Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: Statyw + MC-30

  1. #1
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    08 2008
    Miasto
    Ostrów Wielkopolski
    Posty
    58

    Post Statyw + MC-30

    Od niedawna jestem baaaaardzo szczęśliwym posiadaczem D700 i po lekkim wyrównaniu dziury budżetowej, nadszedł czas na dodatki
    Krótko mówiąc, potrzebuję wężyk spustowy i statyw.
    Jeżeli chodzi o wężyk, to co sądzicie o zamiennikach MC-30? http://www.allegro.pl/item462927772_...700_mc_30.html
    Czy warto kupić to coś, czy nie zawracać sobie tym zupełnie głowy i nabyć orginał, chociaż cena w tym przypadku jest powalająca za kawałek kabelka.
    A może jakieś inne rozwiązanie?
    Druga sprawa, to statyw i głowica. W rozsądnej cenie coś uniwersalnego, co utrzyma D700 z gripem i AF-S 80-200 i do zabawy z makro.
    Chciałbym zaznaczyć, że mam 1,90 i kłopoty z kręgosłupem
    Z góry dziękuję za pomoc w wyborze
    D700+MB-D10, S2Pro, AF 50mm f/1.8, S 17-35mm f/2.8-4 DG HSM, AF-S VR Micro 105 f/2.8, AF-S 80-200 f/2.8, SB-800

  2. #2

    Domyślnie

    Co do wężyka się wypowiem-lepiej kupić zamiennik ( ewentualnie oryginał ) MC-36. Sam posiadam zamiennik i jestem z niego super zadowolony ( jedyna wada to brak możliwości wyłączenia kiedy są włożone baterie ), posiada jeszcze dodatkowe opcje między innymi interwał. Bez baterii działa jak normalny wężyk.
    Na statywie stawiam D700 ale bez gripa. Z tego co czytałem w specyfikacji to Frotka 190 dla twojego wzrostu chyba będzie odpowiednia, a głowicę kupiłbym na Twoim miejscu którąś z zębatych Frotek np:
    410 JUNIOR Z PRZEKŁADNIĄ ZĘBATĄ

  3. #3
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    08 2008
    Miasto
    Ostrów Wielkopolski
    Posty
    58

    Domyślnie

    A chciałem w rozsądnej cenie
    OK, widzę że się nie da zaoszczędzić
    Co do statywu, to istnieje kilka modeli Frotek 190, mógłbyś napisać którą miałeś na myśli?
    D700+MB-D10, S2Pro, AF 50mm f/1.8, S 17-35mm f/2.8-4 DG HSM, AF-S VR Micro 105 f/2.8, AF-S 80-200 f/2.8, SB-800

  4. #4

    Domyślnie

    Osobiście używam 055MF4 i 475B DIGITAL PRO ( ten drugi do 200-400 ), ale ja mam 180cm wzrostu, ale był taki temat na forum i dla wysokich radzono 190, dlatego piszę o nim ale co do modelu to albo ktoś inny doradzi albo poczytaj dokładnie ich opisy ( max ciężar ) i zdecyduj.
    Co do wężyka-da się zaoszczędzić, ale lepiej trochę dołożyć, niż później kupować ewentualnie drugi.

  5. #5
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    08 2008
    Miasto
    Ostrów Wielkopolski
    Posty
    58

    Domyślnie

    Manfrotto Pro Digital 475B = 925 zł + Manfrotto 410 JUNIOR = 627 zł + Nikon MC-36 = 489 zł daje razem 2041 zł !
    Jest to jednak poważna kwota, na którą nie byłem przygotowany.
    Jeżeli to teraz wszystko kupię, to moja żona wystawi mi walizki
    Może zakupy etapami? Muszę to przemyśleć
    D700+MB-D10, S2Pro, AF 50mm f/1.8, S 17-35mm f/2.8-4 DG HSM, AF-S VR Micro 105 f/2.8, AF-S 80-200 f/2.8, SB-800

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pluxx Zobacz posta
    Manfrotto Pro Digital 475B = 925 zł + Manfrotto 410 JUNIOR = 627 zł + Nikon MC-36 = 489 zł daje razem 2041 zł !
    Jest to jednak poważna kwota, na którą nie byłem przygotowany.
    Jeżeli to teraz wszystko kupię, to moja żona wystawi mi walizki
    Może zakupy etapami? Muszę to przemyśleć
    To były tylko przykłady, poza tym myślę że nie jest Ci potrzebny Pro Digital 475B, pisałem o 190-ok. 400-500PLN, co do głowicy to może coś takiego: 460MG MAGNESIUM-ok. 300PLN, zamiennik MC36-ok 300PLN całość -1100PLN

  7. #7

    Domyślnie

    a może statyw Vanguard Tracker 4. może dość ciężki, ale....:
    1. stabilny,
    2. solidny,
    3. wysoki,
    4. przyzwoita w pracy głowica,
    5. cena ok.400 zł.
    D750, D7500, S Art 18-35/1.8; N10-20/4.5-5.6, T 60/2 Macro, N AF-P 70-300/4.5-6.3; T17-35mm f/2.8-4 Di OSD; T 35-150 2,8-4; Sigma A 50/1.4; T SP 24-70 mm f/2.8 VC USD G2

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pluxx Zobacz posta
    Manfrotto Pro Digital 475B = 925 zł + Manfrotto 410 JUNIOR = 627 zł + Nikon MC-36 = 489 zł daje razem 2041 zł !
    ...
    Jak to część średniej pensji w kraju ?

    Drogie to hobby !
    A usprawiedliwienie, że "wreszcie będę mógł zrobić taaaaakie fotki" chyba ma co raz mniej sensu w stosunku do D80.
    Ostatnio edytowane przez wasilewk ; 05-11-2008 o 17:42
    D700 + N24-70 + N80-200D ED + N70-300VR, SB-900

  9. #9
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    08 2008
    Miasto
    Ostrów Wielkopolski
    Posty
    58

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wilk325 Zobacz posta
    To były tylko przykłady, poza tym myślę że nie jest Ci potrzebny Pro Digital 475B, pisałem o 190-ok. 400-500PLN, co do głowicy to może coś takiego: 460MG MAGNESIUM-ok. 300PLN, zamiennik MC36-ok 300PLN całość -1100PLN
    Tak jak już wspominałeś, że lepiej jest coś dołożyć niż później kupować drugi.
    Nie jestem zawodowcem. Jestem grafikiem, a fotografią zajmuję się jako pasjonat amator i jako uzupełnienie mojej pracy w zależności od potrzeb.
    Trochę w terenie, trochę w małym studio.
    Szukam jakości, ale w granicach zdrowego rozsądku
    Na pewno kupię MC-36. Decyzja zapadła. Co do głowicy 460MG MAGNESIUM, jej maksymalny udźwig to 3kg, więc do zestawu D700 z gripem + AF-S 80-200 troszkę za delikatna. Więc szukamy dalej?
    Dziękuję za wszystkie dotychczasowe wskazówki i pomoc z Twojej strony
    D700+MB-D10, S2Pro, AF 50mm f/1.8, S 17-35mm f/2.8-4 DG HSM, AF-S VR Micro 105 f/2.8, AF-S 80-200 f/2.8, SB-800

  10. #10
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    08 2008
    Miasto
    Ostrów Wielkopolski
    Posty
    58

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rupi Zobacz posta
    a może statyw Vanguard Tracker 4. może dość ciężki, ale....:
    1. stabilny,
    2. solidny,
    3. wysoki,
    4. przyzwoita w pracy głowica,
    5. cena ok.400 zł.
    Rzeczywiście trochę ciężki do spacerów... Trudno podjąć decyzję.
    Poczekam, może jeszcze ktoś się wypowie i upewni mnie w mojej decyzji

    Cytat Zamieszczone przez wasilewk Zobacz posta
    Jak to część średniej pensji w kraju ?

    Drogie to hobby !
    A usprawiedliwienie, że "wreszcie będę mógł zrobić taaaaakie fotki" chyba ma co raz mniej sensu w stosunku do D80.
    Niestety, te hobby kosztuje i to bardzo dużo, ale tu nie chodzi o "taaaaaakie fotki",
    tylko o stabilność statywu w różnych warunkach i konfort pracy.
    Mój poprzedni statyw którego używałem przy S2Pro nie wytrzymał ciężaru ani konkurencji D700
    D700+MB-D10, S2Pro, AF 50mm f/1.8, S 17-35mm f/2.8-4 DG HSM, AF-S VR Micro 105 f/2.8, AF-S 80-200 f/2.8, SB-800

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •