Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21

Wątek: aparat do m42

  1. #1

    Domyślnie aparat do m42

    Witam, mam kilka obiektywów do m42, chicałbym sie jakos nimi pobawić, co byscie polecali z manualnych aparatów m42, żeby sie tym dalo jakos bezstresowo dalo robic zdjęcia ? Chodzi mi o cos lepszego, bardziej funkcjonalnego od zenita np.

  2. #2

    Domyślnie

    Szukaj Pentaxa na M42.
    Może to pomoże w podjęciu decyzji: http://www.butkus.org/
    Yoora


    a n a l o g o w i o r t o d o k s i . p l

  3. #3

    Domyślnie

    Co do korpusu M42 to Pentax Spotmatic, może jakaś Cosina, Revue, Chinon, Ricoch, Porst- sporo tego
    Kilka aukcji, na szybko:
    http://allegro.pl/item424292435_chin...ka_na_m42.html
    http://allegro.pl/item427207870_feno...t_801_m42.html
    http://allegro.pl/item426894891_apar...dy_m42%5D.html

    Albo Pentax na bagnet, polecam ME Super, lub Program A. Oczywiście przez przejściówkę (koszt to jakieś 30zł). Niestety w tym wypadku praca na przysłonie roboczej.
    Pozdrawiam, Damian Nowakowski
    1x1
    Bękarty Kolarstwa

  4. #4

    Domyślnie

    Praktica.
    Moje systemy: Nikon F, D i Z, Hasselblad 503CX, Leica, Canon, Pentax, Olympus, Minolta, Rolleiflex TLR FKD, Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze itd itd, blisko 100 szkiełek.

  5. #5

    Domyślnie

    Interesująca jest ta fujika, ale tam siedzi jakas bateria, ktoś sie orientuje czy mozna taką baterie gdzieś nową dostać ? To jest jakies 6V.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Praktica.
    rowniez wybralbym Praktice.


    a moze Zenit

  7. #7
    Rozmowny Awatar ptero
    Dołączył
    08 2007
    Miasto
    Korków (dawniej Kraków)
    Posty
    370

    Domyślnie

    praktica mtl 5 lu vlc , kolega ma Ricoch'a którego sobie bardzo chwali
    Innych mrok pogardy okryje-Jak oni sami w haniebnym milczeniu-ołtarze pradawne ojców porzucili-siebie,dzieci swoje i rasę-na zatracenie skazując-prochy wasze to już wiatr i niepamięć!

  8. #8

    Domyślnie

    A co przeszkadza w Zenicie?
    Pełen manual i kreatywność fotografa jak najbardziej.
    Tutaj jest... podpis

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez amirez Zobacz posta
    A co przeszkadza w Zenicie?
    W starych zenitach zakres czasów beznadziejny, czas synchro kiepski, światłomierz zewnętrzny (zenit E i podobne)
    Najnowszych modeli zenita nie znam, zapewne jest lepiej.
    Ale i tak polecam Praktikę. Pracowałem na LTL.
    Moje systemy: Nikon F, D i Z, Hasselblad 503CX, Leica, Canon, Pentax, Olympus, Minolta, Rolleiflex TLR FKD, Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze itd itd, blisko 100 szkiełek.

  10. #10

    Domyślnie

    miałem kilka aparatów manualnych (nikon fa, pentax lx) w tym m42 (cosina csm) i wszystkie były świetne.
    na m42 polecam właśnie cosinę, choć jest trudno dostępna. z tego co obecnie jest na allegro http://allegro.pl/search.php?string=...on=1&country=1 godny polecenia jest fujica, chinon, porst.
    polecam stronę http://www.m42.republika.pl

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •