Close

Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 58

Wątek: D60 czy D80?

  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bognik Zobacz posta
    wartość przysłony z tego co słyszałam zmienia się gdzieś w menu.
    No już bez przesady z tym gnębieniem d60
    D750, F801, FM2n, 24/2.8D, 35/2D, 50/1.8 AF, 85/1.4D, 50/1.8AI
    Mamiya 6, 50/4, 75/3.5, 150/4.5

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bognik Zobacz posta
    Nie jestem pewna, ale chyba D60 tak jak D40 nie posiada pomocniczego pokrętła sterowania, więc wartość przysłony z tego co słyszałam zmienia się gdzieś w menu.
    Zmienia się kombinacją klawisz-pokrętło.

    Lepiej oczywiście brać D80, jeżeli tylko są pieniądze - po prostu łatwiej tym aparatem zrobić dobre zdjęcie, ze względu na wygodę obsługi i pełen dostęp do szkieł AF. Przy czym linia D40/x/60 to też nie są złe aparaty - do nauki podstaw doskonałe.

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez lannes Zobacz posta
    No już bez przesady z tym gnębieniem d60
    Wiesz jakie to jest niewygodne? Próbowałam na D40 i szczerze nie polecam

    EDIT:
    Zmienia się kombinacją klawisz-pokrętło.
    Dobrze wiedzieć. Mając na jakiś czas w rękach D40 kolegi nie doszłam do tego. Miałam mu pokazać jak ustawiać czas i przysłonę i ... zgłupiałam, bo w moim D80 są wspomniane 2 pokrętła
    Ostatnio edytowane przez bognik ; 05-11-2008 o 17:41
    Kobieta z Sonnarem też może

  4. #24

    Domyślnie

    nie chcę aparatu do nauki podstaw- to mam już za sobą
    chcę rozwinąć moje umiejętności.
    teraz już wiem co chcę kupić.
    Dziękuję wszystkim za fatygowanie się.

  5. #25
    autograf
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez angie007 Zobacz posta
    Dziekuję za odpowiedzi.
    DO MIODZIK: conieco szukałam na forum, jednak nie znalazłam tego czego chciałam- mój błąd bo pewnie źle szukałam teraz zrobiłam to na pewno dobrze i dużo się dowiedziałam.
    Rozpatruję teraz kupno obiektywu Nikon lub Sigma 18-70 VR do D80 w granicach 700-800 zł.
    Z obiektywów to polecam Nikkora 18-70/3.5-4.5.

    Całkiem dobre optycznie szkiełko, nie za ciemne, metalowej konstrukcji. Bagnet również metalowy.

    Używany znajdziesz za ok 500-600zł. Sam od takiego zaczynałem. Moim skromnym zdaniem - doskonały wybór!

    Wielu z nas do dziś go posiada w swojej torbie

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bognik Zobacz posta
    Dobrze wiedzieć. Mając na jakiś czas w rękach D40 kolegi nie doszłam do tego. Miałam mu pokazać jak ustawiać czas i przysłonę i ... zgłupiałam, bo w moim D80 są wspomniane 2 pokrętła
    Konkretnie klawisz kompensacji ekspozycji (czarne-białe/+-) ;] Oczywiście dotyczy trybu M. W A wystarczy samo pokrętło.

  7. #27
    autograf
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kazujaman Zobacz posta
    Konkretnie klawisz kompensacji ekspozycji (czarne-białe/+-) ;] Oczywiście dotyczy trybu M. W A wystarczy samo pokrętło.
    W "S" także.

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez autograf Zobacz posta
    W "S" także.
    Także - a jakże. Ale do zmiany czasu. To jeszcze dopowiedzmy, że w P działa jako na klawiszu stoi czyli do kompensacji ekspozycji.

  9. #29

    Domyślnie

    D40 mialem 4 miesiace, opchnolem i kupilem d80, minelo kilka tygodni i kumpel kupil d60, jak robilismy porownanie (jak by bylo co to w d60 jest fajny bajer przy recznym ustawianiu ostrosci, drabinka ekspozycji w wizjerze pokazuje ile i w ktora strone krecic pierscieniem. d60 ma lepszy(bardziej miekki,wiekszy i wygodniejszy) wybierak 4-ropozycyjny i czyszczenie matrycy(jeszcze nie przetestowalismy jakie efekty daje) ja mam d80 i za chiny bym nie zamienil na d60 kumpel tez jak by teraz kupowal to tylko d80 lub wyzej. na korzysc d80 jeszcze dorzuce podglad glebi osrtosci i pokaz slajdow z przejscami i dzwiekiem(po podpieciu do tv). Zaporzycz sie i wez d80!!!!

    pozdrawiam
    D90|S70-300APO|N18-105VR|SB-400|Di966II|statywX2|plecak|torba|rower|uśmiech
    pozdrawiam Maciek

  10. #30
    autograf
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez maciusd Zobacz posta
    D40 mialem 4 miesiace
    Jeśli to komuś ma pomóc - ja miałem 30 dni

Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •