajnie, ale nie z APS-c i nie z f2). W pełni podzielam zdanie, że jak ma być uniwersalnie, to 35mm. Ale ja wolałbym chyba odważniejsze posunięcie - 28mm albo jasne 50mm.

Trochę więc tak jest, że dla mnie to również aparat idealny, którego (chyba) jednak nie kupię... ;)

pombar
28-08-2012, 09:11
Witam
Śledzę to forum od roku czasu i w końcu kupiłem Fuji X100. Miałem wątpliwości czy jest to dobry czas tuż przed Photokiną. Doszedłem jednak do wniosku, że tak to można czekać latami na idealny aparat. Zresztą o tym aparacie już chyba wszystko wiedziałem przed kupnem więc nie trzeba było czekać na recenzje ewentualnie nowego sprzętu od Fuji.
Co do samego aparatu i mnie to powiem, że jestem amatorem, laikiem i ignorantem :) Nigdy nie robiłem dużo zdjęć. 2 lata temu miałem D40 i był to jedyny sprzęt bardziej zaawansowany. Natomiast miałem marzenie i był nim Fuji x100 :)
Ze względu na brak kontaktu z zaawansowanymi lustrzankami przejście na X100 było bezbolesne, a nawet bardzo przyjemne. Aparat robi piękne zdjęcia, super ostre i ma w sobie ten unikalny klimat.
Sterowanie i obsługa jak dla mnie jest intuicyjna i bardzo prosta. Całym sercem mogę go każdemu polecić.
Poniżej kilka linków do moich fotek. Na razie 3 zdjęcia:
http://www.flickr.com/photos/66834378@N07/7875936730/
http://www.flickr.com/photos/66834378@N07/7875942796/
http://www.flickr.com/photos/66834378@N07/7875946516/

koniecpolska
28-08-2012, 12:20
http://www.flickr.com/photos/66834378@N07/7875942796/
Czy wizjer ma tak wielką paralaksę, że jest ciężko dobrze wykadrować?


PS
Zdjęcia robi fotograf, nie aparat.

artful
28-08-2012, 12:36
Czy wizjer ma tak wielką paralaksę, że jest ciężko dobrze wykadrować?

chyba źle sformułowałeś pytanie, bo skąd niby wiesz, czy nie taki akurat kolega chciał osiągnąć efekt?

pombar
28-08-2012, 13:27
Witam.
Dokładnie tak miało być :) To zdjęcie robiłem na EVF i nie było czasu na kadrowanie ponieważ robiłem to jak street photo z zaskoczenia :). Zresztą dla mnie jako osoby, która dopiero rozpoczyna przygodę z fotografią, łatwiej jest używać EVF z tego powodu, że od razu widzę jak będzie zdjęcie wyglądać przed naciśnięciem migawki. Co do OVF to rzeczywiście jest mała paralaksa i jeszcze do końca nie wiem jak dobrze wykadrować.
Poza tym jeżeli chodzi o zdjęcia wieczorne, przy słabyĶ świetle to naprawdę świetnie sobie radzi do iso3200.

koniecpolska
28-08-2012, 13:32
chyba źle sformułowałeś pytanie, bo skąd niby wiesz, czy nie taki akurat kolega chciał osiągnąć efekt?Efekt właśnie wydał mi się na tyle dziwny, że zapytałem.

pombar
28-08-2012, 13:45
Hmm proszę powiedz dlaczego dziwny. Każda nowa informacja na temat fotografowania będzie wielce przydatna.

Sent from my Lumia 800 using Board Express

tilt
28-08-2012, 13:47
Czy wizjer ma tak wielką paralaksę, że jest ciężko dobrze wykadrować?


PS
Zdjęcia robi fotograf, nie aparat.

Heh, tez bym tak kadrowal, ale ja jestem dziwny - np. pejzaze robie teleobiektywem :)

artful
29-08-2012, 08:35
Hmm proszę powiedz dlaczego dziwny. Każda nowa informacja na temat fotografowania będzie wielce przydatna.

Sent from my Lumia 800 using Board Express

Kolega Koniecpolska chciałby zapewne zobaczyć całe postacie...

koniecpolska
29-08-2012, 08:57
Kolega Koniecpolska chciałby zapewne zobaczyć całe postacie...... w sensie bez uciętych nóżek.
Domyślam się, że tematem głównym jest rozmowa trójki osób siedzących na sofie, kilkanaście procent kadru na górze nic nie wnosi, natomiast ucięte nogi od razu rzucają się w oczy.


Heh, tez bym tak kadrowal, ale ja jestem dziwny - np. pejzaze robie teleobiektywem A ja portrety robię UWA ... tylko co to ma do kompozycji kadru?

PS
Głowa pana z kadru dziwnie mi się pokrywa z centralnym polem AF :wink:

malkontent
29-08-2012, 09:23
ja kupiłem i system stał się dodatkiem :)

U mnie skończyło się tym, że system poszedł na sprzedaż.

seler
29-08-2012, 09:25
Ja wreszcie mogłem zabrać moje x100 na realizację zadania do którego głównie została zakupiona, tj. wyjazdy wspinaczkowe w góry, tak się sprawiła:
https://picasaweb.google.com/102008767067639635832/WilderKaiser2012#5778701807086606690

Jeszcze nie opanowałem wystarczająco workflow raf+aftershot więc nie zawsze kolor jest jak powinien ale jest dobrze, ogniskowa bardzo uniwersalna do tego typu zadania (choć brakło mi parę razy tele, ale i tak na wspinanie bym nie zabrał).

No i brat w końcu zrobił mi pasek nadgarstkowy, skórzany, pokażę wieczorem jak wyszło a wyszło świetnie.

marcus777
29-08-2012, 10:38
U mnie skończyło się tym, że system poszedł na sprzedaż.

można wiedzieć, co poszło pod młoteczek :) ?

stachmuszel
29-08-2012, 10:43
Ja wreszcie mogłem zabrać moje x100 na realizację zadania do którego głównie została zakupiona, tj. wyjazdy wspinaczkowe w góry, tak się sprawiła:
https://picasaweb.google.com/102008767067639635832/WilderKaiser2012#5778701807086606690

Jeszcze nie opanowałem wystarczająco workflow raf+aftershot więc nie zawsze kolor jest jak powinien ale jest dobrze, ogniskowa bardzo uniwersalna do tego typu zadania (choć brakło mi parę razy tele, ale i tak na wspinanie bym nie zabrał).

No i brat w końcu zrobił mi pasek nadgarstkowy, skórzany, pokażę wieczorem jak wyszło a wyszło świetnie.

Piękne widoki, piękne fotki. Chylę czoła przed Tobą. Łażę po górach ale nie tak wyczynowo. Nie wlazł bym tam napewno:-)
Pokaż ten pasek nadgarstkowy, bo ja mam ten sam problem z mniejszym braciszkiem X100 czyli x10. Będę wdzięczny.

malkontent
29-08-2012, 10:46
można wiedzieć, co poszło pod młoteczek :) ?

Nie Nikon :-)

Canon 50D + 17-40 4.0L, 70-200 4.0L 580EX II, statyw Slik 300 DX, plecak Lowepro i drobiazgi systemowe.
Przez 3 miesiące od zakupu X100 nie zrobiłem żadnego zdjęcia Canonem. Całość kupił szwagier, tak więc sprzęt jakby coś mogę pożyczyć, ale jakoś mnie nie ciągnie.
Jpg z puszki jest lepszy w X100 niż w Canonie. RAW - jeszcze nie znalazłem sposobu aby wyglądał tak dobrze jak jpg z puszki, walczę z Lightroomem i programem Fuji (nie pamiętam nazwy, jest na domowym kompie).

marcus777
29-08-2012, 10:55
Nie Nikon :-)

Canon 50D + 17-40 4.0L, 70-200 4.0L 580EX II, statyw Slik 300 DX, plecak Lowepro i drobiazgi systemowe.



o qwa...nieźle :D Też miałem jakiś czas temu kupować ( k-5, 7d a potem 5dm2/ d700 + jakiegoś zooma f4.0 + 2 stałki) a skończy się na 100% na jakimś bezlusterkowcu) Ciekawy wątek na temat przesiadki z FF do OM-D: http://forums.dpreview.com/forums/readflat.asp?forum=1041&message=42298303&changemode=1

W sumie dobrze Kolega zrobił. x100 bardzo dobre narzędzie ! a nie cegły w torbie ;)

jm
29-08-2012, 10:56
Co zrobić, żeby nie widzieć tego wątku?;)
Bo jak widzę, to czytam, a jak czytam i oglądam, to mnie kusi...

seler
29-08-2012, 12:00
Co zrobić, żeby nie widzieć tego wątku?;)
Bo jak widzę, to czytam, a jak czytam i oglądam, to mnie kusi...


a ja sobie tak myślę że jak x-e1 będzie mniejsze i tańsze od x-pro1 to może mnie skusić :)

PiterM
30-08-2012, 00:13
Pani dr filozofii (właśnie pisze ksiażke, która w dużej mierze traktuje o tym panu ze zdjęcia, stąd taki właśnie pomysł).


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/08/DSCF2189_Edit-3.jpg
źródło (http://makuch.eu/kasia_dlr/content/images/large/DSCF2189_Edit.jpg)

X100, aparat kompaktowy :D

malkontent
06-09-2012, 11:26
Mój X100 wylądował w serwisie, ostatniego dnia wakacji przestała działać zasłonka w wizjerze.
Przy fotografowaniu w trybie makro, przy korzystaniu z wizjera cyfrowego był podwójny obraz - widziałem to co przez wizjer optyczny i to co wyświetla cyfrowy. Upierdliwe, aparat jest już w serwisie i zobaczymy co powiedzą i w ogóle jak działa serwis. Aparat na gwarancji, kupiony na początku czerwca.

seler
08-09-2012, 13:19
moja x100 z paskiem wykonanym przez brata młodszego:


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/09/34si8lf-1.jpg
źródło (http://i46.tinypic.com/34si8lf.jpg)

epicure
08-09-2012, 15:28
moja x100 z paskiem wykonanym przez brata młodszego:

Wiesz może, gdzie można kupić taki pasek? Nie musi być skórzany, byle tylko był porządnie wykonany, bo jak na razie znajduję tylko kiepskiej jakości paski do kluczy i ewentualnie do kompaktów, przypominające sznurówkę z trampka.

stachmuszel
08-09-2012, 18:11
Wiesz może, gdzie można kupić taki pasek? Nie musi być skórzany, byle tylko był porządnie wykonany, bo jak na razie znajduję tylko kiepskiej jakości paski do kluczy i ewentualnie do kompaktów, przypominające sznurówkę z trampka.

Podpisuję się pod prośbą, również potrzebuję takowy do mojego x10.

seler
08-09-2012, 19:59
Podpisuję się pod prośbą, również potrzebuję takowy do mojego x10.

może jak Młody wróci z poligonu to go namówię na zlecenie zbiorowe jakby się kilka sztuk uzbierało. To jest porządna rzemieślnicza robota, Młody się lubuje bawić w takie rzeczy

bebzun
08-09-2012, 20:56
Jest w Warszawie Pan który takie paski robi sam (koszt 50 zł). Przekrój rzemienia okrągły lub prostokątny. Jeżeli chodzi o wytrzymałośc to prędzej rękę urwie niż pasek pęknie. Jak ktoś chce nr tel. to proszę o kontakt na priv.

BugsBunny
11-09-2012, 09:17
Fajna ta zabawka, strasznie fajna, szkoda że taka droga. Jako zastępstwo systemu dla mnie się nie nada - nie jestem w stanie sobie wmówić że obiektywem 35mm zrobię wszystko to co chcę i potrzebuję :(. Nie mogli tam chociaż niedużego zooma wsadzić?

Na razie kupiłem sobie X10 - bardziej przystępny cenowo, a obrazek z tego maleństwa też jest niczego sobie.

Brazilianpitbull
11-09-2012, 22:19
Albo rybki, albo akwarium, nie można mieć wszystkiego, byłoby to mniej opłacalne :)
Jako zastępstwo dla systemu nie,
natomiast jako uzupełnienie jak najbardziej, wiem z autopsji :)

WojtehP
17-09-2012, 09:25
Witam .... Fuji x100 to nie zabawka .. miałem teraz ja jako jedyne body cyfrowe w Afryce ... przemierzyłem sporo kilometrów po piaskach ... Zeiss Ikon (analogowy) padł bezpowrotnie - tak stwierdzili w zeiss servis. X100 wypadł znakomicie - jego obrazek i użyteczność - jak dla mnie super - a tryb wyłączone wszystkie dźwięki najlepszy pomysł na świecie. Jedyny minus w tak nasłonecznionym kraju to przy f2 tylko 1/1000. Dał rade przy upale około 50 st. Celsjusza w cieniu - co prawda ze 2 razy zablokowała się kurtynka od wizjera ... ale może to piasek, a raczej pył (maka) która jest na Saharze.

Jeśli ktoś wylicza wady tego aparatu powinien może go do reki włożyć i zrobić to do czego jest przeznaczony - fotografia street czy podróżnicza. Jeśli jakieś pytania się zrodziły - proszę pytajcie.


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.wojteh.com/wp-content/gallery/tunezja2012/dscf1779-3.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.wojteh.com/wp-content/gallery/tunezja2012/dscf1537.jpg)

P.R.P.
25-09-2012, 11:20
Ja poproszę tylko o . . . .jeszcze więcej zdjęć. :mrgreen: Odkąd nie mam x100 to brakuje mi go czasami jak diabli.. No nic, może za jakiś czas znowu będzie mój. ;)

gibber
25-09-2012, 11:40
Więceeej zdjęć! Zapowiada się ciekawie.

WojtehP
26-09-2012, 15:22
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.wojteh.com/wp-content/gallery/afryka2012/dscf1892.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.wojteh.com/wp-content/gallery/afryka2012/dscf1225.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.wojteh.com/wp-content/gallery/afryka2012/dscf0876.jpg)


sprzedałem X100 i zakupiłem x-pro1 ....

montini
26-09-2012, 15:56
sprzedałem X100 i zakupiłem x-pro1 ....

ze czym to x-pro1?

WojtehP
26-09-2012, 19:51
z 18 i 35 oraz przejściówka na M i M42 i oryginalny pokrowec - bo jest super ...

ma mi zastąpić w moich wyprawach d700 który jest zbyt "nachalny" zbyt "turystyczny" - w x100 brakowało mi tej 1/4000 na f2

i jeszcze jedna uwaga - jeśli wyłączy się tryb oszczędzania baterii - AF jest zdecydowanie szybszy

qbic
26-09-2012, 20:01
w x100 brakowało mi tej 1/4000 na f2


Wbudowany ND powinien wystarczyć.

WojtehP
26-09-2012, 20:55
używałeś ??? jak dla mnie masakra - testowałem przed wyjazdem - stwierdziłem ze mam analogowy Zeiss Ikon i filmy iso50 wiec sobie poradzę - to miał być podstawowy aparat - a Zeiss po 2 dniach umarł z gorąca ( W Zeiss ikon - nie potrafią go naprawić - ale dobrze ze miałem go na gwarancji i za niewielka opłatę dostanę nowego) i x100 stał się jedynym działającym - iPhone się gotował i wyświetlał info z żółtym trójkątem ze mam go ochłodzić. X100 ma fajny obrazek - ale ten filtr to zdjęcia jak ze starego telefonu. Masakra przynajmniej w moim przepadku ...

qbic
26-09-2012, 20:58
Ja używam często (przynajmniej w dzień), nie zauważyłem efektu telefonicznego.

WojtehP
26-09-2012, 21:07
no ja może miałem coś nie tak ... ale gołym okiem było widać spadek ostrości

m_cudny
01-10-2012, 01:50
Czy Fuji X100 ma wbudowaną redukcję drgań?

qbic
01-10-2012, 09:20
Czy Fuji X100 ma wbudowaną redukcję drgań?

Mechanicznej brak.

koniecpolska
01-10-2012, 10:34
http://www.wojteh.com/wp-content/gallery/afryka2012/dscf1892.jpg

http://www.wojteh.com/wp-content/gallery/afryka2012/dscf1225.jpg

http://www.wojteh.com/wp-content/gallery/afryka2012/dscf0876.jpg


sprzedałem X100 i zakupiłem x-pro1 ....Nie mam nic do zdjęć, ale identyczne można by zrobić kompaktem typu LX5, XZ-1, EX-1 .....

ranbir kapoor
01-10-2012, 10:59
powiem wiecej, identyczne mozna by zrobic d600,d800 i d4

qbic
01-10-2012, 11:20
koniecrozum się aktywował

catintheflat
01-10-2012, 21:34
powiem wiecej, identyczne mozna by zrobic d600,d800 i d4

A jakby się postarał to i Smieną by wyszło...

sv
01-10-2012, 23:11
Nie mam nic do zdjęć, ale identyczne można by zrobić kompaktem typu LX5, XZ-1, EX-1 .....

to trzeba było pojechać i zrobić zrobić. Kupiłbyś sobie wreszcie jakiś przyzwoity aparat a tego LX5 oddaj do Caritasu, albo dziecku do zabawy...

koniecpolska
02-10-2012, 09:50
to trzeba było pojechać i zrobić zrobić. Kupiłbyś sobie wreszcie jakiś przyzwoity aparat a tego LX5 oddaj do Caritasu, albo dziecku do zabawy...Widzisz kolego, ja używam aparatu do robienia zdjęć, a nie do zadawania szpanu na deptaku czy epatowania na forum.

WojtehP
02-10-2012, 10:12
noooo ja byłem w takim fajnym miejscu - na piersiach miałem aparata ... a cropkę czerwonym mazakiem dowaliłem - z daleka nie widać ze to fujek - tam mi zazdrościli chłopaki ze hoho :)

hahahahahahaha

muszę poszukać na ebay czy takie cropki sprzdawaja w większych opakowaniach ....

catintheflat
02-10-2012, 11:10
Tak, bo akurat wszyscy na ulicy od razu widzą i to wiedzą, że to Fuji X100. 99% jak go widzi to raczej się zastanawia "gdzie ten dinozaur przespał cyfrówki, że cały czas robi zdjęcia Zenitem" :P

koniecpolska
02-10-2012, 11:38
Tak, bo akurat wszyscy na ulicy od razu widzą i to wiedzą, że to Fuji X100. 99% jak go widzi to raczej się zastanawia "gdzie ten dinozaur przespał cyfrówki, że cały czas robi zdjęcia Zenitem" :PPodałem dwie alternatywy. Ty łapiesz się więc na tą drugą.

qbic
02-10-2012, 11:49
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://cdn.memegenerator.net/instances/400x/27690907.jpg)

catintheflat
02-10-2012, 12:05
Podałem dwie alternatywy. Ty łapiesz się więc na tą drugą.

Kiedy ja nie mam X100....

koniecpolska
02-10-2012, 12:24
Kiedy ja nie mam X100....Znam takich co potrafią nawet NEX-7 epatować :wink: Wiec opcja dwa dalej w mocy ...

catintheflat
02-10-2012, 12:30
Ja znam takich co nawet LX 5 epatują w na każdym forum foto w co drugim wątku ;-)

koniecpolska
02-10-2012, 12:49
Ja znam takich co nawet LX 5 epatują w na każdym forum foto w co drugim wątku ;-)Nie rozróżniasz pojęć.

catintheflat
02-10-2012, 12:59
Nie rozróżniasz pojęć.

Ja wiem, że Twój LX 5 jest ponadczasowy niczym Leica ale już od co najmniej 2 lat masz tą samą marketingową gadkę i cokolwiek nowego się pojawi i tak nie ma nawet co startować do Twojego LX 5 czy innego Olympusa jakiego tam posiadasz. Już raz na KKM wpadłeś gdzie wyszło na jaw, że masz rozdwojenie jaźni bo tam pisałeś co innego i tutaj co innego ale jak widać trollowanie weszło Ci w krew(a być może i w do portfela) i nie dajesz za wygraną.

Często podajesz argumenty tak bzdurne, że aż się odechciewa czytać np to.


Nie mam nic do zdjęć, ale identyczne można by zrobić kompaktem typu LX5, XZ-1, EX-1 .....

sv
02-10-2012, 13:20
Widzisz kolego, ja używam aparatu do robienia zdjęć, ...

Zapomniałeś dodać: u cioci na imieninach...

koniecpolska
02-10-2012, 14:10
Zapomniałeś dodać: u cioci na imieninach...Jasne, że zapomniałem, bo do utrwalania tubylców i widoczków z dalszych i bliższych wojaży używam wyłącznie D4 i 1Ds, no czasami może X-Pro ale tylko ze szkłami z f=1.4 .....


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://i.minus.com/iyRYUoUFBdzaz.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://i.minus.com/i1QUeNcZz2fca.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://i.minus.com/iB1P9cRVigT7V.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://i.minus.com/ibxotG5Wzt44Jz.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://i.minus.com/ibgNWmEW5Jrkw3.jpg)

gavin
02-10-2012, 14:26
Do takich zdjęć nie potrzeba Nexa czy Lx5 wystarczy telefon ;)

koniecpolska
02-10-2012, 14:33
Do takich zdjęć nie potrzeba Nexa czy Lx5 wystarczy telefon ;)Dokładnie, tu zaczęłą się dyskusja http://forum.nikoniarze.pl/showpost.php?p=2925957&postcount=1087

WojtehP
02-10-2012, 18:10
lekuchno inne są te moje zdjęcia ... ale ja pewnie źle patrzę ....

ranbir kapoor
02-10-2012, 18:28
Tez zle pacze

doktor
02-10-2012, 19:07
ale ja pewnie źle patrzę ....

Tez zle pacze

Do doktora musicie iść. Od oczów.

wpkx
02-10-2012, 19:09
Najlepiej na sam koniec Polski. ;)

koniecpolska
02-10-2012, 20:43
lekuchno inne są te moje zdjęcia ... ale ja pewnie źle patrzę ....Jeśli lekuchno wydałeś na sprzęt kilka razy więcej niż kosztuje LX5, to nie ma siły fotki muszą, choćby nie wiem co, lekuchno lepiej wyglądać ... :wink: Tak mniej więcej na tej samej zasadzie, co fotki z M9 i obiektywu za 50 000zł muszą, choćby nie wiem co, lekuchno lepiej wyglądać niż ze starego C5D i obiektywu za kilka tysięcy zł ... :wink: Po prostu lekuchno nie ma siły.

catintheflat
02-10-2012, 20:54
Jeśli lekuchno wydałeś na sprzęt kilka razy więcej niż kosztuje LX5, to nie ma siły fotki muszą, choćby nie wiem co, lekuchno lepiej wyglądać ... :wink: Tak mniej więcej na tej samej zasadzie, co fotki z M9 i obiektywu za 50 000zł muszą, choćby nie wiem co, lekuchno lepiej wyglądać niż ze starego C5D i obiektywu za kilka tysięcy zł ... :wink: Po prostu lekuchno nie ma siły.

Chyba lekuchno się mylisz

ranbir kapoor
02-10-2012, 20:57
chyba troche wiecej niz lekuchno

jak rozumiem odnosimy sie do tych zdjec szaro-bialo-bialo-szarych z konca polski

m_cudny
02-10-2012, 21:15
Z innej beczki:
Jak wygląda sprawa opóźnienia migawki?

spiritwood
02-10-2012, 21:22
W LX5 jest szybsza.

doktor
02-10-2012, 21:39
Widzę, że nie tylko od oczów doktor będzie potrzebny.

m_cudny
02-10-2012, 22:27
W LX5 jest szybsza.

Ale LX 5 mnie absolutnie nie interesuje... i dobrze mi z tym ;)
Czy ktoś zna odpowiedź na moje pytanie?

spiritwood
02-10-2012, 22:29
Wiem. Mnie LX5 tez nie interesuje wcale (szczerze przyznam, że X100 też nie :-P). To byla 'wrzutka' a propos poprzednich postów. Wybacz.
Jak jest z lagiem w X100 będzie wiedział WojtehP.

m_cudny
02-10-2012, 22:33
Wybaczam :)

WojtehP
02-10-2012, 23:07
Tak naprawdę nie wiem .... Działał .... ustawialem ostrość parametry i robiłem zdjęcie - nie zastanawiam się nad pirdolami ... W mojej fotografii której sample zamieścilem nie ma to znaczenia - dodam ze raczej nie pamietam bym miał nieostre zdjęcie jakieś czy jakoś strasznie duży był lag ... Powiem bardzo dyplomatycznie : lag był odpowiedni

WojtehP
18-10-2012, 18:33
dziś dostałem zaproszenie na warsztaty z Fuji Polska do Poznania :) - wysłałem zdjęcia z X100 z Afryki ....

wpkx
18-10-2012, 20:24
Warsztaty? Chcą, żebyś pomógł im przy naprawie. ;)

WojtehP
18-10-2012, 20:42
No tak ... Trzeba coś w końcu zrobić z tym AF - muszę ich nauczyć ze manualne ostrzenie jest najlepsze

wpkx
18-10-2012, 20:55
Nie zapomnij ostrzałki, np. marki Fiskars.
A tak na poważnie to w X100 nie ma manualnego ostrzenia. Jest tylko focus by wire.

ranbir kapoor
18-10-2012, 21:07
tak na powaznie to bravo Wojtku
bo chyba nie ma juz na tym forum ludzi ktorzy sa zdolni to powiedziec

doktor
18-10-2012, 22:00
Jak nie ma?
Brawo Wojtku!
Proszzzz.

wpkx
18-10-2012, 22:02
Nie liczy się. Tyś nie ludź jeno doktor.

doktor
18-10-2012, 22:04
Rasiści!

matys
18-10-2012, 22:10
Zagadaliście kolegę... dajcie mu szansę w tym wątku na dłuższą chwilę, bo znowu wróci do wątku nexa, nam uświadamiać wyższość swojego dziada nad naszymi...

WojtehP
18-10-2012, 22:11
dzięki Mario ... wiesz ze to dzięki Twoim wskazówkom zdjęcia moje są lepsze ....

wpkx
18-10-2012, 22:12
dzięki Mario ... wiesz ze to dzięki Twoim wskazówkom zadęcia moje są lepsze ....

Ale Mario ma większe zadęcie. :D

WojtehP
18-10-2012, 22:17
Mario ma wszystko większe :)

ranbir kapoor
18-10-2012, 23:02
aparat mam malutki

spiritwood
19-10-2012, 07:29
Gratulacje! Ale to już wiesz ;)

qbic
19-10-2012, 16:40
Więcej fotek!

MariuszJ
19-10-2012, 17:07
Więcej fotek!

Aby nie futerałów...

witold68
19-10-2012, 17:22
Więcej fotek!


Aby nie futerałów...

....Więcej fotek !!!

MariuszJ
19-10-2012, 17:29
....Więcej fotek !!!

Chciało by się powiedzieć - nie-futerały, to wątek obok...

flashmen
20-10-2012, 09:01
http://fotozakupy.pl/aparat-kompaktowy/fujifilm-x100-le-specjalna-edycja-z-unikalnym-numerem,16659s
rozumiem, ze w tym przypadku za ten unikalny numer placimy ~1000zl?

matys
20-10-2012, 09:44
Nieźle... w urzędzie przy rejestracji samochodu płacisz extra 1000 pln (tak było kiedyś) ale masz do dyspozycji 6 liter do wyboru hehe...
Tutaj nic poza numerem i dopiskiem LE... to się nazywa marketing...

ranbir kapoor
20-10-2012, 09:55
Tutaj nic poza numerem i dopiskiem LE... to się nazywa marketing...

za czarny kolor, etui i specjalne opakowanie

matys
20-10-2012, 12:05
A widzisz, tyle że w opisie wpisany jest też unikalny numer...o czarnym kolorze zapomniałem...

sprocket
25-10-2012, 02:52
Przycichlo cos :)
Moze ktos oswiecic starego analogowca :) jak dziala funkcja podswietl ton, przyciemnij ton ?:)

qbic
25-10-2012, 09:25
Dziwne tłumaczenie, gdzie to jest w menu?

P.R.P.
25-10-2012, 09:30
Przycichlo cos :)
Moze ktos oswiecic starego analogowca :) jak dziala funkcja podswietl ton, przyciemnij ton ?:)

To taki trochę highlights/shadow. Działa fajnie. Często używałem. Dosyć naturalnie wyrównuje cienie i światła.

P.R.P.
25-10-2012, 09:37
Nie mam innego lepszego przykładu (akurat te dwa mi zostały na dysku, reszta usunięta), ale ogólnie wygląda to z grubsza tak, że można wyciągnąć cienie, nie ruszając świateł i odwrotnie itp.

przed

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://4.bp.blogspot.com/-ts_1uAyyqDA/UIjrkF4ZcUI/AAAAAAAATdk/p8kER0jFCrc/s1600/DSCF8369.jpg)

po ustawieniu funkcji (światła zachowane)

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://4.bp.blogspot.com/-nfomg7zHHYI/UIjrlWKh7BI/AAAAAAAATdo/D9SPl7ssOzI/s1600/DSCF8405.jpg)

sprocket
25-10-2012, 23:31
Dziwne tłumaczenie, gdzie to jest w menu?

Po ustawieniu na Polski dokladnie tak jest w menu, dzieki za pokaz na zdjeciu.

qbic
25-10-2012, 23:44
Chodziło mi o pozycje w menu bo nigdy nie używam w urządzeniach PL, nieistotne.

Paweł M
23-07-2013, 20:53
Ktoś korzysta z pokrowca JJC? Warto kupić, czy odpuścić?

Aparat przewraca się czasami w torbie i chętnie bym go jakoś zabezpieczył choćby takim pokrowcem

Brazilianpitbull
21-11-2013, 15:05
Koledzy, sprawa trochę dziwna ale mam prośbę.
Potrzebuję kogoś kto posiada x100 z serii 21 - 24
więcej info na priv.

P.S. To dosyć ważne!