Witam, mam kilka obiektywów do m42, chicałbym sie jakos nimi pobawić, co byscie polecali z manualnych aparatów m42, żeby sie tym dalo jakos bezstresowo dalo robic zdjęcia ? Chodzi mi o cos lepszego, bardziej funkcjonalnego od zenita np.
Szukaj
Witam, mam kilka obiektywów do m42, chicałbym sie jakos nimi pobawić, co byscie polecali z manualnych aparatów m42, żeby sie tym dalo jakos bezstresowo dalo robic zdjęcia ? Chodzi mi o cos lepszego, bardziej funkcjonalnego od zenita np.
Szukaj Pentaxa na M42.
Może to pomoże w podjęciu decyzji: http://www.butkus.org/
Yoora
a n a l o g o w i o r t o d o k s i . p l
Co do korpusu M42 to Pentax Spotmatic, może jakaś Cosina, Revue, Chinon, Ricoch, Porst- sporo tego
Kilka aukcji, na szybko:
http://allegro.pl/item424292435_chin...ka_na_m42.html
http://allegro.pl/item427207870_feno...t_801_m42.html
http://allegro.pl/item426894891_apar...dy_m42%5D.html
Albo Pentax na bagnet, polecam ME Super, lub Program A. Oczywiście przez przejściówkę (koszt to jakieś 30zł). Niestety w tym wypadku praca na przysłonie roboczej.
Praktica.
Moje systemy: Nikon F, D i Z, Hasselblad 503CX, Leica, Canon, Pentax, Olympus, Minolta, Rolleiflex TLR FKD, Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze itd itd, blisko 100 szkiełek.
Interesująca jest ta fujika, ale tam siedzi jakas bateria, ktoś sie orientuje czy mozna taką baterie gdzieś nową dostać ? To jest jakies 6V.
praktica mtl 5 lu vlc , kolega ma Ricoch'a którego sobie bardzo chwali
Innych mrok pogardy okryje-Jak oni sami w haniebnym milczeniu-ołtarze pradawne ojców porzucili-siebie,dzieci swoje i rasę-na zatracenie skazując-prochy wasze to już wiatr i niepamięć!
A co przeszkadza w Zenicie?
Pełen manual i kreatywność fotografa jak najbardziej.
Tutaj jest... podpis
Moje systemy: Nikon F, D i Z, Hasselblad 503CX, Leica, Canon, Pentax, Olympus, Minolta, Rolleiflex TLR FKD, Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze itd itd, blisko 100 szkiełek.
miałem kilka aparatów manualnych (nikon fa, pentax lx) w tym m42 (cosina csm) i wszystkie były świetne.
na m42 polecam właśnie cosinę, choć jest trudno dostępna. z tego co obecnie jest na allegro http://allegro.pl/search.php?string=...on=1&country=1 godny polecenia jest fujica, chinon, porst.
polecam stronę http://www.m42.republika.pl
Skontaktuj się z nami