Zobacz pełną wersję : Mam marzenie - Fujifilm FinePix X100
Grygolas
12-03-2012, 11:22
Gdzie X100 można obejrzeć/pomacać w Poznaniu?
Gdzie X100 można obejrzeć/pomacać w Poznaniu?
Jeszcze tydzień temu był w gablocie w MediaMarkt w M1 na Szwajcarskiej.
Gdzie X100 można obejrzeć/pomacać w Poznaniu?
W MM w King Crossie też jest.
Grygolas
12-03-2012, 22:57
senx
FW 1.20
http://www.fujifilm.com/support/digital_cameras/software/firmware/x/finepix_x100/index.html
He, ubiegłeś mnie dosłownie 3 minutki. :D Właśnie się ściąga, zobaczymy jak chodzi na nowym . ;)
ok, no więc pierwsze wrażenie jest takie (subiektywne wrażenie), że AF przyśpieszył! Jest ISO i Auto iso razem pod FN lub RAW do ustawienia. :D To mi już wystarczy! :)
Szkoda że nie da się używać ND podczas filmowania, nie można mieć wszystkiego....
Dobre jest że filtr ND na skrócie włącza się 1nym wciśnięciem, a nie jak wcześniej ND menu, OK.
To fakt, szybciej można ustawić ND = na +. Wracając do przycisku Raw to fajnie i nie fajnie, bo jednak chciałoby się mieć przytrzymując dłużej możliwość wyboru iso albo samo raw lub jpg, np szybki klik- iso, przytrzymanie wybór raw lub jpg. Ogólnie mam raf+fine, ale czasem wystarczy mi na szybko jpg i wtedy szybki klik lub przytrzymanie ułatwiłoby pracę, a teraz jest albo przycisk raw, albo inna funkcja. Ok, i tak jest lepiej. Oby do przodu.
"af is greatly improved in low light. camera performs faster. thanks fuji!" z forum fuji - i tu się zgodzę, jest poprawa w kiepskim świetle.
Adam Trzcionka
24-03-2012, 14:16
ktoś z Krakowa ma?
ktoś z Krakowa ma?
Ma.
Jeżeli chodzi o sklepy to widziałem też jakiś czas temu w Saturnie/GK
Adam Trzcionka
26-03-2012, 22:46
dzięki uprzejmości qbic'a miałem przyjemność zaprzyjaźnić się przez kilka godzin z x100. świetny aparat: niewielki, piękny, sprawny, wizjer fantastyczny, a po latach bojów z 5d nie mam żadnych problemów z af, bezlagowo, z idealną ogniskową i wspaniałym obrazkiem spokojnie do iso 3200. zamawiam. i podpytuję: czy jeśli skórzane etui, to tylko oryginał, czy jest coś dobrego w zastępstwie.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img40.imageshack.us/img40/778/mikaz.jpg)
dzięki uprzejmości qbic'a miałem przyjemność zaprzyjaźnić się przez kilka godzin z x100. świetny aparat: niewielki, piękny, sprawny, wizjer fantastyczny, a po latach bojów z 5d nie mam żadnych problemów z af, bezlagowo, z idealną ogniskową i wspaniałym obrazkiem spokojnie do iso 3200. zamawiam. i podpytuję: czy jeśli skórzane etui, to tylko oryginał, czy jest coś dobrego w zastępstwie.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img40.imageshack.us/img40/778/mikaz.jpg)
Nie mam porównania ale mam oryginalne etui i jest świetne. Wygodne i naprawdę dobrze wykonane. Ale też znawcą wielkim nie jestem. ;) A sam fujik jest naprawdę fajnym aparacikiem na codzień. Witamy w gronie zadowolonych właścicieli. ;)
Wysłane z mojego GT-N7000 za pomocą Tapatalk
ja go wsadziłem w futerał z zorki1:-) pasuje idealnie po kilku drobnych przeróbkach. za 15 dolarów kupiłem.
amatorek2
27-03-2012, 07:21
Nie wiem czy to się otworzy, ale dałem tu dość dokładny opis adaptacji pokrowca z Zorki 1
http://www.photopiotrka.blogspot.com/2011/05/pokrowiec-na-fuji-x100.html
tomek...
27-03-2012, 09:31
dzięki uprzejmości qbic'a miałem przyjemność zaprzyjaźnić się przez kilka godzin z x100. świetny aparat: niewielki, piękny, sprawny, wizjer fantastyczny, a po latach bojów z 5d nie mam żadnych problemów z af, bezlagowo, z idealną ogniskową i wspaniałym obrazkiem spokojnie do iso 3200. zamawiam. i podpytuję: czy jeśli skórzane etui, to tylko oryginał, czy jest coś dobrego w zastępstwie.
Witaj
Ja kupiłem tu:
http://www.ebay.com/itm/180704095522
Pasuje bardzo dobrze, na obiektyw ma akurat tyle zapasu, że mogę założyć adapter filtra i filtr UV, dekielek już nie wchodzi. Oczywiście z oryginalnym deklem jest idealnie. Przyszło piorunem w parę dni.
Jedyny minus - to strasznie śmierdziało na początek. Jak parę dni poleżało to wywietrzało, ale nadal minimalnie czuć.
Od razu zaznaczę, że nie mam porównania do oryginalnego.
Natomiast polecam osłonę ACMAXX na ekran dedykowaną do X100, też do dostania na ebayu
Pozdrawiam
Tomek
ranbir kapoor
27-03-2012, 14:34
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img40.imageshack.us/img40/778/mikaz.jpg)
to ty nie jestes 60latkiem z wasem?!
to ty nie jestes 60latkiem z wasem?!
:D Dobre! :D
Wysłane z mojego GT-N7000 za pomocą Tapatalk
Adam Trzcionka
27-03-2012, 15:59
to ty nie jestes 60latkiem z wasem?!
byłem. aż mnie zainspirował Krzysiek Ibisz ;)
amatorek2
27-03-2012, 17:37
Adaś ja tam się na tym zbytnio nie znam, ale jak dla mnie to zdjęcie wali na kolana.
Adam Trzcionka
30-03-2012, 22:38
po dwóch dniach mogę powiedzieć: aparat obowiązkowy, nie rozstajemy się. mała rzecz, wielkie możliwości
t 1/20 iso 3200
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/03/lajtmika-1.jpg
źródło (http://www.adamtrzcionka.pl/2009/lajtmika.jpg)
dzień, za dniem - kobył d3 i 5d nie chciało mi się ruszać z toreb. fuji sobie leży, zawsze pod ręką, najczęściej w ręce :)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/03/fuji1-1.jpg
źródło (http://www.adamtrzcionka.pl/2009/fuji1.jpg)
Miałem już napisać "Czekamy na zdjęcia, Adam", ale po cichu czułem, że wrzucisz coś. :)) Więcej prosimy. :D
P.S. Futerałek zakupiony widzę, jaki w końcu, oryginał czy inny ciekawy? ;)
Adam Trzcionka
30-03-2012, 22:49
zakupiony. oryginał, miesięczny, w doskonałej cenie :)
No i git majonez. :) To teraz dawaj foty. :D Od siebie mogę powiedzieć, że d700 i kilogramy częściej w torbie leżą (woły robocze) a na co dzień również fujik jest moim wiernym kompanem. Właściwie to nawet teraz leży przy kompie, a graty w torbach w szafie. :D
Adam Trzcionka
30-03-2012, 22:53
Właściwie to nawet teraz leży przy kompie, a graty w torbach w szafie. :D
+1
ma przy tym niebanalne walory dekoracyjne.
+1
ma przy tym niebanalne walory dekoracyjne.
Hehe.. tak, to dodatkowo powoduje, że nie da się go nie lubić. No i jeszcze dzięki temu: "to zenit, czwórka czy co to jest?" jak na ulicy ktoś zauważy, jak mi się to wczoraj zdarzyło. ;)
tło nawet całkiem ładnie rozmazuje.. ;)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://2.bp.blogspot.com/-q8yJefrzMQo/T29iKtdQWcI/AAAAAAAAOWg/h3UkTTf0wa8/s1600/DSCF0828-2.jpg)
Też zostałem zaczepiony - "co to za smiena ?" :)
Najfajniejsze jest jednak to, że nikt nie zwraca za bardzo uwagi jak się tym pstryka
....i jest chwilowy syndrom zdjęć w lustrze ;)
....i jest chwilowy syndrom zdjęć w lustrze ;)
Hehe.. To jakaś choroba bo sam się dziwiłem swego czasu, że na flikrze jest cała masa fotek typu "ja i x100 w lustrze" po czym sam sobie jedno strzeliłem w lustrze ale windy a nie łazienki.. ;D Co do stwierdzeń typu smiena itp. to zazwyczaj albo patrzą na mnie z politowaniem, albo ze zdziwieniem, co to za dinozaur wylazł z jakimś starociem.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://4.bp.blogspot.com/-UNbvJEZtg0k/TwIbylQCpoI/AAAAAAAANGM/0OBh1LAEKds/s1600/DSC_4119.jpg)
Ja mam z 10 lustrzanych, to chyba efekt uboczny częstego noszenia przy sobie x100, nawet w domu....
Chyba pytanie bardziej do Adama, bo mnie też tak trochę naszło na tego Fujika, ale funduszy na kolejny sprzęt trochę szkoda.
Chyba miałeś, a może masz 35L w komplecie z 5-tką, pozbył byś się 35-tki na rzecz X100. Muszę podkreślić, że ta ogniskowa na FF bardzo mi leży i w sumie tym duetem póki co robię najwięcej zdjęć.
pozdr
ranbir kapoor
31-03-2012, 10:18
w temacie autoportretow z malych aparatow
prawie jak fuji:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/11/l1102435.jpg/)
ja bym zamienil 35L na x100
Wyłamię się, będzie kolor.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://overlay.no-ip.org/cb/auto_DSCF0694-Edit.jpg)
No słit focie zaraz będą wrzucać, no.. :D
panorama mołd ;)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://4.bp.blogspot.com/-MFMxCjWXRl8/T3c4HPBxycI/AAAAAAAAObY/E2itryti2CA/s1600/DSCF0321.jpg)
Wiem, że się niezdrowo podniecam, ale kolory prosto z fujika, na astii są dla mnie tak idealne, że nie ma co poprawiać.. ;)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://3.bp.blogspot.com/-pcwkc0KzHFQ/T3dHSwEP2vI/AAAAAAAAObg/hhNxhYK-x9Y/s1600/DSCF0265.jpg)
pastwisko
31-03-2012, 20:44
prosto z fujika na astii to nie ten model :P
prosto z fujika na astii to nie ten model :P
wybacz, wiem, że nie ten bo i klatek powinno być wówczas z 36, a nie jakieś gigabajty, ale tylko podaję nazwę profilu.. ;)
pastwisko
31-03-2012, 20:48
wybacz, wiem, że nie ten bo i klatek powinno być wówczas z 36
też nie :P
Adam Trzcionka
31-03-2012, 21:24
Chyba pytanie bardziej do Adama, bo mnie też tak trochę naszło na tego Fujika, ale funduszy na kolejny sprzęt trochę szkoda.
Chyba miałeś, a może masz 35L w komplecie z 5-tką, pozbył byś się 35-tki na rzecz X100. Muszę podkreślić, że ta ogniskowa na FF bardzo mi leży i w sumie tym duetem póki co robię najwięcej zdjęć.
pozdr
mam 35L. nie pozbyłbym się, bo służy mi przede wszystkim do pracy, choć używam mniej niż 24.
fuji kupiłem po to, żeby fotografować córkę i synka, który za chwilę się urodzi, no i żonę. ale chciałem to robić inaczej niż dotąd - czyli 85 na 5d i uśmiech. to jest aparat codzienny, bardzo praktyczny, bo malutki, ale z pięknym obrazkiem, czego oczekiwałem - leży na stole i robimy nim w pewnym sensie reportaż o naszym życiu. i to jest niesamowita frajda i jednak szkoła fotografowania, bo stałka=dyscyplina i jak gdzieś napisał Mario brak mega FF bokehu każe intensywniej myśleć o kompozycji, o tym co się dzieje z tyłu i z przodu.
i jeszcze coś ważnego: ten mały-wielki aparcik w pewnym sensie pozwolił mi odnaleźć może troche zgubioną przyjemność z codziennego fotografowania. takiego po prostu.
też nie :P
Oświeć zatem.. :P
pastwisko
31-03-2012, 22:37
NIe oftopcujmy, to wątek o X100 ;)
NIe oftopcujmy, to wątek o X100 ;)
Nie mogę z tobą.. ;) Tak, wracajmy na właściwe tory.. :)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://4.bp.blogspot.com/-EooKtQ_ebH4/T2zCGjn3dYI/AAAAAAAAOTM/4Q39rkb2Jc0/s1600/DSCF0092.jpg)
Grygolas
02-04-2012, 09:14
Dokonałem macania w KK Poznań.
Ogólnie to b.dobre wrażenie.
Mniejszy korpus niż zakładałem. Wizjer fajny, czytelny. Klawisze, pokrętła - mniam.
AF zadowalający, chociaż sporo było nietrafień (pewnie to mój brak wprawy).
Szkoda, że tylko przy oświetleniu "sklepowym":
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/04/7037928289_8efd54d245_b-1.jpg
źródło (http://farm8.staticflickr.com/7278/7037928289_8efd54d245_b.jpg)
Ostrość mnie nie powala niestety, chociaż nie jest źle, jest nawet dobrze.
Może miałem za duże wymagania względem tego aparatu?
Sądzę iż jeszcze zostanie lustro przy mnie.
wasilewk
02-04-2012, 12:51
Ten obrazek jest ok.
High_Noise
02-04-2012, 13:01
Ja rowniez nie rozumiem co w nim nie tak? Moim zdaniem fora sprzetowe moga troche zryc banie jesli chodzi o ocene jakosci obiektywow - wystarczy ze znajdzie sie jeden typ ktory bedzie zamieszczac przeostrzone zdjecia wmawiajac ze tak wlasnie powinno byc i dalej poleci lawina bo ludziom bedzie sie wydawac ze kazdy ich obiektyw to mydlo.
Grygolas
02-04-2012, 13:20
Moim zdaniem X100 nie zastąpi mi w 100% lustra.
A taka tylko zamiana w moim przypadku wchodzi w rachubę.
Nie twierdzę że obrazek jest zły. Oczekiwałem po prostu czegoś...lepszego niż to co mam?
Podkreślam, to tylko moje obserwacje/odczucia.
Adam Trzcionka
02-04-2012, 13:21
AF zadowalający, chociaż sporo było nietrafień (pewnie to mój brak wprawy).
przy tego typu zdjęciach jw, na pewno - obiektyw ostrzy z dość dużej odległości, przy zdjęciach od metra właczam macro. kwestia nawyku.
Ostrość mnie nie powala niestety, chociaż nie jest źle, jest nawet dobrze.
Może miałem za duże wymagania względem tego aparatu?
Sądzę iż jeszcze zostanie lustro przy mnie.
moim zdaniem ostrość tego obiektywu jest fantastyczna. czasem może i za bardzo ;)
F2.0 jest ok, dla krajobrazu można wrzucić F5.6, wyższe wartości niewiele wnoszą. Przy pstrykaniu ludzi z bliska "ostrość" nie ma chyba większego znaczenia.
Jak dla mnie mogli zrobić nawet bardziej mydlaną opcję z F1.8 ;-)
skrzynka97
02-04-2012, 22:41
Moim zdaniem X100 nie zastąpi mi w 100% lustra.
A taka tylko zamiana w moim przypadku wchodzi w rachubę.
Nie twierdzę że obrazek jest zły. Oczekiwałem po prostu czegoś...lepszego niż to co mam?
Podkreślam, to tylko moje obserwacje/odczucia.
Tak samo jak bezlusterkowiec nie zastąpi mi lustrzanki.
Ale to pewnie dlatego, że: http://camerasize.com/compare/#157,188
Dobry aparat ale się go pozbyłem.. Używając równolegle z Nikonem D700 jakoś przeważnie miałem niedosyt i żałowałem że nie mam ze sobą lustrzanki, choć Fuji można było zawiesić sobie na szyi, schować pod bluzę i np. jeździć rowerem czy iść na imprezę bez plecaka itp. Oprócz tego jakoś nie mogłem przyzwyczaić się do obróbki rawów w innym programie niż Capture NX2, no ale to indywidualna kwestia. Do wad można zaliczyć przekłamane ISO - w Fuji ISO 3200 to faktycznie może nawet nie jest ISO 1600, w takich samych warunkach aparat daje dłuższe czasy niż lustrzanka.
firmware update Ver.1.21
http://www.fujifilm.com/support/digital_cameras/software/firmware/x/finepix_x100/index.html
The following issues:
When checking focus point by pushing AE-L/AF-L button in MF mode, following phenomena can be observed in relation to focus area settings. These phenomena are improved.
1.When the focus area is set to bottom right end position, the camera may hang up.
2.Even when the focus area is set to other area than above, focus may be hard to be established.
no to zasysamy.. ;)
edit:
1.21 wgrany, MF działa jak trzeba (naprawili to co w 1.20 sknocili), AF... hmmm.. jakby ciut przyśpieszył..? Może to złudne wrażenie, ale porównując z początkami x100 to obecnie inny aparacik. "Żółwik" się rozkręca.. :D
I znowu ustawienia od nowa... auto-iso dalej poza iso ze skrótu.
I znowu ustawienia od nowa... auto-iso dalej poza iso ze skrótu.
No właśnie.. Szkoda, ale co zrobić. ;) Powiedz mi Qbic czy jak masz ustawione macro, f2 (wiem, wiem, na takich się nie robi) to czy patrząc przez LCD, wciskając do połowy spust ostrość jest idealna a po dociśnięciu i zrobieniu zdjęcia mamy mydelko?
Wysłane z mojego GT-N7000 za pomocą Tapatalk
Tak, to chyba cecha tego obiektywu.
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/03/fuji1-1.jpg
źródło (http://www.adamtrzcionka.pl/2009/fuji1.jpg)
Ale Ty dziwnie wyglądasz z takim małym aparatem :mrgreen:
Adam Trzcionka
06-04-2012, 12:59
Ty chyba nie lepiej :lol:
zadowolony? ;)
ranbir kapoor
06-04-2012, 14:07
ja mam takie male spostrzezenie bardizej bazujace na Wiekszym Kuzynie
widze ze tu min odlegosc ostrzenia jest 80cm,przyznam ze poczatkowo byl to dla mnie problem, lustrzankowe przyzwyczajenia zeby zdjecia robic blizej, co da nam jeszcze wieksze rozmycie i ostre np same oczy
efekt byl taki mialem zapchane dyski identycznymi zdjeciami malej, niewazne czy bylismy na podworku pod domem, czy na srodziemnomorskiej plazy, mazy w tle roznily sie tylko kolorami
jednak po jakims czasie te ograniczenia okazaly sie zbawienne, mam nadzieje ze dobrze to widac na przykladzie mojego watku zuzkowego w dziale albumowym.te aparty niejako zmuszaja do robienia reportazu,do komponowania calego kadru.
ja mam takie male spostrzezenie bardizej bazujace na Wiekszym Kuzynie
widze ze tu min odlegosc ostrzenia jest 80cm,przyznam ze poczatkowo byl to dla mnie problem, lustrzankowe przyzwyczajenia zeby zdjecia robic blizej, co da nam jeszcze wieksze rozmycie i ostre np same oczy
efekt byl taki mialem zapchane dyski identycznymi zdjeciami malej, niewazne czy bylismy na podworku pod domem, czy na srodziemnomorskiej plazy, mazy w tle roznily sie tylko kolorami
jednak po jakims czasie te ograniczenia okazaly sie zbawienne, mam nadzieje ze dobrze to widac na przykladzie mojego watku zuzkowego w dziale albumowym.te aparty niejako zmuszaja do robienia reportazu,do komponowania calego kadru.
Lepiej bym tego nie ujął.. ;)
Wysłane z mojego GT-N7000 za pomocą Tapatalk
i jeszcze coś ważnego: ten mały-wielki aparcik w pewnym sensie pozwolił mi odnaleźć może troche zgubioną przyjemność z codziennego fotografowania. takiego po prostu.
Dlatego właśnie (1) obecnie w moim przypadku 95% zdjęć jest z X100.
(1) - i dlatego, że zabierając dwa smyki nie mam miejsca i ochoty na lustrzankę.
Dziś wraz z nowo wgranym softem pierwszy raz na próbę ustawiłem "podświetl ton" i "przyciemnij ton" na "Duże", więc zrobiło się mocno kontrastowo prosto z puszki. Kadrom jednak to i tak nie pomogło.. :/ Poza tym B&W w wersji jaką daje fujik, osobiście mi się podoba.
Pomniejszone tylko w SNS Resizer.
1
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://1.bp.blogspot.com/-X98-8cqwWT0/T38ndnZzIAI/AAAAAAAAOgY/Uj8FuJFCRLU/s1600/fuji+(23).jpg)
2
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://4.bp.blogspot.com/-SMsaQ3OPN04/T38nem3dmsI/AAAAAAAAOgg/k4zf3ou6Akw/s1600/fuji+(30).jpg)
3
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://1.bp.blogspot.com/-8dnthQ_NMp0/T38nfsFw6-I/AAAAAAAAOgo/Gc57PZwA0cU/s1600/fuji+(33).jpg)
4
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://1.bp.blogspot.com/-DE2jhWGI9iI/T38ng5NpxMI/AAAAAAAAOg0/Tz5ZiOi3XEA/s1600/fuji+(37).jpg)
5
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://3.bp.blogspot.com/-AHZfbEZ-qDs/T38t49NLKvI/AAAAAAAAOg8/wlIiHGzU-Fs/s1600/fuji+(18).jpg)
High_Noise
06-04-2012, 20:01
Jedna prosba. Uzytkownicy tego aparatu jakby mogli sie wypowiedziec co do dzialania przyslony - slynnego problemu tego x100. Czy ktos przekroczyl 5000 zdjec bezawaryjnego chodzenia?
Jak możesz sprawdzić exif zdjęcia "śpiącego" bo mi Photo Me nie pokazuje :( to powinno być coś przeszło 10k, a aparacik ma już rok i zero problemów..
Mój kupiony w styczniu, na liczniku ok. 3k i zero problemów.
Jak czytam forum X100, problem nie zależy od ilości pstryków, tylko od szczęścia ( jak się trafi).
Ponoć Fuji DE ogłosiło że uszkodzenia przysłony też będą usuwane bezpłatnie po wygaśnięciu gwarancji.
Mój ma przeszło dychę i awarii brak. Przy okazji wyrażam dużą satysfakcję z pracy AF z najnowszym FW.
PS. Ktoś się przesiada na X-P1?:)
Ktoś się przesiada na X-P1?:)
Nie odczuwam takiej potrzeby ani trochę.. X-Pro1 jest już mniej zgrabny niż x100 (http://camerasize.com/compare/#258,133), a na tym mi zależy jednak znacznie, no i te 23 (34,5)mm jest w sam raz. Co do AF to ponoć z obecnym 1.21 jest szybsze niż x-pro1. ;)
chociaż przyznać trzeba, że x-pro1 jest równie ładne. ;)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/04/021012_fujifilm_x_pro_1_t-1.jpg
źródło (http://theawesomer.com/photos/2012/02/021012_fujifilm_x_pro_1_t.jpg)
Pierwszy kupilem w listopadzie, potem sprzedalem i wiem, ze do dzis pracuje bez zarzutu.
Kupilem sobie drugiego w marcu, bo brakowalo mi czegos takiego. Padl zanim dobrze sie z nim ostrzelalem, wrecz po wyjeciu z pudelka. Gdyby mi padl dzien pozniej, to mialbym zawalony wyjazd do Perugii! To dalo mi do myslenia! W zamysle mial to byc aparat na krotkie wyjazdy, taki podreczny podrozniczy. Ale ryzyko za duze. Koncowo wrocem do m43, zakupilem obiektyw Olympusa 12/2 do posiadanego 45/1.8 i mam zestaw, ktoremu na prawde nic nie moge zarzucic! Puszka to GX1, wiesz mala, mocna, szybka i ze swietna matryca.
X100 ma matryce dużo lepszą od GX1.
X100 ma matryce dużo lepszą od GX1.
Wiem. Ale tylko wtedy, gdy aparat dziala! Gdyby mi sie to zdarzylo we Wloszech, to krew by mnie zalala. Dla mnie awaryjnosc przekresla wszystkie zalety. Przy D700 czy wszelkich Olkach i Panasach wiem, ze na 99% wszystko bedzie ok. A tu? Powinno sie pomodlic sie przed kazdym wyjazdem? ;)
W wypadku padnięcia x100 kupiłbym jakiś tani kompakt na klisze i 5 rolek filmu, fuji do serwisu.
pastwisko
07-04-2012, 18:21
A inne aparaty się nie psują?
A inne aparaty się nie psują?
Tylko w innych to wyjatek, a tu niemalze regula ;)
Zreszta, tylko dodalem swoje doswiadczenia do tematu. Obrazek z X100 jest cudowny, ale aparat ma swoje wady i dla mnie wziely gore. To tyle.
Przy D700 czy wszelkich Olkach i Panasach wiem, ze na 99% wszystko bedzie ok. A tu? Powinno sie pomodlic sie przed kazdym wyjazdem? ;)
Etam, nie ma co się łudzić, bo można różnie trafić. Ja jak kupiłem D300s (i to prawie zaraz jak wyszło) zadowolony z zakupu szybko zbladłem jak po dwóch tygodnia od kupna padło mi zasilanie - aparat dead (styki czy coś tam...moduł cały) i to tuż przed ślubem (ślub w Boże Narodzenie, ludzie podnieceni, bo wyjątkowo itd.)! Nagle z dwóch puch zrobiła się jedna, bo zapas pojechał do serwisu. Nie minął miesiąc i co?? Same sh*t! Identyczna sytuacja.. Korpusik za 6 tyś poszedł znowu do naprawy. Co prawda przez następne dwa lata działał jak złoto, ale jak kupiłem d700 to i tak już służył całkowicie jako zapas, a ostatecznie poszedł do żyda..
kolejne kilka prosto z puszki...
1
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://3.bp.blogspot.com/-dUGPDPY9wwo/T4Hcghy_vGI/AAAAAAAAOkc/IEmAku7DvuU/s1600/DSCF0146.jpg)
2
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://2.bp.blogspot.com/-kgI3Fkkzk6k/T4HcmO5r2vI/AAAAAAAAOlM/gy18IxGqMo8/s1600/DSCF0198.jpg)
3
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://4.bp.blogspot.com/-8IDy7vE2OM8/T4HckVgoM3I/AAAAAAAAOlA/cnURO0nc9Gg/s1600/DSCF0175.jpg)
i już więcej nie męczę.
kolejne kilka prosto z puszki...
Pierwsze wygląda genialnie. Jakie ustawienia JPG miałeś?
Pierwsze wygląda genialnie. Jakie ustawienia JPG miałeś?
B&W (standard, bez filtrów żółtego, czerwonego itd.)
Auto DR
Podświetl ton - MAŁE
Przyciemnij ton - DUŻE
Stąd mocno ciemno wyszło, ale mi pasuje.
A reszta w exifie.
;)
Mi również ten aparacik wskoczył do kieszeni. Znamy się nie długo bo 3 dni ale już zdążyliśmy się bardzo polubić :)
Bardzo fajny aparat z ograniczeniami kompakta ale fajną matrycą. Drażnią mnie 2 rzeczy - wybór pola AF i brak możliwości wyrzucenia autoISO pod przycisk fn.
Do zastosowań domowo wycieczkowych idealny - nie trzeba dźwigać ton sprzętu tylko to kilkaset gram :)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/04/1-1.jpg
źródło (http://i703.photobucket.com/albums/ww36/yerzu/fufu/1.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/04/2-1.jpg
źródło (http://i703.photobucket.com/albums/ww36/yerzu/fufu/2.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/04/3-1.jpg
źródło (http://i703.photobucket.com/albums/ww36/yerzu/fufu/3.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/04/4-1.jpg
źródło (http://i703.photobucket.com/albums/ww36/yerzu/fufu/4.jpg)
No w końcu działa forum.. ;)
Tak z innej beczki, jeśli ktoś szuka Gordy's strap - jak ja to szukałem u nas w kraju - to znalazłem w Leica store w Warszawie. Jedno ale, cena to.... 109zl(?!?). W sumie drugie "ale", po "macaniu" stwierdzam, że nie robi wrażenia czegoś porządnego, za wąskie to, a za delikatne jakieś takie, tym bardziej cenowo odpychało. No więc?
No więc zupełnie przypadkiem (no dobra, wertowałem net od dwóch miesięcy chyba... ;) ), znalazłem na Alle... ;) coś na wzór Gordy'ego. Jeden telefon, wizyta i.... Gordy's strap może się schować! Zupełnie inne, porządne wykonanie, mocne, nie taka cienizna jak gordy's tylko grubsza skóra i możliwość wyboru owalnego wzoru na czym najbardziej mi zależało!
Tu kupiłem
http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=2280552367
A tak to wygląda u mnie ;)
(no zdjęcie może nie piękne, ale nie o to chodzi)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://4.bp.blogspot.com/-yB_uG1_GHGU/T47DerC3eSI/AAAAAAAAPXU/Q4PICx5Afug/s1600/DSC_6791+-+Grayson,Night.jpg)
+100 do lansu :mrgreen:
pozdr
+100 do lansu :mrgreen:
pozdr
gupiś.. ;) dla jednych lans, a dla mnie co innego, kupiłem go zwyczajnie dla wygody, bo miałem dość owijania wokół łapy całego długiego paska i odpinania futerału co chwilę. ;)
gupiś.. ;) dla jednych lans, a dla mnie co innego, kupiłem go zwyczajnie dla wygody, bo miałem dość owijania wokół łapy całego długiego paska i odpinania futerału co chwilę. ;)
Ale tak to właśnie w Twoim przypadku wygląda, pokazuj lepiej co potrafisz tym sprzętem zrobić zamiast go przyozdabiać. Aha żeby nie było, że nie widziałem twoich sampli w tym wątku - chodzi mi raczej o takie fotografie przemyślane i włożone do określonych działów. Ściskam dłoń.
Wiesz, nie odczuwam potrzeby wrzucania swoich zdjęć do konkretnych działów i jarania się przychylnymi (i nie tylko) komentarzami, bo przeszło mi to jakoś parę lat temu (jeszcze zanim zawitałem na nasze forum). Jeśli cokolwiek wrzucam, to są to luźne sample z danego sprzętu, które równie luźno sobie czasem obrabiam. Tak traktuję ten aparacik i nie tylko. Jeśli uważasz podzielenie się na forum w celu żadnym innym jak tylko pomocnym komuś innemu, krótką opinią i adresem gdzie można dostać kawałek głupiego paska (a wierz mi, mam paru znajomych, którzy czegoś podobnego szukało) za lans to nie mam pytań. Śmiechu warte i tyle. Twoje "przyozdobienie", a moja zwykła wygoda.
Cieszę się. Jak luźno traktuję to co robię możesz zobaczyć tu: http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?p=2785636#post2785636 (chyba jedno z kilku dosłownie zdjęć jakie wrzuciłem do konkretnego działu). Przykład dobry, bo kadr wpadł mi w oko, gdy stałem na przystanku, czekając na autobus do roboty. Nawet grzywki mi to zniekształcenie dodało jak młodzikowi i zakol nie widać. :D
Bardzo lubię tego typu fotografię :-)
Tytuł do niej wpadł mi do głowy zaraz jak zobaczyłem to odbicie, więc traktuj to jako fotografię przemyślaną. ;)
Tytuł do niej wpadł mi do głowy zaraz jak zobaczyłem to odbicie, więc traktuj to jako fotografię przemyślaną. ;)
A jak się można dostać na stronę tego bloga ?
lukaszD1x
21-04-2012, 16:34
Kupiłem używkę x100 i jak sprawdzić ile ma zdjęć zrobionych, mam jeszcze jedno pytanie jaką lampę błyskową zastosować żeby nie popsuć aparatu czy musi być oryginalna Fuji czy Nikon może być ,czy ktoś z użytkowników x100 robił jakąś lampą ?
kupiłem go zwyczajnie dla wygody, bo miałem dość owijania wokół łapy całego długiego paska i odpinania futerału co chwilę. ;)
Bardzo cool, pasuje do aparatu. A tak się prezentowała moja "setka"... ale ostał mi się chwilowo jeno futerał (aki-asahi) i ten tytanowy thumbs-up (mojej roboty zresztą).
Kto wie, może sobie trzeci raz odkupie kiedyś? :D
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/04/DSC_0990-1.jpg
źródło (http://i362.photobucket.com/albums/oo68/piterm_photos/x100_samples/DSC_0990.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/04/DSC_1011-1.jpg
źródło (http://i362.photobucket.com/albums/oo68/piterm_photos/x100_samples/DSC_1011.jpg)
Futerał z ebay-u ? Macie problem z rysowaniem się body ?
pastwisko
25-04-2012, 21:09
tak się zastanawiam patrzac na tył tego futerału, czy jego grubość i bliskość nie ogranicza swobody wciskania guzików? np tych dwu na dole, choć widzę duzo gorzej jest po lewej stronie..
A nie wystarczy ten oryginalny tak sobie myślę? Jakby co jedną część się przecież odczepia i mamy coś jak wyżej, a myślę, że dostęp do przycisków łatwiejszy. Ja przynajmniej tak też czasami używałem..
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/04/5674749756_286f9f39dd_z-1.jpg
źródło (http://farm6.staticflickr.com/5068/5674749756_286f9f39dd_z.jpg) (źródło flickr.com)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/04/5674181413_4d5120f537_z-1.jpg
źródło (http://farm6.staticflickr.com/5310/5674181413_4d5120f537_z.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/04/5674744652_4795b7d7e9_z-1.jpg
źródło (http://farm6.staticflickr.com/5104/5674744652_4795b7d7e9_z.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/04/5674751084_46f8f5ca3b_z-1.jpg
źródło (http://farm6.staticflickr.com/5185/5674751084_46f8f5ca3b_z.jpg)
A nie wystarczy ten oryginalny tak sobie myślę?
Wszystko zależy od preferencji, dla mnie ten aparat ma być jak najlżejszy i wygodny do szybkiego użucia. Używam go w wersji "gołej", każdy dodatkowy szpej w postaci osłonki czy futerału zmniejsza mobilność, a tak to sobie wisi spokojnie na szyi czekając na użycie.
Jedyne akcesorium które mi się spodobało to http://www.lensmateonline.com/store/x100_auto_lens_cap.php ale też nie jestem przekonany...
Ten wątek zdryfował w wyjątkową stronę sprzętowego onanizmu. Rzadko który watek ma tyle pornofotek.
ranbir kapoor
26-04-2012, 10:36
Ten wątek zdryfował w wyjątkową stronę sprzętowego onanizmu. Rzadko który watek ma tyle pornofotek.
tez mialem to napisac
wiecej tu dobierania paskow, etui i innych upiekszaczy niz zdjec
pastwisko
26-04-2012, 12:01
W koncu watek to o marzeniach, a marzenia są różne, prosze się nie czepiać.
A to jest przepraszam, wątek fotograficzny czy sprzętowy przede wszystkim? Co jest złego w tym, że ludzie wymieniają się
informacjami choćby tak błachymi jak gdzie dostać jaki pokrowiec, pasek czy inną pierdołę? Przepraszam, ale odnoszę wrażenie, że najważniejsze to skrytykować i już tak tradycyjnie po staropolsku obśmiać..
Już się nie mądrzę już.. Spokojnie. Daleko mi do mistrzów. ;)
Wysłane z mojego GT-N7000
aparat ma być jak najlżejszy i wygodny do szybkiego użucia.
Szybkiego użycia... szybsze jest chyba wszystko inne z telefonami komórkowymi włącznie.
ranbir kapoor
26-04-2012, 19:24
Ja nie widze nic zlego w tym ale przyznasz ze jest roznica w napisaniu gdzie mozna kupic jakis pasek a we wrzuceniu serii stylizowanych zdjec
A swoja droga to jak to jest z ta szybkoscia bo gdzies czytalem ze od wlaczenia do 1 zdjecia kilka sek mija, to prawda?
Ja nie widze nic zlego w tym ale przyznasz ze jest roznica w napisaniu gdzie mozna kupic jakis pasek a we wrzuceniu serii stylizowanych zdjec
A swoja droga to jak to jest z ta szybkoscia bo gdzies czytalem ze od wlaczenia do 1 zdjecia kilka sek mija, to prawda?
No kochany.. czy zauważyłeś
(zródło flickr.com) ? Po prostu łatwiej komuś zobaczyć o co chodzi i jak to wygląda jak się wklei linki/foto (to nie moje zdjęcia zresztą...). Chociaż inni wolą odsyłać do googla, ja mam tak, że na tyle ile mogę to pomogę..
Co do szybkości to ponoć w trybie quick start jest w miarę, ale ja np. nigdy nie miałem tej opcji ustawionej, bo widząc jakąś interesującą mnie scenkę włączałem aparat w momencie wyjmowania go np. z kieszeni, więc opóźnienie mi nigdy nie dało się we znaki. Zresztą włączam w ten sposób każdy aparat od lat, czyli zanim przyłożę oko do wizjera..
tu -> http://www.youtube.com/watch?v=eAtBiESv4xc
jakiś użytkownik pokazuje, że z szybką kartą jest ok, ja mam sandiska 45mb/s i jest jednak o tą dobrą sekundę wolniejszy start, po włączeniu opcji szybki start faktycznie jest szybciej.
Ten wątek zdryfował w wyjątkową stronę sprzętowego onanizmu. Rzadko który watek ma tyle pornofotek.
W przypadku tego aparatu umieszczanie pornofotek jest nie tylko dopuszczalne, ale i wskazane.
Gdyby to był typowy sprzęt do pracy tj. D4, to OK, można się czepiać, ale ten aparat skierowany jest do osób,
które poza samym robieniem zdjęć chcą mieć jeszcze ładny przedmiot (i których nie stać na Leicę).
To tak jak z miłośnikami markowych zegarków...
Szkoda, że w X100 nie ma możliwości zmiany obiektywów.
X Pro1 stylistycznie mniej mi odpowiada, a cena zabija wszelką ochotę do poznania tego systemu.
W przypadku tego aparatu umieszczanie pornofotek jest nie tylko dopuszczalne, ale i wskazane.
Zaraz zostaniesz zjedzony.
Szkoda, że w X100 nie ma możliwości zmiany obiektywów.
X Pro1 stylistycznie mniej mi odpowiada, a cena zabija wszelką ochotę do poznania tego systemu.
Myślę identycznie.
Szkoda, że w X100 nie ma możliwości zmiany obiektywów.
X Pro1 stylistycznie mniej mi odpowiada, a cena zabija wszelką ochotę do poznania tego systemu.
No nie wiem, a pomyśl o tym jakie zdjęcia można będzie obiektywom robić, a ile potencjalnych konfiguracji dla samego body. Będzie można robić konkursy który obiektyw najładniejszy i na najlepszą fotę danego obiektywu, rozważać który najlepiej pasuje do granatowych spodni, a który do zielonych. Ja bym jeszcze sprawę przemyślał, szkoda pozbawiać się takich możliwości.
pastwisko
27-04-2012, 01:17
W przypadku tego aparatu umieszczanie pornofotek jest nie tylko dopuszczalne, ale i wskazane.
To ja czekam aż ktoś zacznie polecać gustowne kredensy z szybkami za które mozna wstawiać swoje cacka.
To ja czekam aż ktoś zacznie polecać gustowne kredensy z szybkami za które mozna wstawiać swoje cacka.
zapytaj autora, może ci poleci jakiś :-P http://dotomka.blog.onet.pl/1,AR3_2009-01_2009-01-01_2009-01-31,index.html :mrgreen::lol:
Szybkiego użycia... szybsze jest chyba wszystko inne z telefonami komórkowymi włącznie.
Tia... robiłeś kiedyś tym zdjęcia?
A swoja droga to jak to jest z ta szybkoscia bo gdzies czytalem ze od wlaczenia do 1 zdjecia kilka sek mija, to prawda?
Jest taka magiczna opcja w menu "Quick start", po jej aktywacji z trybu sleep aparat wstaje około sekundy.
To ja czekam aż ktoś zacznie polecać gustowne kredensy z szybkami za które mozna wstawiać swoje cacka.
pastwisko ! Przestań się już pastwić :-?
Tia... robiłeś kiedyś tym zdjęcia?
Podziałał na mnie terapeutycznie, odkąd go mam przestało mi przeszkadzać ile waży D700 + 24-70/2.8 - wolę to niż się irytować jego szybkością i ogólną kulturą pracy.
Mam też kompakcik Sony za kilka stów, taki co wysuwa obiektyw po włączeniu i jest szybszy niż obiekt wstchnień tego wątku.
Jest taka magiczna opcja w menu "Quick start", po jej aktywacji z trybu sleep aparat wstaje około sekundy.
Cóż za demon! Rzeczywiście magia :)
D700+35 1.8 jest lżejszy od tego z zumem :P
Może 2-3 razy straciłem zdjęcie z powodu szybkości ale dobrze mi się go używa, jak widać każdy ma inne odczucia i priorytety.
amatorek2
27-04-2012, 11:58
Witam. Mam X100 od roku. Kupiłem go jako rezerwę do Leiki, ale to zupełnie inna bajka Nie chcę tutaj zajmować zbyt wiele miejsca .Moje amatorskie opinie o tym aparacie można poczytać tutaj :
http://www.photopiotrka.blogspot.com/2011/04/fuji-x100.html
http://www.photopiotrka.blogspot.com/2011/04/x100-cd.html
http://www.photopiotrka.blogspot.com/2011/04/nadal-x100.html
http://www.photopiotrka.blogspot.com/2011/05/x100-podsumowanie.html
to oczywiście tylko amatorszczyzna raczej nie dla zawodowców. Kredens z szybkami na sprzęt foto - gdzie to można kupić ?. X100 v D700+24-70/2,8 - to je dobre !
pastwisko
27-04-2012, 11:58
zapytaj autora, może ci poleci jakiś :-P http://dotomka.blog.onet.pl/1,AR3_2009-01_2009-01-01_2009-01-31,index.html :mrgreen::lol:
Aż mnie skręca jak widze takie rzeczy.. :|
Aż mnie skręca jak widze takie rzeczy.. :|
A ty myślisz, że ja :shock: nie zrobiłem jak to zobaczyłem? ;) Więc dajmy spokój jakimś głupim paskom, futerałom, bo to bezsensu a wątek zaczyna zalatywać wiadomo czym... Słońca tyle, lepiej aparat w łapę i do przodu. :D Ja też lecę, ale do żony, do szpitala - na dniach drugie będzie - córa tym razem! :D A jeszcze samochód w warsztacie.. ech. :)
Aż mnie skręca jak widze takie rzeczy.. :|
Czemu skręca?
pastwisko
27-04-2012, 12:31
Bo widzę ze coś co mogło by z powodzeniem używać mnostwo osób stoi jako eksponat w szafce za szybką u jednej osoby.
zapytaj autora, może ci poleci jakiś :-P http://dotomka.blog.onet.pl/1,AR3_2009-01_2009-01-01_2009-01-31,index.html :mrgreen::lol:
Uprzejmie uprasza się o nie pastwienie się nad pastwiskiem :-?
amatorek2
27-04-2012, 12:48
Państwo powinno mu te aparaty upaństwowić , odebrać, a następnie udostępić fotografom posiadającym stosowną przynależność i kwalifikacje potwierdzone stosownymi dokumentami.
pastwisko
27-04-2012, 13:03
Państwo powinno mu te aparaty upaństwowić , odebrać, a następnie udostępić fotografom posiadającym stosowną przynależność i kwalifikacje potwierdzone stosownymi dokumentami.
Ja nie powiedziałem że to niesprawiedliwe i że nalezy coś z tym zrobić. Wyraziłem swoje odczucia na ten temat, bo mnie drażni kolekcjonowanie rzeczy użytkowych - tym bardziej jesli znacząco wpływa ich cenę i dostępność na rynku.
Jako ciekawostkę polecam wyszukanie cen Noctiluxa 50/1.0 przed i po ogłoszeniu przez Leicę zakonczenia jego produkcji. (1.0 - nie 0.95 ani 1.2)
Ja nie powiedziałem że to niesprawiedliwe i że nalezy coś z tym zrobić. Wyraziłem swoje odczucia na ten temat, bo mnie drażni kolekcjonowanie rzeczy użytkowych - tym bardziej jesli znacząco wpływa ich cenę i dostępność na rynku.
Jako ciekawostkę polecam wyszukanie cen Noctiluxa 50/1.0 przed i po ogłoszeniu przez Leicę zakonczenia jego produkcji. (1.0 - nie 0.95 ani 1.2)
A co jest złego w lokowaniu nadwyżki finansowej np. obiektywy. Czy takie lokowanie tejże nadwyżki finansowej w akcje albo w stare monety też Cię draźni.
pastwisko
27-04-2012, 13:19
Serio pytasz?
A co do akcji i monet - wytłumacz mi jakie jest ich zastosowanie w praktyce inne niż to które wymieniłeś. To jest powiedz mi jakie jest oryginalne zastosowanie starej monety lub akcji. Dla porównania dodam że oryginalne zastosowanie obiektywu to robienie zdjęć.
...i temat Fuji X100 odleciał w kosmos...
Panowie, przenieście swoją dyskusję do cafe.
Wszystko ma dwie strony, z jednej rozumiem pastwisko z drugiej strony taka kolekcja za 100 lat pozwoli zobaczyć historie sprzętu fotograficznego.
amatorek2
27-04-2012, 13:48
Popieram powrót do tematu, i niech każdy kolekcjonuje co chce - nawet Noctiluxy.
ranbir kapoor
27-04-2012, 13:53
Popieram powrót do tematu czyli wracamy do pornozdjec
Nie zaogniaj już lepiej..
Wysłane z mojego GT-N7000
ranbir kapoor
27-04-2012, 14:35
Nie zaogniaj już lepiej..
Wysłane z mojego GT-N7000
ja tam lubie x100, mimo ze nigdy nie mialem go w reku to jak ktos sie pyta co kupic to polecam
Serio pytasz?
A co do akcji i monet - wytłumacz mi jakie jest ich zastosowanie w praktyce inne niż to które wymieniłeś. To jest powiedz mi jakie jest oryginalne zastosowanie starej monety lub akcji. Dla porównania dodam że oryginalne zastosowanie obiektywu to robienie zdjęć.
Serio mnie pytasz ?
Odpowiedź znasz sam jej udzieliłeś. Czy to się Tobie podoba czy nie to jest taka sama inwestycja jak każda inna skoro może przynieść zysk.
ja tam lubie x100, mimo ze nigdy nie mialem go w reku to jak ktos sie pyta co kupic to polecam
I słusznie! Niechaj LEICA pozostanie elitarna !
Moje foty z X100.
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/04/DSCF1863Edit-1.jpg
źródło (http://2.bp.blogspot.com/-vdnixuh-sxA/T0Qpn9IA9CI/AAAAAAAABK0/b3lb8Qt9FjA/s1600/DSCF1863-Edit.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/04/DSCF0132Edit-1.jpg
źródło (http://4.bp.blogspot.com/-ddxDZ9R4O50/T3jDRfUwk4I/AAAAAAAABQM/PdqH1LIHOvU/s1600/DSCF0132-Edit.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/04/DSCF1481Edit-1.jpg
źródło (http://4.bp.blogspot.com/-XxN2Ddvmr4M/T3OZQjeE43I/AAAAAAAABPg/bx6znKtac20/s1600/DSCF1481-Edit.jpg)
amatorek2
27-04-2012, 14:51
czyli wracamy do pornozdjec
Nie koniecznie można rozpocząć nowy wątek np." zdjęcia z X100" tylko, czy gościnność tego forum to wytrzyma ?
pastwisko
27-04-2012, 14:54
Serio mnie pytasz ?
Odpowiedź znasz sam jej udzieliłeś. Czy to się Tobie podoba czy nie to jest taka sama inwestycja jak każda inna skoro może przynieść zysk.
Ja nie twierdze ze to jest zła inwestycja, ale wypowiadam się tu jako osoba robiąca zdjecia, a nie inwestująca kapitał. Mówię o czymś innym. Mówię o tym ze ktoś chcąc lokować swoją kasę w czymś czego nie bedzie używał, zmniejsza liczbę dostępnego sprzętu na rynku i winduje ceny. W związku z tym jest trudniej dostać coś czego chce się używać tylko dlatego ze ktoś wybrał obiektyw jako lokatę swojej gotówki. Już pal licho wyższe ceny, gorzej jak wszystko w ogóle znika z rynku wtornego bo trafiło za szybkę kredensu.
Ja nie twierdze ze to jest zła inwestycja, ale wypowiadam się tu jako osoba robiąca zdjecia, a nie inwestująca kapitał. Mówię o czymś innym. Mówię o tym ze ktoś chcąc lokować swoją kasę w czymś czego nie bedzie używał, zmniejsza liczbę dostępnego sprzętu na rynku i winduje ceny. W związku z tym jest trudniej dostać coś czego chce się używać tylko dlatego ze ktoś wybrał obiektyw jako lokatę swojej gotówki. Już pal licho wyższe ceny, gorzej jak wszystko w ogóle znika z rynku wtornego bo trafiło za szybkę kredensu.
Za komuny było lepiej można było wziąć za mordę spekulanta, ale dzięki Bogu mamy inny system !
Drogi pastwistko to nie sprzęt robi fajne fotki tylko człowiek go obsługujący, technologia idzie do przodu korzystaj z niej !
A swoja drogą ten wątek wybitnie Ci nie leży, może nie zaglądać. Co sądzisz może to dobry pomysł ?
I słusznie! Niechaj LEICA pozostanie elitarna !
No Leica elitarna była zawsze. I żadne fuji tej elitarnosci jej nie odbierze, spokojnie. . Miałem przyjemność nawet "pomacać" wersję (bo nie dla mnie to sprzet), takiego jednego czarnoskórego fana i ambasadora tej marki (Seal bodajże się nazywał.. :P). Nie wiem czy po 20 minutach rozmowy praktycznie sam na sam (nie, nie robiłem wywiadu, nie jestem "z prasy",to luźna rozmowa) można kogoś ocenić, podsumować, ale wiem jedno, pokory to niejeden mógłby tutaj się od niego nauczyć.. A u nas? A u nas można/trzeba obrzydzić innemu to co jemu sprawia zwykłą radochę (użytkowania chociażby). Nawet takie x razy tańsze od M9 fuji x100..
Wysłane z mojego GT-N7000
Nie ma co wszystkiego brać śmiertelnie poważnie. Mi nikt nie jest w stanie nic obrzydzić :P
ranbir kapoor
27-04-2012, 15:31
ja nie odbieram nikomu radochy, wrecz przeciwnie podzielam ja i doskonale rozumiem
i mimo cietego jezyka duzo bardziej wole ogladac zdjecia przez ktore x100 jest troche jak taka fotograficzna chiwawa
niz pasjonowac sie porownywaniem ostrosci w rogach, wyciaganiem z cieni 10EV czy doszukiwaniu sie roznic na iso 25600
No Leica elitarna była zawsze. I żadne fuji tej elitarnosci jej nie odbierze, spokojnie. . Miałem przyjemność nawet "pomacać" wersję (bo nie dla mnie to sprzet), takiego jednego czarnoskórego fana i ambasadora tej marki (Seal bodajże się nazywał.. :P). Nie wiem czy po 20 minutach rozmowy praktycznie sam na sam (nie, nie robiłem wywiadu, nie jestem "z prasy",to luźna rozmowa) można kogoś ocenić, podsumować, ale wiem jedno, pokory to niejeden mógłby tutaj się od niego nauczyć.. A u nas? A u nas można/trzeba obrzydzić innemu to co jemu sprawia zwykłą radochę (użytkowania chociażby). Nawet takie x razy tańsze od M9 fuji x100..
Wysłane z mojego GT-N7000
Nie potrzebnie się dołujesz to tylko forum dla jednych półprofesjonalne dla drugich półamatorskie. Sprzęt elitarny ? Co to znaczy w fotografii profesjonalnej bo w półprofesjonalnej czy w półamatorskiej to rozumiem , tak przynajmniej mi się wydaje. Chyba czas zamknąć ten wątek !
x100 jest troche jak taka fotograficzna chiwawa
Ciekawe porównanie..
Ja przestałem podniecać się bokehem, mega ostrością jakiś czas temu, no poza kolorystyką, którą uwielbiam. Ale ja nie robię super fot, więc się nie znam. Wrzuciłem kilka do macro i foto rodzinnej - można się powyżywać.
Mnie obrzydzić może tylko włos w zupie i pająk..Choć strachliwy nie jestem. ;)
Wysłane z mojego GT-N7000
Nie potrzebnie się dołujesz
Ależ ja nie dołuję się wcale. :D Staram się studzić tylko te dziwne ucinki.
A! Wątek i tak w sumie zdechł. ;)
Wysłane z mojego GT-N7000
ranbir kapoor
27-04-2012, 15:57
Nie zdechnie jak bedziecie tu wrzucac zdjecia i przemyslenia
Sam bym go kupil gdyby mial 28 mm
A tak sie wacham
Cieka jak wyglada porownanie z M8 z zapietym voigtlanderem
Bo tu roznica w cenie nadal spora ale juz do przelkniecia
amatorek2
27-04-2012, 16:22
Tutaj robiłem na zmianę X100 i M8+CV21/4(to trochę szerzej) tyle, że zdjęcia raczej nie godne mistrza
http://www.photopiotrka.blogspot.com/2011_06_01_archive.html
pastwisko
27-04-2012, 17:06
Drogi pastwistko to nie sprzęt robi fajne fotki tylko człowiek go obsługujący, technologia idzie do przodu korzystaj z niej !
Chętnie się nauczę jak zmieniać wlasciwosci obiektywu mocą umiejętnosci fotograficznych. Póki co jednak nie umiem zmieniać przeslony na jaśniejszą od tej co dała fabryka i kontrolować silą woli pracy szkła pod swiatło. Tuningiem badziewnego wykonania obiektywów i aparatów też się nie zajmuję. Za duzo sprzętu z różnych półek miałem żeby się zgodzić z tym powiedzeniem, moze kiedyś jak miałem jeden aparat i kitowy obiektyw to bym się z tym zgodził, ale nie dziś.
Temat widzę drażliwy, ale tak to jest na forach sprzętowych; wiec już nie ciągnę hehe.
ranbir kapoor
27-04-2012, 17:18
Bardziej godne ucieczki?
Obejze wieczorem przy drinku
amatorek2
27-04-2012, 18:18
I słusznie - biez pałlitra nie razbieriosz
Adam Trzcionka
27-04-2012, 21:56
jako, że zdjęć mało, dam :)
dzisiejsze. chłopczyk też ;)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/04/Igi-1.jpg
źródło (http://adamtrzcionka.pl/2009/Igi.jpg)
cudowny aparat na takie chwile, zrobiłem w ciągu 2 dni intymny a luźny reportaż o całej naszej "Podróży".
Ignacy pozdrawia.
ranbir kapoor
28-04-2012, 10:14
Gratuluje Adam
no to teraz czekamy na watek albumowo reporterski
Ktoś z Rzeszowa bądź okolic ma ten aparat? Nie mogę go w żadnym sklepie namierzyć, a nie chcę go brać w ciemno (chociaż pewnie można ryzykować). Jednak jak by ktoś miał ochotę na piwo w Rzeszowie to zapraszam. Na wymianę dam mojego kolosa 3s'a ;)
a ja ciągle się biję z myślami, zaryzykować i sprzedać cały szpej(s5 +przydatki) i kupić x1, czy jednak zostawić na razie wszystko a tylko dołożyć x100, pobawić się tym przez rok aż ceny za x1 się unormują i dopiero zdecydować... x100 można już za 3,6tys kupić czyli prawie 20% taniej niż na początku...
W x100 podoba mi się jego kieszonkowość, ale jak żyć z jednym szkłem i to 35mm?
..czy jednak zostawić na razie wszystko a tylko dołożyć x100...ale jak żyć z jednym szkłem i to 35mm?
Zostawić, dokupić x100!
Zdziwisz się jak po pewnym czasie 35mm zrobi się mega uniwersalne dla ciebie.. Oczywiście mówię to subiektywnie, z własnego doświadczenia. ;) Gdy miałem x100 to 50tka po paru miesiącach, mimo iż to standard na FX, zrobiła się dziwnie wąska.. i wszystko już "widziałem" w ogniskowej ok. 35mm właśnie. ;)
pastwisko
30-04-2012, 21:47
ale jak żyć z jednym szkłem i to 35mm?
Na poczatku moze być dziwnie, ale potem zaczynasz mysleć wyłącznie tą jedną ogniskową, uczysz się ją wykorzystywac, wiesz co mozesz zrobić i jest bardzo miło. Ja tak miałem ale z 45mm - poużywałem i polubilem choć z początku wydawała mi się dziwna.
Moja prośba już nieaktualna. Zaryzykowałem, kupiłem. Zobaczymy z czym to się je. Kupiłem go jako 2 aparat właśnie wyjściowo, imprezowy, taki aby mieć zawsze przy sobie, bo nie lubię robić zdjęć telefonem (brakuje mi opcji aparatu w takim telefonie, czytaj pokrętła, guziki, spust, regulacje wszystkiego jak chcę). Do tej pory latałem wszędzie z D3s'em z zapiętą 35tk właśnie, więc ogniskowa powinna być ok. Zdecydowałem się na to, gdyż po prostu zaczynają mnie boleć plecy od noszenia tego w zasadzie wszędzie. A fakt, że nie można w nim wymieniać szkieł jest dla mnie plusem. Często łapałem się na tym, że wychodząc na grilla, bądź po prostu na spacer, brałem torbę, 3kę, 35 i 24-70 tak na wszelki wypadek jak bym chciał szerzej.
Mam również nadzieję, że wyleczę się z raw'ów przy codziennych zdjęciach domowo/albumowych, bo wydaję mi się, że przez to gubię czasem przyjemność z fotografowania, która mija mi przy godzinach przed komputerem.
Życzcie powodzenia, jak się nie spisze to wyląduje na giełdzie, o czym dam znać. ;)
Czy się spisze to już od ciebie zależy.. ;) Poza tym powinieneś być zadowolony. Jpgi są absolutnie wystarczające (no dla mnie były) do codziennego pstrykania. No i sam aparat daje dużo frajdy.
Wysłane z mojego GT-N7000
mkoczkodaj
01-05-2012, 17:08
Zostawić, dokupić x100!
Zdziwisz się jak po pewnym czasie 35mm zrobi się mega uniwersalne dla ciebie.. Oczywiście mówię to subiektywnie, z własnego doświadczenia. ;) Gdy miałem x100 to 50tka po paru miesiącach, mimo iż to standard na FX, zrobiła się dziwnie wąska.. i wszystko już "widziałem" w ogniskowej ok. 35mm właśnie. ;)
Po zakupie 35, 50 jak wyżej, stała się zbędna.
Po zakupie 35, 50 jak wyżej, stała się zbędna.
No ja to w ogóle marzę o szkle o ogniskowej 43mm 1.2-1.4, ale taka to w pentaxie (43 1.9) a i to nie ma tam FX, więc nic mi po niej.. obecnie jako, że niestety nie mam już x100, na nowo staram się odkrywać urok 50mm, ale.. no jest ciężko.. za bardzo się przyzwyczaiłem.. :D 35 1.4G nie potrzebuję, 35 1.8G to dx, a ja nie tylko 1.8 używam, a 35 2.0d jakoś nie mogę się przekonać (może ktoś mnie przekona), bo już prędzej wolę 24-70 podpiąć. Także tu jednak dla mnie fuji x100 bardzo fajnie - niemal idealnie - uzupełniał lukę, mały, ostry, cieszący oko aparat.
Podobno 35 1.8 nie jest takie złe na FX.
Podobno 35 1.8 nie jest takie złe na FX.
ale ja "nie tylko 1.8 używam" :)
lukaszD1x
01-05-2012, 21:57
Dziś postanowiłem zrobić prawie cały plener właśnie X100 i powiem tak , jest kozak mój Canon tylko dwa razy został wyjęty z torby i tylko dla tego że było mi trochę głupio przed ludźmi na ulicy :)Jutro coś wstawie i ocenicie sami
dwa razy został wyjęty z torby i tylko dla tego że było mi trochę głupio przed ludźmi na ulicy
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/05/hqdefault-1.jpg
źródło (http://i4.ytimg.com/vi/OGAu_DeKckI/hqdefault.jpg)
pastwisko
02-05-2012, 15:15
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img31.imageshack.us/img31/6982/unled1fxk.jpg)
lukaszD1x
02-05-2012, 16:34
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://s9.postimage.org/e2m41l1kf/DSCF2379d.jpg)
Z fuji x100 ISO 1600
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img31.imageshack.us/img31/6982/unled1fxk.jpg)
:D:D:D
Wysłane z mojego GT-N7000
High_Noise
02-05-2012, 18:59
mój Canon tylko dwa razy został wyjęty z torby i tylko dla tego że było mi trochę głupio przed ludźmi na ulicy
Tekst miesiaca. 300% snobizmu :D
...Jutro coś wstawie i ocenicie sami
Już jest ...jutro...;)
Już jest ...jutro...;)
Już pokazał
02-05-2012 16:34
pastwisko
02-05-2012, 22:16
ta winieta to orydżinal?
lukaszD1x
03-05-2012, 15:57
ta winieta to orydżinal?
Nie :)
[QUOTE=lukaszD1x ..... " tylko dwa razy został wyjęty z torby i tylko dla tego że było mi trochę głupio przed ludźmi na ulicy :)/QUOTE]
mam propozycje żeby nie było głupio przed ludźmi na ulicy ... i nie trzeba było wyciągać z torby .......
teraz nowośc na wyciągniecie ręki lub z kieszeni , a jak się zapełni można podpalić nim papierosa..............:idea:
Kartonowy aparat Knäppa
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/05/tumblr_m33hod4fhd1qljgpxo1_660-1.jpeg
źródło (http://i.wp.pl/a/f/jpeg/28913/tumblr_m33hod4fhd1qljgpxo1_660.jpeg)
Piotr Spek
04-05-2012, 09:36
Witam - Panowie i Panie mam jedno pytanie - czy fuji x 100 ma funkcje multi ekspozycji (nie chodzi mi o bracketing)
wielokrotna ekspozycja na tym samym "kadrze"
Pozdrawiam
Nie, ale plotki głoszą że w kolejnym FW być może będzie.
Piotr Spek
04-05-2012, 11:31
Nie, ale plotki głoszą że w kolejnym FW być może będzie.
No to szkoda - szkoda
amatorek2
05-05-2012, 13:57
Czytam tak te różne posty na temat X100 i powoli zaczynam rozumieć dlaczego Leica jest taka droga. Otóż tam płaci się za "niemanie". Jakoś tam skalkulowano cenę cyfraka , a potem zaczęto doliczać dopłaty za brak AF -tyle ,za brak różnych pomiarów światła -tyle, za brak symulacji filmów -znowu coś itd. W rezultacie powstał aparat nie mający nić oprócz paru funkcji niezbędnych do robienia zdjęć . Fuji X100 i X1-Pro mają tych funkcji dużo więcej i dlatego są tańsze.
pastwisko
05-05-2012, 14:03
Więcej opcji to wiecej dylematów. Ja jak czasem sobie pomyślę, że moze jednak by tak wrócić do cyfry, to zwykle przestaję momentalnie o tym myśleć gdy mi się przypomina ile tam jest rzeczy to ustawiania. Bo aktualnie mam do ustawiania przesłonę, rodzaj pomiaru i korektę EV, a w praktyce w większości przypadków jedynie to ostatnie czyli jedno pokrętełko :)
Więcej opcji to wiecej dylematów.
Otóż to, ja byłbym zachwycony z "mania" FG-20 z matrycą zaamiast filmu, nic więcej nie musiałby mieć, nawet ekranu...
Problem w tym że takich osób jest niewiele. Nikomu nie opłaca się robić takich wynalazków.
amatorek2
06-05-2012, 11:01
No i koło się zamyka.
ranbir kapoor
06-05-2012, 12:41
Przyznam ze jak czytam pod zdjeciem z x100 ile tam bylo ustawien , symulacji filmow dr400 i co tam jeszcze to troche mnie to przeraza, widze juz uzytkownikow ktorzy przed zrobieniem zdjecia glowia sie co by tu wybrac do tego kadru, symulacje reali a moze velvii, podbic dr czy nie
Wiele osob lapiacych aparat do reki przerasta ta cyfrowa cepelia
Aparat ma byc transparentny
Tryb RAW, skrót na ISO/ND i chyba więcej nie trzeba.
Cepelia to wina jotpegowców (i marketingowców).
pastwisko
06-05-2012, 14:05
Tryb RAW, skrót na ISO/ND i chyba więcej nie trzeba.
No ale z rawem bedziesz miał to samo ale w kompie :)
Piotr Spek
06-05-2012, 14:18
Mi sie podoba pomysł gdzieś usłyszany o Leica M10 - bez wyslwietlacza,
Dwie symulaje filmów (kolor i BW) ;-) , jak chcesz sie bawaic to w programach
W ogóle to troche juz jest przerażajaca ta gonitwa za NEW FUNCTION , NEW CAMEAR , MORE AND MORE PICSELS
Po paru latach z D3 - wróciłem do Fuji s3pro i nie jestem zdruzgotany brakiem czegokolwiek - ale to moje przemyslenia
No ale z rawem bedziesz miał to samo ale w kompie :)
Klisze oddajesz do labu i prosisz o tryb auto ;-) ?
pastwisko
06-05-2012, 14:25
Mi sie podoba pomysł gdzieś usłyszany o Leica M10 - bez wyslwietlacza,
Dwie symulaje filmów (kolor i BW) ;-) , jak chcesz sie bawaic to w programach
W ogóle to troche juz jest przerażajaca ta gonitwa za NEW FUNCTION , NEW CAMEAR , MORE AND MORE PICSELS
Po paru latach z D3 - wróciłem do Fuji s3pro i nie jestem zdruzgotany brakiem czegokolwiek - ale to moje przemyslenia
Nie no jakiś wyświetlacz do ustawiania menu by się jednak przydał, a jak nie to musieli by zmienić guzikologię na pokrętłologie :)
Klisze oddajesz do labu i prosisz o tryb auto ;-) ?
Jak robie C41 lub E6 to tak, natomiast BW wołam zawsze tak samo w tym samym wywoływaczu :)
Jak robie C41 lub E6 to tak, natomiast BW wołam zawsze tak samo w tym samym wywoływaczu :)
A jaki problem mieć jeden identyczny preset na B&W w Lightroomie ?
pastwisko
06-05-2012, 16:07
Pewnie żaden, w każdym razie na pewno nie mój :)
Tylko nasuwa mi sie pytanie ile osób dopasowuje robienie zdjeć pod ten preset, a ile dopasowuje obróbkę do zrobionego juz zdjecia, bo wtedy wlasnie zaczyna się już rawologia.
amatorek2
06-05-2012, 18:43
Moim zdaniem przy dzisiejszej pojemności kart i dysków jpegi mają sens raczej w bardzo amatorskich kompaktach.
pastwisko
06-05-2012, 18:51
jak mialem cyfre (d80) to zapisywałem RAW+JPG, ale w praktyce nigdy z tych rawów nie korzystałem - jpgi mi w zupelności wystarczały.
amatorek2
06-05-2012, 19:00
Mnie z kolei w zupełności wystarczają RAWy, a jak chcę się pobawić w jakąś symulację filmu, albo BW to większe możliwości są poza aparatem. Chyba.
pastwisko
06-05-2012, 19:05
Nie no wiadomo każdemu pasuje co innego, ale ja osobiscie nie widzę nic złego w jpgach - jesli to co wypluwa aparat mnie zadawala to nie widzę sensu sie bawić z rawami. a czy ten aparat to kompakt czy slr czy inny evil to bez znaczenia.
amatorek2
06-05-2012, 19:14
To prawda. Tyle, że dzisiaj mnóstwo funkcji w takim np. X100 służy właśnie do obsługi jpegow i dla kogoś kto z nich nie korzysta stanowią niepotrzebne skomplikowanie bardzo fajnego aparatu. Przynajmniej dla mnie stanowią.
pastwisko
06-05-2012, 19:27
Tak na dobrą sprawę mozna by to rozwiązać w prosty sposób wprowadzajac rózne rodzaje software lub mozliwość jego całkowitej personalizacji. Bo to się przecież o software rozbija.
amatorek2
06-05-2012, 19:33
No tak, ale takiej możliwości nie ma i cały czas muszę uważać żeby czegoś niechcący nie nacisnąć albo nie przekręcić o co w tym aparacie wcale nie tak trudno.
pastwisko
06-05-2012, 19:35
Btw. a skoro to jest soft to mogłby to zrobić niekoniecznie ktoś z Fuji :)
Używacie zamienników baterii NP-95 z allegro, tych po ok 20 PLN?
Mam jeszcze pytanko, przeżył ktoś z nim obfity deszcz? Ja dziś tak po 15 minutach robienia zdjęć zapomniałem sprawdzić czy jest on jakoś zabezpieczony przed warunkami pogodowymi (chociaż pewnie nie, ale żyje).
Używacie zamienników baterii NP-95 z allegro, tych po ok 20 PLN?
Nie, mam taki za 40 zł (Batimex) i działa jak oryginalny.
tomek...
07-05-2012, 17:57
Ja mam taką za 25 zł., z fotoenergia.pl. Działa bez zarzutu, ale jej wodoodporności nie testowałem...
Pozdrawiam
Tomek
Co do wodoodporności to miałem na myśli aparat. Czasem piszę co innego niż myślę.
Pytanko do posiadających x100, jutro zamierzam go zamówić a nie mam go gdzie przetestować.
1. Jak wygląda AF - wiadomo, że ten aparat ma słuzyć bardziej do zdjęć statycznych a nie sportowych, jednak chciałbym go wykorzystać do pewnych momentów, które szybko przemijają.
2. Jak wyglada zapis do RAWa, ludzie bardzo sobie chwalą "style"-symulacje prawdziwego filmu, czy one są zapisywane tylko w JPG czy też bezpośrednio do RAWA
Dziękuje i pozdrawiam
Marek
RAW to raw i tak jest zapisywany. Symulacje filmu są o tzw kant d. :P
Co do AF to moim zdaniem jest na prawdę dobry daje się nim focić dzieciaki,a to dużo mówi :)
Tutaj krótka relacja z grilla bo do tego ten aparat chyba jest stworzony :)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/05/_DSF0315-1.jpg
źródło (http://i703.photobucket.com/albums/ww36/yerzu/grill%20nikoniarze/_DSF0315.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/05/_DSF0316-1.jpg
źródło (http://i703.photobucket.com/albums/ww36/yerzu/grill%20nikoniarze/_DSF0316.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/05/_DSF0319-1.jpg
źródło (http://i703.photobucket.com/albums/ww36/yerzu/grill%20nikoniarze/_DSF0319.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/05/_DSF0324-1.jpg
źródło (http://i703.photobucket.com/albums/ww36/yerzu/grill%20nikoniarze/_DSF0324.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/05/_DSF0326-1.jpg
źródło (http://i703.photobucket.com/albums/ww36/yerzu/grill%20nikoniarze/_DSF0326.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/05/_DSF0335-1.jpg
źródło (http://i703.photobucket.com/albums/ww36/yerzu/grill%20nikoniarze/_DSF0335.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/05/_DSF0345-1.jpg
źródło (http://i703.photobucket.com/albums/ww36/yerzu/grill%20nikoniarze/_DSF0345.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/05/_DSF0350-1.jpg
źródło (http://i703.photobucket.com/albums/ww36/yerzu/grill%20nikoniarze/_DSF0350.jpg)
AF jest OK. Aparatu używam zazwyczaj właśnie do "łapania chwili" i chociaż lustrzanka to to nie jest, to idzie sobie poradzić. W rafach nic się nie zapisuje - ale porównywałem te symulacje filmów z rawami i nie jest to nic specjalnego. Jeżeli zależeć Ci będzie na fajnych kolorach to nienajgorzej sobie z tym radzi firmowa wywoływaczka (ze wszystkim innym radzi sobie fatalnie).
High_Noise
08-05-2012, 22:46
Jeżeli zależeć Ci będzie na fajnych kolorach to nienajgorzej sobie z tym radzi firmowa wywoływaczka (ze wszystkim innym radzi sobie fatalnie).
Czy rzeczywiscie jest taka duza roznica miedzy wolaniem rawow w sofcie fuji a np ACR w szopie?
yerzu, dobre oko.
Czy rzeczywiscie jest taka duza roznica miedzy wolaniem rawow w sofcie fuji a np ACR w szopie?
Jeżeli chodzi o obsługę to nawet nie ma co się zastanawiać. ACR jest szybszy i prostszy, czyli lepszy. Silkypix ma też jakieś zawiłe mechanizmy odszumiania i wyostrzania. W efekcie czego goły RAF wygląda tam gorzej niż JPG. W ACR goły RAF wygląda praktycznie tak samo jak JPG. Jak Cię to interesuje, w chwili mogę zobrazować to przykładami.
Poprosiłbym o te przykłady, tzn. o parę screenów.
High_Noise
10-05-2012, 19:45
Ale jesli ma liczyc sie efekt koncowy to czy w ACR zrobi sie to lepiej od jpga z puszki?
Zależy co kto lubi, ja wole jak zostaje szum (lepszy kolor) i mogę nie korygować wad optyki.
MacRayers
14-05-2012, 10:53
Drogie Koleżanki i Koledzy,
na zaprzyjaźnionym forum pentaksa, zamieściłem osobistą recenzję X100 po przeszło miesiącu amatorskiego użytkowania. Nie chciałbym powielać niepotrzebnie, więc jeżeli ktoś ma ochotę zapoznać się, to zapraszam na http://pentax.org.pl/viewtopic.php?p=977729#977729
Pozdr.
No i fajnie, zawsze to miło poczytać.. ;)
Ale idealnie identyczne odczucia miałem czytając twój drugi wpis http://pentax.org.pl/viewtopic.php?t=40766 :)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://3.bp.blogspot.com/-LydQCtnSVrI/Tw1SnuEQB_I/AAAAAAAANoY/ucNaweMpaFU/s1600/DSCF2365.jpg)
Ja się jutro wybieram do sklepu celem pomacania z zamiarem zakupu...
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://3.bp.blogspot.com/-LydQCtnSVrI/Tw1SnuEQB_I/AAAAAAAANoY/ucNaweMpaFU/s1600/DSCF2365.jpg)
Czyli problem z kółkami przy silnym źródle światła nadal widoczny :roll:
pozdr
Czyli problem z kółkami przy silnym źródle światła nadal widoczny :roll:
pozdr
To nie ten aparat.
To nie ten aparat.
A te kółka nad latarniami to tylko ja widzę?
pozdr
A te kółka nad latarniami to tylko ja widzę?
pozdr
Widzieć widzisz, ale to są zwykłe bliki a nie "white orbs" z fuji x10, o których zapewne myślisz.. (przykład z googla http://1.bp.blogspot.com/-i1KOSkR1YVo/TxqcXBQJpgI/AAAAAAAAANQ/Jh2-nFbrXok/s400/DSCF2466crop.jpg)
Jako, że niestety nie mam już fuji to mogę nie być na bieżąco, ale.. było?
firmware 1.30
http://www.fujifilm.com/support/digital_cameras/software/firmware/x/finepix_x100/index.html
I wyszedł konwerter http://www.optyczne.pl/4881-nowo%C5%9B%C4%87-Konwerter_szerokok%C4%85tny_i_nowy_firmware_do_Fuj ifilm_X100.html
Dodaje ona w menu aparatu funkcję "OBIEKTYW SZEROKO."
:mrgreen::lol:
..Sam bym go kupil gdyby mial 28 mm
A tak sie wacham..
to jak?
Nowy produkt został oznaczony jako Fujifilm WCL-X100, a dzięki zastosowaniu w nim 4 soczewek ułożonych w 3 grupach wprowadza on mnożnik ogniskowej wynoszący 0.8x, co powoduje, że po jego podłączeniu otrzymujemy w aparacie odpowiednik ogniskowej wynoszący 28 mm.
kupujesz? 2w1 = 28+35 eqv. ;)
Obiektyw szeroko zamknięty
ranbir kapoor
15-05-2012, 18:08
to jak?
kupujesz? 2w1 = 28+35 eqv. ;)
pewnie nie, ale to kolejny powod zeby po polecac znajomym (dzis tak wlasnie zrobilem jak widzialem kolege ktory miotal sie w necie przegladajac duze lustra i pytal mnie sie co wybrac)
lukaszD1x
15-05-2012, 21:24
Ciekawe jak będzie cena i jakość , może być ciekawie :)
ranbir kapoor
15-05-2012, 22:45
podobno 350$
no i zakupiłem, pierwsze wrażenia super, zobaczymy jak w praniu.
A'propos, jaką kartę do tego ustrojstwa bo w róznych miejscach piszą że najszybszą możliwą..?
Ja używam 16GB Sandiska. Wcześniej 8GB Lexara. Ale raczej z przyzwyczajenia, a nie z powodu marketingowego bełkotu. Bo umówmy się - to jest wolniutki aparacik, więc demonicznych prędkości transmisji nie wymaga.
Zupgrejdowałem fw do 1.30 i jakimś cudem zniknęła mi możliwość wybierania DR mam tylko 100%? Zniknęły mi również iso LO i HI... Jakiś pomysł?
Zmień ISO na AUTO albo ponad 400 aby mieć dostęp do DR400.
ISO HI/LO działa tylko w trybie jpeg.
No właśnie.. DR, kolory w fuji sa super.. Ech.. Odkąd nie mam x100 próbuję go zastąpić jakimś innym małym aparatem "na codzień" i nie mogę takowego znaleźć. Nexy mi nie leżą (może poza 7mką), szkiełek jakich chcę nie mogę dobrać. Panasonic i Olki też nie, choć szkiełek fajnych masa. Jest kapitalny om-d o cenie z kosmosu.. Zostaje tylko Samsung nx11 i np 30 2.0, ale na ile jest to porownywalne do ISO 800-1600 z fuji nie wiem i tak sobie szukam, szukam w wolnych chwilach.. ;) Ech, chyba za jakiś czas wrócę pokornie do x100 ale tym razem zostanie u mnie na wieki. ;)
Wysłane z mojego GT-N7000
gdzie mogę znaleźć taki neoprenowy pokrowiec do którego weszłoby fuji: http://www.6x7.com.pl/artisan-artist-acam-413.html oczywiście w normalnych cenach a nie kta z linku :) ewentualnie jakiś skórzany ładniejszy od tego z fripersa...
Jest cos podobnego, nie wiem jak cenowo ci będzie leżeć. National Geographic NG1212(??) albo cos podobnego.
Wysłane z mojego GT-N7000
czy ktoś wie jak dokładnie działą auto iso w x100? bo jako żywo nie ogarniam. niby mam ustawione, ale mam wrażenie że niezależnie od warunkó aparat ustawia najwyższą dopuszczoną czułość.
czy ktoś wie jak dokładnie działą auto iso w x100? bo jako żywo nie ogarniam. niby mam ustawione, ale mam wrażenie że niezależnie od warunkó aparat ustawia najwyższą dopuszczoną czułość.
Z tego co pamiętam (miałem X100) to może tak być jeśli ustawimy dynamic range na więcej niż 100%, czyli chyba 200 i 400% - aparat musi wtedy podbić cienie wyższym ISO.
adalbert
29-05-2012, 18:18
Jest cos podobnego, nie wiem jak cenowo ci będzie leżeć. National Geographic NG1212(??) albo cos podobnego.
Wysłane z mojego GT-N7000
Model NG1212 jest zdecydowanie za mały - wewnętrzna kieszonka ma zaledwie 11,5cm długości - x100 zaś 12,5cm.
Ja wybrałem model NG2200 - (13,5cm) - zatem aparat mieści się spokojnie (z małym luzem) - do tego w frontowej kieszonce dodatkowe aku i karty a w głównej kieszeni spokojnie zmieścisz jeszcze telefon.
Jeśli szukasz czegoś małego - ale jednocześnie funkcjonalnego - to IMO optymalny wybór
Model NG1212 jest zdecydowanie za mały - wewnętrzna kieszonka ma zaledwie 11,5cm długości - x100 zaś 12,5cm.
wg tego
http://i295.photobucket.com/albums/mm137/yongkuohoong1982/DSCF1494.jpg
http://i295.photobucket.com/albums/mm137/yongkuohoong1982/DSCF4613.jpg
niby wchodzi, ale ja jej nigdy w ręku nie miałem więc nie potwierdzam..
tomek...
29-05-2012, 20:56
Witam
Ja używam Lowepro Apex 100AW:
http://www.ceneo.pl/400930
Wchodzi X100 z założoną tulejką i osłoną p/s (ciasno, ale bez problemu), do tego zapasowy akumulator i zapasowa karta i jest pełna.
Wodoodporny, dobrze wykonany, polecam
Pozdrawiam
Tomek
Model NG1212 jest zdecydowanie za mały - wewnętrzna kieszonka ma zaledwie 11,5cm długości - x100 zaś 12,5cm.
Mierzyłeś? Na zdjęciach widać że canon g11 wchodzi dość luźno do środka więc i fujik powinien wejść.
Gdzie we Wrocławiu można obejrzeć te torby?
Zamówiłem NG1212 - dla mnie optymalny rozmiar, a nie chcę nosić kalafiora w którym i lustro da sie upchnąć
... nie chcę nosić kalafiora w którym i lustro da sie upchnąć
:D:D Pięknie to opisałeś.
Czy w trakcie filmowania nie da się używać MF? Wygląda na to że mogę ustawić odległosć ostrzenia zanim zacznę filmować i tyle.
I czemu trzeba zrobić tysiąc obrotów pierścieniem żeby dojechać z 10m do 0,10m..?
Instrukcja. Specyfikacja. ;)
Do MF wciskamy AFL - ustawiamy ostrość - pierścieniem precyzyjnie sobie doostrzamy.
Instrukcja. Specyfikacja. ;)
Do MF wciskamy AFL - ustawiamy ostrość - pierścieniem precyzyjnie sobie doostrzamy.
Tak średnio precyzyjnie bo chodzi "mikro skokami". To moim zdaniem największa wada Fuji X100 (oraz nowszego modelu z wymienną optyką) - powinni byli zrobić mechaniczne przeniesienie z pierścienia ostrości. Nawet kosztem kilkunastu czy kilkudziesięciu gramów. Byłby to wtedy aparat niemal idealny.. może jakaś kolejna generacja taka będzie.
W sumie w nowym modelu można np. podpiąć optykę Leici, no ale tracimy tez możliwość przydatnego w wielu sytuacjach AF, więc albo rybki albo akwarium :)
Wreszcie miałem czas zrzucić zdjęcia z fujika, bardzo mi się podoba to co z tego wychodzi. Ciekawe że Corel Aftershot (kiedyś bibble używałem) wypluwa jpg-i 25mb :o
Czy brak możliwości manualnego ostrzenia podczas filmowania jest sftwearowy czy sprzętowy? Jest nadzieja że to zmienią?
Urlopowo :)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/06/_DSF0593-1.jpg
źródło (http://i703.photobucket.com/albums/ww36/yerzu/_DSF0593.jpg)
Model NG1212 jest zdecydowanie za mały - wewnętrzna kieszonka ma zaledwie 11,5cm długości - x100 zaś 12,5cm.
Doszedł zamówiony NG1212 - jest idealnie skrojony pod X100, na luzie zmieści jeszcze dodatkowe aku.
andrzejek
07-06-2012, 20:55
Jakie polecacie akcesoria do x100? Jeśli oryginalny pokrowiec (drogi) to dlaczego warto lub dlaczego nie warto, a moze inny ( np. ze dołoczona oslona p/sloneczna przeszkadza przy zamykaniu itp.)Jeśli oryginalny reduktor i oslona przeciwsloneczna, to zalety i wady, a moze inne zamienniki? Jeśli zamiennik baterii to jaki?Jaka oslona na lcd? Jaka torba ( wady i zalety) ?
Jakie polecacie akcesoria do x100? Jeśli oryginalny pokrowiec (drogi) to dlaczego warto lub dlaczego nie warto, a moze inny ( np. ze dołoczona oslona p/sloneczna przeszkadza przy zamykaniu itp.)Jeśli oryginalny reduktor i oslona przeciwsloneczna, to zalety i wady, a moze inne zamienniki? Jeśli zamiennik baterii to jaki?Jaka oslona na lcd? Jaka torba ( wady i zalety) ?
Nie widzę powodu żeby kupować cokolwiek do tego aparatu (może dodatkowy akumulator, znajdziesz tego pełno na allegro).
** Dla mnie ** to ma być jak najmniejszy aparacik którego używam na co dzień a nie jakaś chimera obwieszona dziwnymi akcesoriami....
Nie widzę powodu żeby kupować cokolwiek do tego aparatu (może dodatkowy akumulator, znajdziesz tego pełno na allegro).
** Dla mnie ** to ma być jak najmniejszy aparacik którego używam na co dzień a nie jakaś chimera obwieszona dziwnymi akcesoriami....
Świeta prawda . Ja do mojego X10 tez najpierw kupiłem i osłonę i futerał, ale sie pozbyłem i tez zdjęcia robię:). Jedynie co sobie zostawiłem to zapasowy akumulator.
Myślałem też o szkle ochronnym na LCD. Ale ekran ma proporcje 4:3 i rozmiar 2,8". Dla tego rozmiaru są tylko o proporcjach 3:2 (np GGS) . Mozna dostać 4:3 na Ebay ale cena z kosmosu, więc tez sobie darowałem.
Jakie polecacie akcesoria do x100? Jeśli oryginalny pokrowiec (drogi) to dlaczego warto lub dlaczego nie warto, a moze inny ( np. ze dołoczona oslona p/sloneczna przeszkadza przy zamykaniu itp.)Jeśli oryginalny reduktor i oslona przeciwsloneczna, to zalety i wady, a moze inne zamienniki? Jeśli zamiennik baterii to jaki?Jaka oslona na lcd? Jaka torba ( wady i zalety) ?
Jeśli kupiłeś ten aparat dla szpanu - kup wszystkie dostępne oryginalne akcesoria.
Jeśli robisz zdjęcia, to chyba sam dojdziesz do tego co jest Ci potrzebne - koniec tematu.
A ja jestem zachwycony tym że aparat mieści się nawet w kieszeni luźniejszych spodni, jedyne co to wywaliłem standardowy pasek i muszę znaleźć jakiś cienki nadgarstkowy. Wreszcie mam aparat właściwie zawsze przy sobie :)
Leśnie:
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/06/_DSF0122-1.jpg
źródło (https://lh5.googleusercontent.com/-pFbm_B4blb0/T9HZgapmFGI/AAAAAAAAB0E/4y978VntyZM/s640/_DSF0122.jpg)
Ja kupiłem tu http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=2389257487 Mogę tylko szczerze polecić - pisałem o nim czas temu. Gordy's strap się nie umywa, jest delikatniej wykonany i droższy. ;)
andrzejek
09-06-2012, 00:17
Jeśli kupiłeś ten aparat dla szpanu - kup wszystkie dostępne oryginalne akcesoria.
Jeśli robisz zdjęcia, to chyba sam dojdziesz do tego co jest Ci potrzebne - koniec tematu.
Nie wiem, skąd tyle tu zadęcia i nadęcia, jesli nie mam nic do powiedzenia, to nie mówię.Zawsze jestem sklonny do wysluchania innych opinii, bo czyjes doświadczenie moga sie zawsze przydać.Są różne zamienniki baterii, jedne lepsze inne gorsze, mozna ich uniknąć.Nie jest mi potrzebny futerał, ktory nie zmiesci np. oslony przeciwslonecznej i trzeba ja kazdorazowo odkręcać.Może ktoś kupił inny nie sprawiający takiego problemu.Jeśli ktoś torbę ,futerał czy baterię uważa za "gadżet dla szpanu" to ja juz więcej o nic sie nie pytam.
Andrzejek - nie bierz do głowy. Dla jednych zakup aparatu czy akcesorii to szpan. Nie martw się, nie jesteś sam. Mam torbę Hama więc też pewnie jestem szpanerem. Swoją drogą niezłą "inteligencją" popisał się w wypowiedzi Lukasz G. No no, brawo, naprawdę świetnie. Pozdrawiam wszystkich szpanerów
adalbert
10-06-2012, 12:03
Zamówiłem NG1212 - dla mnie optymalny rozmiar, a nie chcę nosić kalafiora w którym i lustro da sie upchnąć
Faktycznie - na zalaczonych fotach wchodzi idealnie.
Porownywalem jedynie wymiary wg specyfikacji toreb i wielkosci x100.
Zamowilem NG2200 i jestem zadowolony (nie wyglada jak kalafior ;) i lustra nie zmiesci)
Zalezalo mi nie tyle na jak najmniejszym pokrowcu, co najbardziej dla mnie uniwersalnym
(czytaj - gdzie zmieszcze dodatkowo np. iphona)
Kazdemu wedlug potrzeb :)
Ciesz sie z zakupu - najfajniejsze jest w tym wszystkim to, że te mini torby są naprawdę bardzo solidnie wykonane.
A propos paska - alternatywa dla gordy's jest kuszaca. Ale GS idealnie lezy w reku i choc drozszy - nie mam poczucia, że jakos mocno przeplacilem. Warto choc fajnie, że pojawiają się inne opcje
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.