Close

Strona 16 z 24 PierwszyPierwszy ... 61415161718 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 151 do 160 z 235

Wątek: statyw

  1. #151
    Anka145
    Gość

    Domyślnie

    co powiecie o tym statywie, warto ??
    http://cgi.ebay.ie/Superb-T700-Profe...d=p3286.c0.m14

  2. #152

    Domyślnie

    Uff... Kurcze, dobrnałęm do połowy tego wątku i mi się odechciało dalej czytać...

    Chce kupić statyw. Nie jakiś badziew, ale nie chcę też wydawać niewiadomo ile kasy, bo będę go używał raczej sporadycznie...
    Pogooglałem sobię troszku, troszku na forum poczytałem, Allegro przewertowałem i zostały mi dwie opcje:
    - GoldPhoto YH324C 185 cm + głowica kulowa YH430
    - Velbon Sherpa 600R (ze standardową głowicą PH-157Q w komplecie)
    - Ewentualnie coś z głowicą 3D, ale żeby nie wyskoczyć jakoś drastycznie ponad te 300 PLNów

    Oba wymienione urządzenia razem z głowicami będą miały coś koło 2m. Oba zestawy mniej więcej w podobnej cenie. Targać kilometrów po górach statywu chyba raczej nie będę, więc ultralekkość nie jest wymagana, ale z drugiej strony, żeby też nie ważył 10 kg, bo nawet na krótki spacer nie będzie mi się chciało go zabierać. Tylko teraz pytanie mam, bo do tej pory jakoś specjalnie intensywnie ze statywów nie korzystałem i nie mam porównania. Jaka głowica lepiej się sprawdza tak na codzień? Wiecie, a to żeby portret cyknąć, a to jakiś landszaft, a to jakiś budynek, czasem jakies "prawie-makro" albo żeby puszkę odłożyć, jak ręce bolą od trzymania itd... Lepiej kulowa, czy może jakaś 3D, czy może zwykła, standardowa, taka jak w Sherpie mi wystarczy?

    Z góry dzieki, za radę. Jak gdzieś już odpowiedź na moje pytania padła, to też przepraszam. Cięzko przebić się przez gąszcz tych wszystkich wątków okołostatywowych i wyłuskać z nich jakąś konkretną odpowiedź.

  3. #153

    Domyślnie

    Ja mogę ci tylko odradzić Velbona. Miałem sherpę 750 i byłem bardzo zawiedziony. Teraz mam Benro z głowicą kulową i sprawuje się napewno lepiej. Nie będe go zachwalał bo za krótko go mam, ale budową w porównaniu z 750 jest znacznie lepiej

  4. #154

    Domyślnie

    polecam GoldPhoto YH324C
    Boxing is like Christmas - it's better to give than to receive

  5. #155

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedź.
    Cytat Zamieszczone przez pyetya Zobacz posta
    polecam GoldPhoto YH324C
    Tak też się ku niemu coraz bardziej skłaniam właśnie... Będę dzisiaj w tym sklepie nie dla idiotów, to może uda mi się go pomacać. A co z głowicą? Wygodniejsza w użyciu (czyt. bardziej funkcjonalna) kulowa, czy 3D?

  6. #156

    Domyślnie

    mam kulową, na pewno wygodniejsza w użyciu niż 3D - z tym, że mniej precyzyjna, ale coś za coś. Mi się nie musi idealnie zgadzać poziom co do milimetra, panoram nie robię a dodatkowo nie mam ochoty kręcić gałkami, więc 3D jest jak znalazł
    Boxing is like Christmas - it's better to give than to receive

  7. #157

    Domyślnie

    Szczerze mówiąc, nigdy nie widziałem Goldphoto ani w Saturnie, ani w MM, więc nie liczyłbym na to, ale zawsze warto sprawdzić.

  8. #158

    Domyślnie

    Polecam Vanguard Tracker... od 1 do 4 w zależności od potrzeb wysokości. bardzo solidne statywy w przystępnej cenie
    D750, D7500, S Art 18-35/1.8; N10-20/4.5-5.6, T 60/2 Macro, N AF-P 70-300/4.5-6.3; T17-35mm f/2.8-4 Di OSD; T 35-150 2,8-4; Sigma A 50/1.4; T SP 24-70 mm f/2.8 VC USD G2

  9. #159

    Domyślnie

    Witam
    Też rozglądam się za statywem, bo ten który mam od cyfrówki się nie nadaje... mój nowy nikonek jest zdecydowanie cięższy. Poprzednio kupiłem lekki i tani a to niestety oznacza, że nie jest on zbyt dobry. Boję się zostawić aparat na takim statywie... Następny będzie zdecydowanie cięższy
    Pozdrawiam
    Sebastian

  10. #160

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez emet_b Zobacz posta
    czasami gdy chcę coś pstryknąć na dłuższych czasach to wolę kombinować z woreczkiem i grochem niż targać tę sztangę.
    ooo co biega z tym woreczkiem ... co to za patent ???
    Nikon D80 l S 17-70 Macro HSM l N 50/1.8 l T 55-200 l SB400 l kilka filtrów i duze checi

Strona 16 z 24 PierwszyPierwszy ... 61415161718 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •